Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) sfdrakex válasza tknof1871 (#50450) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Longley csinálja már vagy 15-20 éve.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#50452) cigam válasza tknof1871 (#50450) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ami ott van az oldalon nem elég infó?
Az fel sem merül, hogy önként dalolva, lelkesedésből készítik? Ahogy az összes ingyenes programot készítő, fordító,...
Persze rémlik, hogy volt valami adománygyűjtő kampánya, de nem emlékszem a részletekre.
Hogy hogy ingyen adták? Ezek ingyenes programok (általában) szabadon terjeszthetőek. Persze vannak kivételek, pl. amikor fizetőssé válik egy program, akkor gyakran "vadászni" kell az utolsó ingyenes kiadásra, és vannak olyan korlátozások, hogy csak a szerző oldaláról tölthető le a program.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50456) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok !
Facebook csoport összes képét videoit ,hogy tudnám egyszerűen letölteni ?
Chrome használok az DownAlbum nem működik nem tudom kijelölni a kepéket, videokat .
:R

Gamertag:Rob3rt75

(#50458) cigam válasza pelenka35 (#50456) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Csak eg tipp: https://jdownloader.org

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50459) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Olyasmi programot keresnék, ami videoanyagon vagy hanganyagon beszédfelismerést végez és visszaadja szöveg formátumban. Magyar nyelvű lenne a hanganyag és magyarul is kellene a szöveg.

Olyasmi mint az Alrite program...

Előre is köszönöm! :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#50460) mezis válasza Cold5 (#50459) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link] ?

mezis

(#50461) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen program, ami...?

Gyorsan át lehetne szerkeszteni a meghajtón lévő mappák engedélyeit.
Jelenleg se tulajdonos se teljes hozzáférés nincs hozzá.
Tulajdonba nyilván nem akarom venni, csak teljes hozzáférést akarok.
Mappánként biztonsági fület nyitni nem nagy buli....

(#50462) cigam válasza bobalazs (#50461) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Egy tulajdonos mindenképpen kellene, hogy legyen.
Amúgy meg kapcsold be a rekurzivitást/öröklést, így minden álmappára/fájlra érvényes lesz.
Milyen poprendszer?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50463) bobalazs válasza cigam (#50462) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

win 11. a mellé telepitett win 10 valahogy elvette a jogokat.
Tegyem akkor mindenkire a tulajdonost? take ownershipet azért nem akarok nyomni.
De ezt a read only féleséget szeretném megszüntetni, hiába csinálom, van hogy nem is alkalmazza le, illetve ahogy megnézem újra, látom hogy read only a mappa már megint, vagyis annak jelzi.

(#50464) cigam válasza bobalazs (#50463) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Most két rendszerpartícióról beszélünk? És az egyikből akarod "piszkálni" a másikat? Én nem tenném. De hogy érdemi tippet is adjak: Az nem lehet, hogy a gyorsindítás miatt piszkos állapotban van a fájlrendszer, és ezért csak olvashatónak van felcsatolva a "másik Windows" partíciója?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50465) bobalazs válasza cigam (#50464) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem rendszer partíció. Win 10en azt hiszem van gyorsindítás. Nyomtam végül take ownershipet az összes mappán.
Mondjuk még így is írásvédett az összes mappa, és nem tudom eltávolítani róla, mert úgy marad.

(#50466) sztanozs válasza bobalazs (#50465) üzenetére


sztanozs
veterán

Take ownershippel csak tulajdonba kerül, a jogosultságok nem változnak meg alapból.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#50467) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Van több mint 100 képem amin mindegyiken auto contrast -ot kellene futtatnom.
Hogy tudnám ezt nem egyesével végig pötyögni?

Van photoshop, gimp, irfanview -em egyesével tudom mindben hogyan kell, de nem lehetne valamelyikkel , vagy egy 4ik alkalmazással egyszerre megcsinálni?

(#50468) cigam válasza lanszelot (#50467) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Olvasni kell a Manuelt.
Photoshop
Gimp batch
Irfanview batch conversion

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50469) lanszelot válasza cigam (#50468) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszönöm szépen, de ez egyik se jó.
Nem színes képek /mind régi ff fényképek beszkennelve, ezért mind másképpen halvány/, és nem ugyanaz a beállítás azért kell auto kontraszt, hogy az auto mod minden képhez automatikusan beállítsa.
Egyikben sincs auto kontraszt lehetőség, az auto color pedig nem jó mert ff a kép.

(#50470) Dluinet válasza lanszelot (#50469) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Photoshop > actions >batch > alkalmazása mappára

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50471) cigam válasza lanszelot (#50469) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Pedig pl itt írnak megoldást (scriptet) a Gimp automata normalizáláshoz.
Ill. a Photoscape-nek van a Batch opciójában "auto contrast".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50472) lanszelot válasza cigam (#50471) üzenetére


lanszelot
addikt

Gimp -nek nincs batch menüje, az egy vki által készített plugin, ami nem létezik Windows-ra.
Tehát, hogy kipróbáljam dobnom kell egy ubuntut a gépre.

Photoscape, azt nem ismerem, de rá fogok nézni, hogy mi az, és hogy tudja-e. :K

Dluinet: PS -ben nincs auto contrast lehetőség. Auto Color van, az ff kepeknél mit sem ér :)
cigam által osztott linken is jól látszik, hogy se PS, se Irfanview -nek nincs auto contrast lehetősége. Gimp nek nincs batch funkciója egyáltalán. Ubuntu alatt van egy plugin ami elvileg tartalmazza. De nincs Ubuntum. :B

(#50473) cigam válasza lanszelot (#50472) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az "csak" egy script, amit a Windows alatt futó Gimp is megért.
De hozzá csaphatod a bimp-et amivel már bármit megoldhatsz.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50474) lanszelot válasza cigam (#50473) üzenetére


lanszelot
addikt

bimp nem tudja az auto contrast-ot, próbáltam
Azt a script-et hogy használom Windows alatt?
"In Ubuntu, install the extra plugins:" és ezt követi a linux parancs, amit hiába is írok W10 -be.
Tehát hogyan kell W10 alatt?

Photoscape: benne van, meg is csinálja ... félig. Nem jól működik az auto kontraszt benne, sok fotóhoz hozzá se nyúl. Tehát utó munkálat sok vele.

(#50475) Vesa válasza lanszelot (#50469) üzenetére


Vesa
veterán

Már hogyne lenne a Photoshopban auto contrast? Van! Más kérdés, hogy ezek nem minden esetben adnak megfelelő eredményt. Írsz rá egy action-t, ráereszted a képekre, és lesz amit jól beállít, másokat meg nem. De ez még így is tud gyorsítani a munkán, mert utána már csak a problémásakat kell manuálisan belőni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#50476) lanszelot válasza Vesa (#50475) üzenetére


lanszelot
addikt

Kérlek olvasd el mihez írsz.
A #50467 linkelt módszerrel nincs auto contrast. :N
A rossz auto kontraszt -ot nem a PS -hez írtam. :N
Fogalmam sincs hogy írok action-t. :B
A te általad linkelt módszertől van sokkal jobb /camera raw-al/, az sose hibázik.
Egyesével nincs gondom egyikkel se, a gond a multi -val van.

(#50477) lanszelot válasza cigam (#50473) üzenetére


lanszelot
addikt

mindenkinek köszönöm szepen a segítséget :R

Végül maradt az, hogy egyesevel megcsináltam.
Próbáltam virtual Ubuntu-t dobni, nem indult el, kiderült, hogy amiért AMD-m van, bios -ba kell állítgatni, majd Windows reget elállítgatni..stb .. elvetettem.
W10 Gimp-re sehol se találtam megoldást.
PS action-t sikerült megtalálni, és nagyon jó eszköz amiről nem tudtam, és igaz, hogy levesz pár klikkelést, és csak a filtereknel, de egyesével kell így is végig csorogni rajtuk.
Tehát nem sikerült találni megoldást.

(#50478) Fire/SOUL/CD válasza lanszelot (#50477) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

XnView MP (van portable változata is) | Batch Automatic Contrast

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50479) csixy


csixy
addikt

Nagyon szerettem az Irfan View progit a régi menüjével. Imádtam, mindenre tudtam célzatosan használni. Most valami újabb menüje lett és elővett tőle az émelygés. Direkt lebutították ezt a programot??? Már egy képet sem lehet vele rendesen formára vágni (illetve lehet a régi egy lépés helyett két lépésben). ... bizalmam megingott !!!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50480) Lauda válasza csixy (#50479) üzenetére


Lauda
félisten

Én most is szeretem. Telepítsd vissza a régebbit ami tetszett.

Mire gondolsz, hogy változott? Én semmi lényeges változást nem tapasztaltam már hosszú évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#50481) csixy válasza Lauda (#50480) üzenetére


csixy
addikt

Nézd meg a legfrissebbet, s majd mekkkkktapasztalod.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50482) Lauda válasza csixy (#50481) üzenetére


Lauda
félisten

A legfrissebbet használom.

(#50483) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Könyvtár szinkronizálásra mi a legjobb Debian 11 Testing -re? (Ubuntun a Beyond compare -t használtam, de ez nem elérhető)
Köszi! :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50484) cigam válasza zoltanz (#50483) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

[link] :P

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50485) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Tudnátok mondani egy olyan programot, amivel lehet 4K mpeg4 videót vágni? Semmi szerkesztés meg csilli-villi nem kell, csak megmondani hogy hol legyen az első képkocka és hol az utolsó és mindezt veszteségmentesen.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#50486) zoltanz válasza cigam (#50484) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lebuktam, elfelejtettem hogy van Windows. :DDD Látszik nem használom egy pöttyet.
Persze annyira nem akarom reklámozni, eléggé el van kurvulva így is Linux.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50487) BigBadPlaYeR válasza dethroner (#50485) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Avidemux ? Hogy pont 4K is megye-e neki, azt pontosan nem tudom. De alapból arra való, hogy egyszerű vágás, és újrakódolás nélkül is ki tudja menteni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#50488) Dr.NX válasza dethroner (#50485) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én a Lossless Cut-ot szoktam használni veszteségmentes vágásra.
https://github.com/mifi/lossless-cut/releases

Elfogadom a sütiket.

(#50489) bobalazs válasza Dr.NX (#50488) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hű ez világbajnok, egyszer használtam ilyent, régen, de elvesztettem. Hála! :R

(#50490) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Driver szintű hack-et keresek - vagy létezik, vagy nem.

Windows 10 szoftveresen már nem enged olyan dolgokat, mint amit win7 még engedett: egyik program tudott szimulálni billentyű leütéseket és egér eseményeket a másiknak, vagy akár a desktopnak. Win8-tól kezdve az halott (ja, valami van dokumentálva stb de tesztelem, és sza*). Amit tenni lehet win10-nél is, az rádugni egy usb elektronikát usb portra, ami usb-s egérnek + billentyűzetnek mondja magát, és valami bulk endpointot még hozzárakni, amin keresztül leküldöm a hardvernek, amit küldjön vissza az OS-nek, és akkor az OS nem letiltja, hanem végrehajtja, elvégre felhasználótól származó hardver esemény - illetve nem tudja róla megállapítani, hogy nem az. Eleketronikával meg lehet csinálni. Vajon driverrel tisztán szoftveresen lehet hasonlót hackelni? Létezik pld olyan keyboard / mouse driver, aminek mondjuk van egy külön file-input hátsó ajtaja, hogy eseményeket lehessen neki küldeni, amit a windows hardver eseményként elfogad és feldolgoz?

Ha tud olyan hack-ről bárki, egy jelzésnek örülnék.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50491) Dluinet válasza coco2 (#50490) üzenetére


Dluinet
nagyúr

AutoIt -re nézz rá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50492) BigBadPlaYeR válasza coco2 (#50490) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Autohotkey (AHK) is működő alternatíva; nagyon hasonló az AutoIt-hez.
Amikor ilyen progit kerestem, akkor anno végül az AHK mellett döntöttem, mert akkor nekem úgy tűnt, hogy nagyobb a felhasználói tábora; PH!-n is van topicja. De nem akarok ideológiai háborút indítani, hogy AutoIt vagy AHK, csak, hogy lásd, van több lehetőség is.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#50494) dqdb válasza coco2 (#50490) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amit tenni lehet win10-nél is, az rádugni egy usb elektronikát usb portra, ami usb-s egérnek + billentyűzetnek mondja magát, és valami bulk endpointot még hozzárakni, amin keresztül leküldöm a hardvernek, amit küldjön vissza az OS-nek, és akkor az OS nem letiltja, hanem végrehajtja, elvégre felhasználótól származó hardver esemény - illetve nem tudja róla megállapítani, hogy nem az.
Ha ezt az utat választod végül, akkor ehhez kell egy Pro Micro vagy klónja (a lényeg az ATmega32U4), arra feltolsz egy QMK firmware-t, és lényegében kapsz egy mátrix nélküli billentyűzetet és szenzor nélküli egeret. A "billentyűzet" USB raw HID protokollon keresztül megszólítható, 10-20 sornyi libusb-t használó kóddal tudsz kommunikálni a billentyűzettel, aminek a firmware-jében hasonlóan egyszerűen le tudod kezelni ezt a kódot (bonyolultnak hangzik, de nem az, csináltam már ilyet, ahol a billentyűzetet lényegében szöveges vágólapként használom). Ha elég pár fix makró, akkor azt tudod definiálni a billentyűzet oldalán definiálni, ha dinamikus kell, akkor 20-30 byte-onként leküldöd a billentyűzetnek, majd végül élesíted.

Egéreseményeket is tudsz emulálni így, de azt vedd figyelembe, hogy ez kimerül ezekben, nem tudod a kurzort (x, y) koordinátára állítani, mert az egér csak elmozdulási és gombokkal kapcsolatos eseményeket küld.

Ha az elektronika mellett döntesz, akkor itt kérdezz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#50499) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Fent van a gépen a HW info progi és a tálcán szépen kiírta eddgi a cpu, vga, hdd, hőfokot és rpm-ket is, de mostanában már csak feléből harmadából írja ki és 0 szerepel ott ahol a ház ventijeinek forulatszámát kellene írnia. Újra raktam mert zavart pár napig jó volt majd újra elment. Ennek mi lehet az oka? Helyette más progi amivel ki lehet a tálca jobb alsó sarkába rakni a hőfokokat. Így:

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50500) cigam válasza Nerazim (#50499) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az nem lehet hogy közben megált(vagy olyan lassan forog, hogy nem tudja érzékelni?
Aida64?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.