Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) Mercutio_ válasza Chaser (#50650) üzenetére


Mercutio_
félisten

C2-nek a szellőzése se túl jó.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50652) Chaser válasza Mercutio_ (#50651) üzenetére


Chaser
titán

ismerem a határait elméletben, gyakorlatban viszont nem
viszont jó alap modnak:)
ha lenne értelmes panel táp akkor azzal használnám majd később, és beleraknám a ninját hűtőnek ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50653) hegegabi80 válasza Chaser (#50652) üzenetére


hegegabi80
addikt

Alap netezős/irodai konfingak jó lehet. Szépnek biztosan szép, legalább is nekem tetszik, de a szellőzése, hmmmm....
Volt hasonló házam Realan E-D5, de ennek legalább volt a tetején 1 db 120-as venti, plusz a táp is kívülről kapta a levegőt. Én még az aljára tettem egy 140-es ventit, így egész barátságos kis játékos gép lett.
Neten láttam olyan képet C2-ről, ahol a tetejét kicsit megemelték, hogy tudjon hova távozni a meleg,

Amúgy én sem bírtam magammal, beruháztam egy Jonsbo UMX1 Plus-ra. Kicsit nagy itx-nek, de viszont sfx táppal beleférnek a kisebb matx lapok is.
Igaz ezen is kell kicsit alakítani: pl a táp felett a házat mindenképp perforálom majd, az aljából a hdd tartót is kiszedem, hogy 2 db 120-as venti beférjen. Így már barátibb lesz a szellőzése.
Addig maradhat a kis metis..

(#50654) Chaser válasza hegegabi80 (#50653) üzenetére


Chaser
titán

masszívabb felhasználás lesz
láttam egy videót ahol belehackelt a srác talán egy 1070ti-t is
sfx tápot pattintott bele, úgy felülre elfért még egy venti - azt a részt moddolta -
túl nagy étvágyú vga-t semmiképp nem akarok bele - passzív 1650 lett volna, de eltűntek, majd a következő genes 70w körüli vga lenne végleges -
nekem a többi itx ház az vagy hodály, vagy aránytalan, a "kockáknak" is mindenhez van köze csak kockához nem legtöbbször, egy lapjára fektetett téglatest szinte mind
sok értelmét annak nem látom, ha az asztal alapterületéből sokat elvesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50655) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Öszeraknék valamikor február-március magasságábna egy pici gépet, de SFX és ITX felárat nem szeretnék fizetni a kompakt méret miatt, szóval valami olyan picike házat keresnék amibe befér egy mATX lap és egy ATX táp, de kicsi.
Mintha az NR200 alkalmasnak tűnne. Node202 szerű is tetszik, a ryzerrel nem is drága de az itx is sfx, a design viszont jó. Van még valami más best buy ilyen célra?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#50656) Crabface válasza rasotamas (#50655) üzenetére


Crabface
senior tag

Az egyik legkisebb "olcsó" mATX házikó a Cooler Master Q300L.

A kis prémium matx házak drágábbak, mint amennyit költenél az itx cuccokra...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#50657) hoffman_ válasza #16939776 (#50649) üzenetére


hoffman_
nagyúr

tegnap játszotta el először, hogy terhelés alatt ment el, ma pedig másodszor - mindkét esetben ugyanaz a közepesen erős játék alatti terhelés (Borderlands 2).

köszönöm ezt a grafikont, érdekes, ez alapján valóban épp alá lőttem. Optimum Tech videóit sokszor veszem alapul, azok alapján jó is lenne a fesz - minimum egy 3700X-hez, nem 3600-hoz .. :) mi a forrás, meg tudod adni? elolvasnám.

köszi a tippet!

Chaser:

köszi! default BIOS-sal egy nehézségem akad, a Ryzen teljesítmény menedzsmentje agyrém, asztalon is 60-70 fokos a CPU, 1.4V mellett. én is erre indultam volna, csak nem akartam két-három hétig várni, hogy legyen esemény, általában ennyi idő kellett hozzá. ez a hét írta felül először.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50658) #16939776 válasza hoffman_ (#50657) üzenetére


#16939776
törölt tag

A forrás, elfelejtettem..[link]
Ismerős, próbáld meg alkoholos kendővel áttörölni a memória érintkezőit, nálam néha előjön ez amit most leírtál, és nem beállításokkal van a probléma. ;)

(#50659) rasotamas válasza Crabface (#50656) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm, ezt ismerem, nagyon nem ilyesmire gondoltam. Ez majdnem 40x40es.
Én valami 25 magas, 35-40 hosszura gondoltam amiben van egy mATX lap, egy teljes vga és az alaplap előtt a vga felett egy psu. Pong mint az nr200. Vagy valami trükkös rizeres megoldásra.
Ha a lap mATX, a táp ATX akkor jut rá több. Ha itx lap és sfx táp akkor kevesebb.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#50660) hoffman_ válasza #16939776 (#50658) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a héten már vakartam a fejem eleget, most összejöttek a tünetek. RAM csere volt egyébként, más miatt, nem változott semmi. előtte és utána is rakoncátlan volt. egyet remélek, hogy nem táp/mobo nyavaja lesz... ma kapott friss BIOS-t a lap, ez volt a nagy reménysugaram, de kb este 6-ig tartott. jó hosszú szerelés lesz, a Ghost nem könnyíti meg a dolgot, ha szépen akarja tudni az ember... :)

holnap szétszedem atomjaira és áttakarítom. köszi a linket is :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50661) hegegabi80 válasza rasotamas (#50659) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerintem az NR200-tól nem igazán találsz jobbat. Ez most eléggé jól eltalált kuckó, legalább is ami a méreteit illeti.

(#50662) rasotamas válasza hegegabi80 (#50661) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi! De akkor belefér rendes mATX lap + harminc centis vga (rtx3070) + atx táp?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#50663) hegegabi80 válasza rasotamas (#50662) üzenetére


hegegabi80
addikt

A gyártói web szerint 244x226 a max matx lap, ami belemegy. Ez most atx táp vagy sfx táp esetében értendő nem látom sehol.
De úgy tudom van itt már fórumozók közül olyan, akinek ez a kuckó van, hátha okosabbat tud mondani. Keresőbe ha beírod az NR200-at akkor sokkal sok infót meg tudsz róla.

[ Szerkesztve ]

(#50664) tlac válasza rasotamas (#50662) üzenetére


tlac
nagyúr

hivatalosan nem támogatja az matx-et

inkább ilyesmi matx-es házat kereshetsz:
Cerberus

(#50665) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Az NR200P CSAK! SFX tápokat fogad, ezt vedd figyelembe.
However, a gyártói honlapon van letölthető terv 3D nyomtatókhoz ATX psu brackethez (kosárhoz).
Nyugaton úgy fest, ez már a háztartások tartozéka, mint nálunk a sz*ros pelenka.

[ Szerkesztve ]

(#50666) hegegabi80 válasza tlac (#50664) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hivatalosan nem, de még is elfér benne. Az UMX1 is csak itx-es, még is belefér kényelmesen matx lap is.
Jól néz ki a linkelt cerberus is, de az árcédula elég vaskos.

HUN_Sector: Na ezt én se tudtam, hogy nem is megy bele hiv. ATX táp. De gagyi már. ;]
Szerencsére azért kis hazánkban is könnyen elérhető már a 3D nyomtatás.

(#50667) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Ezért nem tudtam bele fehér tápot rakni, csak nem moduláris fekete sfx-et ugyanannyi pénzért (elmorzsolt könnycsepp)

(#50668) rasotamas


rasotamas
veterán

Köszönöm a válaszokat, szóval akkor a lehetőségek:
- NR200 apróról 35ért+nyomtatni ATX kengyelt és így is csak 15 centis táp mehet bele
- UMX1 nem kapható? gpu max 270 milliméter (nekem nagyobb 3 ventis) táp max 160
- Cerberus 245$ :DDD ATX táp csak a proci fölé mehet így csak vízhűtés, fölöslegesen 5 slotos, lehetne centikkel alacsonyabb.
Ezek szerint marad az NR200 vagy akkor lemondok erről és lesz egy Meshify C Mini vagy csinálok magam.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#50669) Zoltn válasza rasotamas (#50668) üzenetére


Zoltn
senior tag

Amúgy a legjobb megoldás a problámádra egy Bitfenix Phenom mATX lenne. Csak kár hogy nem lehet kapni. Volt ilyenem, elég jó kis pecó volt.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#50670) Chaser válasza hoffman_ (#50657) üzenetére


Chaser
titán

defaultra rakod, utána cpu-nak manual all core
az 1,4v-ot nem minden mag kapja, ezt anno én is benyaltam ( :
1-2 mag annyi, többi jóval kevesebbet kap, talán hwinfo magonként is írja a feszt
hogy biztos ne legyen defekt a cpu-val, egyelőre told 3,6ghz/1,2v-ra, azt mindegyiknek tudnia kell
tavaly óta csak zenes gépeim voltak, ilyen problémám nem volt - mondjuk másmilyen sem - , 3600-om is volt
infinity fabric mókázhat még hasonlót, illetve a nem stabil ram, azt is defaultra raknám
az említett videó esetedben semmit nem ér, az egy gyári - esetleg pbo - görbe
és minden chip más
a 3600-ot 4g-n 1,2v-on használtam, de van akinek megy 1,2v-on 4,3-at is, az chip függő - tied mondjuk érdekes, ha stabil 1,08v-on 4,1-en -
tesztelted valamivel? ha jó hűtőd van engedd rá a small fft-t, ha valami instabil hamar elpirul, de sokáig ne told neki ha stabil is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50671) hoffman_ válasza Chaser (#50670) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi szépen a tapasztalatokat! lehet, hogy simán naiv voltam és túl sokat akartam, a Ryzen topicban is olvasgattam, ott voltak "sokan", akik 1.1V alatt mentek 4.1-4.2Ghz körül, gondoltam akkor annyira nem extrém az enyém, főleg, hogy a lapkám is elég új batch.

szűk hűtési megoldási kereteim vannak a Ghost S1-ben, de alapvetően működik: egy Noctua A12x15 fúj be és most cserélem a Noctua L12-n a 92mm-t slim 120mm-re. egészen meg tudja zabolázni.

soha nem szoktam ilyet, de kicsit felpaprikázott: egész éjjel ment most a prime95, 12 thread-en, kb 9 órát. belenyalt egyszer a 96 fokba, de többnyire 80-90 fok között volt és hiba nélkül kapcsoltam le reggel. tegnap a RAM-okkal alapon néztem egy memtest86 blend-et, 3ó 22p alatt lement hiba nélkül. a tegnap éjjeli sikeres prime után ma felvettem a RAM-okat 3200-ról 3600-ra és futtattam még egy memtest blend-et. lement 3ó alatt, szintén hiba nélkül. ezzel tudom, hogy nem zártam ki őket, de hajlok rá, hogy nem itt van a baj. AIDA system stability test elment ma 20p után hibával, de nem írt semmit, csak leállt, pedig minden hőfok rendben volt. ez RAM gyanús, de ezután ment le a memtest hiba nélkül, azonos beállítással.

egy fontos apróság, amit benéztem: a proci a tegnapi játék elszállásnál 1,125V-on volt, nem 1,15-ön, valószínűleg rosszul állítottam be, elnéztem... az éjjeli prime és a memtest utána úgy futott végig, hogy 1,15V fix-et kapott - most tényleg - de visszavettem all-core 4,0Ghz-re, bőven elég lenne az is.

ui.: CPU default esetben az lehet, hogy csak néhány mag kap nagyobb feszt, nem is zavarna amúgy, csak a folyamatos idle peak-ek nem tetszenek. ez sokkal szolidabb all-core tuning és fix fesz mellett... PBO minden esetben Auto volt, nem babráltam.

szintetikus tesztek alatt soha nem száll el és nem hoz hibát. az esetek 90%-ban idle vagy Chrome alatt dobott el és összesen 3-szor játék alatt.

most várok, megnézem, hogy 4.0Ghz-en szórakozik-e. ha igen, akkor RAM default újra és úgy nyúzom tovább, aztán megnézem 1.2V proci fesszel.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50672) Chaser válasza hoffman_ (#50671) üzenetére


Chaser
titán

én sem szeretem az auto módot, nálam se az, most 3100 van allcore 4g-n, 1,136v-on, small fft alatt is max 70 fok 400rpm-mel és dög hűtővel ( :
de sokat nem futtatom, mellette chrome nyitott ablakkal - érzékeny az instabil ramra - , 20-30 tab, vlc háttérnek, ha valahol defekt van ez 99%-ban kihozza negyed órán belül
if hogy áll? lehet ott lesz a gond, esetleg vsoc fesz. túl alacsony, tedd 1,1-re ha nem ott volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50673) AxBattler válasza rasotamas (#50668) üzenetére


AxBattler
félisten

Raijintek Styx?
Aprón is felbukkan elég sokszor...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50674) Seep válasza AxBattler (#50673) üzenetére


Seep
senior tag

Styxbe max 280mm-es VGA-t irnak, bar Metisbe meg csak 170mm-t. Sokunknak megis 240mm-es van benne. Ennek nez majd utanna.

(#50675) #16939776 válasza hoffman_ (#50671) üzenetére


#16939776
törölt tag

CPU feszültség elég/nem elég "gyors" teszteléshez ezt tudom ajánlani:
Aida->sebesség->Riport->gyors riport-> sebesség(menü)->MHTML
Elég összetett terhelést generál, 2-3. futtatásra üzem-meleg állapotba hozza a processzort és szokása fagyni, ha kicsit is kevés a CPU-nak a feszültsége.
A teljes tesztsorozat lefutásának ideje, meg nagyban függ attól, hogy mennyire stabil ÉS gyors a memória alrendszer. Én azért szerettem, és használtam rengeteget mert bármikor megismételhető eredményt adott, míg a többi teszten volt hogy órákat ment, és csakis játék (nem szintetikus terhelés) esetén jött elő a hiba. Aztán újra indítás nélkül megfogta, újra indítás után már nem, a szintetikus teszt.

[ Szerkesztve ]

(#50676) XP NINJA válasza rasotamas (#50668) üzenetére


XP NINJA
őstag

Ugyanebben a cipőben járok én is. NR200P van sokaknak Reddit SFF fórumon, ott találtam ezt a videót. 9 Percnél kezdi belerakni az MATX-et 3 ventis VGA-val és ATX psu-val. :)
Jobb házat nem találtam erre a célra amihez még a full TG olallap is elérhető. A közeljövőben tervezem beszerezni hasonlóan itt aprón.

(#50677) HUN_Sector válasza XP NINJA (#50676) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha figyelmesen megnézed, az matx lelòg, így az usb-t kitakarja a ház egyik hátsò lemeze. A komment szekciòban írja valaki, hogy csak adott matx lapokkal működhet még így is amúgy.
Nekem ez gányolás, arròl nem beszélve, hogy a videoban lévő build instant kill a ramoknak. Rájuk tolni egy psut, egy vga-t, egy hűtőbordát, nem egy életbiztosítás. A procit is lehet hamar levágná a bios.
Nem véletlenül van itx lapra méretezve a ház.

(#50678) PROTRON válasza HUN_Sector (#50677) üzenetére


PROTRON
addikt

Ízlések és pofonok, nekem tettszenek a case moddingok, mondjuk tényleg nem sokon múlott volna annak az USB-nek a felszabadítása.
A hűtéshez meg csak megfelelő ház ventik kellenek, nem feltételen lesz baja annak a ramnak...jobb lett volna kisebb méretű tápot választani hogy több friss levegő jöjjön be a front oldal résein, szerintem a proci hűtő oldalról is tud friss levegőt szívni mivel nem követte el azt a hibát hogy TG oldallapot rakjon fel egy ilyen buildhez. Na azzal tényleg kinyírja a procit...mármint akkor is csak a boost órajel lehetőséget.

Azon kívül na bumm ha 10 fokkal magasabb a hőmérséklete a procinak, mert a VGA által felmelegített levegőt használja, bizonyos szint felett nem jelent akkora problémát, akkora méretű toronyhűtőt választott. Ezt a részt speciel tapasztalatból írom, mert én is hasonlóképp erőszakoltam meg egy micro-ATX házat hogy belerakjam a normal ATX munkaállomás konfigomat. :D
Perforált oldallappal nincs gond, bár nekem maradt hely elöl ventinek és hozzátartozó valamennyi légrésnek.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#50679) hoffman_ válasza Chaser (#50672) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az jól hangzik, főleg a mostani kálváriámhoz képest :) de a Ghost jól vizsgázott tegnap, üres asztalon (értsd: nem sarokban) még 5-8 fokkal hűvösebb a CPU, 62 fok körül megállt Borderlands alatt, komoly javulás az asztalomhoz képest.

cserébe ma is volt egy reboot, az asztalon, Aimp3 alól ment flac és Chrome ~30 tabbal le volt rakva tálcára: kb. 6 óra után egyszer csak gondolt egyet és újraindult... tegnap este volt LAN parti, előtte szétszedtem, megmozgattam a tápkábeleket, letisztítottam RAM pin-eket, ellenőriztem az AM4 lefogatást, újrapasztáztam a procit, megnéztem a PCI slot-t. átcuccoltam a város másik végébe, összeraktam, éjjel vagy 7 órán át ment online co-op, semmi baja nem volt. kezdem nagyon nem érteni. ráemeltem a CPU-ra 1,15-ről 1,1625-re, mert miért ne.

fenti Aimp+Chrome "workflow"-al szokott menni a majdnem minden estém. 20-ból egyszer gondol egyet és elszáll. IF-et meg kell nézzem, bevallom arra rá se hederítettem eddig, gyári Auto-n kell legyen minden. a vsoc pedig gyári értéken van. megnézek akkor egy emelést.

Duracellm...

köszönöm a tapasztalatokat! :R fentiek fényében ráengedtem az mhtml-t, egymás után 4-5x, hibátlanul és gyorusoló tempóban végigfutott, semmi hibát nem tapasztaltam közben. ez is, mint minden egyéb szintetikus teszt, jónak tűnik. ééén már nem tudom. lehet RMA-zom a tápot kínomban.

ui.:

köszönöm a sok, nagyrészt OFF segítséget a topiclakóknak, főleg így a karácsonyfa alatt ülve! kellemes ünnepeket és jó pihenést Mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50680) Qkackca válasza hoffman_ (#50679) üzenetére


Qkackca
őstag

Memória tesztnek, rövid verziónak a 7zip benchmarkot javaslom, jóval hamarabb eldobja nekem, mint az aida memtest.
Procinak 1,2V? soc feszen emelni?

Nekem most a laptop szórakozik, vlc, két böngésző, egy java progi, aztan egy adott videó csontra fagyasztja a rendszert...gyanítom a ram fogy el vagy azzal lehet vmi, mert ha nem a fenti kombináció van akkor semmi gond.

Kellemes Ünnepeket, viszont, mindenkinek.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#50681) hoffman_ válasza Qkackca (#50680) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi ezeket az ötleteket is. pár nap múlva hazaesznek az ünnepek újra, akkor megnézem. apró lépésekben emelgetek a feszeken, hátha csak ennyi a nyavaja, mielőtt bármi hardvercserét végzek.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50682) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

NR200P alkatrész installálás folyamatban :)

(#50683) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!
Akad egy kis gondom, hátha nálatok megvan már a megoldás!

Lap és proci csere volt, előbbit egy Asrock H370M-ITX-ről Asrock H410M-ITX-re cseréltem, (a proci volt a lényeg) minden szép és jó, de a Chieftec FI-01B-U3 házam előlapi paneljéhez egy kicsikét eltérő csati megy, a régi lapon az USB 3.1 Gen1 tökéletes volt, passzolt a házhoz, az újon egy USB 3.2 Gen1 Header van, amibe ugye nem tudom beledugni az előlapi csatit, az szélesebb, mint a foglalat, így elől két usb, és két audio aljzat most vár a sorára...

Szóval keresnék olyan házat (nem baj, ha ugyanez, csak már fejlesztettek rajta, és újabb a csati) csak biztosra kellene menni, a Chieftec oldalán még a "régi" csatis USB3.1 Gen 1 megoldást látom. [link], pedig ez a 3.2-es usb header nem tegnap jött ki...

Az is jó lenne, ha lenne adapter, átalakító, bármi. Remélem van már ezen a téren is tapasztalatok.
Köszönöm!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#50684) PROTRON válasza Rick4 (#50683) üzenetére


PROTRON
addikt

Ez nagyon fura, tudnál fotót csinálni?
Csak mert én nem találok kellő mértékű eltérést a két csatlakozó között, főképp hogy van olyan alaplap gyártó ami igazából csak átnevezte a 3.1 gen 1-et 3.2 gen 1-re. :Y

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#50685) Crabface válasza Rick4 (#50683) üzenetére


Crabface
senior tag

USB 3.0 - 3.2 gen 1 ugyanaz a csatlakozó tudtommal... :F

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#50686) tlac válasza Rick4 (#50683) üzenetére


tlac
nagyúr

tudnál mutatni ezekről képet?
akkora katyvasz van az usb-knél, hogy most nem is látom miért ne lenne jó

(#50687) Rick4 válasza PROTRON (#50684) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, csináltam, nagyobb a dugó, mint az aljza, bele se megy, tegnap volt lapcsere, a H370M-ITX lap idáig be volt dugva, kifogástalanul működött, most a H410M-ITX van bent, nem tudom bedugni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#50688) Rick4 válasza Rick4 (#50687) üzenetére


Rick4
félisten

Ejj, srácok, megvan a baj.. :D Egymagam is túlerőben voltam. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#50689) Crabface válasza Rick4 (#50688) üzenetére


Crabface
senior tag

RIP :DDD

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#50690) Rick4 válasza Crabface (#50689) üzenetére


Rick4
félisten

Simán visszatoltam a fogalatot az alaplapi tüskesorra, tökéletes lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#50691) Crabface válasza Rick4 (#50690) üzenetére


Crabface
senior tag

Aki ezt a foglalatot kitalálta azzal egésznap ezt dugdoznám... Ennél rosszabb már csak a 24pin, főleg itx házakban... :W

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#50692) Rick4 válasza Crabface (#50691) üzenetére


Rick4
félisten

Az se tuti, nekem a kis fül egy fémlemez mellett van, akad talán 2mm, de benyomni se lehet semmivel. De hát pont erről szól a dolog, egyszer kell csak összerakni. :D Szét már ne akard szedni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#50693) tlac válasza Rick4 (#50692) üzenetére


tlac
nagyúr

ha kicsavarozod és kihúzod a vinyók tárolóját, akkor jobban odaférsz

[ Szerkesztve ]

(#50694) PROTRON válasza Rick4 (#50688) üzenetére


PROTRON
addikt

Ahogy mondani szokták képet vagy meg se történt. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#50695) Rick4 válasza tlac (#50693) üzenetére


Rick4
félisten

Az úgy túl egyszerű megoldásnak tűnt. :D Azt hittel odaférek. :D Hát nem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#50696) hoffman_ válasza Crabface (#50691) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem olyan vészes az, a Corsair és FSP 24-pin is egész könnyen kezelhető volt szerelésnél.

ui.: egyébiránt, egyetértek :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50697) duo


duo
őstag

Sziasztok!

Szükségem lett egy Metis plusra.
(konfig hasonló mint Fred23 kollegának.) fatality b450, ryzen 2700, ATX straight power 11 (moduláris)160mm,
Schythe Mugen5 revB (155mm)
gpu (msi oc 1030gt passive)

(120mm házventiből több is van, majd amelyik jó lesz)

1. Jól gondoltuk e hogy beférek így?

2. Tapasztalataitok alapján a tápnak nem gáz hogy alulra szellőzik? (magasabb gumitalpakkal fogom használni)

köszönöm szépen!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#50698) Seep válasza duo (#50697) üzenetére


Seep
senior tag

Szerintem be fog ferni minden, ilyen konfigban ahogy irtad. A szellozest majd le kell tesztelni milyen konfigban jobb felul kifele vagy alul kifele, hatul befele vagy hatul kifele. mindig konfigtol fugg szerintem.

(#50699) Nirvanus válasza duo (#50697) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

1030 LP egy Metis-be, micsoda helypazarlás. ;] :DDD

[iTX-or-GtfO!]

(#50700) v-paci


v-paci
aktív tag

Erre megint mi szükség volt? :Y

[link]

Már azt hittem sikerült megállapodni az NR200-zal, de ennek sosincs vége... ;]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.