Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) *Ropi* válasza .DLL (#7250) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én ezt úgy szoktam mondani, hogy az objektív néha szubjektív. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7252) .DLL


.DLL
veterán

Most nekem lenne egy kérdésem.
Én is nagylátót keresek, de nagyon. Tudom ez is mindenkinél más-és-más, egyéni ízlés dolga, de ti mit ajánlanátok? Egy halszemet, vagy egy aszférikus nagylátót?
Egy Samyang 8mm f/3,5 vagy egy Sigma 10-20mm f/4-5.6 (ár miatt csak ez.) ? Ezen kívül valami más?
Sporthoz, és egyéb helyzetekben, érdekes szögekhez használnám, leginkább videó módban.

(P.H.)

(#7253) *Ropi* válasza .DLL (#7252) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tokina 11-16/2.8. Már nyitott blendén is olyan a képe, mint a Sigma 10-20-nak F8-on.

A Samyanghoz rögtön megvehetnéd a PTlens-t is, hogy kiszedje a képből a durva torzításait.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7254) cOxeR


cOxeR
Ármester

Micsoda élet volt tegnap este fotós témakörben... én meg átaludtam az egészet. :DDD

(#7255) kiskornel válasza hp1950 (#7234) üzenetére


kiskornel
addikt

P méretű, slim tartóval!!!!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7256) hp1950 válasza *Ropi* (#7244) üzenetére


hp1950
tag

Nevet nem akarok itt mondani, elég rendesek amúgy az üzletben! Ezt a hibát leszámítva sokat segítenek.
A nyár végén vettem nyaraláshoz, ami elmaradt, emiatt ki sem próbáltam, csak most.
A, B verzió közül: A 7D + obik után nem hiszem, hogy rám akarta sózni, de lehet, hogy ezen valami brutál haszna volt :DD

(#7257) hp1950 válasza kiskornel (#7255) üzenetére


hp1950
tag

Köszi!
Tipp, hogy esetleg hol lehet beszerezni slim tartót? Googléba nem talált sehol.

(#7258) kiskornel válasza hp1950 (#7257) üzenetére


kiskornel
addikt

PL...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7259) *Ropi* válasza hp1950 (#7256) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ok, akkor vegyük a jószándékú hozzá nem értést. :)

Sajna sok kereskedő (tisztelet a kivételnek) rábeszél bármire amiről tudja, hogy ugyan szükséged nincs rá, de legalább eladhatja a beragadt raktárkészletből. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7260) hp1950 válasza kiskornel (#7258) üzenetére


hp1950
tag

Köszi, ezt megtaláltam én is, de ez nem az "A" (BPW-700A) méretű laphoz való?
Nem ilyen kéne BPW-700 (P299)
(ha hülyeséget írtam akkor bocs!)

(#7261) kiskornel válasza hp1950 (#7260) üzenetére


kiskornel
addikt

válasz pl...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7262) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Én is beléptem (egyenlőre) a Canon táborába egy 7d 15-85 párossal. Nikonról váltottam, sajnos ott volt egy garis vitánk aminél nem sikerült közös nevezőre jutnunk, így szomorúan megváltam minden Nikon dolgomtól, bár az SB-900-at még őrizgetem.

Első tapasztalatok a vázzal: semmi sem ott van ahol lenni kellene :D Nagyon jó fogás, nagy tárcsa, viszont a mattüveg sokkal zsizsikesebb mint a Nikonnál, ez tele állásban nagyon látható. Ez nem tudom hogy egyedi eset, vagy minden 7d ilyen az lcd fólia miatt. Érdekes, mert ezt a Nikon sokkal jobban meg tudta oldani.
A zár hangja elég kemény, az én fülemnek bántóan csattogós, fémhangú, de legalább gyors.
A vakuvezérlés bántóan egyszerű, ez a dolog ami nagyon hiányzik a Nikonból, a többi megszokható (remélem)

Az objektívről is egy pár szót: nagyon gyors és tényleg hangtalan fókuszmotor, ebben előrébb van a Canon, nagyon jó élesség. Viszont olyan mértékű a vignettálása hogy attól majd' elájultam. Tesztekből tudtam hogy nem az erőssége, de hogy ennyire erősen jelentkezik az minden várakozásomat felülmúlta :D Teljesen mindegy hogy nagylátószög vagy tele, a sarkok bődületesen sötétednek, kis rekeszeléssel ez csökkenthető, de nem tüntethető el teljes mértékben. Ezt leszámítva nagyon szépen dolgozik, és ahogy néztem a nagytesó 17-55 f2,8 nál is jelentkezik erősen, bár ott még van hova rekeszelni.

Nagyjából ennyi, ha lesz időm próbálom megszokni a technikát.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7263) *Ropi* válasza Sza_Sa (#7262) üzenetére


*Ropi*
félisten

A váz menüjében van rá beállítás, hogy ki tudd szedni a vignettálást, ha jpeg-ben fotózol. Ha meg raw-ban, akkor az LR ugyanúgy tudja. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7264) hp1950 válasza Sza_Sa (#7262) üzenetére


hp1950
tag

Kiváncsi vagyok a tapasztalataidra, véleményedre.
Én januárban, amikor rendszerváltásra adtam a fejem, nagyon sokat gondolkodtam, a két "nagy" gyártó között (C-N).
Végülis a teleobjektív miatt a C-re esett a választás.

(#7265) Sza_Sa válasza hp1950 (#7264) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Neked is 7d van ha jól emlékszem. Nálad is jelentkezik tele állásban a kereső "mattulása" ? Nem találok rá igazán kifejezést, olyan mint mikor nem áll fókuszba az objektív, és a mattüveg jellegzetes érdességét látod, csak nem annyira erősen.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7266) pcMANiac válasza Sza_Sa (#7265) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Nálam (7d + 24-105 f4 L) nincs ilyen. Nem is tudom miről beszélsz. 40D után különösen éles és világos a 7D keresője, semmi gondom vele.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7267) .DLL válasza Sza_Sa (#7265) üzenetére


.DLL
veterán

Én 20D-n tapasztalom ezt, 550D-n nem (ami pedig a 7D-vel egy érába tartozik, és még rosszabb is)), de csak szűkebb rekesznél, F5.6 után vehető észre, egyébként pedig (közhely, de) megszokható, és utána már csak a komponálásra fogsz figyelni és észre sem veszed. :)

(P.H.)

(#7268) hp1950 válasza Sza_Sa (#7265) üzenetére


hp1950
tag

Sem a 17-55 -el, sem a70-200 -al nem jelentkezik az általad említett jelenség.
Tele állásban az élességállítás után is ez a szitu?

(#7269) Sza_Sa válasza hp1950 (#7268) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem vészes, csak meglepő. Csak tele állásban észrevehető, és élességállítás után is egy picit megmarad. Nem hinném hogy ez egyedi jelenség lenne, max csak az én szemem nem szokott még hozzá.

pcMANiac: ne gondolj erős mattulásra, inkább olyan a dolog mint mikor kiveszed az akkut a gépből és belenézel a keresőbe. Sok kis apró sötét pöttyöt látsz, mivel az lcd nem lesz átlátszó. Na kb ezt látom telénél is, csak persze közel sem ennyire erősen, de ezt a kicsit pöttyös karaktert. De halványan látható szinte csak nagyon erős, napfényes időben vehető észre.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7270) hp1950 válasza Sza_Sa (#7269) üzenetére


hp1950
tag

Lehet, hogy Nikon után szokatlan. Nekem a 4/3 rendszer keresője uán ez egy más világ :)
És Nikon után mi az első benyomás?
Milyen géped volt?

[ Szerkesztve ]

(#7271) Sza_Sa válasza hp1950 (#7270) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Az utolsó egy d7000 volt. Az első benyomásomat nagyjából leírtam, tényleg más világ. Még a zoomgyűrű-fókuszgyűrű sem arra forog amerre megszoktam. Állítanék telére nagylátóról, és azt veszem észre hogy szinte letöröm az obit a vázról, de nem mozdul :D Nagyon sok dolog van ami számomra szokatlan, már-már zavaró. Ebből van ami könnyen megszokható, és van ami nagyon nehezen. Nekem a Nikon -mások szerint átláthatatlanul bonyolult- menüje szerethetőbb.
A képminőségről egyelőre nem tudok nyilatkozni, de az tény hogy a homogén kék ég már iso100-on is szemcsés. De azért vannak pozitívumok is: pontosabb fénymérés, pontosabb élesség, kézreállóbb váz.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7272) pcMANiac válasza Sza_Sa (#7269) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Én ilyet eddig még nem vettem észre. A 7D erősségei közé épp a 100% lefedettségű és világos kereső tartozik többek között. Ma hazamegyek, kifejezetten ezt fogom figyelni, hátha csak nekem nem tűnt fel eddig. :U

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7273) pcMANiac válasza Sza_Sa (#7271) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Ezt olvastad? KATT

Az egész cikket érdemes elolvasni, de amit linkeltem, kifejezetten a zaj témaköre.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7274) hp1950 válasza Sza_Sa (#7271) üzenetére


hp1950
tag

Pont a d7000 volt ami izgat(ott)!

(#7275) Sza_Sa válasza pcMANiac (#7273) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Olvastam, ez is olyan hogy tisztába voltam vele hogy zajos, csak más mikor az ember a saját szemével látja. De nem vészes a helyzet, így is szép képeket tud csinálni, és kárpótol a bitang pontos fókusz. Nekem többet ér az éles de kicsit zajos kép, mint a gyönyörű, de homályos.

Ha a keresőt nézed, próbáld meg tele állásnál mondjuk f5,6-nál, és napfényes, világos helyen.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7276) kiskornel válasza Sza_Sa (#7262) üzenetére


kiskornel
addikt

Szerintem leírtad a teljesen normális mattüveget. Belépő szinten "kisebb szemcsés" a matt felület kiképzése, de ott nem is kapsz ennyire világos kijelzőt.
Tedd fel a telédet. Fordítsd valami világos hely felé. Távolodj el a keresőtől, úgy fél, egy méterre. Most nézz bele onnan a keresőbe, és látnifogod a rücsköket. Hasonló lesz ez belépő szinten is, csak ott kisebb, és szabályos rács alakzatú a matt felület kiképzése.
(EOS 450D és 7D). Ha erre gondolsz, ez teljesen normális jelenség
.
Nekem tetszik, mert a szemem azonnal a mattüvegre fókuszál, és azon látható az éles kép. Régi orosz tükörrefis gépen is pont ugyan ilyen volt a kereső érdessége. Ez a rész nem sokat változott az évek során. :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7277) Necc válasza Sza_Sa (#7269) üzenetére


Necc
addikt

Őőő lehet láma kérdés, de véletlenül nem az AF pöttyöket látod?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7278) pcMANiac válasza Necc (#7277) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Az csúnya lenne... :DDD

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7279) Sza_Sa válasza Necc (#7277) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Annyira azért nem vagyok kezdő........... :DDD

Más: mennyire karcálló a kijelző? Nem szeretnék rá még egy tükröződő réteget rátenni, de ha csak műanyag lenne akkor muszáj lesz. Bár mintha valahol azt olvastam volna valahol hogy karcálló üveget rakott bele a Canon.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7280) Necc válasza Sza_Sa (#7279) üzenetére


Necc
addikt

Én viszont igen és simán el tudtam képzelni hogy a profibb vázakon az AF pöttyök csak 10% opacity-vel vannak felfestve, amolyan "jelképesen" - a hardcore gémerek is célzópötty nélkül tolják mert ők már annyira profik, hogy úgyis tudják hol van a monitor mértani közepe :D.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7281) Sza_Sa válasza Necc (#7280) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

A Nikon után a Canon is átállt a un. transzmisszív lcd-re, ami annyit tesz hogy a mattüveg és a prizma közé betesznek egy lcd fóliát ami fényáteresztő, de az információ a fény útját kitakarja, így látható lesz rajta a kívánt dolog. Ezzel a megoldással sokkal szabadabban lehet a fókuszpontokat kijelezni, már csak azt látod ami aktív, a többi az nincs megjelenítve. De így lehet segédrácsot, és egyéb információt is elhelyezni a keresőben, amit simán ki is lehet kapcsolni ha nincs rá szükség. Sajnos ez a Canonnál még nem elterjedt technika, az alsóbb osztályban egyáltalán nem használják, mondhatnám hogy a 7d-n kívül még nem kapta meg egyik utána érkező váz sem.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7282) hp1950 válasza Sza_Sa (#7279) üzenetére


hp1950
tag

Azt, hogy mennyire karcálló nem tudom, de én raktam rá viszonylag új korában egy mcgoat
[link]
Tükröződni nem tükröződik, viszont régen jártam úgy, hogy E500 lcd-t összekarcolta a czipzár.

(#7283) Sza_Sa válasza Sza_Sa (#7281) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Hogy ne csak a levegőbe beszéljek

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7284) Sza_Sa válasza hp1950 (#7282) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Na ettől a zippzár (vagy hogy kell leírni) dologtól én is félek, volt hogy tettem tönkre kijelzővédőt vele.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7285) hp1950 válasza Sza_Sa (#7284) üzenetére


hp1950
tag

Húzózár, villámzár=cipzár

(#7286) cOxeR válasza hp1950 (#7285) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD ez azért tényleg elkélt, két helytelen leírás után.

(#7287) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

40dnél hol lehet beállítani,h expógombos fókuszálás után is folyamatos maradjon a fénymérés, ne rögzízse az exponálás beállításait?

(#7288) *Ropi* válasza Dr V (#7287) üzenetére


*Ropi*
félisten

C.Fn.IV-1-1 és 2, mindkettőnél az AF ON gombbal tudod leállítani a fókuszálást.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7289) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Ma világosban értem haza, így gyorsan lőttem pár képet hogy lecsekkoljam a gépet. Azt kell mondanom hogy nagyon meg vagyok elégedve. 52 collos kalibrált monitor/tévén nézve nagyon rendben van a minőség, még ekkora méretben is. Ha 100%-ra nagyítom akkor sem találok benne kivetnivalót. Helyén vannak a színek, az élesség kifogástalan, és még az iso 100-on emlegetett zajosság sem észrevehető, maximum ha direkt azt keresem. Hétvégén ha szép napos idő lesz akkor megnézem a fénymérést is, illetve hogy mennyire szereti a nagy kontrasztkülönbségeket a szenzor.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7290) *Ropi* válasza Sza_Sa (#7289) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak az a nem mindegy, hogy annak a tevének mekkora a valós felbontása. Mert az tökmindegy, hogy mekkora felbontást fogad, az a lényeg, hogy konkrétan mekkorában jeleníti meg.

Pl. a régebbi Pana plazmák 1024x768 pixel valós fizikai felbontásúak, viszont az újabb panelosak már valós FullHD-t (1920x1080) tudnak. ha ez utóbbin is jól néz ki, akkor tényleg. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7291) hp1950


hp1950
tag

DSLR videózással zavarhatok itt, vagy OFF?
A videos topik teljesen halott ,kb 4 hete nincs válasz a kérdésemre :O

(#7292) ziggi_zug válasza *Ropi* (#7290) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Ez így azért nem teljesen frankó. Egy modernebb fotómasina felbontása messze meghaladja egy full HD tv felbontását (ami ugyebár csak 2 mp). Ebből eredően a tv lebutítja a képet hogy képes legyen megjeleníteni, tehát ront a minőségen, hasak nem 1:1-ben jeleníted meg (kvázi nagyítva).

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#7293) ziggi_zug válasza hp1950 (#7291) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

S mi érdekelne?

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#7294) hp1950 válasza ziggi_zug (#7293) üzenetére


hp1950
tag

7D-vel történő videózgatás.
Nézegetem a használatit, de nem igazánn tér ki erre a témára. Mikor vettem a gépet nem igazán foglalkoztama videóval, mint lehetőség. Viszont egy két kis snitt, Slideshow-ba beszúrt pár másodberces videók meghozták a kedvem.
Alap kérdés, mely hozzáértőknek lehet,hogy hülyeség. Rögzítés formálya jpg, vagy raw.
Program mód, manuális, rekesz-idő előválasztás.
Ha manuális milyen iso, rekesz , záridő.
Szóval tök alap dolgok. Ja és a végén mivel lehet vágni, mire kell konvertálni.

Ha van olyan oldal ahol ezekkel az alap dolgokkal foglalkoznak, az is jó lenne.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#7295) pcMANiac válasza hp1950 (#7294) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Rögzítés raw vagy jpg egy videónál? MOV-ban rögzít mindent, a raw meg jpg a fotó formátumra vonatkozik csak. Rekesz előválasztás, kicsi iso, záridő nyilván nincs, mert folyamatosan nyitva van. Illő egy fix fényerejű obi, amin ha zoomolsz, nem változik a rekesz.

Vágás abobe premiere, formátum ami neked kell, avi vagy mpg.

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7296) *Ropi* válasza ziggi_zug (#7292) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos, az 1:1 nagyítást kihagytam. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7297) C^^ válasza pcMANiac (#7295) üzenetére


C^^
őstag

Ugyan nem értek a videózáshoz, de záridő van videó módban is, és hatással is van a képre.

hp1950: A képstabi pedig kifejezetten hasznos a videózásnál, legalábbis ha kézből használod a gépet, akkor mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#7298) hp1950 válasza pcMANiac (#7295) üzenetére


hp1950
tag

Köszi!
24-25 kép/mp?
A rögzítést csak azért kérdeztem, mivel a gyorsmenübe azt is lehet állítani :F
Fix fényerős obi 17-55 f2.8 megteszi? Gondolom a stabi kikapcsolva.
Megpróbállok ezen infók alapján elindulni. Ha kérdésem van zavarhatok itt, vagy gáz?

(#7299) hp1950


hp1950
tag

Adobe Premiere videókat találtam a videosmart.hu oldalon.
Van ennek a proginak valami próba verziója, vagy esetleg ahonnan .....letölthető?

(#7300) radi8tor válasza hp1950 (#7299) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez már szürke zóna ;]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.