Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111001) ginola válasza Gzula[HUN] (#111000) üzenetére


ginola
addikt

Köszi.
X2HR gondolom lényegesen drágább.
A 9500 valóban túl mélyhiányos?
Rock, pop, akusztikus, jazz, blues zene menne...

(#111002) krono. válasza Gzula[HUN] (#110998) üzenetére


krono.
tag

Az árhoz annyit, hogy május 1-től vannak kódok Aliexpresshez megint, úgy 69 dollárból lejön 8 (kivéve, ha addigra megdrágul a termék).

(#111003) Gzula[HUN] válasza ginola (#111001) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem egy basshead cucc, de azért hallottam már világosabb fejhallgatót is. Ifi Zen Dac V2 truebass kapcsolójával nekem pl. már túl sok volt a mély, anélkül meg kevés. De nekem ebben az árkategóriában az Omnitronic mélyei jók kb. (összehasonlítás végett).

#111002krono.: Köszi.

#111001ginola: Ha jó a kód, akkor ugyanebből a boltból esetleg a 9600-as is beleférhet. Sajnos azt nem ismerem (még), de állítólag az a 9500-asnál jobb fejhallgató. Talán nincs benne peak, meg picit sötétebb, de hülyeséget nem akarok írni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#111004) ginola válasza Gzula[HUN] (#111003) üzenetére


ginola
addikt

Köszi.
A 15 ezres Omnitronicnak jobb mélyei vannak, mint a 9500-nak?

(#111005) Gzula[HUN] válasza ginola (#111004) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Relatív, de több, az biztos. A 9500-asnak a közepei szebbek. Nyitottban az Omnitronicnál több mély nem lesz ebben az árkategóriában nyitottban. Ha annál világosabb cucc nem jön be, akkor abból spórolás lesz X2HR-re(amazonon MOST drágább). Utóbbinál viszont lesz már tér, meg közép is.

Az Omnitronicnál azért elég csalóka ám az ára. Ahhoz képest elég sok cucc túlárazottnak tűnik.

Szerk.: Nekem érvénytelennek írta az alis kódot.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#111006) ginola válasza Gzula[HUN] (#111005) üzenetére


ginola
addikt

EQ-val megoldom, vannak itt-ott tesztelők által kiadottak. X2HR túl van a keretemen, sajnos.

(#111007) stellaz válasza ginola (#110999) üzenetére


stellaz
addikt

Tudom, hogy nem nyitott, de a gyári textil párnájával olyan nagyon nem szigetel le a külső hangokról és a Philipsnél jobb hangja van a VE Supernovának (több mély és semmi sibilance, abszolút kiegyenlített). Felépítésére egyszerű, de kenyelmes és masszív, pont az a fajta, amit le lehet dobni a laptop mellé. Kétféle kábelt is adnak hozzá.
50 dollár az ára. veclan.com

A Philips legnagyobb baja, hogy meghajtástól függően eljöhet a sziszegés, ami nálam pl egyenlő a hallgathatlannal. A mélyei pedig szerintem egyszerűen kevesek.
Ha X2hr-t néznél, akkor van az apróban vadi új 45 -ért, azt nem hallottam, de nagyon szokták dicsérni.

[ Szerkesztve ]

(#111008) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. Sajnos ezernyi óra után megadta magát a Cooler Master MH752 ami ugye (Takstar Pro 82 alapokra épül) Nem kapható már sajnos . Tudnátok hasonló jó minőségű Headsetet ajánlani ,mert a HomeOffice munkámnál napi 3-4 meetingnél kella mikrofon is

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#111009) Gzula[HUN] válasza Whysperer (#111008) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kérdésedre ITT a helyes fórum. Hogy tanács nélkül ne engedjünk el, magam részéről egy Cloud Alpha S-t tudnék ajánlani, az a sima Alpanal kiegyenlítettebb, de a basszus állító pöckökkel elég jól be tudod lőni, milyen legyen a jó hangzás neked. Hátránya, hogy a hozzá "ajándékba" adott dedikált DAC egy vicc, a textil párna meg egy f@s (a Cloud 2-esével ellentétben). A maradék kanóc, amivel meg tudnád használni egy normálisabb forrásról, meg 110cm, szóval nem a legideálisabb minden felhasználásra, így egy hosszabbítóra szükség lehet.
Mikrofont én pont nem hallottam, hogy milyen minőségű, de akit hívtam, elmondása alapján nem volt probléma, szépen hallotta, amit mondtam.

Vsz. valamelyik Steelseries-t ajánlhatják még, de én azokat nem ismerem.

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#111010) Whysperer válasza Gzula[HUN] (#111009) üzenetére


Whysperer
addikt

Pedig ennek a csoportnak a ajánlott listájában benne van az adott fejes. Gondolom azért ,mert egy Takstar Pro 82 lényegében és a mikrofon az meg opcionálisan kiszedhető. De közben találtam egyet itt hardverapron MH751-t ami ugyan az mitn a 752 csak nincs hozzá USB-s külső hangkártya,de azt megörökli a 752-től.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#111011) Gzula[HUN] válasza Whysperer (#111010) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha találsz valahol, akkor továbbra is ajánlott. 2 kivétel volt (ami mikrofonos is), a Cloud széria meg a CM-ek. A hanguk miatt volt ajánlott.

A listán meg azért maradt fent, mert csak "papíron" van gazdája a csoportnak, és a lista nem túl naprakész.

#111012ginola: Keresőben nézz rá, valakinek volt mind a kettő, és össze is hasonlítta. Ha nem sürgős, amazon. de meg .fr oldalakon évente 1-2 alkalommal 80-99€-ra (plusz posta) le szokták árazni az X2hr-t meg a Sennheiser HD599Se-t. Általánban Black Fridaykor, de most húsvétkor is 80€ volt az x2HR (az onnan akkor rendeltet kapod meg aprón 45ezerét).

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#111012) ginola válasza stellaz (#111007) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm. Még a Hd 560s-t néztem hasonló áron, nem tudom ez vagy az X2HR jobb

(#111013) Whysperer válasza Gzula[HUN] (#111011) üzenetére


Whysperer
addikt

Köszi köszi. :R

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#111014) emiki6 válasza Whysperer (#111008) üzenetére


emiki6
veterán

Ha nem kell zárt legyen, akkor a fidelio x2hr + vmoda boompro egy kiváló headset kombó. Csak azt ugye nem lehet most azonnal jó áron megvenni, idő míg újra akciós lesz.

Illetve konf beszélgetésre lehet érdemes nézni egy tws-t, praktikusabb. És akkor atlag felhasználasra elég egy fejes, nem kell headset legyen.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#111015) stellaz válasza ginola (#111012) üzenetére


stellaz
addikt

Passz, pont ezeket egyiket sem hallottam, de szerintem itt a fórumon van olyan, akinek mind a kettő van vagy volt, mert elég népszerű mind a két modell
A vélemények alapján nekem az jött le, hogy a Philips bugisabb, a Sennheiser analitikusabb fejes.

(#111016) ginola válasza stellaz (#111015) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm. Kell a bugi 😁

(#111017) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok olyan fejhallgatót ajánlani, ami nagyjából két fejhallgató keveréke, már mint hangban. Adott a zárt AKG K371 nagyon jó mélyekkel, kellemes középpel, de a magasnál van némi hiányom, egy kicsit nyomottabb, mint amit szeretnék. A másik pedig a nyitott Sennheiser HD 560S, ami meg pont fordítva tetszik, a magasak szépek, ott nincs hiányom, plusz a részletek hangosabbak, talán több is van, de nem tolja túl, a közép ott is rendben van számomra, viszont a mély van, hallatszik, de hiányérzetem van benne, közel sem olyan, mint az AKG-nél. Nem akarok U vagy V karaktert, de az jó lenne ha az egész mélyre lemenne és magasak fel és mindezt megfelelő mennyiségben tenné. Lehet ilyen fejhallgató (elsősorban zártban)? Természetesen sokat olvastam, de mindenről találok valamit, amit esetleg többen említenek és ami miatt elijeszt. Jó lenne egy viszonylag könnyebb fejhallgató súlyra, ami mobilról lenne hajtva, annak a kimenetének mobilhoz képest jó hangja van, de nem egy erőmű (K371-et könnyen hajtotta, a HD560s-nél éreztem, hogy talán lenne igény egy külön DAC-ra).

Az a baj, hogy volt már Hifiman Edition XS (bár az pont nyitott és nem könnyű), de sajnos nem felejtettem el a hangját, pedig nem most volt. :W Az bejövős volt nagyon és bár maradt benne bőven tartalék telefonról hajtva, de úgy is jól szólt (mondjuk akkor volt hozzá DAC-om is, csak próbáltam telefonról).

Most viszont max 70 ezer körül lenne a megfelelő ár, tudom drágábban könnyebb lenne. Esetleg a Meze 99 Classsics-ra gondoltam, használtan, mondjuk azt sosem hallottam, a márkát sem ismerem. Arról olvastam, hogy több a mély, de szépen és jó értelemben több, főképpen az olcsóbbik Meze 99-hez képest. Illetve ha az esetleg az érdekes lehet a számomra, akkor van hangban különbség a Silver és Gold verzió között?

Előre is köszönöm! :R

(#111018) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Hát nem egyszerű. Talán a Beyer DT 900 Pro X-et mondanám, dehát az is felette van, ráadásul nyitott. Esetleg a Shure SRH840A is megfelelő lehet.

(#111019) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#111018) üzenetére


Ba cy lus
őstag

(Válasz akart lenni #111017 osonte hozzászólására. :R )

(#111020) Whysperer válasza emiki6 (#111014) üzenetére


Whysperer
addikt

Megrendeltem azt a MH751-t Ha jó használom egy darabig ,de ez "fidelio x2hr + vmoda boompro" de ez nagyon tetszik. Köszi. Lehet benevezek egyre. Szememmel dolgozok VFX artistként,de

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#111021) osonte válasza Ba cy lus (#111019) üzenetére


osonte
senior tag

A Shure SRH840A-t néztem, az amúgy tetszik és árban is jó. Talán annyit találtam, hogy törni tud (volt törött kép), de a hangját nem ismerem. Régen volt SRH440-em, de az nagyon steril volt nekem (vagy inkább olyan semmilyen, közép tartományban erős, úgy emlékszem), nem volt zenehallgatási élményem, de az régen volt, alacsonyabb kategória, meg az A végű újabb sorozat is, talán ha jól olvastam a hangja is jobb. Nem tudom milyen karakter lehet, mennyire megy le mélyre?

A Beyertől meg félek, mert azoknál vagy equalizerrel játszanak (azt nem szeretném), vagy valakinek szúrós a magasa, bár a 900-as szintén egy magasabb sorozat és lehet ott ezek nincsenek meg.

Köszönöm a tippeket! :R

(#111022) Ba cy lus válasza osonte (#111021) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Más a sima SRH-440/840, mint az 'A'-utótagos verzió (előbbit már nem forgalmazzák, csak szerintem sokan nem írták át, de kétlem, hogy kapható még belőle új). Elvileg a pánt is tartósabb lett, a hang pedig biztosan változott.

A Beyert meg tudod hallgatni a Hitspace-ben.

[ Szerkesztve ]

(#111023) stellaz válasza osonte (#111017) üzenetére


stellaz
addikt

Hifiman Sundara Closed Back? Apróban van vadi új, zárt, szerintem megfelel az igényeidnek is. Esetleg ha találsz ennyiért Grado sr225x-et használat. Annak is nagyon jó mélyei vannak és intenzív a magas tartományban is.

(#111024) osonte válasza stellaz (#111023) üzenetére


osonte
senior tag

A Hifiman biztos jól szól, de az egy nehezebb darab, a Grado-t is nagyon dicsérik, szóval az is jó lehet hangra, de azt meg nem tudom elviselni ha a fülemen van valami, ami nyomja.
Köszönöm azért, hangban mindkettő biztosan jó lehetne! :R

Ba cy lus: (bocs telefonról írok...) A Beyer DT 900 Pro X megtetszett, bár ahhoz még gyűjtenem kell, (persze nem nézegetni fogom), de lehet a Shure 840A is megérne egy próbát (max elállok 14 napon belül), de ott meg félek, hogy az egy ligával lejjebb van, az ára miatt. Gondolkodok vagy gyűjtök még szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#111025) Ba cy lus válasza osonte (#111024) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Na azért ennyire pedánsan nem követi a hangminőség az árat, nem kell aggódni. :) Ezzel nem a Beyert akarom lehúzni, csak általánosságban. Meg ugye itt arról sem beszélhetünk, hogy egy kimaxolós láncba menne, tehát az lesz (lenne) a nyerő, ami mobilról jobban szól.

[ Szerkesztve ]

(#111026) emiki6 válasza osonte (#111017) üzenetére


emiki6
veterán

Meze 99-et inkább ne.

Ha mobilról jól hajtósat akarsz, akkor quad era 1. Nyitott, de mocsok jó, telóról is. Hallgattam már utcán is, ott is adta, már amennyire az egy nyitott fejestől telik utcán.
Nehéz is, mint az edition xs amúgy, nem is olyan kényelmes, de az xs V-bb karakter.
Ha budapesten jársz szólj, talán tudlak fogadni meghallgatni.

Illetve a neumann ndh-30 nagyon jó még a hemp és a quad mellett nálam az került nagy becsbe, ha teheted hallgasd meg és ha már ott vagy, akkor a zárt tesóját is, az ndh-20-at (vagy ha zárt kell akkor csak azt).

Amúgy dt1770 pro, DCA aeon 2 noire, final sonorus VI azok amik nekem zártból tetszettek, noha a final nem izolálósan zárt, de ellentétben pl a d5200-zal nem is félnyitott.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#111027) Gzula[HUN] válasza emiki6 (#111026) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

"de ellentétben pl a d5200-zal nem is félnyitott"

Izé... biztos, hogy a D5200-as félnyitott?

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#111028) stellaz válasza osonte (#111024) üzenetére


stellaz
addikt

Apróban van használt Shure 1540 még 8 hónap garanciával, mondjuk az valamivel a kereted felett van, de zárt, állítólag nagyon könnyű karbon szerkezetes, kényelmes és jó mélyei vannak.
Sosem találkoztam vele élőben, csak egy tipp, aminek utána nézhetsz.

Sundara CB valóban elég nehéz, ennek ellenére kifejezetten kényelmes hosszabb távon is.

[ Szerkesztve ]

(#111029) emiki6 válasza Gzula[HUN] (#111027) üzenetére


emiki6
veterán

Aha, van egy rés a kupak és a fejes között, ezért zártnak nem nevezhető. Minden hasonló denon és fostex fejes ilyen.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#111030) Gzula[HUN] válasza emiki6 (#111029) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Azért a Sony MDR-1A-nál, meg a Hyperx Cloud Alpha-nál, az Oneodio A30-asomnál nem jutott eszembe, hogy félnyitott fejesek lennének (az általad említett, d5200-ashoz hasonló okok miatt), nekem inkább a Technics EAH-820-asnál, meg a Philips SHP2500-asnál tűnt nekem így.

Cup -- Inside Look

Lehet, hogy egyedül maradok a véleményemmel, de én nem erőltetném, hogy a Denon D5200-as nem zárt fejes lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#111031) osonte válasza emiki6 (#111026) üzenetére


osonte
senior tag

Köszönöm a lehetőséget! :R
Illetve mindenkinek köszönöm a válaszokat! :R
Van mit olvasgatnom, most azonnal nem fogok szerintem dönteni, mert úgy látom ki kell pótolnom majd a keretet...

(#111032) emiki6 válasza Gzula[HUN] (#111030) üzenetére


emiki6
veterán

Én nem nevezném zártnak azt, ahol nincsen seal.

Van persze szellőző lyuk a dt770-en is, de azthiszem azon nem igazán jut hang se ki se be.

A cloud alpha sem zárt (mm az én definícióm szerint)? A sima cloud úgy tudom az volt.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#111033) Gzula[HUN] válasza emiki6 (#111032) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Javasolom, hogy az open-, illetve closed-back headphones mellé vezessük be a "holes on the top" kategóriát is, hogy egyértelmű legyen.

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#111034) jippa


jippa
aktív tag

Itt hamar, lehetetlen időpontban és EU-n belül ér véget egy aukció. Jó lehet az ár. Nekem van már elég belőle.

(#111035) ginola válasza stellaz (#111007) üzenetére


ginola
addikt

A 9500 sziszegése csökkenthető eq-val?
22 e Ft-ért tudnék szerezni...

(#111036) emiki6 válasza Gzula[HUN] (#111033) üzenetére


emiki6
veterán

Találtam egy commentet oratory-tól a témáról redditen: [link]

Ő úgy bontja (mint hangmérnök), hogy akusztikailag nyitott/zárt front és back. Ahol mindkettő zárt az zárt fejes, ahol mindkettő nyitott, az nyitott. Ahol az egyik ilyen, másik olyan, az "semi closed", amire magyarul félnyitottként szoktunk hivatkozni azthiszem.

Ahol sok rés van, az akusztikailag nem zárt.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#111037) stellaz válasza ginola (#111035) üzenetére


stellaz
addikt

Nem tudom, nekem az oldotta meg, hogy a Megatron nevű dac/amp-vel használtam, de iFi Go Blu-val nagyjából hallgathatatlan volt. A VE Supernova szerintem minden szempontból egy jobb fejes. Ne tévesszen meg az egyszerűsége, masszívabb kivitel a Philipsnél.

A Philipset csak akkor venném meg, ha ki tudod próbálni, hogy sziszeg-e a meghajtásoddal, illetve hibátlan a fülpárnája, mert gyári az nem kapható hozzá.

(#111038) ginola válasza stellaz (#111037) üzenetére


ginola
addikt

Bontatlan. Laptop és telefon hajtaná, ha otthon vagyok egy régebbi Nakamichi sztereó erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#111039) stellaz válasza ginola (#111038) üzenetére


stellaz
addikt

Nagyot nem kockáztatsz, 22-ért el fogod tudni adni, ha esetleg nem jön be.
Játékra és filmre szerintem kifejezetten jó és a könnyedebb jazz zenék is jól álltak neki. Könnyen hajtható, azzal szerintem nem lesz gond. A Megatron azért többet kihozott belőle, mint a telóm, szóval (hacsak nem valami felső polcos telód van szuper audióval), akkor az előrelépéshez úgyis kell hozzá (vagy tulajdonképpen bármi más fejeshez) valami dedikált dac/amp.

[ Szerkesztve ]

(#111040) ginola válasza stellaz (#111039) üzenetére


ginola
addikt

Rock, jazz, akusztikus zene főleg.

(#111041) stellaz válasza ginola (#111040) üzenetére


stellaz
addikt

Rock zenéhez szerintem kevés a basszus, a jazz, akusztikus, arra szerintem jó lesz.
Ha ennyi pénzt szánsz rá, akkor valahol úgy is kell kompromisszumot kötnöd. Mondjuk ennyi pénzért nagyjából kockázat mentesen ki tudod próbálni.
Ha tudsz valamivel többet is rászánni, akkor ott az X2HR, vagy pro tippként keresd meg Nova fórumtársat a Phoneix kapcsán, szerintem azzal maradéktalanul elégedett lennél, ha a meghajtásod elég hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#111042) Solicidium válasza emiki6 (#110989) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Úgy látom, ugyanitt az Ananda is egész jó áron megy, bár talán ennyiért néha ki lehet fogni HA-n is.

[ Szerkesztve ]

(#111043) emiki6 válasza Solicidium (#111042) üzenetére


emiki6
veterán

Szólj, ha veszel, meghallgatnám... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#111044) energomatt válasza Solicidium (#111042) üzenetére


energomatt
senior tag

+ VÁM?

(#111045) Solicidium válasza energomatt (#111044) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Úgy látom, mivel aliexpresses a cucc, azt írja, hogy included (általában ezeknek a platformok IOSS-szel dolgoznak, így a vevő nekik fizet minden közterhet, tehát már benne van az árban és a platform fizet egyben a hatóságok felé).
Amúgy a vám általában elhanyagolható mértékű, csak pár százalékos; ami húzós az a vámmal növelt ügyleti értékre számolt áfa, mely nálunk ugye elég magas.

[ Szerkesztve ]

(#111046) btraven válasza emiki6 (#111029) üzenetére


btraven
őstag

Ja, én hatalmasat koppantam amikor vettem egy zártnak mondott Panasonic fejest. Ott is volt egy ilyen rés. Minden ki- és behallatszott.

(#111047) s4tch válasza Solicidium (#111042) üzenetére


s4tch
veterán

Hifimant a saját boltjukból érdemes venni.

https://store.hifiman.com/index.php/

(#111048) Solicidium válasza s4tch (#111047) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Persze, most ott is jó akciók vannak, de itt most az volt a lényeg, hogy pl. a HE400SE Alin még olcsóbb és ráadásul van a "kínai" változat. Másrészt a saját boltban egy-két dolog (pl. fejpántok) csak USA és Kanada, másrészt meg gyanús, hogy itt még nincs vám+áfa az árban.

[ Szerkesztve ]

(#111049) Gzula[HUN] válasza Solicidium (#111048) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Hifiman store-ból rendszeresen szoktak a fórum társak rendelni, semmi plusz költség nem jön arra, amit ott kifizetsz. Sőt, olyan is előfordul, hogy ha több fejhallgatót rendelsz, akkor nem számít fel plusz postázási költséget, csak amennyit 1 fejhallgatóra felszámít. Ha jól "tévedek", akkor lengyelországi raktárból küldik a fejeseket.

IOSS rendszer meg 150€-ig van, utána nagyobb mértékű a vámkezelési díj, ha a posta intézi, akkor 7500.- HUF, és a ÁFA alapját képezi elvileg a szállítási költéség is, szóval lennének még egyéb költségek. Kérdés ki intézi, mert nekem eddig az Express One hozta a kb. fél tucat fejhallgatót, amit Kínából rendeltem, mondjuk egyik se volt 150€-nál drágább.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#111050) Kasya


Kasya
nagyúr

Köszönöm a tanácsokat!
Bementem tegnap a Denonba meghallgatni a Denon és Focal cuccokat.

Denon 5200:
Elso megszolalaskor nagyon nagy hatast tett rám a "punchy" basszusával. Aztan amint jöttek a magas tartományok, csalodott lettem. Kis idő után rajottem, hogy hosszu tavon a basszussal két dolog torténhet...vagy elmegyek felette és már nem figyelek oda rá (semlegessé válik), vagy szimplan zavaro. Alapvetoen tetszett. De a magasban olyan szinten csalodtam, hogy az mindent törölt a fejembol.
Valoszinu egyedul vagyok ezzel az elmennyel, mert tesztekben sehol sem lattam erre panaszt.

Denon 7200:
Elsore ez is megdobbento elmenyt nyujtott. Kiegyensulyozottabb mély, részletesebb hang és kellemes magas. A részletek kiemelése még pont nem a zavaro szinten volt, inkabb hozzáadott az elmenyhez. Olyan dolgokat is kiemelt a zeneben, amikre korabban nem is figyeltem. Nem csak uj elmenyt adott, de letisztult és kiegyensulyozott hangzást. A közép kiemelése szamomra sokkal "muzikálisabb" élményt nyujtott.

Focal Elegia:
Csalodas. Anyagminosegben viszontlattam a Spirit minoseget. A fejre nem illeszkedett olyan jól, mint a Denon. A kenyelem es minoseg már az elejen félelmet gerjesztett bennem. A hang sem nyugozott le. Nem volt olyan meleg és "távolinak" ereztem.

Így most boldog tulaja vagyok egy 7200-nak, aminek minden percét élvezem. Focal Spirit Classicrol ez volt a legjobb dontes nekem elorelepensek. Hasonlo karakterisztika, de nagyobb és szélesebb tér, puhább, részletesebb hang.

Oppo HA2SE is leváltásra kerult és helyette beszereztem egy Topping DX7 Pro+-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.