Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) csupa csaki


csupa csaki
tag

Hasonlo cipoben evezek en is. Fontolgatom a 70D cseret valami full framere es a kiszemelt az a 6D, de annyira nem vagyok magabiztos. Nagyon hozzam nott a kis 70D, sok minden hianyolnek a 6D-bol, ami a croppos baratomban benne van. Csak az a baj, hogy egyelore mas alternativa nem nagyon johet szoba. 5D mk2 miatt huzom kicsit a szamat, nem mai darab, a feature-okrol nem is beszelve. A mk3 egyelore elerhetetlen aron van szamomra, foleg, hogy meg csak hobbi szinten fotozgatok. A 6D...hat, nem is tudom, sok esetben jol jonne a tobb fokuszpont, mert ha jol tudom itt csak a kozepsore erdemes hagyatkozni. Amivel maximalisan kibekulnek az a 2 gep otvozete, de jelenleg csak a fantazimaban el. Remelhetoleg a mk4 megjelenese utan esni fog a mk3-ak ara...es akkor vegre megkostolhatom a kuszobot is :)

OFF: Lenne valakinek kedve lecsekkolni a facebookra feltoltott fotoimat oszinte ertekelessel, velemenyezessel parositva? :) Jol jonne egy kis kritika, mostanaban nem erzek tul sok motivaciot. Ha erdekel valakit az oldalam szoljatok, megirom az elereset. Koszi elore is!

(#33002) belovary válasza csupa csaki (#33001) üzenetére


belovary
senior tag

Szerintem sokan vannak így. Már jó ideje várok, hogy talán valamikor végre kijön a 6D utódja, és akkor lepuffan valamennyit az ára. Mert ha vennék, és 2 hét múlva meg kidobják, fejbe lőném magam.
Jó lenne egy 70D és 6D ötvözete, de amíg ebben lóvé van, addig ilyen nem lesz. Ez így lesz mindig is, hogy kompromisszum, vagy nyúlj mélyen a zsebedbe. Ennyi.

A másik meg az is hozzájárul, hogy így az elején lehet nem kell annyit beleinvesztálni, mivel ha elindul vállalkozás formájában, akkor a vállalkozásra kell venni a cuccokat, hogy legyen jó kis költség. :D

Amúgy már bennem is az rajzolódik ki, hogy amúgy is kell másodváz, és a 70D-t nem adom el mostanság, inkább bővítek egy 6D-vel. Mivel más alternatíva nincs, hiszen az 5DMIII az megfizethetetlen... majd lehet annyira beindul a szitu, hogy lesz még 3-om is, de ha a realitás talaján mozgok, örülök, ha a jelenlegi felszerelésem ára visszajön egyszer. :DDD

(#33003) bbkmachine válasza belovary (#33002) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Februárra ígérik a 6D Mark II bemutatóját. Várható értékesítés kezdete jövő április. Ekkor feltehetően nagyot fog zuhanni a jelenlegi 6D ára.

(#33004) belovary válasza bbkmachine (#33003) üzenetére


belovary
senior tag

Jézus atya úr isteeeeen az még mennyire messze van... Pfffff... Azt hittem jóval korábban kijön. Hmmm... Akkor lehet már tényleg nincs sok értelme venni, inkább obit, de 70D-re obit ami később jó lesz FF-hez is? Hmmm. 70-200 elég szűk........ most légy okos domonkos... :D

[ Szerkesztve ]

(#33005) Talbo


Talbo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 5 éves EOS550D-m. Újkora óta az enyém és ma eljött az ideje, hogy behaljon az autofókusz a kitobiban. Lehet ezt javítani? Vagy cserén is gondolkozok, hogy akkor valami komolyabb objektívre beinvesztálnék. Konkrétan erre gondoltam: Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC. Gondolom nem a legprofibb cucc, de nekem nem is kell, eddig is elvoltam a kitobival és egy fix 50-nel. Ez a Tamron csak jobb lehet a kitnél és ha jobb akkor az már nekem jó. :D
Válaszaitok előre is köszönöm! Tanácsokat is örömmel veszek, aki tud jobb alternatívát a Tamrontól. Ja igen, mindent fotózok, nem vagyok ráállva egyetlen témára sem és nem tartom magam fotósnak, csak hobbi az egész.

(#33006) role_of_72 válasza Talbo (#33005) üzenetére


role_of_72
tag

A szalagkábel szokott bennük elfáradni és eltörni... ebay-ről párszáz forintos tétel. Én eladtam az enyémet 5e Ft-ért HA-n (ezen kívül pöpec volt), kedves fórumtárs (nem említem a nevét, max pü) megvette tőlem és utána közölte az arcomba hogy párszáz forintért javítható... hát kössz, korrekt vagy... :(((

Szóval szerintem keresgess ilyen témában (persze némi műszaki tudás nem árt a javításához).
Nem mondom 100-ra hogy ez a baja, de ez a típushibája ezeknek az obiknak (18-55 IS).

[ Szerkesztve ]

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#33007) copass válasza Talbo (#33005) üzenetére


copass
veterán

af kábel tört el, javítható ~8k tétel javítással együtt. de használtan tudsz olcsón venni 18-55 kitobikat amilyet akarsz 10-15k körül.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#33008) nkmedve válasza bbkmachine (#33003) üzenetére


nkmedve
őstag

Én is gondolkoztam, hogy megvárom a 6D Mark II-t csak nem tudom milyen újdonságot hoz, pontosan mikor jön, és mennyibe fog kerülni (indulásból biztos sokkal drágább lesz mint a 6D jelenleg).
A legvalószinűbbnek azt látom hogy kicsit javitanak az AF rendszeren (dual pixel nélkül valószinűleg) és a dinamikán (80D-hez hasonló szenzortechnológia), kicsit nagyobb felbontás. Kb. ennyi lehet a reális elvárás, többet nem rakhatnak bele mert akkor megkannibalizálja az 5D vonalat. Ha nagyobbat fog ütni és megfelelő pénzért el tudom passzolni a még újszerű, garanciás 6D-t akkor nem sokat fogok rajta gondolkozni valószinűleg :D

(#33009) Throme


Throme
veterán

Egy kis nyálcsorgatás canonosoknak :)

[link]

(#33010) belovary válasza Throme (#33009) üzenetére


belovary
senior tag

Na ez a vicc! Fogyasztói társadalom... hülyére vesznek minket ez a baj...

(#33011) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

1DX az WiFi-s vagy hogyan tudják a kép készítése után 120 másodperccel átadni azt a szerződött partnereknek?

belovary: sajtós cég, munkaeszköz. 1.5 millió képet terveznek lőni az olimpián.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33012) radi8tor válasza radi8tor (#33011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg is van:

"The EOS-1D X is compatible with the new WFT-E6A Wireless File Transmitter for wireless LAN and Bluetooth transfer with the IEEE 802.11 a/b/g/n standards, performing up to 2.5x faster than previous models."

+170k HUF :D

⭐ Stella

(#33013) _seth_ válasza radi8tor (#33011) üzenetére


_seth_
veterán

Ez is megoldhás lehet vagy ez a másik: Ethernet

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33014) radi8tor válasza _seth_ (#33013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Max ha a táskájában van egy Laptop. De nem nagyon látni hátizsákot rajtuk a célfotóknál.

⭐ Stella

(#33015) _seth_ válasza radi8tor (#33014) üzenetére


_seth_
veterán

Sokszor hasznalnak telepitetten fenykepezogepeket.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33016) radi8tor válasza _seth_ (#33015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végülis ja, ha ott áll a palánk mögött akkor lehet ott ethernet is. :K

⭐ Stella

(#33017) _seth_ válasza radi8tor (#33016) üzenetére


_seth_
veterán

The Inside Story of How Olympic Photographers Get Such Stunning Images

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33018) radi8tor válasza _seth_ (#33017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R
Ethernet.

⭐ Stella

(#33019) Talbo válasza role_of_72 (#33006) üzenetére


Talbo
csendes tag

Enyém is pöpec, eladni nem akarom. Megcsináltatni pedig nem tudom hol lehetne, itt Debrecenben, majd körül nézek. Egyébként egy 18-55 SMT kitobi megér 29 ezret? Vagy annyival nem tud többet. Most amúgy ezen a Tamron obin gondolkodok nagyon, lehet előrelépni kéne egy kicsit.

(#33020) role_of_72 válasza Talbo (#33019) üzenetére


role_of_72
tag

Szerintem egyéni preferencia kérdése, itt írtam egy kis szubjektív kitobi-összehasonlítást. A 18-55 STM utolsó linkje már nem él, de ez volt a (negatív :D ) példa.
Még annyi, hogy építésben 18-55 IS < 18-55 STM < 18-135 STM. Bemész egy MediaMarkt-ba, ott általában szokott kitéve lenni mindhárom.
A Tamront nem ismerem, még nem volt Tamron obim úgy egyáltalán. Tesztek viszont vannak róla bőven, össze tudod hasonlítani a Canonokkal. ;)

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#33021) bbkmachine válasza _seth_ (#33017) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

A Canon több száz profi vázzal, objektívvel és kiegészítőkkel készül az olimpiára, amiket az ott dolgozó hivatalos fotósok kölcsönözhetnek ki a versenyekre, hogy teszteljék a legújabb technikát.

[ Szerkesztve ]

(#33022) belovary válasza bbkmachine (#33021) üzenetére


belovary
senior tag

A vicces, hogy onnan 1db kütyüre sem lenne lóvém! :D

(#33023) bbkmachine válasza belovary (#33022) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

én simán meg tudnám most venni kápére az összes salgó polcot a teremből :D

(#33024) AttyVin válasza Throme (#33009) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Azért lesz egy kis munkájuk majd a "takarítóbrigádoknak", amíg kipakolják a raktárat, pedig szépen berácsozták ...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#33025) rottenbull


rottenbull
senior tag

Van itt valaki, aki regisztralt CPS tag ? En most neztem meg a regisztracios felteteleket, es egy gold membership applikaciot valszeg be is nyujtok hamarosan, a feltelelek stimmelnek.

(#33026) _seth_ válasza rottenbull (#33025) üzenetére


_seth_
veterán

Csak kíváncsiságból: milyen feltételek vannak, és pontosan miért jó CPS tagnak lenni?

Meg is találtam a választ: Feltételek Megfelelő felszerelések listája

Tekintve, hogy csak 1 váz megfelelő a háromból így máris bukta :) Bár tervezek későbbiekben egy 40D=>-50D cserét, amolyan tartalékgép fejlesztést, akkor már rendben is lenne, igaz csak a silver szint :) 3 lencse megvan a listából, 2 vaku szintén.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33027) _seth_ válasza _seth_ (#33026) üzenetére


_seth_
veterán

Teljeskörű CPS szolgáltatás Magyarországon is
ezentúl érdemi támogatással is jár majd a CPS tagság

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33028) rottenbull válasza _seth_ (#33027) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ennyi :D

Nekem 2 vaz 4 lencse es par tartozek is megfelel a kovetelmenyeknek. Ingyenes a regisztarcio, mi baj lehet.

(#33029) ateszm válasza _seth_ (#33027) üzenetére


ateszm
senior tag

Köszönöm az infót,már be is regeltem a cuccosokat. :)

(#33030) *Ropi* válasza rottenbull (#33025) üzenetére


*Ropi*
félisten

Magyarországon a gold a legmagasabb támogatott fokozat - Bécsben van a legközelebbi szerviz ahol a platina kártyásoknak cserefelszerelést tudnak biztosítani.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33031) rottenbull válasza *Ropi* (#33030) üzenetére


rottenbull
senior tag

Koszi, bar en nem Mo-n elek, igy ez nem is problema. Amugy is csak a goldra vagyok eleg :D

(#33032) *Ropi* válasza rottenbull (#33031) üzenetére


*Ropi*
félisten

Értem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33033) Talbo válasza role_of_72 (#33020) üzenetére


Talbo
csendes tag

Köszi! Már az STM nem aktuális elvitték. A Tamron obin gondolkodom. Próbálom meggyőzni magam, hogy nem rossz választás ennyi pénzért. :D Nem akarok sokat költeni objektívre, mert lehet a közeljövőben gépváltásom lesz és nem biztos, hogy Canon lesz a következő is.

(#33034) barrasz


barrasz
aktív tag

Szeretném megkérdezni,hogy esetleg van valakinek tapasztalata a Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 Di II LD Aspherical IF Macro AF obival kapcsolatban? Ebben van stabilizátor?
Utazáshoz lenne általános célra egy Canon 700D-n.
Előre is köszönöm.

(#33035) Talbo


Talbo
csendes tag

Hello!

Sigma 18-200mm f/3,5-6,3 DC MACRO OS HSM vélemény? Talán 110eft eltudok menni árban. Megéri az árkülönbséget a Tamron 18-200mm F3.5-6.3 Di II VC képest? Vagy milyen új obit tudtok ajánlani 100-110 ezer környékén. A kitobit váltanám le és általános mindenes célra kéne.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#33036) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Lassan eljutok odáig, hogy végre megrendeljem a Lenspent. Az már tiszta, hogy a sima original kéne nekem, nem a szenzor vagy szűrő tisztító. Viszont képek alapján van több is, legalábbis itthon. A gyártó honlapján most NLP-1 kód alatt a fehér színű szerepel, arany csíkkal. Ebben elvileg valami carbon is van. A fekete az gondolom a régebbi lehet, de pl: ez ugyanúgy megfelel, ugye?

Más: Megjött kintről a Canden K1 táska. Meglepően jó kis darab, bár még nem sikerült a belsőt stabilan belaknom, ezek a változtatható rekeszek túl nagy szabadságot adnak. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#33037) szpeti40


szpeti40
addikt

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a szürke sávos 18-55-ön hol van a tényleges végtelen? Csillag fotózáshoz kéne, és ha nincs fent hold lehetetlen belőni a fókuszt. :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#33038) radi8tor válasza szpeti40 (#33037) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pofon egyszerű megoldással be lehet lőni a végtelent: Hartmann maszkolás

Pontosabb megoldás, de házilag nehezen kivitelezhető: Bahtinov maszk
Ehhez házi segédlet.

Természetesen a pontos fókusz elérése után le kell venni a maszkot az objektívről.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33039) speedyrg válasza Talbo (#33005) üzenetére


speedyrg
tag

Hali.

Ha jót akarsz 18-135 stm-et vegyél. Gyors, pontos, csendes és kellően éles. Angliábol 80-100 körül megkapod újonnan. Sztem árban nincs ellenfele. Tuti darab. Ha gondolod, szívesen küldök vele készült képet.

[ Szerkesztve ]

speedyr

(#33040) Talbo válasza speedyrg (#33039) üzenetére


Talbo
csendes tag

Köszi, pont ma jött meg a Tamron! :D Ha elébb írsz és 80-ért valaki eltudta volna nekem intézni Angliából, akkor lehet Canon lesz, de már mindegy. :)
Egyébként egyelőre pozitív csalódás a Tamron, legalábbis nem olyan rossz minőségileg, mint hittem. A behalt kitobitól biztos jobb lesz. :)
Kép pedig érdekel, már csak kíváncsiságból is!

[ Szerkesztve ]

(#33041) speedyrg válasza Talbo (#33040) üzenetére


speedyrg
tag

https://drive.google.com/folderview?id=0B3cHXl0BlKl3b1pqTEhETy1VUHM

Tavalyi nyaralás alkalmával készült nem beállított képek. Van sötétben , kézből készült kép is, igen rövidke záridővel.
Jó mazsolázást.
Aztán ha sikerül letesztelned a tamit, kíváncsi vagyok a véleményedre. Van tami 17-50 2,8-am. Stabi nélküli. Az penge darab.
Szép csillaghullós estét mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

speedyr

(#33042) Talbo válasza speedyrg (#33041) üzenetére


Talbo
csendes tag

Köszönöm!
Oké, hétvégén lesz a nagy próba, ha időm engedi és akkor utána elmondom milyen.

Valaki nem tudja, hogy kell LR6-ban beállítani, hogy felismerje az új obit?

(#33043) szpeti40 válasza radi8tor (#33038) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha a holdra fókuszálok, akkor is a valós végtelent kapom, ugye?

Ez most egyszerűbb, mint kimérni meg kivágdosni a filtert :K

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#33044) radi8tor válasza szpeti40 (#33043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elméletileg igen. Bár én csak analóg géppel lőttem legutóbb csillagokra, ott meg film befűzése előtt végeztem fókuszálást mattüveggel, nagyítóval (a film síkjában).

⭐ Stella

(#33045) #86322688 válasza speedyrg (#33039) üzenetére


#86322688
törölt tag

...csak 18mm-en f8 ig kell rekeszelni, hogy olyan legyen a képe mint 135-ön f5.6-al...

(#33046) belovary válasza szpeti40 (#33043) üzenetére


belovary
senior tag

Na most nem igazán értem amit írsz....
Akkor is simán be lehet lőni, ha nincs hold! Erősebben fénylő csillagot keresel, aztán 5x nagyítás LCD-n, belövöd középre, 10x nagyítás, beállítod frankóra az élességet, azt kész. Kb fél perc az egész.

Nem kell semmilyen maszk, meg papír, meg ilyenek... ;)

(#33047) szpeti40 válasza belovary (#33046) üzenetére


szpeti40
addikt

Jártam már úgy hogy a gép nem látott egy csillagot se, és mivel most fent volt a hold nappal, egyszerűbb volt arra a fókuszt belőni és megjelölni filccel.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#33048) belovary válasza szpeti40 (#33047) üzenetére


belovary
senior tag

Az is megoldás, de érdekes, hogy nem látott csillagot. Felhős volt az ég, mi? ;] A lényeg hogy meg van oldva, nem? ;)

(#33049) feeder42


feeder42
csendes tag

Sziasztok!

Hamarosan megyünk nyaralni és szeretném megkérdezni,hogy egy Canon 700D-re keresnék egy általános obit.
Sok helyen elég jó véleményeket írnak a Tamron 18.200-as stabilizátoros obiról ezért erre gondoltam első körben.
Most viszont lenne egy Canon 18-135 STM és ebben szeretnék tanácsot kérni,hogy véleményetek szerint a képminőséget figyelembe véve,melyikkel járnék jobban.
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#33050) Talbo válasza feeder42 (#33049) üzenetére


Talbo
csendes tag

Most vettem Tamront az 5 év garancia és az ára erőteljesen mellette szól. Tesztek pedig vannak a neten róla, valahol jobban lehúzzák, valahol dicsérik. Én még nem teszteltem le igazán, de kivitelezésben rosszabbra számítottam, szóval pozitívan csalódtam eddig.
A Canon Angliából megvan 80-100eft-ból, ezt egy itteni tag pont akkor írta, mikor már megvettem a Tamront. Ha ezt elébb tudom, lehet azt választom, nem tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.