Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97351) pprod94 válasza Ba cy lus (#97350) üzenetére


pprod94
aktív tag

Igen, feltűnt. :) Az 102dB volt, a 770-es meg ugye kevesebb.
Majd kipróbálom még máshol, ha úgy adódik.

(#97352) #14752768 válasza liszi70 (#97347) üzenetére


#14752768
törölt tag

Nekem is hat méteres kábel kellett itthonra a fejhallgatóhoz, csináltattam egy Van Damme-ot, és szerintem klassz lett. (ez az)
Azt jó szívvel ajánlom, három métereset adnak az AT-hez.

(#97353) Ba cy lus válasza pprod94 (#97351) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Különben az én ex-DT770-emnek is volt hasonló problémája. Nem kellett hozzá fülsüketítő hangerő, és kimondottan egy felvételnél tűnt fel (ami azonban mégsem a felvétel hibája volt), mikor az üstdobra rávertek.

(#97354) pprod94 válasza Ba cy lus (#97353) üzenetére


pprod94
aktív tag

Az a baj, hogy minden zenénél ez van. Egyre gyanúsabb, hogy az E10K nem bírja meghajtani becsületesen.

(#97355) liszi70 válasza Gzula[HUN] (#97348) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! Meg is vettem, gondolom pár nap múlva itt lesz. Cserélhető a bőr párnája? (Bár ha tényleg igazi bőr, akkor azt nemigen kell cserélni.)

#97352Tibor77i
Köszi! A VanDamme-os Pintér Krisztiánnal csináltattad? Egyben 6 méter, vagy pótlást csináltattál? Mennyiből jött ki?

(#97356) Dorien válasza liszi70 (#97355) üzenetére


Dorien
veterán

Műbőr, de szerintem sokáig fogja bírni. Sok A550Z megfordult már nálam... :) Könnyen hajtható, nagyon-nagyon kényelmes fejes élettel teli hanggal.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#97357) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!
A következő kérdéssel fordulnék hozzátok, melyik a legjobb DT770 Pro klón a piacon?
Nyárra beszereznék egyet, kicsit sokallom az eredeti árát, viszont egy velúr párnás zárt fejhallgató elkelne melegebb időkre. SHP600-m van, valami ilyesmire gondoltam csak zárt kivitelben.
Amikről tudok az a Superlux HD660(ehhez gondolom felrakható a gyári velúr), ill. a BH 770 bár utóbbiról sok jót nem hallottam.
Keret olyan 20 ezer vagy alatta, forrás Fulla 2. EQ-tól nem félek, szóval ha kicsit sok a magas tudok rajta korrigálni.(vitába nem folynék bele, számomra bevált)
Hangképben SHP600, korrigált magasokkal. Zártban DT240 Pro-t, és A550Z-t szoktam használni, bár ezektől eltérhet.

Előre is köszönöm!

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#97358) Gzula[HUN] válasza csakany2001 (#97357) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Talán a Lewitz MH8500-as. Kínából ISK MDH8500 elvileg ugynolyan. Előbbiről a fórum keresőjét használva azért találni infót.

#97359liszi70: Semmire se raknak valódi bőrt. De műbőrből is van jobb, meg gagyibb minőség. Másfél - két évnél többet egyik se fog bírni napi használattal. Eltérés lehet persze használat függvényében.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97359) liszi70 válasza liszi70 (#97355) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Ja, hogy nem bőr? Azt az infót kaptam, hogy bőr, de akkor az féknyúz volt. :)

(#97360) Ba cy lus válasza csakany2001 (#97357) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pedig ahhoz képest nem sok a dt770, hogy ezelőtt 10 éve is ennyi volt. :U

(#97361) liszi70 válasza Gzula[HUN] (#97358) üzenetére


liszi70
nagyúr

Értem. Nem gondoltam volna, hogy egyáltalán nem használnak bőrt a fejhallgatók párnájához. A műbőrrel meg az a baj, hogy könnyebben aláizzad az ember.

Az A550Z párnája cserélhető? Ha elkopott, megtöredezett, elszakadt, mi a teendő? (Egy másik fejhallgató vásárlását leszámítva. :) )

[ Szerkesztve ]

(#97362) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Tegnap estig meg voltam győződve róla, hogy a DT 770 PRO 250Ω alkalmatlan zenehallgatásra :D.
Filmnézéshez vettem, néha ugyan szerettem volna késő este zenét is hallgatni vele, de akárhányszor megpróbáltam mindig letettem róla, mert nagyon gyengus hangminőséget kaptam. Ugyan a Teac fejeserősítőmről teltebb volt a hangzás mint a MikroFluentAmp-ról (középtartományban a legnagyobb a különbség), de így sem volt számomra hallgatható. A DAC egyébként még mindig TC Impact Twin (van belőle kettő is).
Viszont a minap összedobtam egy pár trs-xlr kábelt és gondoltam bejáratom a dac és fejeserősítő közt. Tegnap este megnéztem egy filmet, majd gondoltam, rápróbálok így, ezzel az összeköttetéssel zenére is. Megdöbbentem, hogy mostmeg teljesen elfogadhatóan zenél a DT770. Nem tudom mennyivel másabb az útvonal a Teac fejeserősítőnél. Más opák vannak-e így a jelútban, de mostmár végre zenére is tudom használni a Beyert.
Amúgy rendesen "sötét" hangzása lett így ebben a felhozatalban a fejesnek :).
Mindenesetre zenei a hangzás és ez a lényeg.
Csak azért írtam le, hogy íme egy újabb bizonyíték arra, hogy ha leírunk egy fejest, az még nem azt jelenti hogy rossz. Simán benne van hogy eddig nem a hozzá megfelelő láncba illesztettük.

U.I.: A fejeserősítő leírásánál (a damping factor selector-nál) csak most nézem hogy a High állás-nál a legkisebb a DF. Mindenesetre nekem eddig fejestől függetlenül mindig ebben a pozícióban volt a legjobb a hangzás. Vagy a leírás van elrontva. ;]

[ Szerkesztve ]

(#97363) Gzula[HUN] válasza liszi70 (#97361) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Pont az A550Z-ről nem láttam videót, de a nyitott testvérén ÍGY is lehet párnát cserélni. Mivel kör alakú, relatíve sokféle párnát tudsz hozzá rendelni akár átmérő alapján is.
- Eredeti párnák közül ITT tudsz válogatni. De a teljesség igénye nélkül továbbiak:
- Brainwavz-ok közül pl.
- Olcsó párnák

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97364) szakibá... válasza liszi70 (#97361) üzenetére


szakibá...
senior tag

A Bowers & Wilkins P5 -ön újzélandi báránybőr van (a sorozat többi tagján is), és én vettem már Ali-ról valódi bőr párnákat, igényesen megcsinálva. Szóval létezik.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#97365) #14752768 válasza liszi70 (#97355) üzenetére


#14752768
törölt tag

Igen, vele. Egyben hat méter, az egyik vége 6,3 jack a másik a kicsi. 9500 Ft volt, ha jól emlékszem, posta nélkül. Nagyon jól össze lehet tekerni, ha nem kell, szépen megcsinálta Krisztián.

(#97366) Dorien válasza Gzula[HUN] (#97358) üzenetére


Dorien
veterán

A Sennheiser Momentum 2 (M2 AEi) alapból bőr párnával jött. Rendszeresen ápolva tartós, de nekem sokkal izzasztóbb, füllesztőbb volt, mint egy jó minőségű protein leather párna. Ebben nyilván az is közrejátszott, hogy teljesen körülölelte a fülemet és így az összes hő a párna alá került. Az ATH-W1000X Dekoni bőr párnájánál nem emlékszem ilyen izzasztó érzetre.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#97367) Gzula[HUN] válasza Dorien (#97366) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ezeknek a bőröknek már annyi közük van a tehénhez, mint a 1,5%-os zsírtartalmú tejnek. Egy középkategóriás autóban is a bőr ülés gyakorlatilag bőrdara, amit ragasztó meg festék tart össze.
Ettől függetlenül nekem is jutott kellemes csalódás, ezek közül kiugró az OneOdio Pro-50-es protein leather párnája. Lassan 3 éve megvan, de csak pár napja kezdett az oldalán 1-2 repedés lenni. Ennél kevesebb idő alatt cseréltem az MDR-1A-n 2X párnát. Az is kényelmes, de másfél év után gyakorlatilag 1 hónap alatt hirtelen el kezdett először ragadni, majd foszlani.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97368) liszi70 válasza Gzula[HUN] (#97363) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi szépen, látom van megoldás a párna-cserére, többféle is, ha esetleg szükséges lesz. Az A550Z műbőrjétől félek egy kicsit, hogy mennyire lesz kellemes főleg nyáron. Valami puha posztó megnyugtatóbb lenne, de majd meglátjuk a gyakorlatban. :)

(#97369) liszi70 válasza #14752768 (#97365) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Egyben hat méter, az egyik vége 6,3 jack a másik a kicsi."

A te fejhallgatód cserélhető kábeles, így nem gond egy hosszabbra cserélni, de az én leendőm, az A550Z nem. Így nekem a 3m gyárihoz hozzá kell toldanom egy 3m-es hosszabbítót, vagy a fejhallgató szétbontásával (garinak annyi) be kell szerelni egy 6 métereset.

Szokás kicserélni az egész kábelt fejhallgatóknál, vagy inkább a toldó a sztenderd? A hifi-tuningolásnak nincs határa, és hangi okokból biztosan sokan fejlesztik kábelcserével a fejesüket is, inkább arra vagyok kíváncsi, ebben a kategóriában van-e relevanciája a komplett kábelcsere vs. toldó kérdésnek?

[ Szerkesztve ]

(#97370) Dorien válasza liszi70 (#97369) üzenetére


Dorien
veterán

Vegyél hozzá hosszabbítót szerintem.

Gzula[HUN]: Valódi bőrnél inkább bárány, birka szokott lenni az alapanyag forrása. A Momentum 2 párnája érezhetően más volt, mint a PU leather párnák. A Dekoni Elite Sheepskin dettó. De mondom, én egyedül tartósságban vagyok a valódi bőr híve, nekem a jó minőségű műbőr (Focal Spirit, ATH-A1000Z, W1000Z) viseletre még komfortosabb is volt. A plüss / hibrid párnák meg a legjobbak, de pl. a Brainwavz XL hibrid csalódás volt.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#97371) #14752768 válasza liszi70 (#97369) üzenetére


#14752768
törölt tag

Akkor még olcsóbban megúszod, a Klotznál is láttam toldókat meg csomó más helyen is. Pár éve én is hosszabbítottam, nem volt vele gond.

(#97372) niof válasza Dorien (#97370) üzenetére


niof
addikt

Nekem is a Dekoni Elite Velour vált be. A HD 650-en és a HD 58X-en is az van. Le nem cserélném másra! :N

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97373) Toportyán67


Toportyán67
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék régi Beyer DT 880 fejhallgatóm párnacseréjéhez." Huszonsokéves" darabról van szó. Jelenleg hámlós műbőr párna van rajta.Köszönöm! :)

a meg nem szerzett lőkészséget 9 lőszerrel is fent lehet tartani :(

(#97374) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok. Bár nem ide tartozik, de úgy látom a gamer fejhalgatók fórumban nincs túl nagy élet..

Van egy steelseries arctis pro fejhallgatóm ami kb 2 éves.
Pcx-nél lett vásárolva. Most viszont sikeresen eltört a burkolat ahol csatlakozik a fejpánt részhez.
Elvileg 12+12 hónap garancia van rá. Bármit is jelentsen ez. Érdemes lehet szerintetek vissza küldeni vagy úgysem foglalkoznak vele? Nem találtam sehol ilyen utángyártott burkolatot hozzá. Létezhet ilyen szerintetek? Vagy inkább tákoljam össze ha nem sikerül a garancia?
Köszi. :R

(#97375) btraven válasza Ba cy lus (#97360) üzenetére


btraven
őstag

Valóban a szinergia a legfontosabb.
Sansa Clip+ a HD555-tel csodálatosan szól. Legalábbis Cannibal Corpse-t hallgatva.
De például a HD6XX-et már nem tudja meghajtani(?) mert azzal borzalmas.
A HD555 is borzalmas ha az okostelóra dugom.

(#97376) Gzula[HUN] válasza haiiro_o (#97374) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem te vagy az első, aki így járt. Kérdés, hogy tudod-e érvényesíteni garanciát. Youtube tele van egyébként segítséggel a javításhoz.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97377) haiiro_o válasza Gzula[HUN] (#97376) üzenetére


haiiro_o
tag

Nem is gondolta, hogy ilyen gyakori hiba ez. Ha rá lehet fogni hogy tipushiba, akkor talán van esély a garira nem?

(#97378) Dorien válasza btraven (#97375) üzenetére


Dorien
veterán

A Cannibal Corpse alapból borzalmas... :) Anno Niof kollégával elektrotechnika gyakorlaton az egyik hörgős, ugatós számukat lejátszottuk visszafelé. Nem nagyon tudtunk különbséget tenni, ugyanúgy szólt, mint előrefelé! :DD

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#97379) Gzula[HUN] válasza haiiro_o (#97377) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Egy próbát (legalább egy telefont) megér. Nálunk a gyerek pár hónapos szemüvegének a pántja tört el. Vissza vittük javításra. Ott mondták, hogy ez egy típus hibája a szemüvegnek, gariban cserélték mind a két szárát. De ha azt mondják, hogy nem rendeltetés szerűen volt használva, azért tört el, akkor tudomásul vettük volna. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97380) haiiro_o válasza Gzula[HUN] (#97379) üzenetére


haiiro_o
tag

Igen. Köszi az ötletet. Remélem sikerül a gari :R

(#97381) mcs válasza pprod94 (#97354) üzenetére


mcs
veterán

Nekem nem torzít a DT 770 Pro Sound Blaster Z-vel akkor sem, amikor minimal technoval nyúzom nagyobb hangerőn, de dinamikában kissé elvész, ami lehetséges, hogy pont a hangkártyám problémája.

[ Szerkesztve ]

(#97382) Ba cy lus válasza Dorien (#97378) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pedig a Hammer Smashed Face c. számuk legendás: [link].
Ez sem rossz: [link].

[ Szerkesztve ]

(#97383) niof válasza Dorien (#97378) üzenetére


niof
addikt

Fúú, te mikre nem emlékszel! :DDD
Én arra emlékszem, hogy nálad játszottunk a StarCraft-al, és akkor szerettem meg. Az egyetlen stratégiai játék a mai napig, amivel hajlandó voltam játszani. :B

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97384) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Mostanában felfedeztem, hogy a fejhallgató kábel cseréje után már a sima focuspaddal is hallgatható lett a he560 v4. Nem olyan egyértelmű a különbség focuspad-A-hoz képest, hogy egyik sötétebb vagy világosabb. A mély-közép a focuspadon erősebb, most ez jobban érvényesül általában, mint a 4-5 kHz-es csúcs. Magasban ez nekem visszafogottabb, mint a focuspad-A, amivel összességében még mindig jobban egyben van, simább a zene annak ellenére, hogy néha hiányzik belőle egy kis mély-közép, ami a gyári kábellel rendben volt.

[ Szerkesztve ]

(#97385) csakany2001 válasza Gzula[HUN] (#97358) üzenetére


csakany2001
senior tag

Olyanom volt, nagyon mélyhiányos számomra ezért megváltam tőle. Lehet EQ javított voltam, nem próbálkoztam vele. Ill. elég nehezen hajtható, Fulla 2-nél szerintem komolyabb DAC kéne elé, arra meg nem akarok jelenleg költeni, ez bőven elég nekem a meglévő fejhallgatóimhoz.

Ba cy lus

Igazából csak egy jó velúr párnás fejhallgató kellene, nincs nagy igényem, leginkább csak hogy 40 fokban is fel tudjak venni egy fejhallgatót amivel nem zavarom a mellettem ülőt.
Erre meg kicsit sokkalom a normál DT770 Pro-t, de ha az A550Z-m cserés lesz meglépem viszont elég jól húzza és nem biztos hogy megérné arra cserélni.(ez kb. az ideális hangkép számomra)
Végül bepróbálkozok egy 32 ohm-s HD660-al, aztán kiderül, erről még úgy sem olvastam itt szóval ha van igény írók pár sort, max eladom vagy visszaküldöm ha nem vagyok elégedett vele.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#97386) Gabbbb válasza csakany2001 (#97385) üzenetére


Gabbbb
senior tag

"Végül bepróbálkozok egy 32 ohm-s HD660-al"

Hogy mivel?

(#97387) CyberFriend válasza Gabbbb (#97386) üzenetére


CyberFriend
tag

Superlux HD660 Pro 32-vel

[ Szerkesztve ]

(#97388) btraven válasza niof (#97383) üzenetére


btraven
őstag

El kell hogy keserítselek. De csak a Starcraft 1 (meg a Total Annihilation) a játszható real-time stratégia. Ne csodálkozz hogy csak azzal tudtál játszani.

(#97389) Gabbbb válasza CyberFriend (#97387) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Gratulálok a Superlux-nak ehhez a névhez. ;]

(#97390) csakany2001 válasza Gabbbb (#97386) üzenetére


csakany2001
senior tag

Ezzel, én csak Pro-ról tudom hogy 32 ohm-s az meg eleve velúr párnás szóval kiderül. Hozzátenném, hogy itt a sima szerepel, nem a Pro de szinte 100% hogy elírás.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#97391) Gzula[HUN] válasza csakany2001 (#97385) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

HyperX Cloud 2. Ahhoz van alapban 2 fajta párna. Nekem volt a fejemen kb. 1 órát asszony unokaöccsénél. Akkor a hozzá adott DAC nélkül, csupán telefonról használtam, de azzal nekem se volt mély hiányos. Hátránya, hogy nem cserélhető a vezetéke. Időnként van akcióban 20ezer HUF körül, használtan ennyiből már jó/újszerűt kapsz.
A Cloud Alpha-nak cserélhető a vezetéke, de azon meg van hangerő szabályzó, szóval kell is cserélni. Utóbbiban talán még több bass van.
Talán a Cloud Alpha S ami mindent tud (cserélhető vezekék, jár hozzá +DAC, és 2 pár párna), de az meg nem olcsó.
Vagy veszel egy alap Cloudot, és rendelsz hozzá textil párnát. Én ilyet rendeltem. Nem mondom, hogy non plusz ultra, de nagyon hasonló minőségű (szöszmágnes) anyagból van, mint az X2HR gyári párnája. Hangra viszont jó, a TAD-500-asomon van. Melegebb hangzása lett tőle, mint a gyári párnával.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97392) Spíler válasza csakany2001 (#97390) üzenetére


Spíler
őstag

Nem tudom mire gondolsz,hogy elírás,de itt is van.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#97393) Mardel válasza csakany2001 (#97390) üzenetére


Mardel
őstag

Elírás.
A sima 150 Ohmos a honlapjuk szerint (Specifications fül). [link]
Frekimenete is ott van, DT770 Pro 80 Ohmtól eltér hangzásban. [link]

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97394) Ba cy lus válasza Gabbbb (#97389) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Miért? Náluk sokkal előbb létezett HD660, mint a Sennheisernél, és a DT770 kópiája akart lenni: [link].

[ Szerkesztve ]

(#97395) Gzula[HUN] válasza Mardel (#97393) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Itt van egy bemutató, ahol össze is hasonlítják a 32 és a 150 Ohmos verziót. (Az összehasonlítás erős túlzás, de jobb szót nem találtam.)

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#97396) niof válasza btraven (#97388) üzenetére


niof
addikt

Ennek semmi köze ahhoz, hogy melyik milyen. Egyedül a SC fogott meg a világával. A többi semennyire nem is érdekelt sosem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#97397) Remus389


Remus389
veterán

esti mese

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#97398) :AMF: válasza Toportyán67 (#97373) üzenetére


:AMF:
senior tag

Erről a régi fajta DT880-ról van szó? [link]
Ha igen, akkor ezt a párnát érdemes venni hozzá. [link]

(#97399) Toportyán67 válasza :AMF: (#97398) üzenetére


Toportyán67
csendes tag

Köszönöm. :) Igen. Erről lenne szó. Bonyolult a rendelés?

a meg nem szerzett lőkészséget 9 lőszerrel is fent lehet tartani :(

(#97400) :AMF: válasza Toportyán67 (#97399) üzenetére


:AMF:
senior tag

Csak annyira bonyolult, mint bármelyik webshop-ból. 9 euró körül volt a szállítás, ha jól emlékszem. Paypal-el is lehet fizetni.
Egy kicsit küzdeni kellett a kagylók pereménél a felrakással, de megérte, mert csak ezzel a párnával kaptam normális hangot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.