Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97251) gianni85 válasza milkabrams (#97169) üzenetére


gianni85
veterán

Ha már szóba került a kommented után a Kácsa HPCU OCC... én nem tudom jó szívvel ajánlani. Az a kék kígyóbőr rajta botrány. Nem puha textil, hanem valamilyen műanyag, és minden rezgést/dörzsölést, ha bármihez hozzáér a kábel, közvetíti a kagylók felé. Lehet, hogy maga a kábel ok, de a köpeny totál elrontja szvsz.

(#97252) Rhino666 válasza blade123 (#97248) üzenetére


Rhino666
őstag

A HD560S sokkal unalmasabb kiegyensulyozottabb lenne. :) Az alza.hu-n most van bontott 60k-ert!

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97253) #11083776 válasza Ba cy lus (#97245) üzenetére


#11083776
törölt tag

igen de amiket ott tesztelnek azokkal találkozom más oldalakokon is ,ahol lehet hallgatni -nyilván nem ugyan az mint élőben-és a hallgatott hangrendszer is befolyásolja-persze a különbségek megmaradnak-
pl [link] egy iránymutatásnak nagyon jó az rting de nem értek hozzá.

Nekem egy hd560s is jó lett volna zártba :)
az a sok kábel a beyereken ( 18- 20 kábelt nyírt ki a család az elmúlt pár évben köztük egy fülbedugós b and o azt majd megjavítattom meg egy rakat apple sz@arságot

(#97254) szaki58 válasza Remus389 (#97244) üzenetére


szaki58
aktív tag

Töröltem a regisztrációmat, de újra beregisztráltam. A régi "pofámat" nem kaptam vissza, sajnos.
Van a meghallgatásra mód, bár a tulajdonosa nem akar menni a füles találkozóra. A meghallgatáshoz neked kell utazni! Ha rá szánod magad, és a srác is benne van, akkor megtoldom egy Hifiman HE1000SE meghallgatási lehetőségével ugyanott. Így lehet, hogy megér egy kirándulást. Esetleg a Feszty körkép megtekintésével fűszerezve, mert az éppen ott van.

(#97255) blade123 válasza Rhino666 (#97252) üzenetére


blade123
csendes tag

Köszi a tippet! :)

(#97256) #14752768 válasza milkabrams (#97169) üzenetére


#14752768
törölt tag

Nekem a Van Damme Pro Patch-ből készült itthonra kábel a fejhallgatómhoz, meg vagyok elégedve vele. Talán kicsit merevebb, mint az átlag. Ez az a kábel.

Magyarországon a Gem Kft. forgalmazza, megcsinálják neked a kívánt hosszban, a kért csatlakozókkal. Nem drága, nagyon viszont jó minőségű és strapabíró, stúdiókban és kültéri közvetítésekhez is használják. Készre szerelve 9000 Ft körül volt a hat méteres kábelem, minőségi csatlakozókkal.

[ Szerkesztve ]

(#97257) Zoliee válasza szaki58 (#97254) üzenetére


Zoliee
senior tag

"...Csak én szedek Béres cseppet?..."

Megártott? :D
(ez volt az utolsó hsz.-od)

(#97258) szaki58 válasza Zoliee (#97257) üzenetére


szaki58
aktív tag

Megjavultam! Bár erre ne vegyél mérget. Kiirtottam magam egy időre, de most ezért az egy dologért (ADX5000 meghallgatása) vissza regisztráltam. Azután majd látom, hogy mi lesz az újra regisztrációm sorsa...

(#97259) :AMF: válasza gianni85 (#97251) üzenetére


:AMF:
senior tag

Az ezüstözött réz kábelük külseje is ilyen, illetve a külön kapható kígyóbőr is.

(#97260) gianni85 válasza :AMF: (#97259) üzenetére


gianni85
veterán

Én ezt nem raknám fejesre, de jobb híján most én is olyan rezet használok. Mondjuk akciós volt, én meg sürgősen ki akartam próbálni a fejesemet 4,4-es kimeneten. Az meg végképp gáz, ha a 40 és 80 ezres készre szerelt HD6 és HD800 kábeleik is ilyenek.

(#97261) Mardel válasza Rhino666 (#97252) üzenetére


Mardel
őstag

Sennheiserek közül melyiknek van nagy tere?
HD555 után vettem egy HD600-at, a 650-ben kicsit több a basszus elvileg de ugyanaz mint a 600.
De az 555 teréhez fel sem ér, olyan mintha IEM-et hallgatnék.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97262) chrisnagy13 válasza Mardel (#97261) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

HD800. Van épp eladó AVX-en.

(#97263) Mardel válasza chrisnagy13 (#97262) üzenetére


Mardel
őstag

Köszi!
Bár azt gondoltam, hogy 100k alatti ársávban van olyan Sennheiser vagy az 500-as szériában van-e olyan.
Néha azt hiszi az ember hogy márkán belül lecserél egy 25 ezres fejest egy 100 ezresre akkor előrelépés lesz, de valahogy hangtérben visszalépés jóval.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97264) :AMF: válasza gianni85 (#97260) üzenetére


:AMF:
senior tag

Számomra a merevsége zavaróbb, mint az, hogy műanyagból van. (Bár gondolom a kettő összefügg.) Külföldi oldalakon "paracord" néven futó anyagot húznak a kábelekre, az valóban puha. Alin van olyan, de még nem próbáltam.

(#97265) Ba cy lus válasza Mardel (#97263) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha nagy térre vágysz, pl AKG K712.

(#97266) Rhino666 válasza Mardel (#97261) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem tudom, nekem az összes klausztrofób amit végigpróbáltam. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97267) fattyu válasza Rhino666 (#97266) üzenetére


fattyu
veterán

még a superlux is?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97268) Rhino666 válasza fattyu (#97267) üzenetére


Rhino666
őstag

Nincs olyan hogy Sennheiser Superlux.

Neked vagy hobbid a szövegkörnyezetből kiragadás, vagy súlyos szövegértési problémákkal küzdesz. :(

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97269) Polllen válasza Mardel (#97261) üzenetére


Polllen
nagyúr

560S-nek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#97270) Remus389 válasza szaki58 (#97254) üzenetére


Remus389
veterán

Nem rossz ötlet, akkor vinném a Sennheisert is és akkor aztán el lehet dönteni melyik a legjobb

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97271) blade123 válasza Gzula[HUN] (#97249) üzenetére


blade123
csendes tag

Végülis a Fidelio X2HR-re esett a választás, köszönöm a tippet még1x! Sok utánaolvasás után és itteni fórum ajánlás után 50k-ért hardveraprórol ez tűnt a legjobb választásnak, kíváncsi leszek rá! :R

(#97272) Gabbbb válasza Mardel (#97261) üzenetére


Gabbbb
senior tag

A HD600 tere köztudottan nem jó, ez az egyetlen komoly gyenge pontja, de azért szerintem egyáltalán nem hasonlít IEM-ekhez a tere. (nem jobb, hanem más) Lehet, hogy itt az érzékeléssel is gond van, gyenge forrással tud vékonyan is szólni a HD600 és úgy lehet tényleg kicsit IEM-esnek hathat? ¯\_(ツ)_/¯
HD555-nél fényévekkel jobb a HD600 majdnem minden másban, azért ezt nagyon hallani kéne. Bejáratás megvolt?

(#97273) Ba cy lus válasza Gabbbb (#97272) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ne viccelj, bejáratás nélkül is sokkal jobbnak kell lennie a 600-nak. Technikailag biztosan hülyére is veri, a tetszés meg ugye szubjektív.

(#97274) Dave™


Dave™
nagyúr

Már egy ideje kíváncsi voltam a K371-re, de mindig eltántorított valami, sok megosztó dolgot lehet olvasni róla. Aztán szembejött egy kiváló Amazon warehouse deal és gondoltam itt az idő adni neki egy esélyt, ezt bukó nélkül is tovább lehet adni, ha nem válna be. Abszolút pozitív meglepetés lett, minden szempontból jobb, mint amire számítottam, pedig voltak elvárásaim az olvasottak alapján. A legnagyobb kérdés a mély kiemelése volt, mert az könnyen tud zavarni, de szerencsére nagyon sok a túlzás szerte a neten ebben a kérdésben szerintem. A szub tartomány van érezhetően emelve, de elég kevés zenében látványos ez a szint, ha a Harman-görbére EQ-zott K702-t veszem alapul (a K702 alap állapotában persze sokkal soványabb 100Hz alatt, mint a legtöbb nyitott dinamikus). Az esetek többségében kellemes testes ad a zenének, nem érzem tolakodónak (egy-két esetet leszámítva), cserében viszont soha nincs utána hiányérzet, tehát olyan nem volt, hogy valahol még elviseltem volna több mélyet. A közepét a Harman-görbe miatt tudtam, hogy tetszeni fog, ez be is jött, a másik kérdés pedig még a magasai voltak, amikről általában inkább azt lehet olvasni, hogy picit lehetne több is, de szerintem jó így, ahogy van. Érdekességképen megnéztem ezt is Harman presettel, és szerintem jobb alap állapotában, nincs nagy különbség, de úgy szellősebb a hangja (szintén meglepetés, zártabbra számítottam). Az egésznek van egy nagyon kellemes, meleg tonalitása, ami mégsem fullad unalomba, és bár nem a legfeszesebb a tempója, itt sincs hiányérzetem, mert az összkép teljesen egyben van. A kényelme is teljesen jó, a kagyló hasonló vagy minimálisan talán nagyobb, mint az MSR7 esetén, a fejpánt nekem tökéletesre állítható, a szigetelés is teljesen jó. Kívülről nagyon minőségi benyomást kelt, de a műbör bevonat nem lesz hosszú életű a párnán és a fejpánton, ez sajnos gyártókon átívelő tapasztalat. A körítés szintén nagyon jó, a kétféle 3m-es mini XLR a K702 miatt nagyon hasznos, ahogy az egyenes 1,2m-es kábel is. Összegezve egy nagyon jó fejhallgató, felfoghatjuk úgy is, mint egy közel tökéletesre sikerült NAD HP50-et. Forrás a CTH volt illetve a Dragonfly Red önmagában, de a CTH-val zenélt igazán szépen.

(#97275) Ba cy lus válasza Dave™ (#97274) üzenetére


Ba cy lus
őstag

cserében viszont soha nincs utána hiányérzet, tehát olyan nem volt, hogy valahol még elviseltem volna több mélyet

No igen, ezt sejtettem, hogy a Harmannal gyakorlatilag nem létezik mélyhiányos felvétel. :U

(#97276) Polllen válasza Ba cy lus (#97275) üzenetére


Polllen
nagyúr

Minél jobban elterjednek a flat kínai csodák, annál jobban fogják imádni azt a mély kiemelést.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#97277) Dorien válasza Dave™ (#97274) üzenetére


Dorien
veterán

"Összegezve egy nagyon jó fejhallgató, felfoghatjuk úgy is, mint egy közel tökéletesre sikerült NAD HP50-et."

Hiszi a piszi! :D

Köszi a beszámolót! :R Sok jót hallottam már a K361-ről, K371-ről. Mennek is majd az ajánlóba, ha Bodz végre-valahára elkészül vele...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#97278) Dave™ válasza Dorien (#97277) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pedig van sok hasonlóság, de nem tudnék olyat mondani, amiben a HP50 jobb lenne. Szerintem nagyon el lett találva, a Harman ellenesek meg vesznek mást, ennyire egyszerű.

(#97279) Sinesol válasza Ba cy lus (#97275) üzenetére


Sinesol
veterán

Nincs igazan sok a melyhianyos felvetel, inkabb a fejes, hangfal melyhianyos sok esetben. Kicsit mas oldalrol, ugyanez nyilvanul meg akkor is, amikor azt mondjàk egy fejesre, hogy melyben gazdag hanganyagokkal nem az “ igazi”.

[ Szerkesztve ]

(#97280) Ba cy lus válasza Sinesol (#97279) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Maiak között nincs, de 80-as, 90-es években kiadott cd-k között jóval több van.

(#97281) Lovecraftian


Lovecraftian
kezdő

Sziasztok!
Szemezek a Hifiman Store-ban lévő leárazott Open Boxos HE560-nal (jobb áron van mint hasonló konstrukcióban a Sundara). Van már egy HE400i 2020-am ugyaninnen (pár hónapja használom). Határozottan tetszik a planár irányvonal és úgy voltam vele, hogy az Open Box deal-t minimum megfontolom, ha már van.
Egy Fiio K5 Pro-val vagy egy iFi Zen DAC V2-vel tudnám hajtani a HE560-at.

A kérdés: próbálta-e már valaki akármelyik fentebb említett eszközzel a HE560-at? A kettő közül én a Fiio-t tartom esélyesebbnek mert az eleve nagyobb teljesítményű, az iFi-t a teljesség miatt említettem (bár lehet utólag tápot venni hozzá)

Ha esetleg próbáltátok már, mik a tapasztalatok? A Fiio meg tud birkózni a HE560-nal vagy felejtős? Ha a hajtással nincs is gond, hangban mennyire passzolnak egymáshoz?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#97282) -Skylake- válasza Lovecraftian (#97281) üzenetére


-Skylake-
addikt

Siman eleg mindketto, a FiiO biztosan, ifi inkabb bal de ugy az is.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97283) Gzula[HUN] válasza Lovecraftian (#97281) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Hifimant pont nem próbáltam Ifiről, de a Technics EAH-820-as vintage planáromon nagyon szép mélyeket varázsolt a "power mach és truebass" ON. Balancedről (még) nem próbáltam, mert ahhoz a dugót is cserélnem kellene. (Folyamatban, csak lusta vagyok.)

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97284) Ba cy lus válasza Lovecraftian (#97281) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Inkább bkercso erősítőit javaslom. Bár teljesen kihajtani még az sem fogja.

[ Szerkesztve ]

(#97285) -Skylake- válasza Ba cy lus (#97284) üzenetére


-Skylake-
addikt

Engem annyira erdekelne, hogy miutan bkercso erositoje gyakorlatilag pont annyira eleg vagy nem eleg a he560 ala mint a k5 pro (papiron a k5pro meg lenyegesen eroteljesebb is, +30-40-50%) ,hogy jott ki megint az, hogy meg veletlenul sem jo amivel mar alapbol rendelkezik, vegyen ujat ? Mert ez megint kijott ugye, emberunknek ket dacampja van, de azert csak vegyen egy 3.at is ami raadasul nehezen is ertheto, hogy hogy jon kepbe mert ha legalabb azt mondtad volna, hogy vegyel thx887-et mert az 5W , akkor aztmondom ok, az ereje miatt mondod. Nagyon erdekel, hogy ez mar megint hogy jott ki...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97286) Ba cy lus válasza -Skylake- (#97285) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Minek okoskodsz, ha láthatóan nem értesz hozzá?

(#97287) -Skylake- válasza Ba cy lus (#97286) üzenetére


-Skylake-
addikt

Koszonom a valaszt, igy mar minden vilagos.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97288) Ba cy lus válasza -Skylake- (#97287) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De most tényleg, miért szólsz hozzá olyanhoz, amiről láthatóan semmi tapasztalatod nincs? A FiiO egyszerűen minőségileg harmatos a HE560-hoz, az ifi meg erőben is.
Bkercso erősítőjétől is van feljebb, de még mindig inkább az, mint ezek. Azzal legalább megszólal rendesen. Nekem van is HE560-om, nem csak kinéztem az adatokat a specifikációból. Pityunak szintén van az itteniek közül. Bodz szintén próbálta. A HE560 erősítőre háklis fejhallgató. Nagyon. Ez kb. köztudott a régebb óta ittlévők körében. Még abban sem vagyok biztos, hogy az A30 Pro-m megfelelő tudású hozzá, pedig ez jóval jobb erősítőként, mint a két kinézett.

[ Szerkesztve ]

(#97289) fattyu válasza -Skylake- (#97285) üzenetére


fattyu
veterán

pont egy hiperneutrális ( unalmas ) ampot tenni 560 alá?

remek ötlet

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97290) -Skylake- válasza Ba cy lus (#97288) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hat ez is egy nezopont.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97291) fericske válasza Ba cy lus (#97288) üzenetére


fericske
addikt

Az a két erősítő, illetve dac/amp már adott. A he560 lenne új érkező csak.

[ Szerkesztve ]

(#97292) Ba cy lus válasza -Skylake- (#97290) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Igen, jobb, ha tisztában van vele, hogy nem olyan egyszerű eset, mint pl. a HE400i, mielőtt megvenné a fejhallgatót. Elsőre nekem sem állt össze a HE560, kellett változtatni a fejhallgatón is (párnacsere) és a láncon is. Előtte HE400i-vel a nagybetűs harmónia volt ugyanaz a lánc. Szóval hogy technikailag is kihozzuk HE560-ból a maxot és a szinergia is meglegyen/megmaradjon, az nem olyan könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#97293) Lovecraftian


Lovecraftian
kezdő

Először is, köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Távol álljon tőlem, hogy feszültséget generáljak a megbecsült fórumtársak között :)
Külföldi tesztek, fórumok alapján sejtettem, hogy az HE560 háklis lesz a forrásra, de arra nem számítottam, hogy ennyire. Forrás cseréje/új forrás vásárlása jelenleg nincs tervben, talán valamikor év vége felé (vagy később) egy Topping E30/L30 stack még be lesz újítva (kivéve ha azon az áron van jobb, de az egy másik topik témája).

Ha mondjuk túllépünk az HE560-on, akkor mi lehet egy kevésbé szeszélyes, a FiiO-val jobban együttműködő cucc a Hifiman kínálatából?

Lépjem meg inkább a Sundarát (ez is van most Open Box-ban) vagy esetleg a Devát? Deva-val kapcsolatban kicsit az az érzésem, hogy nem lesz akkora ugrás a mostani HE400i-hez képest, bár ha fátyolosságból kicsit kevesebbet kapok mint a HE400i-nél az már jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#97294) Ba cy lus válasza Lovecraftian (#97293) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szinergia és erő szempontjából a Sundara biztosan könnyebb eset, nem véletlenül lett népszerűbb, kevésbé megosztó. De technikailag abból is van mit kihozni. A Topping L30-nál a Schiit Magni 3+-t (és bkercso erősítőjét is) kromatika jobbnak találta, többek között Sundarával hallgatva. Érdemes általában a Schiit cuccokkal is számolni, egy hátrányuk van, a nehezebb beszerezhetőségük.

[ Szerkesztve ]

(#97295) s4tch válasza Lovecraftian (#97293) üzenetére


s4tch
veterán

Sundara könnyebben hajtható, mint a HE560. Utóbbit meghallgatás nélkül nem merném berendelni.

Lesz HE560 a fejes talin, hozd a motyód, hallgasd meg vele. Persze benne van a pakliban, hogy addig elfogy a fejes a Hifiman boltból, ezt neked kell mérlegelni.

[ Szerkesztve ]

(#97296) Rhino666 válasza -Skylake- (#97290) üzenetére


Rhino666
őstag

Ebben a topikban csak Ba Cy lus-nak meg fattyu-nak lehetnek érdembeli hozzászólásai, az észérveket meg k*rvagyorsan felejtsd el. :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97297) Lovecraftian


Lovecraftian
kezdő

Személyes (és meglehet, hogy helytelen) észrevétel, de a Deva kicsit mintha alulreprezentált lenne (hasonlóan egyébként a HE560-hoz, nem csak itt, máshol is). Van ennek valami különösebb oka? Vagy ha már Deva, akkor már inkább Sundara hosszú távon? Open Box-os konstrukcióban a Sundara 299$, a kábeles Deva pedig 189$.
A HE400i-n kívül nincs tapasztalatom a márkával, de szeretnék vele egy picit jobban megismerkedni egy picivel magasabb szinten is, ezért a sok kérdés.

Köszönöm a segítséget!

(#97298) Ba cy lus válasza Rhino666 (#97296) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez így a fotelszakértő-szint tapasztalat nélkül. Akinek kicsit komolyabb tapasztalata is van, tudja, hogy nem úgy megy, hogy specifikációra ránézve stimmel, akkor jó lesz. A fejhallgató nem egy proci, ennek zenélnie kell, harmonikusan megszólalni. Ez még általánosságban is igaz, a he560-ra pedig fokozottan.

[ Szerkesztve ]

(#97299) bajnokpityu válasza Ba cy lus (#97288) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az 560asom amivel rendesen megszólalt, valaha, az a gustard h10em. ha a felbontást dögre cserélem, akkor a krell ksa5 klón. és ennyi. bármi mással próbáltam, max a felét tudta annak, amit tud. nem csoda, ha alulbecsült.
még amit kipróbálnék, mert számtalan fejessen csodát művelt az a Human Audios Sileo.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#97300) btraven válasza s4tch (#97295) üzenetére


btraven
őstag

Nem Te kérdezed mindig hogy mi egy jó cucc metálra? Nagyon nehéz a válasz. Mert ugye a nagy kérdés mindig: WILL IT CHUG? [link]
És erre a más műfajok kedvelői nem tudnak válaszolni. Mert az se tudják mi az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.