Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) alphamooncam válasza #65675776 (#77000) üzenetére


alphamooncam
őstag

Tudomásom szeint ez nem a Dac-os, és nem is a kábelezős topic. Melyik részét nem értetted?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#77002) elprimo válasza #65675776 (#77000) üzenetére


elprimo
junior tag

Jó lenne tudni melyik csoport tagja , szívesen csatlakoznék, hisz megmondták hagyjam abba a zenélést, mert USB kábelek között nem hallottam semmi lényegi változást , szomorú vagyok most :((

(#77003) Exodius válasza alphamooncam (#76999) üzenetére


Exodius
őstag

Azért ez kissé butaság volt tőled.
Ha fejhallgatók között nem hallja a különbséget, akkor mondanám, hogy nem használja normálisan a fülét és jó lesz neki a 20K-s kategória is.

De kábelek között már az ide látogató hardcore fórumozók több mint fele is elvérezne a pic*ába, ha meg kéne mondania a MARKÁNS különbségeket. Ezért nem költünk arra a komponensre vagyonokat (bár aki). Mert nüansznyi különbségek vannak csak. :)

[ Szerkesztve ]

(#77004) alphamooncam válasza Exodius (#77003) üzenetére


alphamooncam
őstag

Mit vársz, erre most mit mondjak ? Attól, hogy megpróbálod lenyomni a torkomon, hogy márpedig úgy van ahogy gondolod, majd megváltoztatom a véleményem?

Vannak akik hallanak különbséget, mások meg nem. Ezzel mi a probléma? Akkor most a következő az lesz, hogy megmondod, hogy csak beképzelem hogy van különbség USB kábel és USB kábel között?

Ne már! Ezt te sem gondolod komolyan ugye!

Egyébként, részemről befejeztem az offolást.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#77005) -FreaK- válasza alphamooncam (#77004) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ha ő nem, akkor majd én! :D

(#77006) #65675776 válasza alphamooncam (#77004) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kicsit sok lesz az arrogancia...

(#77007) elprimo válasza #65675776 (#77006) üzenetére


elprimo
junior tag

Engem meggyőzött , már rendelem is! Vegyek neked is esetleg ?[link]

(#77008) alphamooncam válasza #65675776 (#77006) üzenetére


alphamooncam
őstag

Erre gondoltál ? Egyetértünk ! ;]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#77009) Bodz


Bodz
Topikgazda

Bátran használhatjátok ezt a topikot! Minden meg van vitatva, igazából elég elolvasni is, úgysem tud senki újat hozzátenni a témához.

[ Szerkesztve ]

(#77010) alphamooncam válasza elprimo (#77007) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#77011) #65675776 válasza alphamooncam (#77010) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebben a topicban leginkább a realitás talaján élő emberek szocializálódnak. Nem fogsz tudni meggyőzni senkit sem arról, amit hiszel. Nem lesz felvevőpiaca a vallásodnak. Akár mennyire erősködsz, és akármennyire meg vagy győződve, hogy te birtoklod az egyetlen valódi tudást.

[ Szerkesztve ]

(#77012) alphamooncam válasza #65675776 (#77011) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ezt melyik hozzászólásomból olvastad ki, idézd már ide légyszives. Agresszivitásod meg örülnék, ha máshol élnéd ki. Köszi.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#77013) Ear001 válasza #65675776 (#77011) üzenetére


Ear001
addikt

Nem értem ezt az agresszív fellépést. Alphamooncam tapasztalata, miszerint a kábeleknek, még az úgymond digitális jelet vivőknek is van saját hangjuk, sokak tapasztalata.

(#77014) elprimo válasza Ear001 (#77013) üzenetére


elprimo
junior tag

Talán van az a szint ahol lehet valamit kihallani belőlük , de oda nagyon sok millió Ft kell,sőt ott inkább már nincs is jelen maga az USB se... Jelen esetben egy belépő szintű (se) dac és 1000ft os USB kábel mellett volt kíálva, olyan szinten mint valami megkérdőjelezhetetlen tény lenne... és nem daa-raa nak volt lekezelő stílusa, ezt másképp nem lehet lereagálni..

[ Szerkesztve ]

(#77015) #56474624 válasza elprimo (#77014) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem kell rögtön több tízezres/százezres kábellel próbálkozni, hallani-e különbséget. Én egy egyszerű töltőkábelt (USB-micro USB-t használok) vettem tök olcsón, a gyárilag mellékelt kábelhez képest volt különbség, több, mint amennyit vártam. :)

[ Szerkesztve ]

(#77016) Dave™ válasza #56474624 (#77015) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én egy egyszerű töltőkábelt (USB-micro USB-t használok) vettem...volt különbség, több, mint amennyit vártam.

A rendes töltőkábelekben csak a tápvezetékek vannak jelen, tehát ez normális :D

(#77017) #56474624 válasza Dave™ (#77016) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én még nem találkoztam olyan töltőhöz használatos micro usb-usb kábellel, ami ne lett volna jó adatátvitelre.

[ Szerkesztve ]

(#77018) fericske válasza elprimo (#77014) üzenetére


fericske
addikt

Nem csak talán lehet kihallani a különbséget és nem feltétlen kell milliós cucc sem, ha az jóféle.
Abban igazad van, hogy egy ennyire alap szettnél nem az usb kábel lesz a mérvadó.
((..Meg az usb az próbálgatósabb. Nem jelent sokat az árcédula. Előfordulhat, hogy jobb eredményt kapsz egy korrektebb nyomtatókábeltől mit egy AQ evergreen-től pl...))
Épp Ear001 kollégánál demóztam a TMP audió dac és amp termékeit egy zene PC-ről usb-n keresztül.
Előkerült egy másik usb kábel, és azonnal ki lehetett hallani a különbségeket 1-2 perces zenehallgatással.
Az otthoni cuccomon (QP1r-Myryad z40) nem tudtam ilyen egyértelmű különbséget tenni ilyen rövid idő alatt egy telefon töltő kábel és egy Supra audió usb kábel között. Ott egy hónap kellett :)

(#77019) elprimo válasza fericske (#77018) üzenetére


elprimo
junior tag

Ez is pedig elég ezotérikusan hangzik , egyik kabelnél 2 perc alatt “tudtad” hogy jobbat hallasz , másik kábelnél meg egy hónap kellett . Az agyunk se egy egyszerű akármi .( És azt ne mond hogy emléxel 1 hónappal ezelőtt pontosan milyen hangokat hallottál, mert az meg lehetetlenség). Ha azt az infót kapja hogy valaminek jobban kell hogy hangzon, képes jobbnak hallani .. ugyan így voltam mikor anno nem akartam fizetni a prémium spotify ért , mert alig jobb minőségű , aztán utána mikor meggyőztem az agyam erről , hirtelen minden szám olyan gyönyörűen szólt :) szóval a lényeg , az agyunk csúnyán be tud ám csapni . De tényleg offoljuk ezt ki mert nem ide tartozik..

[ Szerkesztve ]

(#77020) alphamooncam válasza elprimo (#77014) üzenetére


alphamooncam
őstag

Olyan szinten offoltad szét a topikot, amit az első pillanattól kezdve a hátam közepére sem kívántam, de úgy látom nincs vége...

Mi a bajod velem?

Aztán itt ez a legújabb csúsztatás:

"Jelen esetben egy belépő szintű (se) dac és 1000ft os USB kábel mellett volt kíálva, olyan szinten mint valami megkérdőjelezhetetlen tény lenne..."

[link]

"Fiio E10K.

Annak ellenére, hogy elég nyers, első DAC-nak egyáltalán nem rossz, viszont komolyzenére szvsz alkalmatlan. Rockot gondolnám inkább fő sodornak.

A DAC egyébként microUSB vel kapcsolódik a sztg-hez, ami nem feltétlenül előny.

Nem eltántorítani akarlak, de ebben az árban lehet van jobb. Talán a DAC-os topikban ajánlanak jobbat."

Kiváncsi lennék, ebből a hozzászólásomból, hogyan olvastad ki, hogy übermegagigamódon elégedett vagyok a FIIO E10K-val, és egy megbízható topiktárs által ajánlott USB kábellel.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#77021) elprimo válasza alphamooncam (#77020) üzenetére


elprimo
junior tag

#77004

(#77022) fericske válasza elprimo (#77019) üzenetére


fericske
addikt

Oké.
Szóval a TMP cuccok már olyan szinten muzsikálnak, hogy azonnal kidobja a különbséget, ameddig az otthoni cuccomon - ami szintén nem rossz, de ezek szerint jócskán elmarad az előbbi mellett - nehézkes különbséget tenni.
Megvan mindegyik kábelem még most is. Az említett töltőkábel, egy jóminőségű, merevített Motorola kábel.
Mikor megvettem a Suprát, akkor nem mondhatnám, hogy valamirevaló különbségeket fedeztem fel a két usb között, de ha már megvettem, azt használtam.
Majd egy hónap múlva kíváncsiságból visszatettem a Motorola usb-t és akkor viszont rögtön feltűnt a kevésbé csillogó, szegényesebb, laposabb hangzás.
Az tény, hogy az idő múlásával romlik a hallásunk, de saját tapasztalatom még az, hogy ugyanakkor viszont tanul is a fülünk, ha folyamatosan foglalkozunk a témával.
Ezért van az is pl., hogy egyre magasabb szinten zenélő cuccok után kutakodunk, mikor úgy érezzük, hogy már kevés az ami korábban lenyűgözött vagy megelégedtünk vele.
És ezért van az is, hogy a "tapasztaltabb" fül észreveszi a különbséget ameddig a másik nem, mégha a hallásvizsgálat egyenlő eredményt mutatna is.

(#77023) kellog123 válasza kellog123 (#76990) üzenetére


kellog123
csendes tag

Azóta olvasgattam és nézelődtem és arra jutottam hogy open is mehet. Ha így nézem és a keretet 100k-ra rakom a fejhallgató plusz DAC/AMP-ra akkor mit ajánlanátok. Zene: pop,rock legfőképpen, de talán inkább egy "mindenes" fejhallgatót szeretnék.

(#77024) #56474624 válasza kellog123 (#77023) üzenetére


#56474624
törölt tag

Talán még érdemes a Beyer DT880-nal is számolni. A 600 ohmos változatával leginkább, persze ez attól is függ, miről lenne működtetve.

Mondanám az AKG K712-t is vagy Audio Technica R70X-et, de akkor nagyon kevés maradna DAC-ra, erősítőre. Zártak közül még talán a Shure SRH-940-et, 840-et is érdemes meghallgatni, bár nem tudom, hogy ezeknél most mi a helyzet a pánt törésével.

Olcsóbb nyitott AKG-k: K702, K701, K612.

Többiek majd még mondanak. :) A legfontosabb az, hogy meg kell hallgatni, aztán dönteni a fejhallgatóról, majd ahhoz érdemes a DAC/erősítőt kinézni.

[ Szerkesztve ]

(#77025) Bodz válasza kellog123 (#77023) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Külföldi vásárlással hogy állsz?

(#77026) Dave™ válasza #56474624 (#77024) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az R70x a 470ohm ellenére egészen könnyen hajtható, teljesen korrekt a telefonomról is.

(#77027) Bodz válasza Dorien (#76987) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Eléggé az. Mennyiségre kb 770 Pro, de többnek érződik.

(#77028) kellog123 válasza Bodz (#77025) üzenetére


kellog123
csendes tag

Ha garanciázással nincsenek gondok, akkor nem zárkózok el tőle.

(#77029) Dorien válasza Bodz (#77027) üzenetére


Dorien
veterán

Focal Spirit One S - Már hallgatom egy ideje. A hangja szerintem inkább a Sony MDR-1A-ra hasonlít, de azzal ellentétben mobil forrásról (xDuoo X2) is feszes mélyeket tud produkálni és kevésbé hiányolom a magasakat a hangjából. Az anyaghasználata, kényelme és zajszigetelése ahhoz hasonlóan példás. Teljesen cool fejes. :) Érdemes volt rá lecserélni +15k-ért a Sennheiser HD559-et. Ez egy fiatalos, lendületes, nyomulós hang, míg a HD559 amolyan finom, de nekem túlzottan visszafogott, öreguras hangzás. A mikrofonos kábele nagyon nem akart együttműködni a forrásaimmal, így kapott egy inAkustik sztereó jack kábelt. A kemény tartótok, amit adnak hozzá meg kb. a legjobb, amit eddig láttam: pontosan elfér benne a fejes a tartozékaival és semmi plusz helyet nem foglal.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77030) Dorien


Dorien
veterán

Kábel témához egy kis OFF:

Most cseréltem le a Starting Point DAC3 USB kábelét egy 3e Ft-os normálisan árnyékolt darabra és teljesen hallható a változás. Kevesebb zaj van a hangban, magasabb hangerőre tekerhető az erősítő, transzparensebb, tisztább az egész. Nem kellett A-B tesztelnem a különbség meghallásához.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77031) asasasas válasza asasasas (#76934) üzenetére


asasasas
csendes tag

Üdv!
Végül csak egy válasz érkezett a kérdésemre, az viszont egy általam nem preferált típust jelölt meg. (Persze ettől függetlenül köszönöm a választ.)

A Beyerdynamic DT-231 PRO-t vettem meg egy webáruházból, fél órája érkezett meg. Féltem nagyon, hogy kényelmetlen lesz, ahogy arra sokan panaszkodtak a DT-235 esetében is. Szerencsére nekem semmi bajom nincs vele, teljesen kényelmes. (Nagy lapátfüleim vannak.) A hangja is abszolut rendben lévőnek tűnik.
Úgy érzem, jól választottam és 10280 forintba került az egész mutatvány - futárköltséggel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#77032) golya85


golya85
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek megérné:
[link]
ATH-M30x-hez képest, Spartan A-ról. Filmek, podcastok, Spotify, FLAC. Főleg metál, rock, de filmzenéket és más stílust is szoktam hallgatni.
Szóval elég változatos felhasználásra kellene.

(#77033) Polllen válasza Dorien (#77029) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ahogy látom nagyjából a NAD HP50-nel van egy árban. Azzal nagyjából egy kategória?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#77034) Ear001 válasza Polllen (#77033) üzenetére


Ear001
addikt

Nagyjából igen.

(#77035) Dorien válasza golya85 (#77032) üzenetére


Dorien
veterán

Persze, az A550Z nagyszerű fejes. Nagyobb tér, kényelmesebb, könnyedebb, hátradőlősebb vele a zenehallgatás, mint az M szériás darabokkal.

Polllen: A HP50-et szerintem oda lehet tenni a nagyobb Focal-ok (Spirit Classic és Professional) mellé is. Piszok jó, nagy terű, nagy felbontású, tiszta, transzparens, finom tónusú és mégis ütős hangja van, csak tudd elviselni a satut a fejeden. :) Nálam az A1000Z van kategóriában felette, de az is főleg a kényelme miatt.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77036) Exodius válasza Dorien (#77035) üzenetére


Exodius
őstag

Méghozzá az A1000Z még 3x annyiba is kerül, az meg ugye nem elhanyagolható faktor. :C :DDD :)

(#77037) Dorien válasza Polllen (#77033) üzenetére


Dorien
veterán

Most a RHCP Stadium Arcadium albumát hallgatom a Spirit One S-sel és ez valami piszok jól szól vele. :) A mélye feszes, ütős, de nem az a fájdalmas fajta, mint amit a HP50 produkál a vákuumban. A többi része meg tök lineáris. Ha olyan a felvétel, hogy van benne elég magas, nem kér plusz színezést, akkor nagyon szép az összhatás. DÖGÖS, így csupa nagybetűvel. :) Inkább vékony / semleges / enyhén magasba húzó forrás kell alá. ATH-M40x-szel hallgatom össze, ami az elején jobban tetszett az artikulált magasok miatt, de itt a Chilit hallgatva testesebb, életszerűbb, nagyobb felbontású hangszerhangjai vannak a Focalnak.

Exodius: Lehet, de az A1000Z szerintem az új árát is megéri. Én BF akcióban vettem angol Amazonról mondván majd jól eladom, de stabilan megmaradt. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77038) elprimo válasza Exodius (#77036) üzenetére


elprimo
junior tag

Nálam a kényelem fontosabb a hangnál, inkább hallgatok kevésbé jót, de az 5 óra alatt úgy üljön a fejemen hogy észre se veszem. Ezért egy HP 50 szóba se jöhetne nálam.

[ Szerkesztve ]

(#77039) Dorien válasza elprimo (#77038) üzenetére


Dorien
veterán

Na igen. A NAD-nál rendesen meg kell szenvedni a jó hangért... :D Ráadásul a szorítóerő csak az egyik dolog, a bumszli fejpánt is tud nyomni rendesen. Viszont ha valakinek olyan fejformája / hajzata van, hogy kényelmes, akkor tényleg best buy a jelenlegi árán, mert a hangjába nehéz belekötnöm. Túl ütős a mélye bármilyen forrásról, ami egy idő után fárasztóvá válik - kb. ennyi. De ha a kagylóknál nincs "proper seal", vagyis vákuum, akkor talán még ennyi se.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77040) Ear001 válasza elprimo (#77038) üzenetére


Ear001
addikt

Nekem a Focal a kényelmetlenebb.

(#77041) Dave™ válasza Exodius (#77036) üzenetére


Dave™
nagyúr

Meg amúgy teljesen más, a kettőben kb. annyi közös van, hogy mindkettő zárt fejhallgató. Én azért az A1000Z-t adtam el, és nem a HP50-et, mert a NAD-nak szerintem sokkal természetesebb hangja van, és bőven elég magas szinten zenél az is, hogy élvezetes legyen. Az A1000Z felbontása és tere sokkal nagyobb, csak mindkettőben van nem kevés mesterkéltség is, sajnos. Az R70x sokkal jobban hasonlít a HP50-re, hiába nyitott, azzal szerintem több értelme van összevetni és az csak kétszer annyiba kerül :) Zárt fronton meg talán a W1000Z lehet még kicsit hasonló, bár azt még nem hallottam.

(#77042) Exodius válasza Dave™ (#77041) üzenetére


Exodius
őstag

Hát igen. Az R70X....meghallgatnám azt is egy jó csöves alatt mire lenne képes. Félek, megvenne kilóra. :D :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#77043) Dorien válasza Polllen (#77033) üzenetére


Dorien
veterán

Zeneileg nekem többet ad a Spirit One S, mint a HP50 és sokkal kényelmesebb is. Hozza ugyanazt az ütős mélyet az xDuoo X2-ről, de mégsem olyan sokk-szerűen üt a dob a dobhártyámba, beleilleszkedik a basszusgitár mellett a zene egészébe. A NAD-nak feketébb a háttere és valahogy még tisztább és kifinomultabb a hangja, viszont nekem kevésbé természetes, és zenei mint a Focal produkciója. Utóbbival jobban belefeledkezek a zenébe, élőbb, folyékonyabb az egész, mégis dögös, sosem unalmas.

Itt egy Headfonics review, ez alapján bármelyik Focal modellt ajánlom a 3 közül, ha bármi probléma van a NAD Viso HP50-nel: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77044) s4tch válasza Dorien (#77043) üzenetére


s4tch
veterán

Mennyire máshogy halljuk ugyanazt, őrület.

(#77045) Dorien válasza s4tch (#77044) üzenetére


Dorien
veterán

Igen.
1. Máshogy halljuk. (anatómiai eltérések, eltérő fejforma, fejméret, fülforma, fülméret, hallójárat, hajzat, stb.)
2. Máshogy értékeljük. (sokunknak teljesen más dolgok fontosak, lényegesek és nem megengedhetőek)
3. Mást értünk a megfogalmazás alatt.
4. Eltérő zenei stílusokat, előadókat hallgatunk sokszor és tartunk értékesnek.

Ez nagyon szubjektív hobbi, semmit sem lehet elfogadni készpénznek saját tapasztalat, élmény nélkül. De ez így szép, így színes a világ. Mindenkinek meg kell találnia a saját hangját. (Pszichológiai szempontból ez a belső hang keresése és megtalálása lehet. Saját életfilozófia, rövid és hosszú távú életcélok, életminőségek.)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77046) ferzoli válasza Exodius (#77042) üzenetére


ferzoli
Ármester

Próbáltam, de az R70x-nek sok a csöves melegsége, sokkal inkább neutrális forrás való elé.

(#77047) Dorien válasza ferzoli (#77046) üzenetére


Dorien
veterán

Egyetértek, az R70X a semleges Presenter 2-vel is jobban barátkozott, mint a csöves karakterű Sense V1-gyel. Azzal egy kifejezetten kellemes emlék maradt.

Lett valami zárt az A1000Z helyett?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77048) Exodius válasza ferzoli (#77046) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor egy csövesnek mi dukálna? Ötletek? HD650, Amiron? :)

[ Szerkesztve ]

(#77049) s4tch válasza Exodius (#77048) üzenetére


s4tch
veterán

A múltkori találkozón úgy emlékszem, a Quad ERA-1 és a Final Sonorous VI is eszement jó volt az Antról. Mindkettő alapvetően transzparens hang, a Quad az egyik legsemlegesebb fejes, amit hallottam, és a Final hangolása is csak épp egy hangyányit keményebb, illetve enyhén megnyomja a mélyeket. Többen az Amiron+Ant párosítást is dicsérték. A Feliks csövesről is pöpec volt a Hifiman HE560, sokkal jobban állt ez neki, mint a pár évvel ezelőtti talin az NFB28. A Senn HD6-valamiknek is jól szoktak állni a csövesek.

(#77050) elprimo válasza Exodius (#77042) üzenetére


elprimo
junior tag

Nehogy azt hidd.. :) a legrosszabb "nyitott" fejes amit eddig én tapasztaltam. Nagy felbontásu, terű gyors pattogos, magasban élénk forrással volt csak "normális hangja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.