Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) marcias válasza fattyu (#7650) üzenetére


marcias
őstag

Ezt nem értem. Illetve odáig ok, hogy 2 év mondjuk, de engem az érint, hogy ki intézi? Egyébként itt 15k a "felár" a legolcsóbb webes árhoz képest, azért az picit sok.

Steam: marcias88

(#7652) marcias válasza marcias (#7651) üzenetére


marcias
őstag

Itt szerintetek?

Steam: marcias88

(#7653) Peetry válasza marcias (#7651) üzenetére


Peetry
senior tag

jó eséllyel 1 éven belül neked kell a kamera kft-hez vinni ha kínod van, ilyen szempontból tökmind1 hol veszed. 220volt mint írták vállal plusz 1 évet, ahhoz meg hozzájuk kell vinni.
A fentiek webshopokra tuti igazak, Edigitalba mondjuk szerintem vissza lehet vinni és továbbítják a szervízbe, de szerintem ez tök felesleges, csak később kapod vissza ha arra kerül a sor. A 15k-ért kapsz mégegy év garanciát.

(#7654) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Szevasztok srácok!

Tervbe van véve akár már karácsonykor egy DSLR gép vétele... ~150-160k-t szánnék rá, akár újban akár egy nagyon jó állapotú használt gépet is vennék. "Elvárás" annyi lenne, hogy tudjon Full HD-t. Márkaügyileg nem vagyok a topon Canon esetleg Nikon, vagy más?

Egy, két ajánlást szívesen vennék. Köszönöm
Ui.: Lehet én vagyok a vak, de egy DSLR átfogó topik nincs, vagy csak nem látom? :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7655) Dr V válasza DJ. Ru$y (#7654) üzenetére


Dr V
őstag

Márkaügyileg az objektíveket nézegesd, h melyiknek milyen a képminősége. Utána válogass a vázak és a szolgáltatásaik között. Sok időt érdemes eltölteni a kereséssel, megéri. (sztem canon akkor jobb, ha tetszenek a régebbi mechanikus objektívek rajzolatai, azokat minőségromlás nélkül lehet használni, adapterrel, amőgy meg a különbségek azonos évjáratú, kategóriájú vázak között kb 0. Amikor a 40d-met vettem a ninkon 300dvel kb együtt jött ki. Képminősége kb teljesen egyforma, talán kissé kevésbé zajos magasabb iso-n és gyorsabb a váz sorozata, de a nikon portrémarkolattal már jobb sorozatban, de azzal már másik árkategória.)
Sztem egy jó használtal jobban jársz, nincs akkora értékvesztése, mint egy újnak és azonos áron jobb tudásút kapsz egy újhoz képest.
Sztem 10 Mpixelesnél nincs sok értelme a többnek, mert azt csak a drága objektívek tudják kihasználni, de van amikor már azok sem.

Kezd el most keresni, híreket olvasni, h mi fog kijönni. Karácsonykor nyomottabbak az árak, hátha jönnek ki újabb vázak és az előző generációnak nyomják le az árát.

[ Szerkesztve ]

(#7656) Dictator^


Dictator^
veterán

Lehet hülye kérdés, de Canon 60D érzékelőnek nem lesz baja, ha heggesztés környékén videózok ugye, esetleg maga a heggesztést is ?
Egyszer láttam egy videót, amikor egy 5D Mark II-t megesz egy Lézershown betéved lézer..(aztán lehet fake)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7657) ziggi_zug válasza Dictator^ (#7656) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Hát én nem ajánlanám... Simán kiég. Erősebb a fénye (közelről), mint a napnak. Esetleg ND szűrővel. A típust neked kell kiválasztani, de én minimum 100 vagy felette választanék. Igaz, ekkor a környezetből semmi nem fog látszani.

[ Szerkesztve ]

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#7658) KoRner™


KoRner™
tag

Sziasztok!

A minap éppen fotózni szerettem volna a 400D-mmel, lett volna rá fél órám, de sajnos az 5ödik percben lemerült az akksim. (Nincs baja, nem volt feltöltve, ez csak a bevezető. :D )

Az ilyen helyzetek elkerülése végett úgy döntöttem, hogy veszek pótakksit a géphez.
Szerintetek megkockáztathatok egy utángyártott akkumulátort?

Azt néztem, hogy eredeti Canon kb 20 000 Ft, ellenben egy utángyártott max 5-6 ezerből megvan. Teljesítményben elvileg kb ugyan akkorák, mint az eredeti, csak a biztonságosságát nem ismerem.

Szerintetek?

(#7659) *Ropi* válasza KoRner™ (#7658) üzenetére


*Ropi*
félisten

Simán. Ugy. akku 1800 Ft jobb helyeken. ;) Én is olyanokat használok a 40D-ben és nem volt még, hogy cserbenhagytak volna. Pedig elég hosszú rendezvények tudnak ám lenni, 3000-nél több kép simán megvan velük (páronként a markolatban).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7660) Peetry válasza KoRner™ (#7658) üzenetére


Peetry
senior tag

énis használok utángyártottat 500D-hez semmi különbség a kettő között, nyugodtan vegyed.

(#7661) radi8tor válasza Peetry (#7660) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Max hamarabb pukkan el :) ;]

⭐ Stella

(#7662) KoRner™ válasza *Ropi* (#7659) üzenetére


KoRner™
tag

Köszi a gyors válaszokat!

@Ropi: Ha már említetted, hogy jobb helyeken akár 1800 egy utángyártott akksi... nos, merre találok ilyen jobb helyeket? :DD

[ Szerkesztve ]

(#7663) titkobácsi


titkobácsi
csendes tag

sajnálom hogy inkognitó módban kell megosztanom ezt az infót, de a forrás megkért rá hogy semmiképp se adjam a nevem a dolog mellé, így csak egy lesz a pletyik és találgatások között. de sebaj, azért érdekesnek érdekes:
tehát Canon 5D mk III

1. a promófilm/teszt tegnap és tegnapelőtt forgatták (terészetesen egy Canon 5D mark 3 -al budapesti helyszíneken többek között a ligetben lévő Vajdahunyad váránál valamilyen pantomim sztorival.
2. specifikációkról nem sokat tudni csak amit a küllem elárul, a váz nem sokat változik az előző modellhez képest azaz a találgatásokkal ellentétben nem lesz portrémarkolatos 1D testű - habár nem tudom ezt egyáltalán ki veheti komolyan. :)
2. a film forgatásánál tele obikat is használtak így várhatóan nagyon alacsony rollingshutter örvendhetünk majd :)

nagyjából ennyi minden, amiért érdekes hogy ezek szerint hamarosan bejelentik az üdvöskét és hogy megjelenésével, Magyaországot is promotálni fogja. :)

:R :R :R
peace

(#7664) *Ropi* válasza KoRner™ (#7662) üzenetére


*Ropi*
félisten

Íbéj.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7665) cOxeR válasza titkobácsi (#7663) üzenetére


cOxeR
Ármester

Húúhaa.... ezért felesleges volt az inkognitó. :U

[ Szerkesztve ]

(#7666) Klemice válasza titkobácsi (#7663) üzenetére


Klemice
senior tag

pfff...

(#7667) marcias


marcias
őstag

Na, úgy néz ki, ma rendelem a 600D-t. Egy ilyen táskát néztem hozzá, erről esetleg vélemény? LINK Vagy ha a konkrét modellről nem is, a gyártóról? Köszi

Steam: marcias88

(#7668) Peetry válasza marcias (#7667) üzenetére


Peetry
senior tag

nekem ilyenem van, én szeretem mert nem bazinagy. jó minőségű is. arra azért számítsd hogy gép mellé nem sokmindent fogsz belerakni.

(#7669) marcias válasza Peetry (#7668) üzenetére


marcias
őstag

Csak annyit várok el, hogy a gép+kitobi és még egy objektív elférjen benne (akár tele is), gondolom ez menni fog, mert a honlapon ezt írják.

Steam: marcias88

(#7670) marcias válasza Peetry (#7668) üzenetére


marcias
őstag

Ja egyébként ez lett volna a második kérdésem, hogy jó minőségű-e, de erre válaszoltál. :)

Steam: marcias88

(#7671) Peetry válasza marcias (#7669) üzenetére


Peetry
senior tag

ebbe ugyebár úgy van a plusz obi hogy a belerakott váz markolata rálóg a tele fölé. Ez nagyobb teléknél kicsit szűkös lehet, de kitobik beleférnek, nekem is az van benne. De pl a napellenzők miatt annyival vastagabbak az obik hogy szépen kifeszítik a tatyót. Ha most vennék akkor mondjuk meggondolnám nagyobb választását, mert ebbe mindennek patentra megvan a helye és nincs olyan hogy "beledobom" gyorsan. Ettől függetlenül nem bántam meg :))

(#7672) marcias válasza Peetry (#7671) üzenetére


marcias
őstag

Nekem egy jó ideig csak kitobi lesz, aztán utána veszek csak üveg(ek)et, addigra úgyis elválik, mennyire lesz komoly a fotózás nálam. Sztem egyelőre fontos, hogy gyalogosan közlekedve is magammal tudjam vinni a cuccot.

Steam: marcias88

(#7673) KoRner™ válasza *Ropi* (#7664) üzenetére


KoRner™
tag

Nézegetem Íbéjen, de úgy számolom, hogy postaköltséggel együtt ugyan annyi, mintha vennék a vatergyán egy akksit.

(#7674) *Ropi* válasza KoRner™ (#7673) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet, amilyen rosszul áll a Forint...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7675) Klemice válasza KoRner™ (#7673) üzenetére


Klemice
senior tag

Ment Pü. 1100 Ft. kb és ingyen posta

ohh bocs hozzánk nem szállít, keresek másikat

szóval a második amit küldtem az 1300 forint max szerintem

[ Szerkesztve ]

(#7676) atyuska


atyuska
tag

Üdv

Fd 28mm lencsékben gondolkodom, átalakítóval, milyen Fd-Eos átalakítót ajánlotok? 550d-re menne, és éjszakai városkép fotózáshoz használnám.

----atyuska----

(#7677) fattyu válasza atyuska (#7676) üzenetére


fattyu
veterán

Bármit csak ne FDt.
Oly pentax c/y nikon megmég ami eszembe se jut adaptálható eosra.
Az FD csak optikásadapterrel különben nincs végtelened és az optika hazavágja az iqt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7678) .DLL válasza atyuska (#7676) üzenetére


.DLL
veterán

Bár ez itt nem a reklám helye de van egy M42-es Pentacon 29mm f/2.8-am, ha érdekel, a Sigma 28/1.8 miatt csak itt áll a polcon...

(P.H.)

(#7679) fattyu válasza .DLL (#7678) üzenetére


fattyu
veterán

Én meg most teszteltem egy distagon 28 2.8at... a legdurvább üveg amit valaha láttam. Amatőrben tesztfotók minjá...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7680) kiskornel


kiskornel
addikt

Azoknak, akik rajongnak a Time-lapse-ért: [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7681) radi8tor válasza kiskornel (#7680) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mekkora ötlet! :C

⭐ Stella

(#7682) .DLL válasza kiskornel (#7680) üzenetére


.DLL
veterán

Cancer már meg is építette: http://prohardver.hu/tema/videozni_dslr-el/hsz_82

(P.H.)

(#7683) atyuska válasza fattyu (#7679) üzenetére


atyuska
tag

Ez miféle fajta? Ára, átalakítód van hozzá?

----atyuska----

(#7684) fattyu válasza atyuska (#7683) üzenetére


fattyu
veterán

Zeiss distagon 28 2.8 C/Y. ebayen keress rá. Nem a teszkós megoldások közé tartozik. Nem eladó nyilvánvalóan az enyém. Ez kb az utolsó előtti üveg lesz ami elmegy tőlem valaha...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7685) atyuska válasza fattyu (#7684) üzenetére


atyuska
tag

Bocsánat, erre akartam válaszolni, "sajnos" ránéztem az ebay-en a zeiss-re, de ez már zúzós árkategória, ennyiért van sigma 30 1.4 is kb.

----atyuska----

(#7686) .DLL válasza atyuska (#7683) üzenetére


.DLL
veterán

Ja értem. A rajzolata jó, de 2.8-on főleg a sarkokban van egyfajta lágy aura a fényesebb tárgyak körül, pedig szemre nincs benne por, de lehet hogy ki kéne tisztítani. Amúgy karcmentes még felületi karcok sincsenek rajta. F4-től elég penge, de ugye olyat már a kitobi is tud. Átalakító van, chipes. Küldhetek éjszakai képeket, ha kibújok a tetőn akkor elég jó a kilátás. ^ ^

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#7687) atyuska válasza .DLL (#7686) üzenetére


atyuska
tag

Jöhetnek képek, nappali is nyugodtan, átalakítóval együtt adnád? Ha igen mennyi együtt?

----atyuska----

(#7688) Baboon


Baboon
senior tag

Sziasztok!

Bocsássatok meg valószínűleg felmerült már a téma, de remélem ennek ellenére segítetek.

Fogorvos vagyok és ehhez szükséges gépet + objektívet + körvakut keresek. De az a baj, hogy az egésznek kb 200E-be bele kéne férnie. Nem baj ha az objektívet később cserélni kell, mert nem pont macro objektív de a lényeg, hogy azért vállalható képek készüljenek. Inkább a váz legyen olyan ami jó lesz 5-6 évig. A szájüregi fotók, tükörrel kb fél méteres távból készülnének. Sajnos arcfotók is készülnek de végülis az sem baj ha akkor 2-3 m-re kell állnom tőle hogy benne legyen az egész arc.

Körvakunak a legegyszerűbbet gondoltam [link] Mondván, hogy később az is cserélhető ha nem 100-as de azért mondjuk ne égjek be a képek tőle...

Váznak és objektívnek egy kit-et gondoltam, de ugye abban kb sosincs makro objektív ezért egy olyan kéne talán ami kompromisszumként használható lenne a fent leírt dolgokra.

Köszönöm annak aki segít és leírja mit gondol.
(Esetleg az is játszhat, hogy új váz és hozzá használt objektív)

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#7689) Gondwana válasza Baboon (#7688) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha makró és mélységélesség egyszerre kell, ráadásul úgyis sok fényben fényképezel, én a helyedben lehet, hogy valami jobbféle kompaktot is megnéznék (Panasonic LX5 1cm makró, 24mm f/2 nagylátó, 7000Ft-os adapterrel 52mm menetes az eleje, ez csak egy példa)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7690) *Ropi* válasza Baboon (#7688) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen végfelhasználásra készülnek a képek (webre, vagy nagyméretű poszternyomatra)?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7691) Baboon válasza *Ropi* (#7690) üzenetére


Baboon
senior tag

Semmiképpen sem nagy poszterre. Szimpla fotó dokumentáció, illetve ha cikkben közölni kell képeket akkor egy újság hasábjain megfelelő minőséget képviseljen.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#7692) Gondwana válasza Baboon (#7691) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerintem az, hogy hogy van megvilágítva, többet hat a képminőségre, mint az, hogy sportfotóra alkalmas-e a gép, amivel a kép készült.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7693) *Ropi* válasza Baboon (#7691) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor oda bőven elég 8-10 MP, én az utóbbiból tökéletes minőségű 60x30 nyomatokat készíttetek (fine art esküvői albumok). Ahogy Gondwana írja: a megvilágítás nagyon fontos, én is egy kompaktot javasolnék (mondjuk Canon G11 vagy G12) külső, nagy felületű vakuval (az árnyékok csökkentése miatt).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7694) copass válasza Baboon (#7688) üzenetére


copass
veterán

canon 1100d váz 100k, hozzá egy olcsó 50mm f/1.8 obi 30k.
szerintem ideális lenne.
én 2 energiatakarékos tejüveg ufólámpa mellett fotózom a gyerkőcöt,(legalábbis próbálom) lakásban,este.
szuper képeket csinál,persze vaku nélkül.
péntek óta van meg a gépem :DDD , hétfő óta az 50mm f/1.8 fixobi, ég és föld a 18-55mm dcIII kitobihoz képest. a kitobi kb.a pana fz45 bridgem szintjét hozta.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7695) .DLL válasza copass (#7694) üzenetére


.DLL
veterán

Az 50/1.8 nem éppen egy makróobi, és szerintem túl rövid, ha figyelembe vesszük, hogy nem akarja a fotós az alany szájába beledugni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#7696) copass válasza .DLL (#7695) üzenetére


copass
veterán

mondjuk pont fél méter a közelpontja, portréra pont jó, gondoltam erre is jó lehet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7697) AMD Power


AMD Power
titán

A jövőre való tekintettel nézegettem
egy két gépet. Viszont nem nagyon
látom ,hogy a két gép között mi a
lényeges eltérés?
Canon EOS 1100D
Canon EOS 550D

Uraim varom megtisztelo valaszukat.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7698) copass válasza AMD Power (#7697) üzenetére


copass
veterán

550d-nek: nagyobb lcd, több megapixel, full hd videó és ezért drágább is.
edigitalon összetudod hasonlítani.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7699) AMD Power válasza copass (#7698) üzenetére


AMD Power
titán

Engem mondjuk a full hd nem erdekel. Sot meg a nagyobb LCD sem. Meger meg igy ennyivel tobbet?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7700) Peetry válasza AMD Power (#7699) üzenetére


Peetry
senior tag

A + 0,3" az LCD méretében nem sok, viszont az 1040K vs 230K képpont nem mindegy.
Meg ami miatt az 1000D, 1100D-t nem szeretik sokan a gyenge minőségű váz. az 550D is belépőszint még, de azért sokkal jobb a fogása, kicsivel nagyobb is a markolat (ami nagykezűeknek nem mindegy). azt javaslom, tapogasd meg mindegyiket.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.