Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110851) jippa válasza Solicidium (#110850) üzenetére


jippa
aktív tag

igen, a két oldalon a tésztanyomó a különbség

a vaslemez elméletileg felerősíti a mágneses fluxust, ahogy itt megtanították nekem

nem érzek különbséget a hangjukban, pedig rengeteget hallgatom őket, nálam a YH-1/HP-1 A NAGYBETŰS fejhallgató metálra

(#110852) Gzula[HUN] válasza emiki6 (#110849) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kerestem a megfelelő kifejezést. Idézőjelbe kellett volna rakni. Igazából én nem látok rajta semmi kivetnivalót, ha valaki nem pofátlanul csinálja.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110853) stellaz válasza emiki6 (#110849) üzenetére


stellaz
addikt

őszintén nem értem, hogy miért nem értesz ezzel egyet
Kinek lenne most jobb, ha az apróból nem lehetne 45 ezerért bontatlan Philipset venni, csak amazonról 139 dollárért?
Itt nem arról van szó, hogy valaki felvásárolta az egész, korlátozott árukészletet és másnak már nem jutott.

[ Szerkesztve ]

(#110854) Solicidium válasza jippa (#110851) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Köszönöm! A másik fajtánál a fülpárna szövetlapján kívül semmi nem is takarja/védi a mágnest (mely nálam gondolom a lyukon keresztül látható ezüstösen fenyő, barázdált lemez volna)?
Milyen erősítőről hajtod?

(#110855) BigBlackDog válasza Solicidium (#110854) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na erre majd ránézek én is otthon! :K

(#110856) stellaz válasza emiki6 (#110828) üzenetére


stellaz
addikt

Egyébként teljesen igaz. Nova jóvoltából most volt nálam több ékszer is, és volt amelyik a fülembe nem fért el kényelmesen, amelyik pedig objektíven csodálatosan szólt és sehol nem tudtam belekötni a hangjába, számomra a valaha volt legkényelmesebb füles, az pedig egy idő után mégis fárasztó volt számomra, amelyik meg elsőre nem tetszett annyira, arra rendesen ráfüggtem egyszer csak.
A te cuccaidról egyszer majd azért meghallgatnám a Sundara CB-t, ha majd ráérsz valamikor (és megjön a ballanced kábelem is) a mert most csak iFi cuccokról hallottam a hangját (azzal mondjuk elégedett vagyok) és Dorien azt mondja, hogy nagyon szinergia függő fejes.

[ Szerkesztve ]

(#110857) emiki6 válasza stellaz (#110856) üzenetére


emiki6
veterán

Balanced kábellel mondjuk nálam nem sokra mész, nincs olyan kimenetem. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#110858) jippa válasza Solicidium (#110854) üzenetére


jippa
aktív tag

Phonitor3-al tolom most

(#110859) stellaz válasza emiki6 (#110857) üzenetére


stellaz
addikt

Az csak azért kellene előtte, hogy a ZenDac képességei legyenek kimaxolva, mint referencia pont.

(#110860) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
ATH-M50x honnan lehetne csere fülpárnát venni ami jó árban is van?

(#110861) Solicidium válasza jippa (#110858) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Nagyon szép darab az a kombó, a leírás alapján igencsak potensnek is néz ki.
A másik fajta HP-1 előtt nincs akkor a tésztanyomó rács?

(#110862) szakibá... válasza Solicidium (#110854) üzenetére


szakibá...
senior tag

A lyukakon keresztül látható ezüstös valami, az a membrán, a lyukak pedig a mágnesben lévő furatok, ahol kijön a hang.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#110863) Gzula[HUN] válasza ToBeY (#110860) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Honlapjukról?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110864) Solicidium válasza szakibá... (#110862) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Köszi! Az nem egyértelmű, hogy a másik darabon mindez hogyn is néz ki, mert elvileg eltérnek ebben.

(#110865) fattyu válasza Solicidium (#110864) üzenetére


fattyu
veterán

nem.

lukas mindkettő. ahogy Jippa tisztázta. a mágnes anyaga, ÉS egy ugyanúgy lukacsos mint a mágnes fémlapszendvics a difi.

a szövet mindkettőn ott van.

Jippa mondjuk arra nem reagált hogy hangban ő tapasztalt e olyan orbiális eltérést... :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110866) Solicidium válasza fattyu (#110865) üzenetére


Solicidium
aktív tag

:Y Tudom értetlen vagyok...

Azért még egyszer megpróbálom...
Kifelé haladva a membrántól az aniso változatnál van két ugyanolyan lyukacsos lemez ("spagetti tésztanyomó") egymásra rétegelve, így a külső acéllemez elfedi az alatta lévő, membránhoz közelebb lévő mágnest. Tehát a NEM anisonál a lukacsos lemez ami látszik a szövet alatt az maga a mágnes.
Ha helyes a teóriám, amit fényképeztem abból ezek szerint nem lehet megállapítani, melyikről van szó, mert nem derül ki a képről a lyukacsos lemez itt egy acéllemez-e vagy maga a mágnes.
Ebben az esetben viszont akkor a szétszedése nélkül nem látszik ezek szerint, hogy milyen típusú példányról van szó.

Mondd, hogy ugye! :K

Egyébként jippa hangban nem tapasztalt eltérést, azt írta.

(#110867) jippa válasza fattyu (#110865) üzenetére


jippa
aktív tag

Solicidium, kerestem neked képeket a sima iso driverről

fattyu, reagáltam, írtam, hogy nem hallok különbséget :)

(#110868) fattyu válasza Solicidium (#110866) üzenetére


fattyu
veterán

jól érted ha jól olvasom :D

Jippa: ah bocsi afelett elsiklottam

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110869) Solicidium válasza fattyu (#110868) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Tökéletes végszó :DDD
Pedig reménykedtem, hogy szétszedés nélkül meg lehet úszni. Úgy tűnik, a fülpárna ragasztott, pedig ha nem lenne rajta hozzá tartozó a szövet a lyukacsos lemezen, akkor lehetne látni, hogy az maga a mágnes vagy a fémlemez van-e alatta.
Bár végülis mindegy is, akármelyik legyen is, nem szól számomra olyan jól, mint BigBlackDogé...

(#110870) szakibá... válasza Solicidium (#110869) üzenetére


szakibá...
senior tag

Azt is figyelembe kell venni, hogy a másikon milyen volt a párna. Azon a képen, amit mutattál, eléggé ramaty a párna, ha ilyen repedezett, esetleg megkeményedett a felszíne, akkor biztosan nem zár jól, emiatt szökhet a mély. Az jól észrevehető különbséget okoz.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#110871) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Elmúlt pár nap "termése" :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110872) ToBeY válasza Gzula[HUN] (#110863) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem,biztos nem!Valami olyasmire gondoltam ami szivacsos és nem ez a műbőr izé, amibe nyáron belepunnyad a fülem(és még drága is...)

(#110873) Gzula[HUN] válasza ToBeY (#110872) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Most rendeltem a 3. párat BELŐLE. Egyet raktam annó egy Technics EAH-820-asra, a 2. pár meg a Pioneer MS5T-n van. Remélem legalábbis, hogy ugyanolyat kapok, mint a korábbiak, mert azokat egy helyről rendeltem korábban, és ott már nem kapható.

Valamennyivel világosabb lesz tőle a hangszín, meg a párna lehetne egy picit vastagabb, de amúgy kényelmes, szellős és tartós. Ár/érték arányban meg kiváló.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110874) Dorien válasza ToBeY (#110872) üzenetére


Dorien
veterán

eBay: [link] [link] [link] [link]

Hogy milyen hangot fog adni velük az M50x, azt nem tudom, de garantáltan el fog térni a gyári hangtól. (Vélhetően kevesebb lesz a mély.)

(Közben látom, Gzula már megtalálta a legfillérb@szóbb megoldást. :) Az jó lesz... )

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110875) Gzula[HUN] válasza Dorien (#110874) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az MS5T-n annyit világosított, hogy ha ifiről használjuk, akkor truebassal szinte tök ugyanúgy szól, mint műbőrrel truebass nélkül. A többi (közép-magas) nem, vagy tényleg nagyon picit változott. A fejest ajándékba kaptam egyik cimborámtól azzal a feltétellel, hogy nem adhatom el. Nagyobbik fiam nyerte meg, és szereti is használni. Most már csak azt "várom", hogy a vezetéke mikor lesz kontaktos, mert akkor eshetek neki átalakítani cserélhető vezetékesre.

Szerk.: "Közben látom, Gzula már megtalálta a legfillérb@szóbb megoldást."

Legutóbb már 4,51$-t fizettem érte. Még szerencse, hogy ugyanott nem volt kapható! :DD

Tegnap este podcast hallgatások mellett csak párnákat kerestem, mert a Sony MDR-1A-n 3,5 év után megint kell párnát cserélni (már a 3. csere), valamint megérkezett a Cloud Alpha S is, és arra is kerestem. Csak az ingyen postához kellett még rendelni, így tartalékokat is beszereztem. Úgyhogy a fenti rendelésből 3 pár meg későbbre.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110876) ToBeY válasza Gzula[HUN] (#110873) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi srácok majd este megnézem ha hazaértem,hogy jó lesz ez nekem a M50xre

(#110877) Gzula[HUN] válasza ToBeY (#110876) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha még 2-3 hét belefér, akkor azt is meg tudom majd osztani, hogy mi érkezett meg.

#110874Dorien: Az utsó linken lévő nem lesz jó M-es AT-ra, mert arra ovális kell. Meg az is van alin olcsóbban. Ha jól matekokok, akkor a 90mm-eset rá lehetne valahogy "erőszakolni", de jobb választás a másik fajta. Ez a fajta az Oneodio-kra jó gyári helyett, de oda 95mm-es kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110878) Dorien válasza Gzula[HUN] (#110877) üzenetére


Dorien
veterán

Ovális, tudom, de nem írják sehol a kommentekben, hogy nem tudták feltenni rá.

Egy kis nyugis zene erre az esős napra:
Olly Knights (from Turin Brakes) - If Not Now When (full album)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110879) IzI


IzI
senior tag

Hi

Vettem egy boompro-t 560s-hez,viszont nem tudom használni.A gond az,hogy a fejest,6.5 jack-el használom,mivel ifi zen air-el használom.Hogy tudom össze kötni fejest a dac-al,hogy használni tudjam a boompro-t?

(#110880) Gzula[HUN] válasza IzI (#110879) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Először is kellene valami adapter, amivel egyáltalán tudod használni a boompro-t az 560s-el, mivel a fejes 2,5mm-es dugaljal rendelkezik és bajonettzárral, a boompro meg sima 3,5-es, a túlsó végén 4 pinnel. Aztán kellene valami olyasmi adapter, a 4 pinből csinál 2X 3 pint. Az egyik mehetne valami mikrofon aljzatba, a másikhoz már csak egy 3,5 -> 6,3mm-es adapter kell. Ez az elmélet, és szoftveresen fogalmam sincs, hogyan kellene összehozni.
Azt hiszem ennél a pontnál átgondolnék azért sokmindent.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110881) IzI válasza Gzula[HUN] (#110880) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi.Mondjuk sokat nem bukok a boompro-n.Kinából van 1000ft :),még szerencse,hogy nem európából vettem.

(#110882) sNk77


sNk77
aktív tag

https://www.muziker.hu/dekoni-audio-epz-hd600-elite-velour-ear-pads-for-sennheiser-hd600-headphones?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw26KxBhBDEiwAu6KXt9y8-5MHPDsuQwprfX14igOzQQcM4CquJzDvmVbJRTR3egSugJnj7BoCoDUQAvD_BwE

Ezekkel van tapasztalat? Magával a márkával. Némelyik közel 30 rugó. Ér ennyit, vagy egy brainwavz is van ilyen jó 7-8 ezerért? Elég puhák, jó minőséget képviselnek? Egy Senn HD6-os fejest szeretnék vele kicsit finomítani, nekem kicsit világos gyárival, meg az én láncomról. Frek görbék szerint mind sötétítene.

nádpálca

(#110883) krono. válasza Gzula[HUN] (#110880) üzenetére


krono.
tag

Szoftveresen nincs nagy magic benne, ha az alaplapba megy.

Nálam a Fidelioba megy a Beyerdynamic mikrofonos kábel, majd egy ilyen adapterrel ketté választom. Fejes oldal megy a DAC-ba a 3.5 -> 6.3-mal, a másik oldal az alaplapba a mikorofon inputba. Ami nálam a probléma, hogy az alaplap árnyékolása nem túl jó, így mikor a két külön eszköz van bedugva, egy állandó statikus zaj van a fejesben, ami pl ethernettel, vagy egérmozgással együtt kicsit változtatja a hangját (és baromi idegesítő). Ezt elkerülendő, gondoltam az Apple DAC-ba dugom a mikrofon oldalt, akkor nincs zaj, viszont nagyon rosszul kezeli a rendszer szoftveresen, teljesen véletlenszerű, hogy működik vagy nem. Az biztos, hogy ez így nem túl jó, én kábelt cserélek/kihúzom a mikrofont, de így is egy katyvasz az egész, és fixen a hangminőség rovására (is) megy, éppen ezért gondolkodom valami kis kompakt asztali mikrofon beszerzésében, pl mint ez.

A legegyszerűbb megoldás, egy Schiit Fulla vagy Hel beszerzése lenne, mert azon van 3.5 mikrofon input is, de ez még nyilván nem oldja meg azt, hogy hogyan dug az ember boompro-t az 560S-be.

(#110884) RetepNyaraB válasza sNk77 (#110882) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem pont túl drága ahhoz, hogy csak úgy próbálkozzak. Eladni sem lesz egyszerű. Nekem
nem jött be más fejeshez, mikor fericskénél próbáltunk azt hiszem két fajtát is, a drágább típusból. Nagyon megváltoztatja a fejes hangját, mintha más eszköz lenne a fejeden Előre pedig lehetetlen megmondani - bármennyit olvasol róla - ez neked tetszeni fog-e.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#110885) Gzula[HUN] válasza sNk77 (#110882) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Puding próbája az evés, de nekem a puhább párnával inkább világosabb szokott lenni a hangzás, nem sötétebb. Azt viszont nem tudom, hogy Dekoni párna milyen.

BW párna egyébként (Round Velour legalábbis) pont a keményebb fajta, de memóriahabos szivaccsal van "kitömve".

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110886) Tomcsikk


Tomcsikk
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi paraméterekkel keresném leendő fejhallgatómat.

1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
otthon

2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
A fő szempont, hogy Hiphop, Rap zene hallgatásra jó legyen, de esetenként filmezésre is lenne használva.

3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
max. 70.000 Ft körül

4. Új vagy használt?
mindkettő játszik

5. Circumaural vagy supraaural?
circumaural

6. Zárt vagy nyitott?
kizárólag zárt

7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Jó mélyek, a fentebb is említett Hiphop, Rap zenék miatt. Szakmai ismeretekben itt ki is fulladtam ilyen téren, nem tudom még mi lenne fontos ennél a zenei stílusnál.

8. Honnan vásárolnál?
Belföld vagy külföldről olyan webshopból, ahol bele van kalkulálva a végösszegbe minden költség.

9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#110887) Gzula[HUN] válasza Tomcsikk (#110886) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A Meze 99 széria megfelel a követelményeidnek szerintem, de nehogy az legyen, hogy az enyémet reklámozom, meg egyébként is bele fér a keretedbe, van fent az aprón egy Classic. A Neo meg a Classic között nagyjából az a különbség, hogy a Classic kagylói fából (vagy valami olyasmiből) vannak, a Neo meg műanyag. Meg a Classichoz jár egy hosszabb kábel is.

Könnyen hajtható, integrált is elég hozzá, ha nincs igény dedikált DAC/AMP-ra.

#110888sNk77: Boltja válogatja, érdemes előtte utánajárni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110888) sNk77


sNk77
aktív tag

Biztos elállhatok tőle, vagy ezektől higiéniai okokból nem lehet? Otthon majd osszenézem a görbéket és amelyik a legkevésbé sötétít lehet rápróbálok. A hybrid szimpatikus, hifimanaknél van ilyen és azok kényelmesek. Nyáron is jók.

nádpálca

(#110889) Tomcsikk válasza Gzula[HUN] (#110887) üzenetére


Tomcsikk
csendes tag

Köszi a gyors választ! Esetleg van ötleted, hogy ilyet hol tudnék személyesen kipróbálni?

(#110890) Gzula[HUN] válasza Tomcsikk (#110889) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Fogalmam sincs. Nekem (is) majdnem minden fejes lutri. Viszont megtekintve az adatlapodat, közel vagy a román határhoz, lehet érdemes volna onnan beszerezni egyet, mivel maga a márka is az.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110891) Tomcsikk válasza Gzula[HUN] (#110890) üzenetére


Tomcsikk
csendes tag

Ilyen személyre szabott tanácsok után már az lenne a legkevesebb, hogy a tiedet veszem meg :D , csak hát ezzel a diófa külsővel engem megvettek kilóra.

(#110892) Gzula[HUN] válasza Tomcsikk (#110891) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Találkozhatsz még a Noir verzióval, az a Classic massdroppos (olcsósított) verziója. Maga a fejes elvileg ugyanaz, mint a Classic, csak más a skin.

Másik ötletem az AT M50X lehetne esetleg, de az hosszú távon (pont a film nézés pl.) kényelmetlen lenne.

Amúgy köszi! Nem fogok eret vágni, ha nem kel el gyorsan. Hezitálok jelenleg is, hogy a Sony MDR 1A vagy a Meze menjen el, mert közel szólnak egymáshoz. A Mezének szebb a hangja (magasak tisztábbak), de nálam a Sonyhoz jobb a kábel support, hogy így fogalmazzak. :F De fő zárt fejesként egyiket se használom, viszont telefonhoz jobbak az előbbiek.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110893) ToBeY válasza Gzula[HUN] (#110877) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Bele persze,mert már egy ideje elég furán néz ki a fülpárnám az a pár hét nem oszt vagy szoroz szerintem.

(#110894) zodo


zodo
nagyúr

Érdeklődés képen a Beyerdynamic DT 770 PRO-nak milyen hangja van?
32 vagy 80-as verzió érdekelne leginkább az egyenes kábel végett.

Semleges hangot keresek.
Yt vagy Spotify pc-ről Creative Sound Blaster X4 kíséretében.
Jelenleg Steelseries Arctis 3 van ami kb. tökéletes a bot fülemhez.
Van tere, mély-közép is elegendő, egész dinamikus és könnyű.
Síszemüveg pánt egy csoda, gyári hibrid szivacsokkal.
Vettem rá bőrt de kényelmetlen és hangban is ront.
Főként elektronikus zenék, DnB a favorit de majdnem mindent meghallgatok.

(#110895) Dorien válasza zodo (#110894) üzenetére


Dorien
veterán

A semleges hang az pl. az AKG K550. [link]
Elektronikus zenékhez, DnB-hez nem gondolom, hogy ezt keresed.

A DT770 Pro 80 ohm egy sokak által kedvelt, populáris hang, némileg emelt méllyel és magassal (V karakter). A plüss párnák meg nagyon kényelmesek.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110896) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nem hagyott nyugodni a kíváncsiság - most éppen Sepulturát hallgatok Tidalon. :B
Érdekes hangzás a sok lágy jazz-melódia után..... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110897) zodo válasza Dorien (#110895) üzenetére


zodo
nagyúr

Lehet rosszul közelítem meg a "semleges"-t.
Nem szeretem a túlzott mélyeket amik csak amolyan "hatásvadász" vagy itt-ott tolakódó szélsőségeket. Legrosszabb ha magas még megmaradt de elviszi a mély az átlagos közepet.
Jelenlegi ugye egy többszörösen díjazott "gamer" márka ahol a tér, közepek, neszek fontos szerepet kell kapjanak az fps játékosok körében.
Kis eq-al egész szép mélyeket is sikerült kicsikarni belőle.

Sokszor belefutottam már a DT 770 Pro ajánlásba de nem igen tudtam hova tenni.
Amolyan stúdió fejesnek gondoltam ami szinte semerre nem húz.
V igazából sokak kedvence lehet, igazából hallani kellene pár órát.
Kényelem átjön a képek alapján de megfogattam hogy ilyen jellegű fejpántos fejest soha nem veszek.
Utoljára egy HyperX Core-t vettem de sikítva menekültem tőle 1 óra múlva.
(kényelmetlen és hangban sem adta)

(#110898) Dorien válasza Bogyó bá' (#110896) üzenetére


Dorien
veterán

A "Roots" album nem volt rossz tőlük. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110899) Gzula[HUN] válasza Dorien (#110898) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Chaos A.D. meg a Roots részemről is a kedvencek, bár már rég hallgattam. Ezek már "poppulárisabbak" voltak a régebbieknél. Max utáni "énekessel" meg nem nagyon érdekelt már.

Mostanában rákaptam viszont Azariah tartaroszára. (Letagadhatatlan benne a S.O.A.D. meg a Rammstein beütés.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110900) Ba cy lus válasza Dorien (#110898) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kinek mi. :) Nekem inkább Chaos A.D., és még inkább az Arise.
[link]
De a korai cuccaik is elég jók, bár ott még kevésbé alakult ki a saját stílusuk:
[link].

[ Szerkesztve ]

(#110901) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#110497) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tovább vagyok kénytelen folytatni a keresést. Volt lehetőség egy Final Audio Sonoroust VI-ot próbálni az elmúlt napokban élesben és már majdnem jó lett a végeredmény. Hangban tetszik, könnyen hajtható, jól is szól USB-s erősítővel is, de a visszajelzések alapján nagyon kihallatszik a zene irodai környezetben, szóval "leszavazták" a használatát.

Közben volt lehetőség meghallgatni (többek között) az alábbi típusokat;
- Denon D5200: nem rossz, de a Sonoroushoz képest azért gyengébb
- D7200: ezzel már kibékülnék, de sok a mély egy kicsit
- Focal Elegia: magastartomány kicsit furcsa volt, annyira nem fogott meg
- Shure 1540: hangszigetelés kifelé nem az igazi, karakterre sem annyira passzol, mélyből itt is kicsit sok van és részletességre is mintha alsóbb ligában játszana
- DT1770: Nem, nagyon nem, inkább DT770
- Fostex TR-X00 PH: Kellemes meglepetés, rosszabbra számoltam, de nagyon kellemes jelenség
- DCA Aeon II Noire: Ez is bejött. Univerzálisabb számomra, mint a Sonorous, de a hallgatóközönség szerint ez is kihallatszik
- Sennheiser HD580: Karakterre nagyjából rendben, de részletessége nem igazán nyert meg.
- Audeze Maxwell: Korrekt hang, Audeze planár vonásokkal. Ha lenne belőle elérhető, akkor valószínűleg ennél maradnék, bár a Bluetooth vonalat elengedném szívem szerint.

Ezek után mivel lenne érdemes folytatni? Aminek örülnék a jó hangon kívül; könnyen legyen hajtható, jó építési minőség és tartósság és kifelé jó hangszigetelés.

(#110902) Dorien válasza BigBlackDog (#110901) üzenetére


Dorien
veterán

Aprón van pl. jóáras Focal Celestee, Beyerdynamic T5p 2nd. Hogy ezek mennyire izolálnak, passz... Az Audio-Technica ATH-W1000Z is egy jó zárt fejes. Meg a HiFiman Sundara Closed-Back is tud szépen szólni hozzá passzoló forrásról.

Ha a hangszigetelés annyira fontos, akkor lehet, hogy inkább in-ear, earbud vonalon kellene tovább nézelődnöd... Nálam a Denon D2000, D5200 nagyon bevált, de ezeknél sem a hangszigetelés volt az elsődleges szempont. Még az AKG K550 szigetel egész jól emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110903) -NoVa- válasza Gzula[HUN] (#110899) üzenetére


-NoVa-
őstag

A kissrác sokmindenbe belecsapong, és tehetségesen elkap dolgokat, csak legtöbbször vállalhatatlan lakodalmas mulatós lesz belőle. Aztán a Tartarosz még csak-csak, nekem a Cipoe ütött be igazán, azt minden másodpercével remekműnek tartom. A Mucsi Zoltán droppal végképp emlékezeteset alkotott, amit a legtöbb hazai előadónak nem sikerül megugrania. Zagar, Vad Fruttik, Quixotic, The Qualitons, meg még egy maroknyi egyéb zenekar mellé felkerült nálam akkor is, ha mást nem csinál már.

Most épp Meszecsinka szól a Beyerdynamic Xelento gen 2-n, bámulatosan nagyot javítottak a térábrázolásán az első generáció után, pedig az sem volt épp gyenge benne.

(#110904) Ba cy lus válasza BigBlackDog (#110901) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pedig az a HD580 részletesebben szól, mint a legtöbb felsoroltad. :)

(#110905) BigBlackDog válasza Dorien (#110902) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Focal Celestee mennyivel másabb, mint az Elegia? Illetve a T5p 2nd klasszikus Beyer, vagy inkább a T1-re hasonlít? Utóbbit egyszer hallottam, az tetszett.

In-eart nem akarnék, fülem nem igazán bírja.

[ Szerkesztve ]

(#110906) -NoVa- válasza Ba cy lus (#110904) üzenetére


-NoVa-
őstag

De finoman, nem kontúrozva adja elő. Meg persze miről hajtva, komolyabb fejeserősítőről zenél, a legtöbbről egy 100$-os ThieAudio Legacy 3 multidriver in-ear hasonló tonalitással simán felülmúlja technikában, részletességben. És az még nem üti meg a jó IEM szintet, csak már nem szar.

(#110907) Ba cy lus válasza -NoVa- (#110906) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha már ilyen drága fejhallgatók kerülnek szóba, a fejhallgató erősítőnek sem szabadna szűk keresztmetszetnek lennie.

(#110908) BigBlackDog válasza Ba cy lus (#110907) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igazából a felhasználási hely/körülmények miatt fejeserősítőből asztali méret nem igazán jöhet szóba. Kisebb, mobilis darab működhet. Inkább ehhez keresnék fejest, ami nem annyira érzékeny az erősítésre. :R

(#110909) BigBlackDog válasza Ba cy lus (#110904) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor esélyes, hogy a forrás volt a gond. Pontosan nem tudom, de emlékeim szerint nem egy felsőkategóriás láncról sikerült hallanom.

(#110910) s4tch válasza BigBlackDog (#110901) üzenetére


s4tch
veterán

Ha tetszik a Maxwell, miért nem veszed azt? Thomann-nál van raktáron mindkét verzió, megy usb-ről külön erősítő nélkül, nem muszáj bt-n használni.

Amúgy szerintem a D5200 jobb hang, mint a D7200 (volt mindkettő), szóval nem biztos, hogy a hanggal kapcsolatos javaslatom neked érdekes lehet. Nekem zártban tetszett a Stellia, bár az árban elég merész a listádhoz képest. Állítólag a Radiance nem sokkal rosszabb; azt még nem hallottam. És ha már Focal, akkor ott a Bathys, amit fattyu kolléga kedvel. Sokan ajánlják az AKG K371-et, nekem egyelőre az is kimaradt; ne zavarjon, hogy viszonylag olcsó, állítólag meglepően kiegyenlített hang. Illetve Audeze vonalon nem rossz az LCD-XC, ezt röviden hallottam, érdekes kevésbé volt meleg hang, mint a nyitott nagy Audeze-k többsége. Pedig a zártak általában jobban nyomják a mélyeket, ez meg nem egy basszusbomba. Tök jó volt. A Liricet nem tudtad meghallgatni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.