Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Zsmester89 válasza helkis (#2999) üzenetére


Zsmester89
őstag

Gondolom tuning során durván emelkedik a fogyasztás és a hőfok, amit így kordában tud tartani a kártya.

Nem tudom, hogy mennyinek kell lennie, ez a fullos teszt, élsimítás nélkül 5295 lett a pontszám, de azt nem mentettem el.
Amúgy a hőfok max 67C-ra ugrott fel, a hangszigetelt házamban és a ventivezérlés (2db 14cm házventi) standardon volt.
Lehet valami nincs jól felrakva, stb... :D nem vagyok (még) nagy tuning mókus, benchmarkozós :D

h1mpi:
IP ON :D

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#3002) h1mpi válasza Zsmester89 (#3001) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Valley nem jó teszter, mert kevesebb pontot ad, mint egy 780-ra, ami kicsit meg van oczva.

Szerencsés vagy, mert 0 custom vga van 980.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#3003) Zsmester89 válasza h1mpi (#3002) üzenetére


Zsmester89
őstag

Akkor mi az, ami jó tesztre? Amúgy ez a boost magától bekapcsolt a kártyán, vagy bios állítgatás? (amatőr vagyok ezen a téren még)
970 oc-hoz kb reálisat mutat.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#3004) helkis válasza h1mpi (#3002) üzenetére


helkis
addikt

khömm.. vagy éppen hogy jobb teszter.. :B
szvsz erősebb mint sok game-engine.. azoknál mindig benne van a pakliban, hogy gyengébb kártyákon is mennie kell, ezzel meg a legdurvábbakat is meg lehet izzasztani.. aztán a végén kiköpi, hogy melyik mennyit tudott számolni, a sok effektből..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3005) h1mpi válasza helkis (#3004) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Persze és akkor a 980 gyengébb, mint egy 780... nahaggyámá :D

Zsmester: 3D Mark tesztek, játék beépített tesztek. Pl. Tombraider, Metro LL.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#3006) ÁdiBá válasza h1mpi (#3005) üzenetére


ÁdiBá
addikt

ABU is mondta hogy a Valley nem jó az új GeForce kártyákhoz, régi a program, nem fejlesztik.
Így nem releváns az új kártyákhoz.

Lásd AllBenchmark, mindig jön rá a frissítés, letöltöd felrakod leméred, és mik vannak, arányosan gyorsulnak az új grafikus kártyák.
Vajon miért? :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#3007) h1mpi válasza ÁdiBá (#3006) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én tudom, de páran nem ;)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#3008) Faterkam válasza szasanyi (#3000) üzenetére


Faterkam
addikt

Most már tudom, csak az volt a fura, hogy előtte olvasgattam, hogy nem lehet kapni. Felmentem az Iponra nézegettem a kártyákat, és látom nem csak az MSI ref. kártyája kapható, hanem Asus is. Elkezdtem nézegetni, olvasgatni, és mire frissítettem a lapot, ez is tűnt. Az alatt a 10 perc alatt. Már tudom miért :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3009) ÁdiBá válasza h1mpi (#3007) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Heaven Benchmark 4.0 1440p Maximum beállítások mellett
R9 290X DCU2 OC 34,1 / 67,2 / 15,3 (858 Score)
GTX 980 OC 45,4 / 95,1 / 21,3 (1144 Score)
GTX780Ti OC 43,8 / 89,3 / 20,9 (1104 Score)

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#3010) szasanyi válasza Faterkam (#3008) üzenetére


szasanyi
félisten

Naná! :DDD Több tesztel is megnéztem, és összességében a Strix-et hozták ki a legjobb 970-esnek. Nagyon halk (konkrétan 50 fokig állnak a ventik, ami ugye 0 dB) és hatékony hűtés, 1 db 8PIN tápcsati amivel a legkevesebbet fogyasztja mind közül valamint csak egy oldalon, a hűtő alatt vannak RAMok MSI esetében konkrétan negatívumként értékelték a 8+6PIN csatit és a relatíve magas fogyasztást, ill. a hátoldalára került RAM modulokat. Giga is többet fogyaszt és batár nagy ami nem mindenkinek előnyös, és bár a hűtése nem rossz, hangosabb mint a Strix és a LOAD hőfok (ennek ellenére is) magasabb volt a tesztben, mint a Strix esetében.
Tehát azért szimpi nekem a Strix mert nem túl nagy és a legkisebb fogyasztású aminek köszönhetően a leghűvösebb, mindemellett a leghalkabb 970-es - sajnos drága, de a 111k a minimum árak között van, amin eddig meg lehetett venni. Már van infó a topikban arról, hogy érkezik több is a közeljövőben, de arról sajna nem tudott vagy nem akart senki infót megosztani, hogy árak terén várható-e változás.

(#3011) Zsmester89 válasza szasanyi (#3010) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én 3 tesztben is 2. vagy 3. helyen láttam a strixet (sajnos), sőt talán a legjobban melegedő kártya lett mind közül. - csak gondoltam nézz utána még egyszer.

Shadow of Mordor Ultra pakkal:

Vsync:
Average: 60
Max fps: 90
Min fps: 46

Vsync nélkül:
Average: 90
Max fps: 239
Min fps: 50

A vsync számít valamit a megjelenítésnél? (játékban kell nekem? :D )

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#3012) ÁdiBá válasza Zsmester89 (#3011) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Függőleges szinkronizáció? Nem hiszem. A gond vele hogy valamikor nagyon nagy vele az input lag a monitorok miatt.... :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#3013) Blaise


Blaise
veterán

Giga G1 970 milyen áron volt legutóbb? A Strix sajnos nem fér be a házamba...

(#3014) Alice90 válasza Zsmester89 (#3011) üzenetére


Alice90
aktív tag

Hát nem tudom kimérte de azt elfelejtette irni hogy leugrik 30ra néha :D

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#3015) Hunner válasza Blaise (#3013) üzenetére


Hunner
senior tag

A Giga G1 312mm a Strix pedig 280, szóval nem javaslom, hogy Gigát vegyél, ha az Asus sem fér be

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#3016) Blaise válasza Hunner (#3015) üzenetére


Blaise
veterán

Nem a hosszúsággal volt a probléma, hanem a magassággal, a kilógó hűtő miatt a strix beleütközne az ODD keretbe.

Bitfenix Prodigy ITX házam van.

[ Szerkesztve ]

(#3017) zack válasza Blaise (#3013) üzenetére


zack
nagyúr

GIGA? Hosszabb mint az Strix. :U Konkrétan 31cm környéke. Elég kevés házba megy bele ekkora kártya...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3018) Blaise válasza zack (#3017) üzenetére


Blaise
veterán

Egyel feljebb irtam, hogy a hosszúsággal nincs gond, 320mm-ig befér minden.

(#3019) helkis válasza h1mpi (#3005) üzenetére


helkis
addikt

nincs ebben semmi meglepő, a progi pontoz, itt nem az órajeltöbblet a nyerő, hanem a nyers erő, (pl.: ahogy korábban mondtam az autós példát, tehát itt nem a fordulatszám, hanem a hengerűrtartalom számít)

Valley Benchmark is a new GPU stress-testing tool from the developers of the very popular and highly acclaimed Heaven Benchmark.

Features
-Extreme hardware stability testing
-Per-frame GPU temperature and clock monitoring
-Advanced visual technologies: dynamic sky, volumetric clouds, sun shafts, DOF, ambient occlusion
-Multi-Platform support for Windows, Linux and Mac OS X
-64 000 000 square meters of extremely detailed, seamless terrain
-Procedural object placement of vegetation and rocks
-The entire valley is free to be explored in interactive fly-by or hike-through modes
-User-controlled dynamic weather
-Support for stereo 3D and multi-monitor configurations

"The 'Heaven' benchmark that uses the Unigine easily shows off the full potential of DirectX 11 graphics cards." - Nathan Kirsch, Editor-In-Chief of Legit Reviews

-Comprehensive use of hardware tessellation, with adjustable settings
-Dynamic sky with volumetric clouds and tweakable day-night cycle
-Real-time global illumination and screen-space ambient occlusion

az hogy kevésbé ítéli jónak a program számomra azt jelenti, hogy a fenti effektekből ezek a kártyák kevesebbet tudnak renderelni (vagy egy-egy effekt nem tetszik nekik), tehát a felépítésük nem olyan jók, mint azt képzelik egyesek, ill. itt is kiderül, hogy valójában ezek középkategbe szánt vga-kkal van dolgunk, csak az órajeltöbblettel (gyári+oc) behozták a korábbi flagship karikat..

ha a többi bench és játék is tömény gpu terhelő dx11-es cuccokból épülne fel, akkor igenis alul maradnának a 780-asokkal szemben a 970-esek.. így kerek a történet, szvsz nem a program szar..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3020) Reggie0 válasza zack (#3017) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert annyira nem. En hazamba is siman bemegy egy 45 centis kartya.

(#3021) Zsmester89 válasza Alice90 (#3014) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én mértem 2x is. :) Ha valaki mond egy progit, ami nem zavar bele és el tudom vele menteni, akkor fel is veszem neked. Ezek az adatok jöttek ki és minden ultrán van.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#3022) HSM válasza szasanyi (#3010) üzenetére


HSM
félisten

A tápcsatlakozók számának az égvilágon semmi köze a fogyasztáshoz. :N A VRM hatékonysága számít, meg a gyári beállítások, azaz a fesz, esetleges OC.
Ha több csatlakozó van, annyi történik, hogy több vezetékre oszlik el a bemenő áramerősség.

(#3019) helkis: Persze, a benchmark szar, mert nem fekszik neki... :DDD Az új Rynse alatt sem domborítottak nagyot pl. a 780-hoz képest, főleg a 970 eléggé lemaradt.... [link]

[ Szerkesztve ]

(#3023) TTomax válasza HSM (#3022) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt nézd meg azért még egyszer... Ti az a 780...de nem is igazán lényeg nem a 780 utódja a 970..

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3024) HSM válasza TTomax (#3023) üzenetére


HSM
félisten

Arra gondoltam, mint 780-as. :B

(#3025) ÁdiBá válasza helkis (#3019) üzenetére


ÁdiBá
addikt

De miért van az, hogy Catzilla programban ahol mér minden a GPU-ban, külön tesztben.
Alapórajelen probléma nélkül elveri az egész mezőnyt?
Ott is több teszt fut le, és valahol 800 pontot mértem a GTX780Ti-vel itt a GTX980 1300 Pontot.
Mindenesetre érdekes, mert a játékok többsége brutális szinten megy az új GTX980-al.
Úgy hogy pont jó irányba fejlesztett az nvidia.
Tuning mellett olyat gyorsul a kártya hogy ez mellé te húzhatsz bármit... ;]

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#3026) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

3DMark SkyDiver Graphics Score
GTX980 OC.: 47837
Graphics test 1.: 218.24 FPS
Graphics test 2.: 218.63 FPS

R9 290X OC.: 26153
Graphics test 1.: 170.57 FPS
Graphics test 2.: 185.86 FPS

ÁdiBá

(#3027) yodamester10 válasza ÁdiBá (#3026) üzenetére


yodamester10
őstag

Tudnál nekem egy bf4 multiban 64-es szerveren egy fps értéket mondani,hogy megérje váltani 750ti-ről?Nálam jelenleg 75-110 fps van 1920x1080-ban high beállításon a többi of.

(#3028) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Valaki tudja esetleg, tudna tájékoztatást adni számomra hogy az Open Cl miért nincs kipipálva a GPU-Z programban?
0.7.9 Computing (nincs pipa)
0.9.7 mod OpenCL (nincs pipa)
Valamit nem telepítettem fel?

(#3027) yodamester10 Nincs meg nekem a BF4, nem vonz egyáltalán, szerintem egy elég gané játék. De ez persze csak az én véleményem... ;]

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#3029) yodamester10 válasza ÁdiBá (#3028) üzenetére


yodamester10
őstag

Bocs,de én meg nem 3d mark-al játszom és nem is arra vennék egy 970-et ;)

(#3030) ÁdiBá válasza yodamester10 (#3029) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nyilván, CrySis3 tól kezdve nekem is megvan minden Metro LL,
De a BF4 egy kalap szar... :B

ÁdiBá

(#3031) Crytek válasza ÁdiBá (#3030) üzenetére


Crytek
veterán

Attól még rakd fel és mond az eredményeket amiket kértek. :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#3032) Blaise


Blaise
veterán

Az egyébként miért van, hogy a refhütős MSI 970 napok óta raktáron van és nem fogyott ki? :)

(#3033) Erdei88 válasza yodamester10 (#3027) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem éri meg :U

(#3034) Crytek válasza Blaise (#3032) üzenetére


Crytek
veterán

Mert drága mindenki várja az árseőt 95k -ra. :DDD

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#3035) Blaise válasza Crytek (#3034) üzenetére


Blaise
veterán

:W

MIért lenne drága? A többi 970 is 102-110 ezer körül megy.

(#3036) ÁdiBá válasza Crytek (#3031) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az a baj, hogy ahhoz meg kellene vásárolnom. :U

ÁdiBá

(#3037) Zsmester89 válasza Blaise (#3032) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ha jól emlékszem panasz volt a hűtésre, arra is hogy nincs hozzá gyárilag fém hátlap, az elején pedig műanyag a takaró rész :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#3038) Zsmester89 válasza Asbee (#49) üzenetére


Zsmester89
őstag

--- téves ----

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#3039) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Urak!Ryse,hogy megy nálatok?970/980 OC,FHD,minden maxon,2x2 SS rajta,Blur/Vsync off?Első pálya csatajelenete érdekelne,úgy nagy általánosságban (min/átlag/max,fsp,dropp,beakadás,anomáliák,stb...).
Előre is köszönöm ha rá tudtok nézni :R

[ Szerkesztve ]

(#3040) helkis válasza ÁdiBá (#3025) üzenetére


helkis
addikt

miden program más.. nyilván van amelyiknek kedvez egy adott felépítés és van amelyiknek nem.. illetve a kettő között bármi elképzelhető..
nem azt akarom mondani, hogy a korábbi széria a király, az új meg nem, hanem hogy mindenki ismerje el a videokártyájának a korlátait, nem kell túlpörögni, mint az első randin, amikor még ott a rózsaszín köd, ennyire egyszerű a dolog..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3041) Alice90 válasza Milka 78 (#3039) üzenetére


Alice90
aktív tag

ha 2x2 ezt kiveszed akkor tökéletes

(mivel ez leszív 30-40 fpst)

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#3042) #35434496 válasza helkis (#3040) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ezért jó a semleges 3DMark! :)

(#3043) #35434496 válasza helkis (#3040) üzenetére


#35434496
törölt tag

Az első randit úgy kell elképzelni mint Milka78 aláírását! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3044) helkis válasza #35434496 (#3042) üzenetére


helkis
addikt

az is csak egy program, egy variáció az összes lehetőség közül.. ;)

én is tisztelgek a 970/980 előtt, jól összerakták nv-jék a cuccost, vitán felül áll, de ha valahol mégsem úgy teljesít ahogy elvárják tőle. (pl csaj az első pár randin), akkor nem a program szar.. ott valami más dolog van, ami mérhető, elemezhető, megmagyarázható, bizonyítható.. (csajoknál ezt sajna nem lehet megtenni ;])
itt megtehető és tegyük is meg, vagy ne mondjuk olyat, aminek nincs alapja.. peace! :R

(#3043) players111 - :C

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3045) ÁdiBá válasza helkis (#3044) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én teljesen úgy érzem mint ha lenne egy GTX780Ti energia takarékos változatom alapórajelen.
Teljesen azokat az értékeket hozza 1440p-ben.
Nem sokkal gyorsabb.
Viszont halk, hűvös és nagyon jól tuningolható ennek fejében kapsz + 1 GB Vramot, így ugyan azon az áron árulták, árulják mint a GTX780Ti volt.
Valakinek számít a hő, a tuning, és az újabb funkciók, érdemes rá lecserélni.
De, ha mindenképpen a teljesítményt vesszük alapul akkor a GTX780Ti kihúzhatja magát.
Megnéztem a Sniper Elite V2 Benhmarkot, 1440p kimaxolva.
GTX980 Average FPS: 33.1
GTX980 OC Average FPS: 38.2
GTx780Ti Average FPS.: 32.3
GTx780Ti OC Avarage FPS.: 37.5 FPS

Vicces.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#3046) ÁdiBá válasza ÁdiBá (#3045) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Kicsit őszinte leszek, lehet hogy a kártya gyenge felépítés szempontjából a GTX780Ti - hez képest.
De eddig még nem találtam olyan játékot ahol alapórajelen ne lenne gyorsabb mint a volt Titanium.
Tehát lényegében a 384Bit/48Rop/2880Cuda sehol nem tudta még megmutatni azt az igazi erejét a 980 al szemben amire sokan számítanak.
Inkább végig kullog a GTX980 nyomában amit ezeket az értékeket gond nélkül hozza, valami vicc számláló egységekkel, és sávszélességgel, mintha csak oda szurkálna a GTX780Ti-nek, minek neked 350GB/s öcsi mikor 220 al megyek úgy...
:B
Jól kivan találva az tuti.

ÁdiBá

(#3047) gainwardgs válasza ÁdiBá (#3028) üzenetére


gainwardgs
addikt

A pixel fillrate-et sem jeleníti meg rendesen

(#3048) helkis válasza ÁdiBá (#3046) üzenetére


helkis
addikt

épp erről beszélek, hogy ez nem a kártya/ák hibája, hanem a programoké, amik nem tudják kihasználni azt amin futnak, ahol valóban kijönne a különbség, ott az kezd terjedni, hogy szar a program.. :F "érdekes" filozófia..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3049) yodamester10 válasza Blaise (#3035) üzenetére


yodamester10
őstag

Azért drága mert a gtx 750ti 2gb 1920x1080 ban viszi a bf4-et high beállításokkal 75-110 fps-el és 51 rugó volt.Engem a becsmárk pontok hidegen hagynak,e-penis növelő.

(#3050) h1mpi válasza helkis (#3048) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Vagy tényleg szar. Főleg az Ubisoft remek játékai ilyenek vagy a konzol portosok.
Ha egy FC3 vagy egy Grid csodásan megy, akkor ne magyarázta meg senki, hogy a másik játék fele FPS-t tud vagy mikrolaggol, amikor semmivel se szebb a grafikája. Van ahol programozók és van, ahol koklerek dolgoznak.

Yodamester: lehet, hogy téged hidegen hagy, de akkor is az a legpontosabb összehasonlító program. A játékok egy részét tudjuk, h valamelyik gyártónak kedvezőbben írják meg.
Ezt el kell fogadni, utána persze jöhet a game teszt is. Nézd meg az összes teszter oldal 5-6 játékkal és 3D Markal tesztel. Pl. a Valley-vel szinte senki, nem véletlen. Minden nézőpont kérdése.
Ha valaki eldöntötte magában, hogy a 750Ti, 780Ti, 290/X elég, akkor be fogja bizonyítani magának itt a fórumon, hogy IGEN jó nekem az. Ha kinyitja a szemét, akkor látja, hogy a 9xx a jövő.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.