Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#96101) Sawyer_ válasza Khelben (#96038) üzenetére


Sawyer_
tag

Köszi a véleményt, utánaolvastam a külföldi oldalakon is a Lenovo z50-70-nek, és hát ahogy Te is mondod, tényleg nem dicsérik agyon...

A Dell 5558 is jó lehet, de mit szóltok ehhez a HP Pavilion 15-höz? Ez a sorozat általánosságban milyen minőségű? AZ AMD A10 elfogadható, vagy azt is inkább hanyagolni kell?

(A Laptopszalonban azt mondták, hogy nem nagyon bírják az AMD procik 2-3 évnél tovább. Nem tudom ebben menyi az igazság...)

(#96102) marpataa


marpataa
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a gépről? Ár-érték arány?

[link]

előre is köszi

-

(#96103) kerekfej válasza Tikakukac (#96100) üzenetére


kerekfej
addikt

Annyira azért nem kell eltúlozni, van support csak nem kiemelkedő, legalább van (azok a hibák, meg asztali gépek videokártyáinál jelentkeztek és maga a videokártyagyártók inkább a felelősek miatta). Intelnél viszont ez a helyzet.

AMD Vision A10-5750M (15k) szerelt HP Probook 455 G1 létezik, eszerint ilyet lehet rakni bele.

De mint írtam, ezeket a gépeket általánosságban otthonra veszik otthoni felhasználásra és nem pedig üzleti gépnek. Így a játék és multimédia képességei fontosabbak a potenciális vásárlóknak, ezért a grafikuskártya teljesítménye előtérbe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#96104) Tikakukac válasza kerekfej (#96103) üzenetére


Tikakukac
titán

Annyira azért nem kell eltúlozni

Nem túlzok el semmit. Majd ha lesz olyan munkanapod amikor 6 darab notit hoznak vissza 3 napon belül, mert újra kell húzni és drivert adni nekik remélve az bejön akkor megtudod mi a túlzás és mi a reality.

Intelnél viszont ez a helyzet.

Igen, rengeteg T400-T500 van a közelemben most is jövök egy T500 és T510 átnézésről. A driver valami 5 éves. És? Működik? Tökéletesen. Miért kéne frissebb ha minden jó? Ami működik nem javítjuk meg.

AMD Vision A10-5750M szerelt HP Probook 455 G1 létezik, eszerint ilyet lehet rakni bele.

Oké, rendeld meg, rakd be, vállalj rá garit és add be az ügyfélnek, hogy miért is kell bontani a gépét amit most vett. Vedd fel és küldd el mailben. Egy estés szórakozásnak jó lesz :K

De mint írtam, ezeket a gépeket általánosságban otthonra veszik otthoni felhasználásra és nem üzleti gépnek.
Így a játék és multimédia képességei fontosabbak a potenciális vásárlóknak ezért a grafikuskártya teljesítménye előtérbe kerül.

Iggeeeen, ja. Én is úgy veszem észre, hogy játékra meg multimédiára viszik, pörög a Gimp meg hasonlók ahha ja. Súgok: nem. De ha felétek ilyen emberek veszik oké, Pesten nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96105) Chaser válasza marpataa (#96102) üzenetére


Chaser
titán

jó...kicsit bővebben: nem jó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96106) demerion válasza kerekfej (#96103) üzenetére


demerion
tag

Előző laptopom amd+amd volt és hát őszintén... senkinek sem merném ajánlani. Amikor már leszedtél 2.5 giga drivert, az összes gyárit és az összes létező modoltat, átvergődtél legalább 5 koreai és 5 kitudjamilyennyelvű telepítőn ééés ezek után sem működik úgy ahogy kéne, erősen elkezdesz gondolkozni hogy mivel törd össze az egészet... :O

(#96107) kerekfej válasza Tikakukac (#96104) üzenetére


kerekfej
addikt

T510-en még a 8 éves játékokkal is gond van, ha valaki erre szeretné használni, akkor biztosan más gép után kell néznie. NVIDIA NVS 3100M

Az a ProBook azért jó, mert elegendő, jó minőségű garancia tartozik a géphez. A laptop kidolgozása, minősége, felszereltsége, hűtése, kijelzőjének képe abban az árkategóriában kiemelkedő és a dedikált vga a játékok futtatását megkönnyíti. Tehát akinek nincsenek nagy igényei, otthoni felhasználásra bőven ajánlott masina. Netezni lehet vele és egyszerűbb játékokat vagy mérsékelten újakat (grafikai beállításokat visszavéve) is lehet vele játszani.

demerion tipikusan user error lehet, ha mindenfélét összekutyulsz, akkor az nem lesz jó

[ Szerkesztve ]

(#96108) Pano válasza kerekfej (#96107) üzenetére


Pano
addikt

"kijelzőjének képe abban az árkategóriában kiemelkedő"

Ja, kiemelten hideg színekkel dolgozik és kékes árnyalatú :D

(#96109) Dhampir válasza kerekfej (#96103) üzenetére


Dhampir
félisten

ProBookokkal lehet játszani is, de elsődlegesen nem arra találták ki, multimédiára a Pavilion és az annál jobb minőségű Envy szériát szánták.

(#96110) Tikakukac válasza kerekfej (#96107) üzenetére


Tikakukac
titán

De miért akarna bárki játszani a T510-en könyörgöm? A dGPU-s verziót sem azért csinálták, hogy Veér Istvánka azon veresse a krízis 6-ot. Ezek másra valóak. Engem az érdekelne mi az amire nem jó abban a kategóriában amire teremtették.

Az a ProBook azért jó, mert elegendő, jó minőségű garancia tartozik a géphez.

Mint a többi HP-ra is ugyanaz a szolgáltatás megkérdeztem.

A laptop kidolgozása, minősége, felszereltsége, hűtése, kijelzőjének képe abban az árkategóriában kiemelkedő

Konkrétan az egyik legfosabb panel van az alapabb ProBookokban amit valaha láttam.

és a dedikált vga a játékok futtatását megkönnyíti.

Meg bizony, így már ha felmegy a gamma akkor 5fps helyett 10fps-el is tolhatod ha éppen az AMD összehozta. Ha nem, akkor felejtheted el és ki is hagyhatod a repertoárból, AMD Gaming Evolved.

Tehát akinek nincsenek nagy igényei, otthoni felhasználásra bőven ajánlott masina.

Így igaz. Csak ettől a fentebbi 30 tény amit bedobtam nem fog megváltozni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96111) marpataa válasza Chaser (#96105) üzenetére


marpataa
csendes tag

Koszi a valaszt. Ennel kicsit bovebben ki tudnad fejteni miert nem jo? :)

-

(#96112) GibsonSG válasza GibsonSG (#96091) üzenetére


GibsonSG
tag

Valakitől kaphatnék ajánlatot, hogy milyen típusok jöhetnek szóba?

(#96113) Frenk válasza Khelben (#96089) üzenetére


Frenk
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

Viszont,
Lenovo Thinkpad T410 8GB memóriával 64e Ft-ért már érdemesebb lenne megvételre,
mint a
Lenovo Thinkpad T420 lenne 68e Ft-ért - 4GB memóriával?

A T420 nem a webkamerás "változat".

[ Szerkesztve ]

(#96114) sss válasza Frenk (#96113) üzenetére


sss
senior tag

Én az utóbbit venném meg (gen2-es cpu, msata, stb). Aztán ha kevésnek bizonyul a ram, max veszel még bele.

(#96115) kerekfej válasza kerekfej (#96103) üzenetére


kerekfej
addikt

AMD Radeon HD8750M mellett a AMD A4-4300M processzorban vagy egy AMD Radeon HD 7420G is abban a gépben.

Kíváncsi lennék, hogy ilyen grafikai teljesítményű gépet ugyanekkora árért ti tudnátok -e mutatni.

(#96116) ivana válasza Frenk (#96113) üzenetére


ivana
Ármester

T420 egyértelműen.

(#96117) Pano


Pano
addikt

Ezekről mi a véleményetek skacok, mit tudtok róla?

Dell Latitude 3550 (177453)
Dell vostro 3558 (179732)

(#96118) Pferi


Pferi
senior tag

Üdv!
Kisméretű, könnyen hordozható notebook-ot szeretnék használtan vásárolni.
A két kinézett tipus a
Lenovo X220
HP Elitebook 2560p
Mindkettő i5 processzorral.
Hűtés szempontjából és HDD+SSD meghajtók beszerelése szempontjából melyik a jobb választás?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#96119) Pano válasza Pano (#96117) üzenetére


Pano
addikt

Ja igen, a Lenovo Thinkpad-eknek is ratyi a szervize? Vagy csak az ideapad?

(#96120) ivana válasza Pferi (#96118) üzenetére


ivana
Ármester

X220-at vegyél msata ssd + 2.5" hdd megy bele.

(#96121) Khelben válasza GibsonSG (#96112) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért ilyen felhasználásra én csak használt gépet tudnék mondani.

(#96122) bejgli86


bejgli86
csendes tag

Sziasztok! A tisztelt Kollektíva segítségét szeretném kérni laptop vásárlás előtt!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A napokban
(2) A gépre szánt összeg forintban? Max 250, de ha olcsobban is megoldható nem kell feltétlen kimaxolni:)
(3) Felhasználás? Netezés, HEARTHSTONE:), alkalmanként videovágás a GoPro hero 3+rol
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? HS
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? HA megoldható 13"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen, igen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Indifferens, nem baj ha nincs.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai drive nem kell, a többiből minél több annál jobb a felhasználásnak megfelelően, fent említett anyagi keretek között.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) webcam
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Minden jó ajánlat érdekel.

Hosszas keresgélés után sem vagyok sokkal okosabb, DELL Inspiron 15 5000 szeria tűnt érdekesnek, de egy nagyon pozitív BESTBUY review alatt csak csalódott és elégedetlen emberek hsz-ei tűntek fel, a problémák sokaságát és a customer support és gariztatás nehézségeit felemlegetve.
Szakértő segítségeteket nagyon megköszönném!

(#96123) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy notira, így a segítségeteket kérném.

1) 1 hónapon belül venném.
2) Max. 60 ezer lenne rá, de minél olcsóbb, annál jobb.
3) Normál otthoni felhasználásra kéne. Netezés, Office, filmnézés (akár TV-re kötve), webes játékok.
4) -
5) Min. 14"-os kijelző. Gondolom a 15,6"-os a legolcsóbb azonos hardverrel, így az a nyerő.
6) Nem különösebben lesz hordozva, inkább helytakarékosság miatt kellene notebook.
7) Bírja a Windows 7-et.
8) Min. 300 GB HDD. Optikai meghajtó nem fontos.
9) HDMI legyen rajta és min. 3 db USB.
10) Használtra gondoltam elsősorban.

A lényeg, hogy pár évet bírjon ki gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#96124) Khelben válasza megema (#96123) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#96125) ivana válasza megema (#96123) üzenetére


ivana
Ármester

T400 akár 40-ért. Egxébként üzletiben használtan a 15" a legdrágább még a 12" is olcsóbb

(#96126) devil-k


devil-k
nagyúr

Állásfoglalás ebben, esetleg? :U

- mozi bolondéria -

(#96127) Khelben válasza devil-k (#96096) üzenetére


Khelben
nagyúr

A legfontosabb kimaradt: mire kell a gép?

(#96128) Chaser válasza megema (#96123) üzenetére


Chaser
titán

Azt senki nem garantálja neked hogy egy használt gép több évig fog még gond nélkül menni. Üzletiek nagy eséllyel igen, de nem 100%.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96129) megema válasza Chaser (#96128) üzenetére


megema
őstag

Nyilván.

Khelben: Ezen nincs HDMI.

ivana: A T400-on sincs HDMI ahogy nézem.

A hasonló korú üzleti gépekkel nincsenek gondok? A dedikált VGA nem problémás?

(#96130) Tikakukac válasza megema (#96129) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor T500 és DP-HDMI adapter öccázé' meg is oldva ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96131) Pocok256 válasza kerekfej (#96115) üzenetére


Pocok256
veterán

Én régebben esélyt szavaztam az AMD nek és elég power user vagyok, de egyes esetekben velem is kicseszett a driver frissítés és egyes játékok működése. Anno volt asus k53 as gépem A8 al majd HP pavilionom dg vel és hatalamas szivasok és buherák voltak. Teszteken úgy hasított a gép, hogy felette kettővel lévő kategóriát is rongyá alázta aztán játékokban valahogy nem hozta ezt. Vagy a játék csak 2 magot használt vagy pedig az AMD driver volt bugos. Varhattam fel évet egy jól működő driverre. Félreértés ne essék szeretem az AMD t csak éppen azt nem hogy én vagyok a béta teszter. Amióta Intel nvidia kombom van azt sem tudom mi az a driver frissítés többségében vagy a win lehuzza háttérben és ujrainditasnal települ és megy vagy kér egy kattintast és utanna települ. Kánaán!

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#96132) Svenike


Svenike
tag

Sziasztok! :))

Mint már jó néhányszor - most is kérném a hozzáértő kollégák segítségét laptop vásárlással kapcsolatban :)

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - még a héten :D
(2) A gépre szánt összeg forintban? max. br. 130 - 140.000 Ft
(3) Felhasználás? feleségnek, gyermeknek - levelezés, online filmnézés, dvd film-nézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - ez elenyésző, max régebbi játékok
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15,6
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? hordozhatóság nem játszik szerepet, otthoni haszálatra
(7) Operációs rendszer? igen ez kellene, win 8.1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Tárhely: min. 500-750 Gb, 4 Gb RAM, DVD író -olvasó kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - új gépet szeretnék

Előzőleg Toshiba Satellite A300 volt, jó kis hangszórókkal .. nagyon szerettük, de baleset érte :(
ezért most is kinéztem egyet - de, természetesen más is szóba jöhet (Dell, HP, stb.)
Erről mi lenne a véleményetek?
http://www.aqua.hu/toshiba-satellite-l50-b-1vv-notebook-win-81-feher-psktue-04500ghu-3-ev-garanciaval-307959.html

Köszönöm előre is a segítségeteket!

:R :R :R

egy érdeklödő Malkavita

(#96133) megema válasza Tikakukac (#96130) üzenetére


megema
őstag

Na, igen. :) Ahogy nézem a legtöbb hasonló árkategóriájú üzleti gépen csak DP van...

(#96134) Tikakukac válasza megema (#96133) üzenetére


Tikakukac
titán

Isten tartsa meg jó szokásukat :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96135) Khelben válasza megema (#96133) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minden üzleti gépen DP van. Jobb, mint a HDMI és egy 1000 forintos átalakítóval lehet belőle hdmi-t csinálni. Sőt, mintha kábelt is láttam volna olyat, hogy egyik vége DP, másik HDMI.

(#96136) devil-k válasza Khelben (#96127) üzenetére


devil-k
nagyúr

Végül is minden, csak nem játék!

- mozi bolondéria -

(#96137) Pano


Pano
addikt

(#96138) Pocok256 válasza Pano (#96137) üzenetére


Pocok256
veterán

Vostro cpu ja az kuka a másik cucc jó.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#96139) Khelben válasza Pano (#96137) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyik sem egy nagy minőség (igazából ugyanaz a két gép, csak átnevezték a Vostrot Latitude-nak). A Latitude 3-as sorozatot nézd meg élőben, mielőtt megveszed. A billentyűk közötti fényes felület hamar undorítóan fog kinézni.

(#96140) Khelben válasza devil-k (#96136) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mi az a minden? Ultrabookon nem fogsz tudni processzorigényes dolgokat csinálni, mert se a teljesítmény, se a megfelelő hűtés nincs meg hozzá.

(#96141) devil-k válasza Khelben (#96140) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor ha jól értelmezem, még egy BD lejátszás vagy Photoshop alatt is elvérezne? Akkor itt arról van szó, hogy vékony, könnyű és ezt kell brutális áron megfizetni?

- mozi bolondéria -

(#96142) Svenike válasza Khelben (#96140) üzenetére


Svenike
tag

Én is kerhetnek egy szakértő véleményt, javaslatot, kedves Khelben? :-)

[ Szerkesztve ]

egy érdeklödő Malkavita

(#96143) kerekfej válasza Svenike (#96142) üzenetére


kerekfej
addikt

Processzor típus: N3540 - harmatgyenge
Ilyen cpu-val szerelt gép volt az Aldi-ban nemrég 90-ért 3 év garival IPS kijelzővel, Win8.1-el.

[ Szerkesztve ]

(#96144) Pocok256 válasza devil-k (#96141) üzenetére


Pocok256
veterán

BD lejátszást legtöbb esetben hardveres gyorsítással megoldja a cpu, inkább render és cpu igényes alkalmazások hosszútávú futtatása után jön elő egy ultrabook gyengesége.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#96145) devil-k válasza Pocok256 (#96144) üzenetére


devil-k
nagyúr

:R

A notebookok közül van valami irány ami felé érdemes elmenni? Könnyebb legyen és nagy üzemidővel rendelkező gépről beszélek, a fenti feltételekkel persze, HA megoldható. Vagy túlmisztifikálom az egészet?

- mozi bolondéria -

(#96146) Svenike válasza kerekfej (#96143) üzenetére


Svenike
tag

Oh :-( arra is, amire használni szeretnénk. .? S akkor mit javasolsz, ennyiért?

egy érdeklödő Malkavita

(#96147) kerekfej válasza Svenike (#96146) üzenetére


kerekfej
addikt

HP ProBook 455 H0W65EA (kuponnal 127 - NBOP3K06)

AMD® A4-4300M Processor (Dual-Core, 2.5 - 3.0GHz) • Linux • 4GB DDR3/1600MHz memória • 500GB HDD meghajtó • 15.6" WXGA HD-LED (1366x768) matt kijelző • AMD Radeon™ HD 8750M 2GB grafikus vezérlő • DVD-RW • Gigabit LAN • Wireless 802.11b/g/n • Bluetooth v4.0 • USB 2.0 (2db) • USB 3.0 (2db) • VGA monitor kimenet • HDMI • 2in1 Card reader • Webcamera (beépített) • 36 hónap el- és visszaszállításos garancia

Hátrányai:
- kijelzője képe kékes (kalibráltatás lehet megoldja)
- processzora lassúcska (elvileg cserélhető A6, A8 vagy A10-re szervizben)

Windows 8.1 (28)
Samsung 850 Evo 120GB (20)
Samsung 850 Evo 250GB (31)

[ Szerkesztve ]

(#96148) Mikulásbá válasza kerekfej (#96147) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez már most gyenge,mi lesz 2 év múlva?
Nem cserélnek processzort sehol!Én kijelzőt akartam cseréltetni full HD-ra,de elhajtottak.
Alap dolgokra minek a dGPU?Fölösleges fűtőtest és hibaforrás.

(#96149) Pocok256 válasza devil-k (#96145) üzenetére


Pocok256
veterán

Őszintén megmondva én üzleti téren durván fuji mániás vagyok.
Szóval ha ilyenre kellene laptop én ezt venném. Lattikat nem ismerem, de egy jó nbd garis gép is jó. Mondjuk itt a gariért cserébe le kell mondanod a full hd ról és egyéb finomságokról.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#96150) Tikakukac válasza Mikulásbá (#96148) üzenetére


Tikakukac
titán

A kijelző biznisz a legrosszabb mindenből. Nonstop szopózok velük, Pesten nem si tudom kik vállalnak átépítéseket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.