Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48002) s4tch


s4tch
veterán

Ha már off: esetleg aki ismeri a Nad HP50-et, és otthon mozog a fülesek között is, ajánlhatna egy HP50 karakterű IEM-et. Hálás lennék érte.

(#48005) lowzor


lowzor
veterán

Hali!

A HyperX Cloud-ot néztem ki 21k körül. Van annál jobb vétel ennyiért? Basszussal hogy áll? (egyik helyen azt olvastam, hogy kevés, másikon hogy elég). Zenehallgatásra lenne főleg használva. Igazából az vonz felé, hogy egy átmatricázott Takstar Pro 80 elvileg.

(#48013) gyerecske válasza .DLL (#47996) üzenetére


gyerecske
senior tag

Fejes-erősítő-ből milyet érdemes választani hozzá, mire kell figyelni?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#48016) gyerecske válasza BigBlackDog (#48014) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nem tudom igazából, mindenképpen kiesnék már a keretből , mert ez nem volt betervezve csak egy komolyabb fejhallgató,bár ahhoz meg kellene ugye. :-)
Ár-érték arányt tekintve kéne valami kompromisszumos megoldás, ha lehet 100k alatt.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#48017) BigBlackDog válasza gyerecske (#48016) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor igen, valóban nehezen/nem férne bele. Használt biztos nem játszik?

(#48018) Tulku válasza #16820480 (#48011) üzenetére


Tulku
veterán

Egyébként bocs..és abbahagyom a nem ide való tartalmak közlését....de mi van, ha Ő úgy hallotta és NEKI valóban bejön, tetszik?

Nem húzhatjuk rá, hogy már pedig neked is rossznak kell lenni az IE800-nak és a jó IEM az a XYZ márka...

Én speciel hánytam tőle, de mi van, ha neki a mennyország ...nem jelenthetünk ki semmit kategórikusan, csak azért írom le e sorokat...

Egyébként volt szerencsém ott meghallgatni a másik sztárolt germanoid fülest (AKG K3003) és valóban kulturált hangkép jellemzi, mérföldekre van sztem az IE800-tól...de ennek ellenére lehetséges, hogy más másképp hallja...

Te és én leírtuk a véleményünket...ez egy fórum, kifejtettük mit hallottunk...Ó pedig mást.... :)

(#48019) #16820480 válasza Tulku (#48018) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem a véleményét kifogásoltam annyira, inkább a stílust, amivel válaszolt először, mert az kiscit pökhendinek érződött. Amot, amit legutóbb írt, abba nincs mit belekötni, ez a véleménye, elfogadom. Az ő pénze, az ő ízlése, az ő döntése.

Azt mondjuk így is elég kétkedve fogadom, hogy azzal a mütyűr kis egy darab dinamikus driverrel oldalanként részletesebb hangot tudnak kihozni, mint mondjuk a sok armatúrával, vagy a normális méretű (fejhallgatós) driverekkel. De ez meg az én véleményem :)

(#48022) contaxg válasza #16820480 (#48021) üzenetére


contaxg
veterán

Fülhallgató topik... :R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48023) schawo válasza contaxg (#48022) üzenetére


schawo
titán

:R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48024) Dorien válasza schawo (#47988) üzenetére


Dorien
veterán

"Nem ütős a mélye, hanem inkább szőnyegszerűen meleg." - Na ez perfekt kifejezés a HD650-re. :)
Ami feltűnt az alsó/középkategóriás fejeseimmel szemben, hogy ennek nagyon mélyről indul a mélytartománya és ad egy olyan testességet mindegyik zenének, ami azzal kombinálva, hogy egy jó terű nyitott fejes, nagyon vonzó tud lenni. Ha a magasairól le tudja szedni a fátyolt valami hozzá passzoló erősítő, akkor tényleg nagy élmény lehet a hangja.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#48025) Tulku válasza Dorien (#48024) üzenetére


Tulku
veterán

Na ilyen a Momentum is de annak a magasairól semmi le nem szedi a fátyolt :D

Más...

Milyen hangzásbeli különbség van Beyer 990 250 ohm edition és pro változata között?
Vagy csak kinézet, építettség okán ez az árbeli eltérés?

Köszönöm a válaszokat!

(#48026) krichd1 válasza Dorien (#48024) üzenetére


krichd1
addikt

A Sennheiser HD650 és a HD600 azon kevés nyitott dinamikus fejhallgatók közé tartoznak, amelynek van tényeleges szubbasszus tartományuk is, nem fogynak el a 80Hz alatti tartományban. A HD650 magasai szerintem nem fátyolosak, csak mennyiségileg kicsit kevesek a középtartományhoz képest, de egyébként jó hangú fejhallgató. Jó minőségű erősítő és DAC természetesen kell hozzá, mint minden jobb fejhallgatóhoz.

(#48025) Tulku: A Momentum nem olyan, mint a HD650, utóbbinak sokkal tisztább hangja van, minden tartományban, az egész hangképben.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#48027) Samtya válasza drowns (#47999) üzenetére


Samtya
senior tag

Ez a kengyelpárna, ha ezt keresed. Ha fülpárnát keresel hozzá, akkor ebben a listában van, 7672 Ft.

(#48028) enterlaci


enterlaci
senior tag

Sziasztok!

Meghallgattam pár számot a Sony HiRes fejhallgatójával és lejátszójával, ami azért "baj" mert az otthoni Takstar HD2000+Xonar DGX szerény rendszere már végképp kevés az igényeimnek. Továbblépésben gondolkodok, kis lépésben ami az anyagi oldalát jelenti. Otthoni felhasználó vagyok, hordozhatóság nem éppen paraméter nekem. Gondolom először a forrást kellene fejleszteni/cserélni, azután venni új fejest. Hangkártya vagy DAC amire nekem szükségem van - avagy melyik irány legyen ha a cél mondjuk 30k-s árkategóriájú fejhallgató lesz? Gondolom minden mindennel összefügg ezért offoltam ide :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#48029) Bodz válasza lowzor (#48005) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az attól függ, hogy milyen hangra vágysz... :)

(#48028) enterlaci: Musiland, hud-mini.
Ezekkel el lehet kezdeni szépen a lejtőn megindulást. :)

[ Szerkesztve ]

(#48030) enterlaci válasza Bodz (#48029) üzenetére


enterlaci
senior tag

Köszönöm, megnézegetem és közben át is farolok a DAC topickba.

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#48031) lowzor válasza Bodz (#48029) üzenetére


lowzor
veterán

Olyanra, amire egy Sennheiser HD 205-ről megérné váltani, mert kevésnek érzem már :)
Basszus azért legyen, de ne akkora, hogy elnyom mindent.

(#48032) lowzor válasza lowzor (#48031) üzenetére


lowzor
veterán

Superlux 681 EVO-t nézegettem még, annak rosszabb a hangzása a Cloud-nál?
Anyaghasználatra gagyibb, ahogy nézem.
Megér +7k-t a Cloud az EVO-val szemben?

(#48033) .DLL válasza lowzor (#48032) üzenetére


.DLL
veterán

+7k-t simán :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48034) Bodz válasza lowzor (#48031) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A HD205-től jobb a Pro80.
Ott van még hasonló áron az M30X, Magnat LZR 580 is. Utóbbi azért már elég tisztes (értsd: sok) mély tartománnyal van megáldva.
Az Evos kérdésedből kiindulva, akkor nem csak zárt füles játszik?

[ Szerkesztve ]

(#48035) sting2


sting2
addikt

Tudom kérdeztem már de tisztul a köd..

Elektronikus zene - csak!
I Phone 4S vagy Laptop-ról
Nyitott
Nem "hozzáértő" a vásárló - Tehát, nem akar hallgatózni, ide - oda menni, amire azt mondom jó- neki ok!...

Max - 30K

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#48036) .DLL válasza sting2 (#48035) üzenetére


.DLL
veterán

Elektronikus zenére nyitottat nehéz ajánlani, az ütős mély hangzás nem e kategória erőssége. Pláne 30k alatt.
AD500X megér egy meghallgatás, és ha bejön akkor japánból rendelve kereten belül maradhat. - Ja hogy nem tudja/akarja meghallgatni... Akkor rád hárul ez a feladat, hogy szerinted megfelelne-e neki.
Azátn ott a Takstar HI 2050 és a Beyerdynamic DTX910, de ezek is inkább világos hangúak, bár van basszusuk is.

A végére tartogattam a jó hírt: a Somic MH463 (emag) jó lehet elektronikus zenére a leírtak alapján. Sajna még nem hallottam, így nem tudom hol állhat pl. részletességben egy Superlux 681 EVO-hoz képest, ami félnyitott.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48037) lowzor válasza Bodz (#48034) üzenetére


lowzor
veterán

Tényleg, akkor az EVO kilőve, mert nem akarom, hogy a környezetem hallja, amit hallgatok.
Szerintem rápróbálok a Cloud-ra.

[ Szerkesztve ]

(#48038) dgyuri0123 válasza sting2 (#48035) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem azért mondom, mert nekem is az van, :) de a DTX910 meglepően dinamikus és testes, sok hasonló árú társához viszonyítva, de még feljebb is. A fejemet azért nem tépi le, így ha az a cél, akkor nem ajánlanám, de különben...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#48039) Tomacko


Tomacko
senior tag

sennheiser-hd-800-s

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#48040) Bodz válasza Tomacko (#48039) üzenetére


Bodz
Topikgazda

"A legjobb formáját természetesen hozzá illő eszközkörnyezetben és akusztikus műfajok hallgatásakor nyújtja"
Na még egy csak demózni jó fejhallgató... ;]

A High Definition Driver felirat elég bazári, gagyi egy ilyen árú cucc esetében. :Y Az elődjén is az volt, igazán elfelejthetnék már.

[ Szerkesztve ]

(#48041) schawo válasza Bodz (#48040) üzenetére


schawo
titán

Szerintem csak nem merték rányomni az "I was fucking expensive" logót, és ez maradt helyette.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48042) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

Sziasztok!

Mobiltelefonhoz szeretnék utazás közben használható fejhallgatót venni, és ehhez kérem a tanácsotokat.

Cél: zenehallgatás (mostanában komolyzene és metál, de elég mindenevő vagyok), ill. szövegek (nyelvoktató anyagok) hallgatása.
Pénz: max 20k.
Preferencia az új, használt csak akkor, ha nagyon szép állapotban van.
Előnyben részesítem a fület körülvevő kialakítást, de attól tartok ez a könnyű hordozhatósággal ellentétes igény, úgyhogy itt hajlandó vagyok kompromisszumra.
Mivel közlekedési eszközön is használni akarom, ezért zártnak kell lennie.
A forrás első körben maga a mobiltelefon lenne közvetlenül. Egyszerűen nem akarok még egy plusz ketyerével szórakozni, ha utazok.

(#48043) Samtya válasza Mackósajt (#48042) üzenetére


Samtya
senior tag

Audio-Technica ATH-M30x: kicsire összehajtható, kiegyenlített hangú fejes. Szövegekre, komolyzenére jó. Érthetetlen módon 3 méteres fix kábele van.
Lenne még egy tippem: Audio-Technica ATH-WS55x, ez nem hajtható össze, csak síkba forgatható. Nem hallottam még, mélykiemeltnek írják.
Van még egy, amit viszont ajánlani tudok: Creative Aurvana Live. Mobil eszközökről is nagyon könnyen hajtható, szerintem elég jó hangú fejes. A mélytartománya van leginkább kiemelve, mobilról is ütős, de rendben van a közepe és magasa is. Rövid vezetéke van, viszont nem csukható össze. Viselete kényelmes, kisfülűeknek circum. Mások azt mondják, hogy kiszűrődik belőle a zene, szerintem nem ereszti vészesen a hangot.

(#48044) #16820480 válasza Tomacko (#48039) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért határozottan szebb lett feketében :K Meg is szólalt a fülemben az Imperial March dallama John Williamstől :)

(#48045) p_adam válasza Tomacko (#48039) üzenetére


p_adam
addikt

Ezt is meghallgattam, és nem (v. továbbra sem) hagyott maradandó nyomot. Precíz v. nem precíz, de a zenét (már ami nincs szét EQ-zva) valahogy nem így kéne visszajátszani (szvsz). Inkább gyártsák ezt újra

[ Szerkesztve ]

(#48046) assemble válasza Tomacko (#48039) üzenetére


assemble
addikt

"Ár: 499.900,- Ft"

Azt a mocskos mindenit milyen szep kis kerek magyar ara lett :Y
Emlekszem amikor a sima HD 800 megjelent, akkoriban emlekem szerint kevesebb, mint fele annyiert, mint most ez (azota persze a forint is megszarabb lett meg a dollar arfolyam is fent van), es annak az aran is csak bamultam. :)

Eloben is baromi jol nez ki amugy szerintem. Mondjuk a felirat rajta szerintem is bazari, azt nem tudom miert teszik ra. Szerintem ilyesmi fulest pont nem az vesz, akinek a parasztvakitas szamit, full erdektelen hogy mi van rairva vagy a csomagolasa, es ezt valszeg ok is tudjak, eleg megnezni a regebbi fuleseiket es dobozaikat: teljesen minimalista dizajnjuk volt mindig.

[ Szerkesztve ]

(#48047) Tulku válasza krichd1 (#48026) üzenetére


Tulku
veterán

Hát volt ott egy igen nagy mosoly jel...nyilván nem komolyan gondoltam...

p_adam: most melyiket gyártsák újra a háromból... :)

(#48048) zsocy válasza schawo (#48041) üzenetére


zsocy
őstag

Lehet egyből duplázná is az eladásokat egy szép, arannyal nyomott "I was fucking expensive" felirat!
Nagyon is erre tart a világ. :(

(#48049) p_adam válasza Tulku (#48047) üzenetére


p_adam
addikt

Mindegy csak ne dinamikus legyen ;)

(#48050) Tulku válasza zsocy (#48048) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom...nekem a minőség (hi-fi-ben hájendben különöst) az egyszerű, célorientált küllemet jelentette, jelenti...valahogy azt sugallja, hogy ezek kiválasztottak, nem húzza be őket az aktuális divat őrület, stílus...minden időszakban aktuálisak...

De bizonyosan különbözőek vagyunk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.