Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) Crabface válasza v-paci (#50700) üzenetére


Crabface
senior tag

Ennek tényleg sosincs vége... És ez nem csak egy mém :P

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#50702) hoffman_ válasza v-paci (#50700) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha a 2020-as supply chain trendeket veszed figyelembe, akkor ezzel megcsinálták az év házát, olyan 2024-re :) a 120usd is elég baráti, bár ezt kétlem, hogy behozná valaki, szóval az áfás 50k árnyalni fogja, de úgy is ígéretes.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50703) Seep válasza v-paci (#50700) üzenetére


Seep
senior tag

Itt kovetem oket par honapja. mostanra kicsit targytalanna valt szamomra.

(#50704) Chaser


Chaser
titán

értelmes paneltápról vagy picopsu-ról tudtok amit itthon lehet is kapni?
az ac-dc részt azt megoldanám könnyen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50705) Mercutio_ válasza Chaser (#50704) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már paneltáp:

Aki már találkozott vele: Mielőtt meghirdetem kérnék szakvéleményt valóban eredeti PicoPSU-160XT van-e a birtokomban?:R Vagy ha nem, akkor be tudjátok-e azonosítani :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50706) cinemazealot válasza Mercutio_ (#50705) üzenetére


cinemazealot
addikt

Beazonosítani nem fogom tudni, de szerintem nem az eredeti modell. Ha jól sejtem, az eredetin a "Pat. Pending"' felirattal igyekszik a gyártó egyértelműsíteni, hogy az az, amit az ő szabadalmuk véd. Ezeket úgy is könnyű felismerni, hogy jóval drágábbak a többi hasonló paraméterrel rendelkező modellnél.

A linkelt honlapon egyébként ott van az összes általuk gyártott "eredeti" modell. Ha a Te modellszámod nincs ott, akkor nem eredeti (vagy már kifutott).

[ Szerkesztve ]

(#50707) Chaser válasza Mercutio_ (#50705) üzenetére


Chaser
titán

Azt nem tudom, de nekem jo lenne egy minosegi megoldas
Szutyokra nem fogok rabizni tobb szaz ezer ft-ot

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50708) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

Hát "vénségemre" én is meghülyültem és ITX építésre adtam a fejem. :))
Hellyel közzel már összeállít a fejemben az alkatrészek listája, de az alaplap kérdésében elég tanácstalan vagyok. Elsődlegesen B460-as intel lapot szeretnék. Túl nagy választék nincs, és ami van, arról se lehet a neten találni semmi infót. Szóval a kevésből ezt néztem ki: Asus Prime B460i Plus

A fentivel kapcsolatban van itt a tagoknak tapasztalata? Esetleg tudtok szebbet, jobbat, okosabbat ajánlani ebben az árkategóriában?

Másik a ház: Thermaltake core v1
Azért választottam az itx kategóriában egy kicsit nagyobbat, hogy a lehetőségekhez mérten normálisabb szellőzést tudjak bele tenni. Meg lehet oldani ebben a házban, egy mid-gaming konfig normális hűtését? Esetleg másik, a fentieknek megfelelő ház? Árban max. 20e.

Köszi előre a segítséget

(#50709) HookR válasza v-paci (#50700) üzenetére


HookR
addikt

A ház éleiénél egymáshoz illesztett sík lemez tegnap még igénytelennek számított, ma már trendi, holnaptól meg kötelező... :B

Amúgy érdemes szemügyre venni az oldallemezeket. Bár a render képeken nem látni, de a videóban igen, hogy két réteg lemez alkot egyfajta szendvicsszerkezetet és az élek is szépen össze vannak dolgozva (talán eleve egy lemez van kettéhajtva).
Másik észrevétel, hogy a könyökcsatlakozós HDMI/DP kábel több monitoros összeállításnál tud igazán érdekes lenni. :)


#50705 Mercutio_: "Vagy ha nem, akkor be tudjátok-e azonosítani :U "
PicoBox Z2-ATX-160 Z2-ATX-spec.pdf / taobao.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#50710) Mercutio_ válasza HookR (#50709) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Ez mennyivel "gyengébb" (komponensek, nyák) mint a Pico megoldása? Azt látom, hogy 120W-ot tud 12V-on stabilan, a 160W csak peak-re írják.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50711) #25954560 válasza v-paci (#50700) üzenetére


#25954560
törölt tag

hat... nekem ez abszolut nem gyerebe. maga a csupa halos kialakitas tetszik, de a belso elrendezes abszolut nem az, amire nekem szuksegem lenne. a fuggolegesre allitott oriasvga kabelezese is eleg kompromisszumos szerintem, foleg sok monitor eseten (es ugye blower kilove), ha pedig az alaplap fole akarsz betenni valamit, akkor meg a cpu huto magassaval vagy erosen lekorlatozva, muszaj a viz (csak akkor meg minek mesh).
Wahaha360 (a tervezoje) pedig ezereves rutin, nyilvan latja mire van szukseg. ezexerint a lenyeg a radiator es az oriasi vga, azokat pedig szepen elnyeli.

nem mondom h kivaltja egy TT G3, de ennyi erovel az is megoldas lehet, bar ketsegtelenul nagyobb.

(#50712) HookR válasza Mercutio_ (#50710) üzenetére


HookR
addikt

Kapcsolom az illetékes melléket: [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#50713) #16939776 válasza Mercutio_ (#50710) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igazad van hogy közel van a 160xt-hez, mert azt koppintották le, és ahol lehetett olcsósítottak rajta. Ami feltűnő eltérés, az, hogy a 12V-on lévő 2x180uF kapacitást 12x10uF-os smd kondenzátorra cserélték, ez azért nem szerencsés, mert megnövelték az esélyét annak, hogy lesz közte 1 olyan ami átüt. Jó esetben néha leáll majd miatta az AC-DC, rossz esetben kigyújtja a nyákot, mert nincs a kondik és a 12V-in között biztosíték.
3 ból 2db induktivitás van rajta, ha jól látom a 5V stby részt kompletten elfelejtették és a fő 5V-os ágat állandóan járatja hogy ez a feszültség meglegyen, és a fő 5V-os kimenetet ki/be kapcsolni kényszerül ami a 5V terhelésre mutatott stabilitást ronthatja.
Ált. 2A szokott lenni a stby rész terhelhetősége, és az alaplapokon már külön ez az ág nincs biztosítva, ezért picit felelőtlen dolog erre az ágra 8A-t megengedni.

(#50714) A.Winston válasza Mercutio_ (#50710) üzenetére


A.Winston
tag

Ez eleve 12V-ot ker. Ha csak lapot kell kiszolgalnia, tobbi csati kozvetlen tapra megy nem olyan para szerintem. De majd megkoveznek gyorsan ha megis. :B

nincs

(#50715) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Na, NR200P elkészült, működik. Holnap már csak fel kell telepíteni és jöhetnek a tesztek.
Az mondjuk fura volt, hogy az első kép bal felső sarkában látható csatiba (8 pin) nekem csak 4 pines csatlakozóm volt az SFX tápon, de a 65 wattos procinak úgy fest, ez is elég (Ryzen 5 1600). (az egyetlen 8 pinesem pci express vga-ba való volt)

Ennyit rég szívtam már egy gép szerelésével (köszönhetően egy jól megszorult, LED, HDD, SW reset, POWER switch kábelrendezőnek és a túlzott, fals magabiztosságnak, majd egy elgurultcsavar hajkurászásának a gépházban, a kábelmenedzsmentnek)

Ja, kábelmenedzsment: ehhez kizárólag moduláris, vagy fél moduláris tápot vegyetek, vagy befonjátok a hajatokat a floppy, meg sata kábelkötegekkel.

beüvegezve

és a kis segédem

Holnap meglátjuk, hogy virít megvilágítva. Bár azt már most látom, hogy a pci-e risernek hála a deepcool hűtés világító logoját kitakarja a kártya, így lehet fekvő vga lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#50716) Chaser válasza HUN_Sector (#50715) üzenetére


Chaser
titán

gané egy sz@r világ van, gyerekről én nem raknék fel képet, sehova leginkább

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50717) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Ennyire nem kell paranoiásnak lenni, mert akkor tényleg eléred azt, hogy a normális világ megszűnik létezni.

Vezetek egy legos FB csoportot, cirka 30000 taggal. Rendszeresen töltenek fel a közös családi építésekről, a büszke gyerkőcökről képet, s szerintem jól van ez így. Aki meg beteg állat (pl. Kaleta), az úgyis fürdőzös kisgyerekek képeit fogja vadászni, nem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#50718) Chaser válasza HUN_Sector (#50717) üzenetére


Chaser
titán

semmi paranoia nincs, csak ilyen-olyan defektes emberkéből túl sok szaladgál az utcákon
felőlem tölthet bárki bármit, nekem nincs gyerekem, de nem is töltögetnék róla semmit
ki tudja hol látja meg egy aberrált barom és "moccan" rá

szerk:
pláne olyan helyen ahol le is követhető az ember

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50719) duo válasza Nirvanus (#50699) üzenetére


duo
őstag

:D

@Seep, Nirvanus, köszönöm, megrendelve az ezüst. majd jövök.

Kedves Fórumtársak! Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#50720) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Na, gyors NR200P tapasztalat. Alulra szerelt vízhűtésnél az egy slotos vga sem fér el fekve, kell a riser (azaz elfér, ha kb 18 cm hosszú kártyát ÉS csak 1 db 12 cm-es ventit használtok)
Felülre nem szerelhető, max szintén 1*12cm variáciòban. Ütközik a psu kerettel.
A kábelekért elnézést, de az én sima be quiet 300w sfx tápom nem alkalmas kábelmenedzsmentre, annyi sz*rja van:

[ Szerkesztve ]

(#50721) #16939776 válasza HUN_Sector (#50720) üzenetére


#16939776
törölt tag

Adnak hozzá egy keretet, amivel a radiátorod az alaplap síkja fölé tudod szerelni, közben csak az alaplapra merőlegesen tudsz VGA-t beszerelni.

Én azt kéredzeném, hogy a riser vga felöli végén lévő nyákja hogyan van rögzítve a házhoz?

(#50722) flashpointer válasza HUN_Sector (#50720) üzenetére


flashpointer
őstag

*az altalad beleprobalt radiator/ventilatormagassagnal

(#50723) HUN_Sector válasza #16939776 (#50721) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Teljes egészében a ház kivezetésére támaszkodik a kártya. A kimeneteket tartalmazò acéllap felül a szokásos csavartögzítéssel van fixálva, alul meg van egy kosár, ahova beilleszkedik a lap alsò pereme megy bele. Amolyan beakasztòs megoldás. A fotòn a vga rögzítőlapja aljánál jòl látszik is.

Stabil, fix rögzítést ad.

[ Szerkesztve ]

(#50724) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Nézd csak:
(persze egy "5 kilós" kártyánál ez már lehet necces lesz, de a kis pihekönnyű 1050ti-m szuperül elücsörög így) - más rögzítési opció nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#50725) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Elsősorban azoktól kérdeznék, akiknek Thermaltake core v1 házuk van, de persze mástól is szívesen fogadok javaslatot.
Ebbe a házba, egy i5 10400-ra szeretnék rakni - a lehetőségekhez méreten a leghatékonyabb - hűtést. Néztem a Cryorig H7-est, de attól tartok, hogy egy olyan lap esetében, mint mondjuk az ROG STRIX B460-I vagy az MSI MPG B460I GAMING EDGE, ahol az I/O burkolat eléggé termetes, lehet nem fér el egy ekkora darab.

Milyen hűtést tudnátok javasolni?

(#50726) HUN_Sector válasza Kowi84 (#50725) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Kizárólag léghűtésben gondolkodsz?

(#50727) Allihoppa válasza hoffman_ (#50702) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ahogy kivettem a bemutatkozásukból, a Lian Li-hez van némi kötődésük, de nem derül ki egyéb infó a cégről. Szerintem, ha elkezdik a tömeggyártást feltehetően lesz mifelénk is ebből a házból előbb vagy utóbb attól függően, hogy anyagilag mennyire engedhetik meg maguknak a terjeszkedést.

Ha megnézed a supply chaint még a nagy gyártók is küzdenek a szállítással, lásd Cooler Master. Úgy tűnik, hogy az NR200P-ből már akad rajtunk kívül másnál is néhány darab. :) A sima NR200 egyébként 3-4 hónapja késik fyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#50728) Kowi84 válasza HUN_Sector (#50726) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Elsődlegesen igen. Nincs bizodalmam a vízhűtésben. A víz és az elektromos dolgok valahogy nem jönnek nálam össsze. A 15-20e forintos, belépő szintű vizeknél gyakori a csöpögés, folyás. Ennyiből viszont már lehet minőségi léghűtést is kapni (szerintem). A normális vizek valahol 30 környékén nyitnak, de ennyit nem kívántam szánni rá.

Tehát léghűtés!

(#50729) HookR


HookR
addikt

Erősen off, de szeretném leszögezni, hogy ezután a regisztrációmnak már csak csókolommal köszönhettek! ;]

Durva így belegondolni, hogy azóta felnőtt egy generáció. :B

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#50730) HUN_Sector válasza Kowi84 (#50728) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Szinte már mindegyik víz 24-25 környékén kezdődik. Kicsit off, minap láttam egy videót, hogy hogyan készülnek. Kétlem hogy ezek az előre összerakottak eresztenének már.

Ha halk gépet szeretnél, akkor Noctua. Ha nem fontos a csicsa, a design, ellenben a jó hűtés számít, akkor a Noctua NH9 széria ami neked való.

(#50731) hegegabi80 válasza HookR (#50729) üzenetére


hegegabi80
addikt

:Y
Csókolom HookR bácsi! :B Ez valóban nagyon durva.

(#50732) Mercutio_ válasza HookR (#50729) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vénember:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50733) hszilard666 válasza HookR (#50729) üzenetére


hszilard666
veterán

Dzsíz, picit vagyok csak idősebb mint a regisztrációd. :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#50734) #25954560 válasza HookR (#50729) üzenetére


#25954560
törölt tag

csokolom, HookR bacsi!

az enyem csak azert ilyen fiatal mert sokaig tanakodtam h kell-e ez nekem egyaltalan :D

(#50735) Crabface válasza Kowi84 (#50725) üzenetére


Crabface
senior tag

10400-at még egy L9i is bőven elhűt... :F

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#50736) #16939776 válasza HookR (#50729) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csókolom HookR!

Találtam rólad képet a PH!-s archívumában:

alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

99 után a teljes 2000. év anyaga hiányzik a szerverről.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50737) Mclovin válasza Kowi84 (#50725) üzenetére


Mclovin
senior tag

Nekem volt nagyobb I/O shield mellett pl Alpenföhn Atlas fent a CPU-n nem volt gond vele. Sőt most Scythe Mugen 5 van rajta és simán jó.

(#50738) HookR válasza Mercutio_ (#50732) üzenetére


HookR
addikt

Nem-nem, a regisztráció vén, nem én! :P

#50734 &rew: Na igen, akkoriban még a HWSW-n volt a meghatározó fórumbeli élet. :K A PH! épp csak a szárnyait bontogatta.

#50736 Duracellm...: "99 után a teljes 2000. év anyaga hiányzik a szerverről.. ;] "
Igen, egy akkori mérsékelten sikeres fórummotorváltás áldozata lett az adatbázis egy része. :B Már nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik, hogy valamikor 2000-ben regisztráltam.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#50739) VinoRosso válasza #16939776 (#50736) üzenetére


VinoRosso
veterán

Fura egy kép. Egyedül a HP logo van tükrözve, az invent felirat már nem. Félrement valami a drapi készítésekor, vagy a photoshopoló volt figyelmetlen?

(#50740) redbiro válasza HookR (#50738) üzenetére


redbiro
őstag

nekem is csak azért 2004-es, mert a HWSW akkoriban mindent vitt. de rohadt régen volt. :U

it never gets easier, you just go faster

(#50741) Allihoppa válasza redbiro (#50740) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Emlékeim szerint 2007-2010 között már regisztráltam egyszer, de mivel freemail-es címem volt még akkoriban, amit már jó pár éve megszüntettem nem igazán van rá esély, hogy be tudjak lépni. :D És ahogy látom amúgy se tudok kérni emlékeztetőt, a csalók miatt hozott policy miatt.

(#50742) kotibor válasza Crabface (#50735) üzenetére


kotibor
tag

Sziasztok, kérdés:

Silverstone sugo sg13 házban, i5 10400-10600, tehát 65W TDP-s procit lehet léghűtéssel hűteni? Seasonic Focus 450 Gold táp, de nem küldeném bele a meleget, viszont ha fentről szív a táp akkor meg nincs ami kihúzza a hőt....

Lövök pár képet a netről, így érthetőbb lesz.
[link]
[link]

Tudom, nem erre tervezték a tápot és nem is akarom kínozni...ha a tábba küldöm a meleget akkor azt a táp hogyan kezeli le? Idő előtt tönkremenne, valami hőszenzor miatt pörgetné a saját ventijét?

Köszönöm,
Koti

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#50743) Rick4 válasza kotibor (#50742) üzenetére


Rick4
félisten

Nem kellene elfordítani azt a procihűtőt 90°-kal? Akkor legalább az első nagy venti végigfújna a bordák között, a tápot meg lefelé fordítanám, hogy onnan szívjon a nagy venti.

Ilyesmitől semmi baja a tápnak, egyébként is arra tervezték őket, hogy a gépházból kifelé szívjanak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#50744) PROTRON válasza kotibor (#50742) üzenetére


PROTRON
addikt

65W tdp-s procid hője nem akkora, hogy a felmelegített levegő kárt okozna a tápegység 80-105 fokra méretezett egységeiben, HA minőségi tápegységet használsz.
Persze ehhez az is kell hogy a táp ventije folyamat fullon pörögjön, ami neaggódj, a fenti meleg levegő miatt meg lesz. :D
annyi hogy a venti hamarabb lesz zajos és majd kérsz bele cserét.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#50745) kotibor válasza Rick4 (#50743) üzenetére


kotibor
tag

Szia, konkrétan ez az én rendszerem, ebben cserélnék lapot és procit.
[link]
Csak ez a két dolog marad: táp lentről szív, cpuhűtő felfelé tol, vagy táp fentről szív, cpu venti meg ilyenkor szerencsétlenkedik :-)

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#50746) kotibor válasza PROTRON (#50744) üzenetére


kotibor
tag

Na igen, a meleg levegő miatt az eddig csendes rendszer hirtelen hangos lenne, amit nem annyira szeretnék. A gold minősítésű 450-es Seasonic meg elég, max 200-250W-ot fog enni a gép.
Lehet kísérletezni fogok ilyen és olyan táppozícióval is :).

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#50747) PROTRON válasza kotibor (#50746) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha a táp ventije felfele néz és a proci hője beszorul az semmiképp nem jó, mert alulról-kívülről fogja fűteni a táp burkolatán keresztül az elemeket. Szerintem annál mindenképp jobb ha kiszívod ezt a levegőt, mert a tápban nincsenek olyan hőszenzorok amiket le tudnál olvasni.
A 200W-os terhelésre ez az elrendezés elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#50748) kotibor válasza PROTRON (#50747) üzenetére


kotibor
tag

Akkor felfelé néző "szívó" ventivel, a meleget küldhetem a táp felé, 10400-10600-as alapp roci nem fog felizzani ugye:-)
Ez lenne konkrétan a procin: [link] , venti felfelé néző, 15mm-es Nactua.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#50749) Rick4 válasza kotibor (#50745) üzenetére


Rick4
félisten

Én mindig azon a vonalon haladtam, hogy a ventik egy irányba szívják, vagy másik szemszögből egy irányba tolják a levegőt, a gyorsabb levegőáramlás önmagában is szavatolja, hogy az össz hőmérséklet alacsonyabb lesz, itt is ezt a vonalat célszerű követni, de mint írtam, a procihűtőt is érdemes elforgatni mellé, illetve a táp nagy ventije lefelé nézzen. Ekkor a levegő útja végig egy irányba fújó ventiken megy át, és a légáramlás is gyorsabb, nem lesz megrekedő levegő sem. Sok esetben ezt még keresztbe fújó ventikkel is kár elrontani.

I5-10600-on ID cooling IS60-as elég jól muzsikál, most tettem rá pár napja, alapon, alig 35-40°C körül megy, amit elég nehéz elérni, hergelni kell, hogy 60 fölé menjen a hő. Mindent meg lehet izzasztani, de alapból elég combos, ritkán teker 100%-on..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#50750) PROTRON válasza kotibor (#50748) üzenetére


PROTRON
addikt

Ki kéne hogy bírja.

Amúgy ebben a videoban, az eredeti elképzelés szerint felfele néz a táp ventije, a proci ventije pedig lefele fújja a levegőt, így a proci melege az oldalsó rácsozáson át tud távozni.

De pl Linus úgy építette meg a szintén 4 magos procival szerelt VR gépét ugyanebbe a házba, hogy a tiednél talán valamivel nagyobb Noctua mini-itx hűtőre nem is szerelte fel a proci ventit, hanem csak a tápegység ventije szívta ki a meleget. Majd kicserélte egy még erősebb konfigra...a 2080-as kártya mellett.

Szóval jó játékot. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.