Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97201) p_adam válasza Remus389 (#97199) üzenetére


p_adam
addikt

Ha ez így volna, akkor ezt írnám. Egyáltalán nincs így és hallgatok, nem olvasok ;)

(#97202) bajnokpityu válasza Remus389 (#97197) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A reszletesseg pedig a termeszetesseggel egyenlo.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#97204) Mardel válasza btraven (#97184) üzenetére


Mardel
őstag

Vagy 2 hete láttam jófogáson egy használt, de tökéletes állapotú HD555-öt valami 12 000 Ft-os áron.
Sajnos hamar meg is vették.
Egyébként a hangerő is sokat számít.
Nem új keletű a dolog a loudness warnál tetten érhető ahol a CD-k egyre hangosodtak az évek alatt.
Mert az emberi fülnek ami picit hangosabban szól mint a másik már jobb minőségűnek tartja.
A sima fejhallgatós review-kat ezért sem szoktam készpénznek venni, mert többnyire két különböző impedanciás és érzékenységű fejhallgatókat hasonlítgatnak egymáshoz, aztán a hangerőt valahogy fülre belövik, de azért pár dB eltérés is tud más eredményeket kihozni.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97205) Remus389 válasza p_adam (#97201) üzenetére


Remus389
veterán

Belinkeltem két videót, az egyik szerintem hangmérnök, a másik pedig egy gazdag ember aki "kicsit" több pénzt tud áldozni a hobbijára. Lehet irigykedni, de ezek ott vannak nála és ő tényleg össze tudja vetni őket rendesen, gyanítom bármilyen DAC vagy különleges amp sem akadály neki, vagy akár aranykábel is jöhet. ;)

Akkor az ő véleményük áll szemben a tiéddel. Nem értesz akkor velük egyet, nincs ezzel gond.

bajnokpityu: nem feltétlenül, a francia angol "timbre" szó és "detail" más jelent tulajdonképpen

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97206) Ba cy lus válasza Remus389 (#97199) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Áruld már el, ha egy akusztikus (unplugged) koncerten életedben először hallasz pl. valami keleti hangszert, az mitől lesz élethű? Tudod, hogy kellene szólnia, milyen tónussal? Aligha. :N

(#97207) Remus389 válasza Ba cy lus (#97206) üzenetére


Remus389
veterán

Biztos van olyan kelet hangszer amit még nem hallottam élőben se.

Viszont nagyon sok dolgot hallottam élőben is, így össze tudok nagyon-nagyon sok mindent vetni a valósággal.

Amúgy nem a részletességről van szó hanem a hangszínről, angolul timbre. Ebben általában jobbnak, természetesebbnek mondják a dinamikusokat, ellentmondva az állításodnak.
------------------------
Különben én úgy képzelem el a csúcs stax-et, hogy olyan mint egy OLED tévé, hogy lenyűgöz elsőre, de később rájössz hogy kicsit rátolt a valóságra (ami nem feltétlen baj, lehet sokaknak az tetszik).

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97208) p_adam válasza Remus389 (#97205) üzenetére


p_adam
addikt

Ha a másik is közölne egy rendes tesztet egy adott Stax fejhallgatóról, akkor összevethető lenne, amit ő hall, meg amit én.
De ilyen általánosító kijelentések semmit nem érnek. És nyilván azért vannak, mert azokból nincs minden hónapban új modell amit hype-olni lehet, csak saját erősítővel vagy adapterrel működik, stb. Ilyen szemszögből egy influencer csatornának nem éri meg elektrosztatikusokkal foglalkozni. Nem jó üzlet.

Ha valaki értelmesen leírja hogy ő pontosan mit hall a Stax-al kapcsolatban rossznak, azt én megértem, sőt egyet is tudok vele érteni, mert semmi sem tökéletes, mindennek van (sok) hibája, mindegy mennyibe kerül.

Csak annyit kellene felfogni hogy így ezek a vélemények ilyen kontextusban nem sokat érnek, hiába adnak sokan rájuk.

(#97209) bajnokpityu válasza Remus389 (#97207) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hat az oled,ha nem aruhaz modban van, pont h kurta pontos tud lenni…
a frekivalasz meg minden teknikan tud jo es nem jo lenni.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#97210) Remus389 válasza bajnokpityu (#97209) üzenetére


Remus389
veterán

Akkor meg minek veszel OLED tévét, ha otthon lejjebb tekered, akkor jó az olcsóbb model is nem :) Lehet egy nagyon jó LCD vagy plazma valósághűbb, természetesebb képet ad, gyárilag is.

Amúgy meg erről van szó, a Stax az nem pontos, hanem van egy részletes, egyedi hangzásvilága, ami sokakat vonz. De nem feltétlen pontos vagy természetes, lehet inkább élvezetes.

Legalábbis nekem ez jön le a beszámolókból, drágállom, így nem fogok venni, de azért érdekel mit tud.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97211) bajnokpityu válasza Remus389 (#97210) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem. A staxom, ami volt, a labda nova signature egy kifejezetten valosaghu frekimenrtu fejes. Sok evig megvolt. Ugyhogy tudom mit beszelek.
Oledem nincs, de kizart, h egy normalis oled ne adna jobb kepet, mint a csucs sony lcdm…

eladó Kawasaki j300 robogó

(#97212) Remus389 válasza bajnokpityu (#97211) üzenetére


Remus389
veterán

Én az L700-ról néztem tesztet, annak nagyon el van tolva a frekvenciagörbéje, viszont sokan szeretik.

De elhiszem, hogy nem mind ilyen. Meg mindennek van mértéke is, a 100%-ig pontos fejest még nem találták fel.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97213) Ba cy lus válasza Remus389 (#97207) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Viszont nagyon sok dolgot hallottam élőben is, így össze tudok nagyon-nagyon sok mindent vetni a valósággal.

Dehogy tudod. Eleve hányféle hegedű tónus létezik hányféle akusztikai körülmények között... Nem a hangszín tűpontossága a döntő a hangszerek felismerésénél, hanem a tranziensek. Elképesztő, hogy ebbe az egy paraméterbe, a frekimenetbe hogy tudtok kapaszkodni, mintha az döntő lenne, pedig nem attól lesz valami jó felbontású.

[ Szerkesztve ]

(#97214) #11083776


#11083776
törölt tag

Beoplay HX 80k ert se erne meg? ha mondjuk csak vezetekkel hallgatna az ember
(nincs teszt a sounduy-on meg az rting.com on

(#97215) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#97213) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Meg amúgy nem tudom, miért alap, hogy a dinamikus az tökéletesen neutrális. Ezzel szemben a valóságban elég ritka ott is a 20-20000 Hz-ig teljesen lapos frekigörbe, mérés szerint még a HD600, HD650 sem ilyen. :N

(#97216) Gzula[HUN] válasza #11083776 (#97214) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem. Figyelembe véve az emlúlt napok hozzászólásait, Superlux éri meg Hama (ennél olcsóbb márka nem jutott eszembe) vezetékkel. Minden más pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97217) #11083776 válasza Gzula[HUN] (#97216) üzenetére


#11083776
törölt tag

:C

(#97218) -Skylake- válasza Gzula[HUN] (#97216) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igazabol az a vicces, hogy senki nem mondott ilyet. Ennek fenyeben eleg cringe a szarkazmusod.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97219) Remus389 válasza Ba cy lus (#97215) üzenetére


Remus389
veterán

Nem neutrális, hanem naturális ;)

Arról volt szó hogy a hangszíne természetes hatású, naturális.

De mindegy is, úgyis mindenki a kedvencét védi :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97220) Ba cy lus válasza Remus389 (#97219) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De áruld már el, mitől lenne technikailag jobb a dinamikus? Valószínűleg az lehet, hogy a mosottabb hangot egyes véleményvezérek zeneinek hallanak, amit még a valós hangzástól is jobban szeretnek. De semmiképpen sem lesz szárazabb, letisztultabb, mint egy elektrosztatikus.

(#97221) p_adam válasza Remus389 (#97219) üzenetére


p_adam
addikt

Csak az a nagy különbség, hogy egyesek nem kritizálnak meg úgy dolgokat, hogy meg se hallgatták. Vagy ha már kritizálnak, akkor legalább értelmesen megfogalmazzák, mindegyik fejhallgató másra jobb és rosszabb.
Amennyiben természetellenes a hangszín, meg kéne fogalmazni pontosan, hogy ez mit jelent.

Ez csak a szemetelést növeli még tovább, semmi érdemi információt nem ad hozzá a topikhoz.

(#97222) Remus389 válasza Ba cy lus (#97220) üzenetére


Remus389
veterán

Ilyet sosem mondtam hogy technikailag jobb lenne a dinamikus. Ahogy a gazdag tesztelő is összességében jobbnak találta a Susvarát és SR-009S-t az Utopiától és HD800S-től, összességükben valószínűleg tényleg felülmúlják a legjobb dinamikusokat, a legjobb planárok és elektrosztatikusok.

Viszont természetesség szempontjából jobbak. Csupán az állításod szerettem volna megcáfolni. :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97223) btraven válasza Remus389 (#97219) üzenetére


btraven
őstag

Naturális az milyen? Amikor a természetben sétálva énekel valaki?
Vagy a hamist jelenti? Az emberek 99%-a nem tud énekelni tisztán, tehát az a naturális/természetes?

(#97224) p_adam válasza Remus389 (#97222) üzenetére


p_adam
addikt

És mi van azokkal akik jónak hallják, eladták az összes dinamikus és az 1500 oldalas topikba írnak. Biztos mindegyikőjük süket - egytől egyig :CF1 futamra is használható, elég nehéz reprodukálni az autók és az angol kommentátorok hangját egyszerre , rendes térrel ;) YT-ra jobb fejhallgatót (eddig) még nem hallottam, mint a Lambda.

[ Szerkesztve ]

(#97225) Remus389 válasza p_adam (#97224) üzenetére


Remus389
veterán

Sokféle szempont létezik, annak, aki nagy teres hangzás kerest, a HD800 verhetetlen, még az Orpheus is elbújhat a bokorban ebből a szempontból, vagy akármelyik Stax, lehet brutális 12000 dollar a setup.

A végtelenségig lehet vitatkozni, különböző ízlések léteznek. No meg pénztárcák.

Egy Susvara-ra vagy SR-009S-re lecserélném a Sennheisert. Elhiszem hogy tényleg adnak pluszt összességükben, másra nemigen, de ez csak én vagyok.

btraven: élethű

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97226) p_adam válasza Remus389 (#97225) üzenetére


p_adam
addikt

Most hirtelen átvándoroltunk arra az egy dologra amiben a HD800 jónak mondható :Cde nem a legjobb. Az SR-Omega vagy HE-90 jóval nagyobbak nála. SR-X9000 is eléggé nagy a három tengelyt nézve összesen. De mindegy, én nem szemetelek tovább.

(#97227) Remus389 válasza p_adam (#97226) üzenetére


Remus389
veterán

Ez kezd mulatságos lenni. :)

Oké, tudomásul vettem, ez az egy dolog amiben jó, de abban sem a legjobb.

Itt olyan ismeretekkel gazdagodok, amit sehol, még külföldi fórumokon se olvasni, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97228) p_adam válasza Remus389 (#97227) üzenetére


p_adam
addikt

Ezek a mások által hallott tények, azért olyan áron meglepő is lenne, ha ezek nem volnának jók.

DavidMahler 58 flagship headphones compared

Mi volt egyáltalán ennek az egésznek a célja? Hogy "megvédjen" valakit, nehogy meghallgassa és neadjist' tetsszen neki? Tényleg nem értem ezeket és csak olyanoktól érkezik, akik semmi érdemi információt nem tudnak szolgáltatni arról, hogy hogyan szólnak.

(#97229) Dorien válasza p_adam (#97226) üzenetére


Dorien
veterán

Nincs új a nap alatt:
A topik maradt a hitviták és az óvodáskori f@szméregetés színvonalán. Hurrá! :O
Én emlékszek azokra az időkre, amikor még az emberek a saját tapasztalataikat osztották meg itt. Toleranciával, elfogadva a másik ember eltérő tapasztalatát is. Jó rég vót... :U

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#97230) Remus389 válasza p_adam (#97228) üzenetére


Remus389
veterán

Mikor jut az én szerény személyem egy Susvara vagy egy csúcs Stax birtokába?

Belinkeltem erről egy szerintem jó videót, mégis mit kéne tennem?

Ott az ember elmondja hogy szerinte mik az előnyök-hátrányok. Úgy hogy hónapokig tesztelhette őket a világ legdrágább amp-jaival meg az aranykábelekkel. :D

Amúgy gondolom megnézted a világ legjobbja a Susvara, de csak hajszállal és az ő ízlése szerint. :R

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97231) p_adam válasza Remus389 (#97230) üzenetére


p_adam
addikt

Hidegen hagy. Ha ő annak hallja, szíve rajta, de az sokat elárul róla, hogy nekem tett fel privátban kérdéseket ;)
Utoljára amikor belinkeltem valamit az azért volt, mert hasonlóan volt leírva ahogy azt én hallom. Így nem kell magam ismételnem.

Itt van pl. HD800 ill. SR007 értékelve.
Én is így hallom, bár egy zavaró dolgot megfigyeltem az utóbbival kapcsolatban, amit a legtöbb teszt nem említ. Nem hiszem hogy olyan dolog, hogy zavarjon olyat, aki ezt az Audeze-re emlékeztető hangképet keresi.
Mindkettőnek van "timbre" problémája, a HD800-é nekem nagyobb, ahogy ez az oldal is írja, és nem tudom, hogy milyen erősítő rakja jobban helyre.

(#97232) Rhino666 válasza -Skylake- (#97218) üzenetére


Rhino666
őstag

Ha észérv nincs, marad a szalmabáb taktika. :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97233) Ba cy lus válasza Remus389 (#97222) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De ebből azért nem lehet általánosítani, hogy mindenki így hallja, hogy a dinamikus természetesebb. Szerintem inkább zeneibbnek hallják bizonyos esetekben. A HD650 sikere is valahol abban lehet, hogy egyrészt hoz egy elég jó szintet (összességében, de pl. basszusból nem), másrészt csinálja a zenét azzal, hogy technikailag nem annyira pöpec, pontos - és itt nem a tónusról van szó - még dinamikushoz képest sem.

[ Szerkesztve ]

(#97234) Remus389 válasza p_adam (#97231) üzenetére


Remus389
veterán

Mindkettőnek van "timbre" problémája, a HD800-é nekem nagyobb, ahogy ez az oldal is írja, és nem tudom, hogy milyen erősítő rakja jobban helyre.

Csodálkozom, hogy a régi HD800-zal jössz, miközben már rég kint a javított model a HD800S.

Utóbbival sikerült csökkenteni (de nem megszüntetni) a "timbre" problémát, amit ha egy passzoló erősítővel párosítasz, szinte megszűnik a gond. A Head-Fi fórumán lehet olvasgatni.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97235) p_adam válasza Remus389 (#97234) üzenetére


p_adam
addikt

Elnézést, hogy azzal 'jövök', amit hallgattam többször, és ugyanazzal a mércével össze lehet hasonlítani, kb. régen mintha pont te linkelted volna ezt a cikket, hogy felkeltette az érdeklődésedet, most meg valami változott... A leírások alapján elképzelhetetlennek tartom, hogy egy tuningolt S változat változtasson annyit, hogy nekem igazán élvezetes legyen hallgatni, annak is vannak más jellegű hátrányai, (ha azt írja hogy "prefer by a mile" az arra mindenképp utal, hogy nem kicsi a különbség)
Ugyanúgy, ahogy egy SR007 Mk2 sem jobb mint egy SR007 Mk1, hellyel-közel ugyanolyan, ugyanakkor némileg más.

[ Szerkesztve ]

(#97236) Rhino666 válasza p_adam (#97235) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem erted a lenyeget. Minel dragabb valami, annal jobban kell szolnia es kesz. Az allitast cafolo reprodukalhato meresi eredmenyek szakmailag hozza nem ertoktol szarmaznak, a szubjektiv velemenyek meg botfuluektol. Egyebkent is, nem lehet hangminoseget merni objektiven mert a gepek nem veszik figyelembe a holisztikus komponenseket. Bologass ha erted. :K

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97237) Remus389 válasza p_adam (#97235) üzenetére


Remus389
veterán

Nem tunningoltnak, inkább korrigáltnak mondanám a Helmholtz rezonátorral (többek közt, volt más finomítás is). Persze lehet vitatkozni a végtelenségig ezen, hogy mennyire elégségés a korrekció. Gondolom megpróbáltak a frekvenciagörbén úgy javítani hogy más tulajdonság, pl a részletesség vagy a színpad ne csökkenjen túlzottan. Utóbbi amúgy kisebb lett, de még így is a legszélesebb.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97238) p_adam válasza Remus389 (#97237) üzenetére


p_adam
addikt

Pontosan az, tuning. Abból fejlődött ki, amit mások próbáltak ki rajta és a gyár ezekből merített 'inspirációt', az eredetit pedig sokáig nem szüntette meg, mivel ilyen nincs is, hogy valamit 'tökéletesre' kikiáltunk, aztán azt mondjuk, hogy bocs mégse, majd inkább ezt.

Itt tényleg nem ezzel van a gond, csak ilyen buta kijelentésekkel, hogy a sztatikus "nem természetes" meg a "dinamikus a jó", amikor a Sennheiser három legjobb fejhallgatója is ilyen és már rég leesett volna az értékük, ha igaz lenne ilyen elhangzott kijelentés, hogy "500 dollárt se ér".

(#97239) Gzula[HUN] válasza Rhino666 (#97232) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Írhattam volna, hogy keresse fel a megfelelő fórumot, de már megtalálta.

Egyébként azt a tanácsot adtam volna neki, hogy nézze meg, mekkora az ellenállása. Ha elég kicsi, akkor még hangos is lesz alaplapról meghajtva.

#97236Rhino666: Egyetlen szempont fejhallgató vásárlásánál az, hogy milyen a hangja. Ezen kívül van még számos, pl. én nem szeretem annyira, ha tejfölös dobozból készült.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97240) Remus389 válasza p_adam (#97238) üzenetére


Remus389
veterán

Nem, ez pontosan korrekció. :K

"nem természetes" &"dinamikus a jó" kérlek linkeld ezeket az állítólagos buta kijelentéseimet. Légyszives ne add a számba, amit soha nem írtam le. Láthatólag nem olvasol elég figyelmesen, úgy vélem, ferdíteni próbálsz.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97241) fattyu válasza Remus389 (#97199) üzenetére


fattyu
veterán

nincs baj azzal hogy neked a dinamikusok jönnek be.

de ezt a természetsséget tudnánk esetleg kvantifálni mérni exakttá tenni? ami alapján ezt így egyértelműen kijelenteni hogy mi az ami a skálán hol helyezkedik el?

ls az ilyeneket meg tényleg ne már hogy attól hogy mi a működési elve még nem lesz valami egy borítékba való mindegyik másikkal.

Van iszonyat vastag feszes basszusú planar és van iszonyat takony vékkony.

Van gyors részletes hangú és van lassú részlettelen.

Dinamikusból spec SOKKKAL több szart vagy vállvonásra sem érdemest hallottam mint planarból vagy staxból.

És mondom ezt úgy hogy mostanában két dolog van felváltva a fejemen. egy középkategóriás planar meg egy nagyon high end dinamikus

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97242) p_adam válasza Rhino666 (#97236) üzenetére


p_adam
addikt

Egy szót nem értek ebből a zagyvaságból.

A mérés még hasznos lenne, amennyiben arra használnák, amire jó. Vagyis olyan mértékű fontosságot tulajdonítanának neki, amit illene, ami a hallgatási benyomás viszonylagos ellenőrzése, alátámasztása. Ki kellene hangsúlyozni, mik azok a dolgok amiben hasonlít arra ahogyan mér, és mik azok, amikben nem és mik azok amiket mérés egyáltalán nem is mutat meg. Ezt a célt kellene szolgálnia. Nem többet, és nem számít minden automatikusan "hibának", ami egy adott akármilyen jónak-rossznak mondott görbétől eltér.

Minden vélemény vélemény. Csak valami használható, valami meg hasznavehetetlen, az utóbbit kellene egy kicsit mellőzni.
Mondhatjuk azt is, hogy nem az a gond, hogy ennyi sületlenség van, inkább annyi, hogy hasznos információ nincs, avagy ha van, akkor villámgyorsan el lesz temetve, és nem lehet megtalálni.

(#97243) #11083776


#11083776
törölt tag

Most néztem,azt mondja jobb mint a hd800s a rtings győztese.
Audio technika ath-adx5000

[link]

Kár,hogy nincs az rtings-en tesztelve,sok nincs,
Pl shure shr 840A se.
de logikai alapon ,az shr 440 kap 7,6 ot a hangzàsra annal jobb a 440a és a kevés review szerint a 840a sokkal jobb mint a 440a
Szerintem hozná a 8 -at.
Nekem már megjött:)
Szép,de olcsó müanyag,felül a pánt még kicsit kemény remélem puhul.
Hangzásrol nem mondok semmit,mert nagyon kezdő vagyok (nekem nagyon bejön-, a gamer Sennheiser hez képest ami drágább tele van élettel-de ez ugye nem számit,mert game-re tökéletes )
Főként a cserélhető kàbel miatt lett a beyer helyett ,meg a 40 ohm miatt,mert beyerből tuti 250-600 vettem volna a füles dacom miatt és én mobilon,ipaden is hallgatom......ha meg a kisebbet veszek akkor mindig bennem van a kis ördög ha éppen dacról szól,hogy kár,hogy nem a nagyobb.

(#97244) Remus389 válasza #11083776 (#97243) üzenetére


Remus389
veterán

Az ath-adx5000 nekem is tetszik, összességében lehet jobb mint a hd800s, de drágább is.

További vélemények: [link]

Ha lenne rá lehetőségem, meghallgatnám.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97245) Ba cy lus válasza #11083776 (#97243) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kár,hogy nincs az rtings-en tesztelve,sok nincs,


Aztán? Úgysem úszod meg a saját füllel meghallgatást. Ez nem egy proci, aminek számításokat kell végeznie minél gyorsabban. A zenehallgatás, pláne a fejhallgatózás egy szubjektív műfaj.

(#97246) btraven válasza #11083776 (#97243) üzenetére


btraven
őstag

A te fülformád 33%-ban befolyásolja a hangot. A felhelyezés meg a másik 33%. Meg a párna állapota megint 33%.
A mérés csak egy nagyon durva iránymutató a frekvenciamenetre. Úgy 1%.
A hangminőségre meg aztán pláne nem mond semmit.

(#97247) -Skylake- válasza btraven (#97246) üzenetére


-Skylake-
addikt

Annak azert orulok, hogy a "mi befolyasolja a hangot" eszmefuttatasod vegere ha csak egyetlen egy szazalekban is, de megjelent az, hogy a fejhallgatonak maganak is van koze a hanghoz.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97248) blade123


blade123
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni a mostani Asus Rog Delta core fejesemet egy zenére jobb fejhallgatóra!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
80% Zenehallgatás, 20% Gaming

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
60-70k

4.) Új vagy használt?
Új

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
Nyitott!

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Inkább Kiegyensúlyozott hangzás, a lényeg , hogy lehetőleg visszaadja azt a hangzást amit a stúdióba megálmodtak.

8.) Honnan vásárolnál?
Magyarországon, bolt/webshop.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Asus Xonar DGX hangkártya.

Ebben szeretnék tanácsot kérni, melyikeket érdemes , én egy Beyer DT-990 Prot néztem ki de ha tudtok 50k körül vagy kicsit drágábban jobbakat ajánlani azt is meghallgatom!

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#97249) Gzula[HUN] válasza blade123 (#97248) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kb. 2 éve már nem használtam az Asus DG-met, de a hét másik felén a céges gépbe bele tudom rakatni, szóval akkor okosabb tudok lenni. Ha jól emlékszem az egy melegebb hangzást adott az erősítő softveres bekapcsolásakor. Nos, hogy valami konstruktív is legyek, a DT990 pro a kevés V hangzású nyitott fejhallgatók egyike, szóval azzal nem fog a kigyenlített hangzás összejönni.
Én a Xonarhoz azért nem használnám ki a teljes 60-70ezeres keretet, ha muszály ennyiért mondani valamit, akkor Sennheiser 560S.
Én első körben mondjuk az AT A500X, meg a Sennheiser HD599SE vonalon néznék körbe. Utóbbit amazon.de meg a .fr oldalakon viszonylag sűrűn akciózzák 99€-ra (most éppen nem). Ha olcsóbb, de jó ár/érték arányú kiegyenlített hangot szeretnél, akkor pl. kínából ott van a Philips SHP9500-as. 9600-as van amazonon most tűrhető áron, de az inkább melegebb hangú, több a mély benne.
Hifiman 400-as sorozatából azért nem ajánlok semmit, mert szerintem ahhoz kevés volna a Xonar.

Ha mégse baj, ha van egy kis bass kiemelése, akkor felhívom a figyelmed a Fidelio X2HR-re. 2-3 havonta amazonon le szokták árazni 100-120€-ra. Van aprón belőle használt 2 is, meg a reskinjéből is. (Az x2s gyakorlatilag ugyanaz, csak más a színkombináció és a gyári kábele nem 3m-es, hanem 120cm.) Könnyen hajtható, cserélhető kábeles, és masszív felépítése van sok fémmel. Ami meg bőrnek látszik rajta, az tényleg valódi bőr.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97250) blade123 válasza Gzula[HUN] (#97249) üzenetére


blade123
csendes tag

Rendben , köszönöm szépen a korrekt válaszod! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.