Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) Tamás88 válasza 3.Aragorn (#37092) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ha jól látom, akkor Windows hiba lesz, (vagyis pontosan driver hiba). Próbáld meg, hogy letörlöd a jelenlegi drivert (Nvidia), majd úgy rakod be az IGP-t. Ha minden jól megy, akkor az alap drivert fogja betölteni, ami képjelenítésre tökéletes. Nálam az előző rendszeremnél volt, hogy volt benne egy dedikált kártya, de lanpartinál az integráltra volt szükségem (mindkettő AMD volt), és mivel nem töröltem le, ezért be sem töltött a Windows, de amint eltávolítottam, újra működőképes lett a rendszer.

(#37102) 3.Aragorn válasza Tamás88 (#37101) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi, ki fogom próbálni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#37103) #24644864


#24644864
törölt tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy problémához.

A gépem nagyjából 1,5 éves (i5-6600k, 16gb ram, 1070 gtx, corsair rm550x, asrock z170) és az utóbbi pár hétben egy problémára lettem figyelmes. Amikor kikapcsolom a gépem, akkor elkezd a fülesem ki-be kapcsolgatni. Aztán jobban megnézve a gépen levő cpu és vga venti is meg-megugrik - de semmi nem folyamatos. Olyan, mintha lenne áram és nem lenne fél-fél másodpercenként váltakozva.

Próbáltam már mindent - kábeleket kihúztam, hogy nem-e valami kontaktos, megnéztem másik elosztóba és a falba külön is, de minden esetben csak akkor szűnik meg a gond, ha a tápot lekapcsolom. És ilyenkor percekig nem is tudom visszakapcsolni a gépet, mert ezt csinálja - csak nagyjából 1 óra múlva.

Gondoltam, hogy táp probléma lehet, de biztosan nem merem állítani. Ami még fura, hogy bekapcsoláskor nem, de egy újraindítás után a bottoláskor kiír egy hal.dll nem található hibát, amire rákeresve is sok kommentnél a táphiba volt elsődleges gyanúként felhozva.

Ha esetleg akármilyen tippetek, megoldásotok, azt szívesen fogadom - de addig nem akartam gariba vinni a tápot, még nem kérdeztem meg itt is a dolgot.

Köszi szépen a válaszokat előre is! :)

Üdv: Norbi

(#37104) batman. válasza 3.Aragorn (#37102) üzenetére


batman.
senior tag

Esélyes, hogy driver hiba. Ha törlöd akkor a Display Driver Uninstaller (DDU)-t használd, az biztos eltünteti a hibás eszközillesztőt.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#37105) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Üdvözlet.

Konfiguráció: Pentium 4 HT 3.06GHz (S478), Zalman 7700AlCU, 4x256MB RD-800, Asus P4T 533-C, FSP Bluestorm II 400W, X-1950 Pro 512MB, 80GB IDE WD vinyó.

Az a helyzet, hogy bekapcsoláskor van, hogy nem ad képet – ezt egy resettel szoktam megoldani mert minden esetben rögtön megjavul és bedobja a kezdőképet. Úgymond hideg indításnál jelentkezik a probléma. Ha beröffen akkor az ég világon semmi gond nincs vele, furmark stabil az egész cucc, soha ki nem fagy, tökéletesen üzemel. :U

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#37106) Anakyn30


Anakyn30
csendes tag

Miért nem lép be a BIOS-ba?
Adott egy ASUS P8Z77-V LK alaplap,és bekapcsolás után nem lép tovább a biosba,sem DEL,F2,F10-zel sem!

American Megatrends AMIBIOS C) 2012 amerikai Megatrends. Inc Az ASUS P8277-U LK ACPI BIOS Reuision 0403 CPU: Intel (R) Core (TM 15-347e cPu és 3.20GHz sebesség: 3200nHz Teljes memória: 8192MB (DDR3-1600) USB eszközök összesen: e Driue 2 észlelt ATA / ATAPI Deuices ... SATA6G 2 ST500DMe02-1BD142 SATA3G 3 HL-DT-ST DUDRAM GH22NS48 A korábbi tápellátás alatt észlelt tápellátás túlfeszültség az ASUS Anti-Surge működésének megakadályozására a rendszer instabil tápegységről történő védelme érdekében Nyomja meg az F1 billentyűt a SETUP

Ezt a szöveget írja! F1 után fekete képernyő!

Reseteltem az alaplapot a jumper-rel,de semmi változás!

(#37107) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!

Konfigom egy ideje az alábbi hibajelenséget produkálja:
1. bekapcsolás után teljesen random, tehát nem minden alkalommal, mindenfajta extrém terhelés nélkül (valamikor csak böngésző, de még simán asztalon is) egy-két percen belül lefagy, semmire nem reagál
2. ha újraindítom változó sikerrel bebootol, egyéb esetben sok bootolás/áramtalanítás és újraindítás után ezzel a hibaüzenettel sikerül csak újraindítani a gépet

[link]

A konfig maga:
MB: ASRock 990FX Extreme3
CPU: FX-8320
RAM: HyperX Genesis 2x8GB DDR3 1866mhz KHX1866C9D3/8GX
SSD: Samsung 850 Evo 250 GB
HDD: WD Black 1TB WD1003FZEX
VGA: MSI GTX 1060 6GB
PSU: Enermax Pro82+ EPR525AWTII 525W

Az SSD az előírtaknak megfelelően lett telepítve [link] AHCI módvan van stb.

Bármi ötlet? :F

(#37108) Nimda válasza zs-mate (#37107) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam nemrég az egyik eszköz (dvd író) produkált hasonló hibát. Zárlatos volt és állandóan letiltotta a tápot, ezért megfagyott minden és volt, hogy nehezen, vagy nem bootolt a gép. Kezdésnek javaslom te is húzd le az eszközöket (nálad csak +vinyó van) kivéve a rendszer vinyót és úgy próbálgasd. Ha még így is marad a hiba, akkor próbáld egy harmadik vinyóval bootoltatni. A hiba lehet még széleskörű: win, táp, alaplap, bios beállítások, ram, de nem feltétlen ebben a sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#37109) Cranium


Cranium
tag

Hali!

Egy olyan gondom van, hogy adott egy kis egyszerű gép:
Intel Pentium G4600 CPU
Nvidia GTX1050 (2GB) VGA
8 GB DDR4 Ram
Továbbá BenQ GL2250 monitor DVI-D kábellel rákötve a gépre, és egy Phillips 55PUS6162 TV, ami HDMI-vel csatlakozik a gépre. A gondom az, hogyha a TV-re áthúzom a médialejátszó programot, az azon futó film akad, "laggol", viszont monitoron tökéletes. A gépem, vagyis VGA-m nem bírná a két megjelenítőt, vagy mással van a probléma? A TV alapból 4K felbontású, de próbáltam 1080p felbontáson is, és ugyanaz a hiba előfordul.

(#37110) Törzsúr válasza Cranium (#37109) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Nem szabadna akadnia. Használj rendes lejátszót MPC-HC player.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#37111) Formaster válasza zs-mate (#37107) üzenetére


Formaster
addikt

A biosban be van lőve a dátum? Nem dobálja el? Milyen sata kábelt használsz? Ugye nem a gyári fikapirosat?

(#37112) zs-mate


zs-mate
tag

BIOSra ránézek ha hazaértem. Kábel passz, a "fikapiros" terminológiával még nem találkoztam :C Szerintem utólag vettem őket, ez miért jelenthet problémát?

(#37113) MrDerekas válasza #24644864 (#37103) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tápot kérj kölcsönbe és teszteld. Ha azzal jó lesz, meg is van a hiba.

(#37105) roedie Lehet csak át kell mozgatni minden csatit és megszűnik a gond. Vagy fárad valamelyik kondi és üzemi hőmérsékleten még tartja a gyári paramétereket. (Elöregedés?)

(#37106) Anakyn30 Mert "A korábbi tápellátás alatt észlelt tápellátás túlfeszültség az ASUS Anti-Surge működésének megakadályozására a rendszer instabil tápegységről történő védelme érdekében "

(#37107) zs-mate Alaplapi elem ellenőrzése, sata kábel cseréje. Elsőre.

(#37111) Formaster +1 :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37114) Cranium válasza Törzsúr (#37110) üzenetére


Cranium
tag

Azzal is akad sajnos :/

(#37115) zs-mate válasza MrDerekas (#37113) üzenetére


zs-mate
tag

Oké kicserélem a kábeleket, elem ellenőrzése alatt mire gondolsz? Hogy BIOS-ban resetelődött-e a dátum?

(#37116) MrDerekas válasza zs-mate (#37115) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen. Illetve lehetőség szerint multiméterrel rámérni, hogy bírja-e még.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37117) Törzsúr válasza MrDerekas (#37113) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Köszi a választ. El tudom képzelni, hogy az alaplapot majd át kell kondiztatni bár púposat/sérültet nem láttam rajta.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#37118) MrDerekas válasza Törzsúr (#37117) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem is kell szemmel láthatónak lennie. (Az úgy már milyen lenne, hogy ránézel és megvan a hiba... :) ) Használd amíg megy, aztán ha hatodikra, meg tizedikre indul, akkor átnézeted, vagy megkeresed rajta a leggyengébb láncszemet. Mondjuk ha "csak" forrasztási, vagy illesztési hiba, akkor akár meg is szűnhet idővel a melegedni vágyása. (Ami után természetesen hirtelen halál jön, de legalább sejted merre keresd a gebaszt akkor.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37119) Törzsúr válasza MrDerekas (#37118) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Mindenképpen át fogom nézetni. Vállalsz ilyet? (PM, ha igen.) Ilyen alaplapot már nem tudom honnan lehet vadászni. Nem akarom, hogy tönkre menjen és a régi címeket ezen kell játszani. :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#37120) MrDerekas válasza Törzsúr (#37119) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Köszönöm a bizalmat, de nem. Csupán egy lelkes (nagyon) amatőr műrajongó vagyok. HA-n találhatsz rá embert ;) Régi címek... hja... A Shadowman sem olyan fúhádén, pedig játékélményre nekem az a leglegleg :B

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37121) Törzsúr válasza MrDerekas (#37120) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Nekem: Halo, Kingpin, Max Payne, GTA 3, NFS Underground, ES: Morrowind stb stb...

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#37122) Yankesi


Yankesi
újonc

Sziasztok.
Olyan problemam lenne hogy csereltem a processzor hutot es azota a gep elindul de kepet nem ad sem a videokartyarol sem az alaplaprol. Kabeleket atneztem.

(#37123) Formaster válasza Yankesi (#37122) üzenetére


Formaster
addikt

A processzort kivetted a helyéről? Milyen konfigról van szó?

(#37124) Yankesi válasza Formaster (#37123) üzenetére


Yankesi
újonc

Nem vettem ki a processzort.
Asus Prime B250M-K
Intel I5-7400
Kingstone 8gb DDR4 2133MHz
Gforce Gtx750 TI OC.

(#37125) Formaster válasza Yankesi (#37124) üzenetére


Formaster
addikt

A merevlemez dolgozik? Esetleg hibakódot, világító ledet nem ad az alaplap? A processzorhűtő egész biztosan jól felfekszik?

(#37126) Yankesi válasza Formaster (#37125) üzenetére


Yankesi
újonc

Visszatettem a gyarit azzal sem valtozott a helyzet.
semmi led nem villan ki sot nyitott ram slotnal sem sipol es ha lehuzom a prociventillator cstijat akkor sem ad sipolo hangot

(#37127) Formaster válasza Yankesi (#37126) üzenetére


Formaster
addikt

És ha minden bent van akkor pörgeti a merevlemezt?

(#37128) Yankesi válasza Formaster (#37127) üzenetére


Yankesi
újonc

igen.
elinditom felvillan a billentyuzet is aztan elaszanak a ledet ventillatorok forognak.

(#37129) Formaster válasza Yankesi (#37128) üzenetére


Formaster
addikt

Hogyha a HDD visszajelző pörög, akkor elvileg a rendszer bootol, de hogy érted, hogy elalszanak a ledek? Hol alszanak el?

(#37130) MrDerekas válasza Formaster (#37129) üzenetére


MrDerekas
addikt

Gondolom a klaviatúrán. Ott is csak kivillannak bios check-nél.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37131) Yankesi válasza MrDerekas (#37130) üzenetére


Yankesi
újonc

ignd csak kivillannak es ennyi.

(#37132) Formaster


Formaster
addikt

Akkor valamiért nem indul a gép. Biztos, hogy a CPU-fanra kötötted a ventit? Esetleg nem lett fordítva ráerőszakolva? Bocs, nem akarlak madárnak nézni, de érdekes, hogy egy venti cserétől megfekszik egy alaplap vagy táp. Pedig ha minden jól van feldugva, akkor másra nem tudok gondolni.

Esetleg nem ütöttél le egy mikro kondit a lapról? Velem volt már ilyen VGA-val, csak akkor vettem észre, mikor szétkaptam miatta az egész gépet újból és láttam kihullani egy mikro smd kondit :( Esetleg nem húztad túl szorosra a hűtőt?

[ Szerkesztve ]

(#37133) Törzsúr válasza Formaster (#37132) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Van, hogy nem CPU Fan feliratra rakva a CPU ventillátor miatt hibát érzékel a bios. De ebben az esetben kellene képet adjon egy hibaüzenettel, hogy "NO CPU FAN" vagy valami ilyesmi...

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#37134) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok!

Brutálisan elkezdett akadozni a gépem. Mondjuk 15 másodpercenként beakad. Az egér mozgás közben megáll majd elindul. A gépelés megáll majd elindul. Nem tudom mi lehet a baja. Most raktam fel pár hete a win 10et. SSD van a gépemben. Samsung 840 120 gbos. Lehet, hogy haldoklik? Van esetleg valakinek valami tippje miket nézzek át?

Egércserét már próbáltam.

ToTo

[ Szerkesztve ]

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#37135) Formaster válasza OP-ToTo (#37134) üzenetére


Formaster
addikt

Első körben HD Sentinel. Esetleg vírusírtó, Malwarebytes stb.

(#37136) OP-ToTo válasza Formaster (#37135) üzenetére


OP-ToTo
tag

A gyári samsung magical programja semmit sem mutat. Egy Free AVG-t felraktam de az nem ír semmit.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#37137) Yankesi válasza Formaster (#37132) üzenetére


Yankesi
újonc

persze ugyan arra a csatlakozora dugtam ra. nem vettem eszre hogy barmi is hianyozna az alaplaprol.
A tap az zorgott mar kicsit (3honapos Chieftech) visszavittem azt mondtak semmi baja. remelem nem az csinalt gondot

(#37138) Törzsúr válasza OP-ToTo (#37136) üzenetére


Törzsúr
senior tag

AVG önmagában kevés. Malwarebytettal próbáld meg – van belőle free.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#37139) Petya XT válasza Cranium (#37109) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szia,

A VGA-ra van dugva a monitor és a TV is. Ezzel az a probléma, hogy a DVI mellett van egy aktív hangeszköz, a kiterjesztett asztal HDMI, itt a kártya küldi(próbálja) a hangot is, lehet ez is probléma. A két hangeszköz egyszerre nem oké, szerintem ez okozhat ilyet.

Ha kártyán szeretnéd hagyni mind a kettőt: Kiterjesztett asztal mód helyett, kijelzőváltás Win+P, vagy monitor, vagy TV.
A legideálisabb az volna, hogy a TV-->alaplapi HDMI(ha van), ez elég filmezni, a monitor meg a dedikált kártyán. BIOS-ban engedélyezni a multi monitort, és kijelzőváltással váltasz. Így rendben lévőnek kell lennie, ha nincs más hiba.

(#37140) Petya XT válasza OP-ToTo (#37134) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szia,
Esetleg alternatív rendszer? Linux Live, esetleg telepítve?
SSD hiba kizárására, mostani rendszer klónozása /MacriumFree/, a régi vinyódra. Ha ott nem csinálja a fesztivált, akkor SSD felől közelíteni, ha igen, lehet egyéb hardver, ill. rendszer.

Ezek beszédesebbek lehetnek, legalább lehet tudni, merre indulj.

(#37141) OP-ToTo válasza Törzsúr (#37138) üzenetére


OP-ToTo
tag

Köszönöm. Már töltöm is lefelé. AVG-t akkor törölhetem is le? Abból is free van fent most.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#37142) OP-ToTo válasza Petya XT (#37140) üzenetére


OP-ToTo
tag

Window10. Semmi extra. A decemberi windows frissítés óta rengetegszer megfagyott a gép. Böngészőt váltottam mert egy ideig csak chromeban csinálta. Újratelepítettem a legfrisebb verzióval. Ugyanúgy fagyogatott le. Resetelni kell olyankor. Most meg elkezdte ezt az akadozást.

Semmit nem talál ez a kereső amit írtatok.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#37143) Törzsúr válasza OP-ToTo (#37141) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Én úgy használok minden gépet, hogy Avast free és malwarebyte free.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#37144) Petya XT válasza OP-ToTo (#37142) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam :) Az megvan, hogy Win 10, az alternatív rendszert próbaképpen gondoltam. Hardvertesztre is kitűnő.

Amikor akad látsz valami kiugró erőforrás használatot, vagy mást? A fagyásokról a rendszernapló miképpen vélekedik?

(#37145) Fabolous4


Fabolous4
csendes tag

Sziasztok!Új felhasználó vagyok a fórumon és szeretném a segítségeteket kérni mert már tanácstalan vagyok.Van a következő config:
Alaplap:Gigabyte GA-AX370-Gaming K5
Proci:AMD Ryzen 7 1700
RAM: Kingston DDR4-3200 16384MB PC4-25600 (Kit of 2x8192) HyperX Predator Black
VGA:MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC GDDR5 (256bit) (1366/8000)
SSD: Kingston SSDNow UV300 240GB 2.5" SATAIII TLC
HDD: WD Green 1TB
Tápegység:I-BOX CUBE II 700W
a config kb 5hónapos és nem volt sokat hajtva a kezdetektől.

és a következő a probléma:napi használat után egy nap újraindítás után nem mutatott a kép "system beep" van szerintem fel is állt a rendszer, de fekete a képernyő.Próbáltam kivenni az elemet az alaplapból,pár perc múlva visszatettem volt kép ment tökéletesen a gép,szerintem a VGA-nak nincs baja mert 4k-ban több játékot is magas grafikán teszteltem több percen keresztül,de aztán ha újraindítom a gépet megint ugyan az a történet.Próbáltam 2 különböző forrásból letöltött Windows 10 x64 pro verziót felrakni a végeredmény ugyanaz,BIOS verzió F1-es volt felfrissítettem az F21-re.
Aki találkozott hasonlóval és esetleg megoldotta a problémát vagy tudja mi a gond,mit kellene tennem,kérem segítsen.
Köszönöm szépen előre is.

(#37146) Sparky50188


Sparky50188
újonc

Üdv, mindenkinek!

Először is a gépem:
CPU: AMD A-10 6800K
GPU: a processzor Radeon™ HD 8670D-as videóchipje
Memória: KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 2x4GB
Lemezmeghajtók:
1. meghajtó - KINGSTON SV300S37A120G (111 GB)
2. meghajtó - WDC WD10EZRX-00L4HB0 (931 GB)
DirektX: v11
Tápegység: Cooler Master 600W
Op.rendszer: Windows 10 - 64bit
Antivírus: Eset Smart Security v10.1.235.3

A hiba:
A gépem tavaly december óta, random újraindul Kernel-Power hibával (41-es eseményazonosító, 63-as feladatkategória) játék vagy csak simán netezés közben. Eseménynaplóban visszanézve a részleteknél a BugcheckCode-tól kezdve minden nullás kivétel most utoljára ezek nem voltak nullásak: SleepInProgress: 6 - BootAppStatus: 3221225684 -SystemSleepTransitionsToOn: 1
Egyébként az összesnél 0-ás kivétel a SystemSleepTransitionsToOn ami általában 1-es vagy 2-es.

Már próbáltam:
Cseréltem az alaplapot.
Cseréltem a tápot.
Kivettem a memória modulokat egyesével és csak egy- egy modullal ment a gép, illetve teszteltem őket.
Háttértárakat teszteltem, elvileg hibátlanok.
Windows, újralett telepítve, ekkor lett egy 60 Kingston SSD lecserélve a mostani 120-asra, az újraindulás mindkettő esetében megvolt.
Vettem egy szünetmentes tápot ha esetleg a hálózattal lenne baj.
A telepítés után alap programokkal ment a gép illetve azok is mint pl torrent program, böngésző cserélve lett, hátha program akadás vagy hiba, de az ujraindulás minden esetben megtörtént, régen használt illetve újonnan telepített programok esetéban.
Még a proci nem volt cserélve, de most nincs felesleges pénzem egy újra, illetve különböző benchmarkokat futtattam amik közben nem volt újra indulás, hátha a terhelés miatt vagy a túlmelegedés indulna újra.
Van még két másik WD vinyóm amik mobil reck-ben vannak, most azokat kivettem és azok nélkül fut a gép hátha.... bár a HD Sentinel szerint semmi bajuk.

Valakinek valami ötlet? Mert nekem már ötletem sincs!

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
Sparky50188

[ Szerkesztve ]

(#37147) Törzsúr válasza Sparky50188 (#37146) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Processzor túlmelegedés?
Zárlatos valamelyik eszköz? – Akár HDD, ODD

Érdekes jelenség.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#37148) Sparky50188 válasza Törzsúr (#37147) üzenetére


Sparky50188
újonc

A processzor átlagosan 27-28 fokon megy, illetve a gyári hűtőt még mikor megvettem a procit utána nemsokkal cseréltem egy Cooler Master Hyper TX3 Evo hűtőre. Meg Benchmarkok alatt néztem volt ami direkt a procit hajtotta meg és akkor sem melegedett túl és a hiba sem jelentkezett. Nem hiszem hogy a játék miatt túlmelegedne mert ritkán játszom és csak most állt le és indult újra játék alatt, eddig simán csak böngésztem és aközben csinálta. Anno egy Asus laptopom volt és újraindulgatott az is. Nyár volt a melegre fogtam vettem alá hűtőt, rányomtam a szoba ventillátort satöbbi, de az akkor is újraindult mire kiderült hogy a Mozilla előtte kapott valami frissítést ami a hibát okozta. De jelen helyzetben már ezt is kizártam, elsőnek Operát használtam, majd Mozillát és most visszatértem a jó öreg Chrome-hoz, de a hiba minden böngészőnél előfordult.
A zárlatot hogy tudnám kizárni?

[ Szerkesztve ]

(#37149) Törzsúr válasza Sparky50188 (#37148) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Csak a rendszer eszközt hagyod fent a többit húzd le. Ne kapjon voltot.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#37150) Sparky50188 válasza Törzsúr (#37149) üzenetére


Sparky50188
újonc

Rendben, megnézem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.