Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) jap válasza nfsu17 (#8645) üzenetére


jap
aktív tag

17-40:
Az FF sokaknak már az 5D II jelenti, amin tényleg fos 17-35 2.8 & a 16-35 2.8 a 16-35 2.8 II-sel egyetemben - csak nincs más zoom UWA obi FF-re...
A régi 5D-re a szinte a legtaknyabb üveget is felteheted, mert ritkán éred el szenzor képességét.
APSC-n sem mindegy, h mekkora felbontású szenzor elé helyezed (az említett 8<->18Mp példa) ill. az amúgy is csak a üveg közepét használja, de sokkal rosszabb végeredménnyel, mint a ajánlásomban szereplő Tamron,Sigma,kitobi...
17-40 az USM-mel, a vödörszéllel, az L betűvel + piroscsíkkal és legfőképp az FF-en való felhasználhatóságával több a fenti obiknál a többszörös ára mellett.

ui.: a vázaimat ISO1600on használom :K -> jól kell exponálni és/vagy deríteni...

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#8652) KTTech válasza jap (#8651) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem mostanában kijut a jóból, ISO3200-6400 közt vagyok, szinte mindig... Már felüdülés, ha ISO1600 alá sikerül mennem :DDD

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8653) jap válasza Ruszki (#8650) üzenetére


jap
aktív tag

Indexen 4200Ft,
Ebayen 1700Ft a chippes adapter.

Makrózásra lehet, h jó Live View-val. Nézd meg milyen alakú és hány lamellás a blendéje, lehet valami 6-7-8 szögletes vagy 6nál több lekerekített -> szebb vagy érdekesebb bokeh-t ad, mint az új műanyag obik...
Portrézásra macerásabb a manuál fókusz miatt.

Ha van kitobid és/vagy 50 1.8ad, akkor (makrózásnál) érdemes elgondolkodni a fordítógyűrűben (700Ft @ebay) vagy közgyűrűkben (1600Ft & 13000Ft Autófókuszos @ebay).

Olvass, nézz körül otthon mid is van hozzá, mennyi van a pénztárcádban és mérlegelj a lehetőségek között!

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#8654) jap válasza KTTech (#8652) üzenetére


jap
aktív tag

Állllllat! :D

A vázaimmal sajna az 1600 a max, különben tekerném tovább is! ;]
(na jó, az 5D tudja 3200-t is, de csak szoftveresen, kiterjesztve pffff.)

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#8655) KTTech válasza jap (#8654) üzenetére


KTTech
veterán

Ma előállt egy jó kis helyzet... sajnos még régebben el kellett adnom az állványom, és nem sikerült végül mára intéznem... de mára meg volt beszélve egy kis fotózás a városban... végülis esti képeket úgyse sűrűn csináltam még magas ISO-n... most sikerült :DDD

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8656) fattyu válasza KTTech (#8655) üzenetére


fattyu
veterán

akár privben is de kiváncsi lennék mit hoztál össze. 3200 fölött már problémáim szoknak lenni ugyanazon vázzal :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8657) Ruszki válasza jap (#8653) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

8 szögletes!
Hát macrora talán majd!
Olyan kérdésem lenne,hogy kezdő szintű tájfotózásra és természetfotózásra nem jó ez az obi!?A "nagy" gyújtótávolság miatt kérdezem!
Álló témára gondolok!
És ezek az adapterek benyomják a blende gombját az obin vagy azt külön úgy kell megvenni,hogy jó legyen hozzá!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#8658) KTTech válasza fattyu (#8656) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem csak annyi, hogy romlik a vonalélesség... de használható marad a kép, igaz nem 21Mpixelen 100%-ban nézve (főleg nem JPG-ből kiindulva... LR+RAW).
Általában 6Mpixelre leméretezem ebben az esetben. A4-hez még ez is bőven elég, ha esetleg nyomtatni/előhívni kéne :) Ha meg web, akkor 1280x800 körülre, ahogy adja magát a vágás (a hosszabb oldalt rögzítem 1280-nál).

Még nem mertem belenézni a mai cuccba, sokat nem várok tőle, inkább csak tanítgatás volt, a gépem volt a teszteszköz + g*ci hideg volt a várban, 19 óra körül :DDD. De ha lett valami értelmes is - nagyjából -, akkor feldobom.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8659) KTTech válasza KTTech (#8658) üzenetére


KTTech
veterán

Közben belenéztem, megálltunk ISO3200-nél :) így nem is olyan érdekes, de legalább lett egy csomó bemozdult kép... legalábbis amiket nem én csináltam, abból 95% -> kuka

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8660) nfsu17 válasza jap (#8651) üzenetére


nfsu17
veterán

Értem. Köszi ezt a kis eszmecserét az objektívekről. Nem akartam ennyire belemenni az obi témába, most nem ez volt a fő téma nekem, de azért sokat tanultam. Még mindig úgy számoltam, hogy nem éri meg nekem a 60D, ezért marad a 600D. Aztán ha később veszek obit, akkor jövök és kérdezek. :B
Köszi. :R

(#8661) nfsu17


nfsu17
veterán

Most nem a géppel kapcsolatos kérdés jutott eszembe.
Ha szerdán veszem a gépet, akkor hétfő zárásig van időm tesztelni a 3 munkanap miatt?
Ha ez idő alatt valamelyik obimmal nem szuperál a ketyere, akkor kérhetek újat anélkül, hogy ők ezt megvizsgálnák és rámondanák, hogy márpedig ez jó, vidd szépen haza?
Egy obival majdnem megjártam így, egy kép sem volt éles vele, megnézték nagyjából, szerintük nem volt hibás, de rendesek voltak és cserélték (edigital). 3 napon belül voltam még.
Most olvastam nemrég, hogy XY obi 550D-vel jól ment, 2 db 600D-vel viszont nem. Tehát hiába hiszem azt, hogy az obijaim jók, ha az új vázzal meg mégsem lesz jó.
Ilyen memkarit néztem azért ki. Megbízható?
Saturn, Edigitallal van vkinek tapasztalat ilyen szempontból?

(#8662) fattyu válasza nfsu17 (#8661) üzenetére


fattyu
veterán

Gyártási szórásnak hívják és semmi baja nem volt az obiknak. Annyi történt hogy a vázad sem a tökéletes értéken működött fókusznál meg az obik sem. A kettő ami "nem volt éles" az ugyanarra nem volt tökéletes és a kettő együtt már látványos félrefókusz.
Míg az egy tökéletes meg lehet ellentétes irányban volt kicsit off és ezért a vázon tökéletes lett.
Ha megy az angol ezt érdemes.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8663) nfsu17 válasza fattyu (#8662) üzenetére


nfsu17
veterán

A cikk vége azt írja: próbáljam ki az obit, és ha nem jó, küldjem vissza cserére és ne javításra. Igaz ez a vázra is?
Meg kb a cikk nagy része is azt írja, hogy ahány gép, meg objektív, annyi féle lehetőség. Egyikkel vagy jó, vagy nem.
Magyarul lutri, hogy jó lesz? Mert lehet a 70-200-am -2es, a vázam +2-es és ezért jók a képek. De ha az új váz +1-es lesz, akkor már nem jó.

"...remember to never, ever upgrade your camera body, because it probably won’t be perfect on the next one...."
Bíztató. :)

[ Szerkesztve ]

(#8664) fattyu válasza nfsu17 (#8663) üzenetére


fattyu
veterán

olvastad te döntsd el mi a pálya.

Bár teszem hozzá ez a cserélgetés odaát lehet működik... Itt banánisztánban én nem csinálnám... Másodikra tuti olyat kapsz amibe beleköptek hugyoztak már garból visszakapott vady mittomén...

Amugy elvileg garidő alatt díjmentesen kalibráltathatóak szervízben... Azt hiszem.

Amugy ehhez nem is értek... Ezért jók a manuál üvegek... nem agyalsz ilyeneken..

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8665) Dr V


Dr V
őstag

Canonéknál valakinek elgurult a gyógyszere vagy csak arab újgazdanak kelle egy kistele: [link]http://www.youtube.com/watch?v=IRq18WpQZC0&feature=player_embedded[/link]

[ Szerkesztve ]

(#8666) radi8tor válasza Dr V (#8665) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pro! :C

⭐ Stella

(#8667) KTTech válasza Dr V (#8665) üzenetére


KTTech
veterán

FD? :) Kicsit régi már... :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8668) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

eddig Canon párti voltam, most fektetnék be komolyabb szettbe, de kijött a Nikon D4.
Urambocsá, hogy megkövezzetek ezért, de az objektíven gondolkodó társulattól, profiktól kérdem: érdemes lehet 1D helyett ezt körbejárni, jobban megnézni, megvenni ?

Nem rossz gép.. lehet rossz helyen kérdezem, de .. direkt itt.. a Nikonos tuti ezt ajánlaná :)

Nézegettem az 1D X specifikációkat is, valahogy azzal egy kaliber többé-kevésbé a D4.. de annyi sokminden alap dolgot érzek innovatívabbnak a Nikonon, hogy magam sem tudom.

Tudom nagy probléma :D de pls ne ugassatok le, összegyűjtöttem, ennyi, engem sem vet fel durván a pénz.. szóval az irigy hsz-eket mellőzzük ;)

Köszi !!

(#8669) *Ropi* válasza #40935168 (#8668) üzenetére


*Ropi*
félisten

Objektíven: a Nikonnak jobb a vezeték nélküli vakuvezérlése, és zajszegényebbek a szenzorai. A Canonnak viszont olcsóbbak az objektívei és az hosszútávon többet jelent, amikor már többet invesztálsz a rendszeredbe. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8670) #40935168 válasza *Ropi* (#8669) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hmm zajszegényebb a szenzora ? Azt hittem a Canon jobb ebben, csak éppenhogy persze, Nikon tán Sony-tól vette a szenzorokat, ez változott azóta ? Lehet lemaradtam valamiről :)

Obi nem sok lesz.
- 24-105 a híres kötelező darab
- 50 1.4
- vmi nem feltétlen L de jobbféle széleslátó FF-re
- és végül összegyűjtenék egy Sigma 120-300 2.8 OS-re
Pont.

De ez a Nikon szenzor és zaj dolog érdekel.. azonos MPixel mellett tényleg jobb ?

(#8671) *Ropi* válasza #40935168 (#8670) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eddig 1-2 Fé-t tutira rávert az azonos pozícionáláaú Canon vázra. Hogy az 1Dx és a D4 viszonya is ilyen lesz-e, passz...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8672) #40935168 válasza *Ropi* (#8671) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hmm.. köszi. Jó tudni. :Y
A D4 kicsit még a Nikkor 24-120 miatt is vonz. Egy kicsit hosszabb 24-105 kvázi, ugyanaz a minőség (csak Nikon nem csinál belőle marketing fogást, mint Canon az L-ből).

(#8673) KTTech válasza #40935168 (#8670) üzenetére


KTTech
veterán

Azonos pixelszám mellett nem... ott már a Canon nyer. Viszont, a Nikon jellemzően alacsonyabb felbontású.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8674) *Ropi* válasza #40935168 (#8672) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amit canonra összeírtál, az egy jó sor, a Sigma 120-300 egy bitang jó üveg, a Canon fix 300-asával van párban.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8675) Klemice válasza *Ropi* (#8674) üzenetére


Klemice
senior tag

799ért árultak 'ndexen egy 120-300at, bár nem néztem mennyi az új ára, sőt nem is igazán adják el az emberek

olyan lehet mint a tokina 11-16 :D

(#8676) #40935168 válasza *Ropi* (#8674) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, van még jópár egzotikus obi, de tipikusan ezekre gondoltam (ha már Canon), nem kell ide sok.. egy széleslátó, egy utazó és egy nagytele, meg egy 50-es esetleg.

A nagytele Sigma különleges amiatt, hogy 300 a vége és 2.8 végig, ami 2x TC-vel 600/5.6 ami azért már elég klassz :) - ide többnyire már csak a fixek mennek el, de ez még mindig egy zoom, új generációs IS-sel és nagyon jót mondanak a tesztek a Sigma új 120-300-áról.. úgyhogy inkább emellett tettem le a voksom, nem 70-200.

A szettből hiányzó 105-120mm közötti "űr" nem zavar, kb soha nem fog pont az kelleni sztem.

(#8677) #40935168 válasza KTTech (#8673) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, a D4 16, az 1D X pedig 18 MP, hát ki tudja..

.. kiv vagyok még erre az új memóriakártya foglalatra, Canon csak CF de abból kettő, annak minden örömével .. de szerintem még nagyon sokáig jó lesz a CF, nem ? (Sebességben is feltételezem, hogy elég).

(#8678) #40935168 válasza *Ropi* (#8674) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ha a weboldal a Te képeid, gyönyörűek.. állat a kézen az az "IGEN" !!! :)
:R

(#8679) KTTech válasza #40935168 (#8677) üzenetére


KTTech
veterán

Bőven elég jó sokáig még a CF... nem fog mostanában limitálni... Az a 2MPixel nem lesz számottevő különbség. Jelen pillanatban a Canon 1Dx a fejlettebb, specifikáció szerint, ha nem számolom a vakuvezérlést.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8680) *Ropi* válasza Klemice (#8675) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jól mondod. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8681) *Ropi* válasza #40935168 (#8678) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, én követtem el őket. ;) Köszönöm! :B

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8682) #40935168 válasza *Ropi* (#8681) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azt hiszem meg foglak keresni, stúdió, workshop, .. nagyon szimpi, nagyon jó :)

Ezt láttad már ? www.trilite.hu
Főnököm csinálja hobbiból, 2 fotóssal.. (jómagam is Debi)

(#8683) #40935168 válasza KTTech (#8679) üzenetére


#40935168
törölt tag

:R

(#8684) #40935168


#40935168
törölt tag

Egyébként a szett dec 21-re állna össze, Peru, Chile és onnan Bora Bora.
A Sigma nemigen lesz meg addigra, de a többi jó lenne (+ egy 580 EX II)

(#8685) *Ropi* válasza #40935168 (#8682) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben, szólj ha aktuális lesz!

Már hallottam a Trilite-ről, majdnem voltam is ott, csak nem tudtam elmenni arra a találkozóra, amit Fekete Csaba tartott Debrecenben és környékén a TEF-eseknek. Majd legközelebb. :)

Peru, Chile és Bora Bora hogy kerül képbe? :F

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8686) jap válasza Dr V (#8665) üzenetére


jap
aktív tag

áhh tükrös, fánkos a bukéja :))

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#8687) jap válasza #40935168 (#8668) üzenetére


jap
aktív tag

Véleményem a Canon-Nikonról:

Vázakban a Nikon több szolgáltatást nyújt és pont, mindezt versenyképes áron. A Canon 1-2 generációval le van maradva, ez főleg a belépő szinten látszik. Képminőségben tételezzük fel, h egyformán teljesít a 2 gyártó...
Canonnál 200K alatt kapsz (használt) FF vázat aka 5D mark I!!!

Vakuvezérlés N-ban már régóta működik <-> Canonban a 7D-től.
profi szinten ki használná ezeket az infra alapon (10-20m hatótáv egymás felé fordítva) működő dolgokat, amikor már 2.4Ghz-en üzemelő 100m hatótávval rendelkező 3.fél megoldások léteznek: PocketWizard, Pixel, Phottix stb...

Objektívek:
elmondható, h átlagosan 10%-kal drágább az azonos tudású N névvel (meg kell fizetni a nevet), de lássuk részletesen:
- UWA zoom üvegek FFre: itt a N a nyerő = Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8G ED - no komment
- 2.8-as alap zoom FF-re: itt is a N a nyerő = itt van 3 N alternatíva is, ami jobb, mint a Canon EF 24-70mm f/2.8 USM L
- UWA zoom üvegek APSC-re: ugyanúgy teljesít a két gyártó, de jobb alternatíva a Tokina 11-16mm f/2.8 & a Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 HSM
- 2.8-as alap zoom APSC-re: ugyanúgy teljesít a két gyártó; olcsóbb alternatíva a Tamron 17-50mm f/2.8
- alap zoom APSC-re: Canon 15-85mm f/3.5-5.6 USM IS ~ Nikkor AF-S 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, de a N jobb nagyobb átfogású (utazózúm) obikat gyárt.
- tele zoom: itt a Canon visz mindent, mint a piros 7-es a 70-200-as (piros) L-eseivel + a 100-400USM! - szintén no komment
- fixek: ~hasonló teljesítmény a fent említett 10%-os Canon árelőnnyel, de kiemelnék 1-2 érdekességet:
Olcsóságok: Canon 50 1.8 és Nikon 35 1.8 (bár a N csak APSC-n használható); szintén olcsó és jó Canon USM fixek 85 1.8, 100 2.0, 200 2.8, 300 4.0, 400 5.6
Canon böszmefényerősfixek: 50 1.2 & a szentháromság= 35 1.4, 85 1.2, 135 2.0
N-nál használhatók a régi mikromotoros obik <-> C-nál az FD bajonett felejtős.

Én ezek alapján mérlegeltem és mert csoró vagyok, lett használt Canon parkom.

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#8688) *Ropi* válasza jap (#8687) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gratula, ezt nagyon jól leírtad! :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8689) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

KERESEK canon ef-d mattüveget.

(#8690) fattyu válasza Dr V (#8689) üzenetére


fattyu
veterán

http://www.argep.hu/trend/EFDM/Ef-d-mattueveg.html ?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8691) Dr V válasza fattyu (#8690) üzenetére


Dr V
őstag

Használtan kb fele ennyire számítok, ezeket természetesen már néztem. Most költök 40et vakura, az a majd egy 10es maraddjon inkább a zsebemben :)

(#8692) KTTech válasza jap (#8687) üzenetére


KTTech
veterán

A vakuvezérlésről csak annyit: igaz a Nikonnál régebb óta lehet vázba beépített vakuval vezérelni (5DmkII-vel nehezen menne a dolog :DDD), de az IR alapú vakuzás mindkét cégnél kb. egyidős. A Nikon kicsit jobb algoritmust használ, ez tény.
De ha már el szeretném vinni a vakukat a gépről, inkább használnék rádiós rendszert (ETTL-ben, persze), még akkor is, ha csak 3m a távolság. Szomorú (és idegesítő) tapasztalataim vannak mind a Nikon, mind a Canon megoldásával, kültéren...
A következő távoli kiszemelt áldozatom egy Pocketwizard 3db FlexTT5 + 1 db miniTT1. Ez nekem elegendő lenne :)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8693) *Ropi* válasza KTTech (#8692) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A következő távoli kiszemelt áldozatom egy Pocketwizard FlexTT5 + 3 db miniTT1. Ez nekem elegendő lenne."

Inkább fordítva: 1 db mini TT1 és 3 db Flex TT5, mert a TT1 csak adó, a TT5 viszont adó és vevő is egyben. ;) De ennyi erővel vehetsz 4 db Flax TT5-öt is, jobban jársz. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8694) KTTech válasza *Ropi* (#8693) üzenetére


KTTech
veterán

Igen :) elírtam, de javítottam :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8695) *Ropi* válasza KTTech (#8694) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is elírtam, mert nem "Flax TT5", hanem "Flex TT5". :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8696) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Hogyan [NE!] pucoljunk szenzort :Y :

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8697) Dr V válasza *Ropi* (#8696) üzenetére


Dr V
őstag

Ez valami rossz vicc, igaz? :( Kiszárították és működött utána vagy csak hiú ábránd?

(#8698) Klemice válasza Dr V (#8697) üzenetére


Klemice
senior tag

Tuti valami full halott váz volt, pl ami előtte már vízbe esett véletlen :)

(#8699) *Ropi* válasza Dr V (#8697) üzenetére


*Ropi*
félisten

Passzolom, a képet csak találtam. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8700) KTTech válasza Dr V (#8697) üzenetére


KTTech
veterán

Dummy a cucc :) nem valós gép és objektív van a képen, hanem bolt polcára szánt, eredetivel külsőleg teljesen megegyező "hamisítvány".

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.