Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) juhasz.p válasza blu79 (#41650) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Ilyen.

Azt honnan tudom meg, hogy tényleg bányászvírus és hogyan tudom leszedni?

[ Szerkesztve ]

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#41652) blu79 válasza juhasz.p (#41651) üzenetére


blu79
addikt

Futtass egy roguekiller vagy van egy masik progi is csak nem jut eszembe a neve...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#41653) Cs1csó válasza juhasz.p (#41651) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtasd ezeket:
- Adwcleaner, MBAM free, Emsisoft Emergency Kit, Hitman Pro

Milyen védelmed van? Ha ingyenes vonalon akarsz mozogni akkor:
- Avast free (telepítésnél válaszd a MINIMÁLIS beállításokat)
- Comodo Cloud AV

(#41654) juhasz.p válasza blu79 (#41652) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Lehet ez volt a hibás?!

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#41655) Cs1csó válasza juhasz.p (#41654) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet, de a többit is érdemes lenne végigfuttatni hátha megbújik még valami.

AZ ESET az nagyon jó maradjon nyugodtan, de a többit is futtasd hátha.

[ Szerkesztve ]

(#41656) juhasz.p válasza Cs1csó (#41653) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

ESET Internet Security van fent.

Csinálom, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#41657) juhasz.p válasza blu79 (#41652) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Köszönöm.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#41658) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből...

Lefuttattam mindent.

De szerintem még most sem tökéletes. Lehet, megbolondul a kártya hűtésének a vezérlője?

Az alábbi képeket szinte egymás után csináltam, látszik hogy semmi terhelés nincs mégis megy a hűtés elég nagy sebességgel...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#41659) blu79 válasza juhasz.p (#41658) üzenetére


blu79
addikt

Ddu val pucold le a drivert es tedd ujra bepipalva a tiszta telepitest

A masik progi neve lehet h antimalware vagy valami ilyen...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#41660) pengwin válasza juhasz.p (#41658) üzenetére


pengwin
addikt

Ha nem találsz semmit és nem segít semmi amit eddig javasoltak, akkor leeht, hogy a PWM vezérlés nem megy valamiért (rossz PWM jelet kap a vezérlő, rosszul érzékeli a hőmérsékletet, stb.).

Mennyire melegszik amikor terheled?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41661) blu79 válasza pengwin (#41660) üzenetére


blu79
addikt

Az első gpu-z képen latszik hogy valami hasznalta a videókártyát

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#41662) juhasz.p válasza pengwin (#41660) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Feltettem több drivert is, visszamenőlegesen is. Ugyan úgy csinálja. Most is amíg írok. Felpörög, visszalassul, pedig semmi sem terheli.
Gpu-z is össze vissza mutatja a venti sebességét. Halhatóan felpörög, de a programban nem változik a kijelzett sebesség...

[ Szerkesztve ]

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#41663) Bib válasza juhasz.p (#41662) üzenetére


Bib
őstag

Zárd ki a szoftveres hibát egy format c: utáni legfrissebb elérhető Windows iso-ból készült tiszta telepítéssel!

(#41664) mihione


mihione
őstag

En meg megprobalnek egy egyedi venti profil beallitast is,esetleg fix fordulatra szabalyzast,ha ott is csinalja szerintem inkabb hardveres problema lehet.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#41665) Cs1csó válasza juhasz.p (#41662) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Bib

Annyival kiegészíteném, hogy engedd a Windows tegyen fel minden driver-t - persze a VGA driver-t azt tedd fel manuálisan.

(#41666) juhasz.p válasza mihione (#41664) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Milyen programmal?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#41667) Cs1csó válasza juhasz.p (#41666) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#41668) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Beraktam egy 480GTX kártyát, most az alól írok. Még a meghajtó drivert sem cseréltem le.
A másikat mikor kivettem forróak voltak a ventilátorok.
Ilyenkor mi van?!

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#41669) blu79 válasza juhasz.p (#41668) üzenetére


blu79
addikt

Meg kellene nézni egy másik gépben is esetleg a kártyát ott hogy viselkedik.. ha ott is pörögnek a ventik stb akkor lehet meghibásodtak ... vagy a venti vezérlő ment tönkre... azt is tisztázni kellene hogy 0 % e a videókártya használata miközben van ez a venti anomália. Amúgy emlékszem hogy volt időszak mikor fórumtagok panaszkodtak a gigabyte ventikre hogy különböző anomáliákat produkáltak... fúrcsa zaj stb...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#41670) juhasz.p válasza blu79 (#41669) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Venti vezérlőt lehet cserélni vagy érdemes egyáltalán?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#41671) Cs1csó válasza blu79 (#41669) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez lassan szervíz - profi szakember profi eszközökkel - problémának tűnik.

(#41672) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Mindenképp szerviz lesz. Még jó hogy garanciális. (12+24 hó garancia van rá)
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Ha nem tudják megjavítani, mit érdemes helyette venni?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#41673) blu79 válasza juhasz.p (#41672) üzenetére


blu79
addikt

Helyette ahogy van rá keret : 1070 > 1070ti > 1080 ezek viszonylag normális áron vannak és jóval erősebb kártyák mint ami van most neked! De ha elég ez a teljesítmény neked és nem akarsz sokat költeni akkor egy 1060 6Gb a nyerő. És Gigabyte márka helyett próbálj ki egy Msi Gaminget vagy Evga -t akár Asus vagy Gainward Phoenix -et...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#41674) Cs1csó válasza juhasz.p (#41672) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az a kérdés hogy ha visszakapod az árát mit tudsz venni annyiért ami nem visszalépés, és persze újonnan, gondolom kb. 190 ezret kapnál vissza ebben az árban egy alternatíva van újonnan: GTX 1080

(#41675) mihione


mihione
őstag

Gaz ha 80 fokra melegszik az msi gtx 970-em?Mostanaban sokat nyuzom 4k-ban es azert ez elegge megizzazsztja csorot :U

Ha 190-ert szamoljak be az nagyon jo lenne de ketlem mert en 120-ert vettem ujonan.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#41676) Cs1csó válasza mihione (#41675) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem - Asus Strix GTX 970-em kb. sosem megy 70 celsius fok felé - legalábbis a dióda - 80 még beleférhet bár jobb lenne alatta, tehát max 75 felett kicsivel.

Persze ez több mindentől is függ:
- mennyire jól szellőző a házad és a házventik mennyire mennek mikor játszol (én játék előtt manuálisan fel szokta tekerni az elülső és a hátulsó ház ventiket maxra ez rengeteget jelent)
- mennyire poros a gépház - a VGA bordái a házventik stb. - pont a héten - a jó idő miatt - vittem ki az udvarra és egy kompresszorral kifúvattam hát a VGA-ba alig volt por - keveset játszom és mivel félpasszív ha nem terhelem akkor állnak a ventik ezért nem gyűjtik a port - de a táp-ban és a CPU toronyhűtőben volt bőven. szépen kifúvattam
- a szobahőmérséklet csak pár fokot jelent - nálam minimum 20-22 fok maximum 28-30 fok szokott lenni mindkét hőmérsékleti viszonyban teszteltem és nem volt drámai az eltérés, a venti pörgött jobban hogy tartsa a hőfokot ennyi.

juhasz.p
blu79 is írta ezek az opciók: 1070, 1070Ti, 1080
Igazság szerint az IGAZI előrelépés a 980-ról a 1080 lenne.

[ Szerkesztve ]

(#41677) mihione válasza Cs1csó (#41676) üzenetére


mihione
őstag

Sajnos csak elore fert be a 240-es radi igy nem kap annyi friss levegot mint nelkule,illetve az is picit fel van futve talan.A regi lapomon en is ugy csinaltam ahogy irtad de a mostani asusomat nem tudom win alol vezerelni,mert nincs ra gyari program.Push-ba 2x 140-es tolja be pullban meg 2x 120-as sziv,igy probaltam egy kis plusz friss levegot melle keverni,hatul es fent meg egy 140,120-as dolgozik.
Majd leveszem az oldallapot,legalabb kiderul hogy a szellozessel van-e gond.Porosnak nem igazan poros,a vga nalam is szep tiszta mert 70%-ban passzivan megy a bekapcsolt idobol.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#41678) Cs1csó válasza mihione (#41677) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azzal is vigyázni kell, ha túl sok a venti vagy a kereszthuzat kioltja egymást.

(#41679) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Lassan elhagyom a topikot. Downgrade-eltem egy tartalék GTX 660-ra a KFA2 GTX 970-em meg megy az apróra.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41680) Cs1csó válasza rup1u5 (#41679) üzenetére


Cs1csó
félisten

Isten véled Csodabogár!

(#41681) rup1u5 válasza Cs1csó (#41680) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41682) karis


karis
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a jelenlegi GTX970-es kártyám, hogyan muzsikálna egy Intel i5-8600 processzorral? Vissza fogná egyik a másikat?
Válaszokat előre i köszönöm!

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#41683) Cs1csó válasza karis (#41682) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem tökéletes, az a CPU egy erősebb kártyával is elbírna.

(#41684) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy mennyire biztonságos egy 8+8 pines GTX 980-at egy 6->8 pines konverterrel olyan tápra kötni, ami alapból csak 8+6 pint tud?

Utána nézve az extra két pin elvileg csak földelés, és mivel a referencia 980 két darab 6 pines csatlakozóval rendelkezik, ezért ha valaki nem OC-zik orrba szájba akkor nem feltételezem hogy ez bármilyen problémához is vezetne.

(#41685) Bib válasza AeSDé Team (#41684) üzenetére


Bib
őstag

Én használtam 450-es corsair táppal 970-et oc-va 6-8 -as átalakítóval, azon csak egy 6 pines csati volt. Semmi gondja nem volt. Nálad csak valóban 2 negatív pin hiányzik.

(#41686) pengwin válasza AeSDé Team (#41684) üzenetére


pengwin
addikt

Mivel szerintem a 980 nem használ 300W-ot, így nem lehet belőle nagy baj.

2*8 pin = 2*150W lenne, emellett meg még ott van a PCIe foglalat alap 75W-ja.

Szerintem alapból elégnek kéne lennie a 150+2*75W-nak, amit a PCIe foglalat és a tápodon lévő 2db tápcsatlakozó le tudnak adni. Az én GTX 970 emelt TDP-je pl. max. 187W lehet, a gyári meg 175, ha jól emlékszem, a 980 meg ettől max. +10-15%.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41687) Zoltn


Zoltn
senior tag

Sziasztok!

Vettem nemrég egy Giga 980FE-t. Faszányosan hozza a szintet, nincs vele semmi baj. Olyan jelenség viszont van, amit nem értek, hogy alapból 1300Mhz fölött működik a gpu. Ha nem rakok fel valami OC progit hozzá, és húzom vissza manuálisan alap órajel környékére az órajelet, akkor amint elindítok egy 3D alkalmazást kifagy.
Ha kézzel meghatározom a max órajelet, megy szépen. :F

"Music is your only friend. Until the end!"

(#41688) NFree válasza Zoltn (#41687) üzenetére


NFree
addikt

Meg kéne nézni gyári bios van e a karin ha nem, frissísd ha utánna sem megy szar a kari .
Volt anno egy gyári 770lightningom gyári órajelen fagyott , vagy kidobott driver ilesztő hibával , vagy kockásodott a kép. ha adtam +ba feszt akkor bírta vagy ha lejebb vettem az órajelet . (cserélték Gariba )

vga

(#41689) Zoltn válasza NFree (#41688) üzenetére


Zoltn
senior tag

Köszi!

Gyári biost raktam fel rá újra, de nem történt változás. És szerintem félreérted. A gyári specifikációkat base1126Mhz simán hozza a vga. Csak ha nem állítom be kézzel neki, akkor alapból 1300 körül járna.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#41690) NFree válasza Zoltn (#41689) üzenetére


NFree
addikt

De ez a boost ez normál . s azért kell gyári bios mert sokan eljátszadoznak a gyári boost órajellel , (módosítják) s utánna nem jó , de a te esetedben a gyári értéket sem bírja a kari . sajnos. van gpu clock meg a boost clock megadva minden karinál ,és általába a boost clock fölé szokott boostolni a kari.
Nekem a gyári 1304 a boost 1418 de 1430 on megy . gyárilag ez szinte minden karinál így van csak más az érték . 1300 az telejesn normál lenne boostolva de nem megy , sajnos gpu döglődik ;)

Mennyire melegszik egyébként a kari ?

[ Szerkesztve ]

vga

(#41691) Zoltn válasza NFree (#41690) üzenetére


Zoltn
senior tag

FH4 pár óra játék után 71-2 fokosra megy max. Nem is akar elrepülni. És ugye egy FE változatról van szó.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#41692) NFree válasza Zoltn (#41691) üzenetére


NFree
addikt

Ez viszavett órajelek mellett van így ? kéne menjen a kari ez a baj a founders editionokkal midig mindenki gyötri de a hőfok az felkúszik 80fokra mi normál de a sok hőingadozás előbb utóbb degradálja a karit . ventiprofillal meg hangos :( nállam max 65 fok minden karit így lövök be de most a 980 kingpin 55 fok max üzemel ventiprofillal . inkább kicsit legyen hangos de ne menjen 60 fok fölé . 71-2 az még belefér . de nem valószinű más is így használja(ta)

[ Szerkesztve ]

vga

(#41693) Zoltn válasza NFree (#41692) üzenetére


Zoltn
senior tag

Aha, de új korától fullcover vízbokk volt a kártyán max 55-60fokkal, most raktam vissza rá a gyári FE hűtést 2 hete, ami 0km es volt. :D Még nem volt érkezésem megnézni mit visz, hétvégén letesztelem. 1400on már nem indult el a Firestike 3. tesztje, akkor levettem gyári órajelekre és azóta nem csináltam vele semmit.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#41694) Zoltn válasza NFree (#41692) üzenetére


Zoltn
senior tag

Nem úgy nézem hogy döglődne ez.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#41695) Bib válasza Zoltn (#41694) üzenetére


Bib
őstag

Ha alap felhasználás közben pl.böngészés is boostol alap bios-szal 1300-a, akkor az nem jó. Vagy bányásznak a gépeddel, vagy mégis a vga bios van elszúrva.

(#41696) NFree válasza Zoltn (#41693) üzenetére


NFree
addikt

Akkor ebben tévedtem jelen esetben . Ha vizezve volt nem a hő nyírta ki , de ha nem viszi a gyári órajeleket (amire a kari boost-ol gyárilag) akkor sajnos rossz valami. :R
Uniengine haven -el szoktam tesztelni minden maxon nekem az nyírja legjobban a karit vagy a witcher 3 , más nincs a gépen :( a fire strike nem épp egy kimondott stabilitás teszt 1500 fölött kéne legyen a mag órajel ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#41697) Zoltn válasza NFree (#41696) üzenetére


Zoltn
senior tag

Ezt tudtam kihozni belőle.

Pörög ez rendesen.

@Bib: Idle 135Mhz. Nem bányásznak. :N

"Music is your only friend. Until the end!"

(#41698) Bib válasza Zoltn (#41697) üzenetére


Bib
őstag

Akkor jó, de félreérthetően fogalmaztál:
Zoltn : " Olyan jelenség viszont van, amit nem értek, hogy alapból 1300Mhz fölött működik a gpu."

(#41699) syberia


syberia
veterán

Ezen jót nevettem. :DDD

https://howbad.info/

(#41700) Toby888 válasza syberia (#41699) üzenetére


Toby888
senior tag

háh, énis xD :C :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.