Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) fattyu válasza k1csi (#8900) üzenetére


fattyu
veterán

Nem vitázom. tény nekem sem a súly az elsődleges szempontom ( fura is lenne FF vázzal ) de fél kiló ide vagy oda azért oltárira nem mindegy ha egész nap cígölöd. Egyszer madarásztam egy 3 órás etapot végig kézből a 200 2.8 II vel ami még mindig egy fix is nélküli üveg tehát sehol nincs a tömege egy 70-200 2.8 IS II höz de a végére már nem mosolyogtam...

Amugy meg a 24 apscn egy egész kellemes mindenes is lehet. ízlések és pofonok.
Azt meg már csak félve említem meg hogy az is lehet szempont pl street fotózásnál hogy nem egy oltári kályhacső hanem valami diszkrétebb. ( pl a szép új 24-70el szemben )
Én spec az ISt tartom feleslegesnek ezekben. Gyorsnak viszont elég gyorsak ezek 1/30 mai isókkal nevetve ki lehet hozni a vázból kb bármilyen fények közt, a téma mozgására meg úgyis mindegy.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8902) KTTech válasza fattyu (#8901) üzenetére


KTTech
veterán

Az a gond, hogy ezekhez már az 1/30 nem elég... IS-el még csak-csak, de egyébként nem. A felbontás növekedésével a "reciprok-szabály" csúnyán felborult.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8903) cOxeR válasza KTTech (#8902) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálam FF-en az 50mm 1/80-ad körül kezd jó lenni... alatta rendre kenem...

(#8904) fattyu válasza KTTech (#8902) üzenetére


fattyu
veterán

Na ez már nagyon off de nemtudom.
21mp-vel szórakozok és rendszeresen lövök a reciprok felével éles képeket. Nincs IS-es obim. Ebbe értendő 200assal 1/100ak, meg 50essel 1/20 körülök is, meg szélessel már már idióta fél másodpercek időnként. Nyilván értelmes testhelyzet tudatos légzés.

Pl: 200mm 1/50

50mm 1/25

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8905) cOxeR válasza k1csi (#8900) üzenetére


cOxeR
Ármester

A fene se tudja milyen vázat akarnak még kidobni... de biztosan mennek felfele pixelben...

Jójó telénél kritikusabb, ezen nincs mit vitázni, még az lehetséges, hogy erősítenek a videó funkciókon... és erre megy az előkészítés... IS-es nagylátók.

többit később, work-work.

(#8906) KTTech válasza fattyu (#8904) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem IS-es obival a reciprokszabály nagyjából tartható. Kisebb felbontású vázon jobb is volt. De ez mindig egyéni. Persze nem leméretezett képeknél nézem a bemozdulást, hanem 1:1-ben.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8907) fattyu válasza KTTech (#8906) üzenetére


fattyu
veterán

én is 1:1 ben döntöm el éles-e. Ezek azok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8908) k1csi válasza fattyu (#8901) üzenetére


k1csi
senior tag

FF vázzal meg fixel madarászni? Na ez az ami utoljára jutott volna eszembe, mondjuk nem is vagyok aktív ezen a területen.

Mint már írtam is APS-C-re van egész jó 2.8-as IS-es zoom ami nagyjából irrelevánssá teszi ezeket a fixeket APS-C-re.

Nagylátóval meg aligha leszel diszkrét mert az alany képébe kell tolni az obit, ha nem légypiszokként kell ábrázolni. Vagy az új 24-70-re gondoltál mint diszkrét megoldás. 70mm-en kitolva feltett napellenzővel? Megint lemaradtam valamiről...

1/30-ad kitartani 70mm-en? Látszik öregszem, ha nem tudom valamihez kitámasztani a vázat nekem nem sikerül. Vagyis nem olyan arányban amiben szeretném. A bemozdulásos életlenséghez meg a legélesebb 24-70-t is mosottá teszi.

Az ISO-t hagyjuk ki ebből, mindig van olyan kevés fény amihez kevés az ISO.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#8909) jap


jap
aktív tag

Esküvő fényképezés kompakttal :F
A TRASH THE DRESS sorozata a kedvencem.

ui.: elnézést, ha PH!-s fórumozóé az oldal, Ő fogja fel ingyen reklámként.

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#8910) *Ropi* válasza jap (#8909) üzenetére


*Ropi*
félisten

Plasztikák műanyag képeken... ;) Brrr, de nem tetszik. :(

Ilyen képeket ki sem tennék. :W Bár legalább láthatja az ember, hogy mire számíthat. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8911) killerjohn válasza *Ropi* (#8910) üzenetére


killerjohn
addikt

nem stílusom a fikázás. de ez katasztrófális :( pedig ha valaki, akkor én aztán nem értek a fotózáshoz, de legalább arra képes vagyok, hogy felismerjem ha egy kép jó, vagy rossz.

(#8912) radi8tor válasza jap (#8909) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De miért a Canon EOS topicban kell ezt megvitatni?
Se nem Canon, se nem EOS.

*Ropi*: Van az: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8913) *Ropi* válasza jap (#8909) üzenetére


*Ropi*
félisten

Esküvős anyaga nincsen kint egy sem az oldalán, vagy csak én nem látom?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8914) *Ropi* válasza radi8tor (#8912) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem is ez jutott eszembe: itt a megfelelő topic. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8915) *Ropi* válasza radi8tor (#8912) üzenetére


*Ropi*
félisten

Addig is pörög a topic. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8916) killerjohn


killerjohn
addikt

rájöttem valamire, ami nektek tuti evidens:
nem kell félni a magas iso-tól. komolyan. xD
rájöttem, hogy még A4-es méretű nyomtatásnál sem látszik az ISO 1600, csak ha pixelvadászok, DE ha ráteszek egy 30-as luminance és 40-es color zajcsökkentést, akkor már úgy sem :) eddig mindig remegő kézzel nyúltam az ISO 1600-hoz, merthogy "úristen mekkora gány pixel és zajtenger lesz az eredmény". hát nem :)

megjegyzem, hogy sima kisméretű fotó nyomatban még akkor sem látszana az ISO1600, ha ERŐSÍTENÉM a zajt :) :) :)

kérdés: ISO400-at Ti szűritek, vagy ott már hagyjátok a fenébe :)
ISO800-on 15 luminance szűrőt adok hozzá, 1600-on amit írtam. Magasabb ISO-n nem fényképezek :)

[ Szerkesztve ]

(#8917) KTTech válasza killerjohn (#8916) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, ez így van :) Nem félni kell tőle, hanem okosan exponálni, és akkor rögtön nincs gond + némi zajszűrés és A4-ig bármilyen mai dSLR-el kezelhető az eredmény. Jobbakkal felette is (én pl. az 5DmkII-n 6Mpixelre leméretezem a magas ISO-s képeket, az is dob rajtuk, így nem gáz a 6400 se, A4-re meg elég).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8918) killerjohn válasza killerjohn (#8916) üzenetére


killerjohn
addikt

még annyit, hogy ISO400-on annyi kicsi a zaj, hogy úgy érzem, kár belenyúlni egy zajszűrővel a képbe. még 1:1-ben is csak alig vehető észre, 1:2-ben már nem is látszik, elmossa az átméretezésnél.

bocs srácok, szóljatok ha húzzak a fenébe valami kezdő fotós topicba...

[ Szerkesztve ]

(#8919) *Ropi* válasza killerjohn (#8918) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondtam én neked, hogy nem harap... ;) :DDD Figyi, én a 40D-vel 800-nál kezdek el gondolkozni, hogy szűrjek-e. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8920) jap válasza radi8tor (#8912) üzenetére


jap
aktív tag

Jogos!

1részt azért ide, mert ez topik jobban pörög és sok esküvőfotós olvassa (=nagyon sokan olvassák, csak sumák módon nem szólnak hozzá, ahogy eddig én sem tettem...).

Másrészt túl vagyok egy sikertelen (több külső tényező miatt) esküvő kiállításon és felhördülésemben belinkeltem a (külső tényezők miatt) sikeresebb egyik "konkurenciát"...

pill. nemsokára lenyugodok....

lángzám, szúza.... :U

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#8921) m3ss válasza jap (#8909) üzenetére


m3ss
veterán

muhaha hat ez komoly? ezek a hdr kepek :DD de hat a tobbi is. nehezen tudom elkepzelni, hogy barki nala csinaltatna a kepeit...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8922) *Ropi* válasza m3ss (#8921) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem HDR, csak tonal contrast, de ez sem segített rajtuk. :U

És (sajnos) van, aki ennek ellenére megpróbálja, mert nem látott még jobbat. :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8923) *Ropi* válasza jap (#8920) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, akár PÜ-ben is. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8924) killerjohn válasza *Ropi* (#8923) üzenetére


killerjohn
addikt

nem privátozgatunk, tessék nyomni a zaftos sztorikat itt! :DDD

(#8925) cOxeR válasza jap (#8920) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez engem is érdekelne... akár privátban is. ;)

(#8926) killerjohn


killerjohn
addikt

Azóta megnéztem még egyszer és még mindig nem hiszem el. A hdr képéktől ver a víz, pláne hogy a thumbok gyakorlatilag "pixelzaj kupacok" a rossz átméretezési algoritmus haszálata miatt. Nem akarok álszent lenni, én is csináltam már fura, erős hdr-es, műképeket, de csak 1-1 jól kiválasztott, bracketelt darabot, aminek jól állt a hdr. de egy esküvői album minden képén. háááát...

jap: részvétem! Ha jobb képeket csinálsz, akkor azért. Ha nem, akkor meg azért. alapértelmezetten az előbbit feltételezem ;)
Nem tudom milyen kiállítás lehetett, de gondolom sokat nem vesztettél, ha a színvonalába belefértek ezek a képek...

[ Szerkesztve ]

(#8927) killerjohn


killerjohn
addikt

Kíváncsi vagyok a véleményetekre... Erősen agyalok azon, hogy kellene az asszonynak valami kisebb gép. Szegény, néha nagyon sajnálom amikor két kézzel kapaszkodik a 7D+17-55+580ex+portrémarkolat+2 akku kombóba. Pont most láttam ezt a cikket, és komolyan elgondolkodtam, hogy vajon megérné-e neki venni egy ilyen mikro4/3 izé rendszert. Persze, nekem sincs kidobható pénzem... ez nem mostani, hanem fél-1 éven belüli beszerzés lenne. Szerintetek ha nem APSC, akkor mi? m4/3? milc? (bocs ha esetleg ugyanaz a kettő, nem ástam bele magam a témába). Milyen márka? Fontos lenne, hogy a képminőség ne legyen dúrván rosszabb mint a "nagygépen", mert akkor ennyi erővel vehetnék valami kompaktot is (amit nem fogok, az száz).
Pl ennek az olympusnak (illetve kategóriájában hasonlóknak) hogyan viszonyul a képminősége az én configomhoz? Látom, hogy általában nagy fényű obik vannak m4/3-ra. Kérdés, hogy vajon azok is olyanok-e mint az EF/-S obik többsége - azaz rekeszelni kell-e hogy ne legyen lágy a képe. Az lenne a baró a feleségemnek, egy F1.8-as 8-10MPixeles, gyors AF, gyors működésű, kis méretű gép, relatív kis méretű alap zoom objektívvel (mondjuk mint a 17-55).

story: mondjátok meg ha csak én vagyok érzékeny, de tegnap ordibáltam magamban... feleségem elment egy barátnőjének a szülinapjára, vitte a 7D-t. Még mesélte is hogy volt ott egy hobbifotós srác. Na, tegnap nekiestem lightroomban 3500 fényképet utómunkázni, válogatni, stb. Erre nézem, hogy a filter sávban az objektívek között van vagy 5 sor. Nekem meg van 3 objektívem. Na, megnéztem, erre nézem, hogy a bulis képek között volt ami 18-55-el, volt ami 55-250-el készült. Na, nagyon gyorsan leizzadt a tenyerem... megkérdeztem a feleségem, és mondta, hogy elkérte a srác a gépet, mert csorgatta rá a nyálát. Azt csak utólag vette észre, hogy a srác kicserélte rajta az obit. Most mondjátok meg, meg, ti nem vernétek szájon a kis parasztot? Vajon mi értelme volt a 18-55-öt rátenni a 17-55 helyett? Naná, hogy az, hogy rátegye a saját vázára megnézni, hogy milyen. És akkor most le tudnék írni 15 mondat kicsillagozott mondatot...

bocs a novelláért...

[ Szerkesztve ]

(#8928) cOxeR válasza killerjohn (#8927) üzenetére


cOxeR
Ármester

Markolat nélkül kell odaadni Nekik, sokkal könnyebben boldogulnak vele...amúgy meg nem kell félteni őket, akaraterő mindent legyőz, max. másnap izomláza lesz...! :)
Vehetsz 4/3-adot, de abba gondolj bele, hogy az egy másik rendszer... ergo semmi nem lesz kompatibilis a mostani rendszerrel... megéri? Inkább egy belépő könnyű canon váz... szerintem, és nem kell az üvegekkel bajlódnod... és a költségvetésed sem ugrik az egekbe..

Őszintén belehalsz, ha lőtt vele pár képet? :U
Szerintem ne fújd fel ennyire... ha már asszonyod odaadta neki...biztos el tudta dönteni, hogy értelmes ember-e és vigyáz a felszerelésedre... higgadj le, csak feleslegesen pumpálod az agyadat. Lehet ő is ilyet akar venni és ezért volt kíváncsi, Te nem így tennél :F

[ Szerkesztve ]

(#8929) Peetry válasza killerjohn (#8927) üzenetére


Peetry
senior tag

nem értem, mért paraszt az aki elkéri a gépet, hogy hátha van olyan jó fej a tulaj hogy megengedi kipróbálni. és ez obira is vonatkozik. Az hogy a feleséged szó nélkül odaadta (esetleg a te engedélyed kellett volna) és erről nem szólt neked, sőt ha jól értem, nem is maradt a sráccal amíg nála volt a géped, az nem a srácot minősíti...

[ Szerkesztve ]

(#8930) killerjohn válasza Peetry (#8929) üzenetére


killerjohn
addikt

az egy dolog hogy odaadom (odaadja) neki a gépet, az megint egy másik, hogy szétszedi. Ha valaki meg akarja nézni az autómat, hogy megy vele egy kört, és tudom hogy jól vezet, és odaadom, az egy dolog. De ha utólag azt veszem észre, hogy félúton kiszedte az autórádiót, akkor lehet hogy másnap nem megy dolgozni. Feleségemnek semmihez sem kell az én engedélyem, felnőtt nő. Én is odaadtam volna, ha kérik tőlem. És én sem maradtam volna vele. És akkor is pofán vágom, ha leszedi róla az objektívet.

cOxeR: nem, nem így tennék. Miután kölcsönadtad, hogy lőjek vele pár képet, akkor mielőtt szétszedném, odamennék hozzád, és megkérdezném, hogy Te figy, nem zavar-e ha ledarálom róla a negyed millás objektívedet, leteszem a konyhapultra, majd később visszateszem...

[ Szerkesztve ]

(#8931) *Ropi* válasza killerjohn (#8927) üzenetére


*Ropi*
félisten

Majd KTTech ha erre jár, elmondja a Micro4/3 rendszer előnyeit és hátrányait, ő jobban benne van a témában. Nekem csak annyi maradt meg belőle, hogy zajos. ;)

A hobbifotós arc meg, ha kért engedélyt a feleségedtől az üveg kipróbálására / cseréjére, akkor fedve van, de ha nem, akkor viszont"nagyon bátor ember"... :U Erre én is nagyon háklis vagyok: a kezét letörném és a hátába szúrnám annak, aki engedély nélkül nyúlna a cuccomhoz. Egy esetben teszek kivételt, ha már bizonyította, hogy tudja használni.

Mindenesetre a helyedben feleségednek megtanítanám, hogy milyen obijaid / egyéb cuccaid vannak, hogy felismerje őket, nehogy legközelebb esetleg véglegesen a másik gépen maradjon a 17-55 és helyette a másik kitobijával hozza haza (darab-darab)... :U Félre ne érts: nem akarom ledegradálni, de a technikai érzék nélküli emberek nagyon nem tudnak különbséget tenni bizonyos esetekben. Édesanyámnak máig minden héten el kell magyaráznom, hogy hogyan tud nyomtatni...Tudod: ha a gomb nem bal-, hanem jobboldalon van, meg nem szögletes, hanem kerek és nem kék, hanem zöld... ;)

Bár hiba bármikor becsúszhat...Egyik esküvőfotós kollégám járt úgy nemrég, hogy a jófajta Mikrosat (azért írom a márkát, hogy nem olcsó kínai bóvli) stúdióvaku szettjét kölcsönadta egy haverjának, de amit nem tudott, hogy az nem magának kérte el, hanem egy haverjának, aki ki tudja mit csinált a vakukkal, de a lényeg, hogy nem adja vissza...Most a kollégám a (volt) haverjával meccsel, hogy milyen vakukat vesz neki cserébe. A vicc, hogy még van képe alkudozni, hogy egy feleannyiba kerülő (és persze feleakkora tudású) szettet vegyen neki... :W

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8932) m3ss


m3ss
veterán

nem ertem miert baj az, hogy kicsereli az obit. foleg az ilyen komolyabb obik azert eleg strapabirok. de hat valszeg nem az ur hibaja, ha a feleseged tudott rola. biztos nem tudta a holgy, hogy ennyire felted a cuccaidat. ami amugy valahol ertheto, foleg ha munkaeszkoz. akkor meg nem kell kolcsonadni amatoroknek kattintgatni, arra jo barmilyen fenykepezo ugyis.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8933) fattyu


fattyu
veterán

Válasszuk külön mert ez nem lett egyértelműen leírva.

Tegyük fel engedélyt kért rá feleségtől hogy az obit saját vázra tegye... Ezesetben feleség nevelés.... Asszony ilyet nem csinálunk többet...

Ellenben ha a kipróbálhatomot bővítette oda a kolléga hogy lecsavarom és felteszem akkor én is tarkónbasznám...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8934) killerjohn válasza *Ropi* (#8931) üzenetére


killerjohn
addikt

a gép használatára kapott engedélyt, nem arra hogy leszedje az obit, és a sajátján használja / az én gépemen használjon másik obit... A feleségem évekig volt netszolgáltatónál tech supportos, az alap dolgokat vágja. Az viszont nem tuti, hogy felismerné ha valaki másik obit tesz rá. Na mindegy, már kidühöngtem magam. :)

fattyu: igen, ő fejlesztette odáig... feleségem csak azért adta oda a gépet, hogy a srác ellőjön pár képet.

[ Szerkesztve ]

(#8935) *Ropi* válasza fattyu (#8933) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyetértek. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8936) *Ropi* válasza killerjohn (#8934) üzenetére


*Ropi*
félisten

Értem, így tiszta.

Ezért mondom, mert elég könnyű egy hozzá nem értőnek félhomályban két hasonlóan kinéző obit összekeverni (most itt nem a kitobi vs 17-55-re gondolok, mert azok nagyon nem hasonlóak). :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8937) Peetry válasza killerjohn (#8930) üzenetére


Peetry
senior tag

ha az autórádió alatt arra gondolsz hogy el is viszi, akkor eléggé más helyzet. Szerintem nagyon felfújod. Elkérte, odaadta. Ha a te másik obidat teszi fel a 7D-re, mert az a helyzethez épp jobb, akkor észre sem veszed. Egy objektívcsere ennyire nem vészes cucc.
Amúgy meg szerintem magaddal kerülsz némi ellentmondásba. Előadod hogy levered ha leveszi a negyedmillás (ez fontos) obidat, de felügyelet nélkül otthagynál egy vadidegent a majd millás cuccoddal... Aztán jön a beverem a száját duma.
Mindenesetre tanulni lehet belőle. Egyáltalán nem értek veled egyet (elsősorban az agresszív reakció miatt), de nem kívánok többet foglalkozni vele.

(#8938) *Ropi* válasza Peetry (#8937) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nézzük a tényeket: a 17-55/2.8 a jelenleg kapható legjobb APS-C szenzoros zoom, kvázi L-es minőség. Tehát semmi értelme kicserélni a kitobira, ami minden paraméterében rosszabb. Pontosabban egy értelme van: ha kipróbálás céljából át akarom tenni arra a vázra, amin eddig a kitobi volt. :U Ez pedig már eléggé kiterjesztett értelmezése a "kipróbálom a gépedet" kérdéskörnek. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8939) copass válasza killerjohn (#8927) üzenetére


copass
veterán

én pont ezért hagytam meg a kompatot, jó képeket csinál, jó videót, egyszerű. kész. sokat bír, annyira nem kell aggódni miatt, tízenezerért veszel másikat.
a dslr meg az én játékszerem, vigyázok rá és ezt asszony is tudja.
mert ő csak azt látja hogy feszt állítgatom és sok a rossz kép, ő meg csak fotóz és az ő képei szebbek, nem kínlódik! :W

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8940) killerjohn válasza copass (#8939) üzenetére


killerjohn
addikt

:C

(#8941) copass válasza killerjohn (#8940) üzenetére


copass
veterán

az aktuális konflikt az most az, hogy minek vettem meg a jupiter obi-t?
mondom vas+üveg, majdnem 40 éves és hibátlanul működik és szuper képe van.
válasz: mert ami van az nem jó? f...ér kellett megvenni ezt a q.. gépet drágán,amikor a kompakt is jó volt, erre meg csak költesz folyamatosan.
mondom 13k volt cakkpakk konverterrel, egy új 135 obi 60-70k.
de amúgy szélmalomharc. :DDD

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8942) *Ropi* válasza copass (#8939) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az amatőr 100 képéből 99-et imád. :U

A profi 100 képéből 1-et tart jónak. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8943) *Ropi* válasza copass (#8941) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kicsit erős beszólás, de mondhatod neki, hogy ő már úgy is tetszett neked, amikor megismerkedtetek, azóta meg folyamatosan mindenféle kozmetikumokra költi a pénzét: minek, ha jó volt úgy is? ;) :))

De valószínűleg a kanapén alszol utána Jupiterrel... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8944) killerjohn válasza *Ropi* (#8942) üzenetére


killerjohn
addikt

akkor én fél amatőr vagyok, mert 100 képből 20-at imádok, a többit nem :)
20-ból 19-et a tartalma miatt (gyerekek :) ) imádok, a maradék 1-et a tartalma ÉS (számomra) tökéletessége miatt

(#8945) *Ropi* válasza killerjohn (#8944) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, tudni kell elvonatkoztatni a képek érzelmi töltésétől. Esküvős sorozatok válogatásánál is ez a baj, hogy ott voltam, átéltem, így máshogy súlyozok...Ezért nézek át minden sorozatot 3-4x több napos időközökkel, hogy letisztuljon bennem. Jó, tudom, ez számodra nem megoldás, hiszen a családod szeretete el nem múló dolog. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8946) cOxeR válasza *Ropi* (#8945) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez nagyon így van, hogy az érzelmi kötődés sokat dob egy kép értékén.
Nálunk ez megoldott, én asszony képeit szortírozom, és gyalulom ami nem jó, ő meg az enyémeket. :)) Egyelőre nem volt belőle világháború. ;)

(#8947) *Ropi* válasza cOxeR (#8946) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó megoldás. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8948) copass


copass
veterán

én most már meghagyom azt is amelyik kegyetlen rossz, bemozdult,beégett,fókusz nem ott van ahol kéne.
de olyan pillantot kapok el pl.: a lányom arckifejezését, amikor nem számít a képminősége annyira.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8949) killerjohn válasza copass (#8948) üzenetére


killerjohn
addikt

jaja nekem is van olyan képem, ami vagy 1 méterrel backfókuszos a gyerek feje mögött, de nem adnám semmiért azt a helyzetet, ahogy tépi a játékgitárját, és olyan a feje, mint egy rocksztárnak :) persze egy esküvői albumban az ilyen nem megengedett :)

mi lazán megoldottuk az esküvőt - barátok, család (8-kor leléptek ahogy kell), kert, pizzarendelés, sör, jäger folyt még a fülünkből is, fényképek szigorúan max telefonnal (6 éve, képzelhetitek) és kompakttal, remegő kézzel részegen. Mindketten úgy nézünk ki a képeken, mint a zombik. Viszont! Ezek mi voltunk, így emlékszünk magunkra mi is, és nem úgy, mint egy szétphotoshoppolt pár egy sziklaormon egy hintában, miközben lágy szellő simogatja arcunkat. Arról tudnánk, hogy kamu, beállított kép, ami jó meg szép, csak más emberek vannak rajta...

[ Szerkesztve ]

(#8950) .DLL


.DLL
veterán

1. Én sem örülnék.
2. "Előadod hogy levered ha leveszi a negyedmillás (ez fontos) obidat, de felügyelet nélkül otthagynál egy vadidegent a majd millás cuccoddal..." <-- Ez.

Személy szerint eleve nem adnám oda felügyelet nélkül a 600 000-es gépem, mert ha nem nem vagyok ott, akkor bármilyen ooops történhet, csak utólag tudok reagálni a dolgokra.

Tényleg kell egy gép neki. Legyen az akár egy 550D vagy egy Sony NEX vagy egy M4/3 gép. Ha pici kell neki akkor NEX5N, és a képminőségre sem lehet panasz.

Szerk.: Huh, de pörög a topik, egy csomót írtatok mire ezt begépeltem. o.O

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.