Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) pcMANiac válasza Piotrus (#7150) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

A brutál pixelszám is eredményezhet számodra "festett" érzést. Egy gyengébb képességű obi nem képes a 18Mpixelt kiszolgálni. Ezért sem javallott a legújabb, legnagyobb pixelszámú vázakat amatőrként használni, olcsóbb obikkal. Lehető legkisebb ISO elérése a cél, a lehető leggyorsabb záridő mellett. Persze ezeket az értékeket a blende nagysága és a térben lévő fény függvényében lehet csak beállítani. Vannak obik, amiken a nagy rekesz (2.8, 3.5) szinte csak paraszt vakítás, mert olyan lágy képük van ilyen blendén, hogy olyan érzésed van, mintha nem találtad volna el a fókuszt, vagy bemozdult a téma a lassú záridő miatt.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7152) Piotrus válasza Necc (#7149) üzenetére


Piotrus
tag

...ejj,ejj... :) értem én,hogy ésszel lehet jól fotózni,de enélkül is ment eddig :) , sőt eddig inkább alulexponáltak voltak a képek (amit könnyen korrigáltam), s kiégés csak ,direktbe ráirányított vakuzásnál fordult elő, de itt plafonra volt irányítva,igazából minden tanácsot köszönök és meg is fogadom, de miért emel ennyit az ISO-n ??? Állítólag itt már sokkal fejlettebb a fénymérés ,mint a 450d-n.

Fókuszáláskor csak a középsőt használom, s sajna a fix 50-es terembe túl soknak bizonyult. Tudom a KIT obi nem a legjobb,de nekem ebben a tartományban csak ez van, eddig is ez volt. :(

pcMANiac:

Lehetséges,hogy teljesen igazad van és a pixelszám + a nem professzionális obik okozhatják,hogy kevésbé vagyok elégedett a minőséggel,mint régen. Tény ,hogy a 70-200mm f/4 L képeivel vagyok a legelégedettebb.

Ha lejjebb veszem RAW-ban a pixelszámot pl. 10mp-re,az eredményezne valamit?

[ Szerkesztve ]

(#7153) pcMANiac válasza Piotrus (#7152) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Mert ha P módban vagy, akkor ugye Te adod meg a rekesz és záridő értékeket, ami biztosan nem volt megfelelő. A gép az optimális expozició érdekében csak az ISO-val tudott játszani és így sikerült neki. Tedd fix 400-ra, a rekeszt f8-ra, kapcsolj AV módba, aztán ha túl világos a kép vakuval, akkor a vaku kompenzációval vissza tudsz venni a vaku fényerejéből is, vagy épp rá tudsz adni.

70-200 f4 L egy más kategória. Azt szereti a 60D is. :K

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7154) Piotrus válasza pcMANiac (#7153) üzenetére


Piotrus
tag

Tudomásom szerint P módban minden értéket automatikusan állít be csak én utólagosan állíthatok (nem állítottam) bármelyik értéken és a gép hozzáigazítja a többi értéket a megfelelő expo érdekében.

Na "mindegy" igyekszem minél többet használni a gépet,aztán meglátjuk, ha már megint kétségbe esek jelentkezem...

[ Szerkesztve ]

(#7155) pcMANiac válasza Piotrus (#7154) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Sorry, igazad van. A P módot soha nem használom és rosszul emlékeztem. Valóban automata mód és Te csak korrigálhatsz rajta.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7156) .DLL válasza pcMANiac (#7155) üzenetére


.DLL
veterán

Rossz gombot nyomtam, sorry.
Piotrus!

Próbálj meg elmerülni a gép beállításaiban (C.Fn is ;) ) az auto ISO-nak megadhatsz pl. felső értéket, aminél feljebb nem megy.

Elképzelhető, hogy a vaku és a gép között nem működött valami úgy, ahogy kellett volna (digitális érintkezők hibája pl.) és kiszámolta az expozíciós értékeket úgy, hogy a kép vakufény nélkül legyen jó, de mivel az mégis rávillantott ezért kiégette az egészet. Ez csak spekuláció, találgatás.

Nekem egy régi nyeles automata vakum van (Link) amit szinkron kábellel kell a géphez kötni. Ilyenkor a gépnek fogalma sincs róla, hogy vaku is el fog sülni, ezért a masina csak Manuál módban használható, amit rendszervaku használata esetén is megtehetsz nyugodtan.
A rekeszt a legtágabbra nyitod, a záridőt tánc közben 1/125 vagy a fölé, attól függ milyen gyors a mozgás, és akkor jó eséllyel nem fog bemozdulni. Már csak a vaku teljesítményével és az ISO-val kell játszani, hogy megfelelően exponált képek legyenek, ezt 2-3 próba kattintásból már láthatod.

Ha van elég kraft a vakuban akkor érdemes 1 fényértékkel túlexponáltra beállítani a képet, és utána a rekeszt szűkíteni, vagy az ISO-t kisebbre állítani szintén 1 fényértékkel, hogyha mégis egy sötétebb téma kerül a gép elé akkor gyorsan nagyobbra tudd venni a fényerőt, tehát legyen tartalékod. Ezt a leggyorsabban, M módban a rekesszel tudod megtenni, mert a hátsó tárcsával azonnal tudod módosítani, így nem sok időt vesztesz. Ezt csak így a későbbiekre mondom, ha lenne egy kis äksön is. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#7157) kiskornel válasza Piotrus (#7144) üzenetére


kiskornel
addikt

Nincs hülyegyerek mód! Minél profibb a gép, annál inkább megtorolja, ha nincs precizen beállítva a géped.

Vakus használatkor a fénymérési módokat akkor is be kell lőni, ha nincs hozzá kedved. Mind a vakuét, mind a vázét!

Amúgy pár kérdés:
- ránéztél azér néha a készült képre? Mert a blinkíz-nek villognia kellett a kiégett képeken!
- biztos, hogy az expokorrekció középen volt.

Legvalószínűbb, hogy a vaku üzemmódját nem változtattad meg. A 450D-nél ez kiértékelőn volt, ezen a vázon meg hagytad átlagolón! A váz fénymérése meg azért fontos, mert sötétnek ítélte a helyet (a sötét függöny gondolom megteszi a hatását a háttérben), és a záridő mellett felnyomta az ISO értéket is.

Vaku gyorstalpaló: ropi írása, régi is, de brutál jó!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7158) Necc válasza kiskornel (#7157) üzenetére


Necc
addikt

"Nincs hülyegyerek mód! Minél profibb a gép, annál inkább megtorolja, ha nincs precizen beállítva a géped."

100%-ig egyetertek. Emlekszem az elso kepeimre amit manualis-beallitasi lehetosegeket kinalo kompaktrol dSLR-re valtas utan csinaltam: kuka, kuka, kuka, kuka, kuka... pedig minden felautomatan volt, pont ugy mint ahogy a kompaktot is hasznaltam...

------------------------------

Picit visszateve az alvany dologra, errol esetleg van valami tapasztalatotok/velemenyetek?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7159) *Ropi* válasza Piotrus (#7154) üzenetére


*Ropi*
félisten

"P" módban mindent a gép állít, neked semmibe sincsen beleszólásod.
"M" módban mindent te állítasz.
"Av" módban beállítod a fix blendét, a többit a gép. Ha a megadott tartományban nem tud értékelhető beállítást, akkor megváltoztatja az általad beállított blendét is.
"Tv" módban beállítod a fix záridőt, a többit a gép. Ha a megadott tartományban nem tud értékelhető beállítást, akkor megváltoztatja az általad beállított záridőt is.

"P" mód kivételével mindegyikben működik a "safety shift" nevű funkció, ami előre definiált értékek között változtatja az ISO-t az optimális expó érdekében.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7160) Dictator^ válasza *Ropi* (#7159) üzenetére


Dictator^
veterán

Vissza nem olvastam , de
"P" módban van beleszólás ISO-ba, Fokuszpontba.. nem?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7161) zabcs80 válasza cOxeR (#7136) üzenetére


zabcs80
tag

Elsősorban tájképet, ill. a külföldi utazásaim során amit meglátok. De inkább a szabadban használnám. Max. annyit áldoznék rá objektívenként amennyibe a váz kerül(t). (190K)
Nem profi fotózásra szánom, mert nem értek hozzá, csak a magam örömére.

[ Szerkesztve ]

(#7162) *Ropi* válasza Dictator^ (#7160) üzenetére


*Ropi*
félisten

ISO-t a váz állít, multipontos az AF (amely AF pontok élesre tudnak állni, azokból átlagol egy mélységélességet, ahoz állít blendét, meg számolja a többit).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7163) hp1950


hp1950
tag

Kis segítséget kérnék tőletek!
Jelenleg a 7D-n 17-55, 70-200 f4 IS obikat használlok, és azon töprengek, hogy a két obit lecserélném 24-105 és 10-22-re. Elég sokszor érzem, hogy egy picit rövid az 55mm. A telét meg szinte nem is használlom, viszont a nagylátó már régota bizergálja a csőröm.
A kérdésem, hogy viselkedik APS-C vázakon a 24-105? Használjátok sokan? Mik a tapasztalatok?

(#7164) Dictator^ válasza *Ropi* (#7162) üzenetére


Dictator^
veterán

De P módban te is állhatsz isot , sőt elvileg azt te állítod. legalábbis 60D-n.
Sőt a leírás is ezt írja.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7165) *Ropi* válasza Dictator^ (#7164) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor a 60D-nél már változtattak ezen ezek szerint.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7166) *Ropi* válasza hp1950 (#7163) üzenetére


*Ropi*
félisten

APS-C-re nem találsz jobbat a 17-55-nél (kivéve, ha egyéni preferenciáid vannak, amiknek nem felel meg).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7167) filózoli válasza hp1950 (#7163) üzenetére


filózoli
senior tag

A 15-85-höz mit szólnál? Persze csak akkor, ha kell a nagylátó is. :)

(#7168) hp1950 válasza *Ropi* (#7166) üzenetére


hp1950
tag

Az objektív megfelel minden elvárásomnak. Viszont azt vettem észre, hogy a képek nagy része 17mm-en , vagy 35-55mm-en készül, és sokszor jó volna még egy kis + ; -
Az utobbi időben viszont szinte csak családi esemény, kirándulásra használtam a gépet.
Szóba jött a 15-85 is, de eddig még mindenki lebeszélt róla, hogy megbánom az F2,8 után.

(#7169) Klemice válasza hp1950 (#7163) üzenetére


Klemice
senior tag

Juza használ 7D-vel 8-16, 24-105, 180, 300 kombót, olvasgasd az írásait.
juzaphoto.com

(#7170) .DLL


.DLL
veterán

Hallok itt több -számomra- újdonságot.
Pl. hogy "Ha a megadott tartományban nem tud értékelhető beállítást, akkor megváltoztatja az általad beállított blendét/záridőt is."
Ezt csak az újabb és/vagy felsőbb kategóriás vázak csinálják?
Mert sem a 20D sem az 550D nem tesz ilyet, volt olyan, hogy Av módban f/1.8-on fotóztam, s kültérre menve villogással figyelmeztetett a gép, hogy nem tud rövidebb záridőt használni, és így túl világos lesz a kép. Ja akkor láttam, hogy a benti iso-400 volt beállítva. De ő hozzá nem nyúlt a blendéhez, hagyta volna 1.8-on.

P módban pedig csak a záridő-blende páros állítja be a gép, minden mást a fotós szabályozhat. A fehéregyensúly is lehet automata, ha AWB-re állította, de használhat egyénit is, ugyan ez igaz az iso-ra is, a fotós megmondhatja, hogy konkréten mit használjon a gép. És nem csak 60D-n, 20D-n is így van.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#7171) hp1950 válasza Klemice (#7169) üzenetére


hp1950
tag

Köszi a linket, olvasom!

(#7172) HSM válasza hp1950 (#7163) üzenetére


HSM
félisten

Egyetértek, az "ideális" obi nekem is valami 15-85 F2.8 lenne, persze a 17-55 képminőségével... ;] Csak sajnos ilyen nincs. Amit meggondolnék a helyedben, hogy nem-e lenne zavaró, hogy a 24mm alatti tartományhoz mindenképp obit cserélned kell! Én főleg "általános" célokra használom a sima 18-55 IS obim (többek közt olyasmikre, amiket te is felsoroltál) és nagyon hiányozna a 18-as vége, ha nem lenne, vagy csak obicserével lenne elérhető. A tele nem használásából arra következtetek, hogy annyira mégsem hiányzik az 55+ tartomány, vagy nem vacakolsz vele, épp az obicsere, vagy a plussz obira vigyázás miatt... :D

[ Szerkesztve ]

(#7173) Piotrus


Piotrus
tag

Kedves mindenki!

Nagyon köszönöm,hogy ennyit foglalkoztok a bajommal,és igyekszem a sok hasznos tanácsot betartva fejlődni.

Most 3 napra megyek a sógorokhoz kirándulni és ott próbálkozok majd,remélem több élményben lesz részem...

Viszont az eredeti problémámat,hogy miért emelt ekkora értéket a gép (ezzel kiégetve a képet),míg mindig nem értem...,ha egy alsóbb kategóriás gép tökéletesen megoldotta a szituációt.

Na mindegy...,majd meglátjuk hogy alakul.

Köszi még egyszer mindenkinek!!

(#7174) kiskornel válasza *Ropi* (#7162) üzenetére


kiskornel
addikt

Én amit tudok a "P" módról: próbálja betartani a reciprokszabályt. (Auto ISO esetén) a másik két értéket beállítja ahhoz (iso, rekesz). Fénymérést te választasz. A tárcsával a fénymérésnél kapott expozíciót megtartva a két értéket el tudod tekerni. Ha záridő gyorsabbra megy, a rekesz tágabb, és fordítva.
Erről a mélységélességről hol olvastál? Mondjuk a 450D-men még van ilyen mód, de az egy külön üzemmód a tárcsán.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7175) kiskornel válasza Piotrus (#7173) üzenetére


kiskornel
addikt

És akkor mit csináltál a 450D-del eddig? :Y

Elmondom mi történt: P módba kapcsoltad. A váz úgy mér fényt, mintha rajt se lenne a vaku. Ilyen megvilágítás mellett (mert ez fényképezőnek sötét) P módba próbálta a váz betartani a reciprok szabályt. Hogy kézben tarthasd, a záridőnek viszonylag magasnak kell lennie. Megnézte a váz, hogy azon záridő mellett mit tud még állítani. Rekeszt tágra állította, de kitobi esetén elég hamar beleütközött a plafonba. Mivel fényt nem tud szerezni, ezért felállította az érzékenységet (ISO-t) a csillagos egekbe. Sajnos a reciprok szabályt se tudta betartani, így még megnövelte a záridőt is, és kijött egy viszonylag hosszú érték. Ilyen értékek mellett nincs az a kis vaku villanás, ami esetében ne atomvillanásként világítaná ki a képet, kiégetten. És még lehet, hogy a vaku üzemmód is átlagolón volt...

Hogy mit lehet tenni ellene: mivel nincs fényerős obid, ezért a fő fény mindenképp a vaku lesz (vagyis nem tudsz deríteni!!!). Tehát: a következőt állítod be pl.: M mód, iso400-800, 18mm állás, rekesz 3,5, záridő 1/60-1/100s.
Ha a vaku üzemmódját:
- kiértékelőre teszed, akkor a táncos rendben lesz, a háttér sötét.
- átlagolóra teszed: akkor a háttér is kivilágosodik, de valószínű, hogy beégnek a közeliben levő dolgok / tárgyak.

Finoman hangolni a fényt pedig a vaku expozíció korrekcióval tusz.

A megvalósítás pedig a kézikönyv szerint...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7176) zabcs80 válasza zabcs80 (#7161) üzenetére


zabcs80
tag

Korábbi kérdésemet felelevenítve:

Adott egy EOS 600D váz, és ahoz szeretnék objektívet, amivel el tudnám kezdeni a kis amatőr fotózásaimat.

Találtam párat, csak olyan megosztott vélemények vannak, hogy nehéz dönteni főleg, hogy nem értek hozzá.

[Canon 35/F2.0 EF objektív]

[Canon 50/F1.4 EF USM objektív]

[Canon 15-85/F3.5-5.6 IS USM EF-S objektív]

[Canon 17-40/F4.0 USM EF-L objektív]

[ Szerkesztve ]

(#7177) ClintEastwoo válasza zabcs80 (#7176) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Hát ha így televagy, akkor 17-40, meg 50 f1,4 bár szeritnem elsőre jobb lenne az 1,8-as, aztán majd ha úgy gondolod hogy kell az az 1,4 akkor meg lehet venni, de sokan mondják róla hogy annyival nem jobb mint amennyivel drágább.

(#7178) zabcs80 válasza ClintEastwoo (#7177) üzenetére


zabcs80
tag

Természetben (hegyek, romok, stb.), ill. városban szeretnék elsősorban fotózni.
Olyan kellene, amit lényegében mindenre tudnék használni az utazásaim alatt.

(#7179) zgospel válasza zabcs80 (#7178) üzenetére


zgospel
őstag

Ha mindenes kell akkor a 15-85-öt választanám. Ha viszont elég a többnyire a nagylátó, akkor egyértelműen a 17-40, elég jókat írnak róla. :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#7180) fattyu válasza zabcs80 (#7178) üzenetére


fattyu
veterán

Amit mindenre tudsz használni az igazán semmire se lesz jó. Ebből én spec a 17-40et választanám.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7181) zabcs80 válasza fattyu (#7180) üzenetére


zabcs80
tag

Én is a 17-40-essel szemezek, mert ennyiért nem igazán lehet jobbat kapni, az írások alapján, és ennél többet nem áldoznék rá, úgy, hogy most kezdek fotózni.
Írnak mindenféle szűrőt is, azokat érdemes beszerezni?
Ehhez elméletileg adnak napellenzőt. Gondolom hasznos kiegészítő.
Nem akarom elkapkodni az objektív vásárlást, jövő héten jön meg a váz, és addig ki szeretném nézni, ill. megvenni.

(#7182) cdl válasza zabcs80 (#7181) üzenetére


cdl
senior tag

Szia.
Miért nem a 18-55 IS-t választod?
Sokkal jobb lenne.

(#7183) cOxeR válasza zabcs80 (#7176) üzenetére


cOxeR
Ármester

A helyedben mindet elfelejteném, és egy Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM-re raknám össze a lét. A 35mm-el sokat nem érsz, 50mm, szerintem ráér később is, a vázolt fotózási kört figyelembe véve. 17-40 vége rövid lesz, és nincs benne IS, kezdésnek küzdeni fogsz vele, nekem van imádom, de kell hozzá egy biztos kéz és tudás, hogy jó képeid legyenek. 15-85-öt meg elkerülném.

(#7184) Necc válasza zabcs80 (#7176) üzenetére


Necc
addikt

Udv.

Ha kezdo letedre ennyire nem szamit a penz, akkor en a helyedben az alabbiakat vennem:

Utazashoz, meg altalanos dolgokra:
[Canon EF 24-105 f/4L IS USM] mert stabilizalt!! ami az altalad linkelt obik tobbsegebol ugy ahogy van, hianyzott, mar pedig ez varosnezelodes kozepedte, ahol sokszor alvanyt se tudod felallitani a tomeg miatt borzasztoan fontos! Ezen felul APS-C vazon 38-168mm gyujtavukent viselkedik (croppolas miatt).

Ha pedig tajkepeket fotoznal, akkor:
[Sigma 10-20mm f/3.5 EX DC HSM] vagy [Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM] Netes oldalakon ossze kell hasonlitani hogy melyik a jobb es miert, a lenyeg: nagy latoszogu lencse szukseges tajkepek fotozasara.
Vagy esetleg a legelso lencsevel is megoldhatod ugy, hogy panoramakephez keszitesz kepkockakat, es kesobb PC-n osszefuzod oket szoftverrel.

A prime obikat kezdokent messze elkerulnem, ha mar lesz par 1000 keped, akkor azokat kielemezve megallapithatod hogy melyik az a gyujtav amit a legsurubben hasznalsz, es ahoz vehetsz valami prime lencset, de en kezdeskor nem ajanlom.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7185) cOxeR válasza Necc (#7184) üzenetére


cOxeR
Ármester

A 24-105, apsc-n kezdőértéknek rengeteg, FF-en is elkél a nagyobb látószög városokba, én ezért nem is vettem számításba.

(#7186) pcMANiac válasza cOxeR (#7185) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Nekem bejön a 24-105 a 40D-hez. Viszont próbáltam a 17-40-et és pont azt produkálta, amit írtak róla. A széleken nagyon lágy, rekeszelni kell az amúgy sem nagy 4-es fényerejét. Én is a 17-55 f2.8-ra gyúrást javasolnám vagy a 15-85-öt, de a 24-105-öt is mondanám, nekem nem rövid a 24*1.6 városi képekre.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7187) Necc válasza cOxeR (#7185) üzenetére


Necc
addikt

Ha keves a latoszog, van az embernek laba is :DDD
Legutoljara varosban fotozni meg a kompaktommal voltam, annak a kezdo erteke 25mm volt (FF ekv.) es az esetek legjavaban boven eleg is volt.

En a magam reszerol a kezdoknek vagy a kit obi szettet (18-55 es 55-250) vagy (jelen esetben) a 18-135 -ot javasolnam Canonnal, de ha egyszer az anyagiak ennyire megengedik... :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7188) zabcs80 válasza Necc (#7184) üzenetére


zabcs80
tag

A Canon 17-55/F2.8 IS USM EF-S és a Canon EF 24-105mm f/4L IS USM nagyjából egy árban van, egyelőre kezdésnek csak az egyiket venném meg, nehéz döntés.

(#7189) pcMANiac válasza zabcs80 (#7188) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

17-55-öm nem volt, de csak jókat írnak róla. 24-105-öt használok rendszeresen és szerintem nagyon jó. Tényleg nehéz döntés. ;) Bármelyiket választod, túl rosszul nem fogsz járni. 17-55 2.8 megfelel beltéri fotózásra is gyengébb fényben, viszont a másik 105-ös vége nagyon jó tud lenni természetben.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7190) *Ropi* válasza pcMANiac (#7189) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem 17-55/2.8-am van és többször éreztem kevésnek a végét, csak a képminősége, a fényereje és a stabija miatt van még meg.

2 napja volt a kezemben egy 15-85, na az jó átfogásban és képminőségben is általános célokra, ha meg tud barátkozni az ember a fényerőtlenségével.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7191) zabcs80 válasza pcMANiac (#7189) üzenetére


zabcs80
tag

Ahogy egyre többet olvasok ez a 24-105 egyre szimpatikusabb. Szerintem ez lesz a nyertes kezdésnek.
Mit érdemes még beszerezni?
Ja, és a vázról: az EOS 600D-ről rosszat még nem olvastam.
És meg kell barátkoznom a közel másfél kiló emelgetésével. :)

[ Szerkesztve ]

(#7192) cOxeR válasza Necc (#7187) üzenetére


cOxeR
Ármester

Van lábam szerencsére, és még használni is szoktam, de van olyan, hogy falbontás nélkül nem tudsz hátrább lépni... :)

(#7193) Necc


Necc
addikt

Lenne egy-ket kerdesem.

A jelenlegi Canon EF-S 55-250 IS II obimat szeretnem atalakitani.

Jelenleg amikor ezzel fotozok bogarakat meg kisebb allatokat 2-3m -rol sajnos nem toltik ki a teljes kepet, ezen szeretnek javitani.

Az egyik dolog amit szamitasba vettem azok a dioptrias nagyitolencsek, pelda, a masik dolog pedig a telekonverterek, egy 1.4X -re gondoltam, de sok helyen irjak, hogy ezek nem hasznalhatoak EF-S lencsekkel vagy csak bizonyos lencsekkel.

A kozgyurusort az eleve 250mm vegallas miatt szepen el is felejtettem (picit brutalisan nezne igy ki :D ).

Ami erdekelne: melyiket erdemes? Minosegromlas es fenyveszteseg merteke?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7194) cOxeR válasza Necc (#7193) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én előtétlencsét tennék rá, én is azt használok, crop váz esetén teljesen jó megoldás, FF-nél már vannak gondjaim vele...
A konverterek-nél van általában lista, hogy mivel kompatibilis, legalább is canonéknál, viszont a kenko konverterek meg működnek szerintem a Te obiddal is, de ennek utána kellene picit bogarászni, fényveszteség, a nagyítás mértékétől függ, 1,4x 1 fényérték, 2x 2 fényérték.
Tehát nem lenne AF-ed canon esetén, kenkoval mintha lenne, de régen olvastam már erről.

(#7195) adamka16 válasza Necc (#7193) üzenetére


adamka16
őstag

Van olyan közgyűrű amit épp ezért adott ki a canon, direkt EF-S obikhoz.. én is gondolkodtam már rajt amúgy. Nem egy makró obi, viszont elég szépen lehet makrózni vele.

(#7196) adamka16 válasza adamka16 (#7195) üzenetére


adamka16
őstag

meg is van, bocsi de nem fértem bele az előzőbe...

[link]

(#7197) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Szedett már szét valaki 24-70 f2.8-at? Csak a frontlencse körüli szűrőtartő gyűrűt kéne kicserélnem, mert megsérült a menet és nem tudok szűrőt csavarni bele. Ebay-en találtam gyárit 50 dollárért, és elég egyszerűnek tűnik a cseréje. Kameráék levennének gondolom 50 helyett egy 200 dollárra biztos.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7198) Necc válasza cOxeR (#7194) üzenetére


Necc
addikt

:R
+1,+2,+4 elotetlencse szettnel maradtam vegul is, a netes tesztek alapjan amit rendeltem +2 -ig szinte eszrevehetetlen a minosegromlas, es a +4-es okoz csak bizonyos szintu CA-t a sarkokon. Majd meglatjuk :B

Telekonvertereknel vonj ki 1-et a rairt szambol, es annyi lesz a fenyveszteseg "FE"-ben. Peldaul az 1.4x konverter 1/4 fenyveszteseget okoz tehat vagy 1/3-al vagy 1/2 -el kell kompenzalni. a 2.0x konverter pedig ertelemszeruen kerek -1 FE

adamka16: meg mindig egy 250mm vegallasu objektivrol van szo, ha moge rakok mondjuk egy +50mm -es kozgyurusort azzal meg mindig csak 300mm-en fogok jarni, de az obi mar olyan hosszu lesz hogy meg a vegen letorik a foglalatrol :DDD (a minimum meg 105mm lesz ami viszont hatranyosan erintene ha hirtelen a masik vegallasa kellene a zoom obinak).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7199) kiskornel válasza Necc (#7198) üzenetére


kiskornel
addikt

??? +2 dioptriát? Az nem túl sok. Lehet, hogy kicsi a torzítása, de kicsi lesz a rövidlátása is.
Látod, mennyi hülyeség terjeng az Interneten? Az 1,4x konverter 1Fé-t csökkent, az bizti! A 2x meg 2Fé-t minimum.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7200) fattyu válasza Necc (#7198) üzenetére


fattyu
veterán

És amit a közgyűrűzésről írsz az is véleményes.

Javaslom

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.