Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) Kernel válasza slemo (#33342) üzenetére


Kernel
nagyúr

Windows 7, Vista már tartalmazza a Robocopy programot a System32 mappában, azzal is lehetne operálni, de XP-ben alapból ez sincs.

Továbbá, mint szó volt róla, feltétel a működő Autoplay is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33352) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék egy freeware-t, ami csak azt kell, hogy tudja, hogy ha több pdf fájlom van, azokat tudja menteni egy pdf fájllá. Mit ajánlotok?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#33353) atti1848 válasza Winne (#33352) üzenetére


atti1848
senior tag

Én ezt használtam és nekem jó volt: PDF Split and Merge (PDFsam)

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#33354) LonGleY válasza Winne (#33352) üzenetére


LonGleY
veterán

Tehát PDF fájlokat szeretnél egyesíteni. Így valóban nehéz Google-keresést végezni, ha kifejezni sem tudod magad.

[ Szerkesztve ]

(#33355) genndy válasza Winne (#33352) üzenetére


genndy
addikt

Nekem egy régebbi egyszerű vált be: PDFTools.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#33356) Winne válasza atti1848 (#33353) üzenetére


Winne
nagyúr

+@(#33355) genndy: Köszi, továbbadom az infót. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#33357) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Keresem a legjobb DVD - avi konvertáló programot Windows 7-re. Több alternatívát is mondhattok. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33358) LonGleY válasza Bjørgersson (#33357) üzenetére


LonGleY
veterán

Freemake Video Converter szokás szerint (de ha filmről van szó, egyszerűbb normális minőségben letölteni, mint így gányolni).

[ Szerkesztve ]

(#33359) Bjørgersson válasza LonGleY (#33358) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! Nem letöltött filmről van szó, ezért van szükségem konvertálóra.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33360) cigam válasza Bjørgersson (#33357) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

DVDstyler

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33361) Dluinet válasza Bjørgersson (#33359) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez a változat még reklámokat sem tartalmaz

válaszd a Letöltés innen opciót

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33362) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszi mindenkinek!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33363) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok!
Milyen programmal tudom azt megcsinálni hogy egy WIFI-re csatlakozó gép egy 80 Mb/s netböl csak max. 20 Mb/s-es sávszélességet tudjon csak használni.

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#33364) Bjørgersson válasza DataTraveler (#33363) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem ezt a routerben kell beállítani.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33365) DataTraveler válasza Bjørgersson (#33364) üzenetére


DataTraveler
tag

sajnos az Invitel-töl kapót router-ek beállításához nem lehet hozzáférni.

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#33366) ollie válasza DataTraveler (#33363) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

netlimiter

Ha ingyenes kell, itt keress: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#33367) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

Átmásoltam egy partíció tartalmát egy másik (üres) particióra. A kiindulási oldalon 847010 fájl van, amiből 7 db nem érkezett célba.
Tudnátok olyan wines progit ajánlani, ami összehasonlítja a két partíció tartalmát, és megmutatja nekem azt a 7 fájlt, amelyek csak 1 példányban léteznek?

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33368) LonGleY válasza mr_ricsi (#33367) üzenetére


LonGleY
veterán

Temp vagy system fájl lehetett szerintem az a 7, nem? A Beyond Compare össze tud hasonlítani drive- vagy mappatartalmakat is.

(#33369) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Történt egy "kis gebasz" egy külső adathordozómmal, és csatlakoztatáskor mindig formázni akarta a windows. Formázás előtt sikerült kimenteni a legfontosabb fájlokat, viszont sokat (főleg képeket/videókat) nem tudok megnyitni. Van erre valamilyen program, hogy a sérült fájlokat "meggyógyítsam"?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#33370) LonGleY válasza rizso (#33369) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs. Ha pl. egy fájl fele hiányzik, mondjuk egy kép alja, nem fogja semmi kitalálni, hogy mi volt a sérült rész helyén.

[ Szerkesztve ]

(#33371) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Picasa-hoz van olyan addon vagy bmilyen megoldás amivel gyorsan tudok képeket PS-be küldeni? Volt 1 ilyen megoldás, hogy gombot rak ki a UI-ra, de az 2008-as, ergó már nem megy.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33372) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan programot amivel win 7 fiókot,rendszer/program beállításokat,fájlokat lehet költöztetni egyik gépről a másikra,de magát a rendszert és a programokat nem viszi át?
A gyári "windows áttelepítő" (migwiz.exe) pont ilyen,csak egy alaplaphibás laptopról akarok költöztetni új laptopra, de hiába rakom be az asztaliba a réginek laptopnak a vinyóját, az áttelepítő csak csak az asztalinak a fő HDD-jét lehet csak kiválasztani mint "rendszert", ha pedig kijelölgetem a laptop vinyón a dolgokat akkor a beállításokat+fiókot ugyanúgy nem tudom átvinni. :( Klónozni pedig nem akarok,mert a régi meg nem az igazi..

(#33373) Kernel válasza Akos1994 (#33372) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyennel kár is volt próbálkozni, az a program nem erre van kitalálva, élő rendszeren belül működik.

Van lehetőség a registry-fájlok (System, User) megnyitására a Regedittel (Fájl, Struktúra betöltése), abból ki lehet másolni egy-egy ágat, amire szükség van, utána egy kis szerkesztést kell a végezni kulcsneveken (Notepad, Csere) mivel ilyenkor megváltozott néven (útvonalon) jelenik meg a Regedit alatt.

Ezt a legszükségesebb programokon el lehet végezni, már amelyiknek a beállításai ilyen módon át is hozhatók. A rendszerbe mélyebben beépülő, főleg MS programoknál ez nem feltétlenül megy, vagy külön utána kell nézni.

Pl. IE tárolt jelszavak kódolt formában vannak a registryben, ami szintén csak az élő rendszeren belül fejthető vissza, kívülről csak egy adathalmaz.

Vagy vannak olyan programok, ami .ini fájlba ment, azt könnyen át lehet hozni, pláne én például törekszem ilyen programok használatára, ami jól hordozható, vagy legalábbis szeretem tudni, mi, hol tárol. Így szükség esetén ki tudom bányászni a kellő adatokat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33374) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Valaki tudna segíteni win 8.1-hez kellene olyan program amivel vissza tudom hozni a start menüt... A shell valamit az ismerem de vannak még másfajták is?!

[ Szerkesztve ]

(#33375) King Unique válasza Hardver Arc (#33374) üzenetére


King Unique
titán

Wikipedia...
Amúgy másik topikban is ment válasz.

[ Szerkesztve ]

(#33376) vitemerius válasza TheProb (#33371) üzenetére


vitemerius
tag

A picasás kérdéshez: jobb gomba képen -> társítás -> PS

(#33377) TheProb


TheProb
veterán

Sketchup-ban lehet egy adott modellről méretezett rajzot csinálni? Igazából én beméreteztem már 3D-ben, ha kiteríteni is kitudom az is jó

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33378) mr_ricsi válasza LonGleY (#33368) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Köszi, megnéztem a progit, de én valami backup/fájlszinkronizáló progira gondolnék. Használtam korábban M$ eredetű progit, amiről a használat során kiderült, hogy nem megbízható teljesen, mert nem szinkronizál minden fájlt.
Egy kipróbált, működő, free progit várnék erre a feladatra.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33379) LonGleY válasza mr_ricsi (#33378) üzenetére


LonGleY
veterán

A feladatra, amit vázoltál (fájlellenőrzés), küldtem progit.

Mit akarsz szinkronizálni, hova, milyen módon? Ha kifejted, lehet arra is tudnánk megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#33380) mr_ricsi válasza LonGleY (#33379) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ilyesmire lenne szükségem: [link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33381) LonGleY válasza mr_ricsi (#33380) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor ilyesmit tudok javasolni...

(#33382) mr_ricsi válasza LonGleY (#33381) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Igen, ilyesmire gondoltam. Köszi!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33383) LonGleY válasza mr_ricsi (#33382) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezek közül is FreeFileSync első körben pl.

[ Szerkesztve ]

(#33384) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Melyik videolejátszót ajánljátok, amit nem kell telepíteni? Kicsi, egyszerű, benne vannak a kodekek.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#33385) LonGleY válasza tknof1871 (#33384) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi a baj azzal, ha telepíteni kell? Legalább a fájltársításokat is megoldja atelepítés közben, ez a lényege. VLC.

[ Szerkesztve ]

(#33386) tknof1871 válasza LonGleY (#33385) üzenetére


tknof1871
őstag

OS felhasználói fiók jogai korlátozottak.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#33387) LonGleY válasza tknof1871 (#33386) üzenetére


LonGleY
veterán

(#33388) Kernel válasza tknof1871 (#33384) üzenetére


Kernel
nagyúr

PotPlayer, KMPlayer, MPC-HC: mindegyikkel meg lehet tenni, telepítés után átállítani, hogy a beállításokat mentse .ini fájlba. Ezután a saját könyvtárában keletkezik egy fájl, a registry opciók helyett. Indítás után pedig a program mindig először az .ini fájlt keresi, ha nincs, akkor olvas registryből.

Mindebből természetesen az is következik, hogy a telepítést esetedben először egy másik gépen kellene elvégezni, utána hordozhatóvá tenni, az .ini opció segítségével. Már amennyiben ezek a programok érdekelnének.

Van még egyébként a parancssori mplayer is, amit én úgy szoktam használni, hogy Total Commander F3 nézőkének is beállítható, vagy simán csak kihúzni a TC eszköztárra az mplayer.exe fájlt, ami ott parancsikont képez. Utána az ikonra rádobálok videót, vagy akár hangfájlokat, megnyitja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33389) 3szli


3szli
tag

üdv mindenkinek! Egy kicsit fura kérdésem lenne adott egy xps gép amit használnom kéne de annyira megszoktam már a win 7-ből azt h csak oda csapom az ablakot valamelyik sarkára és kiteszi fél képernyőre nincs valami olyan progi ami ezt tudja ?
A válaszért élőrre is köszi :DD

(#33390) 3szli válasza 3szli (#33389) üzenetére


3szli
tag

köszönöm közben találtam :)

(#33391) rokendrol


rokendrol
senior tag

sziasztok . a nava arhivumbol szeretnék letölteni videókat és kellene valami program,már nagyon sokat ki próbáltam de nem megy,,,kérem help :C

(#33392) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Helo.
Tudtok ajánlani a "Repair Video Master 2.65"-höz hasonló programokat? Lehetőleg ingyeneseket.
Köszi.

(#33393) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Szakmai nyelvvizsgára készülök és "termelődnek" megtanulni való szavak de főleg papíron.
Keresek egy olyan programot amibe be lehetne írni ezeket a szavakat, és jelentésüket, mint egy szótárban, mindemellett ha tudna valami olyasmit a program hogy random kiválaszt egy kifejést vagy szót és be kell írnia jelentését az külön öröm lenne.
Remélem nagyjából érhető volt, mire is gondolok.

Előre is köszi! :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#33394) kispx válasza Zewa (#33393) üzenetére


kispx
addikt

(#33395) kispx válasza kispx (#33394) üzenetére


kispx
addikt

Lejárt a szerkesztési idő, annyit még hozzátennék, hogy régi verzióban egy comboboxból kilehetett választani, hogy hogyan akarod megadni a választ. Most ha gépelni szeretnél, akkor nézd meg ezt a videót.

(#33396) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok! PC-re mi a legegyszerűbb több szálas letöltő program? Itt szenvedek már több mint egy órája egy 200MB-os fájllal, mert a 20 megás netemen csak 40kbps-el enged letölteni az adott weboldal.

(#33397) kispx válasza AeSDé Team (#33396) üzenetére


kispx
addikt

(#33398) LonGleY válasza kispx (#33397) üzenetére


LonGleY
veterán

+1. Van annak a Lite változata, ami nem tartalmaz fölösleget.

(#33399) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Létezik Windowsra (esetleg Linuxra) olyan program, ami pontosan megmondja milyen vezérlő, chip van az adott USB-s eszközben (pendrive, külső HDD) :F Olyat tudok én is többet, ami a VID-PID azonosítókat írja ki, de abból csak tippelni lehet, illetve azt se mindig.

(#33400) LonGleY válasza King Unique (#33399) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy ilyen program is ugyanúgy csak tippelni tud. Az adatbázisuk az, ami ha tartalmazza az eszközt, akkor konkrétabb infókhoz juttat. De az ismeretlen cuccoknál nem lesz egyik se előrébb. Az AIDA64-nél még nem láttam részletezőbbet, de van még a Speccy, SiSoftware Sandra stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.