Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) laychi válasza tojaaji (#41300) üzenetére


laychi
veterán

Egyértelműen megéri, erősebb kártya.
Ha hasonló áron van főleg,ha nem érdekel a fogyasztás

(#41302) mcmike


mcmike
őstag

Van olyan aki használja a Fast Sync feature-t mondjuk BF1 alatt? Mik a tapasztalatok? Érdemes bekapcsolni? Tegnap kipróbáltam de nekem mintha darabosabbá vált volna a kép megjelenítés. Előtte simán v-sync off volt BF1-ben.

Melyik most az ajánlott driver verzió BF1-hez? Vagy mindegy, rakjam fel a legújabbat? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#41303) F e Z o válasza mcmike (#41302) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem felesleges a fast sync, a játékban be lehet állítani a max fps-t 60-120-144-re.

H2O über alles!

(#41304) MomoSinX válasza tojaaji (#41300) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Szerintem igen.

(#41305) mcmike válasza F e Z o (#41303) üzenetére


mcmike
őstag

Ez az hogy be van állítva max 120. Azt hiszem inkább kikapcsolom a fast sync-et...csak rosszabb lett tőle... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#41306) Bib válasza mcmike (#41305) üzenetére


Bib
őstag

Fast sync is magas fps-hez ajánlott ha a monitor nem g-synces. Én csgonál tapasztaltam hogy nagyon "folyik" tőle. Általában ez is okoz input laggot úgyhogy off a legjobb meg egy G-sync monitor.

(#41307) laychi


laychi
veterán

Volt aki 970-ről 980-ra váltott és úgy érzi megérte?
Egy váltásnál mennyi lenne a reális összeg két msi gaming 4g közt pl. ?

(#41308) F e Z o válasza laychi (#41307) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem megéri. Olyan a különbség, mint egy 770-780 között.

H2O über alles!

(#41309) laychi válasza F e Z o (#41308) üzenetére


laychi
veterán

nem volt az említett két kártyám,így ezzel nem mondassz semmit :)
%-ban kifejezve? mennyit érné meg rá szánni?

(#41310) MomoSinX válasza laychi (#41309) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Egy 980 olyan 25% al jobb, mint egy 970, ami már érezhető, de látván a használt 980 árakat szerintem nem érné meg a váltást. Akkor már inkább 1070.

[ Szerkesztve ]

(#41311) laychi válasza MomoSinX (#41310) üzenetére


laychi
veterán

Egy kolléga segítségének köszönhetően futtattunk azonos órajelen tesztet
A következő eredmény született:
[link]
Nem tudom mennyi egy kimaxolt 980 órajele,nekem a 970 1500 felett is tud menni.
Nem néztem aprós otthoni árakat, új és régi 1070-ek ára eléggé felszaladtak.
Decemberben normális 1070ti-t tudtam volna boltból venni 480Euroért,most 600 euro alatt nem igen kapni...bánom,hogy nem rendeltem :(
most max kfa2-től lenne 484 euroért,de sztem ott is utolsó darabár,aztán megy feljebb...

(#41312) MomoSinX válasza laychi (#41311) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Szép kis OC! Hát igen, felmentek az árak, köszönjük bányászok :((( .

(#41313) laychi válasza MomoSinX (#41312) üzenetére


laychi
veterán

Remélem bedől az egész és az orrukban bányásznak tovább maximum

(#41314) Bib válasza laychi (#41311) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem FHD -ra még bőven jó a 970 is.

(#41315) laychi válasza Bib (#41314) üzenetére


laychi
veterán

Még igen. 1070 is szóba került közben egy kedvezőbb áron bontatlan, de nincs számla, várok egy választ a gyártótól, hogy így gari ügyben mik a kilátások.
Max hanyagolom :)

(#41316) MomoSinX válasza Bib (#41314) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én például 2020-ban tervezem nyugdíjazni a sajátom. Most ha ultra high helyett valamit high-re le kell húznom nem fog földhöz vágni :D. Addigra már remélem kijön az új gen.

(#41317) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Hatalmas a szakadék a gépigények között:
4K HDR 144Hz monitoron ULTRA vagy elég FHD 60Hz monitoron közepes beállításokkal, az utóbbira még egy ideig elég lehet a 970.

(#41318) Bib válasza Cs1csó (#41317) üzenetére


Bib
őstag

Az előbbire meg egy 1080Ti elég 30fps-sel. Szerintem a 4k még odébb van.

(#41319) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Úgy érted a 4K-ra még minden kevés, mármint ULTRA beállítások mellett?

(#41320) MomoSinX válasza Bib (#41318) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én azt tapasztaltam, hogy ha megszokod a 60fps-t vagy felette, akkor a 30 nagyon szaggatósnak érződik és még messze nem vagyunk ott, hogy egy kártya kitol neked 60-at 4k ultrán sajna. Talán 2-3 év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#41321) Bib válasza Cs1csó (#41319) üzenetére


Bib
őstag

:K

(#41322) NFree válasza MomoSinX (#41320) üzenetére


NFree
addikt

Én nem tartom valószinünek , valahogy a fejlesztőknek mindíg sikerül ugy kitolni a gameket , hogy az aktuális csúcs vga éphogy elég . persze a régebbi progikkal jobban boldogulnak a játékok , de mindíg van egy optimálizatlan vacak ami megfektet mindent .

[ Szerkesztve ]

vga

(#41323) pengwin válasza mcmike (#41302) üzenetére


pengwin
addikt

A Fast Sync tulajdonképpen egy jól marketingelt OpenGL algotirmus.
Az OGL triple frame buffering-jére épít, ha jól tudom.
Nem kell csodákat várni tőle, bár hozzátenném, hogy pl. linuxon nekem még nem volt szétéső képpel és hasonlókkal problémám, mert itt alapból megy a Fast Sync OGL-es verziója.

Nyilván bármelyik Adaptive Sync alfaj sokkal jobb nála. :K

Egyébként nekem egyik nagy reményem, hogy a linuxos driver fejlesztőknek sikerül a szabvány Adaptive Sync-et/FreeSync-et ráerőszakolni az nVidia GPU-ira is... hardveresen képesek lennének rá, és a nyílt driver fejlesztőit aztán egyáltalán nem hatja majd meg az NV üzletpolitikája. Ami az nV elmúlt tizen-egynéhány éves hozzáállása után nem is csoda.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41324) laychi


laychi
veterán

cserélt már valaki hűtőt a kártyáján arctic accelero xtreme 3-4-re vagy twinturbo 2-3-ra?
ha igen milyen eredmény született? megéri befektetni?
szerk.:
esetleg más fajtára?

[ Szerkesztve ]

(#41325) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Alapban mennyi gari van/volt egy GTX 970-re? (asus strix)

(#41326) F e Z o válasza Cs1csó (#41325) üzenetére


F e Z o
veterán

3 év gyári garancia.

H2O über alles!

(#41327) Cs1csó válasza F e Z o (#41326) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi én is így emlékszem, most került a kezembe a számlalevele, ott 1 év volt mellé írva pontosabban 12 hónap a 36 helyett, de a vásárlásnál a leírásban én is 3 évre emlékszem.

"GYÁRI GARANCIA" gondolom ez a lényeg bármit is ír a bolt.

[ Szerkesztve ]

(#41328) rup1u5 válasza laychi (#41324) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én ilyet tettem a GPU-ra. ;]
Azóta 1515MHz-en sem megy nagyon 50-55° fölé.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41329) laychi válasza rup1u5 (#41328) üzenetére


laychi
veterán

nekem nincs vízhűtésem,így ez kiesett a játékból :)

(#41330) pengwin válasza Cs1csó (#41327) üzenetére


pengwin
addikt

A bolt nem köteles a teljes három éves időtartam alatt intézni a garanciát, sok helyen csak egy évig vállalják ezt a "szolgáltatást", ezért lehet egy év a papíron.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41331) Cs1csó válasza pengwin (#41330) üzenetére


Cs1csó
félisten

ha az egy év után de a három éven belül történik valami akkor közvetlenül az ASUS-hoz kell fordulni?

(#41332) TTomax


TTomax
nagyúr

Még nem a vége.... teljesen gyári bios,gyári hűtő, eVGA 970SSC [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41333) rup1u5 válasza TTomax (#41332) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Hát a titánok?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41334) Golyo69 válasza laychi (#41324) üzenetére


Golyo69
senior tag

Hali!

Az enyémen Accelero Mono Plus van :)

Nem mondom hogy szép :D , de nagyon hatékony és halk!

A legnagyobb amit mértem 56-57 fok volt! Legnagyobb terhelés, tesztek alatt!
Gyári hűtővel itt 80+ fok volt!

alapon, böngészés közben 30 fok körül van!

Gainvard GTX970--em van!

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#41335) NFree válasza laychi (#41329) üzenetére


NFree
addikt

Tudom sokba kerül , ha már cserélsz akkor nemérné meg valami kompakt vizes cucc? én sokat gondolkodtam rajta , ugy e sok vga ra jó lehet , meg csak hatékonyabb gpu szempontjából mit a léghűtés. :F

vga

(#41336) laychi válasza NFree (#41335) üzenetére


laychi
veterán

Hát vannak különbségek árban.

(#41337) TTomax válasza rup1u5 (#41333) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azok már egy éve elmentek,ilyen SLI támogatás mellett nem sok értelmük volt. :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41338) NFree válasza TTomax (#41337) üzenetére


NFree
addikt

Azért a kettő itt ott szépet léphetett :K

(#41336) laychi hát igen vannak, duplája vagy 3x osa . de azért elgondolkodtató nem ? mégsem levegő. s ahogy ez is több vga-ra jó lehet . :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#41339) laychi válasza NFree (#41338) üzenetére


laychi
veterán

Érdekesen adja meg a specifikációt is az arctic,egyébként szvsz a hybrid is ugyanazokkal kompatibilis,mint az újabb léghűtőik(specifikáció szerint)
GTX 770 mindkettőnél,mégis más a gyárihűtés teljesítménye,egyiknél 70,másiknál 82 fok :D

(#41340) TTomax válasza NFree (#41338) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ahol ment ott tényleg jó volt,de sajnos 10uj címből ha 2-3 ment normálisan. :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41341) NFree válasza laychi (#41339) üzenetére


NFree
addikt

Lehet a két hűtést nem egyforma körülmények között tesztelték , mert ahol magasabb a gyári ott magasabb a uángyártott hűtő is de maga kb ugyan annyival huzza lejebb mindkettő a karit .
Vagy csak irkálnak összevissza :F

(#41340) TTomax
Nem értem egyébként a gyártók (fejlesztők ) miért nem favorizálják az sli-t anno a procival is igy volt aztán megindult a sokszálas használat , majd lehet egyszer itt is a multigpu lessz a nyerő csak nem most . :W
pedig olyan jól néznek ki a kétkártyás konfigok . :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#41342) Cs1csó válasza NFree (#41341) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó kérdés, én sem értem. Engem sosem motivált az SLI de azért a hardvergyártók és a játékfejlesztők is jobban foglalkozhatnának vele. Ennyire kevesen akartak SLI-t építeni? Vagy túl nehéz rá játékot optimalizálni?

2db 1080Ti azért 4K HDR 60Hz feletti képfrissítéses monitornál simán haszna lehetne.

(#41343) NFree válasza Cs1csó (#41342) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem igen, nehéz rá jó kódot írni . Ugye a gyártó is szeretné eladni a nagy gpu-kat s két olcsóbb vga jobban teljesít mint 1db nagy s azt is el kell adni . így annyira nem igyekeznek hatással lenni a szoftverfejlesztőkre nekik az a jó ha fejlesztenek eladnak. , mert mindíg kell a jobb erősebb.
gondolj bele normális esetben 2x 980 vagy ti elég lenne mindenre szerintem . akkor meg kinek kéne még az ezután következő karik . Mert ugye anno megvetted a 980 at 200k ért újonnan eltelt 2 év most veszel még 1 et de már 100 alatt igy mondjuk van egy rendszered ami elég s nem1xre költöttél el annyi pénzt s nem vettél vga-t Újat legalább 3 évig ) lehet ez nem tetszene a gyártónak . Persze ez most jelen helyzetbe a bitcoin láz miatt nem igaz

vga

(#41344) laychi válasza NFree (#41343) üzenetére


laychi
veterán

Ahogy nézem egyébként a tt3 szélesebb,meg vastagabb a bordája.
Spec. szerint 250W hűtési teljesítménye van,az x4-esnek meg 300,az hosszabb,keskenyebb,a borda magassága is kisebb viszont 3 venti ugye a hossz miatt.

(#41345) laychi válasza laychi (#41344) üzenetére


laychi
veterán

Még ami a légűtés verziókat illeti 6 év garival van a hybrid meg 2-vel :S(igaz mindkettő "limited")

(#41346) NFree válasza laychi (#41345) üzenetére


NFree
addikt

Igen sajnos elég rosszakat hallottam az ilyen kompkt vizes cuccokról kevés jó van hamar tönkre mennek . Léghűtés tartósabb , és persze olcsóbb :R A több ventis hiába keskenyebb szerintem gyorsabb és nagyobb ugymond a hőcserélő felület :F Gondolom azért jobb .

[ Szerkesztve ]

vga

(#41347) laychi válasza NFree (#41346) üzenetére


laychi
veterán

Ez elég bizalomgerjesztő :) [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41348) TTomax válasza laychi (#41347) üzenetére


TTomax
nagyúr

:( "with this cooler and applied Thermal Grizzly liquid metal" "My GTX 970 sadly passed away as one of the capacitors blew up.".... :(

Kockásra húzta vele,GPU hideg volt,VRM elszállt... foglal a hűtés vagy 4 slot helyet,és nem igazán kompatibilis mert egy darab VRM hütés sincs a szettben... [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41349) levisboy


levisboy
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen kártyám, hétfőn meleg volt a szobámba és játék közben egyszer csak leállott, azóta terhelés alatt folyamatosan leáll, leteszteltem más gépbe, más operációs rendszeren és a hiba ugyan az. Játék közben tartósan 79-81 fokon van és kb. 10-15 perc után feladja a harcot. Újrapasztáztam de azt se segített (ezt egy 1.93w/mk-s pasztával csináltam, nem tudom ez meghatározza-e, mert azóta láttam 8-ast is). Talán egy jobb hűtés, ami nem engedné ennyire melegedni segítene? Bár érdekes, hogy eddig így is jól működött. Valami ötlet? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#41350) GeneraL_XTX válasza levisboy (#41349) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

79-81 fok az még teljesen rendben van, nem jó értékek de nem is káros. nem ezzel lesz itt a probléma, valami más szállhatott el a kártyán. gari van még rajta?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.