Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Viper26 válasza Lauda (#30000) üzenetére


Viper26
nagyúr

Játéktól függetlenül high beállításokra gondoltam.

Na ezt jó tudni, csak hármat most biztosan nem veszek, de legalább tudom mi lesz a következő egyszer. :)

Pixel 7 | FR955

(#30002) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Próbálgattam az MSI GTX 970 GAMING 100me kártáyámat, eddig nagyon meg vagyok elégedve, szépen muzsikált mind a Battlefield Hardline-ban, illetve most a Murdered Soul: Suspect is több mint szépen fut vele.

ezzel kapcsolatban az a "problémám", hogy Murdered Souls. Suspectben alapórajelen ilyen 150FPS-eket kapok (FHD+max) ami ugye értelmetlen pörgetése mind a VGA-nak mind a procinak (adventure játék, kontrollerrel játszom és nem kell benne célozni sem) Tehát szeretném valahogy leszabályozni a VGA-t, a következő problémáim/kérdéseim vannak ezzel kapcsolatban:

-(1)
Az nV driverben nem látok frame limitert (Catalystben volt) ami korlátozná a kiszámítandó másodpercenkéni képkockaszámot (nem összetévesztendő a V-Sync-kel). Én vagyok vaksi, vagy tényleg nincs ilyen?

-(2)
Ha a játékban bekapcsolom a V-Syncet, akkor az FPS limitálódik 30-ra. (Nem tudom, hogy a TV-m éppen 50 vagy 60 Hz módvan fut, lehet az előbbi) Nos ez lehet a fürdetlen console pesantoknak elegendő, de én 50 vagy 60FPS-t várok el V-Syncben...

-(3)
Van valami ökölszabály, hogy meddig lehet underclockolni a kártyát úgy hogy biztosan stabil maradjon? (Nem nagyon akarok kísérletezni) az ilyen játékoknak esetleg csinálnék egy profilt. Jelenleg -100/-100 on jár a kártya (core/mem) de így is bőven 100FPS fölött van folyamatosan.

Köszi a válaszokat!
J.

[ Szerkesztve ]

(#30003) #97716736 válasza joysefke (#30002) üzenetére


#97716736
törölt tag

MSI Afterburnerben elvileg van FPS limit. Próbáld ki azt ;)

(#30004) Lauda válasza joysefke (#30002) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Feltelepited az msi afterburnert a rivatuner statistics server-el egyutt. Beallitod, hogy a winfossal egyutt induljanak. A rivatuner statistics server-ben alkalmazasonkent be tudod allitani a framerate limitet. Ennyi az egesz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#30005) joysefke válasza #97716736 (#30003) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kerestem ezt az opciót Afterburnerben, de nem találom...
30004: ahh, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30006) Shodan


Shodan
addikt

Nem tudom hogy esett e már szó az MSI tömegéről de lemértem a giga wf3-al szemben.
MSI 4G = 811g
Gigabyte Wf3 = 660g
A gigabyte hosszabb és keskenyebb, az msi ugye magasabb és rövidebb, ezért gondolom könnyebben lóg mint nálam is.

A kártyát folyamatos TDR-ezés miatt cseréltem, volt már aquanál is ahol nem találtak semmit. Otthon persze 2-3 nap múlva megint előjött. Most az új kártyával eddig semmi. Jobban hiszek a saját szememnek, ha megint előjön akkor viszont megy fel a win10

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#30007) blu79 válasza joysefke (#30005) üzenetére


blu79
addikt

Szia, az nvidia inspector a legjobb a v-syncnek

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#30008) Tarill


Tarill
őstag

na sikerült megfrissíteni a vga biosát, Jack@l köszi a tippet, bejött hogy dugjak rá az igp-re mikor elmegy a vga kép. kb fél perc alatt lefrissítette, restart és jó is. kiv leszek h a ventiproblémák megszűnnek-e

(#30009) Shodan


Shodan
addikt

Azt tudja valaki, hogy az MSI-nél a ver 1.1 és ver1.3 között mi a különbség?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#30010) akoska07 válasza Shodan (#30009) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hol van rajta a verzió szám ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#30011) Shodan válasza akoska07 (#30010) üzenetére


Shodan
addikt

[link] annyit találtam hogy a pcb méretre más, de egyebet nem..

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#30012) smallmer


smallmer
őstag

srácok nem vga kérdés, hanem számítógépház kérdés. a topikjában nem kaptam rá választ sajnos.
szóval egy giga gtx 970 milyen házba férne bele a 32 cm hosszával? max 20 ezret szeretnék költeni a házra.
valami jó hűtésű kellene

(#30013) akoska07 válasza Shodan (#30011) üzenetére


akoska07
nagyúr

Asszem nálam van mindkettőből az SLI-ben.
Ez egyik nagyobb a másiknál. Nem sokkal,de nagyobb, az 1.3.
Hosszabb és szélesebb is a nyák.
A hűtés is picit el van tolva a megnövelt nyák méret miatt.

#30012 premierpark :
Ehhez mit szólsz ?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#30014) Shodan válasza akoska07 (#30013) üzenetére


Shodan
addikt

értem, köszi! :R

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#30015) akoska07 válasza Shodan (#30014) üzenetére


akoska07
nagyúr

Először én is azt hittem hogy vmelyik fake. :D

#30012 premierpark :
Egyébként én ezt venném,ha most házat vennék.
Egyszerűen mindenhez tökéletes.
Ebbe aztán csinálhatsz olyan hűtést,hogy szét fagy a gép. ;)
Igaz kicsit drágább,de megéri a felárat.
[link]
Phanteks Enthoo Pro M Chassis Review
Erre most találtam rá ahogy keresgéltem.
Vízhűtésre pl. nem tudnék jobb házat ilyen árban.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#30016) Shodan válasza akoska07 (#30015) üzenetére


Shodan
addikt

+1 a phanteksre :K

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#30017) Shodan


Shodan
addikt

Közbe találtam képet is:

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#30018) akoska07 válasza Shodan (#30017) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én nem mértem le őket,de kb ennyi lehet a különbség.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#30019) Reggie0 válasza Shodan (#30017) üzenetére


Reggie0
félisten

Szepen megnott a vrm borda merete.

(#30020) smallmer


smallmer
őstag

Srácok erről a kártyáról kérnék még egy véleményt és abba hagyom ígérem:

[link]

köszi előre is :)

(#30021) h1mpi válasza smallmer (#30020) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az egyik legjobb 980-as vga a kínálatban

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#30022) Lauda válasza smallmer (#30020) üzenetére


Lauda
félisten

Jo valasztas!

(#30023) smallmer válasza Lauda (#30022) üzenetére


smallmer
őstag

remek :) és milyen táp dukálna hozzá? fsp raider 550 már nem elég ugye?

(#30024) blu79 válasza smallmer (#30023) üzenetére


blu79
addikt

- igen elég kell hogy legyen

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#30025) Lauda válasza smallmer (#30023) üzenetére


Lauda
félisten

Ha meg nem vetted meg, en egy minosegibb darabot javasolnek inkabb. Elbirni elbirja, ha csak ez szamit.

(#30026) smallmer válasza Lauda (#30025) üzenetére


smallmer
őstag

még nem vettem meg csak nem fog kijönni a keretből. most a gtx 970 vs 980 között gondolkodom :)
egyébként valamit tudsz ajánlani?

(#30027) akoska07 válasza smallmer (#30026) üzenetére


akoska07
nagyúr

Elég lesz a 970 is,sokat spórolhatsz,mondjuk tápra.
1500/8000 már 980 teljesítmény,és a G1-nek ez meg sem kottyan,illetve más gyártóktól is nézhetsz.

Sikerült házat találni ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#30028) smallmer válasza akoska07 (#30027) üzenetére


smallmer
őstag

még nem sikerült :D kicsit sokallom a ház árát :D
max ilyen 20 ezer körül gondoltam, de nem tudom, hogy mi legyen :D megfontolt kell, hogy legyek :)
ami már tuti:
alaplap: Asus MAXIMUS VIIi HERO
proci:Intel Skylake Core i7-6700K 4GHz LGA1151 Processzor
ram: Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black
ssd: samsung 850 evo 120 gb vagy Kingston HyperX FURY 2.5" 120GB SATA3
hdd:Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX

ehhez kell még vga, táp, ház, :D úgyhogy segítsetek légyszi dönteni

Igazából az a gáz hogy 150ért lenne egy gtx 980 és elcsavarta a fejem :D

(#30029) akoska07 válasza smallmer (#30028) üzenetére


akoska07
nagyúr

970 és meg van a ház ára. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#30030) GeneraL_XTX válasza smallmer (#30028) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Így van, egy ilyen konfig megérdemel egy normális házat. Egy jobb 970 húzva hozza a ref 980-ak teljesítményét bő 40 rongyal olcsóbban, nem igazán értem min is gondolkozol még :))

(#30031) smallmer válasza GeneraL_XTX (#30030) üzenetére


smallmer
őstag

De ha húzok egy 980-at ? :D

(#30032) Reggie0 válasza smallmer (#30026) üzenetére


Reggie0
félisten

FSP raider nem a legjobb szeria. Nekem 5 darabbol 3 meghalt banyaszas kozben, pedig nem voltak tulterhelve. Viszont a HP szerver tapok nagyon jol birtak [link].

(#30033) snecy20


snecy20
veterán

A The Vanishing of Ethan Carter Redux-szal tegyetek egy próbát, UE4-nek hála sokat szépült a tavalyi kiadás óta, gyakorlatilag üt mindent amit valaha láttam PC-s grafikában. :) 21:9-es monitoron egyszerűen látni kell, és meg is lepődtem, hogy a 970-nek mennyire nem volt akadály a játék 3440*1440-en legmagasabb beállítások mellett, ideértve a max-ra tolt élsimítást is, 55-70FPS... Meg van benne egy 200% Scale opció, amit ha benyomok, nem jövök ki 15FPS-ből, haha. :D De értelmét nem látom, mert érzésre olyan, mintha hatványoznám az élsimítás mértékét...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30034) blu79 válasza Reggie0 (#30032) üzenetére


blu79
addikt

Milyen érdekes :U , nekem az adatlapomon lévő konfigot erőlködés nélkűl viszi a kis Raider 550w , 7db ventivel , huzott proci , huzott ram, huzott 970....

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#30035) duc válasza snecy20 (#30033) üzenetére


duc
aktív tag

Köszi a tippet, megnézem. Nagyon tetszett az a játék.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#30036) rup1u5 válasza smallmer (#30028) üzenetére


rup1u5
nagyúr

+8GB ram :U

Nekem is lassan esedékes lesz egy új ház de még nem találtam meg az ideálisat. Phanteks Enthoo Pro M tényleg egész jónak tűnik de ez sem az igazi. Kevés a hely felül a 240-es radinak és hiányolom az oldallapról a 12 centis ventihelyet. Divat ez a fancy plexiablakos oldallap de venti helyét rendre lehagyják a gyártók.
Nálam ez alapkövetelmény különben túlforrósodik a VRM rész a proci körül.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#30037) sheep válasza snecy20 (#30033) üzenetére


sheep
addikt

Úgy tudom hogy fizika gyakorlatilag nincs abban a játékban, lehet ezért sem annyira megerőltető a kártyának.
Amúgy nagyon szép az UE4-gyel.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#30038) snecy20 válasza sheep (#30037) üzenetére


snecy20
veterán

jaja, gyakorlatilag interakció nincs, inkább egy nagy díszlet az egész, de gyönyörű.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30039) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

V.ki segítsen olyan problémám lenne , hogy fent van a legújabb Nvidia driver (355.82 WHQL) rendszer : Win10 64bit .

Ha a feladatkezelőt megnyitom akkor elég sok erőforrást használ az egyik nvdia progi (Nvidia Backend) ~20% de egy idő után abba marad és megint elő jön random szerű. Geforce experience is fent van ..
Másnál mi a helyzet?
Hogyan lehet orvosolni a problémát ?

Segítséget előre is köszi.

Szinyák

(#30040) CriticalHit válasza Shodan (#30006) üzenetére


CriticalHit
őstag

Nálam ez megoldotta a TDR hibajelenséget (a Kézi javítás):
[link]
Az MSI-t cserélted Gibabyte-ra vagy fordítva?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#30041) Shodan válasza CriticalHit (#30040) üzenetére


Shodan
addikt

Köszi a tippet, próbáltam ezt is de nem segített.
Egyelőre az msi-nél két napja nem jött elő semmi, bár sokat nem játszottam, de 3 napja még a gigával filmnézés közbe is kifagyott egyszer.
Az MSI-nél megoldottam hogy ne lógjon ,a házra csináltam egy távtartót. Egyet mondok ha ilyet csináltok és fém a távtartó akkor az semmiképen ne érjen a hűtőhöz. :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#30042) MrTwister válasza Shodan (#30041) üzenetére


MrTwister
őstag

Fényképed van a távtartóról? :) Kíváncsi vagyok, hogy oldottad meg! :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#30043) Shodan válasza MrTwister (#30042) üzenetére


Shodan
addikt

Persze: [link]
Előtte-Utána

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#30044) Lauda válasza smallmer (#30026) üzenetére


Lauda
félisten

Nezelodj inkabb xfx, seasonic ([link]) fronton, esetleg a CM V seria, utobbibol inkabb a seasonic belsosek javasoltak.

[ Szerkesztve ]

(#30045) MrTwister válasza Shodan (#30043) üzenetére


MrTwister
őstag

Nagyon jó! :R Sokat kellett fúrni, faragni? Te esztergáltad a tartót?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#30046) szallasi007 válasza smallmer (#30026) üzenetére


szallasi007
őstag

Xfx 550 vettem két hete, 0 hangja van és nem cicereg alatta a 970

(#30047) Shodan válasza MrTwister (#30045) üzenetére


Shodan
addikt

Kb 60ft volt a fémdarab, a lyuk meg már fúrva volt a házon, szóval csak be kellett hajtanom egy csavart :D
És az a jó hogy nem feltűnő...
Ha beválik a kártya akkor pedig majd kap egy festést, mert ez a mese sárkány, meg ez a csodás piros szín nem az én világom, főleg hogy a többi cuccom vagy alu vagy kék.
Az MSI elengedhetné már ezt a dolgot mert nem csak 12 évesek vesznek ilyen cuccokat.

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#30048) blu79 válasza Lauda (#30044) üzenetére


blu79
addikt

- az Fsp Raider-nek is Seasonic a belseje :K , 0 a hangja és feleannyiba kerül mint amit linkeltél :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#30049) blu79 válasza Shodan (#30047) üzenetére


blu79
addikt

Ez a szín az én világom :) , az én gépemben nagyon passzol. Maradjon csak így ez a piros fekete :) , inkább jelenjen meg többféle színben. Zöld már van és Gold is :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#30050) Shodan válasza blu79 (#30049) üzenetére


Shodan
addikt

Csak ezt a sárkányt szedjék le róla :D tiszta bazári hatást kelt...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.