Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) emmm válasza Melorin (#37999) üzenetére


emmm
senior tag

Lehet, de azt olcsóbban veszel, mint 2db 980-at...meg jóval kevesebbet is zabál :)

(#38002) Melorin válasza emmm (#38001) üzenetére


Melorin
addikt

Hát ezaz. Felesleges 2db 1060-t tervezgetni sli-be (980 sebesség egyenként ) amikor a 1070 van olyan gyors soloban.

[ Szerkesztve ]

(#38003) Lauda válasza Melorin (#38002) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem erti a kollega. :K

(#38004) rup1u5 válasza Lauda (#37994) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Sehol nem írják a cikkben, hogy nem lehet 1060-al SLI-t építeni!
Az, hogy nincs rajta SLI csati még nem jelenti azt! Valszeg PCI-E-n keresztül lesz megoldva.
Amúgy is már a 1080 megjelenésénél hangsúlyozta nvidia, hogy a külső SLI csatira nem is igazából lenne már szükség. Különben is, itt a DX12 éra ahol elvileg semmilyen külső kapcsolat nem kell ahhoz, hogy akár AMD-NV multiGPU-s rendszered legyen.
Ne terjesszetek már kitalációkat!

(#37995) emmm:
Ha érdemben nem tudsz hozzászólni akkor inkább ne írj semmit. ;)
Pláne ne terjessz hülyeségeket!

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#38005) SSJPeter válasza Melorin (#37999) üzenetére


SSJPeter
őstag

Szerintem 980 SLI már jóval gyorsabb mint a 1070.

Mielőtt lecseréltem a 970-et, SLI-n is gondolkodtam, néztem olyan videókat, ahol a 980Ti-vel hasonlítják össze a 970 SLI-t, és 8 játékban 4:4 volt az eredmény. Néhol ez volt gyorsabb, néhol az, tehát ebből kiindulva a 980 SLI már jóval gyorsabb, mint a 1070.

970 SLI vs 980 TI

Let’s go Brandon!

(#38006) Melorin válasza SSJPeter (#38005) üzenetére


Melorin
addikt

Lehet benne valami, de nem lehet sokkal gyorsabb egy 980sli mint egy 1070. Meg egyébként is: olyan alaplap kell hozzá ami támogatja, nagyobb hő a házon belül, kétszer annyi ventilátor zaj, fogyasztás, 6GB vram. 2x980=~200k használtan. Egy darab új 1070 mennyi is? :U
Én inkább 1070-et vennék.

(#38007) VTom válasza Melorin (#38006) üzenetére


VTom
veterán

azért számold át újra ezeket a dolgokat... :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#38008) egyedülülő válasza Melorin (#38006) üzenetére


egyedülülő
őstag

Vannak érdekes adatok a hozzászólásodban. Pl 6 giga ram?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#38009) Melorin válasza egyedülülő (#38008) üzenetére


Melorin
addikt

Ja bocs, 8GB,de ez még inkább a 1070 felé billenti a mérleget :)
Egyéb hiba?

(#38010) SSJPeter válasza Melorin (#38006) üzenetére


SSJPeter
őstag

Nyilván ha már nincs a gépben egy 980, akkor mindenki 1070-et venne inkább, nem 2 980-at, de annak akinek már van egy a gépében, meg pont olyan deszkája van ami támogatja, annak megérheti, pláne ha olcsón be tudja szerezni, meg pl. a Witcher 3-al játszik főleg, mert ott már a 970 SLI is sokkal gyorsabb, mint egy 1070, hát még a 980 SLI.

Mondjuk most nézem, hogy az általam linkelt tesztben csak 1140mhz-n ment a 980 Ti...jó akkor mondjuk úgy, hogy a 1070 mindenhol gyorsabb akkor, mint a 970 SLI, kivéve Witcher 3, ahol kb. egál.
De a 980 SLI biztos, hogy gyorsabb valamennyivel mint a 1070 ahol jól skálázódik.

Összehasonlításképp, a Firestrikeban a 4K gaming PC pontszámánál egy 980 SLI konfig van, ami azért több pontot kap (17805), mint én a 980 Ti-vel 1420mhz-n (most laptopról vagyok pontosan nem emlékszem én mennyit kapok, de kb. ~14000).

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#38011) emmm válasza rup1u5 (#38004) üzenetére


emmm
senior tag

Akkor minek tettek az 1070/1080-ra SLI csatlakozási lehetőséget, te "érdemben hozzászóló"? ;) Semmi rosszat nem írtam, nem értelek. De tudod mit, nem kell elhinned semmit, vegyél majd két 1060-at, és próbáld ki magad, hátha igazad lesz.

(#38012) rup1u5 válasza emmm (#38011) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Azért kérdeztem rá a dologra, mert jóhiszeműen azt gondoltam, hogy lemaradtam valami hivatalos bejelentésről nv részéről ezzel kapcsolatban. Aztán rá kellett jönnöm, hogy egyszerű "paraszti" logika tényként előadva. Mindezt azért mert azt olvastátok a hírben, hogy nem lesz rajta külső SLI csatlakozás.
Ez egyelőre nem több mint puszta spekuláció és szomorú látni, hogy ph!nagyúr ranggal rendelkező emberek ezt tényként adják elő.

Én inkább így közelítem meg a dolgot:
Azért mert nincsen külső SLI csatlakozó a 1060-on még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem fog működni az SLI 2db 1060-al PCI-E-n keresztül. A 1070-1080-nal debütált új HB SLI bridge dupla sebességre képes az előző Maxwell architceturához képest. Valószínűleg ezeknél a csúcskategóriás kártyáknál erre szükség is van. Egy 1060 kategóriánál viszont simán elég lehet a PCI-E 3.0 sebessége a két kártya közötti kommunikációhoz.
Gyanítom, hogy így lesz de persze az is lehet, hogy tévedek.
Minden esetre én nem javasolnám, hogy feltételezéseket adjatok elő itt tényként tálalva!
Várjuk meg az NDA lejártát és az első teszteket. ;)

Személyes ajánlásodra válaszolva meg ezúton közlöm, hogy nem tervezek 1060-at venni. Egyet sem! ;)
Marad a 970 aztán majd egy 1170 (vagy akármi is lesz a neve) ami egy 1080Ti vagy Titan P teljesítményét hozza 970körüli fogyasztással.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#38013) Lauda válasza rup1u5 (#38012) üzenetére


Lauda
félisten

Egeszen elkepeszto modon harcolsz ezen a pitianer semmisegen. A tied is csak egy spekulacio, mert gondolom arrol sem olvastal sehol, hogy majd pcie-en keresztul lehet sli-t epiteni belole. Harmadreszt a rangnak ehhez az egesz mi koze van? No komment.

[ Szerkesztve ]

(#38014) rup1u5 válasza Lauda (#38013) üzenetére


rup1u5
nagyúr

1. Nem harcolok, csupán csípte a szemem, hogy tényként közölsz teóriákat.
2. Spekulálok, persze, de kettőnk közül én ezt oda is írom, nem csupán kinyilatkoztatok mint ahogy te tetted.
3. Igazad van a hülyeségnek semmi köze a ranghoz. Ezt már a múltkor is bizonyítottátok a HA-n, mikor csapatosan lódultatok hirdetést rontani.

:DDD "pitiáner semmiség"
Ja az más! Akkor állítsunk mindenfélét ami eszünkbe jut oszt majd ráakasszuk ezt a cimkét ha már ilyen jól megfogalmaztad. :DDD
De amúgy igazad van. Be is fejezem. ;)

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#38015) Lauda válasza rup1u5 (#38014) üzenetére


Lauda
félisten

Annyit kozoltem tenykent, hogy a cikkben azt irjak, nincs a nyakon sli csatlakozo, ez teny is mint lathatod. Semmi mast nem irtam a 1060-rol.

Te spekulalsz egyedul kettonk kozul. Amit en linkeltem, azt a cikkiro irta le, nem en talaltam ki.

Fogalmam sincs milyen hirdetesrol beszelsz, kerlek ne terjessz rolam valotlan dolgokat.

Ha nem haragszol nekem eleg volt ebbol.

Ja az más! Akkor állítsunk mindenfélét ami eszünkbe jut oszt majd ráakasszuk ezt a cimkét ha már ilyen jól megfogalmaztad. :DDD

En nem allitottam semmit, a cikkbol linkeltem, mostmar vagy negyedszer irom. Ujbol kerlek, hogy ne allits valotlan dolgokat.

Nagyon mellelottel velem kapcsolatban, olvasd at az egeszet es remelem rajossz.

rup1u5 Semmi gond! :R

szerk Meg mindig nem ertem milyen hirdetesrol vakersz itt, nekem ahhoz sincs kozom.

[ Szerkesztve ]

(#38016) rup1u5 válasza Lauda (#38015) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Valóban te csak a cikkből idéztél. Bocs! :R
emmm volt az aki tényként állította.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#38017) rup1u5 válasza Lauda (#38015) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem akarok már többet itt OFFolni de úgy illik, hogy ide írjam ha már nyilvánosan vádoltalak meg.
Valszeg a hirdetéses dologra is rosszul emlékszem. Valaki más volt az a magasabb rangú aki egy 980-at "túl olcsón" kereső illető hirdetését akarta megregulázni. Aztán lett belőle flame, meg topik-takarítás.
Azt hittem te voltál az és ezért elnézést kérek! :B
Kérek engedélyt bekussolni! :DDD :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#38018) Lauda válasza rup1u5 (#38017) üzenetére


Lauda
félisten

Biztosan rosszul emlekszel, mert nem en voltam. :N

Tenyleg semmi problema nincs ebbol. :B :R

(#38019) Trailblazer válasza rup1u5 (#38017) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hamarosan úgyis vége lesz az ún. üzletrontásnak, tehát továbbra is le lesznek oltva az aprón a renitensek.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#38020) egyedülülő válasza rup1u5 (#38017) üzenetére


egyedülülő
őstag

Mivel lehetséges, hogy nem láttad a legelső hírdetését elmondom , elég bunko és lekezelő szöveget írt be mindamellé, hogy hiénáskodni akart. Ez néhány embernél kiverte a biztosítékot, ami érthető is. Utána módosította a szöveget, de a stílusa megmaradt a kommentszekcióban, szóval mindegy. Ha valaki méhkasba nyúl tudatosan, ne kelljen már sajnálnom, hogy megcsípik a méhek.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#38021) Lauda válasza egyedülülő (#38020) üzenetére


Lauda
félisten

Nem ismerem a tortenetet es hogy milyen hirdetesrol/hirdetorol van szo, csak amit leirtal belole. Azt viszont meglep, hogy ertelmes emberek nem birjak megallni, hogy ne szoljanak hozza. Miert kell egybol mindent mellre szivni? Kit zavar az, hogy o mit irt oda? Ha valaki uzletelni akar vele, akkor ir neki, a tobbi meg nezze levegonek. Az ilyen viselkedessel es hirdetessel magat minositi, nem engem vagy teged. Na ez csak eszembe jutott most. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38022) egyedülülő válasza Lauda (#38021) üzenetére


egyedülülő
őstag

Látod, mégis megesik az ilyesmi. :) Biztos mindenkit sokkol még mindig, hogy kiléptek a brittek és így jott ki.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#38023) rup1u5 válasza Lauda (#38021) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ugyan így gondolom én is. :K

(#38020) egyedülülő:
Nem láttam. A stílusával magát minősíti. Értelmes ember ilyenekkel amúgy sem üzletel.

(#38019) aero2zero :
Nekem ez nem tűnik jó ötletnek. Csak tovább bonyolítják a dolgot. A prémium tagsággal járó letiltogatósdit is inkább káros ötletnek tartom...

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#38024) emmm válasza rup1u5 (#38012) üzenetére


emmm
senior tag

Nekem ez egy sokkal jobb hangvételű és korrekt válasz volt, és el is fogadom. :)

Igazság szerint, nekem meg onnan indult ki a dolog, hogy pont az egyik nap a héten kérdeztem rá talán az AMD találgatósban, hogy miért nincs CF támogatás a kártyán. Majd erre jött válaszként, hogy már a PCI-E-en keresztül történik egy ideje - nekem ez új volt. A zöldeknél viszont továbbra sem hallottam ilyenről (és azóta is csak tőled).

(#38025) rup1u5 válasza emmm (#38024) üzenetére


rup1u5
nagyúr

NV részéről csak egy elejtett megjegyzés formájában olvastam vagy hallottam egy videóban valahol a 1080 megjelenése táján, úgyhogy ezért gondolom. Érdekük, hogy legyen SLI a középkategóriában is, hiszen azzal több kártyát adnak el.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#38026) cyberkind válasza rup1u5 (#38025) üzenetére


cyberkind
félisten

Elvileg lesz csak a 6GB-oson nem?

Paranormal Cocktivity

(#38027) shteer válasza cyberkind (#38026) üzenetére


shteer
titán

Egyik custom nyákos/hűtéses 1060 fotóján sem látni SLI csatit, nem valószínű.

..szerintem jónak tűnik

(#38028) Xelo


Xelo
addikt

engem is erre fújt a szél. :D 2gigás 960 után 380x, aztán 380x cf, és most sikerült 71ért egy 2év garis giga 970 g1 gaminget vadásznom. a radeonok sajnos nem akartak túlságosan együtt működni a régebbi típusú xeonommal.. :N de a témára térve alapon 1430-ra boostol a kártya, alapfeszen röhögve futkorászik 1530/8000-res órajeleken 24/7 (asic quality 82.8%), illetve akármivel gyötröm 70fok fölé nem megy a hőmérséklete az alap ventibeállításokkal se. remek vétel volt :R agyaltam az új kártyákon de szerintem ezzel is nagyon jól jártam. rég nem voltam ilyen elégedett a konfigommal. :B

(#38029) Trailblazer válasza Xelo (#38028) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem semmi. :R Én is mostanában vettem a 970-est (Asus Strix), és sajnos nem bír ennyit. ASIC 69.0%, talán ezért. Itt állt meg stabilan a történet:

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#38030) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

A REF 980 at hagytam...

MSI GTX 970 Gaming lett belőle. Örülök neki nagyon. Alapon használom teljesen.
Teszt erejéig alapfeszen 1450 / 1950 ig hajtottam Unigine / játékok.
Viszi szépen max 70-71 C

(#38031) rup1u5 válasza Xelo (#38028) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Xeon powa! :C
V6-ost hajtok én is!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#38032) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok! gtx 970-nek mennyi az ideális hőmérséklete?
nekem terhelés alatt 80-82 °C ez nem sok egy kicsit?

(#38033) scream válasza HELLAFLUSH (#38032) üzenetére


scream
veterán

Általánosságban olyan 70 fok körül szoktak lenni terhelés alatt, kicsit soknak tűnik az a 82 fok.

(#38034) Trailblazer válasza HELLAFLUSH (#38032) üzenetére


Trailblazer
addikt

Létezik belőle 1 ventis kivitel. Netán ilyened lenne?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#38035) Cs1csó válasza HELLAFLUSH (#38032) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy fentebb írták és nálam is max 70. Szobahőmérséket mennyi? Szigetelt a gépház? Hány házventid van? Milyen márkájú a kártya? A gépház szabadon áll van hely körülötte? A VGA ventik hány %-on mennek ilyen terhelésnél? Nálam 40%-os ventikkel tudja ezt a 70 celsiust tartani.

(#38036) Melorin válasza HELLAFLUSH (#38032) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem is 79 fok Witcher 3 alatt az MSI. De annyira stabilan beáll 79-re, hogy gyanús hogy valami leszabályoz.
Valleyban 72 fok.
3 venti van a házban, nem szigetelt. MSI Gaming. A CPU eközben csak 62 fok.

[ Szerkesztve ]

(#38037) NFree


NFree
addikt

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem , hogy Msi gtx 980 Gaming 4g kariknak mennyi a max adható fesz afterburnerrel? ha át van állítva extended msi re megy neki az 1,3v ? vagy esetleg van-e lehetőség több fesz adására hardveres volt mod nélkül?
Mivel a multkor nállam járt egy classi megtetszett a 980 teljesítménye . S gondolkódóba ejt az msi , mivel classi sajnos nincs a láthatáron.

vga

(#38038) F e Z o válasza HELLAFLUSH (#38032) üzenetére


F e Z o
veterán

Pontos típust tudsz mondani, illetve milyen házban van, házszellőzés van?

H2O über alles!

(#38039) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

gondoltam, hogy valmi gebasz lesz :(

házikóm Cougar MX310
4db rendszerventivel (elöl 1beszív, tetején 2kifúj, meg hátul 1kifúj)

vga 1ventis msi 970 OC verzió (afterburner van a vga-ra írva meg a dobozra is)
terheléskor stabil 80-82fok

lehet újra kellene pasztázni? már 1éves kb , ilyenkor nem veszik el a gari ha pasztázom?

(#38040) HELLAFLUSH válasza HELLAFLUSH (#38039) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

(#38041) F e Z o válasza HELLAFLUSH (#38040) üzenetére


F e Z o
veterán

Referenciahűtős, ezektől nem kell csodát várni. Egyébként nem kell aggódni a 80-82 fok miatt sem terhelés alatt. Ha nincs garimatrica a hátlapi csavar egyikén, akkor megpróbálhatod újrapasztázni minőségi pasztál, de sok javulás nem várható szvsz.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#38042) HELLAFLUSH válasza F e Z o (#38041) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

köszi :R
más hűtőt megérné beszerezni rá, vagy a -10°C nem oszt nem szoroz?

most kipróbáltam 100% venti használattal lehül 69-71°C-ra

[ Szerkesztve ]

(#38043) F e Z o válasza HELLAFLUSH (#38042) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha nem hangos így, akkor ebben a hőségben maradhat így. 100%-os ventifordulattal azért már biztos hatalmas a szélzaj.

H2O über alles!

(#38044) shteer válasza HELLAFLUSH (#38040) üzenetére


shteer
titán

Ettől a verziótól nem meglepő a 82C

..szerintem jónak tűnik

(#38045) Mika1227 válasza F e Z o (#38041) üzenetére


Mika1227
őstag

Tényleg mennyi az a hőfok ami már árt a kártyának?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#38046) F e Z o válasza Mika1227 (#38045) üzenetére


F e Z o
veterán

85-90 fok fölött azért nem használnám tartósan. Viszont az új nv karik hőfok emelkedéssel visszavesz a boost órajelből, így 80 fok fölé nem is nagyon engedi a GPU hőmérsékletét.

H2O über alles!

(#38047) Mika1227 válasza F e Z o (#38046) üzenetére


Mika1227
őstag

Akkor a hőfokok miatt nem kell aggódni!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#38048) taknyí


taknyí
senior tag

Sziasztok!
Van valakinek ilyen típusa? Hőfok, hang hogy alakul? Nem sima ref, van 3 hőcső is. Zalmann Z3 plus házam van 4 ventivel (elöl, hátul, 2 fent).

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#38049) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
Pár VGA topikban olvastam már hogy az emberek nem szeretik a 3 ventis custom modelleket, van valami különös hátrányuk vagy csak simán ízlés kérdése? Nekem pl. bejönnek.
Azért itt kérdezek mert nálam a GTX 980 az egyik esélyes jelölt a jövőben, és elég sok 3 ventis modellt látok.

Másik kérdés: találok valami listát arról hogy melyik 980-as modellek a legmegbízhatóbbak, és mit érdemes kerülni?

(#38050) Cs1csó válasza AeSDé Team (#38049) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia nekem ennek a topiknak az offtopicjában adtak egy terjedelmesebb választ ide linkelem: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.