Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97601) bajnokpityu válasza fattyu (#97599) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem mondod, h fel is nyomott azért, mert kijavitottad?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#97602) fericske válasza bajnokpityu (#97601) üzenetére


fericske
addikt

Az 578-as hozzászólás törölve van, bár nem tudom kié és mi volt az.

(#97603) fattyu válasza bajnokpityu (#97601) üzenetére


fattyu
veterán

de

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97604) Ear001 válasza fattyu (#97603) üzenetére


Ear001
addikt

:W

(#97605) letoltobeze válasza fattyu (#97599) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

"1060C Acél FA és BŐR. olyan építési minőséggel amit fél millió felett sem nagyon találtam még."

És a hangja milyen?

(#97606) letoltobeze válasza Gzula[HUN] (#97600) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ez nagyon jó! Egy vállalkozó kedvű cég le is gyárthatná, szerintem nem lehetetlen, hogy sikere lenne....

(#97607) letoltobeze válasza fattyu (#97603) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Csak óvatosan a gombákkal. Sok a mérgező :D

[ Szerkesztve ]

(#97608) fattyu válasza letoltobeze (#97605) üzenetére


fattyu
veterán

kereső

írtam róla hosszabban. elővettem most az események hatására egy csoffadt fiio btr1 ről cigizés közben olyan jól szólt a spokey dokey

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97609) letoltobeze válasza fattyu (#97608) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi, meglett.
Bejáratva hogy változott?
Vagy arra már nem került sor?
Mert itt azt írod, hogy neked bejön, itt meg már azt hogy "kallódik"... (vagy csak a staxokhoz képest)

[ Szerkesztve ]

(#97610) fattyu válasza letoltobeze (#97609) üzenetére


fattyu
veterán

sok minden fordult meg azóta. dan clark noire, focal, argon, th900.
kicsit háttérbe szorult sokminden

lehet beviszem holnap megnézenem a singxerről.

nem változott amugy a véleményem. a hangja sem szinte semmit pedig ment bele azért óra akkoriban rendesen

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97611) letoltobeze válasza letoltobeze (#97609) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Azért is kérdeztem, mert jó lenne a gyűjteménybe egy zárt planár. A fejes talin kipróbáltam egy Meze Liric-et és egy Audeze LCD-XC-t, de egyik hangja se tetszett igazán (főleg az ANT-ak nem).

(#97612) fattyu válasza letoltobeze (#97611) üzenetére


fattyu
veterán

hát izé.

Én a lyricet hallottam szerintem azért az egy nagyon zsivány fejes. azért a 1060c meg a lyric más liga. 300vs 2000 euró mondjuk.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97613) letoltobeze válasza fattyu (#97610) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Egyébként brutális mennyi féle-fajta fejes van és csak fül körüli vezetékesből. :U (ezeket nézem csak)
Egy élet is kevés lenne mindet kipróbálni. De sajnos egyre inkább arra hajlok, hogy leginkább a saját fülemnek higgyek. (mert ahány fül, annyi ízlés, ugye - ez a talin is megerősödött bennem...)

(#97614) bajnokpityu válasza letoltobeze (#97611) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az xc anno annyira bejott (csak zartkent) a gustardrol, hogy egy ideig akartam venni. Mire lealkudtam, addigra elhessegettem a gondolatot. Kevés fejese egyike, amit jobban értékeltem, mint a he560 V3 at. Pedig pl a mélye jobb minőségu a hifimannak

eladó Kawasaki j300 robogó

(#97615) letoltobeze válasza fattyu (#97612) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ez igaz, viszont az Arya is kb dupla annyi, mint az Ananda. Viszont nekem az Ananda bejön, az Arya meg nem igazán. (Szerintem el is adom)

(#97616) fattyu válasza letoltobeze (#97615) üzenetére


fattyu
veterán

megnéztem most 260 euro a 1060c

azért az majd 10x difi :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97617) fericske válasza letoltobeze (#97606) üzenetére


fericske
addikt

Ez létező cucc, ha még kapható valahol.
[link]
[link]
[link]

(#97619) niof válasza fattyu (#97616) üzenetére


niof
addikt

Megnéztem, miről van szó. Nem nehéz ez a fejes? Írod, hogy acél és fa, meg olyan robusztusnak is tűnik. Csak ha ránézek ilyen, és ennél "dundibb" fejesekre, már elfárad a nyakam... :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97620) Ear001 válasza bajnokpityu (#97614) üzenetére


Ear001
addikt

Az XC nekem caak telefonról is hihetetlen jó volt.

(#97621) s4tch válasza Ear001 (#97620) üzenetére


s4tch
veterán

Most van is eladó, biokox hirdeti a sajátját. ;)

(#97622) bajnokpityu válasza Ear001 (#97620) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gyere idén Münchenbe, hátha lesz megint a német Focal üzlet nagy emberének a saját használatú lánca (demo cucchoz képest erősen viseletes volt, meg nem csak forgalmazott márkákból állt össze).
Seftivel ott nagyjából remegett a lábunk...

Illetve szememben megdőlt a teknikai határa a dinamikus technológiának, és megfogalmazótott bennem a stax eladásának gondolata.

s4tch jó meg minden, de jóval olcsóbban is is volt már 4 hónapos XC. és arra is azt mondtam, h nem éri meg nekem az 560ról fentebb lépni. persze, akinek zárt kell mindenképp, annak nyilván érdekesebb.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#97623) Ear001 válasza s4tch (#97621) üzenetére


Ear001
addikt

Azóta hallottam zsiványabbat, most azok között szeretnék képbe kerülni. :K

(#97624) letoltobeze válasza Ear001 (#97620) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Én telefonról nem próbáltam. A fejes talin a saját külső tápos ANT-omról nem tetszett. Ami mondjuk akkor még össz-vissz nem futott 10 órát, tehát lehet, hogy csak az volt a baj, hogy az ANT nincs bejáratva, mindenesetre fericske Final D8000-e nagyon jó volt vele (amúgy ő is azzal hajtja).
Hát ezért írtam, hogy meg kell hallgatni :R

(#97625) letoltobeze válasza s4tch (#97621) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Az osztrák willhabenen van fent kettő is, az egyik olcsóbban, mint a magyar kollégáé. Már hónapok óta fent vannak, lehet nem véletlen...

(#97626) letoltobeze válasza bajnokpityu (#97622) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ez a Müncheni program pontosan mikor és hol lesz? Tudnál erről több infót adni?

(#97627) bajnokpityu válasza letoltobeze (#97626) üzenetére


bajnokpityu
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#97628) letoltobeze válasza bajnokpityu (#97627) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszönöm :R

(#97629) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Van egy Bose QC 35 II fejhallgatóm. Egy jó ideje már nem használom aktívan zene hallgatásra, viszont most úgy döntöttem hogy be fogom játszásra. Offline és Online fps játékokkal szeretném használni. Direkt nem írtam a gamer füles topikban, mivel ez nem gamer füles.

Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire élvezhető vele a játék?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#97630) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Ma csak megérkezett a HE400SE. Egyelőre úgy írok, hogy bejáratott állapotról aligha beszélhetünk. Hasonlítgattam mindkét Hifimanemmel, bár a HE560 V4-gyel nem volt sok értelme, az egyértelműen más liga minden tekintetben. Sajnos egyelőre a HE400i-t sem érzem foghatónak. Amiben jobb a HE400i-től az SE, az a mélytartomány, ami lineárisabb. Összességében kiegyenlítettebb/neutrálisabb? Nem feltétlen. A frekvenciatartomány alsó fele igen, a felső fele viszont a HE400i-n kiegyenlítettebb. Ami számomra a HE400i-t győztessé teszi a kettő közül, az főleg a középtartománya: jobb felbontásúnak, és főleg természetesebbnek érzem. A másik, amiben jobb a HE400i, a levegősség, tér. Jobban összeáll, simább a 400i, kevésbé domináns a magastartománya. Na persze mindenképp kap néhány hetet a HE400SE, mert sose lehet tudni.

A gyári kábel időközben megváltozott, immár teljesen elfogadható minőségűt mellékelnek, bár használni nem használtam, mert az összeset az alis szimmetrikussal hallgattam. A hajthatóság hangerőt tekintve ugyanolyan, vagy minimálisan tán még keményebb dió a HE560 V4-től. Önmagában nézve a HE400SE-t azért egy elég tisztességes fejhallgató, és így bejáratlanul sem hallgathatatlan. Szerintem, ha be is lesz járatva, inkább egy sötétebb hangú láncba való, noha ez sem mondható világosnak a Hivox Lupus DAC-kal és a Topping A30 Próval - a HE560 brillírozik ebben a láncban.

[ Szerkesztve ]

(#97631) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#97630) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Alakulgat a fejhallgató hangja. Méghogy a mélye középmélytől esik, hát nagyon nem. :N
Ami inkább gond, hogy a középtartomány, énekhang jobban háttérbe szorul, mint pl. a HE560-nal. Valójában még a HE400i-nél is, de mindkét 400-as Hifimannek "érdekes" a közepe, mintha függöny mögül szólna. Viszont a HE400i közepe vastagabb, mert a mélyközép kiemelés kitart az alsó-közepeken is, és hát ez jól áll neki.

(#97632) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Sziasztok, a következő kérdésem azokhoz szólna, akik már láttak élőben Meze Empyreant (tök ciki, hogy én még nem, de eddigi minden próbálkozásom kudarcba fulladt):
Jelenleg két színben látok használtat: az egyiknek réz színű a külső oldala, a másiknak fekete.
Képeken a réz színű tetszik jobban, de nem tudom, hogy a valóságban nem túl harsány-e.
És ha mégsem jönne be a hangja (vagy mondjuk nagyon bejönne, csak idővel Elite-re váltanám :B ), akkor szerintetek melyik verzió a kapósabb, melyiket könnyebb vajon eladni?

(#97633) HUNNIA1920 válasza letoltobeze (#97632) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én is hasonló cipőben járok, bár nálam az anyagi oldala sajnos többet nyom a latba, mint hogy milyen színű. :D

Végig olvasom a Head-Fi topikot, mert itthoni tapasztalat minimális van róla. Viszont ami kicsit érdekes, hogy jelenleg 2019-es véleményeket olvasgatok, ahol mindenki szerint végállomás, de akik ezt írták, mára már nagy részük eladta. :D
Ez egy kicsit aggaszt, mert engem egyik fizetett teszt oldal se tud meggyőzni, de ha már azok is eladják, akik véleménye számít valamit, akkor elgondolkozik az ember, hogy érdemes-e használtan is 700eFt-os fejesben gondolkozni, mert nem sokkal többért használtan már akad pl. Utopia, HE1000SE, amiket ha nem is sokkal, de jobbnak mondanak.

Jó lenne meghallgatni ezt a Meze fejest, de félek, hogy csalódás lesz ár/érték arányát tekintve, főleg, hogy inkább modern zenékhez, illetve Rock-hoz lenne. Egyesek szerint erre nem alkalmas, míg mások szerint igen, tehát okosabb nem lettem. :)

200e alatt idáig a Hifiman Edition XS, amit nálam nehéz lesz leváltani. Nem tudom, hogy az Empyrean mennyire érné meg a 4-szeres felárat, de sejtem a választ.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#97634) gianni85 válasza HUNNIA1920 (#97633) üzenetére


gianni85
veterán

Nomono-nál nem lehet ezeket a csúcs Meze-ket kipróbálni?
Én pár IEM kivételével eddig azért se próbáltam az 1000€ feletti termékeket, mert ismerve magamat éhhalált kockáztatnék (+válást) a megszerzésükért…

(#97635) letoltobeze válasza HUNNIA1920 (#97633) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Kérdés az, hogy miért adják el. Lehet hogy azért, mert egy Elite-re fáj a foguk :D, vagy mert kell a lóvé mondjuk egy építkezéshez. Sok oka lehet.
Én tegnap fejhallgatóztam egy sráccal (ő az első a környékünkön, aki hasonlóan bolond ebben az irányban), ő "kikölcsönzött" egy Empyt egy olyan oldalról, ahol a fele árat kell letenni, kiküldenek egy demo példányt, aztán ha tetszik, akkor rendelsz egy újat - lehet én is ezt csinálom majd -, neki unalmas volt a hangja. De mondjuk az hamar kiderült, hogy mennyire más az ízlésünk (pl. vagy másfélszer hangosabban hallgat zenét, mint én), szóval ha neki nem tetszett, az lehet nekem pont jó :D

(#97636) letoltobeze válasza gianni85 (#97634) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Már nem nagyon, meg ha lehetne is, az rajtam nem sokat segít :U

(#97637) letoltobeze válasza HUNNIA1920 (#97633) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Amit még hozzátennék, hogy a fejestalin azt állapítottam meg (és már előtte is a fórumot olvasva ez körvonalazódott bennem), hogy fericskével elég hasonló az ízlésünk ezen a téren. Ezért adok a véleményére, és szerinte az Empy nagyon jó fejes. A te ízlésedet nem ismerem annyira. De magamról annyit, hogy én inkább a zeneibb, kevésbé elemző hangot szeretem. A magasakra meg kifejezetten érzékeny vagyok (ne legyen éles). Az Empyrean-ról, amit olvastam, ennek megfelel. Lehet ezért is érezte unalmasnak az ismerősöm, mert ő ebben pont az ellentétemnek tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#97638) gianni85 válasza letoltobeze (#97635) üzenetére


gianni85
veterán

Ezt lehet nem kellene megtudnom, de melyik az az oldal? :)

(#97639) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok.
Fiamnak keresek fejhallgatót. Van neki egy HyperX valami, nagyon szereti, de a fejpánt rettenetesen elnyomja, és szerintem ki is koptatja a haját. Most még vicces, pár év múlva már nem lesz az. Inear fülhallgatót nem tudja megszokni, az kilőve. Viszont láttam ilyen tarkopántos, vagy nyakpántos fülön fekvő készülékeket. Na, ezek milyenek lehetnek, próbált e már valaki ilyet, mi a véleménye, érdemes e gondolkodni rajta?
Köszi.

Ja, van szemüveg is, ha számít.

[ Szerkesztve ]

(#97640) HUNNIA1920 válasza gianni85 (#97634) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nálam a távolság miatt gond a próba, illetve ilyen rövid idő alatt nem könnyű eldönteni, hogy be fog-e válni hosszútávon vagy sem. Ahhoz legalább 1 hét otthoni próba kéne. Azért a legjobb esetben is 1 óra próbáért meg sok 100Km-t utazni?

letoltobeze: a leírások szerint nekem a hangja tetszik, viszonylag erős basszus, édes közepekkel, de enyhén csapott magasakkal, összességében meleg, zenei hangzás. Kb. ez az én ideálom. Én se vàgyom se a steril, kimért, studiós hangra, se a magas kiemelt, szúrós, fémesre. Gondolom 50 felett már más lesz a megfelelő, de az a kor még elég messze van nekem. :)

Pont az előbb olvastam, hogy nem ajánlott csöves erősítővel használni, míg mások szerint azzal mennyire jó. Na puff neki. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#97641) letoltobeze válasza gianni85 (#97638) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Nem tudom, hogy Magyarországról is elérhető-e ez a szolgáltatás, de ez az az oldal: [link]

(#97642) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Úgy tűnik, a HE400i 2020-on fogok túladni, a HE400SE már most jobb. Igazából sajnálom, mert a 3 Hifiman fehallgatóm közül az van a legjobban összerakva (a pánt ugyanaz mindháromnál, sőt a csésze is, amiben a driver van). A HE560 V4 már kevésbé ad masszív érzetet, de jócskán lemaradva tőle jön a HE400SE, aminek a pántja recseg, vagy nem tudom, de nem túl bizalomgerjesztő. Oké, nyilván ennyi pénzért, de a HE400i 2020 is kb. ennyi volt szállítási költséggel együtt - amely szállítási költség esetében kb. harmada volt az SE verziónak, holott mindkettőt EU-n belülről küldték, így összességében egy árkategóriába esnek. Ha csak a hangot nézem, egyértelmű, melyik áll hozzám közelebb, de mégiscsak bosszant a dolog, hogy egy jól összerakott fejhallgatót lecserélek egy recsegős pántúra. :W


(#97643) HUNNIA1920 válasza letoltobeze (#97641) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ha sikerül kipróbálnod az Empyrean-t, írhatnál róla.
Ha jól emlékszem, akkor neked van a külső tápos ANT szetted, ugye? Az főleg érdekes lenne a Meze-vel. :) Olvastam, hogy valaki LG V30-al is elhallgatja.

Én most őszig biztosan várok, addig nem lesz rá mani. Na meg ki tudja addig mennyire fog megbolondulni a világ. Lehet addigra mindenkinek nagyobb gondja is lesz.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#97644) contaxg válasza gianni85 (#97634) üzenetére


contaxg
veterán

Mindegyik Meze csúcs fejesből van demó darab az említett helyen, és ezek elvihetők letét ellenében. Mondjuk elég bátor dolognak gondolom, hogy valaki elküld egy másik országba egy cuccot féláron, miközben használtan is többe kerül.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#97645) sirtomi


sirtomi
tag

Sziasztok!

Az összefoglaló elolvasása után 3 fejhallgató lett szimpatikus a listából:
OneOdio Pro-50 - 14k
ATH-M30X - 22,9k
Pioneer SE-MS5T - ez mintha már nem lenne kapható

Egy kb 10 éves Sennheiser HD415-öt váltanék le egy zár fejhallgatóra. Alapvetően zene hallgatásra, filmezésre használtam a régit. Illetve most bejött még az irodai munka, megbeszélésekre használat is.

Melyiket érdemes vagy van más esetleg amit ajánlanátok?

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#97646) gianni85 válasza letoltobeze (#97641) üzenetére


gianni85
veterán

Köszi, néztem már őket amikor covid előtt még jártam néha németbe, de nem tudtam erről a szolgáltatásról. Mindenesetre az érdeklődésnél meg lehet adni az országot is…

(#97647) letoltobeze válasza gianni85 (#97646) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Én még igazándiból meg se néztem az oldalt, mert tegnap este beszélt róla a srác, azóta meg annyi minden volt...

(#97648) Remus389 válasza Ba cy lus (#97642) üzenetére


Remus389
veterán

hogy egy jól összerakott fejhallgatót lecserélek egy recsegős pántúra

Szereld át a drivereket :DD

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97649) letoltobeze válasza HUNNIA1920 (#97643) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Igen, enyém a külső tápos ANT. És ha hozzájutok az Empyhez, akkor biztos írok róla. Az ANT-ról is kellene, de az még nagyon bejáratós, most úgy hallom, hogy nagyon messze van a hangja attól a példánytól, ami mint próbadarab nálam járt. Tamás és más ANT tulajdonos is azt mondja, hogy a Mundorf alkatrészeknek kell 1-2 száz óra. Szóval majd ha ezen túl leszek, akkor jelentkezek... :K

(#97650) letoltobeze válasza contaxg (#97644) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ezek főleg a nyugati hozzáállást veszik alapul. Nálunk pl. sok helyen vannak kirakva hűtőszekrények benne friss tejjel - egyenesen a tehénből - meg tojással, becsületkasszával. Minden magyar vendégünk el van csodálkozva, hogy ez itt működik. Az üzletek sokszor a parkolójukban tárolják pl. a szezonális virágföldet, vagy téli szélvédő mosó folyadékot, és nincs lezárva, bekamerázva, stb. Aztán hogy ez még meddig lesz így, nem tudom, de most még nem számít bátorságnak bízni az emberek beslcsületességében...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.