Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) KTTech válasza Tamy (#8246) üzenetére


KTTech
veterán

Jó ha van, de sokkal jobb, ha nincs kategória (erősen nem ajánlott).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8252) aor válasza KTTech (#8247) üzenetére


aor
tag

a 100-400-as most 400eft és súlyban is majdnem dupla annyi....ezzel kézből fotózni...gyurunk vazze :D

egyébként nem könnyű a választás, mert vmivel kompromisszumot kell kötni, ha nem vagy milliomos, na de mivel. én két hete merültem el a témában és még nem látom az alagút végét. annyi van, hogy vmiért perverz vonzódást érzek a 70-200 IS iránt. :D
aztán lehet IS nélküli lesz belőle...

(#8253) aor válasza Peetry (#8250) üzenetére


aor
tag

1100D
vhol én is így gondolkozom, ill. egyre inkább, bár még nincs teljes világosság az alagútban :)

(#8254) Tamy válasza KTTech (#8251) üzenetére


Tamy
senior tag

Ezt most nem értem :F

(#8248) aor: Arra, csak nem a makrósra (elvileg). Pl. itt is van makrós, és nem makrósba is. De majd még nézelődök, meg olvasgatom amit linkeltél, de most már elteszem magam holnapra.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#8255) Peetry válasza aor (#8252) üzenetére


Peetry
senior tag

vegyél most használtan 70-200 f4l-t meg 1.4x. az megáll 150ben. ha kell később IS, veszteség nélkül túladhatsz rajta (lehet én veszem meg :)), vagy ha rád szakad a bank veszel amit akarsz. én valszín ezt csinálnám.

(#8256) aor válasza Peetry (#8255) üzenetére


aor
tag

van egy pasas aki úgy néz ki megválna az IS-től, most puhítom, hogy minél kevesebbért adja, most olyan 210 körül állunk, egyelőre még nem tudom, hogy ki akarok e adni ennyi pénzt egy obira, meg még nem is biztos, hogy összejön a money...szóval igen, lehet IS nélküli.
még az állvány egy halál...egyszerűen nem akaródzik elfogadni, hogy 30-40eft egy normális állvány, ami szépen megtartaná a 70-200-sal, markolattal felszerelt gépemet... :W
viszont alvás jön....

(#8257) KTTech válasza aor (#8252) üzenetére


KTTech
veterán

Volt IS nélküli 70-200-am és van IS-es... egyértelműen az utóbbi :) minden tekintetben jobb...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8258) KTTech válasza aor (#8256) üzenetére


KTTech
veterán

Az állvány jó dolog, de számolj azzal, hogy valószínű nem fogod mindig magaddal cipelni... pl. egy túrán halálos dolog (elég a 3-4 kg-os fotós cucc + 2-3kg állvány + egyéb cipelése).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8259) KTTech válasza Tamy (#8254) üzenetére


KTTech
veterán

Mit nem értesz? Tilos pénzt adni érte... (gyenge képminőség, lassú és gyakran pontatlan AF rendszer, szeret szakadni benne a szalagkábel is...)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8260) aor válasza KTTech (#8257) üzenetére


aor
tag

nem adod el??? kici ócon :DD

(#8261) KTTech válasza aor (#8260) üzenetére


KTTech
veterán

Sajna nem :) Nincs pénzem a nagytesóra (70-200/2.8L II IS USM) jelenleg... + belegondolva - mivel szokott nálam ilyen is lenni - baromira nem poén vele túrázni :D (vittem már magammal nyaralásra, túrára, amikor nem volt még meg a 4L IS...)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8262) .DLL válasza Peetry (#8255) üzenetére


.DLL
veterán

"vagy ha rád szakad a bank veszel amit akarsz"

Arcom, amikor 2012-ben ránk szakad a bank.

(P.H.)

(#8263) Tamy válasza KTTech (#8259) üzenetére


Tamy
senior tag

Ok, így már leesett :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#8264) k1csi válasza aor (#8256) üzenetére


k1csi
senior tag

A Canon 70-200 f/4 IS 210-ért ha jó állapotban van jó ár. Alkalmi természetfotózáshoz szintén jó választás. Volt, hogy nagyobb teremben 2.8-as stabi nélküli obit cseréltem 70-200 f/4 IS-re, mert az adott szituban többet ért az IS mint az f/2.8 (vagy a vaku pedig 580 EXII volt nálam).

Egy kicsit jobban megszállott természetfotózáshoz a tolózoomos 100-400 lehetne a következő lépcső. Viszont ezt nehezebb használtan beszerezni és újonnan ma több okból sem a legjobbak a körülmények a beszerzésére (árfolyam+nem tudom mit szándékozik ezzel a kategóriával tenni a Canon de ide is aktuális lenne a frissítés lévén az egyik legrégebbi IS-el bír ez az obi).

A többi opcióban vsz. az után lenne érdemes gondolkodni, ha már használtál valamit az előzőekből mert jobban el tudod dönteni, hogy mire lenne szükséged.

Egyébként vsz. természetfotózásnál semmi sem versenyképes azzal, hogy közelebb kerülsz a témához. Ahhoz meg kell egy adag megszálottság (nem kezdeti lelkesedés).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#8265) Tamy


Tamy
senior tag

Valahol olvastam, hogy valami trükkel át lehet verni a gépet, így f5,6 felett is működik az AF. Tudtok erről valamit? Mennyire használható a gyakorlatban?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#8266) k1csi válasza Tamy (#8265) üzenetére


k1csi
senior tag

Pl.
http://www.michaelfurtman.com/taping_the_pins.htm

Bizonytalanabb lesz tőle az AF, azaz nyilván nem az a legjobb de rendkívül költséghatékony megoldás (eleve csak a középső fókuszponttal megy).

A gyakorlati használhatósága az jó kérdés, ennek megválaszolását nem vállalnám (eleve függ attól milyen fényviszonyok között és mire használnád).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#8267) *Ropi* válasza k1csi (#8266) üzenetére


*Ropi*
félisten

És hosszútávon kinyírhatja az AF motort a folyamatos keresgélés miatt. :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8268) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Tele témában keresgélőknek, saját tapasztalatból:

A Canon 70-200-ak képminősége az alábbiak szerint alakul (első a legjobb, utolsó a legrosszabb):

- 2.8L IS II
- 4L IS
- 2.8L
- 4L
- 2.8L IS

1.4 TC-vel a 4L IS ad használható képet, a többi felejtős. 2x TC II-vel eleve csak a 2.8-asok jöhetnek szóba, abból a szériából meg csak a 2.8L IS II. Nem sznobságból, hanem mert a többi tényleg csak egy nagy maszatolás.

Viszont a Kenko Pro 300-as 1.5 TC-je jobb a Canon 1.4 II-nél, érdemesebb azt venni.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8269) cOxeR válasza k1csi (#8264) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez (200-400 f4L) a frissítés a 100-400 kategóriájába, meg az EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

(#8268) *Ropi*
Bizony a 70-200 f2.8 IS USM II az új 2x TC III-assal is láthatóan romlik... úgyhogy a többi használata minőségi kép eléréséhez egyáltalán nem javasolt...

[ Szerkesztve ]

(#8270) k1csi válasza cOxeR (#8269) üzenetére


k1csi
senior tag

Az árcédulát is figyelembe vetted amikor egy kategóriába tetted a 200-400 f/4-vel a másik két obit?

Mert vsz. a másik két obi lelkes természetfotósnak elérhető, amíg a 200-400 f/4 vsz. nem. Persze lehet, hogy csak én vagyok naív...

*Ropi*
Bár nem ismerem a Canon statisztikákat, de vsz. az obik meghibásodásának leggyakrabb oka a szalagkábel szakadás meg az IS (ha van). Tippem szerint az AF motor csak ez után jön.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#8271) cOxeR válasza k1csi (#8270) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az árcédulát nem vettem figyelembe és biztosan nem is egy árkategóriában lesznek, de ez a "közeljövőben" már kapható stabis zoomos utód... arra a felhasználásra amire a tubus van most. Valamint ott van még a jó öreg 400 f5.6 L és a 300 f4 L IS
Nem vagy naív, tényleg nem lesz elérhető lelkes természetfotósoknak, mint ahogy a 2.8-as 300mm és feletti csövek sem...

(#8272) zolka78 válasza cOxeR (#8269) üzenetére


zolka78
senior tag

Azt az új 70-300 f/4-5.6 L IS USM obit egyszer próbálgattam Canon bemutató napon. 300mm nél f/5.6 rekeszen és 1/50s záridőnél is tű éles képet csinált bemozdulás mentesen, persze csak statikus témánál. Egy baja van, hogy k*****va drága, de rendesen megfordult a fejemben, hogy szaladni kéne úgy ahogy vagyok :D. Bár nem tudom, ilyen fényerővel csak hobbi szintnek tűnik, csak az ára :O

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#8273) cOxeR válasza zolka78 (#8272) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tudtommal abban is a legújabb IS van... ugyanaz, mint a 70-200 f2.8 II-ben...
Nem egy olcsó műfaj ez a fotózás... habár temérdek az olyan hobbi ami szintén költséges pl. a modellrepülő... és lehetne sorolni a végtelenbe...

(#8274) zolka78 válasza cOxeR (#8273) üzenetére


zolka78
senior tag

Nem igazán telézek így nem spórolok rá. Bár egy váratlan örökség után lecserélném rá a pöcsköszörű telémet. Ráadásul ez is kicsi, tiszta kompakt filing, meg is lepődtem rajta. Mellette próbáltam még a 70-200 f/2,8 is-t, az tényleg kályhacső ahhoz képest.

Egyik hobbi sem olcsó - talán a szalvéta gyűjtés - még makettezni szoktam az sem egy olcsó mulatság

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#8275) *Ropi* válasza cOxeR (#8269) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 2x TC-vel bárminek sziginifikánsan rosszabb a képe, erre ne alapozz. ;) Az 1.4x TC sokkal kevésbé látszik meg. Volt ilyenem meg olyanom is, mindegyikből a II-es verzió.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8276) *Ropi* válasza k1csi (#8270) üzenetére


*Ropi*
félisten

A statisztikákat nem leragasztott érintkezőkkel végzik. ;) A folyamatos erőltetett keresés az, ami kikészíti a motort. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8277) KTTech válasza *Ropi* (#8276) üzenetére


KTTech
veterán

Szerencsére ez nem számít erőltetett keresésnek (mivel egy pillanatig sem erőlködik a motor, üzemszerűen megy egyik végpontból a másikba keresés közben), egyébként gondban lennének a videokamerákban is használt USM motorok... + minél inkább tolódik videózás fele a DSLR, annál több folyamatosan működő fókuszmotor lesz. Egy valamire tényleg hátrányos a dolog: az akkumulátorra (gyorsan meríti :D)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8278) *Ropi* válasza KTTech (#8277) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az AF motor nagy indítóárammal indul (hogy gyorsan haladjon), majd fékezéskor ellenkező irányú, pontosan kiszámított feszültséglöketet kap a terv szerinti megálláshoz. Ezek terhelik. Egy sima AF beállásnál csak 1x fut le ez a folyamat (A pontból "nitróval" elindul, satufék, majd B pontban megáll ahol kell), de amikor "kapufára fut", akkor folyamatosan két egymás melletti pont közt rángatja (A--->B--->A--->B, stb...), az már nem olyan kellemes neki hosszabb távon, mivel a működési karakterisztikája miatt alapvetően "impulzusüzeműre" (ezt most nem szó szerint értem: a lényeg, hogy nem folyamatos igénybevételre) van tervezve, mert huzamosabban nem bírja a nagy áramú gyorsításokkal és fékezésekkel járó igénybevételt. :U Kb. olyan ez, mint amikor folyamatosan teljesítményhatár közelében járatsz egy rosszabbul tervezett szgépes tápot: előbb-utóbb meghal tőle. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8279) KTTech válasza *Ropi* (#8278) üzenetére


KTTech
veterán

A gond, hogy az USM motor már nem teljesen így működik :) Folyamatosan ugyanakkora erővel indul és egyenletes sebességgel mozog. Többek közt a FTM egyik feltétele ez a kialakítás...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8280) *Ropi* válasza KTTech (#8279) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én kb. 3 éve olvastam, eszerint valamit fejlesztettek rajta azóta. :) De azért szezon elején majd jól leragasztom a 70-200-ad érintkezőit és 1 hónapig csak úgy haszálhatod. Bevállalod? Úgyis még garanciális. ;] ;) :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8281) KTTech válasza *Ropi* (#8280) üzenetére


KTTech
veterán

Gond nélkül... volt már kompakt géped? Mennyit is bír az AF motor benne? :DDD vagy a videokamerákban? :) ugyanaz a rendszer (csak legtöbbször nem USM-nek hívják, mert az ugye Canon márkanév, bár van pár Canon USM-es kamera a TV stúdióban, ahova besegítek, de köszönik jól vannak, napi 12 órányi ilyen jellegű kiképzés mellett, lassan 2 éve).

LV-ben is folyamatos működésű az AF motor, máskülönben nem működne a dolog, és ugye ez hivatalos támogatott üzemmód...

Megjegyzem, azzal, ha leragasztanád, semmit nem csinálnál, mivel az AF rendszer ugyanúgy látna, nem lenne fényerőcsökkenés :DDD (azért van ugye letiltva F5.6 felett, mert a mikro-törőékek már elsötétednének, és nem lát elég jól a fázisérzékelő-rendszer. De ha szenzor alapú AF-et használsz LV-ben, akkor eleve mindegy...).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8282) PhotoFanBoy


PhotoFanBoy
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Lenne Hozzátok egy kérdésem. Szeretnék venni egy olyan FD-EOS adaptert, aminél a végtelenbe fokuszálás is lehetséges ésnem rontja annyira az objektív képét, de ugyanakkor elérhető áron van.

Esetleg találkoztatok már ilyennel, vagy dolgotok volt-e már valami jobb fajtával, amivel tudnám használni a régi FD 50mm f1.4-es objektívet az EOS vázon?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#8283) KTTech válasza PhotoFanBoy (#8282) üzenetére


KTTech
veterán

Szerintem jobban jársz, ha veszel egy EF-es 50/1,4-et... eddig ami FD-t láttam mind jelentősen rontotta a képminőséget :(

Ami megoldás lehet, az az FD mount EOS-ra cserélése. Sajnos azt nem tudom, ki végez ilyet...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8284) jancsi90


jancsi90
tag

Sziasztok! Van egy kicsit gubus keredesem. Jo studio vilagitast akarok kesziteni, ami idaig megvan az csak egy Canon 430EX II es egy regi de jo teljesitmenyu orosz vaku. Az elkepzeles pedig ugy lenne, hogy 3 vaku, ebbol ketto elol lenne az egyik teljesen atereszto feher ernyovel a masik pedig ezust fenyvisszavero ernyovel a harmadik vaku pedig valahol felul vagy hatul vagy pedig a hatteret kisutni. Szoval meg kene egy vaku es mit ajanlotok? Olcson persze. Mennyire jo megoldas ez: http://www.ebay.com/itm/Photo-Studio-Light-Slave-Flash-Bulb-45w-E27-220V-AA6A-/230693044306?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35b6608052#ht_3424wt_1037
Persze jo lenne egy hordozhato vaku mert majd nyaron az erdoben ket vakuval vagany lenne a hegyikerekparosokat fotozni. Ja a vakukat yongnuo rf-603-as triggerel fogom kioldani. Ha tudtok vmi olcso vakut vhol legyszi szoljatok! Koszi

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#8285) PhotoFanBoy válasza KTTech (#8283) üzenetére


PhotoFanBoy
csendes tag

Az a baj, hogy eléggé pénz szűkében vagyok és van már fd 50mm f1.4-em, ha lehet inkább ezt tartalám meg, mert amint láttam, az analógon nagyon jól teljesít (Canon AE-1). Ha valaki ismer ilyen adaptert, az nagyon kérem segítsen, persze akkor ha van már tapasztalat. :) Köszönöm!

(#8286) KTTech válasza PhotoFanBoy (#8285) üzenetére


KTTech
veterán

A gond, hogy egy árkategória a normális FD adapter (gyári Canon ráadásul nem is megy rá erre az objektívre + 1,26x "crop"-ot eredményezett) és a használt 50/1.4 USM...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8287) salesman válasza PhotoFanBoy (#8285) üzenetére


salesman
őstag

Nekem van egy FD-Eos adapterem, kipróbálhatod, de csalódás lesz.
Nem lencsés és nincs végtelen.

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#8288) fattyu válasza PhotoFanBoy (#8285) üzenetére


fattyu
veterán

Amit akarsz nem létezik. ennyi. vagy képminőséged lesz vagy végtelened. A kettő kizárja egymást. pont.
Pénzszűkében vegyél egy jobb manuális 50est bármit ami nem FD meg talán a pentax lehet még nyűgös de erre nem esküszöm meg. contax/yashica m42 practicab nikon p6 mind adaptálható eosra. az fd nem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8289) adamka16


adamka16
őstag

Találkoztatok már olyannal, hogy a fényképező fájlnévnek nem IMG_XXXX-ez ad hanem _MG_XXXX-et. Próbáltam már formázni a kártyát, de akkor is megmaradt. Kártyaolvasóval és egy noti beépített olvasójával is ezt csinálja. Mitől lehet? (500D)

(#8290) kiskornel válasza adamka16 (#8289) üzenetére


kiskornel
addikt

ADOBE RGB-re van állítva a színtered. Állítsd vissza sRGB-re és jó lesz.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8291) adamka16 válasza kiskornel (#8290) üzenetére


adamka16
őstag

És tényleg...! köszi ;) :R

(#8292) canonpapa


canonpapa
csendes tag

Canon 580 EX -hez keresek magyar nyelvű leírást - folyamatosan villog az infra
Előre is köszönettel!

(#8293) radi8tor válasza canonpapa (#8292) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Örömteli, hogy csak ezért regisztráltál. :C
Üdv!

⭐ Stella

(#8294) *Ropi* válasza canonpapa (#8292) üzenetére


*Ropi*
félisten

Annak az a dolga, hogy villogjon: az az AF segédfény. Nagyobb baj lenne, ha nem villogna.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8295) kiskornel válasza canonpapa (#8292) üzenetére


kiskornel
addikt

[link]

- ma valahogy mindenkivel jót teszek... de holnaptól... :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8296) radi8tor válasza kiskornel (#8295) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem mondod, hogy beszkennelted? :)

⭐ Stella

(#8297) kiskornel válasza radi8tor (#8296) üzenetére


kiskornel
addikt

No, no non koroszko... konoszko BETTE lá rozzi...
Nem én. Mikor megvettem, csesztek adni hozzá magyar tájékoztatót. Sokat keresgéltem, és ezt találtam...

Amúgy már itt is van egy korábbi link... [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8298) kiskornel válasza *Ropi* (#8294) üzenetére


kiskornel
addikt

nemnem... slave-ra van állítva. Akkor villog folyamatosan..

(#8292) canonpapa: nyomd folyamatosan a zoom gombot. Akkor lép be a többvakus módba. Ott tudod kikapcsolni!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8299) *Ropi* válasza kiskornel (#8298) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igazad van, én arra asszociáltam, amikor félig lenyomod az expógombot és életre kel. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8300) canonpapa válasza kiskornel (#8297) üzenetére


canonpapa
csendes tag

Kedves Kiskornél! Hálásan köszönöm a segítséget! Mondhatni Isten fizesse meg! Alkérdés: szoktál-e kiállítani? Z.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.