Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) Plazmacucci válasza Bib (#40299) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen az. Most jó lesz így.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40302) Gergő19


Gergő19
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy gtx980 as videókártyám, azt kötöttem össze egy lg 4k tévével hdm 2.0ás kábellel.
A probléma a következő: az nvidia drivere csak a 8bites szinátvitelt engedi a hdmi kábellel.
Olvastam,hogy displayporton keresztűl engedné a 10bitest is amit szeretnék elérni, mert a tv is tudja kezelni.
A tv-n viszont nincsen display port csak hdmi bemenet.
Kérdés, tehát egy displayport hdmi kábellel vajon engedné-e a driver a 10bites szinkezelést?

[ Szerkesztve ]

(#40303) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok.

Nemrég elkezdtem játszani a FAr Cry 4 -el, és egy idő után elég sokszor leállt, feladatkezelőből kilőttem, és "A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt." szöveggel boldogított az eseménynaplóban. A Far Cry 4 közben általános ez a hiba, nem is érdekelt. Ma egy másik játék közben, a DCS World -ben csinálta ezt, kétszer egymás után, mikor régebben órákat játszottam vele hiba nélkül. Az szimulátor, annál nem úgy működik, hogy gyakrabban mentek...
Másodszorra nem nyomtam ki feladatkezelőből, vártam. Nagy nehezen észhez tért a gép, de leállt az egész nvidia driver, meg a DWM is. Az nv driver el sem indult, közölte a win, hogy az általános illesztőprogramot használja a továbbiakban. Meg megette valami a 16 GB RAM -ot, és a lapozófájlt is felzabálta, de ezt már a naplóban láttam, a hiba után jött. (Meg láttam egy pillanatra a feladatkezelőben, a DCS felment 12GB -ra a 7-8 GB helyett, valószínűleg annak ugrott meg.)
A 381.65 van fent, de a hiba a 378.78 -al is fennállt.

Most újratelepítettem az illesztőt, még DDU -t is használtam, meg manuálisan is takarítottam.

Van ötlet, hogy mitől lehet ez? Valamikor a Far Cry is napokig hibamentes, ma vagy 3x megfagyott. A DCS meg eddig egyszer sem.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#40304) Sziszifeca válasza Colos1 (#40303) üzenetére


Sziszifeca
őstag

A 381.65-el próbáld ki, és úgy hogy nem telepíted fel az Nvidia Experience-t.. hátha..
Nekem régen másik kártyával volt valami ilyesmi.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#40305) NFree válasza Colos1 (#40303) üzenetére


NFree
addikt

Ha mindenféle driver mókolás nem segít akkor , csökkensd az órajelet , vagy emelj feszt (hőfok rendben van ?) ha akkor nem csinálja valszinű halódik a gpu gari ha lehetséges . egyébként ne a legfrisseb drivert próbáld . próbálj meg régebbit is pl 352.86, 368.22 én ezt a két drivert használom.

vga

(#40306) Colos1 válasza Sziszifeca (#40304) üzenetére


Colos1
őstag

Ez a 381.65-el volt, Experience nem volt fent. Most azonban feltettem azt is, hátha :D Ki tudja, milyen mocskos trükköket vet be az NV, hogy rákényszerítse az emberekre azt a sz@rt. Lassan több folyamatot futtat, mint maga a windóz :(((

(#40305) NFree:Gyári OC kártya, nem tudom mi az alapórajele, és hogy hogyan állítsam be. De amikor megfagyott nem 1380, hanem csak 987 MHz -en ment, nem hiszem hogy az lenne a gond. A régebbi driverekre már gondoltam én is, hátha nem tetszik a winnek. Még garis a kártya, ha sűrűsödik és nem tudom megállítani, gariztatás lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#40307) romi77


romi77
tag

Sziasztok!

El szeretném adni a Zotac GTX 970 AMP Extreme core karim.
1 éves azaz 2016.02.12-én lett véve még van rajta 8 hónap ipon gari.
Megkimélt, sose volt tuningolva doboza és minden tartozéka is megvan.
Szerintetek mennyibe lehetne el passzolni ezt a darabot :) ?

(#40308) F e Z o válasza romi77 (#40307) üzenetére


F e Z o
veterán

Beárazós topik. ;)

H2O über alles!

(#40309) taknyí válasza romi77 (#40307) üzenetére


taknyí
senior tag

Inkább a hardveraprón nézd meg mennyiért mennek...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#40310) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Visszatértem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40311) Gyula84 válasza Bjørgersson (#40310) üzenetére


Gyula84
veterán

na persze :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#40312) Bjørgersson válasza Gyula84 (#40311) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Há mondom. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40313) Gyula84 válasza Bjørgersson (#40312) üzenetére


Gyula84
veterán

mekkora a különbség 1060 és 980 között? (nem grammban)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#40314) Bjørgersson válasza Gyula84 (#40313) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gyors Siege benchmark alapján a 1060 tuninggal volt olyan gyors, mint a 980 alapon, úgyhogy max olyan 5-10% lehet.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40315) sanyierik


sanyierik
csendes tag

Hali mindenkinek..kellene egy ötlet hogy milyen nvidia drivert tegyek fel mert a gondom az hogy a BF 1 akadozva fut.nem mindig de szokta csinálni.driver gondra gondolok,de lehet esetleg net is?gigabyte gtx 970 g1 gaming.i5 6400 procival és 16 giga rammal megy a masina.ötleteket várok

(#40316) Bjørgersson válasza sanyierik (#40315) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hardverek kihasználtságát monitorozod valamivel játék közben?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40317) F e Z o válasza sanyierik (#40315) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem sovány neki a i5 6400-es skylake....

(#40318) sanyierik : Lehet egy próbát megérne, mert sok minden kiderülne belőle...

(#40319) sanyierik : Persze, mert nincs két ugyanolyan szitu, pályától, játékosok számától is nagyban függ...

(#40320) sanyierik : 378.66-os driver kifogástalan 9**-es GTX-eknél.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#40318) sanyierik válasza Bjørgersson (#40316) üzenetére


sanyierik
csendes tag

nem monitorozok.volt hogy használtam de akkor nem volt gond

(#40319) sanyierik válasza F e Z o (#40317) üzenetére


sanyierik
csendes tag

van hogy tutin megy,de egyszer csak elkezd akadozni.és ezt nem folyamatosan teszi.néha néha

(#40320) sanyierik


sanyierik
csendes tag

a 381.65-ös driver az jó?nincs valakinek tapasztalata?

(#40321) Bjørgersson válasza sanyierik (#40319) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én előbb Afterburnerrel nézném meg játék közben a GPU, CPU kihasználtságát, hőmérsékletét, aztán jöhet a drivercsere.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40322) sanyierik válasza Bjørgersson (#40321) üzenetére


sanyierik
csendes tag

ezeket tudom.cpu vga kihasználtság 80,90%.van hogy bele bele ugrik a 100-ba de ritka.hőmérsékletek.cpu 45 és 50 közt.vga 50 és 60 közt

(#40323) Bjørgersson válasza sanyierik (#40322) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Véletlen nem pont akkor akadozik, amikor a processzorhasználat eléri a 100%-ot? Anno nekem is ez volt BF4-gyel.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40324) sanyierik válasza Bjørgersson (#40323) üzenetére


sanyierik
csendes tag

na azt nem figyeltem meg
de akkor felrakom a progikat és megnézem.még netre gyanakszok mert eléggé ingadozó.illetve 3 gép van a háznál,meg telefonok wifin.szoval kissé leterhelt.szerintem

(#40325) Bjørgersson válasza sanyierik (#40324) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Afterburner elég, azzal játék közben ki tudod íratni a kihasználtságokat meg hőmérsékleteket. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40326) sanyierik


sanyierik
csendes tag


van hogy beszakadozik ha a cpu benne van a 100-ba
full grafikán nyomtam

[ Szerkesztve ]

(#40327) Bjørgersson válasza sanyierik (#40326) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gyanúsan kevés ez az FPS egy i5-6400-hoz meg 970-hez képet szerintem. Battlefield 1-es game ready drivert próbáltad?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40328) sanyierik válasza Bjørgersson (#40327) üzenetére


sanyierik
csendes tag

game ready drivert ?felraktam az új nvidia drivert cakkli pakkli és kész

(#40329) Bjørgersson válasza sanyierik (#40328) üzenetére


Bjørgersson
félisten

375.63-ra gondoltam, de ha legújabbat telepítettél, akkor mindegy. A játék beállításaiban hozzányúltál a resolution scale-hez?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40330) sanyierik válasza Bjørgersson (#40329) üzenetére


sanyierik
csendes tag

annyi megjegyzés hogy a szolgáltatásoknál vannak dolgok amiket kikapcsoltam,windows update stb.de szerintem az nem befolyásolja.meg van egy advanced systemcare nevü progim és annál a game booster be van kapcsolva.ez minden
ezek a szolgáltatások vannak kinyomva
http://szitam5270.blog.hu/2011/03/25/tippek_trukkok_1_folosleges_szolgaltatasok

(#40331) synthattik válasza sanyierik (#40326) üzenetére


synthattik
aktív tag

Szia
Ezt más játékokban is tapasztalod,vagy csak bf 1?
Gyanúsan kevés a gpu kihasználtság,meg az fps,ennél jobban kéne szntem mennie.
Megnézhetnéd esetleg RogueKiller programmal,hogy nem e kaptál be bányászvírust vagy ilyesmi.
üdv

(#40332) Bjørgersson válasza sanyierik (#40330) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hát, érdekes. Valami szerintem a rendszerrel nem lesz rendben, egy 6400-nak jóval többet kellene bírnia.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40333) laychi válasza Bjørgersson (#40332) üzenetére


laychi
veterán

4690k 4,7Ghz-en hajtva single player is 90%+, akkor mit várjunk egy nonk procitól multiban?

(#40334) sanyierik válasza Bjørgersson (#40332) üzenetére


sanyierik
csendes tag

http://szitam5270.blog.hu/2011/03/25/tippek_trukkok_1_folosleges_szolgaltatasok
ezt nézted?mert ezeket szinte mind kikapcsoltam.

(#40335) laychi válasza laychi (#40333) üzenetére


laychi
veterán

(#40336) sanyierik válasza laychi (#40335) üzenetére


sanyierik
csendes tag

milyen cuccok vannak amik ezt produkálták neked?

(#40337) sanyierik válasza sanyierik (#40336) üzenetére


sanyierik
csendes tag

az alaplapom egy asrock b150m pro4s/d3
a biosba nem lehet hogy el van valami állitva?mondjuk nem piszkáltam bele

(#40338) sanyierik


sanyierik
csendes tag

ezek vannak letiltva

(#40339) Bjørgersson válasza sanyierik (#40338) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Windows 7 helyett mondjuk lehet nem ártana Windows 10-zel megpróbálni, ezeket a szolgáltatásokat meg tök felesleges letiltani. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40340) laychi válasza sanyierik (#40336) üzenetére


laychi
veterán

Adatlapomon a konfigom.
Ha a játékbeállításokra vagy kíváncsi csinálok képet szívesen,aztán privátban elküldöm.

(#40341) sanyierik válasza laychi (#40340) üzenetére


sanyierik
csendes tag

ha tudnál segiteni azt megköszönném

(#40342) sanyierik válasza laychi (#40340) üzenetére


sanyierik
csendes tag

a procid meg a lapod kicsit ütősebb

(#40343) laychi válasza sanyierik (#40342) üzenetére


laychi
veterán

ezért kell mindig z-s lap és k-s proci :)

(#40344) Bib válasza sanyierik (#40326) üzenetére


Bib
őstag

Így kimaxolja a procit? :)
Win10 creators kell neki abban van game mód ,nem kell szolgáltatásokat hackelni.

(#40345) sanyierik válasza Bib (#40344) üzenetére


sanyierik
csendes tag

win 7-em van

(#40346) sanyierik válasza laychi (#40343) üzenetére


sanyierik
csendes tag

milyen vga drivert használsz?verziója érdekelne

(#40347) sanyierik


sanyierik
csendes tag

az a dúrva hogy lejebb vettem a grafikát high -ra és még jobban akadt.fps 20-40-ig.nem értem mi ez a szarság

(#40348) laychi válasza sanyierik (#40346) üzenetére


laychi
veterán

legújabb 381.65
nem tudom a dx11 vs dx12 mennyire befolyásoló tényező, régebben a tomb raider dx 11-el jobban ment,mint 12-vel, most ez fordítva van(beépített bench szerint)

(#40349) sanyierik válasza laychi (#40348) üzenetére


sanyierik
csendes tag

Mi lehet nállam a gond?most felteszem a 375.63 drivert

[ Szerkesztve ]

(#40350) sanyierik


sanyierik
csendes tag

A drivereket a gépre az iobit driverboosterrel szedtem le. Ez gond lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.