Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) flashpointer válasza #16939776 (#49899) üzenetére


flashpointer
őstag

mindennap nem muszaj, eleg ha vendeg jon /takaritas van /kell a hely az asztalon, tok jo megoldas csak nem ilyen getto zsanerokkal : )

(#49902) Steve1207 válasza #16939776 (#49899) üzenetére


Steve1207
veterán

Na igen, de attól még ötletes. Amúgy simán lehetne egy ide-oda billenő desk mount fej, hogy legalább pár fokos szögben lehessen billenteni erre arra. Plusz a magasság is gond, más most beállít tőle a nyakam :D (arra meg valami teleszkópos mount szerűséggel). Szerintem lesz v2-es megoldása is ennek idővel.

.

(#49903) HookR


HookR
addikt

Asus Prime B460I-Plus és B460I-Plus/CSM hivatalos oldalak - [link] / [link]
- LGA 1200




========================================


Asus Prime H410I-Plus és H410I-Plus/CSM hivatalos oldalak - [link] / [link]
- LGA 1200

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#49904) #25954560 válasza TESCO-Zsömle (#49900) üzenetére


#25954560
törölt tag

es nem elore kene billennie a monitornak, hanem lehetoleg hatra, a falhoz, hogy ne keruljon ennyivel kozelebb hozzad. nyilvan ez bonyolultabb csuklo-szerkezetet igenyelne, ha tovabbra is ragaszkodnank ahhoz h becsukva a kepernyo nezzen lefele.
es lejjebb is kene tudni ereszteni, mert igy tul magasan van az asztal lapjahoz kepest is, szinten ergonomiai szempontbol.
egyebkent a vegeredmeny tetszik, mert szeretem a fat :) bemutatozni jo, hasznalni nem hiszem.

(#49905) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Azért egy asztal méretű számítógép(asztal) nagyon nem ITX méret már :D

(#49906) TESCO-Zsömle válasza HUN_Sector (#49905) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jó, hát ha azt vesszük, a lap is ATX méretű...

...viszont nézheted azt is, hogy az egy asztal méretű asztal és van hozzá rajta egy semmi méretű számítógéped...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#49907) Patice válasza HookR (#49903) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezeken a H410-es lapokon annyira szellős a hátlap, hogy mehetne oda az NVMe foglalat.. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49908) #16939776 válasza Patice (#49907) üzenetére


#16939776
törölt tag

Elég durva áramok szaladgálhatnak abban a VRM-ben és RF is keletkezhet körülötte rendesen, ha már ennyire szorosan körbe kellett rakni kondenzátorral az egészet.
Nem biztos hogy frankó lenne, ott, nemsokkal a PCB síkja felett, egy SSD-nek. :))

[ Szerkesztve ]

(#49909) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Egy corsair sf450 esetében előrelépés lehet az alábbi kábelszett kábelmenedzsment szempontjából?

[link]

Hosszra egyezik a gyári kábelek hosszával.

(#49910) Erdei88 válasza Mclovin (#49909) üzenetére


Erdei88
veterán

Igen, Platinum esetén alap ez a szett.

Szerintem jó minőségű és jobban is használtható mint a gyári

(#49911) Mclovin válasza Erdei88 (#49910) üzenetére


Mclovin
senior tag

Igen, közben találtam reddit egy hasonló konfigot(táp és ház egyezik) is van ilyen kábellel szerelt konfig: [link]

Szebben és jobban néz ki.

Az igazi egy ilyen kábelszett lenne, de sehol nem találom alin, etc: [link]

Lehet az Alpenföhn Atlast is cserélem az Noctua D9L vagy U9S-re, mert jobban szerelhető lesz az egész.

(#49912) Crabface válasza Mclovin (#49911) üzenetére


Crabface
senior tag

Az igazi egy ilyen kábelszett lenne, de sehol nem találom alin, etc: [link]

Custmod.com-on elvileg rendelhető csupasz kábelszett. Én is gondolkozom már egy ideje rajta...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#49913) Mclovin válasza Crabface (#49912) üzenetére


Mclovin
senior tag

Na ez eléggé csecse! Azért Ukrajnából 28 dollár szállítás eléggé necces...miközben a szett 50-55 dollár. Esetleg össze lehetne állni egy rendelésre.

(#49914) v-paci válasza Crabface (#49912) üzenetére


v-paci
aktív tag

Őt többen ajánlották redditen sffpc/louqe topicban:

https://www.etsy.com/shop/DreambigByRay

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#49915) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

tudtok ajánlani olyan ITX házat, amiben elfér legalább 4x 3.5" HDD és ATX táp? fekvő kivitelt keresek más nem menne bele. én egyelőre nem találtam, de biztos, hogy kell létezzen ilyesmi. célszerűen a HDD hűtés miatt egy átmenő 92-120mm venti valahol kellene bele, más igény nincs, teljes fogyasztás max 30W kb.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49916) Pete55555 válasza hoffman_ (#49915) üzenetére


Pete55555
addikt

Node 304

...Szeretem leracsniztatni...

(#49917) hoffman_ válasza Pete55555 (#49916) üzenetére


hoffman_
nagyúr

helyesbítek, nem voltam elég nyomaték, bocsi. mindenképp fekvő kivitel szükséges. most van egy Elite 120-am, az tökéletesen megfelel a célnak, csak nem fér be a HTPC mellé. ezért kellene lapos kivitel, max 150mm.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49918) Seep válasza hoffman_ (#49917) üzenetére


Seep
senior tag

Ebbe bele megy 3x3.5", de nem olcso. Es akkor csak rovid gpu mehet bele.

[ Szerkesztve ]

(#49919) Pete55555 válasza hoffman_ (#49917) üzenetére


Pete55555
addikt

Ja, hát értelek, így már más. Csak mert ugye a Node 304 is fekvő ház, csak neked a magasság nem mindegy. Így viszont nincs ötletem :DDD :B

...Szeretem leracsniztatni...

(#49920) hoffman_ válasza Seep (#49918) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi, pofás darab, de ez erőgépnek jó alap, nekem most viszont a budget filléres nas-hoz kellene valami kisebb :D

lehet, hogy megnézem mit adnak mATX-ben... ez a 4 vagy több HDD elég nagy kérés, egy ideje kezdem érezni.

Pete55555:

na ezzel szembesültem én is :D segáz, jogos, köszi a tippet :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49921) cinemazealot válasza hoffman_ (#49915) üzenetére


cinemazealot
addikt

Írtam PÜ-t. :)

(#49922) agent_k válasza cinemazealot (#49921) üzenetére


agent_k
őstag

Én is kérek pü-t, mert ugyanez a problémám

(#49923) Crabface válasza Mclovin (#49913) üzenetére


Crabface
senior tag

Erre egy héttel ezelőtt kapásból vágtam volna rá, hogy rendeljünk, de pont tegnap vitték el az itx gépem felét... és jelenleg tanácstalanul töprengek, hogy hova tovább... :O

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#49924) Mclovin válasza Crabface (#49923) üzenetére


Mclovin
senior tag

Én közben felvettem a kapcsolatot a v-paci által ajánlott etsy eladóval, 33 dollart ajánlott 4 kábelre nekem. :K

(#49925) Mercutio_ válasza hoffman_ (#49915) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha szélesség/mélység nem korlátoz csak a magasság esetleg aprón próbálj lőni régi Thermaltake HTPC házat :U (Mozart, DH101)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49926) Seep válasza hoffman_ (#49920) üzenetére


Seep
senior tag

Silverstone GD04, vagy ha 3 x 3.5" eleg akkor a Silverstone ML03 vagy ML04 ?

[ Szerkesztve ]

(#49927) agent_k


agent_k
őstag

Ezekben a hdd szellőzés nem túlzottan megoldott. Talán a GD04 az oké, viszont az meg drágább a node304-nél, ami meg a top a léghuzatban. Bár lehet a kollégának pont annyi helye van. Viszont nem filléres.... Én azt hiszem befejezem és csinálok helyet a node304-nek, kár agonizálni ezen. Nincs olyan ház ami keskeny és legalább 2-3 hdd jó huzatban elvan.

(#49928) Qkackca válasza hoffman_ (#49920) üzenetére


Qkackca
őstag

Igazából ez mára úgy tapasztalom, hogy réteg igény lett.
4 hdd már az új atx házakba sem fér bele a csillámpóni edisön, meg a modern kor szelleme vagymi miatt.
Inkább a microserverek meg a 4 fiókos nasok területe ez, esetleg ipari pc, de vegyél olyat normál árban.

Amit te szeretnél, olyan méret megkötésekkel nem nagyon van ma, vagy nagyon drágán, én is futottam ilyen kört. Ami egyszerre teljesíti az igényeket kb nincs. Vagy belefér a 3-4 db, a 4 db már nem biztos, hogy befér, de hogy még normálisan le is akard hűteni, arról ne álmodj, ez a valóság, legalábbis az a része amivel én találkoztam...

Bitfenix Prodigy meg nagy, de amúgy kb az tudná azt amit szeretnél.

Matx-ben eddig a legközelebb a régi Acer Veriton S670-s480 házak jöttek be, abba belefér a 4 hdd, de normálisan hűteni nem tudod a lemezeket.
Inwin BK 621(MtJade) abba meg 2 hdd fér plusz vmennyi az 5,25-ös helyre. De ezt sem lehet rendesen hűteni, meg papírból van a lemez. Ezek is többnyire sfx táppal vannak.
HKC S005ND ez is papírkutyának tűnik.

Legjobban nekem a Chieftec Mesh (vagy az erre a vázra épülő többi modell) matx házak tetszenének, abban van hely a lemeznek, a hűtésnek is, csak az meg olyan 170mm széles.
esetleg a az Aio Orbic az oldallemezek nélkül.
Vagy a Spire Tricer 1419 is 170mm széles.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#49929) Crabface válasza Crabface (#49672) üzenetére


Crabface
senior tag

Megszellőztetem az eladás dolgot. Amíg keresem az új platformot, hátha házat is sikerül cserélni...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#49930) #16939776 válasza Qkackca (#49928) üzenetére


#16939776
törölt tag

Teljesen egyet értek. Nekem volt 4 3,5"-os lemezes nas dobozkám ami sok éven keresztül szépen futott. De mára két lemezzel, vagy két 2,5"-os SSD-vel ki lehet váltani a négy lemez teljesítményét, ha meg két lemeznél nagyobb kapacitásra, és folyamatos bővíthetőségre van szükség, egyszerűbb venni egy sok lemezes nas-t, annyiért amennyit nem szégyenlek alá írni.
Szerintem erre a "nagy cégek" is rájöttek és azért nem csinálnak mára 4 lemezes belső helyes, akármilyen kivitelű házat mATX-ig bezárólag, mert nincs rá igény.
És sajnos meg kell erősítenem, hogy otthonra nem szabad ilyenben gondolkodni, mert 4 lemez nem való lakótérbe, nagy a fizikai mérete, nagy ház kell neki, rezeg-kattog és k#rva sokat tud fogyasztani, ha használva is van.

(#49931) hoffman_ válasza Qkackca (#49928) üzenetére


hoffman_
nagyúr

messzemenően rétegigény... egy ideje játszottam a gondolattal, hogy hogyan tudnám ízlésesen bepakolni egy erősítő mellé a CM Elite 120-ból a rendszert. sejtettem, hogy nehéz dió lesz, de inkább lehetetlen küldetésbe torkollt.

köszi a tippet neked is és mindenkinek.

ITX és mATX méretben a 4x3.5" kizáró ok, hát még ha gyári megoldással, hűthetően szeretné elhelyezni a lemezeket valaki. az ATX tápról nem is beszélve.

tegnap éjjel még átnéztem a TT, Antec, Silverstone, Aercool összes most kapható megoldását, de beletört a bicskám. az egyetlen ház, ami ezt nagyjából teljesíti, az a Silverstone GD06. ez egyrészt gyönyörű, másrészt ha nem is pici (mATX), de teljesít minden egyéb kritértiumot. cserébe 60 ezer itthon, pont kétszer annyi, mint a NAS eddigi összes hardvere :D

Duracellm...

alapvetően sok érved jogos, de azért én mégsem egy Snyo konfig mellett döntöttem, mert a 400 ezres Syno rendszer kb. 40 ezer értékű hardverben nekem megállt (természetesen lemez nélküli árak). halkabb egy Syno / QNAP sem lesz, ha mennek. egy Q1900-ITX, 2x2GB DDR3, 4x5TB lemez 20-40W között elketyeg, ahogy számoltam. azért az nem egy horror, semmilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49932) Qkackca válasza #16939776 (#49930) üzenetére


Qkackca
őstag

Igény lenne rá szerintem, csak ebben a topikban vagyunk legalább ketten ;] , csak gondolom a rgb-vízhűtés-üvegkalitka nagyobb biznisz :(

Pl nekem is van egy atx gép 6 hdd-vel, a régi lemezeket amiket kinőttem meg el akartam rakni backupnak egy 4 lemezes kisebb cuccba, kisebb procival, esetleg folyamatosabb üzemmel mint a mostani alkalmankénti használat, csak nem találtam normális házat, amiben lehetne normálisan hűteni a lemezeket. Egy 4 lemezes nas meg első ránézésre számottevő összeg, annyira meg nem létszükséglet, hogy kelljen. Bár ha az összes ráfordított időt-költséget utána számolnám, lehet előrébb lettem volna vele. Hp microservert is nézegettem, de a régi ntfs lemezek használatával egy pöttyet bonyolultabb a dolog mint gondoltam, nulláról kezdve az is egyszerűbb lenne.
Szóval a vége az hogy maradt a nagygép, amit akkor használok ha kell, inkább összeraktam egy itx-et játszósnak/napi használósnak. Csak hogy a témánál maradjunk :)

hoffman_ : a Silverstone CS series-t nem is merem mondani, szép ára van azoknak is, igaz az sem fér be a 15 cm-be.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#49933) tlac válasza hoffman_ (#49931) üzenetére


tlac
nagyúr

régi Antec htpc-ket nézném még meg, ebbe pl. bele erőszakolóható 4db 3,5-ös vinyó
2-nek van helye, 2 meg mehet az 5,25-ös helyre átalakítóval
[link]
elvileg még kapható is az NSK2480-as variációja

[ Szerkesztve ]

(#49934) Mclovin válasza Mclovin (#49924) üzenetére


Mclovin
senior tag

Sikerült is megrendelni a kábeleket, custom méretben, kíváncsi leszek. :)

(#49935) mpierre válasza tlac (#49933) üzenetére


mpierre
veterán

Antec Fusion Remote van. Az kb ugyanez, csak van hozzá imon táv + kijelző. Alapból 2 hdd fér bele, de az 5,25 helyére kényelmesen még egy, ha nem melegedősek, akkor ide is kettő, illetve itx lappal még 2 db élére állítva egy plusz keretben.
Illetve a későbbi modelleken van egy plusz 2,5-es hely is ssd-nek.

Szerk.: Off inkább, mert ez már mATX.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#49936) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A Lian Li TU150 típusú fogantyús kockákról van bárkinek személyes tapasztalata?

(#49937) hoffman_ válasza tlac (#49933) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hm, ez egy egész kellemes tipp, tegnap nem találtam. köszi szépen. az komoly azért, hogy 2006-ban 30 rupajka volt, az szép summa volt érte...

Qkackca:

Silverstone néha el tud ugrani az árakkal csúnyán... azért attól még nagyon szeretjük. az SG13 is egy kellemes ár/érték házikó, illetve készülök akasztani majd egy PI02-t, bár az ár/értékben kevésbé lesz pazar : )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49938) Mclovin válasza HUN_Sector (#49936) üzenetére


Mclovin
senior tag

Néztem én is, hogy kb. minden is belefér, de 24 liter az már nagyon nem SFF méret.

(#49939) AxBattler


AxBattler
félisten

Akik ésszerű dGPU-t szeretnének NUC-ba, azok most megkaphatják (tudom, volt már Brix, meg Zotac kockában is, de na): MINISFORUM H31G is a tiny PC with discrete graphics

1050Ti szerintem még pont jó ekkora méretben, kazuár játékra, multimédiára, stb. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49940) #16939776 válasza AxBattler (#49939) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem tetszik a koncepció a közös hűtés a négy vastag hőcsővel, de mókuskerekekkel megtámogatva biztos nem tenném le karnyújtásnyira magamtól az asztalra.

(#49931) hoffman_ : Meg lehet oldani olcsóbban, de egy értelmes case, megbízható táp, megbízható alaplap jó integrált lan-al nagyon drága. (ezeket választva, nagy az esély, hogy 0 szívás legyen vele).
Ráköltesz egy "csomó" pénzt. Ha nem fejlesztesz sehova, csak használod, akkor rendben van, 3-5 év alatt meg tud térülni.
De ha évente fejlesztesz rajta valamit, cserélgeted benne a lapot, teszel bele vastagabb lan-t, cserélgeted a dobozt-tápot nagyobbra/csendesebbre, akkor jobban kijön, ha egy gyári megoldást adsz el és veszel helyette egy alkalmasabbat. Szerintem.
ill.: Volt nemrég egy bővítés, még egy 8 lemezes Qnap lett vásárolva a városi TV műsor-gyártó részlegénél. Nem volt olcsó, de tisztességgel teszi a dolgát, és kb. fél óra volt üzembe állítani. Ezt "házilag" üzembiztosra, és úgy, hogy egy meglevő rendszerhez kellene hozzáfűzni, úgy nem tudom hogy ki vállalna hardverért, működésért a felelőséget és mennyiért tenné ezt meg. Ha már ott tart a dolog, hogy nem "mindegy", akkor nem szabad "kicsiben jól működő" "diy" megoldásban gondolkodni. :N

[ Szerkesztve ]

(#49941) AxBattler válasza #16939776 (#49940) üzenetére


AxBattler
félisten

Megér egy misét a hűtés moddingja, az biztos. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49942) Seep válasza Seep (#49836) üzenetére


Seep
senior tag

Kis update. Mivel a draga mikrofos szeptemberi win feature updatje, letorolte mind a ket particiot az nvme ssdmrol, kenytelen voltam szetbontani a gepem, hogy kulso dobozban masik gepen restoroljam a particiokat. ( a d: megmaradt, a c: Win elveszett ). Atraktam az u12P. Hofokban 3-4 kulonbseg a d15 hoz kepest. De a f12 venti sokkal csendesebb mint az a15. Szoval most marad ez.

(#49943) dugo_ válasza Seep (#49942) üzenetére


dugo_
veterán

Alap, hogy a szeptemberi update-et csak a következő év tavaszi bejelentésekor szabad telepíteni, és fordítva. ;]

(#49944) Seep


Seep
senior tag

Arctic P12 PWM ventiket probalta valaki? Mostansag nagyon hypoljak oket.

(#49945) Erdei88 válasza Seep (#49944) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem azok vannak, szám szerint 5 darab.
Nem hypeolva vannak, valóban jó teljesítményük van, elfogadható áron

(#49946) Seep válasza Erdei88 (#49945) üzenetére


Seep
senior tag

Motorhangjuk nincs? Valami Noctuaval osszevetve milyenek szerinted?

(#49947) hoffman_ válasza Seep (#49944) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én pont most lőttem néhányat a házimozi mögé kihúzatni a meleget a fiókba. én nem PWM, hanem sima 3pin verziót vettem és bekerült elé egy fesz-szabályzó. elég szépen tudom tekergetni 5-12V között és a hangja korrekt szerintem. 1500Ft körül van a sima és a PWM is, ennyiért messze a legjobb választás. megkockáztatom, hogy 3-4x ennyiért is. arra figyelj viszont, hogy a szélzaj remek, de bizonyos fordulaton tud ciceregni, szóval a fordulatszám szabályzást be kell lőni jól.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49948) Erdei88 válasza Seep (#49946) üzenetére


Erdei88
veterán

(#49949) Seep válasza Erdei88 (#49948) üzenetére


Seep
senior tag

Meggyoztel, rendeltem harmat. Letesztelem oket. Letesztelem oket. Max vissza kuldom oket ha nem lesz elegedetseg.

(#49950) #16939776 válasza Erdei88 (#49948) üzenetére


#16939776
törölt tag

Érdekes tény, hogy 1/10-ed áron megszorongatja a nagyokat.
Itt már csak az kérdés, hogy 3 hónap használat után ismét össze engedve az első három helyezettet át alakul-e a sorrend. :))

Valamiért a Nidec és a Noctua is úgy döntött, hogy extra széles és fémmel merevített motor hub-ot használ. Amivel egyben beáldoznak az aktív felületből, ami mögött turbulens áramlás keletkezik, ill. a légszállítás is csökken vele. Cserébe kisebb nyomatékkal, kisebb lökésekkel lehet mozgásra bírni a motort, és a lendkerék hatás miatt egyenletesebb lesz annak a járása, így valószínű hogy elhanyagolható mértékű lesz a motor->lapátokon keresztül kelltet mechanikus zaja, és nem eszi a rotor alacsony fordulatszámon jelentkező remegése/imbolygása a csapágyazást.
Röviden tömören az elérhető legalacsonyabb zajra és tartósságra koncentráltak, beáldozva a hűtés-teljesítményből.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.