Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96951) Ba cy lus válasza -Skylake- (#96944) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Tapasztalat nélkül ilyen sommás véleményt formálni? Van értelme? :N Lehet arról beszélni, hogy neked nem éri meg, mint ahogy én sem szeretek kábelekre egy bizonyos összeg felett költeni, mert nem tartom arányosnak a hozadékhoz képest, de ettől még nem fogok arról prédikálni, hogy erősítőtől nem fog másképp szólni egy fejhallgató. Mert de! Hogy mennyit tud változtatni, különösen ahhoz képest, hogy mit szeretnénk, azt mindenkinek magának kell kitapasztalni. Ez, amit itt előadtál az erősítő szerepéről, súlyáról, felesleges szócséplés.

[ Szerkesztve ]

(#96952) Rhino666 válasza #11083776 (#96949) üzenetére


Rhino666
őstag

Már hogyne volnának csodák? Superlux 10k-s fejesek úgy szólnak, mint az 50k-sok. Miért ne lehetne ugyanez a helyzet fentebb is? :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96953) #11083776 válasza Rhino666 (#96952) üzenetére


#11083776
törölt tag

akkor mondjal lecci nekem egy jo fulests vagy 3 at (abbo 1 et kivalasztok)
eddig Shure SRH-840A Philips SHP9500/00 nem is draga [link] (nem sok teszt van rola 1 vagy 2)
es kabelt hozza eddig qed performance (nem olcso de nem is vagyon mint a tobbi-gondolom a qed connect felejtos)

[ Szerkesztve ]

(#96954) Rhino666 válasza #11083776 (#96953) üzenetére


Rhino666
őstag

Attól függ, hogy mire van igényed/szükséged. Neked kellene tudnod, hogy milyen karakterisztikára van szükséged, mire használnád, zárt/nyitott/félig nyitott, legyen-e hozzá tok, cserélhető legyen-e a kábele, összecsukható legyen-e, meghajtható legyen-e erősítő nélkül stb.

- beyerdynamic DT 770, 880, 990 Pro vagy Edition (válaszható impedancia)
- Sennheiser 599, inkább 560S
- AKG K702
- Audio-Technica ATH-M50x

Ezek pl. jó fejhallgatók 50k környékén. Az SRH-840A-ról nem tudok nyilatkozni, de tervben van az is. Nekem pl. ezen a szinten a 990 az aduász, mert treblehead vagyok (hiába pontosabb papíron az 599 magasa, nekem az fátylasnak hat) és jó tágas a tere is, másnak meg bántja a fülét a sok magasa. Az ideálistól való eltérés határozza meg a karakterisztikát. Stúdió monitornak pl. lapos (pontos) karakterisztikájú fejes a legjobb, zenehallgatáshoz meg gyakorlatilag bármi/minden/valami más.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96955) Rhino666 válasza #11083776 (#96953) üzenetére


Rhino666
őstag

Pl. ez egy nagyon jó oldal ahhoz hogy egyáltalán be lődd a "kedvenc" karakterisztikádat és ezzel le tudod szűkíteni a sort az adott karakterisztikát leszállító fejesekre.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96956) Mardel válasza Rhino666 (#96954) üzenetére


Mardel
őstag

Épp most néztem ezt a videót. [link]
Srác elmagyarázza, hogy a 32 ohm és nagyobb impedancia között mi a különbség.
Bár redditen, és hifi fórumkon a 600 ohmos változatot részletesebbnek hallják páran.
Ez a baj kicsit a Beyerrel, annyiféle variácó van, meg verzió a 770-től 990-ig és mendegyik egy kicsit másképp szól és még az sem mindegy hogy 32 vagy 250-600 ohm.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#96957) Rhino666 válasza Mardel (#96956) üzenetére


Rhino666
őstag

Nagy baj volna, ha a 600 Omh-os fejesek nem volnának részletesebbek a 32 Ohm-os fejeseknél. :) Mi értelme volna erősítőre pénzt költeni és elfűteni azt a plusz áramot ha cserébe nem nőne dinamikai tartomány? Alapvetően minél nagyobb impedanciájút akarsz, feltéve ha van is láncod aminek a végére tudod pakolni. :K

Leegyszerűsítve: telefonra/alaplapra 32 Ohm-osat, (normális) fejhallgató erősítőre 250 Ohm-osat, HiFi erősítőre 600 Ohm-osat kössünk.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96958) Digitalis válasza Rhino666 (#96954) üzenetére


Digitalis
senior tag

HD 599, neutron 60-as parametrikus eq-val, finoman Harman-ra hajlítva, szerintem kategóriát lép, lenyűgözően szól. Akinek ilyen van, és szereti a Harman hangolást, érdemes kipróbálnia! [link]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#96959) Rhino666 válasza Digitalis (#96958) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszi a tippet, kipróbálom. :R Bár ettől nem lesz kevésbé klausztrofób sajnos. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96960) #14752768 válasza Rhino666 (#96955) üzenetére


#14752768
törölt tag

Köszönöm, nagyon érdekes.

(#96961) Digitalis válasza Rhino666 (#96959) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nekem jobban bejön mint az 560s, először egy kicsit jobbnak és világosabbnak tűnt mint az 599 , egy hétig volt nálam és csak visszatértem az 599-re. Engem például meg a sibilance-val a világból ki lehetne kergetni. :(

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#96962) Sinesol válasza #11083776 (#96949) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem egyáltalán nem gond, ha műanyag, cserébe könnyű és ha jó minőség, akkor igencsak tartós is, lásd Sennheiser, Beyerdynamic fejesek. Egyébként tuti, hogy most igencsak odafigyeltek a pántra, tekintve hogy mennyi gondjuk volt a régivel, szvsz szerintem elsősorban ez volt az ok az uj revízióra, azert is nem változtattak a tipusnéven, mivel ez ugyanaz, csak modern kiadásban.

(#96963) Ba cy lus válasza Digitalis (#96961) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Milyen erősítőről és DAC-ról? Nyilván világosabb a HD560s, de az erősítőn és DAC-on sok múlik, hogy ez mennyire zavaró, illetve mennyire sok. Már az sem mindegy, hogy sima asztali PC a forrás, vagy pl. egy Raspberry Pi (és ehhez is kell egy jó táp). Ugye a jitter miatt, bitperfektnek lehet mindkettő bitperfekt.

(#96964) fattyu válasza Rhino666 (#96957) üzenetére


fattyu
veterán

ez úgy ökörség ahogy van.

szép estét.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#96965) Ba cy lus válasza fattyu (#96964) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez a hosszú hétvége már csak ilyen. :D Majd igyekszem azért a 45 ohmos HE560-ot alaplapra vagy telóra kötni, hátha attól jobban megtáltosodik, mint az A30 Próról. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96966) Rhino666 válasza fattyu (#96964) üzenetére


Rhino666
őstag

Akkor még véletlenül se cáfold objektív érvekkel, nehogy tanuljon belőle valaki.

Nyilván sokkal összetettebb a dolog, mint ahogy vázoltam, de ettől még általánosságban igaz.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96967) Rhino666 válasza Ba cy lus (#96965) üzenetére


Rhino666
őstag

Ha nem volna fejhallgató erősítőd akkor 32 vagy 80 vagy 250 vagy 600 Ohm-os fejest kötnél a telefonodra közvetlenül? :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96968) Ba cy lus válasza Rhino666 (#96967) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hangerő szempontjából az érzékenység jobban számít, mint az impedancia. A 400 Ohmos DT220-am nem halkabb telefonról, mint a 45 Ohmos HE560.

(#96969) Rhino666 válasza Ba cy lus (#96968) üzenetére


Rhino666
őstag

Konkrétan beyerdynamic DT fejesekről volt szó, a 32 Ohm-osak nagyjából elfutnak telefonról, a 80 Ohm-osak már nem igazán. És nem csak az lehet probléma, hogy halkan szól, rossz forrás/impedancia kombináció esetén elveszhetnek a részletek is.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96970) Ba cy lus válasza Rhino666 (#96969) üzenetére


Ba cy lus
őstag

a 32 Ohm-osak nagyjából elfutnak telefonról, a 80 Ohm-osak már nem igazán.

1) Ez légyfingnyi különbség valójában.
2) Nem, nem futnak el. Nagyjából sem. És pláne a Beyerek igényesek a forrásra a magaskiemelésük miatt. Sok embernek még azzal együtt sem hallgathatóak. Egy 32 ohmos DT770 Edition épp úgy igényli a minőségi erősítőt, mint egy 600 ohmos DT770 Edition, semmivel sem kevésbé. (Persze vannak szerencsés párosítások, mikor a forrás masszívan magashiányos, akkor olcsó cuccról is tud jól hallgatható lenni egy Beyer.)

[ Szerkesztve ]

(#96971) Rhino666 válasza Ba cy lus (#96970) üzenetére


Rhino666
őstag

Erről sürgősen értesítsd a beyerdynamic-et, mert szegények tök hülyék, nem értenek hozzá és a dobozokon úgy informálják félre a vásárlókat, hogy a 32 Ohm-os a legalkalmasabb a mobilos használatra. :( :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96972) Ba cy lus válasza Rhino666 (#96971) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Te most arról a szövegről beszélsz, amit marketingesek írnak? :DDD

Nekem csak 5-6 évig volt 32 Ohmos DT770-em, tapasztaltam vele egy-két dolgot. Illetve mai napig le tudom csekkolni bármin, ami megfordul nálam. Persze lehet mondani, hogy hangosabb telóról, mint a 600 ohmos verziója, de ettől még általánosságban nem lesz rá alkalmas egy átlag telefon, hogy rendesen megszólaltassa.

[ Szerkesztve ]

(#96973) Rhino666 válasza Ba cy lus (#96972) üzenetére


Rhino666
őstag

Akkor érdemes volna kipróbálnod egy mobillal és összehasonlítani egy 80/250 Ohm-os DT 770-essel, hogy melyiket hajtja ki jobban. :)

600 Ohm-os verzió nincs a 770-ből.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96974) Ba cy lus válasza Rhino666 (#96973) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Akkor érdemes volna kipróbálnod egy mobillal és összehasonlítani egy 80/250 Ohm-os DT 770-essel, hogy melyiket hajtja ki jobban.

Látom, nem sok minden ment át, pedig kurvára magyarul írok. :W
Persze lehet mondani, hogy hangosabb telóról, mint a 600 ohmos verziója, de ettől még általánosságban nem lesz rá alkalmas egy átlag telefon, hogy rendesen megszólaltassa.

600 Ohm-os verzió nincs a 770-ből.

Már nincs, de az Edition verzióból volt. Az Edition megszűnt DT770-nél.

[ Szerkesztve ]

(#96975) Rhino666 válasza Ba cy lus (#96974) üzenetére


Rhino666
őstag

Látom, nem sok minden ment át, pedig kurvára magyarul írok.

Dehogynem, átjön. Örülök, hogy egyetértünk abban, hogy telefonról/alaplapi hangkártyáról a 32 Ohm-os szól a legjobban a 32/80/250/600 közül. :R

Már csak azt nem értem, hogy miért kellett másfél órán keresztül vitatkozni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96976) Gzula[HUN] válasza Rhino666 (#96975) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Inkább azt írtam volna, hogy legkevésbé szarul.

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#96977) Ba cy lus válasza Rhino666 (#96975) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Leghangosabban szólhat ugyanarról a forrásról, de hogy legjobban? :N

(#96978) Rhino666 válasza Ba cy lus (#96977) üzenetére


Rhino666
őstag

Akkor gondolom az alultáplált 600 Ohm-os halk cincogása 0 dinamikával a legjobb ugyanarról a forrásról...? :F

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96979) Ba cy lus válasza Rhino666 (#96978) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát ha szarul szól, inkább legyen hangerőben limitált. :DDD

De amúgy tökmindegy, mert általánosságban (technikailag és önmagához képest, mert erről szól "kihajtani" egy fejhallgatót) mind szarul szól telefonról, alaplapi hangkeltőről, ami már egy bizonyos szint felett van felbontásban. Olyan mértékű különbséget egyszerűen nem jelent az impedanciák eltérése, mint ahogy itt be volt állítva. Még ugyanannál a típusnál sem, általánosságban pedig high end fejhallgatókat adnak ki alacsony impedanciával. Főleg a planároknál jellemző az alacsony impedancia, és gyakran párosul mellé alacsony érzékenység. Ezek a legnehezebben hajtható fejhallgatók között vannak, pl. Hifiman HE-6 csak 35 Ohmos, de egy erőmű kell neki. És persze minőségi erőmű.

[ Szerkesztve ]

(#96980) Sinesol válasza Ba cy lus (#96970) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a helyzet egy 32 ohmos DT770 fejest nem nehéz kiszolgálni, olyan impedancia mellett simán elbánik vele szinte az összes mobileszköz, ahogy nézem 12mW kell neki 105dB-hez. Egyébként nem rosszak a mobilok, soknál egészen tiszta a kimenet, csak az a gond, hogy nincs elég erejük, kis impedanciás, érzékeny cuccokhoz elegek csak. A 80 vagy 250ohm-os daraboknál viszont már egyértelműen lehet gond, mivel még ha hasonló is az energiaigény, magasabb impedancia mellett igencsak elvéreznek.

[ Szerkesztve ]

(#96981) Ba cy lus válasza Sinesol (#96980) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az a helyzet egy 32 ohmos DT770 fejest nem nehéz kiszolgálni

Az a helyzet, hogy veled ellentétben én továbbra is tapasztalatból beszélek, és elmondhatom, hogy tök másképp szól rendes erősítőről a 32 ohmos DT770. Amúgy hangerőben sincs igazán ott mobilról, nekem legalábbis sosem volt ott szubjektív hangerőérzetre a DT770, ahol lennie kellett volna, pláne utcán, utazás közben. :N

Pedig nem hallgatok különösebben hangosan zenét. Ami egyértelműen alkalmas lett volna hordozni (hangerő szempontjából csak), az a K550. A DT770 nekem mindig szobai fejhallgató maradt, kb. mikor megvettem, akkor és még 1-2-szer használtam utcán. Eleve túl nagy utcai fejesnek, túl hosszú a kábele is, de hangerőben sem felelt meg.

[ Szerkesztve ]

(#96982) Sinesol válasza Ba cy lus (#96981) üzenetére


Sinesol
veterán

Sose értettem ezt a mantrázást, nem tudom miért hiszed azt, hogy nem hallottam a fejest, elárulom, hogy mindhárom verziót hallottam már, meg még vagy tucatnyi másik fejest is a gyártótól. :P

Na és igen, egyáltalán nem nehéz kiszolgálni, eleve olyan célból készült, hogy legyen egy könnyen hajtható verzió, amit az adatok is alátámasztanak. A szubjektiv hangerőérzettel nehéz bármit kezdeni, lövésem sincs, hogy neked mi a hangos. A K550 hangosabb nála az igaz, de szerintem kb. tökmindegy, hogy egyik 105 a masik meg 108 dB-t tud, mindkettő elég.
Habár ha EQ-zol és negativ az előerősítés, akkor szamit, de az már más témakör.

[ Szerkesztve ]

(#96983) Ba cy lus válasza Sinesol (#96982) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Örülök, hogy kivételesen halllottál is valamit valahol, de az ugye nem ugyanaz, mikor sokféle felállásban és szituációban használtam éveken át. Nehéz kiszolgálni, igen (annál legalábbis mindenképp nehezebb, mint ahogy próbáljátok beállítani). Egyrészt hangerőben is szubjektív hangerőérzetre én mindig így éreztem, másrészt a magaskiemelés az arcodba tolja, ha torzít a forrás. Meg azért annyira nem is szar a felbontása, hogy átlag mobil vagy alaplapi hangkeltő kimaxolja. El kéne már felejteni ennek a "mantrázását", hogy számadatokból le akarod vezetni, mi mikor van rendesen kihajtva. :P

[ Szerkesztve ]

(#96984) Sinesol válasza Ba cy lus (#96983) üzenetére


Sinesol
veterán

Pedig a fizika már csak ilyen, a számadatok alapján láthatóak a tények, erre épül a világunk. Most ránéztem ASR tesztre, az Apple dongle pl. 31mW-ot tud leadni 33ohm mellett, miközben 105dB-hez a DT770 32ohm 12mW-ot kér, szóval a 108dB eléggé siman teljesithető szint. Max akkor lehet véleményes a hangerő, ha nagy dinamikatartományú anyagokat hallgatsz, mert ott 20-30dB-t érdemes rászámolni a peakek miatt, szóval durván 80-90dB körüli szint fér bele. Normál felvételeknél 10-15 dB-t jellemző, szóval ott 93-98dB átlagos hangerő is mehet, szerintem ez már nagyon hangos, de persze ez lehet szubjektiv. Mondjuk nem emlékszem pontosan, de szerintem 100dB környéki átlagos hangerő már halláskárosito asszem.
Persze ha komolyabb EQ is játszik, akkor borul a dolog, mert akkor hamar kevés lehet a 31mW.

[ Szerkesztve ]

(#96985) Ba cy lus válasza Sinesol (#96984) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pedig kevés hangerőben, nekem mindig kevés volt mobilról, pedig többről is próbáltam. Nem mindenki túlhangosított felvételeket hallgat javarészt, ezt is vedd figyelembe. (És persze hangerő az csak egy dolog, mikor kiszolgálásról beszélünk.)

Valószínűleg nekem a DT770 az "árnyékos" középtartományával szubjektíve halkabbnak hat, mint amit mérni lehetne hangnyomásmérővel.

[ Szerkesztve ]

(#96986) Sinesol válasza Ba cy lus (#96985) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, ha olyasmit hallgatsz, ami nem annyira kompresszált, a közepekre épül, plusz nagyobb hangerőhöz vagy szokva, akkor lehet relative halk a V karakter miatt, ahol amugyis kicsit hatterben van a közép.

[ Szerkesztve ]

(#96987) Mardel válasza Sinesol (#96984) üzenetére


Mardel
őstag

Nem semmi mit indítottam el.
Én ez alapján mentem. [link] [youtube]
Itt azt írja hogy mindegyik DT880 változat kicsit másképp szól, és a 600 ohmost preferálja.
Igaz hogy azóta eltelt némi idő és vannak olyan erősítők amik 0.1 vagy jobb kimeneti impedanciával rendelkeznek.
Csak kicsit zavaró hogy Beyerdynamic nem igazán foglal állást. Van 1 fejhallgató abból 3 verzió amik másképp szólnak. Nem egyszerű a helyzet a szokványos zenehallgató szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#96988) Polllen válasza Mardel (#96987) üzenetére


Polllen
nagyúr

A Beyer egyszerűen leírja, hogy melyiket hova szánja. Mit szeretnél még tőlük?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#96989) #71562240


#71562240
törölt tag

Olyanokon vitatkoztok rhinóval, amiket ő nem írt.
Konkrétan ugyebár Beyerekről volt szó, nem pedig általában fejhallgatók impedancia és érzékenység és hajthatóság és hangminőség és hangkarakter viszonyairól, és nem pedig mobiltelefonok semmire se alkalmasságáról. Beyer fejhallgatótípusok impedancia altípusairól volt szó. Arról, hogy leegyszerűsítve a Beyer elsősorban azért készít adott típusú fejhallgatóból többféle impedanciájút, hogy a kisteljesítményű-hangminőségű erősítővel, például mobiltelefonnal, alaplapi hangcsippel használók is megízlelhessenek valamit abból, amit az adott típus tud. Az ilyen felhasználók, függetlenül attól, hogy kár beléjük, általában (lásd leegyszerűsítve) a kisimpedanciás Beyer altípussal tudják az adott típust megízlelni. Függetlenül attól, hogy ez csak statisztikai valószínűseg, ez az ökölszabály. Leegyszerűsítve. Mert a nagyobb impedanciás Beyer altípusok általánosságban, azaz leegyszerűsítve nehezebben hajthatóak úgy erősítőteljesítmény-igényileg mint erősítőhangminőség-igényileg. Leegyszerűsítve ezt csinálja a Beyer. Erről beszélt rhino leegyszerűsítve. Néhányan meg belekötöttek olyasmikbe, amikről nem beszélt.

(#96990) Mardel válasza Polllen (#96988) üzenetére


Mardel
őstag

Nem teljesen. Ők megadják a választási lehetőséget aztán sakkozd ki hogy melyik szól jobban.
Az egyszerű hallgató úgy áll hozzá, hogy van 3 lehetőség, közel egyforma áron.
Melyikkel jár jobban? Mert ezek szerint nem ugyanúgy szól a 32, 250, 600 ohm változat típuson belül.

"I also wanted to add in that the differences between them is not as huge as some members lead you to believe. As I stated in another thread, for example, the DT880 250Ohm and the 600Ohm versions still sound very similar. The 600Ohm DT880 has more bass, smoother highs, and more midrange. These differences are there but not huge. The DT880 600Ohm may have smoother highs, but they are still prominent and can be edgy to some. It may even have more midrange, but ti's still recessed to a point and lacks some body. I just wanted to throw this out there so you don't get confused and think the sound signature of these is different from other Ohm models.

The 600Ohm models still retain nearly all the sound signature of their 250Ohm versions, just improved upon and tend to have a more natural and balanced frequency response." [link]

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#96991) #71562240 válasza Sinesol (#96984) üzenetére


#71562240
törölt tag

“Pedig a fizika már csak ilyen, a számadatok alapján láthatóak a tények, erre épül a világunk. Most ránéztem ASR tesztre...“
Pedig a hangminőség már csak nem ilyen, a számadatok alapján szinte semmi nem látható belőle. Amir és hasonszőrű társai által sem. Hallani kell, sokféle kombinációban. Ugyanis:

, az Apple dongle pl. 31mW-ot tud leadni 33ohm mellett, miközben 105dB-hez a DT770 32ohm 12mW-ot kér, szóval a 108dB eléggé siman teljesithető szint.“
Nem így működik. Nincs 31mW. Nincs 12mW. Teljesítménymenet van frekvencia- és rengeteg egyéb más összefüggésben. Például mindenféle torzításmeneti, tápolási, klipelési... összefüggésben is a frekvenciamenet mentén. Minden teljesítményerősítő egy teljesítmény-, fázis-, torzítás-... és egyébmáskatyvasszá válik, mihelyst nem műterhelést, hanem valós hangsugárzót kötsz rá (lásd pl. kockadiagram). Amely hangsugárzó esetében ugyebár szintén nincs 105dB meg 108dB, hanem érzékenységmenet van meg impedanciamenet meg torzításmenet meg fázismenet meg tranziensviselkedés-menet meg lecsengésmenet meg rezonanciamenet meg a többi egy nagy katyvaszban. Amíg nem hallgatsz össze adott készüléket többféle rendszerben más készülékekkel, addig a számokból szinte semmit nem tudsz meg arról (sem), hogy “szóval a 108dB eléggé simán teljesíthető szint.Nem az. Nem így működik. Nem úgy működik, hogy megnézed Amir és hasonszőrű társai játékszámait és mondasz bármiről bármit is.

(#96992) bitrograde válasza #71562240 (#96991) üzenetére


bitrograde
senior tag

+1
Ezt támasztja alá a nem nélkülözhető tapasztalat.

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#96993) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Sziasztok!

Kérlek tekintsetek el a konyhanyelv fogalmazásomtól nem vagyok audio/hifi szakmabeli.

A fő szempontok:
– Önbeállító fejpántja legyen (pl: AKG megoldás).
– Cserélhető legyen a kábele, de ajánlhatok olyat is ami nem az (legtöbbször, ahogy most is azért cserélek fejhallgatót mert a kábel megtört). Sem a fejhallgatóból sem eszközből nem lesz kihúzva a kábel, egyszer bedugom és ameddig nem lesz baja addig bedugva marad.
-napi 10-14 óra használat

1. Otthon, ülve, fontos hogy ne hallatszódjon ki a hang, tehát zárt legyen.
2. Film/sorozat nézés, játék (FPS, MOBA), teamspeak/discord, általános számítógépes felhasználás. A zene másodlagos szempont ha 1 évben 2-3x hallgatok az már soknak minősül, youtube/mp3 néha flac de az már fehér hollónak minősül nálam, nem mikrofonos fejhallgatót szeretnék.
3.100k HUF a max keret
4. csak új
5. circumaural - fül körül támasztja a fejet
6. zárt (fontos hogy ne hallatszódjon ki a hang a folyamatos discord beszélgetés végett)
7. eredeti angol hanggal szoktam sorozatokat, filmeket nézni és sokszor van, hogy halk a beszéd ez olykor zavaró.
8. belföld vagy amazon.de attól függ mekkora az árrés
9. integrált hangkártya, de ha kell akkor beruházok egy kisebb külső USB-s erősítőre/hangkártyára, hogy ki tudja hajtani.

A legfőbb kérdésem, hogy számomra van-e értelme 100K körül fejhallgatót venni ezekkel az igényekkel. Elegem van a silány minőségű "gamer" fejesekből és az egész éves karácsonyfafényekből 30-60K HUF tartományban (logitec, razer stb..) ahol néhány év után megtörik a kábel, vagy a műanyag zsanér megadja magát és használhatatlanná válik a fejhallgató meg a sok dolbyszűzmária micsodától. Tarrosságot, minőséget mind hangban, mind anyaghasználatban nem mondom, hogy egy életre venném mert ma már ez nem létezik, de 100k ért elvárnám, hogy egy 7-10 évet kibírjon.

Ez a kettő a jelenlegi kiszemelt, ha esetleg ezekről is egy pár szót, tapasztalatot tudnátok írni sokat segítene (ismert hibáik, napi használat, tartosság). AKG-ból azért ilyen "olcsó" mert ez az utolsó általam talált zárt, fül köré illeszkedő, önbeállító fejhallgató 100K HUF intervallumban.

AKG K-271 MK II

Audio-Technica ATH-A990Z
Evvel kapcsolatban vannak fenntartásaim mivel nem kivehető a kábele, illetve elég érdekes a fejrögzítési módja ezekkel a "szárnyakkal" félek, hogy lecsúszik a fejemről, esetleg evvel kapcsolatban van bárkinek tapasztalata?

Köszönöm, hogy végigolvastad

(#96994) Gzula[HUN] válasza BaziJoe00 (#96993) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Semmi értelme integrált hangkártyához ekkora összegben fejhallgatót vásárolni. AT vonalon simán elég volna valamelyik "olcsóbb" fejes is, pls. az A550Z vagy akár az AVC500-as. Vezeték töréstől szerintem nem érdemes aggódni. Az én AT-mat kb. 5 év után alakítottam át cserélhető vezetékessé, akkor is azért, mert már kezdett megkeményedni a vezeték felső 1/3-a.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#96995) Mardel válasza BaziJoe00 (#96993) üzenetére


Mardel
őstag

Szia!

Én a Superlux HD-669-el tennék egy próbát, mindent tud amit keresel. [link]
Fps játékra nyitott fejhallgatót szoktak ajánlani amivel térben be lehet pozícionálni az ellenfelet (AKG K701, Audio-Technica AD-900X, Beyerdynamic DT 880, 990, Tygr 300 R, meg a Sennheiserek 599, 560S, 58X, 650).
Még talán az Audio-Technica R70x is, bárazt olvastam hogy a 900X jobb hangtérrel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#96996) BaziJoe00 válasza Mardel (#96995) üzenetére


BaziJoe00
tag

Sziasztok köszönöm a válaszotokat!

Gzula[HUN] - előző hozzászólásomban említettem, hogy ha szükséges akkor beruházok egy hangkártya/erősítőre.
9. integrált hangkártya, de ha kell akkor beruházok egy kisebb külső USB-s erősítőre/hangkártyára, hogy ki tudja hajtani.

Mardel:
Superlux HD-669-el felkeltettem az érdeklődésemet, pár YT videót megnéztem róla és az árukeresőn elolvastam a véleményeket (emlitík a kényelmetlen párnákat). Az árán meglepődtem mert az 1/10 a budgetemnek. Mi várható ettől a fejhallgatótol ennyi pénzért, jól értesültem ez valami budget bajnok fejes?

(#96997) Mardel válasza BaziJoe00 (#96996) üzenetére


Mardel
őstag

Nekem a 668B (félig nyitott) van, árához képest remek hanggal.
Igen, a Superluxnak vannak kiemelkedő hangtechnikai eszközei verhetetlen áron.
Csak gondoltam mivel nem annyira professzionális célra kellene és nem is élvezeti zenehallgatáshoz, érdemes lenne kipróbálni.
A párna igazából majdnem minden fejhallgatón cserélhető, van aki a velúrt szereti van aki a műbőrt, egy idő után úgyis cserére szorulnak mert elhasználódnak. Plusz a fülpárnákkal lehet finomhangolni egy fejest, mert nem mindegy milyen vastag, mennyire szigetel, ugyanaz a fejhallgató másképp tud szólni egy szimpla fülpárna cserével.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#96998) Rhino666 válasza #71562240 (#96989) üzenetére


Rhino666
őstag

:R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#96999) Rhino666 válasza Ba cy lus (#96979) üzenetére


Rhino666
őstag

Csak hogy a 600 Ohm-os verzió nem csak hangerőben lesz limitált telefonról, hanem dinamikában is. Gyengébben és halkabban fog szólni, mint a 32 Ohm-os. Ugyanez igaz a 80-asra és a 250-esre is (arányokban). Ezt pofázom tegnap óta (feleslegesen)... :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97000) Ba cy lus válasza Rhino666 (#96999) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az a különbség, hogy én már hallottam is a 32 ohmost telefonról is, plusz minőségi erősítőről is, nem csak feltételezek.
Tehát a 32 ohmos sem fogja azt a dinamikát hozni közel sem egy telefonról, mint amit egy jó fejhallgatő erősítőről. El kéne már felejteni egyszer s mindenkorra, hogy alacsony impedancia az könnyebb falat az erősítőknek. Egyáltalán nem. Hangerőben nagy általánosságban lehet, de hogy hangminőségben könnyebb lenne kiszolgálni, az nettó hülyeség. Mást igényel (egyik nagyobb feszültséget, másik nagyobb áramot), de nem könnyebben (olcsóbban) teljesíthetőt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.