Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) cOxeR válasza fattyu (#8350) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vitatkoznék... a két dolgon...makrózáskor gátol, madárfotózáskor gátol, tájfotónál pedig sokan 50-est használnak, a perspektíva miatt.

(#8352) fattyu válasza cOxeR (#8351) üzenetére


fattyu
veterán

Makró édesmindegy mivel lősz rekeszelni kell hogy legyen elég dof. Nem gátol a gyors üveg mivel nem tudod hsaználni. Nem az üveg hibája hanem fizika.

Madár: Nemtom. nem madarászok de ott nem jó hogy bokeh van mögötte nem zizis erdő?

Tájfotózás meg mint írtam amugyis rekeszelés és állvány szóba se jön az 1.8 használata.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8353) Dr V


Dr V
őstag

Az index canon fórumán láttam az alábbi hszt.:

ATTENTION PLEASE!
Jan. 13-án este leütöttek, kiraboltak.. Eltulajdonították alig 1 hónapos CANON EOS 550D-met (gysz.: 2135245286) - kitobival, töltővel, kábellel, kupakokkal Lowepro Adventure táskában, Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM objektívemet és Canon Speedlite 430EX II vakumat. Péntek 13, thumbs up..
Ha valaki találkozik vele, kérem, értesítsen! Köszönöm!

harminc/5hetvenkettő3hét25
kispoppykukacyahoopontcom

(#8354) cOxeR válasza fattyu (#8352) üzenetére


cOxeR
Ármester

A dof-ról úgy általánosságban írtam, nem a fényerős üveg - dof kapcsolatáról.

Jó hogy bokeh van mögötte, de le kell rekeszelni, távolság függvényégben, 7,1-9 körül, hogy megfelelően éles legyen a madár... ne csak egy része.

(#8355) cOxeR válasza Dr V (#8353) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szomorú ez az egész ami itt megy ebben az országban...

(#8356) marcias válasza kiskornel (#8348) üzenetére


marcias
őstag

Ez az optikai tengelyhez mért távolság azért érdekes, mert elvileg az EF-S objektíveknél ez kisebb, nem?

BiriBum: túl sokat nem tesztelgettem a dolgot, de gépen visszanézve sem látom azt az átütő különbséget a rajzolatban. 5,6-os blendén lőttem pár képet mindkét üveggel, és 100%-ra nagyítva szebbek a szélek némiképp. Erre gondolsz? Talán egyébként nem a legjobb témát választottam, mert kb 45cm-ről fotóztam, ami a fixnek eléggé az alja.

fattyu: kétségkívül nagyon hatásos volt 40-45cm-ről fotózni 1,8-on, ahol egy egér volt a téma. Talán 3-5cm-es lehetett az éles tartomány. Ugyanakkor én ezt a DOF dolgot valamilyen szinten egy effektnek tartom, ami bizonyos témáknál jó, máshol viszont zavaró, én mégis a technikai korlátok miatt mindenhol kénytelen leszek használni. Az mindenesetre világossá vált, hogy nem ezzel az üveggel fogok makrózni. :D

Amúgy szerintetek egy éjszakai városfotózásra, esti utcai életképek fotózására mennyire lenne jó? Ahol mondjuk cél az, hogy a mozgó tárgyak is akár élesek lehessenek, amit IS vagy állvány nyilván nem old meg, hanem záridőt kell csökkentenem.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#8357) Dr V válasza marcias (#8356) üzenetére


Dr V
őstag

Ha a tárgytávolság több mint 4-5 méter akkor a dof nem lesz annyira kicsi, h zavaró legyen. De ha mégis akkor sétálj hátrébb :)

(#8358) fattyu válasza marcias (#8356) üzenetére


fattyu
veterán

nem értem vagy te nem érted. van rajta blende. nem kell 1.8on használni. de tudod ott használni ha kell. a kitobi ami 50en 5.6 ha megfeszülsz sem fog több fényt beengedni...

az az obi meg egy közgyűrűsorral kifejezetten olcsó és hatékony megoldás a makrózásba merülésre...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8359) Peetry válasza marcias (#8356) üzenetére


Peetry
senior tag

éjszakai fotózáshoz, főleg ha mozog a téma, legjobb az 50 f1.8. persze leszámítva az f1.4, meg f1.2 L obikat, de azok már "kicsit" drágábbak

(#8360) marcias válasza fattyu (#8358) üzenetére


marcias
őstag

Nyilván, tudom hogy nem kell azon használni. :) Még azt sem mondom, hogy feltétlenül hátrány. Csak nekem meglepetés volt.

Egyébként szép ez a pók. Mit illesztettél az objektívre, hogy ilyet tudtál fotózni vele? Hány cm-ről lőtted kb? Ha még emlékszel?

Peetry: köszi.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#8361) fattyu válasza marcias (#8360) üzenetére


fattyu
veterán

elé semmit.
közgyűrűsor hogy közelebb fókusz. amugy f16

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8362) kiskornel válasza marcias (#8356) üzenetére


kiskornel
addikt

"Ez az optikai tengelyhez mért távolság azért érdekes, mert elvileg az EF-S objektíveknél ez kisebb, nem?" - ez viszon nem talált! Haj de nagyon mellé! EF-S obinak a kirajzolt köre lehet kisebb, és a vége benyúlhat az aknába. De az FFD (Flange Focal Distance) az ua. mint az EF-nél!! FFD = "is the distance from the mounting flange (the metal ring on the camera and the rear of the lens) to the film plane." - vagyis a film síkja és a kamerán a csati (vagy obi végén az érintkezési felület) távolsága számít. És az ua.

Ezt a fényerőt nagyon rossz oldalról közelíted meg. Nézz bele a keresőbe, és az egyik esetében világos lesz, a másikban sötétebb. Aztán ugyanez a helyzet a fókuszálással is. Vagyis a vázba már több fény megy be -> biztosabb fókuszálás. Arról nem is beszélve, hogy a középső pont szereti a F2,8-nál fényerősebb obikat.
Kitobinál sokszor utólag veszi észre az ember, hogy az a kép nem sikerült, félre ment a fókusz.
Fénymérőnek is jól jön a fényerő, hiszen beltérben, szobában a fényképezőnek kevés fény van.
Beltérben vakuzás... ha tudod, hogy csak moncsira fotózol, akkor a mélységélesség megfelelő már F3,5-4-en is egy 3-4m-re. Ilyenkor a vaku, ha már van egy kis környezeti fény, nem hagy olyan határozott árnyékokat (nem a beépített vakura gondoltam, hanem a Speedlite sorozat valamelyik tagjára).
A kitobi műanyag lencsés, az 50/1,8 üveg. A színeken is meglátszik (bár azt ma már könnyű korrigálni - mondják sokan).
A kitobit nagyjából kint lehet használni, napsütésben, félborús időben. Az 50mm-es 1,8 meg már jó lehet egy esküvőre is (nem pro alkalmazásként - bár ismerek olyan embert, aki ezt hurcolássza vészhelyzetre, mikor bedöglik az obi).
Amúgy az 50mm használhatósága tényleg korlátozott, főleg APS-C-n. Mindig vagy kevés, vagy sok. Az előbbi eset a szerencsés. :K

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8363) adamka16 válasza kiskornel (#8362) üzenetére


adamka16
őstag

Ezt nem mondod komolyan, hogy a kitobi műanyag lencséket tartalmaz... :F :Y

[ Szerkesztve ]

(#8364) *Ropi* válasza adamka16 (#8363) üzenetére


*Ropi*
félisten

Miért, a szemüveg sem üveg. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8365) adamka16 válasza *Ropi* (#8364) üzenetére


adamka16
őstag

Remélem a piroskarikás csövek is tartalmaznak műanyagot :D
De ez akkor is durva... Az összes lencse abból van bennük? (18-55is, 55-250is, 18-135is)

(#8366) hemaka válasza adamka16 (#8365) üzenetére


hemaka
nagyúr

Persze, kívülről, a burkolaton. :DDD

(#8367) kiskornel válasza adamka16 (#8363) üzenetére


kiskornel
addikt

Hát... anno ez a hír terjengett a neten, hogy a kitobi lencséi műanyagból készülnek. Aztán nem foglalkoztam vele, de most, hogy szóba került, utána néztem, és össze-vissza írnak mindent, szvsz. már nem tudom, melyiknek higgyek. Ezért inkább visszaszívom! Beírtam a keresőbe, hogy plastic elements, és kidobta, hogy a Canon supportot megkérdezték... az meg váltig állítja, hogy nem készül műanyag lencséből objektív náluk... ugyanakkor sok helyen állítják még mindig, hogy műanyag lencsék vannak benne.
Még1x: Bizonytalan hírértéke miatt a hszem azon része figyelmen kívűl hagyandó.

Egyszerű lenne eldönteni, de ahhoz fel kellene áldozni egy kitobit. A műanyag lencsék fűrészelhetők lombfűrésszel, míg az üveg nem.
Hát erre inkább nem áldozom fel a kitobimat. :D

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8368) Klemice válasza kiskornel (#8367) üzenetére


Klemice
senior tag

nézegettem az 50 1.8at, nem nagyon hiszem hogy üveg lenne :)

(#8369) hemaka válasza kiskornel (#8367) üzenetére


hemaka
nagyúr

Amilyen súlya van az olcsó objektíveknek, nem hiszem, hogy üveg lenne bennük. Persze ezt tényleg csak akkor tudjuk meg, ha valaki talál valami hiteles forrást, vagy van egy sérült, használhatatlan és szétkapja nekünk. :)

(#8370) fattyu válasza Klemice (#8368) üzenetére


fattyu
veterán

pedig az...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8371) Songo válasza fattyu (#8370) üzenetére


Songo
senior tag

Sziasztok

segítséget szeretnék kérni
vettem fel próba szinten 10mp 1280/50p videót ezt szeretném 25fps-el lejátszani hogy lehetne megoldani?
csak videó editorral vagy van rá valami megoldás hogy 0,5xösö sebességgel nézzem vissza?

Köszi

(#8372) kiskornel válasza Klemice (#8368) üzenetére


kiskornel
addikt

Pedig az üveg. Arról sose állította senki, hogy nem az...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8373) marcias válasza Klemice (#8368) üzenetére


marcias
őstag

Annak a súlya azért lehet becsapós, mert baromi kevés lencsetagból áll. Egyébként az obi felépítése ott is műanyag, 100+ felett vannak fémvázas objektívek, ha jól tévedek...

Steam: marcias88

(#8374) Peetry válasza Songo (#8371) üzenetére


Peetry
senior tag

0,5x sebességgel akarod, vagy 25 fps videóként de 1x sebesség? nem ugyanaz.
az előbbit minden valamirevaló videólejátszó tudja (pl. GOM player, VLC player), utóbbihoz konvertálni kell.

(#8375) Songo válasza Peetry (#8374) üzenetére


Songo
senior tag

hátőő azt szeretném ha 25fpst látnék mp-enként. de valszeg ehhez akkor konvertálnom kell mert a lejátszóban lassítás nem az amire gondoltam :)

(#8376) Peetry válasza Songo (#8375) üzenetére


Peetry
senior tag

Igen. Ha lejatszoban lassitod, akkor fele annyi kepkockat játszik egységnyi ido azaz 1 mp alatt. De ez egyúttal azt is jelenti, h ez fél mpnyi felvétel. Szóval lassitva látod. Egyébként nem nagy dolog atkonvertalni, de mért nem jó az 50 fps?

[ Szerkesztve ]

(#8377) Songo válasza Peetry (#8376) üzenetére


Songo
senior tag

igazából azt szerettem volna elérni hogy amit felveszek az lassítva legyen "hangsúlyozva" de akkor majd ezt a vágó progi megoldja.

Köszi

(#8378) Peetry válasza Songo (#8377) üzenetére


Peetry
senior tag

Lehet velem van a baj, de nem értelek. 0.5x sebességgel akarod lejátszani az egész videót, vagyis ami eredetileg egy 1 másodperces mozgás volt amikor felvetted, azt most 2 másodpercre nyújtva játsza le? esetleg ezt nem az egész videóra akarod, csak egy részére?
vagy azt akarod hogy ugyanúgy 1szeres sebességgel játsza a videót mint edddig csak 50fps helyett 25 legyen?
ha csak részeket akarsz lassítani, akkor egyértelműen vágás, ha az egészet akkor a lejátszó tud lassítani, ha a 3. akkor konvertálás.

(#8379) Songo válasza Peetry (#8378) üzenetére


Songo
senior tag

igen pontosan csak1 részét szeretném lassítva. csak ugye ha 25fp-sest lassítok akkor az már darabosodik. de ha az 50fps-est viszem 25-re akkor az lelassul de még folyamatos

(#8380) Peetry válasza Songo (#8379) üzenetére


Peetry
senior tag

ha csak egy részét szeretnéd lassítani, akkor mindenképp vágni kell. egyébként nem feltétlen darabosodik ha 25 fps-es vidóból csinálod, pl. A minőség szar, de láthatod hogy nem szaggat, ez 25 FPS-ből lett csinálva.

(#8381) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

A speedlite vakuk mennyira tartósak? Egy 550ex et valszeg 50 alatt meg tudnék szerezni, de nem szeretnék még 50et rákölteni, mert kiég a villanója v az elektronika mondja fel a szolgálatot.

(#8382) *Ropi* válasza Dr V (#8381) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy vakuban a cső a fogyóeszköz, meg esetleg a kondenzátor, de az ritkábban. Az 550EX - 580EX I - 580EX II vakukban ugyanaz a cső van (kb. 100000 teljes erejű villanást bír), 25000 Ft-ért cseréli a Camera Kft.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8383) Dr V válasza *Ropi* (#8382) üzenetére


Dr V
őstag

Utánna olvastam az 550 ex nek, de a benyomásaim vegyesek. 40D-n lenne használva. Valahol nem megy a kamera menüjéből a vaku állítása, az ettl fénymérés néhányak szerint nem az igazi,, stb. Valaki tapasztalati szaki felvilágosítana, h megéri egy egy 550ex vagy inkább egy újabb ettl 2 tudó vakut keressek?

(#8384) *Ropi* válasza Dr V (#8383) üzenetére


*Ropi*
félisten

Menüből nem fogod tudni állítani, azt csak az EX II vakuk tudják. Én is ezért adom el pár vakumat (580EX I, Metz 58-AF1, Sigma EF 500 DG Superből kettőt is, hogy még több 580EX II legyen belőlük, mert a rádiós E-TTL vezérlés csak azokkal működik váz menüből. :K Pontosabban a Metz más miatt adom el: tökéletesen vezérelhető menüből, csak lassú nekem az újratöltése. :U

Az 550EX-nek tényleg alexpózik a fénymérése bizonyos helyzetekben és az akkukat is nagyon hamar megeszi. 580EXII-val kb. 2x annyit tudsz exponálni teljes fényerővel, mint az 550EX-szel.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8385) Gondwana válasza *Ropi* (#8384) üzenetére


Gondwana
addikt

...mert a rádiós E-TTL vezérlés csak azokkal működik váz menüből...
Mielőtt valakit megzavarna a RC nem Radio Control, csak Remote Control, fényalapú a távvezérlés, sajnos nem rádiós.
540EZ-ben már cseréltem csövet is és motrot is, a cső valami aprópénzbe került csak. 550EX-ben meg kondenzátorbüdösödés történt, ami után továbbra is használható volt a blicc, csak a fényerő ingadozott le-föl a pontoshoz képest. (kb. 100.000 villantáson biztosan túl van, mert a 10D, ami először kirohadt alóla, 400.000 körül járt, 40D-vel is lehúzott 1-2 évet.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8386) *Ropi* válasza Gondwana (#8385) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én a Pixel King E-TTL kioldóra gondoltam. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8387) *Ropi* válasza Gondwana (#8385) üzenetére


*Ropi*
félisten

580EX-ekbe való cső e-Bayen 9000.- körül van a normális. Van kici ócó (ócóbb) kínai is, de az gázos (szó szerint is :D).

A kondit kicserélni sem nagy dolog, párezer Ft az is, csak jól kell tudni válogatni. ;)

Nem csoda, hogy 100000-nél már haldoklik, hiszen annyira tervezik a csöveket is általában. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8388) PNP válasza *Ropi* (#8386) üzenetére


PNP
őstag

Kinggel nem lesz ratio.

(#8389) *Ropi* válasza PNP (#8388) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elvileg kell lennie, legalábbis a weboldalukon azt írják (tudom, Kiskornélnak sem megy, beszéltem vele, most akarok írni a supportnak, hogy mit mondanak erre). Még a Knight is tudja.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8390) PNP válasza *Ropi* (#8389) üzenetére


PNP
őstag

Knightból nem lehet következtetést levonni. Annyit tudtam kipróbálni egy vevővel, hogy a Master/Slave kommunikációt engedi-e. Nem.

[ Szerkesztve ]

(#8391) *Ropi* válasza PNP (#8390) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, hogy nem, csak azért írtam, mert az ugye elvileg egy "butább" szerkezet, mégis tudja, sőt a vegyes módot is (tényleg tudja, mert használtam egy ideig).

EX II vakukkal a Kingnek is tudnia kell a weboldal szerint.

Hogy próbáltad ki ezt a master-slave dolgot?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8392) PNP válasza *Ropi* (#8391) üzenetére


PNP
őstag

Normál használat mellett nem is engedi a wirelesst menüből bekapcsolni, ha viszont azt csináltam, hogy eleve a vakun beállítottam a mastert, és úgy raktam rá a vevőre, akkor elsütötte a slave vakut, de ennek sok értelme nincs, mert kommunikáció hiányában az mindig fullon villan.

(#8393) Chosen


Chosen
addikt

30D vázam eladóvá vált, privátban keressetek ha érdekel.

(#8394) *Ropi* válasza PNP (#8392) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen váz és milyen vaku?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8395) PNP válasza *Ropi* (#8394) üzenetére


PNP
őstag

5D2 és 580EXII

(#8396) *Ropi* válasza PNP (#8395) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megy privát! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8397) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Két dolgot szeretnék kérdezni. Az egyik, hogy az e-bay-en találtam EOS 550D-hez markolatot kb 35$-ért (kici oco). Mennyire foghatok ezzel mellé?

A másik kérdésem az, hogy...
szóval van egy obim (70-210 3,5-4,5) amivel ha manuálisan, vagy live view módban fókuszálok, akkor jó a kép, de ha az auto fókuszt használom, akkor elmegy a fókuszpont, vagyis back fókuszos lesz kép. Egy másik új obival is próbáltam, és azzal is produkálta de alig észrevehető mértékben, bár tény, hogy ennél az obinál szűkebbek voltak a rekesz értékek (17-85 4,5-5,6).
Lehet itt bibis a váz?

[ Szerkesztve ]

(#8398) fattyu válasza Clemi (#8397) üzenetére


fattyu
veterán

markolat nem tudom.

Fókusz lehet is is.

Hajlamos elmászni idővel kissé mind a váz mind az obik fókusza. vissza lehet lövetni gyárira mindet illetve akár össze is az obikkal a vázat de csak garidőn belül térítésmentes a dolog.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8399) killerjohn


killerjohn
addikt

Sziasztok!
7D-re, beltérre milyen nagy fényű, de 200K alatti obit ajánlotok?
Kezdem unni a vakuzást (a 17-55/2.8 vaku nélkül lassú)...

írtak erről jókat: Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
meg a Canon 50/1.4 -ről... de arra azt írják, hogy 1.4-en nagyon lágy, és feljebb már jó, de hát nem azért kell hogy feljebb állítsam - arra ott van a 17-55...

ugye jól számolom, hogy az 1.4 az 4* gyorsabb a 2.8-nál?

[ Szerkesztve ]

(#8400) fattyu válasza killerjohn (#8399) üzenetére


fattyu
veterán

igen akörül.

A sigma ölég beteg nagy egy fix 50esnek viszont jobb picivel mint a canon megfelelő.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.