Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97301) Ba cy lus válasza Lovecraftian (#97297) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Sundara technikásabb, Deva dögösebb.

(#97302) fericske válasza Lovecraftian (#97297) üzenetére


fericske
addikt

Én azt javaslom, hogy ne invesztálj Sundarába és Devába, mert ezekkel csak oldalra lépkednél, pénzt égetnél.
Írtad, hogy feljebb is lépnél, miközben ismerkedsz a branddal.
Ananda és Edition xs (utóbbi csak tipp, mások után) volna a következő lépcsőfok amivel el is bÍrna a szerkód. Nem olyan problémásak mint az 560.

(#97303) Lovecraftian válasza fericske (#97302) üzenetére


Lovecraftian
kezdő

Köszi a javaslatot, igazad lehet.
Kezdtem én is úgy érezni, hogy ha fel akarok lépni és nem oldalra, akkor érdemes lehet egy kategóriával feljebb nézelődni. A nem BT-s Ananda viszont még Open Box-ban is 599$ és ha azt továbbszámolom forintra (ami jelenleg annyit ér kb. mint a zsírpapír) akkor az már 200k, annyit pedig (egyelőre) nem szánnék ilyesmire.

Viszont ha van bármi olyan cucc amit érdemes lehet megfontolás tárgyává tenni 150k-ig arra még nyitott vagyok.

Összességében a helyzet: a main-em egy HE400i és egy Sennheiser HD599. Mindkettő kialakítást szeretem (planár és dinamikus/hagyományos), ezekről szeretnék valamennyire feljebb lépni, amolyan végállomást találni általános célra (de főleg zenére). A planárok piacát nem ismerem annyira, Hifiman-en kívül van még egyáltalán ilyesmi ebben az árkategóriában?

Örök ajánlás szokott lenni ilyenkor a Sennheiser HD600, de talán az sem lenne egy nagy ugrás felfelé (javítsatok ki ha tévedek, nyugodtan).

[ Szerkesztve ]

(#97304) Gzula[HUN] válasza Lovecraftian (#97303) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Annyira szeretném csak offba vinni a topikot, hogy a K5 meg a Zen V2 közötti különbségről pár szót ejthetnél. Ha nem akarod offba, mehet a megfelelő topikba is, vagy akár privibe. Köszi előre is.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97305) HUNNIA1920 válasza Lovecraftian (#97303) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én saját tapasztalat alapján az Edition XS-t ajánlanám. Jobb, mint a Sundara, kb. egy szinten van az Ananda-val, de egyesek szerint jobb is bizonyos szempontból, viszont olcsóbb nála. Viszont az érzékenysége 91dB, tehát viszonylag lehezen hajtható. Telefonnal túl halk, hordozható eszközökkel nem az igazi, de ha nincs más, azokkal is elzenélget.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#97306) gianni85 válasza Lovecraftian (#97303) üzenetére


gianni85
veterán

Azért ha tudod hallgasd meg a HD6 családot, mert nagy előrelépés még az 599-ről is. Nekem jelenleg a 650 endgame, ha minden tekintetben jobb hangot szeretnék, akkor az árának a duplájánál kellene kezdenem a hallgatózást. (Sokan vannak így a 600-assal is)

(#97307) Remus389


Remus389
veterán

Off: [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#97308) fericske válasza Lovecraftian (#97303) üzenetére


fericske
addikt

A Hifiman-ek népszerűsége elsősorban az ár/érték arányuk, szóval a fentebbi 2 modellt használtan, ha ki tudod fogni és az is szóbajöhet.
Mit szeretnél kapni a következő fejestől ami nincs meg a mostaniakban?
Milyen hangzást szeretsz, milyen zenéket, stílusokat?

(#97309) Lovecraftian válasza Gzula[HUN] (#97304) üzenetére


Lovecraftian
kezdő

Reagáltam a másik topikban.
Itt megtalálod.

(#97310) Ba cy lus válasza fericske (#97302) üzenetére


Ba cy lus
őstag

HE400i-ről a Sundara azért nem oldallépés.

(#97311) bala6120 válasza Ba cy lus (#97310) üzenetére


bala6120
senior tag

Szerintem is oldalra lépés. Egy kicsit jobb közepekben, magasakban a Sundara, nálam ebben ki is merült az előny.

(#97312) Lovecraftian válasza fericske (#97308) üzenetére


Lovecraftian
kezdő

Igen, én tudatosan keresem a jó ár-érték arányt és ez volt az egyik fő oka annak, hogy a Hifiman háza táján kezdtem a keresést.
Zenéből talán az ambient kivételével mindent fogyasztok, de legfőképpen Metal, Blues, Jazz, Klasszikus és némi elektromos zene. Alkalmi filmnézés, továbbá alkalmi játék (nem kompetitív) is benne van a használati igényben :)

Amit keresek, az egy kifejezetten nyugodt, otthoni felhasználásra és hosszú évekre használható eszköz, amit egy FiiO K5 Pro magabiztosan el tud hajtani és nagyjából kihozza a maxot ebből az árkategóriából.

Kialakításban preferálom a nyitottakat, kb. a Meze 99 Classics az egyetlen zárt ami mellett nem mentem el szó nélkül, de tartok tőle, hogy ahogy olvastam, nagyon túl van tolva basszussal ami pedig ok arra, hogy ne foglalkozzak vele (de cáfoljatok meg nyugodtan, olvastam valamit a fülpárnákról amik variálják a hangzást). De ha úgy van, zárt típusokat is megfontolnék (jó öreg DT770 Pro annak ellenére, hogy zárt, megdöbbentően jó tere van szerintem).

(#97313) fericske válasza Lovecraftian (#97312) üzenetére


fericske
addikt

Az aprón van egy Denon d5200 150-ért. Zárt dinamikus.
Az egy jó fejhallgató.
Hangminőségben feljebblépés lenne. Kiszolgálni könnyű, mindkét eszközöddel tudnád használni érdemben. Passzol a zene stílusaidhoz is. 3D tér megvan vele, nem olyan kiterjesztett mint általában a nyitottaké, de rendben van.

Lesz egy fejestali 9-én a Deák térnél. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#97314) Lovecraftian


Lovecraftian
kezdő

Köszönöm mindenkinek a javaslatokat és a segítséget!

(#97315) Ba cy lus válasza bala6120 (#97311) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Általánosságban egyértelmű feljebb lépésként szokták megélni a Sundarát a 400-asokról. Hogy kinek mi számít nagynak, kicsinek, az teljesen szubjektív. :)

(#97316) HUNNIA1920 válasza fericske (#97313) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

110e akart lenni az 150e, nem? :)

Legalábbis 100e körül mentek eddig.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#97317) bala6120 válasza Ba cy lus (#97315) üzenetére


bala6120
senior tag

Így van, ezért is vettem a 400-as után Sundarát, aztán a meghallgatás után már nem is volt annyira egyértelmű ;)

(#97318) fericske válasza HUNNIA1920 (#97316) üzenetére


fericske
addikt

Akkor még jobb. Elnéztem a sort tán, csak átgörgettem az aprót.

(#97319) Dorien válasza Lovecraftian (#97303) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: A HE400i-re vegyél Focuspad A párnát.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#97320) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Apámnak keresnék otthoni fejhallgatót, melyet számítógépre kötve használna zenehallgatásra, zeneszerzésre. Árban 20ezerig, esetleg, ha nagyon érdemes, 25 ezerig menne el.
A szempontok:
- kényelmes, viszonylag nagy fülekkel is
- letisztult, sötét kialakítás
- csak otthonra kell
- ha lehet, ne legyen mikrofon rajta

Ötletek? :)

www.meszlenyiandras.com

(#97321) Molydeus válasza Dorien (#97319) üzenetére


Molydeus
senior tag

:K
Ha eddig még nem volt meg a csere Focuspad A-ra, akkor ennyit mindenképpen megérne.
Jól kitaposott út ez, nálam is bevált.

M.

(#97322) Ba cy lus válasza Molydeus (#97321) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nekem is, HE560-ra. HE400i-re nemrég megint kipróbáltam. Nekem túlságosan elhidegíti, olyan lélektelen lesz vele az énekhang is. Amiben talán előrelépés, az a szub.

(#97323) Dorien válasza blendész (#97320) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Takstar Pro 82 [link]
Újban én feltornáznám 30k környékére: Shure SRH840 [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#97324) Gzula[HUN] válasza blendész (#97320) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Takstar Pro82-ből van fekete is, ha nagyon kell a sötét. Ha doboz nélkül kéred, nagyjából 20ezer körül áll meg.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97325) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Van valamilyen hallható különbség a Sony MDR-ZX110 és MDR-ZX310 között? E kettő között gondolkodom, mint utazásra is alkalmas fejhallgató.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#97326) niof


niof
addikt

Sziasztok!
Úgy adódott, hogy kellene nekem egy olcsó, nyitott fejes. Túl sok kritériumom nincs, amik vannak, azok a következők:
- nyitott
- lehetőleg supra, ha circum, akkor minél kisebb, de inkább supra érdekelne
- ne emeljen ki magas tartományban
- irodába kellene, ahol halkan használnám, kell hallanom a többieket, telefont, ha valaki kopog, stb., szóval nem egy hangerő bajnok kell
- azért legyen vállalható hangja, túl nagy hibák nélkül
- könnyű és kényelmes modell legyen

Jelenleg egy ilyen fost használok, ennél szeretnék egy jobb megoldást. Használt is játszik, csak a fenti kritériumoknak feleljen meg.
Előre is köszi a javaslatokat!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97327) Gzula[HUN] válasza niof (#97326) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Omnitronic SHP-600 vagy ugyanaz Kínából ISK HF2010 néven. Vagy Freeboss HF2010 néven.

Használtban meg EZ.

#97325Necroman_Mk2: Csodákat egyiktől se várj.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97328) niof válasza Gzula[HUN] (#97327) üzenetére


niof
addikt

Ehhh... Nem. Kisebb a cél. Ilyen PX 100 II-t néztem igazából (sehol nem találtam), meg a Porta Pro-t. De utóbbi olyan otromba, hogy azt bottal nem piszkálnám meg. Ennek a Sencor-nak egy előnye van, hogy gyakorlatilag súlytalan. Ehhez szeretnék közel maradni, de hangminőségben meg javulni, amennyire csak lehet.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97329) Gzula[HUN] válasza niof (#97328) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ba cy lus-nak talán egy ILYEN panája van. Azt mondja, hogy jó.

#97325Necroman_Mk2: Annyit módosítok, hogy utóbbi párnája a képeket/videókat megtekintve nem "hártyás" műbőrből van, egy fokkal tartósabbnak látszik. Legalábbis a párnája.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97330) niof válasza Gzula[HUN] (#97329) üzenetére


niof
addikt

Volt ilyenem valamikor. Talán egy fokkal jobb, mint a Sencor, de úgy rémlik, hogy néhány óránál többet nem volt anno a fejemen ez sem. Más ötlet?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97331) bitrograde válasza niof (#97328) üzenetére


bitrograde
senior tag

A Koss néha előfordul még dropon is, de csak egyszer fogsz ráülni. A PX-100 II, de különösen az I nagyon jó, ha hozzájutsz egyhez (akár használtan is). A gyerek nyúz egyet nálunk a lejátszójához, nem rontja el a fülét, és elpusztíthatatlan.

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#97332) szakibá... válasza niof (#97330) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ha kell rá mikrofon, akkor Koss KPH 30i. Mikrofon nélkül Koss KTX PRO1, ez olcsóbb, de jobban szól, a kinézete véleményes.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#97333) niof válasza bitrograde (#97331) üzenetére


niof
addikt

Kösz, magam is így gondolom. Akkor megpróbálok valahonnan egy Sennheiser-t felhajtani, hátha sikerül.

szakibá...
Nem kell rá mikrofon. Ezen sincs használva, csak nem volt más. De már borzasztóan utálom a hangját, szeretnék valami jobbat. Csak a fentiek figyelembe vételével.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97334) Ba cy lus válasza niof (#97326) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Vannak ezek a vintage supra Sennheiserek, mint pl. a HD414. Úgy tudom, azok tökéletesen megfelelnének a kritériumaidnak.

(#97335) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Túrtam a topikot is, de erre irányuló bejegyzést nem találtam.
A napokban vettem egy Fiio e10k-t, és hozzá egy DT 770 Pro 80Ohm-ot.
Ez a fejes mennyire terhelhető? Hasonló felállásban van valaki, aki használja?
A gondom az, hogy hallgatok mélyben gazdagabb zenéket, és nagyobb hangerőn torzít, "repked". Remélem értitek, mire gondoltam.
Normális ez így? Túl van hajtva, vagy a DAC nem bírná? Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#97336) Ba cy lus válasza pprod94 (#97335) üzenetére


Ba cy lus
őstag

[link]
Egyébként igen, simán lehet a dac/amp is.

(#97337) Dorien válasza pprod94 (#97335) üzenetére


Dorien
veterán

Itt van egy Sztratosz Amp jó áron: [link]
Egy ismerősöm 250 ohm-os DT990-et hajt E10K-val. Nem panaszkodott torzításra...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#97338) Gzula[HUN] válasza pprod94 (#97335) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Használtad vetted a fejest? Beyerdynamic-nál azért időnként elő szokott fordulni hiba, átlagosnál azért sűrűbben. Jellemzően ilyenkor hajszál szokta a problémát okozni. Persze lehet driver hiba is. Próbáld a forrást cserélni, vagy a Fiio-ra másik fejest rakni, nem biztos, hogy a fejesben van a hiba. Mondjuk azért egy 80 Ohomos fejest se kellene szerintem egyből "Paksra rakni", elég kellene legyen neki az E10K.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97339) pprod94 válasza Gzula[HUN] (#97338) üzenetére


pprod94
aktív tag

Újonnan vettem mindent. Így a hajszálas dolgot kizártam, na meg mind a 2 hangszóró ugyanazt produkálja, mintha szakadt?lenne a pereme. 2 fejest + fülest is próbáltam a Fiion, nem volt velük ilyen gond.

(#97340) niof válasza pprod94 (#97339) üzenetére


niof
addikt

Lehet, hogy egyszerűen túlvezérelted őket. Nem minden driver bírja a nagy igénybevételt. Ahogy látom, 96dB-t tud, szóval ne várj tőle csodát. Mondjuk az is elég hangos... Ha nagyon meg akarsz süketülni, tegyél ezzel egy próbát. 120dB-t tud folyamatos terheléssel.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97341) fericske válasza pprod94 (#97339) üzenetére


fericske
addikt

Próbáld ki valaki másnál a fejest, ha tudod, ahol van komolyabb erősítés.
Az ilyen torzítás jellemzően az erősítő túlterheltségéből adódik.
Meglepő lenne ha mindkét hangszóró egyszerre és egyformán hibásodott volna meg.
Ha a hangszóró jó és a dobozolása is rendben van, és persze az erősítés is rendben van, akkor nem veszel észre ilyen torzítást hangerőnöveléssel ameddig ki nem szakad a hangszóró a helyéről.
Fejhallgatónál ilyen esetet nem igen lehetne felmutatni, mert az túl magas hangerő lenne mint amit el lehet viselni.
A rossz konstrukcióból adódó zörejeket ki lehet hallani, hogy az nem a hangszóró hibája, de a 770 nem egy ilyen rossz konstrukció (most hirtelen nem is tudnék ilyet mondani).

(#97342) niof válasza fericske (#97341) üzenetére


niof
addikt

Én már láttam olyat, hogy fejes elfüstölt egy végfokra kötve. :DDD Jó, persze ez nem rendeltetésszerű használat volt.
Amúgy a viccet félretéve, meg lehet úgy zargatni simán bármelyik fejest, hogy torzítson, és nem is kellenek hozzá olyan elvetemült dolgok.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97343) fericske válasza niof (#97342) üzenetére


fericske
addikt

Nekem fejessel ilyen tapasztalatom nem volt még. Eddig csak erősítés gyengeségéből való torzítás volt.
Régi hangdobozos tapasztalatokból hoztam át az analógiát a fejhallgatókhoz, miszerint jó erősítéssel a hangszóró akkor fog jól hallhatóan torzítani ha már gajra ment.
Néhány hangszórót sikerült leválasztani a szivacsperemről, vagy beragasztani a tekercsbe, meg egyszer rendesen kirepült a dóm a kónusszal :DDD ...Régi szép idők... :B

(#97344) niof válasza fericske (#97343) üzenetére


niof
addikt

Igen, hasonló élményeim nekem is vannak. Egy gyerekkori haverom próbált DJ karriert felépíteni, de nem hallgatott az idők szavára, így aztán nem is nagyon hívták sehová, ilyen tinidiszkókon kívül. :D Na, nála volt, hogy egy igen romos állapotú fejest kötöttünk rá a 400W-os PA végfokra, hogy mit bír. Hát, az első jelzésig nem tekertük fel a potit, egyet reccsent, és pici füst. Amúgy mi úgy "számoltunk" régen, hogy az erősítő teljesítményének a duplája legyen a hangfalé, akkor nem lehet baj. Pedig de, csak az akkori tudásunk eddig terjedt. :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97345) fericske válasza niof (#97344) üzenetére


fericske
addikt

Az amit írtam csak otthoni hülyékedés volt egy őrült rokonnal. Miután a konyhablakot berepesztetük a hangnyomással már csak házon kívül hülyékedhettünk. Mentünk a fészerbe, ott is elintéztük az ablakot :D
A diszkózás az más volt. 2-3ezer fős bulik voltak többnyire vendég fellépőkkel (Kozmix, Sterbinszky, Ganxta meg mások a 90'-ből), nem lehetett hülyékedni.

(#97346) niof válasza fericske (#97345) üzenetére


niof
addikt

Hát erről beszéltem. Nagyjából ugyanez a korszak, a nevek alapján, de haverom egyszerűen nem akarta ezt a falusi slágerdiszkós vonalat elengedni. Nem is jutott vele sehová. Pár év múlva eladott minden cuccot, addig meg beleölt az egészbe néhány gurigát. Pedig én mondtam neki, hogy menjen kicsit az undergound felé, de hajthatatlan volt. Pedig mixelni tudott. Na mindegy...
Az ablaktörés hangnyomással azért komoly lehetett. :D Ez arra emlékeztet, mikor megépítettünk egy Isophon H520-at egy haveromnak OTTHONI!!! :Y zenehallgatásra, szobába. Tetszett neki, meg minden, csak arra panaszkodott, hogy bizonyos hangerő felett nem tud CD-ről zenét hallgatni, mert "kihagy a lézer" :D... Kb. az egész ház rezonált, és az utca elején lehetett hallani, hogy "Krisztián zenét hallgat". :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97347) liszi70


liszi70
nagyúr

Uraim, keresnék zárt fejhallgatót kb. 50k-ig. Nem az audiofília a fontos, sokkal inkább pl. a kényelem. Teljesen befedje a fület, ezáltal lezárja a külső hangokat, ne nyomjon, stb. Nem árt, ha pótolható, cserélhető a párnája. Nem feltétel a stúdió minőség és a kihegyezett linearitás. (Gondolom ez 50k környékén különben sem opció.) Én már öreg vagyok, nem a szakmai maximumot, hanem az élvezeteket hajszolom. :) Jelenleg csak a tv-hez használt Philips SHP2500 fejhallgatóval rendelkezem, ahhoz az nekem megfelel. Gyárilag 6 méteres kábele van, és ez a kábelhossz kellene a most keresett komolyabb fejeshez is. Fejeserősítőm még nincs, egyelőre a Denon AVC A11XVA erősítőm kimenetét használnám, amin 6.3-as jack aljzat van. Mit javasoltok?

(#97348) Gzula[HUN] válasza liszi70 (#97347) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Audio-Technica A550Z.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97349) pprod94 válasza fericske (#97341) üzenetére


pprod94
aktív tag

Sajna most nem tudom máshol kipróbálni.
Nekem is egyre inkább úgy tűnik, hogy erősítés téren lehet a gond, picit "digitális zaj" szerű a dolog.
Bár pont emiatt vettem a kis DAC-ot, mert van fejhallgató erősítő része, amit 150 Ohm-ig ajánlanak, teszten is HD 600-at hajtják vele, gondoltam elbír ezzel a Beyerrel.
32 Ohmos fejest rádugva viselhetetlen hangerőt tud tisztán produkálni..
Köszönöm azért a segítséget Neked is.

(#97350) Ba cy lus válasza pprod94 (#97349) üzenetére


Ba cy lus
őstag

32 Ohmos fejest rádugva viselhetetlen hangerőt tud tisztán produkálni..

Azért ehhez az érzékenységnek is van egy-két szava...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.