Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) proci985 válasza ÁdiBá (#14993) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem csak neked, viszont altalaban akarom erzekeltetni, hogy mi a baj,

amikor vettem a kartyat, ugy szamoltam, hogy 5760x1080ra kell. akkor ket 7850 OCm volt, optimalis esetben kb a 7970 GHZ / Titan sarkaban voltak. emiatt kb ugy voltam vele, hogy valszeg ket kartya fog kelleni, meghozza a 290/290x/970/980 negyesbol.

a 290 jo aron volt, de a pumpa valszeg nem birta volna, a radit ki kellett volna egesziteni, szoval amit megsporoltam volna azt elvitte volna az FC blokk es a viz megerositese. 290x szinten, legen a Cosmosban eselytelen kategoria. 290x hivogato volt, mert az nvidia a crossbar memszervezes miatt kevesbe skalazodik szepen (ill reszben, mashol vannak a bottleneckek es mashogy skalazodnak az architekturak). viszont a ringbusnak is vannak hatranyai. engem meg fHD es 2K nem igazan erdekel. harom evre terveztem.

980at nezegettem, de ket kartya kellett volna, az ugy meg draga. plusz eleg nagy a halo product arbonusz rajta, szoval junius korul buko lesz.

a 970hez ugy neztem eleg a tap (utolag mivel a maxwell tdp adatok nem fedik a valosagot ez nem feltetlenul igaz), ara is oke volt, fogyasztasa, hotermelese is. ugy voltam vele megveszem az elso kartyat, meglatjuk hogy megy 5760x1080, aztan tap, haz es vizhutes upgrade nelkul mehet meg egy kartya, ha keves lenne, vagy ha kiszorjak a keszleteket generaciovaltasnal.

---

direkt 5760/4K teszteket neztem csak, memterhelessel. valamint en megneztem a specifikaciot is: oke, nem nyultak a memoriaval osszefuggo reszhez / crossbarhoz, tehat garantaltan nem lesz a memoria egy resze lassabb, mint korabban a 660/660tinel.

ehelyett adhatom el a kartyat ha keves lesz, mert a 970 SLI felejtos.

velemenyek, avagy miert nem problema:
elobb fogy ki a gpu, mint hogy a memoria szuk lesz
SLIben gondolkodok 5760x1080ra, szoval nem.

ez fHDben nem jon elo, az az elterjedt, 4K kiforratlan, surround nem kene
nem erdekel mas hogy hasznalja a rendszeret

csak az utolso fel giga problemas, gyakorlatban nem jon elo
a jatekok jelenleg annyit foglalnak memoriabol amennyit tudnak. ld pl BF3, ment szepen 2GB vrammal, de 3GBs kartyaknal foglalt 2.5 fole is. itt semmi nem akadalyozza meg, hogy a jatek folefoglaljon 3.5GBnek es belassuljon

eddig elegedett voltal, mar miert nem
mert magas felbontasra a 970 SLI innentol felejtos a mikrolag miatt

dehat multigpu es multimonitor felejtos
masfel evig volt 7850 OC CFem, nekem nem volt vele bajom (hint: csak stabil driverre valtottam es azt se az elso par napban)

elmeletileg meg lehet oldani, hogy felvaltva irjon es olvasson a ket resz
elmeletileg:).

ha tudod, hogy a crossbar igy van felepitve megvetted volna a 970et?
korantsem. nezegettem a 980at szoval lehet az lett volna. vagy egy 290x nemileg megerositett vizzel. mindenesetre par anomalianak jobban utannakerestem volna.

btw: az elmeleti alapokkal -tehat a computer science resszel- kapcsolatban nem minosulok laikusnak, emelle hobbiszinten van nemi tapasztalaton magasfelbontasu tobbkijelzos rendszerekkel.

akoska07: oke jelenleg eleg, de az SLI felejtos lesz neked is hozzam hasonloan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15002) batt


batt
aktív tag

Hát ez nagyon jó!
[link]

Még a driver javítás sem lesz! Félre kommunikáltak! Úristen! Milyen duma! :W :W :W

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#15003) #16729600 válasza batt (#15002) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ezen most ennyire fel tudod húzni magadat? :)

(#15004) batt válasza #16729600 (#15003) üzenetére


batt
aktív tag

igen,mert ugye bár tudtam mire számítsak mert olvastam Abu cikkét is,de undorító amit művelnek! !

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#15005) #85552128 válasza batt (#15004) üzenetére


#85552128
törölt tag

Én végképp nem akarom őket védeni, de szerintem amit ezzel a szituációval lehetett kezdeni "javítás" téren azt már megtették mégpedig úgy, hogy a problémás részt letiltották és csak nagyon-nagyon szükséges esetben használhatja egy program (bár akkor sincs értelme).
Ha meg valaki ezen felül ilyen ultimate megoldó-drivert várt az így járt (csodák nem léteznek) :))

[ Szerkesztve ]

(#15006) akoska07 válasza proci985 (#15001) üzenetére


akoska07
nagyúr

Még sokáig elég lesz a 970.
1db kártya is FHD-ra.
Nem sokára jön a teljes értékű maxwell,úgyis cserélni fogják itt a kártyákat.(én is várom)
És most ezen felbuzdulva próbálnak minél több pénzt menteni a köv kártyára.
Ennyi.
Viszont akkor nem kellene eljátszaniuk,hogy hirtelen nem elégedettek a kártyájukkal.
Hihetetlen és elképesztő,nagyon ház.

Jelenleg én sem mindig használok 3 monitort,5760x1200.
Ahol gyengélkedne FPS-ben ott átlövöm 1920x1200-ra és kész.

Ahogy írtad is,a gpu hamarabb el fog fogyni,éppen ezért lehet jó egy 970 SLI.
Mikro lag-ról senki sem számolt még be.

Majd veszünk 970Ti-t 6Gb vrammal. ;]
De necces hogy nem fogják 970-nek hívni többé,emiatt.

#15005 Szaby59 : Ha egy driverrel ezt megoldhatták volna,akkor eleve úgy adják ki.
Ahogy a 960-hoz is kiadtak egy drivert.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#15007) #16729600 válasza proci985 (#15001) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ha és amennyiben visszaadják a kártya árát nincs semmi gond.Én örülök,hogy annó felmentem 980 ra,de nem igazán veszek észre semmi különbséget a gyakorlatban a 970 hez képest.Az meg,hogy majd így meg úgy elfogy a jövőre megjelenő játékoknál a vram,háát..eddig is lósz@r valósult meg a low level apik tudásából a képernyőt nézve,arra lefordítva.Tartok attól,hogy egy 'buta 970 is még évekig elegendő lesz ( mindenre. )4K ra meg karcsú ez a generáció,mindig elhűlve olvasgatom,hogy Ti milyen felbontásban mennyire faszán futtattok mindent 4K ban :U

(#15008) Toxy válasza Szinyák (#14994) üzenetére


Toxy
aktív tag

Én tegnap vettem egy Gigabyte 970-et. S eddig nagyon megvagyok elégedve. Szépen teljesít, hűvös is.

Igaz még csak Dying light-ot meg Assasins Creed Unity-t toltam vele.

(#15009) Asbee


Asbee
veterán

Ennek a palit 980-nak a hűtése szerintem nagyon brutál. Aki esetleg ebben gondolkodott bátran ajánlom, nyugodtan vegye. Hiába a két év gari nem bánja meg. Még mindig csak lesek, hogy ilyen teljesítmény és tuningal semmi hangja a kártyának és max 75 fokos.
1500/1900-as tuning, gyári vezérléssel 65 fok alatt nem indul a venti és 1000-1050 rpm fölé nem megy. 1300-as fordulatig semmi hangja a kártyának itt jön meg neki a hangja ahol hallható kis szélzaj de teljesen tolerálható és itt már 63-66 fokos a kari. Szinte még soha nem használtam gyári venti profilt, de most azt hiszem fogok. Átlagban 70 fok körül totál kussban szerintem nagyon jó.
Szóval összességében jó nyák, jó vrm és memória hűtés, 5 hőcsöves, vastag jól kialakított borda. 3 év gari lenne rá azt mondom best buy.

Pár kép. Nem az enyémek mert két csavaron is matrica van meg van még egy garis rajta. :D




[ Szerkesztve ]

(#15010) proci985 válasza akoska07 (#15006) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mikrolaggrol beszamolt mar par ember, 5760ban nagyon problemasnak tunik. linusHW tesztben a 3way 970 szinten eleg erdekes anomaliakat produkalt, amik lehetnek emiatt (felteteles mod).

teljes erteku maxwellre nem akarok cserelni (nekem buko penzben es idoben, emiatt valtogatok ritkan kartyat).

szunya1: ja, 4Kra ket kartya kellene.

nekem nem kell 60fps, AAt meg altalaban nem hasznalok, foleg nem magasabb MSAA szinteken. regebben iszonyatosan lefogtak a teljesitmenyt (harom eve a 6950 2GBnel nem volt tobb memoriaval szerelt modell a piacon), masfel meter szeles kijelzovel meg nem szoktam pixelvadaszni. :B

szoval nekem eleg, akinek 144hz kene magas AA mellett, annak valszeg boven nem lenne.

btw nem hinnem fognak kompenzalni barmiben, de nekem is lekerult a napirendrol a masodik 970 (hacsaknem kiderul, hogy megse volt par dolog igaz), szoval valamennyire kvittek vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15011) LackoMester


LackoMester
addikt

Épp ma beszéltem az egyik cimbivel, akinek szintén ( Asus ) GTX970 karija van, kérdem tőle, h. hallotta- e, h. mi van a kártyával, mondta, h. nem, ( inkább gémel mint fórumokat olvasgat :B ) elmagyaráztam neki, erre, csak annyit mondott ,kit érdekel, amíg megy, működik Őt ugyan nemzavarja, hát kb. én is így vagyok vele. :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#15012) jones965


jones965
Modder

Mint páran biztosan észrevettétek, eltűntek hozzászólások a topikból, ami több felhasználót is érintett, ráadásul ezek teljesen szakmaiak voltak. Ezeket most visszaállítottam, ugyanis a dolog hátterében eléggé etikátlan dolog húzódik. Az érintett felet Xirtam-ot felkérem, hogy tisztázza a félreértéseket.
Amennyiben ezt nem teszi meg 24 óra alatt, akkor kénytelen leszek én ezt a helyesbítő hozzászólást megírni.

[ Szerkesztve ]

(#15013) dewil666 válasza Asbee (#15009) üzenetére


dewil666
őstag

Nagyon jól néz ki ez a kártya :K
Grat hozzá!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#15014) Reggie0 válasza jones965 (#15012) üzenetére


Reggie0
félisten

Vegre valami izgalom.

(#15015) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Vajon elmondjam a topikban lázongóknak, hogy az autójuk többet fogyaszt mint a gyári adat a leírásában? Teljesen mindegy milyen az autója. Vigyék vissza azonnal és kérjék a teljes árat vissza...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#15016) HSM válasza JoolsNOS (#15015) üzenetére


HSM
félisten

Igen, csak az autóknál van egy szabványos mérési ciklus, amivel a gyártó bizonyítja, mennyi a fogyasztás, és azon a körülmények között hozza is amit kell. Egész más kérdés, mennyi köze van ennek a mai, valós forgalmi körülményekhez...

(#15017) dewil666 válasza JoolsNOS (#15015) üzenetére


dewil666
őstag

Viszont ez nem ugyan az!
Mert ha veszel egy autót és utólag kiderül hogy a 4 hengerből az egyik fele teljesítményt képes leadni biztosan átverve éreznéd magad. Hiszen ugyan annyit fizettél mint egy teljes értékű jól működő 4 hengeresért :W
De ha mindegy hogy félrevezethetik az ember akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#15018) Asbee válasza Reggie0 (#15014) üzenetére


Asbee
veterán

Erre én is kíváncsi leszek. :)

(#15019) Reggie0 válasza JoolsNOS (#15015) üzenetére


Reggie0
félisten

Arrol is meselj, hogy a papir 10ezrest nem 10ezerbol gyartjak le.

(#15020) blu79


blu79
addikt

- szerintetek hány FPS-t kell hogy kapjak az ACBF gameban 3840 X 2160 felbontáson és MSAA 8x ( persze DSR -t használva ) ??? a GTX 970 karival

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#15021) bandi0000 válasza blu79 (#15020) üzenetére


bandi0000
nagyúr

15,3245656324575747356352345235, pontosan ennyit

Xbox One: bandymnc

(#15022) blu79


blu79
addikt

- miből veszem észre hogy túllépem a 3.5 giga ram használatot a gtx 970-nél ?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#15023) ALLAT001 válasza blu79 (#15022) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Akadozik. Irasd ki Afterburnerrel.

(#15024) Szinyák válasza ÁdiBá (#14993) üzenetére


Szinyák
őstag

ha tudtam volna ezt a dolgot akkor nem váltok 290.-ről , eddig jó nincs kimondottam bajom , de el fognak hamarosan jönni azok a játékok ahova kevés lesz tátsd : Dying Light és még a GTA5 ki se jött stb.. ha dia vetítőt fog játszani a vram miatt akkor kivágom a kukába ...

Szinyák

(#15025) Reggie0 válasza blu79 (#15020) üzenetére


Reggie0
félisten

Amit ebbol szeretnel tudni az nem fog neked kiderulni, mert mas is csak annyit tud mondani, hogy neki mennyivel megy. Mivel az o 970-ug ugyan ugy kezeli a memoriat, mint a tied, igy a hiba az o eredmenyukben is benne lesz.

(#15026) mcwolf79 válasza Szinyák (#15024) üzenetére


mcwolf79
veterán

Röhej ez a hiszti amit levágsz itt :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#15027) Szinyák válasza blu79 (#15020) üzenetére


Szinyák
őstag

ez oszt igen, lényegre törő voltál ... :DDD ABCD eredményeket ... :)

Szinyák

(#15028) Scholes9 válasza katt777 (#14822) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is ezt gondolom, a kártya úgy jó ahogy van. 96-ért megérte 3,5giga ram ide vagy oda 😊

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15029) Szinyák válasza mcwolf79 (#15026) üzenetére


Szinyák
őstag

nem lesz majd röhej szerintem neked se, ha hasonlókat produkál . Vagy ha igen akkor csak :C tudok ! És ez nem hiszti hanem idegesítő!! ,

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#15030) bandi0000 válasza Szinyák (#15024) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Dying Light: Legjobb példa optimatizálatlan szar játék, aki ilyennel akar játszani, az vegyen konzolt, valós 4 giga memóriával is csak max 60 fps-t produkálna egy ilyen játék? BF4 meg 100 fölött kimaxolva és szebb is

Xbox One: bandymnc

(#15031) Szinyák válasza bandi0000 (#15030) üzenetére


Szinyák
őstag

ezzel tisztában vagyok , hogy optimalizálatlan ,de jönnek itt még ki jó játékok ahol lehet kevés lesz ,ne legyen így amíg nem veszem észre nem fog zavarni ,de ha jönnek a finom effektek a vram miatt akkor már más lesz a helyzet..

Szinyák

(#15032) mcwolf79 válasza Szinyák (#15031) üzenetére


mcwolf79
veterán

Fogd meg HSM kollega kezét virtuálisan, és nézzétek együtt az üveggömböt ,hogy mi lesz MAJD ...

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#15033) h1mpi válasza mcwolf79 (#15032) üzenetére


h1mpi
nagyúr

:D :C

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#15034) HSM válasza mcwolf79 (#15032) üzenetére


HSM
félisten

Engem marhára nem érdekel most/majd a PC gaming, a notim HD3000-ese már gyengébb nehezen lehetne... :P
Ettől függetlnül megvan a véleményem az esetről... :U

(#15035) bandi0000 válasza Szinyák (#15031) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem kell aggódnod, kétlem hogy 2 éven belül annyira sok játék lesz ami miatt kellemetlenséget kéne érezned a 3,5 giga miatt, mert 2 év múlva már a GPU is elavult lesz, sőt.. lásd 770

Xbox One: bandymnc

(#15036) blu79


blu79
addikt

- ezeket a kérdéseket azért tettem fel mert megpróbáltam megetetni én is a GTX 970- el több mint 3.5 giga ramot , az ACBF játékkal próbáltam ki és beállítottam 3840x2160 8x élsimítással és a játék ment folyamatos 11-16 Fps között de a legtöbbet a 14 számot láttam , akár végig is játszhatnám mert nem akadt meg egyszer sem , nem szaggatott az FPS nem esett le egyik pillanatról a másikra, tartotta a folyamatos 13-14-15 FPS -t , ezért sem értem miért ez a nagy felháborodás a GTX 970 ellen, ha egy játék jól van optimalizálva akkor akadás és szaggatás mentesen fut bármelyik videókarin csak kérdés hogy hány FPS el persze , pl a WRC 4 nagyon akadozik pedig csak tizen x százalék a cpu használat és ötven x százalék a gpu használat és 60 FPS-el megy és van mkór nagyon szaggat , fc3 meg 4 azok is akadásmentesen szaggatásmentesen futnak pedig ezek kemény gépigényű gamek, a gta 4 -et 970 el játszva még most is van úgy hogy gyors egérmozgás vagy nagy sebeségel száguldás a kocsival és a tárgyak később töltődnek be meg néha meg akad a game, annyira rosszul optimalizálták , lehetünk mérgesek az nV-re de szerintem a játékkészítőkre kellene kicsit nagyobb nyomást gyakorolni hogy jobban optimalizáljanak egy játékot mert lassan az 1000$ videókarikon is szaggatnak a játékok

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#15037) Victor91


Victor91
tag

Dying Lightozok én is és minden maxon 60%-os látótávolsággal tökéletesen megy a játék 1 GPU-val. Felesleges ennyire felfújni a dolgod. A GTA V-höz pedig GTX 660 2GB-t írnak ajánlottnak. Tökéletesen fog menni a GTX 970-el. Ha meg nem akkor csak egy elcseszett konzolport lesz..

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#15038) Szinyák válasza mcwolf79 (#15032) üzenetére


Szinyák
őstag

:DDD :C Igen nagyon mást nem lehet tenni ,vagy bele röhögsz és elviseled ,vagy túl kell lépni...

Szinyák

(#15039) Szinyák válasza blu79 (#15036) üzenetére


Szinyák
őstag

:Y jól meg zabáltattad , kár hogy nincs ekkor felbontású ekránom :) . FC4 alatt mennyi ramot sikerült vele megetetni ?

Szinyák

(#15040) blu79 válasza Szinyák (#15039) üzenetére


blu79
addikt

- fc 4-et még nem néztem ekkora felbontáson, de nemsokára nekiállok rendesen végigvinni és akkor majd megnézem, nekem nem is fordult meg a fejembe hogy visszaküldjem ezt a jó kis 970-et én továbbra is nagyon meg vagyok elégedve vele, és bátran ajánlom másnak is ! :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#15041) nagy.matyika válasza Victor91 (#15037) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Neked is vannak benne akadások, vagy szépen 60 FPS-el fut végig? Azért nem értem, mert gyakorlatilag 50-60%-os GPU használattal megy nekem többnyire, mégis van, hogy kapok egy 10-15 FPS-es dropot. Idegesít kurvára, esetleg valamit lehetne vele csinálni?

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#15042) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Nem szánom személyeskedésnek, illetve senkinek, de valahol egyet tudok érteni mindenkivel,
hiszen az igaz, hogy ugyan úgy jó a 970 (SLI-nél lehet ez feltételes), de ettől még nem volt teljesen korrekt az nVidia, aki most szorult helyzetében szerintem két dolgot fog tenni:
1.: valami ajándékot ad: játék kupon, online shop x%-os kupon (may vary)
2.: beszámolja nagyobb VGA-ba

Viszont nem gondolnék itt tomeges viszavetelre...

Abu cikkeben erdekes dolgok vannak, hiszen, ha bemesz x kiskerbe h atvertek, akkor vagy tenyleg osszejon neked, akar birosagon, vagy nem, mert fizikailag ott van a 4GB az eleresi dolgokat senki nem firtatta sehol soha (ssd -nel sincs rairva hogyha televan irva, akkor belassul)...
Persze amcsiban megnyertek mar pert mindenre.

© asszongya'hogy

(#15043) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Én is megnéztem AB-vel Dying Lightot és AC Unityt és 3500mb körül mozog a vram, valóban nem megy feljebb.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15044) Abu85 válasza blu79 (#15036) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És nyilván a fejlesztőknek minden adatuk megvan, hogy gyors kódot írjanak. Például tudják, hogy mennyibe kerülnek a GM204-es Maxwellen az egyes RT formátumok, tudják a mintavételezés sebességét a textúraformátumokra, tudják mennyire számít a regiszterhasználatra vonatkozó optimalizálás, tudják mennyi a konstans puffer hardveres limitje, tudják mikor éri meg konstans puffer helyett textura puffert használni, ésatöbbi.
Vagy várjunk csak. :U Hiszen ezek egyikét sem tudják. Az NVIDIA semmit sem mond nekik a hardverről. De attól azért írjanak gyors kódot, mert kötelességük.

Ha a fejlesztőket akarjuk hibáztatni, akkor az kell, hogy minden gyártónál legyen teljesen dokumentáció az architektúrákhoz, disassembler, és a fejlesztett effektek forráskódja legyen nyílt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15045) TTomax válasza Abu85 (#15044) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az a baj ezzel,hogy ami dokumentálva van arra sem tudnak...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15046) Abu85 válasza TTomax (#15045) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van aki tud. Persze lesznek olyanok, akik nem akarnak pénzt költeni. De most igazából mit is várunk el a fejlesztőktől? Itt egy új hardver, mondjuk a GM204, amiről nem tudnak semmit. Írjanak hozzá programokat, hogy kitapasztalják a limitjeit, fejtsék vissza az architektúrát, és el is telik sok hónap. És akkor elmondhatja magáról a programozó, hogy na most már azért nagyjából tudok rá optimalizálni. Ja, hogy már itt a GM304? Hát akkor essünk neki annak izibe. Csodálkozunk, hogy nem kezdenek bele a stúdiók az optimalizálásba? Mire megfejtik a működést itt lesz az új generáció, új titkokkal, ami új pénznyelő.
A fejlesztőknek is meg kell küzdeniük azzal, hogy optimalizálni kell egy hardverre, aminek a gyártója nem mondja el, hogyan lehet optimálisan használni. Lábon lövi magát az ipar!

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15047) proci985 válasza Scholes9 (#15043) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

itt egy srac anandtechen osszeszedett par eredmenyt, igazabol erdekes a helyzet.

azon agyalok ha este hazaerek le kene ulni tesztelni otthon.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15048) TTomax válasza Abu85 (#15046) üzenetére


TTomax
nagyúr

Amíg egy kezeden meg tudod számolni azokat a játékokat évente amik nem a 6.patch után hajlandóak futni/elindulni/nem lagolni/nem droppolni/nem egy cpu magot használni/ (tetszés szerint folytatható) addig nincs miről beszélni... nem hogy optimalizálásról ... pontosan ezen tud majd elbukni a DX12 is...ha egyszer egy játék motorja alapjaiban sz@r azon nincs mit optimalizálni azt újra kell írni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15049) Henker2


Henker2
addikt

Az a baj srácok, tisztelet a kivételnek, hogy maximalisták vagytok!
Tudom, hogy a 970 egy erős vga. Ettől az nv húzástól függetlenül is erős marad.
Szerintem jómagamon kívül sokan azért veszünk erősebbnél-erősebb vga-kat, hogy az akkor jelenlegi jó játékok szépen fussanak.

Ez a felfogás ezek után sem fog változni.
Szóval amíg röccenés mentesen fogja a 970 vinni a játékokat, felesleges itt bármiféle vitába folyni.

Aztán meg úgy is cserélni kell, ha már "elavult" lesz!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#15050) #35434496


#35434496
törölt tag

Délután óta 73 új hsz. :DDD De jó, hogy én ebből most kimaradtam. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.