Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) milu


milu
aktív tag

1, Pdf doksiból kellene tömeges konvertálást végerznem úgy, hogy a pdf fájlok oldalai jpg vagy png képekké konvertálódjanak át és a képek alján az eredeti fájl nevét lehessen (mint egy vízjel) elhelyezni automatikusan.
Erre azért van szükség, mert ha az eredeti dokumentumban akarom visszakeresni a képet, akkor a fájl nevéből kiderüljön, melyik pdf fájlban találom.

2, Továbbá ehhez a feladathoz tartozik, hogy olyan (akár ingyenes) program érdekel, ami a beállított vinyón vagy mappákban megkeresi az azonos képeket és kilistázza majd más műveleteket lehet tenni a talált képekkel (akár törlés, akár más adattárolóra mozgatás, bár az elsődleges cél a duplikáció megszüntetése és a törlés lenne...).

Van javasolt megoldásotok ezekre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#44702) makoss válasza mezis (#44697) üzenetére


makoss
addikt

Takarítottam még a ccleanerrel a "seprű"-vel is, registryben is, semmi változás.
Azokat nem ismerem amit írtál.
Ebben kéne állítani valahova szerintem: [link]
De a videóban nem vágom mire állítja a csávó :(
Szerintem külön van alkalmazásokra, meg windows műveletekre.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44703) mezis válasza makoss (#44702) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt nézted már ?

mezis

(#44704) makoss válasza mezis (#44703) üzenetére


makoss
addikt

Néztem, de kettő probléma is van vele: mint ahogy fentebb is írtam, a bal oldali sáv teljesen hiányzik, mindent egyenként kéne betölteni, + ami a videóban is van a csávó a legördülő menüből választott, az meg aztán tengernyi, nem tudom mi hova lenne társítva. A másik gond, hogy amit te linkeltél tiszta angol, még ha lefordítom sem biztos, hogy úgy van, de ha valaki hozzáértő segítene azt megköszönném! :R

Nekem csak 2 műveletre kellene: előre, és visszalapozás. De az a Windows 10- en mindenhol ( mappák közti navigálás, böngészés firefox, chrome stb)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44705) GreenIT válasza pc360 (#44673) üzenetére


GreenIT
tag

Ezt kaptam tegnap:

(#44706) tordaitibi válasza GreenIT (#44705) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ezt akkor dobja fel amikor komplett listát töltenél le, 25-nél több film vagy fájl.

(#44707) Donki Hóte válasza tordaitibi (#44706) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A hosszú playlistek letöltéséhez a JDownloader 2programot használom.

Bár a JóTyúbhoz még nem használtam, de azokon az oldalakon, amiknek nem mondjuk ki a nevét, azokon kiválóan működik ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#44708) pc360 válasza GreenIT (#44705) üzenetére


pc360
addikt

Jah, nem árt felismerni, hogy mi egy teljes lista URL-je, és mi a szimpla videóé.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44709) AtHoS válasza makoss (#44704) üzenetére


AtHoS
nagyúr

És ezt a 2 funkciót mindenképpen gesztusvezérléssel akarod megoldani?

Vannak olyan egerek, melyeken oldalt található plusz legalább 2 gomb, melyek funkciója programozható. Mondjuk ez nem gesztusvezérlés, de szvsz. a back funkciót alapból tudja így az egyik gomb, innentől a forward funkciót kell csak rárakni a másikra. Talán ez is elegendő lehet a számodra

read-only mode on the forum

(#44710) pc360 válasza AtHoS (#44709) üzenetére


pc360
addikt

Az egyik legjobb dolog a gesture alapú irányítás, akár Windows-ban is. Elmondhatatlan könnyebbség az, hogy egy ablakot pl. úgy zársz be, hogy annak a felületén nyomsz egy jobb klikket, és elrántod balra. Vagy teszem azt, egy átlós irány kijelöli az összes elemet, egy másik kivágja őket, a harmadik beilleszti, a negyedik meg frissíti az ablak tartalmát. A böngészőknél ugyanez. Nagyban meggyorsítja az irányítást, és ezt te nem éred el 2-3 plusz gombbal se.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44711) dqdb válasza pc360 (#44710) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó dolog a gesture, sokat használtam anno Operában, aztán leszoktam róla. A billentyűzet mindig gyorsabb és az egyik kezed akkor is szabad, ha a másik az egéren van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44712) AtHoS válasza pc360 (#44710) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Senki nem vitatja, de "vissza és előre funkció és másra nem hasznáva" esetén teljesen feleslegesnek érzem gesztusvezérelni ezt a két funkciót :B sőt ebben az esetben inkább lassít, mint gyorsít

read-only mode on the forum

(#44713) pc360 válasza dqdb (#44711) üzenetére


pc360
addikt

A kettőt egyszerre is ki tudod használni, az mindig előny. De én se használom egy ideje, de csak a programok hibáiból fakadóan, nem azért, mert nem hiányzik.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44714) energomatt válasza milu (#44701) üzenetére


energomatt
senior tag

1
Miért kellene ennyire bonyolultan? A fáljnév tartalmazhatja az eredeti dokumentum nevét is.
Egy pdf kezelő programot lehetne az AutoHotkey-el kombinálni.
2.
Passz.
Ha a fáljnevek nem azonosak, csak a képek vizuális tartalma, akkor ez iszonyú lassan futna le, ha lenne egyáltalán ilyen.

(#44715) gepesz13 válasza AtHoS (#44686) üzenetére


gepesz13
tag

Szia!
Sajnos nem működik. Próbáltam mindenhogy, de nem működik sehogy. Valami más ötlet?
Üdv.

(#44716) dqdb válasza milu (#44701) üzenetére


dqdb
nagyúr

ImageMagick + Ghostscript

Bár az előbbi is képes PDF-et képpé konvertálni, az utóbbit használja beépítve, szóval egyszerűbb azzal megoldani. Nem tudom, mennyit fejlődött a Ghostscript és téged érint-e a probléma, de olyan 4 évvel ezelőtt az elektronikusan aláírt PDF-ek egy részébe szeretett beletörni a bicskája. Kiindulási alap itt, részletes leírás itt.

A képet pedig az ImageMagick csomag részét képező convert alkalmazással tudod feliratozni egy második lépésben (-annotate kapcsoló, a szöveg helyére %t kerüljön). Kiindulási alap itt, teljes paraméterlista itt, a escape szekvenciák itt.

Kizárólag ImageMagicket használva elképzelhető, hogy egyetlen gigantikus parancsba össze lehet hozni a két lépést.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44717) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan (freeware) program, ami egy DVD-ről grabbelt filmet chapterekre szét tud vágni? Lehetőleg automatikusan.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44718) makoss válasza AtHoS (#44709) üzenetére


makoss
addikt

"És ezt a 2 funkciót mindenképpen gesztusvezérléssel akarod megoldani?"

Igen.
Már az egerem gombjai foglaltak :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44719) AtHoS válasza makoss (#44718) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet kevés gombos az egered: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#44720) makoss


makoss
addikt

Megoldódott végre a probléma hála a havernak, bejött az összes beállítás, csak törölni kellett mindent ebből a mappából:

Letöröltem a progit, végeztem egy takarítást ccleanerrel "seprű" elégvolt neki. :K
És ím az eredmény:

(#44719) AtHoS: Pazar! :C

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44721) Jazz


Jazz
veterán

Tud valaki olyan programot mint a virtual midi keyboard, csak kisebb latency-vel?
Nagyon nagy delay a leütés és a hang megszólaltatása között. Más programnál kevesebb, pl. syntesia, de az fizetős.

Köszi!

free your mind

(#44722) Cs1csó válasza Jazz (#44721) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem sok lehetőség van itt próbálj keresni: [link]

19 alternatívát hoz fel az oldal.

(#44723) GreenIT válasza Cs1csó (#44722) üzenetére


GreenIT
tag

Tud valaki olyan programot, amivel egy bizonyos idoszak alatt zajlo folyamatokat lehet megfigyelni, listaba iratni?

Van egy par kattintasos feladat, es ugy tunik, bizonyos gepeken nem, vagy csak reszben mukodik, ki kene deriteni, melyik alfolyamatnal szakad meg a lanc, de hogyan? :F

(#44724) Cs1csó válasza GreenIT (#44723) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#44725) GreenIT válasza Cs1csó (#44724) üzenetére


GreenIT
tag

Igen, koszonom, process explorer-hez hasonlo kellene, de ne mutassa a monitoron, hanem irja ki szovegfajlba, es majd a kulonbozo szovegfajlokat mar ossze lehet hasonlitgatni, hogy mi a kulonbseg.

(#44726) ollie válasza GreenIT (#44725) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minek ehhez külön program?

Elindítod a command promptot admin joggal, majd beírod, hogy tasklist. Akár ki is írhatod rögtön fájlba a >filename.txt paraméterrel.

***

(#44727) Henrico


Henrico
tag

Olyan programot keresek, aki loggolja, hogy pl egy program telepítésekor hol hoz létre fájlokat. Esetleg ki lehetne nyomozni, azokat a fájlokat amihez éppen hozzányúl a gép.

(#44728) GreenIT


GreenIT
tag

win-ben meg soha nem turkaltam, de hat uj ev, uj feladat.... :R

(#44729) GreenIT


GreenIT
tag

Tudna valaki segiteni mkvtoolmix hasznalataban?
Eleg nehezen mukodik, a doksik alapjan parancssorosnak tunik, de nem mindig azt csinalja, amit leirnak.

pl. direkt eredeti mkv videot toltottem be, egy kis trukkozes utan rajottem, hogyan kell megoldani, hogy fejezetekre szetszedje a filmet, de minden fejezetnel utolagos a vagasa, legalabb 6-10 kepkockat meg az elozo fejezetnel jelenit meg.
pl. egy fejezet elejen valaki azt mondja: "Nos, akkor fogtam magam ...."
az a vagas utan igy nez ki:
elozo fejezet vege + "Nos, akkor fo
aktualis fejezet: "gtam magam ..."
Sehogyansenem jovok ra, hogyan lehet vele pontosan vagatni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#44730) GreenIT


GreenIT
tag

Duplikatumokat keresonel is segitsegre lenne szuksegem, hiaba allitom be, hogy 10k alatti fajloknal, illetve js, css, php es hasonlo fajlokkal ne foglalkozzon, csak szenved vele, es a talalatok nagy reszet az adja, ami piszokul nem erdekel. :(((

(#44731) pc360 válasza GreenIT (#44729) üzenetére


pc360
addikt

Nincs is olyan program, hogy mkvtoolmix. Lehet, hogy ezt a feladatot se rád szabták. Szerintem hagyjuk ezeket a kérdéseket, még ha offba is tetted azokat. A digitális anafabetizmusból nem mi fogunk kirángatni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44732) GreenIT válasza pc360 (#44731) üzenetére


GreenIT
tag

Ja igen, m helyett n - gepelesi hiba.
Hat igen, oh, nagy mester, engedd meg, hogy leboruljak nagysagod elott, hogy soha az eletben nem kovettel el egyetlen gepelesi hibat se es tokeletesen ismered a programokat, amiket te ajanlasz. :R

(#44733) dqdb válasza GreenIT (#44729) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az MKVToolNix által meghívott mkvextract csak I-frame-nél tud vágni, mint az összes újrakódolás nélkül működő vágóprogram.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44734) energomatt válasza dqdb (#44733) üzenetére


energomatt
senior tag

Nekem pl. az I frame-nél vágás teljesen megfelel. Lenne olyan ingyenes vágóprogram, ami a ts anyagban a feliratokat is menti és nem konvertál semmit? Mint az Avidemux, de az csak a kép és hangfájlokat tudja kezelni, a Ts-Dctor pedig fizetős, vagy pedig rossz helyen "tört" el, amikor leejtették.

(#44735) GreenIT válasza energomatt (#44734) üzenetére


GreenIT
tag

Nekem pl. az I frame-nél vágás teljesen megfelel.

Ha kiprobalod, rajossz, hogy problemas.
Sajnos vizualis megoldasra van szukseg. :(

[ Szerkesztve ]

(#44736) ollie válasza GreenIT (#44735) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha nem iframe-nél akarsz vágni, akkor mindenképpen újra kell kódolni a filmet, nincs más megoldás.

***

(#44737) AtHoS válasza ollie (#44736) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Olyan megoldás/progi nem létezik erre, hogy csak a vágásoknál kódol újra kis részt?

read-only mode on the forum

(#44738) energomatt válasza GreenIT (#44735) üzenetére


energomatt
senior tag

Vizuális megoldás, mert látom, hogy hol vágok.

(#44739) Geri Bátyó válasza Geri Bátyó (#44717) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Erre esetleg tud valaki megoldást?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44740) energomatt válasza Geri Bátyó (#44717) üzenetére


energomatt
senior tag

Milyen formátumban kell, szükség van-e feliratokra, egyáltalán, mi a cél? Automatikusan aligha fog menni.

(#44741) bluemirage válasza Geri Bátyó (#44739) üzenetére


bluemirage
őstag

DVD Decrypter, free és állítólag ezt is tudja. Régi program, de még működhet.
A 2000-es években megkerülhetetlen volt, mindenki ezt használta.. Én is... :)
itt van egy leírás kívánt funkcióhoz.

Értelemszerűen mpeg2 fájlok jönnek majd létre. Ezzel kell aztán majd tovább dolgoznod, ha konvertálni akarod.

Azt tudom, hogy ha másolás védett volt az anyag, akkor azt gyakran előtte, egyben kellett egy másik programmal ISO-ba rakni, amin már nem volt másolás védett.

Volt még a PGC Demux-is... talán az is tud így automatikusan darabolni. De az elég bonyolult volt, csak vész esetén használtam ha műteni kellett egy fájlt... Pl. képarány beállítani vagy ilyesmi.

Nem tudom pontosan, hogy mihez kell amit kérdeztél. De a DVD-t jelenkori formátumba minőség romlás nélkül a chapter-ek megtartásával a MakeMKV tud. A létrejövő MKV fájlban megmaradnak a chapter jelölések és így a legtöbb lejátszó programban ugyanúgy tudsz ugrálni a tartalomban, mint a DVD-n... Természetesen egy fájl lesz, mert a DVD-n lévő fájlokat egy MKV konténerbe rakja.

Meliora sunt bono inimica

(#44742) pc360 válasza bluemirage (#44741) üzenetére


pc360
addikt

A DVD maga a minőségromlás szinonímája. :) Csak nem bír kikopni a köztudatból...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44743) energomatt válasza pc360 (#44742) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez egyébként ma már evidens. Ettől függetlenül, ha valakinek pl. van egy oktató DVD-je vagy egy régebbi családi videókat tartalmazó DVD-je és az nincs meg korszerűbb módon, érthető ha átalakított formában használni akarja.

(#44744) Dluinet válasza pc360 (#44742) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem láttál még VHS-t

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44745) tordaitibi válasza Dluinet (#44744) üzenetére


tordaitibi
veterán

De szerettem, a 3-4.. kalózmásolat a német szexfilmekről, már csak foltokat meg pacákat lehetett látni, meg a magyar alámondás.... :D De néztük ezerrel. Ahhoz képest egy mostani 640x480 egy 4K :)

(#44746) GreenIT válasza energomatt (#44738) üzenetére


GreenIT
tag

Ezt megmutatnad nekem kepernyokeppel?

A programnal nincs vizualis megjelenites, megadod, hogy a filmet vagja fejezetekre, es vegigporgeti a filmet es ahol megtalalja a bejegyzest, vag.
Az en gyakorlatomban viszont par kepkockaval kesobb vag, igy a mondatok eleje mindig lemarad.
Avidemuxnal tudtam leptetni, de ott mindig jott a figyelmeztetes, hogy problema lesz, ha ott lesz a vagas.
Eleg furcsa, hogy elvileg teljesen kulonbozo fejezetekbol van osszerakva a film, a gyakorlatban viszont a fejezetek tenyleges kezdetei mashol vannak. Nem ertem, hogy hoztak ossze. :(

(#44747) ollie válasza GreenIT (#44746) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olvasd már el, hogy mi az az iframe, és megérted.

***

(#44748) energomatt válasza GreenIT (#44746) üzenetére


energomatt
senior tag

Két különböző dologról volt szó. Arról, hogy valaki fejezetekre bontana egy filmet és arról, hogy nekem az Avidemux vágása megfelel. Én viszont nem boncolok filmeket, legfeljebb a felvételeim elejéről és végéről levágom a felesleges részt, vagy kivágok reklámokat. Anélkül, hogy ez képekkel kellene bizonygatnom én látom pontosan hol vágok és mindig I framenél.

(#44749) Geri Bátyó válasza energomatt (#44740) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Annyi a dolog nyitja, hogy van egy DVD, amin egy jó régi banda összes valaha elkészült videoclipje rajta van (Maga a lemez is már bőven több, mint 10 éves). Minden szám egy-egy chapter. Jó volna úgy archiválni, hogy nem egy file az egész.

(#44741) bluemirage: Ezt kipróbálom! Szerintem még nekem is meg van valahol egy DVD Decrypter, valami archív installok között.

(#44742) pc360: Mivel esetemben a '70-es évektől kezdődően vannak eredeti videoclipek, a DVD nem rontott a minőségen. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44750) Cs1csó válasza Geri Bátyó (#44749) üzenetére


Cs1csó
félisten

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.