Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) #71562240 válasza .DLL (#20994) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Akkor ez most jó, vagy nem jó nekem?" A tudás átok. :DDD :B

De "soha ne mond, hogy soha": elsősorban gyakorlat kérdése, hogy mennyire hall jól az ember hangminőségkülönbségeket. (No és persze minél jobb (informatívabb) a hangrendszer, annál jobban kimutatja a hangminőségkülönbségeket, ezt nem is kell mondanom.)

(#21002) Dorien válasza sanyixXx (#21000) üzenetére


Dorien
veterán

A Marley egy f@sch, gyanítom a másik is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#21003) gelbelex válasza #71562240 (#20992) üzenetére


gelbelex
őstag

nem hit és fülvita a vezeték bejáratása sem

Kérhetek linket? Tényleg kíváncsi vagyok. És mi változik meg a vezetékben a bejáratás során?
EIK! :R

(#21004) .DLL válasza vodkaboy22 (#20998) üzenetére


.DLL
veterán

Jaja, ugyan az, mint a coconut audio. :DDD

(P.H.)

(#21005) servo


servo
újonc

Sziasztok!

A Maxell Retro DJ-ről mondanátok pár véleményt? Megéri 6000 forintért?

(#21006) #71562240 válasza gelbelex (#21003) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az ilyen típusú "linkkérésekre" mindig azt szoktam válaszolni (visszatérő kammereri szófordulat), hogy ez a hifi több évtizedes történelme, paradigmája, sok olyasmivel, ami ma már közhely, tehát ilyesmit én nem állok neki kigyűjtögetni és "linkelgetni", akit érdekel a téma, művelődjön a hifi szakirodalomban. Elnézést ezért. (Célzatos hasonlat: történészfórumban se állok neki "linkelgetni" a nem történészek számára arról, hogy a magyar nyelv finnugor eredetű.) Hitetlenkedők számára esetleg érzékeltetni szoktam, hogy a vezetékek bejáratódása (is) egyébként pedig inkább logikus dolog, mintsemhogy lehetetlennek kellene tartani, - inkább az lenne a furcsa és érthetetlen, ha nem tapasztalnánk a vezetékek bejáratódási hatását a hangminőségben/hangkarakterben. A vezetékek (alkatrészek) bejáratódási hatása több évtizede paradigma a hifiben - természetesen ezzel nem állítom, hogy a paradigmák ne változnának folyamatosan a tudományban. Egyúttal megvan nekem a szépemlékű Hi-fi Magazin digitális kiadása, ebből email címre szivesen küldök hifi vezetékekről szól szakcikkeket művelődés végett, vagy akár hozzáférést a Magazinhoz, mert ez viszonylag kéznél van, nem kell külön utánajárnom - abból jól látható, hogy már évtizedekkel ezelőtt is hol tartott a hifitudomány a vezetékek bejáratódási hatása témájában (is), természetesen mindenféle varagbetűkkel és tévutakkal együtt a kutatási folyamatban.

Hogy mi változik meg a vezetékben a bejáratódás során? Például meg szoktak változni a kábel elektromos, elektromágneses tulajdonságai, jelesül impedancia-összetevők (ohmikus ellenállás, induktivitás, kapacitás...) értékei és arányai; kialakul-megerősödik egyfajta elektromágneses polarizáltság vagy "polarizáltság" (hasonlat: mondhatni "kisimulnak", "megtisztulnak" a töltésközvetítő részecskék illetve az elektromos hullám útjai, ösvényei a vezeték "erdejében")... A változások egy része nem tartós, tehát ideiglenesen elvész akkor, ha a vezeték sokáig pihen, nem lévén áram alatt, és emellett a vezetékekre vonatkozóan is létezik a "bemelegedési hatás" is, minden egyes zenehallgatás elején - legalábbis számos tapasztalat és a hifitudomány paradigmája szerint.

[ Szerkesztve ]

(#21007) Ati1979 válasza sanyixXx (#21000) üzenetére


Ati1979
veterán

A marley az egy katasztrófa...
A másikat nem ismerem.

(#21008) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Így karácsonyra szeretnék venni egy fejhallgatót.
Egy Soundmagic E30 után lenne. Hangilag azonos, semleges egy nagyon kicsi mélyorientáltsággal. Leginkább fület körülölelő kellene. Ára 10-15K. Egy Superlux hd 681 evo-t néztem ki az milyen? Fontos lenne még a jó tér és szigetelés is. Utóbbin azt értem, hogy tőlem kb 2 méterre már ne nagyon lehessen hallani, még ha hangosan is hallgatom. Otthoni használatra.
Vagy egy Takstar 671. Bár ezt be lehet szerezni magyarországról?

[ Szerkesztve ]

(#21009) VMatteo válasza gyenesmartin (#21008) üzenetére


VMatteo
őstag

sztem ne kapkodd el 357 napod van Karácsonyig :DDD Addig még jönnek ki új termékek, árak is változnak, nyugi... ;]

Tisztelet a Gépésznek!

(#21010) contaxg válasza gyenesmartin (#21008) üzenetére


contaxg
veterán

A 671 nem szigetel, mivel nyitott és nem is mélyorientált. Panasonic retro vmi??

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21011) gyenesmartin válasza VMatteo (#21009) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Most komolyan. Nemrég ment tönkre az E30-ban az egyik csatorna. Ha már veszek akkor jobbat kéne. Jobb részletesség, nagyobb tér, és ne törjön ilyen könnyen a kábele.
contaxg: Kevesebb méllyel is beérem, mert sok volt ebben. De azért ne legyen jóval kevesebb. Elég furcsán néz ki az a panasonic.

[ Szerkesztve ]

(#21012) Ati1979 válasza VMatteo (#21009) üzenetére


Ati1979
veterán

:C ;]

(#21013) Dorien válasza gyenesmartin (#21011) üzenetére


Dorien
veterán

Jók lesznek a Takstar-ok vagy a Slux 681 EVO.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#21014) Dorien


Dorien
veterán

Bódogságban és zenében gazdag új évet mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#21015) contaxg válasza Dorien (#21013) üzenetére


contaxg
veterán

Ezt ma írta egy fiatalember...(zenészkedik, de szerintem nincs ismerete a fejesekről Ezért is van a baki a típusnál) A teljes szoveg a kovetkezo...copy, paste

Na, ma többet tudtam foglalkozni a fülessel. Hát tényleg elég jó. Egy haveromnak egy AKG DT770 PRO-ja van, annál alig rosszabb, simán egy kategória hangzásügyileg. Igazából a basszus kicsit több és hidegebb kicsit a hangzása, ami lehet a hangkártyám miatt van (emu 0404), de baromi részletesen lehet hallani mindent a zenében és pontosan erre kell..... Akkor 3-án majd kinek kéne odaadnom a BME-n?

(Egy mondatot azért kivettem... :)) )

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21016) gyenesmartin válasza Dorien (#21013) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Leginkább a slux tetszik kinézettre. De ez mennyire hangos kifele?

(#21017) Dorien válasza gyenesmartin (#21016) üzenetére


Dorien
veterán

Talán kevésbé, mint a Takstar TS-671, de azért rendesen... :)
Ha fontos az izoláció, akkor a Takstar Pro-80 lehet jó választás.

ContaxG:
Szerintem is nagyszerű fejes, de nekem már a TS-671 az új szerelem. :) Ez a tiszta hangzás + térérzet hosszú órákra el tud varázsolni. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#21018) gyenesmartin válasza Dorien (#21017) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ezt a pro-80 ast én is néztem, de túl drága. Van ettől olcsóbb zárt is? Aminek tiszta hangja van és nagy tere? Vagy a nagy térhez feltétlenül nyitottnak kell lennie ebben az árba?

(#21019) szatocs válasza gyenesmartin (#21018) üzenetére


szatocs
őstag

A nagy térhez szerintem mindenképp nyitott kell, ahol eddig nagy teret hallottam zártban, az a T70, ATH A700x és A900X volt, de egyik sem közelíti meg egy nyitott terét.

=== Szatocs ===

(#21020) schawo válasza szatocs (#21019) üzenetére


schawo
titán

Szerintem egy nyitott fejhallgatónak sincs tere, csak szellős hangja. Tere a dobozos hangsugárzóknak van. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21021) szatocs válasza schawo (#21020) üzenetére


szatocs
őstag

Akkor legyen az szellős hang, meg fületbenemizzasztó szabadság érzés. :)

=== Szatocs ===

(#21022) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Akkor egy Superlux 681 evo jó lesz? A hangja meleg vagy semleges?
Napi több órát hordanám.

[ Szerkesztve ]

(#21023) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

BÚÉK minden tisztelt fórumtársnak! :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21024) zoleee24


zoleee24
tag

Sziasztok,

Véleményeteket kérdezném, szeretnék egy nem túl drága 5-10K közötti fejhallgatót.
Ezek maradtak ezekből választanék. (Elsősorban Rock,Blues az irány, de szeretném, ha a mély, a lábdob azért ütne). Mi a véleményetek?

Maxell Retro DJ [link]
Maxell Wild Racers [link]
Maxell Wild Ice [link]

vagy valamelyik Superlux (sajnos ezeket nem ismerem illetve nem elérhetőek a multikban :( )?

Köszi a válaszokat, remélem jó irányban nézelődöm a sok dága sony, philips helyett. :D

[ Szerkesztve ]

(#21025) Krisszer


Krisszer
aktív tag

BUÉK!

- küldve az Atari Portfoliomról

(#21026) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

B.U.ÉK. minden Füles rajongónak ! :DDD

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#21027) gelbelex válasza #71562240 (#21006) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm, értem. :R
BÚÉK mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#21028) Ati1979 válasza gelbelex (#21027) üzenetére


Ati1979
veterán

BUÉK!

(#21029) sanyixXx válasza Ati1979 (#21007) üzenetére


sanyixXx
senior tag

köszi! Dorien, neked is!
nézelődök még.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#21030) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#21022) üzenetére


gyenesmartin
őstag

BÚÉK!
Akkor ez a 681 EVO jó választás lesz plüss párnával? Leginkább filmnézésre, elektronikus zenére és néha egy kis rockra (Wisdom, Nightwish stb).

(#21031) Dorien válasza gyenesmartin (#21030) üzenetére


Dorien
veterán

Jó lesz az EVO! :K
A hangja inkább meleg, a mélyek kicsit túlsúlyosak, de nem nyomják el a többi tartományt. No meg a plüss párna ezen az áron ritkaság.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#21032) gyenesmartin válasza Dorien (#21031) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az E30-hoz képest előrelépés lenne? Valószínűleg akkor ez lesz.

(#21033) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

A napokban ajánlottatok pár fejhallgatót kb. 20k-ig, az egyik közülük egy Superlux HD660 volt. Mivel időközben rájöttem, hogy igazából, ha lehet nem akarok sokat költeni, illetve nem vagyok audiofil felhasználó ezért lehet maradnék a Superlux árfekvésénél.
Most itt láttam pár hsz-szel feljebb a HD681-et, szóval most a kérdésem az lenne, hogy inkább HD660, vagy HD681 EVO?
Játék, és zene lesz a felhasználás, utóbbi vegyesfelvágott, de a mélyorientáltabb zenék dominálnak.

Boldog új évet!

Üdv

(#21034) Dorien válasza stickermajom (#21033) üzenetére


Dorien
veterán

Én az EVO-t ajánlom, ha nem fontos az izoláció.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#21035) stickermajom válasza Dorien (#21034) üzenetére


stickermajom
addikt

A képeken zárt fülesnek látszott, és egy webshopban is azt írták, hogy "closed". De akkor ez ilyen fülre ülős? Vagy én értem félre az izoláció dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#21036) gyenesmartin válasza stickermajom (#21035) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az izoláció az a szigetelését jelenti. Például nem szigeteli el a külső hangokat. Illetve ki is lehet hallani amit éppen hallgatsz. Nem fülre ülős, hanem fület körülölelő. Remélem.

(#21037) stickermajom válasza gyenesmartin (#21036) üzenetére


stickermajom
addikt

Értem, köszönöm! Számomra annyira nem létfontosságú az izoláció, itthon lenne használva kizárólag.

(#21038) Dorien válasza stickermajom (#21035) üzenetére


Dorien
veterán

zárt (closed): jó izoláció, süketszoba feeling, zaj se ki - se be, viszont hallod a saját tested zajainak a visszhangját (seashell effect), erős basszus visszaadás, mert a hang csak a dobhártyád felé tud távozni, hosszú távon (nekem) fárasztó

nyitott (open): gyenge izoláció, a külvilágba és a külvilágból is érkezik hang (zaj), nincs seashell effect, szellős, természetes hatás, gyengébb basszus visszaadás, nagyobb tér, hosszú távon kevésbé fárasztó, általában jobb hangminőség egy hasonló kategóriás zárthoz viszonyítva

A 681 EVO néhány nyíláson keresztül félig nyitott, kifelé elég hangos, de a külvilág zajai annyira nem zavaróak, ha hangosan szól a zene - azért én buszra pl. nem ajánlanám, de otthonra, vonatra jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#21039) AGE-T


AGE-T
senior tag

B.U.É.K.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#21040) zoleee24


zoleee24
tag

Erre valaki?
21024

Igazából a Maxell-ek közötti különbség érdekelne, illetve, hogy van-e hasonló értékben alternatíva
a multikban.

[ Szerkesztve ]

(#21041) Bandita4141


Bandita4141
tag

Sziasztok!

Takstar TS-671 fejhallgatót honnan tudnék beszerezni?

Köszi hogy segítesz!!!

(#21042) Dorien válasza Bandita4141 (#21041) üzenetére


Dorien
veterán

Egyelőre csak Ebay, Amazon és társai.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#21043) mcs válasza zoleee24 (#21040) üzenetére


mcs
veterán

A Retro DJnek színes hangzása van visszafogott mélykiemeléssel, az Audio Wild pedig szűkebb terű, és kimondottan mélyorientált. Blueshoz jobban fog passzolni a Retro.

[ Szerkesztve ]

(#21044) VMatteo válasza zoleee24 (#21040) üzenetére


VMatteo
őstag

Lehetőség szerint próbáld ki mind2-t! Nekem a retroDJ hangja nem adta, a Wild nekem teltebb, jobban szól. Bár ez meg nyomta a füleim, szóval móókoltam rajta, 2 képet töltöttem fel, ittvan az előző oldalon sztem:D

Tisztelet a Gépésznek!

(#21045) zoleee24


zoleee24
tag

Köszi mindenkinek a választ Maxell ügyben. :R
Mindenképp megnézem élőben, már csak azon filózok, hogy telefon képes lesz-e meghajtani?

Na majd kiderül.

(#21046) mcs válasza zoleee24 (#21045) üzenetére


mcs
veterán

Egy átlag okostelefonnal már normálisan fognak szólni.

(#21047) .DLL válasza zoleee24 (#21024) üzenetére


.DLL
veterán

A lábdob jobban fog ütni a Wild-on, de sok mindent elveszítes a mélytartomány felett, utcára igazából bőven megfelel, de ha nem fontos az (olyan) jó hangszigetelés a Retro DJ (még olcsóbban is) sokkal kifinomultabb hangzást nyújt, mint a Wild.

De 10k alatt van sok Superlux is, Blues-ra szerintem jók, de rocknál lehet hogy túl sok lesz a magasból általuk (cintányérok, sziszegés) ez úgyszintén meghallgatandó dolog, én éreztem a magas kiemelést, de még nem volt zavaró azokon amiken kipróbáltam (681;B 668B, 660, 662?) személyes érzés...
Viszont ezeket nem találod meg a bevásárlóközpontokban.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#21048) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Pro-Ject Head Box DS fejhallgató erősítőt használ valaki? Érdekelne, hogy a hangerő szabályozó gombja kattannak amikor megnyomja az ember vagy sem, igazából olyan lenne jó aminek hagyományos tekerős poti a hangerőszabályozója. Egy AH-A100 alá kellene nézzek egy jobb erősítőt.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#21049) stefi81


stefi81
tag

Ilyen nincs 6900ft-ért!!!

Megjött végre a Invotone HD2000 fülesem.
Elsőre a dobozt pillantottam meg ami még jobban izgatottabba tett, mert nagyon tetszett, majd mikor kivettem a dobozból akkor nagyon meglepődtem, hogy ennyi pénzért ilyen szép fülest adnak és akkor már éreztem hogy a hangjában sem fogok túl nagyot csalódni.
Mostanában a Maxell Retro DJ-t használtam, de már 5-10perc után is nagyon nyomta a fülem, pedig szeretem a hangját. (szerintem sokkal keményebb lett a fülpárna mint régen)

A HD2000 sokkal jobban illeszkedik a fülemre az ovális kialakítás miatt és a nagyon puha a párnái és mág félóra után is egész elviselhető. Hangzásban talán egy picit a HD660-ra emlékeztetett, de attól sokkal finomabb nem olyan erőltetett sokszor kiemelkedő mély és magas nélküli a hangzása. (a 660 sem volt valami kényelmes, nagyon bemelegedett alatta a fülem)
Szóval a kényelemmel nagyon elégedett vagyok, igaz nem egy HD555, de az ára sem. :)

Hangzásban így bejáratás előtt számomra kellő mennyiségben van magas, mély, egyedül talán a közép lehetne élethűbb, most hogy Adele koncert felvételét hallgatom.

Szóval csak azt tudom mondani, hogy aki fülest akar venni az gyorsan rendeljen egy ilyet és hallgassa, miközben itt megy a vita hogy milyen legyen a végleges sokezres fülese.

Pár saját kép az új jövevényről
(IMG:http://i.imgur.com/st87kjEs.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

(#21050) stefi81 válasza stefi81 (#21049) üzenetére


stefi81
tag

Csak sikerült valahogy belinkelnem :D

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.