Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) envagyok válasza laychi (#41000) üzenetére


envagyok
veterán

68-ért itthon lenne a 1060 3GB rammal.
Most erősen gondolkodom rajta, ha 4 lenne a 3, akkor nem is haboznék :)
Ezért is tetszik a 970, meg jó kártyának is tartom, csak sajnos jelenleg még eladni érdemes vga-t, nem venni.De ha így folytatódik (szerintem így fog), akkor nagyon le fognak menni a csúcskártyák és az aközeliek árai, mert ez a bányászláz ki fog pukkanni, nemsokára. Akkor többszöröse lesz az eladó kártyák száma a vásárolni szándékozóknál. Az ilyen hisztériák mindig nagyon csúnyán pukkannak a végén, lásd 2009-es válság.
Mesterségesen felpumpáltak minden hardver árat 50-60%-al az elmúlt pár hónapban, ez nem tarthat örökké.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#41002) GeneraL_XTX válasza envagyok (#41001) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én venném az 1060 3Gb-ot ahol annyi nem elég ott a 3,5gb se lesz az ami az 970-en használható sebességű.

Havernak volt ilyen kártyája tuningolva azert szépen rávert az én volt lehtunongosabb G1 970-emre is.

(#41003) pengwin válasza envagyok (#40999) üzenetére


pengwin
addikt

ne halgass rá>>(#41000) laychi, ha az eu.evga.com-ról rendelsz akkor kártya+szállítási költségen kívül már nem jönnek rá más terhek!
Úgy látom már nincs az EVGA-nál instant rebate (alias akció/árengedmény), vagyis kb. 240€ lenne a sima ACX 2.0 SC kártya Magyarországra szállítással.

A több VRAM-ot meg tényleg el lehet felejteni a 970-nél, úgy tudom a driver figyel rá, hogy ne használjon 3,5GB-nál többet, hogy ne zuhanjon be a teljesítménye.

Egyébként szerintem a mostani árán már nem olyan best buy az EVGA GTX 970, nekem még 220€-ból kijött július végén a Hybrid Gaming (kb. ~45€-val olcsóbb volt a mostani áránál).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41004) laychi válasza pengwin (#41003) üzenetére


laychi
veterán

Maradjunk annyiban,hogy nincs már készleten,így akármilyen árat oda lehet biggyeszteni és,hogy valószínűleg 10 Euroból sem vinnék ki International Paketként(és a postaköltség érthető egyéb költségként, nem mondtam,hogy vámoltatni kell...nyilván nem,mert EU.)
De felőlem azt vesz,amit akar,ha engem kérdezel,mint mindenki más.

Én csak azt mondom,hogy 50k-nál többet ér a gtx 970 használtan is.Nyilván a gyártó és minőség sem mindegy.
GeneraL_XTX ajánlotta neki a Giga és az MSI modellt,az arra írt válaszára írtam,hogy azt 50k-ért nem kapja meg,más egyéb gagyibb gyártók kártyáit esetleg ha lesz fent, pl palit és gainward buta verziói

Vagy ,ha 50k-t ér a 970,akkor ~60-at az 1060 3g, 75-80-at a 6g(nem 100k+-t), illetve az összes többi kártya árát is lehet redukálni a piacon

[ Szerkesztve ]

(#41005) laychi válasza GeneraL_XTX (#41002) üzenetére


laychi
veterán

980-as is lassul, hibahatárin belül kb úgy,mint a 970... Nincs semmi baja a 970-nek sem

(#41006) envagyok válasza GeneraL_XTX (#41002) üzenetére


envagyok
veterán

Lehet maradok akkor az 1060 3GB karinál.
Újan 68-ért jobb vétel mint a használt 970esek 60-70-ért

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#41007) GeneraL_XTX válasza envagyok (#41006) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szerintem is :) mondjuk ezt tényleg csak akkor, ha később se akarsz fullhd felbomtás fölé menni :)

(#41008) envagyok válasza GeneraL_XTX (#41007) üzenetére


envagyok
veterán

De ez igaz a 970-re is, nem?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#41009) GeneraL_XTX válasza envagyok (#41008) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

mint írtam szerintem az a plusz 500mb már nem oszt, nem szoroz. :K Meg a gpu teljesítménye miatt se nagyon érdemes fullhd felett gondolkozni, én egy darabig használtam 1440p-ben háát nem volt az igazi. :(

de hosszútávú megoldásnak már egyiket se lehet mondani, ha jövőbiztos megoldás kell akkor minimum 1060 6GB.

[ Szerkesztve ]

(#41010) pengwin válasza envagyok (#41008) üzenetére


pengwin
addikt

Igaz, bár igényektől függően FHD-n még mindig jó kártya mindkettő.
Sajnos ha az aktuális AAA játékokat akarod játszani, akkor az már sok esetben most is kompromisszumokkal lesz megoldható.
A "jövőbiztos megoldás" most RX 470/570 GTX 1060 6GB-nál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41011) zolee5016


zolee5016
őstag

sziasztok
az lenne a tiszteletteljes kérdésem, Ha van köztetek giga g1 tulaj az meg tudná nekem mondani pontosan a 3 venti méretét a hűtésen?( 90-92-vagy 100mm)

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#41012) eventus válasza zolee5016 (#41011) üzenetére


eventus
veterán

90......

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#41013) zolee5016 válasza eventus (#41012) üzenetére


zolee5016
őstag

:R

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#41014) eventus


eventus
veterán

Asus black vígan elvolt 1564 mhz mellett is, 70 fok. 1572 is.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#41015) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

van egy asus strix 970 gtx vgam és 2d-ben és 3d-ben is kicsit "csíkoz" a kép csak bizonyos színeknél lehet észrevenni, viszont akkor elég zavaró, kiskora óta ilyen, az előző vgaval nem volt ilyen probléma tehát vga kábel, dvi átalakítóra, monitorra nem gyanakodnék a vga a ludas, mi lehet a probléma vigyem vissza garanciába?

Próbáltam róla videót csinálni remélem látszik rajta a hiba: [link]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#41016) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Cirka 3 hete írtam, hogy bajok vannak az Asus GTX970 strix kártyámmal. Ma mentem érte , mivel értesítettek, hogy az ügyintézés lezárult.

Kérdezem a fiatalurat, hogy mi volt a baja, lehet-e tudni. Nem, csak annyi van rajta hogy javítva( a munkalapon) Oké, nézzük meg. Mondom olvassuk már össze a serial számot.

Jött az első meglepi:. Nem egyezik a garjegyen és a dobozon szereplővel.

Mondom a srácnak hogy nem stimmel. Elkezdtük tüzetesen átnézni és jöttek a további problémák, amiket szerencsére önszántából rögzített a munkalapon.

Idézem :

" A kártyát javítottként kaptuk vissza, de a termék gyári száma nem az eredeti termék sorszáma. ( XXXXXXXXX)
A csavarvédő matrica át van lyukasztva, a GEPPAD kitüremkedik, a ventik alatt a csavarok elnyírtak, a hátlapon a csavarok elnyírtak, a DVI csatlakozók elnyírtak."
:W :W :W

Sajnos a hűtő borításán már csak itthon vettem észre a csikarásokat.

Elképzelhető, hogy az ASUS végez ekkora ganaj munkát? Vagy ez az üzlet sumákol valamit? 3 hét alatt lett kész a kártya egyébként.
Érdemes lenne szerintetek felvenni a kapcsolatot az Asus Magyarországgal?
Vagy tudtok esetleg valakit, akinek van hiteles infója róla, hogy hogyan működik az Asus VGA-k gariztatása? Hova lehetne ezzel fordulni vagy hagyjam a fenébe az egészet? :Y

Direkt nem írom ki egyelőre az üzlet nevét, mert nem akarom hogy bárki a a bolt elleni lejáratásomnak vegye / félre értse.

(#41017) #34576640 válasza smiti (#41016) üzenetére


#34576640
törölt tag

Mi az, hogy valaki a bolt lejárását hozná ki ebből?? Nyugodtan írd csak le, hogy más ne kerüljön ilyen kellemetlen helyzetbe. Sosem értettem egyet a "politikai korrektséggel".
Egyértelmű, hogy vedd fel a kapcsolatot az Asus Magyarországgal. Írd meg, hogy eddig mindig jó véleménnyel voltál a cégről és most csalódnod kell. Térítsék meg a kárad salala. Aztán lehet felajánlanak egy 1080ti-t vagy a 32 colos g-synces monitorjukat. :)

(#41018) #34576640


#34576640
törölt tag

Tudja valaki, hogy az adaptív v-syncet mikor érdemes bekapcsolni? A V-synchez képest kevesebb vagy több input laggal rendelkezik?

(#41019) hajbel válasza #34576640 (#41018) üzenetére


hajbel
addikt

Az adaptive v-sync lènyege, hogy csak 60 fps felett kapcsol be. Szerintem a fast sync jobb, mert sokkal kisebb az input lag, egy kevès stuttering àràn. Nekem a fast sync sokkal jobbam bejön.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41020) #34576640


#34576640
törölt tag

Fast sync online játékokhoz, vsync offline.
Az adaptívot hol használnád?

(#41021) #34576640


#34576640
törölt tag

Szerintetek ez nagy tuning a 980 strixnek?

MSI afterburner
Core clock +163mhz
Memory Clock +139mhz

(#41022) Cs1csó válasza #34576640 (#41021) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia nem vagyok tuningtudor de ahogy követem a fórumot annyi lejött, hogy minden kártya és konfig mást bír el. Tehát azt ajánlom, hogy minden kisebb emelés után érdemes egy-két tesztet futtatni ami megmutatja mennyire stabil a kártya mennyire melegszik stb. Valami komolyabb gépterheléses játékkal is érdemes nekiesni, lesz egy határ aminél hibázik a kártya és/vagy annyira melegszik, hogy már kevésbé bírja a hűtés stb.

(#41023) #34576640 válasza Cs1csó (#41022) üzenetére


#34576640
törölt tag

Tudsz konkrétan ilyen GPU mérő programot? A 3dmarkon kívül?

[ Szerkesztve ]

(#41024) hajbel válasza #34576640 (#41020) üzenetére


hajbel
addikt

Számomra elviselhetetlen az az inputlag, amit a vsync generál. Ha nagyon nem tudsz együttélni a stutteringgel, amit a fastsync generál, akkor már inkább adaptive, mint v. Legalább 60 fps alatt nem lesz burtális input lag.

A tuningról. Strixnek az nem túl nagy. A + attól függ, hogy mennyi az alapórajel. A boost 1450-1500 Mhz között szokott lenni a corenál, memóriánál pedig 4000 Mhz (effektív 8000) körül. Persze kártyától függetlenül lehet kicsit több vagy kevesebb, hiszen nincs két egyforma kártya.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41025) Cs1csó válasza #34576640 (#41023) üzenetére


Cs1csó
félisten

Unigine Valley, Unigine Heaven, Furmark

Terhelés alatt érdemes lenne megnézni AIDA64 extrem-mel a VRM hőfokot, ez jóval többet bír de azért jó ha megáll 90 celsius alatt/körül.

(#41026) #34576640 válasza hajbel (#41024) üzenetére


#34576640
törölt tag

Lehet egy érzéketlen állat vagyok az inputra de én konkrétan addig nem is tudtam, hogy van ilyen amíg haverom fel nem hívta rá a figyelmem. Sokat teszteltem vsync nélkül a paladinst meg a rainbow sixet de nem sok különbséget tapasztaltam. Ellenben a fastsyncnél tapasztalható "microrángás/beakadás" egyből szembetűnik. Nem is tudom melyik a rosszabb, a tearing vagy a stuttering?

Az adaptív szinkronizáció pontosan mit csinál? Kisebb input lag tearing és stuttering nélkül?

(#41027) smiti válasza #34576640 (#41017) üzenetére


smiti
addikt

Azért nem írtam le, mert nem vagyok benne biztos, hogy ezt az üzlet csinálta és nem az Asus.

Ha pedig elsőre kiírom melyik bolt volt akkor mindenki egyből ráhúzza.

(#41028) hajbel válasza #34576640 (#41026) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem a tearing zavaróbb. Az adaptivenál 60 fps alatt kikapcsol a vsync, hogy magasabb fps-ed legyen amikor beesik 60 alá. Ha nem zavar és konstans 60 fps felett vagy, akkor egyértelműen kapcsold be a vsyncet. Este kipróbálom, de szerintem engem személy szerint zavarna az inputlag megnégyszereződése olyan játékban, ahol 60 alatt-felett ingadozik az fps.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41029) #34576640 válasza hajbel (#41028) üzenetére


#34576640
törölt tag

Na ezt nem is tudtam :)
A legtöbb játék nálam 95%-ban stabil 60 fpsel megy.
A fast syncet kipróbáltam az amazin eternal-nal (mert a paladinsra nem tudok tegnap óta felmenni...) és ugyanúgy tapasztaltam képcsíkozódást. Lehet, hogy egyes játékok nem támogatják a fast syncet?

Ha be van kapcsolva a v-sync akkor a tripla pufferelés bekapcsolásával növekedni fog az input lag? Azt írja az nvidia driver, hogy "A beállítás bekapcsolásával növelheti a teljesítményt, ha a Függőleges szinkronizálás is be van kapcsolva."

[ Szerkesztve ]

(#41030) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

A Gigabyte GTX970 Gaming G1-nél garanciavesztéssel jár a hűtő leszerelése? Újrapasztázás lenne a cél.

(#41031) hajbel válasza #34576640 (#41029) üzenetére


hajbel
addikt

Mindenképpen érdemes bekapcsolni a tripla pufferelést, mert állítólag csökken tőle az input lag.

A lényeg: In other words, with triple buffering we get the same high actual performance and similar decreased input lag of a vsync disabled setup while achieving the visual quality and smoothness of leaving vsync enabled.

Azt írják még, hogy kevesebb fps mellett is folyamatosabb élményben lesz részed, mert az fps számoló programok csak az számolják, amikor a front buffer cserélődik. Ha hazaérek, kipróbálom. Érdekes az egész cikk.

Engem pl. Dying Light alatt nem zavar a FastSync generálta stuttering, GTA-ban közben viszont igen. Beállítom majd Nvidia Control Panelben a Vsync + tripple buffert és meglesem, hogy a zavaró input lag jelentkezik-e így.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41032) #34576640 válasza hajbel (#41031) üzenetére


#34576640
törölt tag

Írd meg a tapasztalatod.

(#41033) Rasiel válasza hajbel (#41031) üzenetére


Rasiel
senior tag

A triple buffering bekapcsolása esetén nő az input lag. Ez játékfüggő, mennyire érzékelhető, de leginkább akkor szembetűnő, ha - 60 Hz-es képfrissítési frekivel rendelkező monitor esetén - 60 alá esik az FPS-szám.
Az NVIDIA Control Panelben található triple buffering csak OpenGL alkalmazások esetén működik, ergo Dying Light és GTA V esetében felesleges ott bekapcsolni azt az opciót, mert nem működik, nem lesz hatással az adott játékokra.
Egyébként a két szóban forgó játékot érdemes V-Sync-el és triple buffering-el játszani.

(#41029) flyercreator: "Azt írja az nvidia driver, hogy A beállítás bekapcsolásával növelheti a teljesítményt, ha a Függőleges szinkronizálás is be van kapcsolva."
Igen, ez így van. Pl. abban az esetben igaz ez az állítás, ha az adott játék Double Buffered V-Sync-et használ.
A triple buffering-et V-Sync ON-al ajánlott használni.

[ Szerkesztve ]

(#41034) hajbel válasza Rasiel (#41033) üzenetére


hajbel
addikt

:R Köszönöm!

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41035) #34576640 válasza Rasiel (#41033) üzenetére


#34576640
törölt tag

"Az NVIDIA Control Panelben található triple buffering csak OpenGL alkalmazások esetén működik, ergo Dying Light és GTA V esetében felesleges ott bekapcsolni"

"Egyébként a két szóban forgó játékot érdemes V-Sync-el és triple buffering-el játszani."

Ha felesleges bekapcsolni a tripla pufferelést akkor miért érdemes azzal játszani? :)

Valamilyen konklúziót próbálok vonni:
Online kompetitív játékoknál vagy v-sync off vagy fast sync. V-sync on + tripla pufferelés, a v-sync on, vagy önmagában a tripla pufferelés v-sync off mellett nem ajánlatos a nagy input lag miatt.

Offline játékoknál ahol kevésbé zavaró az input lag
V-sync on + tripla pufferelés vagy csak v-sync on. Ez adja a legsimább, legfolyamatosabb képet.
Ha nagyon rosszul optimalizált a játék és sokszor beesünk 60 fps alá, akkor a microszaggatásokat (60fpsről 30fpsre ugrálgatások) kiküszöbölések érdekében kapcsoljuk ki a játékban a v-syncet, az nvidia panelban pedig válasszuk az adaptív szinkronizációt (tripla pufferelés off).

Végezetül
Az nvidia driverben alapvetően hagyjunk mindent a 3d alkalmazásra és ne nyúljunk bele ha nem indokolt (adaptív szink).
Az újabb játékoknak a menüjében van úgy is a legtöbbször a double buffer/triple buffer opció.

(#41036) hajbel válasza Rasiel (#41033) üzenetére


hajbel
addikt

Hogy kapcsoljam be a triple buffert GTA 5 alatt?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41037) Rasiel válasza #34576640 (#41035) üzenetére


Rasiel
senior tag

"...Dying Light és GTA V esetében felesleges ott bekapcsolni."
A hangsúly az "ott" szón van, tehát az NV Control Panel-ban nem érdemes bekapcsolni a triple buffering-et e két játék esetében, mivel azok DirectX API-t használnak. Ha használni szeretnénk a V-Sync mellett a triple buffering-ot a GTA V és a Dying Light esetében, akkor mást megoldást kell választani, hogy működjön is.
Mint írtam az NV Control Panel-ben a triple buffering csak és kizárólag OpenGL API-t használó játékoknál működik, ilyen pl. a Wolfenstein The New Order vagy a The Old Blood vagy esetleg a Doom 2016. Tehát sok esetben ezt nem tudjuk használni.

"V-sync on + tripla pufferelés vagy csak v-sync on. Ez adja a legsimább, legfolyamatosabb képet."
Ezt így nem lehet kijelenteni, játékfüggő az egész, mely opciókat, hol érdemes használni.

"Ha nagyon rosszul optimalizált a játék és sokszor beesünk 60 fps alá, akkor a microszaggatásokat (60fpsről 30fpsre ugrálgatások) kiküszöbölések érdekében kapcsoljuk ki a játékban a v-syncet, az nvidia panelban pedig válasszuk az adaptív szinkronizációt (tripla pufferelés off)."
Ez nem rossz optimalizációra utal, csak a játék szimplán Double Buffered V-Sync-et használ, ezért következnek be egyes esetekben a 60-ról 30 FPS-re ugrálások. Ilyen szituációkban jön jól a V-Sync + Triple Buffering opció, ami ezt a jelenséget kiküszöböli, ergo nem fog néha 30 FPS-ekre beesni a játék. Mint mindennek, természetesen ennek is van hátránya, mégpedig az ekkor fellépő esetleges input lag, ami leginkább akkor érzékelhető, ha 60 FPS alá meg az FPS-számláló. Egyébként ez is játékfüggő, nem mindegyik motor reagál ugyanúgy, pl. Far Cry 4-ben, Dishonored 2-ben ez a jelenség eléggé szembetűnő.

(#41038) Rasiel válasza hajbel (#41036) üzenetére


Rasiel
senior tag

Első körben a játékon belül hagyd bekapcsolva a V-Sync-et! Miután betöltött a GTA V, nyomj egy ALT+TAB billentyűkombinációt, így a játék lekerül a Windows tálcára, majd még egyszer ugyanezzel a kombóval lépj vissza a játékba! (Fontos, hogy mielőtt elindítod a játékot, legyen megnyitva egy másik ablak, pl. egy Windows Intéző, hogy le tudd tenni tálcára).
Ez a legegyszerűbb módszer, viszont ezt minden indításnál el kell játszani. A játékok többségénél működik.
Van még másik opció is: D3DOverrider vagy RadeonPro. Előbbi sajnos új játékoknál már nem működik, viszont régebbieknél (amelyek 32 bites .exe-vel rendelkeznek) jól használható (pl. Assassin's Creed IV Black Flag). Utóbbit (RadeonPro) próbáltam anno, de az sem volt minden játék esetén megoldás.

Ha az ALT+TAB módszer nem működik, akkor, ha van lehetőség a játékon belül a képernyőbeállításoknál "Borderless Windowed" kiválasztására, akkor azzal automatikusan alkalmazva van a triple buffering, viszont ez valamekkora FPS-csökkenéssel jár, valamint nem minden esetben tűnik folyamatosnak a játék, tehát valamelyest darabosnak lehet érezni, ha 60 alá megy.

[ Szerkesztve ]

(#41039) hajbel válasza Rasiel (#41038) üzenetére


hajbel
addikt

Az Alt+Tabról olvastam én is, de olyan hihetetlennek tűnt, hogy nem próbáltam ki. Nem tudom, hogy ez hogy lehet, hogy programmal nem lehet bekapcsolni, alt+tabbal pedig igen. Olvastam, hogy a jó öreg D3DOverrider itt nem működik, pont a 32 bit miatt. Régen a Fifámat szépen rendberakta. Adaptive Vsynccel is működhet az Alt+Tab vajon?

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41040) Rasiel válasza hajbel (#41039) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nincs ebben semmi hihetetlen, ilyenkor a Windows asztal "tulajdonságai" kerülnek használatra, így a triple buffering is aktiválódik. Vannak olyan játékok, amelyekbe alapból beleteszik a grafikai beállítások menübe: ilyen pl. az említett két játék, az FC4, Dishonored 2 vagy esetleg a Rise of the Tomb Raider.

"Olvastam, hogy a jó öreg D3DOverrider itt nem működik, pont a 32 bit miatt."
Tudtommal elsődlegesen nem a 32 bit miatt, más technikai okai vannak. (Tehát ezt azt előző hsz-emben nem pontosan írtam le.)

"Adaptive Vsynccel is működhet az Alt+Tab vajon?"
Adaptive V-Sync-et nem szoktam használni, így erre nem tudok pontos választ adni. Ki kell próbálni.

FIFA17-ben (is) az átvezető videóknál ugye lekorlátozza az FPS-t ~30-33-ra. Az ALT+TAB-os módszer itt nem működik. Úgy oldottam meg, hogy minden esetben fix 60 legyen az FPS-szám, hogy a "fifasetup"-ban beállítottam, hogy ne limitálja az FPS-t, majd NV Vezérlőpultban kikapcsoltam a FIFA17 profiljában a V-Sync-et, ezután pedig beállítottam rá egy 60-as FPS-limitet NVIDIA Inspector segítségével. Így minden esetben "smooth", vaj sima a játék, végig 60 FPS-el megy és képtörés sincs.

(#41041) hajbel válasza Rasiel (#41040) üzenetére


hajbel
addikt

Olvastam az Nvidia Inspectorról, de még nem próbáltam. Mit tud még az a program ezen kívül?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41042) #34576640 válasza hajbel (#41041) üzenetére


#34576640
törölt tag

Ha jól látom, akkor tudod húzni a kártyát.
Nekem még az nem világos, hogy az inspectorban hol lehet belockolni az fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#41043) #34576640 válasza Rasiel (#41040) üzenetére


#34576640
törölt tag

FIFA17-ben (is) az átvezető videóknál ugye lekorlátozza az FPS-t ~30-33-ra. Az ALT+TAB-os módszer itt nem működik. Úgy oldottam meg, hogy minden esetben fix 60 legyen az FPS-szám, hogy a "fifasetup"-ban beállítottam, hogy ne limitálja az FPS-t, majd NV Vezérlőpultban kikapcsoltam a FIFA17 profiljában a V-Sync-et, ezután pedig beállítottam rá egy 60-as FPS-limitet NVIDIA Inspector segítségével. Így minden esetben "smooth", vaj sima a játék, végig 60 FPS-el megy és képtörés sincs.

Ha fps limitet állítasz be RivaTunerrel vagy Inspectorral, a V-syncet kikapcsolod a játékban és a driverben is, akkor az input lag csökkeni fog? Ha stabilan megvan a 60 fps, akkor ez a megoldás tűnik a legjobbnak.

(#41044) -FreaK- válasza -FreaK- (#41030) üzenetére


-FreaK-
veterán

Erre valaki? :) (#41030)

Mondjuk már megrendeltem a Thermal Grizzly Conductonaut-ot, eddig úgy láttam neten keresgélve, hogy nem bukta a gari, hát nagyon remélem :Y

[ Szerkesztve ]

(#41045) Rasiel válasza hajbel (#41041) üzenetére


Rasiel
senior tag

Inspector-ban ugyanúgy hozzá lehet nyúlni a 3D grafikai beállításokhoz, mint az NVIDIA Vezérlőpulton belül, csak itt sokkal több lehetőség van, lehet finomhangolni. Többek között ezt tudja az Inspector, emellett, ahogy flyercreator is írja, lehet pl. OC-zni is a kártyát.

(#41043) flyercreator: A programnak van egy Profile Inspector része, ott tudod a fentebb említett dolgokat állítani.
"Ha fps limitet állítasz be RivaTunerrel vagy Inspectorral, a V-syncet kikapcsolod a játékban és a driverben is, akkor az input lag csökkeni fog?"
Elméletileg csökkenni fog.
Viszont a hátulütője, hogy a legtöbb játékban így is - hiába nem esnek 60 FPS alá - jelentkezni fog a tearing (képtörés). A FIFA-ban viszont nem tapasztaltam ilyet, ezért is használom itt ezt a módszert.

Egyébként maga a V-Sync + triple buffering kettős általában megfelelően működik mindenhol. Amit írtam, tény, hogy valamekkora input lag-ot okoz, viszont, ha nem esik az FPS 60 alá, akkor számomra nem volt zavaró, sőt, minden probléma nélkül tudtam játszani. Félre ne értsd, közel sem vagyok az a "meglegyen a fix 60 FPS" játékos, mert én bőven el tudok játszani úgy is, ha azalatt van az FPS-szám.
Egyébként a legjobb megoldás egy G-Sync-es monitor. Ugyanakkor számomra a vertikális szinkron és triple buffering kettős (már, ahol kell alkalmazni) bőven jó, így nem rohanok a boltba G-Sync-es monitorért. :) Sőt. én sokkal inkább a profibb monitorok híve vagyok, nem a gamer fajtáké. Pedig nagy UT2004 rajongó vagyok, oda meg köztudottan nem árt a "gyorsaság" minden téren, de ott a jelenlegi monitorom is bőven megteszi. :K

[ Szerkesztve ]

(#41046) #34576640 válasza Rasiel (#41045) üzenetére


#34576640
törölt tag

Akkor most van egy sufni tuning G-sync monitorom? :D

Egy videóban azt írták, hogy érdemes pár fps-el magasabban lockolni a frameratet. 62-65fps-nél a kisebb droppok nem lesznek zavaróak.

[ Szerkesztve ]

(#41049) GeneraL_XTX válasza zlito11 (#41047) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Van erre külön beárazós topic, ott érdeklődj, innen töröltem.

(#41050) laychi


laychi
veterán

Kérdés srácok.
van egy msi gtx 970 gamingem.
lehetőségem lenne 120 Euro ráfizetéssel egy msi gtx 1060 6gb gamingre.
szerintetek ?
meglépjem, vagy annyit nem ér meg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.