Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) ZoZoˇˇ


ZoZoˇˇ
tag

sziasztok
550d szeretnék vásárolni , már meg is van az áldozat. van valami módja hogy kiolvassam belőle az expo számot ?Kamera kft kívül :D

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#7552) adamka16 válasza ZoZoˇˇ (#7551) üzenetére


adamka16
őstag

Nincs ;)

(#7553) Dr V válasza ZoZoˇˇ (#7551) üzenetére


Dr V
őstag

EOSInfo hátha ki tudja olvasni.

(#7554) fattyu válasza adamka16 (#7547) üzenetére


fattyu
veterán

Az a zeiss szebben rajzol mint bármi ami eddig a kezemben volt. Az akkor távozik tőlem ha a fotózás mint olyan megszűnik az életemben. Mondjuk pont blende nem egy nagy wasisdas. a 6 szögletes lamella se valami nagy öröm de mondjuk a bokeh meg ennél jóval töbről szól és nagyon ott van minden másban :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7555) adamka16 válasza fattyu (#7554) üzenetére


adamka16
őstag

Képeidből is látszik. Gyönyörű színek és gyönyörű kép. Nem akarod eladni nekem? :D Jól meglennének a kis Heliossommal :D

(#7556) Steve-0


Steve-0
őstag

Sziasztok, vakut szeretnék venni TTL funkcióval ellátva a Canon EOS 1100D vázamra árfekvésben lehetőleg olcsón szeretnék kijönni a dologból, használt is megfelelne. Esetleg pár tippnek örülnék ;) :B

Yongnuo mik a vélemények? :R

(#7557) fattyu válasza adamka16 (#7555) üzenetére


fattyu
veterán

Őszintén.

Került 20szor annyiba mint a Heliosod? És nyilván kétszer sem jó annyira.
A fix 50es az a mezőny ahol mindenki tud jót. Viszont a zeiss rajzolat nagyon megofogott. Most éppen a harmadikra gyűjtök lét :D Ismét túllövök a célon asszem :D

Na de ne offoljunk itt tovább lévén EOS topik.

Szerk: Amugy meg a kávézóban készültek utáni képek már a 135ös Sonnarral készültek.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7558) adamka16 válasza fattyu (#7557) üzenetére


adamka16
őstag

Tény, hogy az nem 2e Ft-os objektív... ;)

Steve-O: Én a Metz vakukat nézegetném. Akár használtan is vannak nagyon jó vételek v@terán. YN vakukat dicsérik, de nem sok hely van ahol garanciát is vállalnának rá. Még vakuvásárlás előtt érdeklődtem egy vaku szerviznél, hogy melyikek a megbízható márkák.. és az YN vakuk.. hát nem az ajánlott kategóriában voltak, mert előfordul, hogy annyira tönkremegy, hogy többe kerül a javítás mint maga a vaku. Mennyi a plafon amit szánsz rá?

[ Szerkesztve ]

(#7559) ZoZoˇˇ válasza adamka16 (#7552) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

köszi.akkor marad a kamera kft.
2500ft ért :D

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#7560) ZoZoˇˇ válasza Dr V (#7553) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

eosinfot már próbáltuk de nem sikerült.

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#7561) Steve-0 válasza adamka16 (#7558) üzenetére


Steve-0
őstag

30e alatt kéne persze ha +5e-ért jobbat/megbízhatóbbat kapok akkor rádobom azt a pluszt! :R

(#7562) *Ropi* válasza Steve-0 (#7556) üzenetére


*Ropi*
félisten

Yongnuo? 3 db volt az ismeretségi körömben a most megjelent 565-ösből, mindhárom más hibával...Az egyik egy idő után nem villant, az még javítható volt. A másik be se kapcsolt, kuka...A harmadik meg (Canon talpas!) 580EX II-ről vagy gyári ST-E2-ről vezérelve nem villan el, ellenben Nikon vázak vezérlik commander módban... :Y :)) Erre varrjatok gombot!

Metz vakuk jó alternatívák. Nemrég adtam el az 58AF-1C-met, egy baja volt: lassú az 580EX II + CP-E4 kombó mellett. ;] ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7563) Dr V


Dr V
őstag

Fényerős M42esek közül melyeknek van éles képe tág rekesszel is?
Valaki erről tudna infoval szolgálni? Carl Zeiss Pancolar 1,8 / 50mm Vagy ez vagy helios lesz sztem. Portré, tájkép lene a feladata, lényeg, h minál tágabb rekesznél szép éles képet adjon. (Egy canon 18-200 mellé lenne... szal a képminőségnek lenne helye)

(#7564) fattyu válasza Dr V (#7563) üzenetére


fattyu
veterán

Zeiss tesztek. ( bár a pancolar pont nem ) Nyitva képszélen semmi nem lesz nagyon penge. olyat fél milliós modern üvegek se tudnak... Nézz meg egy canon 50 1.2 l tesztet.Attól függ amugy mennyit akarsz költeni. Planar 1,7 egész jó 1.7en is.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7565) Dr V válasza fattyu (#7564) üzenetére


Dr V
őstag

Helios 85/f1,5 tág rekesszel középen se tud többet sokkal, mint a mostani obim legalábbis számomra nem meggyőző...
Leginkább olyan érdekel, ami kapható is és max 15000 körül legyen adapterrel együtt lehetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#7566) fattyu válasza Dr V (#7565) üzenetére


fattyu
veterán

Jó de az a biotar koppintás még a zeiss előadásában se tudott semmit képszélen :D

Én ennyit tudtam hozzátenni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7567) ziggi_zug válasza *Ropi* (#7562) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Nekem is ez a kínai csoda van YN 468 ha jól emlékszem. Semmi baja, kb egy év és legalább 500 villantás. Kb 18 pénz volt.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#7568) *Ropi* válasza ziggi_zug (#7567) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én csak a tapasztalt dolgokat írtam, 3-ból 3 nekem sok(k). Friss típusoknak mindig vannak gyermekbetegségei. Majd fél év múlva vissza lehet térni rá, amire kijavították a nyűgeit... :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7569) kiskornel válasza Dr V (#7563) üzenetére


kiskornel
addikt

Van Heliosom is és Zeiss Pancolar is.

A heliosnak lágy a képe tág rekesszel középen is. Nem emlékszem tisztán, de F4 alá kell menni, hogy kezdjen éles képet adni. Előnye, hogy csak 2k-ba kerül egy tökéletes példánya. Hidegebb színeket ad.

A Zeiss... a Canon 50/1,8-asa elbújhat mögötte. Tág rekesszel is jó minőséget ad. F2,8-on már van olyan éles, mint a 17-55. Szvsz képminősége tökéletes, csak a használhatósága nem az... manuális, min 20 éves. Sokat lehet tekerni a távolság állítóját = precíz állítást tesz lehetővé, de hosszú úton kell tekergetni.
Az én példányomnak nincs végtelen fókusza. Olyan 10-15m a max. aztán megáll. Ha lerekeszelem, belefér a végtelen is. Enyhén meleg színeket ad. Tökéletes bokeh. Kis súly, fém... Én nem bántam meg, hogy megvettem, bár nem sokszor használtam, mert F2,8-tól már ott a 17-55 és az baromi kényelmes...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7570) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Vettem egy gagyi Silverline kártyaolvasót, de csak összezagyválta a képeket a kártyán, méghozzá amikor olvastam volna róla a fájlokat :(( Egyszer csak kiírta, hogy nem tudja írni a C:-t és utána rögtön ezek a krix-krax könyvtárak jelentek meg és eltűntek a tegnapi felvételek :(( Milyen programmal lehet esetleg visszahozni? Nem Undelete, mert nem törölve lettek, hanem krix-krax könyvtárakat hozott létre. Alig vagyok mérges :(

A krix-krax képek:

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#7571) Dr V válasza nyikszi (#7570) üzenetére


Dr V
őstag

Próbáltad másik kártyaolvasóval? Esetleg felmásolni a gépre?

(#7572) Dr V


Dr V
őstag

M42 adapterből milyet érdemes venni? Megéri a programozható az árát vagy csak sima chipes? Fókuszvisszajelzés haszos dolog...

(#7573) Gondwana válasza nyikszi (#7570) üzenetére


Gondwana
addikt

chkdsk /f /x g:
Bár ezt az utat nem ajánlom, mert ír a kártyára, de rengeteg mindenféle adatmentő program létezik, pl. SanDisk és Transcend kártyákhoz is adnak elég gyakran, na, azok azért szimpatikusabbak nekem, mert csak olvasnak a kártyáról, nem írnak rá semmit, azaz sikertelen mentés esetén adott, hogy még lehet mással próbálkozni, de chkdsk után nincs második dobásod!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7574) adamka16 válasza Dr V (#7572) üzenetére


adamka16
őstag

Sima AF chippes megfelel szerintem. 3000 körül kapni elég minőségi darabokat belőlük.

(#7575) fattyu válasza adamka16 (#7574) üzenetére


fattyu
veterán

Szerintem meg chipmentes kell :S

Akkor legalább nem ver át semmi és csak magad hibáztathatod. Sajna nekem a 135öshöz levő is elég véleményes eredményeket ad, meg az 50eshez levő is elég megengedő bár az nem m42...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7576) adamka16 válasza fattyu (#7575) üzenetére


adamka16
őstag

Nekem nincs bajom vele. LV-vel ellenőrizve pontosan oda állított élességet ahova kellett. Viszont ha nem lenne fókuszvisszajelzés... sok homályos képet csinálnék, pedig nem rossz a szemem.

(#7577) nyikszi válasza Dr V (#7571) üzenetére


nyikszi
őstag

Persze, a laptop olvasója ugyanazt látja. Maradtam volna inkább annál, csak lassan lehetett átvinni wifin az asztalira és gondoltam veszek egyet. Na olcsó húsnak híg a leve.

Gondwana! Köszi, megnézem a honlapjukat hátha.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#7578) .DLL


.DLL
veterán

Én nem értem, hogy mi az, hogy nem ott csippan a gép ahol éles a kép... Akár csipes M42 átalakítóról van szó, akár egy fókuszhibás AF obiról. Illetve értem, mert hiába fáziseltéréses az AF, első körben ránéz a gép a szenzorra, második vagy harmadik körben megtippeli, hogy a motornak még mennyit kellene fordulnia az élességhez, és már csippan is. Ha egyik obinál jó, másiknál pedig nem, akkor kijelenthető, hogy nem az AF szenzor - képérzékelő távolságának eltéréséből adódik a hiba.
Visszatérve a csipes konverterre, az enyémmel is jelentősen téved a gép az élességhez képest... Módosítom a kérdést arra, hogy miért nem ott csippan a gép, ahol tökéletes fedésben van a kép az AF szenzoron? :(((

(P.H.)

(#7579) Gondwana válasza .DLL (#7578) üzenetére


Gondwana
addikt

Van egy szabál, miszerint Canonéknak vannak 1 DOF és 1/3 DOF pontosságú AF mezői (az objektív legnyitottabb blendeértékétől is függ pl, hogy a 40D középső fókuszpontja 1DOF vagy 1/3DOF-on belül tekinti a képet élesnek). Ezt figyelembevetted a hiba kiértékelésekor? (csak mert én úgy emlékszek, hogy a technikai részletekben eléggé otthon vagy, fölöslegesen meg hadd ne magyarázzak, mert utána magyarázkodhatnék...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7580) Dr V válasza nyikszi (#7577) üzenetére


Dr V
őstag

Nem tudom, h a gépedet hogyan használod (mindig állványon, stúdioban, sok vezetékkel rákötve) de sztem a legegyszerűbb sima adatkábellel rákötni a vázat a gépre és úgy másolni. Egy 2.0 usb nem tud többet 30MB/s nél, akármit csinál az ember. 500as és nagyobb külső winyóknál csak 30al megy, pedig azok a gépben dupláját tudják szekvenciális olvasás mellet (mint a lemezlejátszó, a fej nem ugrál össze vissza a töredezettség miatt)

(#7581) Dr V


Dr V
őstag

Hosszas olvasgatás, keresgélés után van két jelöltem: Carl Zeiss Jena Biotar 2/58 T és Revuenon (Chinon) MC 50/1.4. Mivel tökéletesen tapasztalatlan vagyok eme 2 lencsével kapcsolatban (mármint a gyakorlatban hogy szerepelnek, hiába nézegettem ezekkel készült képeket; a biotarban az tetszik, h a hátteret nagy rekesznél kissé körív mentén mossa el) segítségeteket kérném, h melyik a jobb választás. Portré, tájkép a fő feladata a jelölteimnek.
Közgyűrű segítségével csinálnék makrókat is, no nem 1:1eseket sztem, de a fél méteres közelponton lehetne mit javítani. Közgyűrűsor használata milyen kompromisszumokkal jár?

(#7582) .DLL válasza Gondwana (#7579) üzenetére


.DLL
veterán

Na ezt pl. nem tudtam, szóval köszönöm! :R

Sejtettem, hogy valamilyen hibatűréssel tippeli meg, hogy mennyit kell tekernie a motornak, de így számszerűsítve jobban kézzelfogható, hogy miről van szó, s így logikus, hogy az adott objektív-váz páros határozza meg ezt.

Újra rápróbáltam az M42 átalakítómra, és egyik irányból közelítve a tárgytávot még élesen csippan, a másikból közelítve nagyon nem. Tehát ha úgy nézzük benne van a tűrésben, csak kicsit el van tolódva.

Továbbra sem értem, hogy miért nem akkor jelez, amikor a "törőéken" a kép pontosan fedésben van.
El tudnék képzelni a C.Fn.-ben egy olyan menüpontot, ahol ki lehet választani, hogy 0: Precíz fókusz, 1: Gyors fókusz, és az első esetben nem lenne saccolás, stb.

(P.H.)

(#7583) kiskornel válasza .DLL (#7582) üzenetére


kiskornel
addikt

Nekem egyik átalakítómra se jelezett normális helyen a fókuszvisszajelzés. Ez különösen akkor szar, ha teljesen nyitott, fényerős manuális obival próbálgatom. Bár a 7D-n már tudok állítani a MicAdjustmenttel, viszont a váz a chippes emulátort nem kedveli. Az összesnél kiírja, hogy az obi és a váz közti kommunikáció nem jó.

Törőéked pontos?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7584) kepli77


kepli77
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon és a fotózás világában is. Érdekelne hogy a Canon 500D-s gépemhez milyen teleobjektívet ajánlotok, illetve érdemes vennem.
Üdv

(#7585) kiskornel válasza kepli77 (#7584) üzenetére


kiskornel
addikt

Itt fognak neked segíteni. De írd oda le, mire akarod használni a géped...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7586) kepli77 válasza kiskornel (#7585) üzenetére


kepli77
csendes tag

Megnézem, egyenlőre egy mindenes objektív kell, még kimondottan magam sem tudom mire specializálódnék/ok.

(#7587) Dr V válasza kepli77 (#7586) üzenetére


Dr V
őstag

Canon 18-200, ha mindenes, de ha van pénzed inkább 15-85, annak szebb a képe. Mind2nek legújabb fejlesztésű a stabilizátora, 4 fé értéket tud segíteni és ez nem csak duma...

(#7588) .DLL válasza kiskornel (#7583) üzenetére


.DLL
veterán

A törőéket idézőjelben az AF szenzor előtt lévőre írtam. ;) Se a 20D, se az 550D nem segíti elő a mattüvegcserét, úgyhogy nem is forszírozom, bár kipróbálnám hogy viselkedik különféle vázakon, különféle obikkal (mikor csippan, mikor látszik élesnek, mikor lesz valóban az a kép).

Igazából mindössze 1db M42-es obim van, egy Pentacon 29mm f/2.8, szerettem volna egy társasági objektívet (érsd: söröző, teázó, félhomály, haverok, események megörökítése) és ez tűnt a legolcsóbb megoldásnak. Egészen addig amíg nem találtam rá egy rekesz hibás Sigma 28mm f/1.8 apróhirdetésre. Az AF működik, a rekesz a felhasználás miatt nem számít, és 10 rugó volt. Azóta nem is használtam a Pentacont, a Sigmának 1.8-on élesebb a rajza mint ennek 2.8-on... imádom, és filmezésnél is nagyon laza. :)
Összeállt egy elég jól használható "obipark", úgyhogy már jó ideje befejeztem a gyűjtögetést, szinte a szokásos összeállítás: alap-zoom, tele-zoom és két fényerős fix. 18-55 IS, EF 70-210 f/4, 28 f/1.8, 50 f/1.8. Olcsó és türelemmel jól használható objektívek (no usm).
Amire vágyom M42-ből esetleg az egy 135mm f/2.8 és egy Peleng 8mm :D (bár akkor már ott az új Samyang 8mm hasonló áron) De egyelőre nem engedek a technomán énemnek, jó a mostani csapat, ezzel is meg tudom lőni amit akarok. :)
[/anekdotázás]

(P.H.)

(#7589) jancsi90


jancsi90
tag

Gáz van, hogy a fenébe tudom a Canon 430ex II vakumat slaveként használni. Beállitottam slave módba és sehogyse villan el.

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#7590) cOxeR válasza jancsi90 (#7589) üzenetére


cOxeR
Ármester

Levéve a vázról akarod használni, és úgy nem villan?
Milyen másik vaku van masternek beállítva?
Az 1100D nem tud transmitterként működni, ha a beépített vakut szeretnéd masternek.

(#7591) jancsi90 válasza cOxeR (#7590) üzenetére


jancsi90
tag

Sima optikai slave-ként nem tudom használni igaz? Úgy értem, hogyha egy vaku elvillan akkor a 430ex II-öm is elvillan rá automaikusan. És ha veszek ebayről egy transmittert akkor elég csak transmitter, nem kell receivert is vegyek? Yongnuora gondoltam.

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#7592) Laacko


Laacko
tag

Sziasztok!

Valaki beárazná nekem a szűrőm?
Róla lenne szó, még anno kaptam a gépem mellé, és kihasználatlansága miatt megválnék tőle. Karcmentes makulátlan.

Előre is köszönöm

(#7593) radi8tor válasza Laacko (#7592) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én ilyen árakat látok: [link]

De új áron nem fogod tudni eladni még akkor, sem ha sose használtad.

⭐ Stella

(#7594) radi8tor válasza radi8tor (#7593) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bocs, ez az 58 mm-es ára: [link]

⭐ Stella

(#7595) Dr V


Dr V
őstag

[Ezzel] az adapterrel a Carl Zeiss Jena Biotar 2/58 T vagy Revuenon (Chinon) MC 50/1.4 rendesen fog üzemelni a blende? Régebben valahol olvastam, h a blende beugrasztó pöcök nem mindegy, h be van e nyomva vagy sem.
Van e értelme a 1.4es fényerőnek vagy inkább a számomra jobban tetsző háttér elmosása miatt legyen inkább a biotar?

(#7596) *Ropi* válasza jancsi90 (#7591) üzenetére


*Ropi*
félisten

Természetesen transmitter (adó) és receiver (vevő) is kell. Ha több vakut akarsz egyszerre elsütni, akkor több receiver.

Példák.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7597) kiskornel válasza Dr V (#7595) üzenetére


kiskornel
addikt

Szerintem a T jelzés az első obin az a T-monunt-ot jelöli. Ahhoz nem jó az M42-es átalakító.

Elvileg az átalakító, amit linkeltél peremes, így be fogja nyomni a blendebeugrasztót (ha van az obin!!!)

Azért nézz utána, hogy bizti m42-es obikról van szó!!!!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7598) ziggi_zug válasza jancsi90 (#7591) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Az YN vaku (bizonyos verziószám felett) eleve tud slave módban dolgozni (optikai). Mondjuk ha már megvan a Canon 430, akkor felesleges még egy vaku, bár lehet olcsóbb, mint egy slave-master transmitter páros.

[ Szerkesztve ]

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#7599) Ramius


Ramius
őstag

Ugye nem felejtettétek el a fényképezőkben is átállítani az órát? :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#7600) adamka16 válasza Ramius (#7599) üzenetére


adamka16
őstag

jó, hogy mondod... :R :P

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.