Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) hemaka válasza Scotty (#7950) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az attól függ, mindegyik keresőnek más-más a nagyítása, így ez változó szerintem, de ebben nem vagyok biztos. Ez sosem érdekelt annyira, hogy utána nézzek. Próbáld ki, kíváncsi vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#7952) kiskornel válasza Scotty (#7950) üzenetére


kiskornel
addikt

50mm

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7953) hemaka


hemaka
nagyúr

Nekem meg az lenne a kérdésem, hogy a félig áteresztő tükröt mivel takaríthatnám meg? Ezelőtt nem nagyon kellett ilyen csinálnom így nem tudom. Körtepumpa sajnos nem hozza le a makacsabb szennyeződéseket.
Nedves szemüvegtisztítóval megpiszkálhatom vagy hagyjam békén?

(#7954) salesman


salesman
őstag

Üdv mindenkinek!

A két obi közük melyiknek jobb a képe, esetleg van valakinek személyes tapasztalata?

TAMRON AF ASPHERICAL 28-200mm
Sigma 50-200mm f/4-5.6 DC

Köszi!

Türűűűdrááá!

(#7955) Dr V válasza salesman (#7954) üzenetére


Dr V
őstag

Konkrét esetben tapasztalatom nincs, de általában a nagyobb átfogás a képminőség romlását eredményezi. Tehát elvileg az utóbbinak.

Kicsit utána olvastam, kerestem. Érdekes módon a tamron jobbnak tűnik.

(#7956) Monya78 válasza salesman (#7954) üzenetére


Monya78
veterán

Ha nem akarsz sokat költeni inkább a Canon 55-250IS -t mondanám, az általad említett obikat megeszi reggelire... plusz van benne stabilizátor ami teleobiba szinte kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#7957) adamka16 válasza Dr V (#7955) üzenetére


adamka16
őstag

Én is csatlakoznék a kollégához. Nekem is 55-250-em van és vannak helyzetek amikor tényleg nagyon jól jön a benne lévő stabi. Pontosan nemtudom mennyi előnyt jelent (2-3 FÉ-t sztem biztos) és sokszor jól tud jönni 250mm-en F5,6-nál.

(#7958) Dr V


Dr V
őstag

5DmkII videózás közben lehet bármit is állítani? Blende, oxpokorrekcióra gondolok. Volt a kezeim között, de veidózás közben ezeket hiányoltam.

40Dre nincs valami moddolt firmware? Nem nagyon találtam. Anno 300dnél volt ilyen.

(#7959) salesman


salesman
őstag

Urak! :R

Türűűűdrááá!

(#7960) fattyu válasza Dr V (#7958) üzenetére


fattyu
veterán

hogynelehetne?? blendét tuti. expókontrollt is kétlem hogy ne lehetne. Isot is lehet.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7961) balaaazs válasza adamka16 (#7957) üzenetére


balaaazs
senior tag

Én azért ilyen nagyra nem emelem a stabit. A teleobinál kötelező kijelentéssel sem értek egyet. ha választhgatnék az 50-250 is és a legolcsóbb 70-200 között, biztos utóbbi lenne. sokszor ugyis ki kell kapcsolni, előnyt meg csak stabil témánál jelent. ha mozgó témát fotózol (és nem csak sport, de mondjuk madárka meg virág szélben) ott már nem ér semmit. szvsz :)

ui: még annyit, nekem is van stabis obim, szeretem is :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#7962) Chosen válasza kiskornel (#7944) üzenetére


Chosen
addikt

Ha mindenképpen 10k körül kellene, akkor abból a mezőnyből mit ajánlotok? Dörr Friend III esetleg?

(#7963) fattyu válasza Chosen (#7962) üzenetére


fattyu
veterán

őszintén a 10ks mezőnyből egy uj akksit vagy egy memóriakártyát ajánok mert állványt nem kapsz

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7964) adamka16 válasza balaaazs (#7961) üzenetére


adamka16
őstag

Eddig hátrányát nem éreztem a stabinak. De egy átlagos felhasználó sem fogja. Sportra meg valszeg, hülye aki ilyet vesz és nem a stabi miatt hanem a lassú fókusz miatt.
Mellesleg én is szívesen cserélném a mostanit egy 70-200 f4-re.. hiába lennének zajban gazdagabbak a képek, az az élesség... :U simán tudnék akkorát croppolni 200-nál, hogy 250-300-nak is megfelelő legyen a nagyítás és még így is élesebbet kapnék. De ez csak szép álom :)

(#7965) Chosen válasza fattyu (#7963) üzenetére


Chosen
addikt

Nem akarok nagy pénzeket invesztálni egyelőre, még nem dőlt el véglegesen, hogy elindulok-e a fotózás irányába komolyabban.

(#7966) fattyu válasza Chosen (#7965) üzenetére


fattyu
veterán

Ezt én értem csak tudod mi drága? Venni egy szart majd venni egy jót.

Veszel egy jót kis bukóval ki tudsz szállni veszel egy szart nem kell senkinek semennyiér kb.

Ahhoz meg hogy eldöntsd akarsz e fotózni nem kell állvány. csavarj isot és lőj kézből.

Értem én hogy teszkóisztán de 10 ért nem kpasz állványt. Ahogy nem kapsz 100ezerért autót se meg 5 millióért lakást pesten, 20ezerér ájfónt meg ilyenek.

Persze úgy cseszel ki magaddal ahogy akarsz de nem fogod azt hallani hogy 10ért kapsz egy értelmes állvánt

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7967) kiskornel válasza Chosen (#7965) üzenetére


kiskornel
addikt

A 10k-s mezőnyt NE PRÓBÁLD KI! Még ha csak 10%-ban is lesz rajt az a teleobi, minden eltöltött mp-ben, amikor nem fogod, az obi veszélyben lesz! Arról nem is beszélve, hogy egy állvány feladata, hogy rezgésmentesen megfogja a felszerelést. Na a 10k-s állvány erre nem alkalmas.

Félreértés ne essék, én is vettem sz@r Hama 5k-s állványt. De csak egy félkilós vakut tettem rá. Annál nem számít a rezgés. Na meg a kezelése. Mivel ment már egy ilyen tönkre nálam, pontosan tudom, hogy kihúzom a lábat, és lélegzetvisszafojtva, a lehető legóvatosabban hajtom rá a rögzítőkapcsot. Az szokott eltörni, és akkor már xart se ér az egész.

Azt javaslom, nézz a pénztárcádra, és úgy dönts arról, hogy beszálsz-e a fotózásba. Minden horror drága, vagy nagyon ekecselt, fabrikált megoldás (ez az, amikor az ember azt mondja "NEM öröm vele a munka"). Én már nem számolom, de bizti fölötte vagyok a 2 millának, és még csak nem is extra a felszerelésem...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7968) balaaazs válasza adamka16 (#7964) üzenetére


balaaazs
senior tag

Akkor egy hangon vagyunk :)

¯\_(ツ)_/¯

(#7969) zolka78 válasza Chosen (#7965) üzenetére


zolka78
senior tag

Hidd el igazuk van a fórumtársaknak, tapasztalatból mondom. Régebben vettem egy soligor állványt 10k-ért, 3kg bír papír szerint. Semmi baj nincs vele, évekig használtam nagyobb kompakttal, tökéletes volt. Most Canon 500D van, Tamron 17-50 és egy CZJ Pancolar M42 obi szokott rajta lenni, nem merem magára hagyni ha rajta van a gépem, ez így már pont a biztonságos stabilitás határát súrolja, szerintem. A minap egy helyen akartam patakot fényképezni, ott ahol fel tudtam állítani az állványt előtte volt pont fél méter mélységben a patak vízgyűjtője kis tó szerűen kialakulva, percekig gondolkoztam, hogy fel merjem-e tenni rá a gépet. Végül is megtettem, de a karom bele volt akasztva a gép nyakpántjába. És az alatt a pár perc alatt izzadtam is rendesen. Nincs vele gond, megtartja a gépet, de nagyon érezni rajta, hogy ez nem az ő kvalitása. Azt meg, hogy szeles helyen fényképezzek már el is felejthetem. Jók ezek az olcsó állványok - egy darabig még én is használni fogom - de hamar ki fog jönni a hátrányuk, bizonyos helyzetekben, és az már nem fog annyira tetszeni.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#7970) Monya78 válasza balaaazs (#7961) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

Én emlegettem ezt a teleobiknál "szinte" kötelező a stabil mondatott.

Azért 200-300mm gyújtótávnál APS-C vázakon belenézel a keresőbe, azért elég zavaró kilengéseket, kézremegéseket tapasztalhatsz, főleg ha kényelmetlen pózból, hidegben, vagy már a kétszázadik képedet csinálod, vagy már közelítesz 40év felé, vagy másnaposan fotózol ez még jobban zavaró.

Azt elismerem ha valaki csak repkedő madarat, lepkét, futó őzet, repülőt fotózz vagy mindig állványt használ, annak tényleng nem szükséges a stabilizátor.

De egy teleobjektívet sok mindenre lehet használni, igen ott vannak a statikus témák, mennyivel jobb kisebb ISO mellett akár 1/100-al fotózni mint nagy ISO mellett 1/300-1/500 záridőt kicsikarni.

Plusz ha kis mélységélességgel fotózol egy stabil képnél pontosabban lehet úgymond célozni, pl. egy közeli portrénál nem mindegy hogy a pontosan a szemére fókuszálsz, vagy véletlenül a az orra hegyére sikerül.

(#7971) balaaazs válasza Monya78 (#7970) üzenetére


balaaazs
senior tag

Szia,

Nem próbáltam még másnaposan fotózni, így sok tapasztalatom nincs ezen a téren :D Én főképp mozgó témát fotózok, ezért közelítettem meg a másik oldalról, de azt aláírom, hogy statikusnál nagy előny :)

:R

¯\_(ツ)_/¯

(#7972) Monya78 válasza balaaazs (#7971) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

Hát velem már előfordult másnapos, a -15 Fokos, a naplemente környéki erdőben portré fotózás ezeknél "életet" vagyis képet mentett a stabil :)

Ha már mozgó téma, gondolom a skvennelés fogalmát ismered, na itt is hasznos a stabil, főleg ha az obin van direkt ilyen stabilizátor funkció.

(#7973) *Ropi* válasza balaaazs (#7971) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Nem próbáltam még másnaposan fotózni..."

A következő fotóstalálkozón lesz rá lehetőséged tesztelni az ilyen irányú képességeidet. ;) :)) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7974) jap


jap
aktív tag

A Yongnuo 565 tényleg támogatja a HSS-t vagy csak elnézték a "szinkron 2. redőnyre gombot"? pixinfo teszt

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#7975) balaaazs válasza *Ropi* (#7973) üzenetére


balaaazs
senior tag

Deakkor előtte fotósinni kell :D

¯\_(ツ)_/¯

(#7976) *Ropi* válasza jap (#7974) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az eredeti Canon 580EX II-őn ez a két funkció ugyanazon a gombon van, tehát itt is lehet egy gombon, nem nézték el.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7977) *Ropi* válasza balaaazs (#7975) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fakultatív program. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7978) Dictator^


Dictator^
veterán

Csak érdeklődnék, hogy valaki használ hasonló Körlámpát ?

Pro-Con, esetleg, ha gyártatnék ilyet, érdekelne valakit?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7979) radi8tor válasza Dictator^ (#7978) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LED-es lámpákkal kell csinálni és akkor megúszható 200 W-ból ugyanakkora fényerővel.
Igaz 5000 Ft egy ilyen LED lámpa. ;]

⭐ Stella

(#7980) *Ropi* válasza radi8tor (#7979) üzenetére


*Ropi*
félisten

A LED-eknek sávos a színképe: nem tudsz velük jó eredményt elérni. :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7981) radi8tor válasza *Ropi* (#7980) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

I see. Az nem szerencsés.

⭐ Stella

(#7982) *Ropi* válasza radi8tor (#7981) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van egy 160 LED-es lámpám, de nem nagyon használom mert eléggé UFO bőrszínt kapnak tőle a modellek. ;) Még úgy is, hogy Kelvinre beállítom a WB-t.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7983) Stirlitz válasza jap (#7974) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Tényleg támogatja.

(#7984) Gondwana válasza *Ropi* (#7982) üzenetére


Gondwana
addikt

Megvan, hogy milyen szìnkòdos ledeket kell vegyesen hasznàlni és elérhető jòval 90% feletti CRI is (vagy persze L-objektìv àron lehet venni magas CRI LED reflektort is)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7985) *Ropi* válasza Gondwana (#7984) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezekszerint kiskínaiak erről nem tudtak, amikor a lámpát összerakták. ;) Egyébként milyen színkód is? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7986) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

DSLR vásárlás előtt állok. Amit kinéztem az a 600D, de nem sűrget az idő, szóval a kérdésem az, hogy várható-e 2-3 hónapon belül, hogy a Canon kijön valami újjal, ebben a kategóriában, mert akkor lehet kivárnék.

Köszi!

www.windydigital.hu

(#7987) fattyu válasza szelesjanos (#7986) üzenetére


fattyu
veterán

Én spec nem tudok róla de szerintem hacsak nem köll nagyon a forgatható kijelző akkor 550 nem 600

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7988) Gondwana válasza *Ropi* (#7985) üzenetére


Gondwana
addikt

Kiindulásnak...
(Régebb óta készülök beszerezni egy rendes optikai prizmát - legalább 6-7cm élhosszút keresek, mert van egy-két gyanús színképű vakum is, amiket le akarok tesztelni)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7989) *Ropi* válasza Gondwana (#7988) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hohó, ez nagyon jó, köszönöm! :R Mondjuk nekem sima 5mm-es LED-ek vannak a lámpámban, de gondolkoztam rajta, hogy át kéne alakítani RGB LED-esre megfelelő vezérléssel. Egyelőre se időm se kedvem nem volt hozzá, de a fejemben megvan a projekt... ;)

Prizmaügyileg nincs kapcsolatom... :(

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7990) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Egyperces fotótanfolyam! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7991) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Akció! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7992) radi8tor válasza *Ropi* (#7991) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Inkább mondtam volna harcot, mint akciót :)
Azt hittem valami jó kis akciós Canon-t linkeltél.

⭐ Stella

(#7993) cOxeR válasza *Ropi* (#7991) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem tetszett! :D

(#7994) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Eljött az ideje, hogy beruházzak egy vakura (EOS-550D). Mondjuk úgy, eléggé ár érzékeny vagyok ezen a téren, mivel keveset vakuzok, így a Cullmann D 4500-at néztem ki. Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel a vakuval? Mellényúlni se nagyon akarok, viszont a google nem segített a döntésben, mivel nem nagyon találtam róla véleményeket.

(#7995) k1csi válasza Clemi (#7994) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem ismerem a vakut amit kinéztél, viszont annyit mondanék, hogy egy gagyi vakuval azt tudod elérni, hogy a vásárlás után sem fogsz sokat vakuzni (nálam nincs annál drágább amikor valamit megveszek, de nem használom, vagy megveszek valamit kidobom és veszek egy normálisat).

Én személy szerint imádok vakuzni (szintén 550D-vel). Ha süt a nap akkor azért (árnyékot deríteni, A módban). Ha kevés fény van akkor azért (beltérben pl. indirekt villantva M módban).

Nem ezért vakuzok, mert nincs fényerős obim. A vakut fényerős obi sem helyettesíti, még a fényerős obi sem fogja kicsit világosítani az árnyékokat, nem fogja a hulladék vonalas (sávos) mesterséges megvilágítás egyenletessé tenni. És persze a fényerős obit is le kell néha rekeszelni, mert kell a mélységélesség.

Tény a vaku használatát is tanulni kell (amire többek között alkalmatlan a beépített vaku).

Amit fontos, hogy tudjon a vaku:
- E-TTL (azaz tudjon elővillantani a tükör normál állásában és tudjon a vázzal kommunikálni, hogy mekkorát villanjon).
- Legyen rajta normális AF segédfény
- Dönthető, forgatható legyen
- Tudja a HSS módot (azaz tudjon folyamatosan világitani amikor a második redőny az első lefutása előtt indul azaz 550D esetén 1/200 záridő alatt)
Lehet valamit kihagytam, most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ha spórolni akarsz, akkor használtan (Canon esetén pl. 430EXII).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#7996) Clemi válasza k1csi (#7995) üzenetére


Clemi
veterán

Elméletileg mindazt tudja amit írtál, csak jó lenne, ha valaki gyakorlati tapasztalatot is megosztana róla, mármint ha van ilyen egyáltalán aki ezt az oldalt olvassa.

Cullmann D-4500-C

(#7997) hemaka válasza Clemi (#7996) üzenetére


hemaka
nagyúr

Yongnuo vakut nem néztél? Annak van külön topikja is itt.

(#7998) Peetry válasza hemaka (#7997) üzenetére


Peetry
senior tag

guglizva szerintem elég sok tesztet meg fórumot lehet találni róla. pixinfo-n is találtam. El nem olvastam őket, szóval nem tudom miről megy a diskurzus meg itt is van vakus topic ott lehet több infót kapsz

(#7999) Clemi válasza hemaka (#7997) üzenetére


Clemi
veterán

Olvastam pár véleményt a Yongnuo vakukról, és eléggé lehangolókat olvastam róla. Átböngésztem a vakus topic-ot is, de számomra érdekes módon olyan, mintha senki nem használna ilyen Cullmann vakut, mert szinte nem is említik, illetve említik, de csak a többiek véleményét kérték ki, de válasz nem érkezett a kérdésekre.
A google-al valóban találtam néhány review-ot, de sajna németül tök kuka vagyok, az angol meg nem megy annyira, hogy teljesen megértsem amiket írnak.

(#8000) *Ropi* válasza radi8tor (#7992) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Action" jó magyarosan. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.