Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#96951) Trex3399


Trex3399
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék:
(1) 1 hónapon belül
(2) maximum 110.000Ft
(3) iskola, kis játék is
(4) COD2, Europa Universalis, COD4 ( nem túl nagy hardverigényűek)
(5) mindegy, csak a kép minősége ne legyen vacak
(6) ritkán, akkor viszont utazás közben is használnám
(7) Windows
(8) 500gb vagy annál több
(10) új kéne, de ha tudtok használtan jobb alternatívát akkor írjátok meg

Főbb szempont lenne a jó hűtés is (de azért ne úgy zúgjon a venti mint egy helikopter), meg hát az akku is egy átlagos szintet azért hozzon!
Eddig egyet találtam ami nem tűnik rossznak: http://shop.lenovo.com/il/en/laptops/lenovo/g-series/g50-45/

[ Szerkesztve ]

(#96952) Khelben válasza Trex3399 (#96951) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért csak használt: [link], [link], [link]. Remélhetőleg a HD4000 elég ezekhez a játékokhoz. Esetleg ha 120-ig elmész, akkor ebben már HD4400 van, az kb. kétszer erősebb.

(#96953) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv,
Új gépen gondolkodom, mert új dologba szeretnék vágni.
Jelenleg egy HP Elitebook 8540p-t használok.
Első kérdésem is ezzel lenne kapcsolatos, mivel elég jól ismeritek a használt gépeket is.
Szeretnék képszerkesztéssel, és weblap programozással foglalkozni. Amihez nem árt ha kijelző színhelyes.
Nincs sok viszonyítási alapom e téren. Mennyire jó a HP 8540p kijelzője mai viszonylatban.
Ha másik gépet tanácsoltok, lehet használt üzleti, vagy új is. max 200ezres keret lesz rá.
Amire még kelhet.
Nem sok mindennel jászom azzal is ritkán.
cs go, bioshock infinite, a leg rendszerigényesebb, ha ezek low grafon szaggatás nélkül mennek már tökéletes.
Rendszer nem kell hogy legyen rajta, jelenleg Linuxot használok. (ha van az is elfér, nem kizáró ok)
Csak időnkén van mozgatva a gép. (lakáson belül azért vándorol)
Jelenleg van SSD-m is, és külső HDD-m, mind egy mi van a gépben.

Köszönöm a válaszokat.

(#96954) Chaser válasza Rexton (#96949) üzenetére


Chaser
titán

Ha 4-5kg-os gamer gépet úgy használsz tudsz valamit :R

Damateo HD v HD+ kijelzős? HD-sat nem láttam, HD+ talán egy fokkal jobb mint egyéb HD+ panelek, nem néztem mik vannak bennük. Ha komolyan grafikázol akkor csak IPS jó, legolcsóbban dell 5558-ban lesz vállalható gépben olyan, 200k körül van. Minőségben egy 8540p-hez visszalépés lesz, de kb minden mai gép az hozzá képest.

szerk: gy-daniel Van fenn egy garis uh552, én arra lecsapnék ha jó 13-as gép kell.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96955) Damateo válasza Chaser (#96954) üzenetére


Damateo
aktív tag

Értem,
1600x900-as a kijelző. Típusát nem találtam a rendszerben.
Tudtok használt üzletiben, ami kijelzőben és dgpu terén jobb.
Ha nincs ilyen akkor aszem csak egy külső monitorral bővítem a készletet.
Gondolom az nVidia NVS 5100M elég külső monitor meghajtásához, ha csak képszerkesztésről van szó.

(#96956) Mikulásbá válasza Rexton (#96945) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az akku élettartamára ne legyen gondod,annak a karbantartását már a windows megcsinálja.meríti és feltölti,hogy folyamatosan mozgásban legyenek a cellák.Ezért sem lehet már kivenni a mai gépek nagy részéből az akkut.
A súly-ha elbírsz az öledben 4 kg-os gépet,fél kiló már nem hiszem,hogy számítana.
Szóval nyugodtam vegyed a G751JY-t,jól ismerem a gépet :U
Ár-érték arányban még mindig a legjobb GAMER gép!

[link]

(#96957) Chaser válasza Damateo (#96955) üzenetére


Chaser
titán

Aidaval meg tudod nézni.
Kijelző lesz a bajos. Ami ips volt ekkora méretben az fhd, és kevés gépben volt. Ne menjünk messzire, 8540w volt ilyen kijelzővel, hp-nél dreamcolornak hívják. Nem nagyon szoktam látni ilyen verziót sajnos. Dellnél, Lenovonál pedig nem volt ips a közelmúltig. Lehet egyszerűbb a külső kijelző. A vga persze elég, maga korában nem is volt rossz vas az a gép, mai napig megállja a helyét.

szerk: Mikulásbá Én csak egy okot tudok akku kivételre ami reális lehet. Részemről én gépet soha nem szálltok akkuval. Több gép is eljátszotta hogy spontán bekapcsolt. Nem túl egészséges az. Főleg ha dobozban utazik a-ból b-be. Amennyire rémlik gyári dobozokban is akku mindig külön volt elhelyezve, nem a gépben.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96958) Rexton válasza Chaser (#96954) üzenetére


Rexton
tag

Nem mondom, néha leteszem, hogy pihenjek egy kicsit, de itt legalább ki tudom venni az akksit, az meg bőven mínusz, ami ugye ha g751, akkor ilyenről nem beszélhetünk :(

Mikulásbá: :R

[ Szerkesztve ]

(#96959) Tikakukac válasza Rexton (#96958) üzenetére


Tikakukac
titán

10 percet használtam ölben akku nélkül most egy G552-t ami így tényleg könnyű. Tiszta vörös a combom olyan szinten égetett rommá. Nem az akku csere lesz a te problémád, hanem az ivarszerv és környéke mikor a dokibácsinak kell mutatni. Ilyen notikat ölbe tenni meg 40-50 dekás akksikkal szórakozni full felesleges, nem utolsó sorban emiatt van kizárva a kb. egyetlen gép amiért érdemes pénzt adni ennyiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96960) Rexton válasza Tikakukac (#96959) üzenetére


Rexton
tag

Hát a hűtőrészét nem is teszem a combomra. Az alja a hasamon van, míg a hátsó része, ahol a monitor kezdődik az meg a combomon. Engem aztán nem éget így szét.

Link
Valahogy így, csak a tartószerkezet nélkül. Ez megközelítőleg olyan.

[ Szerkesztve ]

(#96961) Tikakukac válasza Rexton (#96960) üzenetére


Tikakukac
titán

Én sem rakom oda, nyugi, mert az égési sérülés lenne.

Hát gratula mindenesetre, igen ellenálló a bőröd a szövetek meg majd ráérnek később panaszkodni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96962) Rexton válasza Tikakukac (#96961) üzenetére


Rexton
tag

Nem ellenálló, egész egyszerűen nem forró :D, így nincs mi ellen ellenállónak lennie :D

(#96963) Tikakukac válasza Rexton (#96962) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha 980M kell meg i7 akkor nyugi, romosra égeti a lábad és mindened. 950M és i7 netezés közben is már elviselhetetlen, pedig annyira nem gáz a hűtése a G552-nek sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96964) Chaser válasza Rexton (#96962) üzenetére


Chaser
titán

Előző géped milyen volt? Most már érdekelne. A T60-amat használtam sokszor úgy, hát hideg nem volt. Tömeget azért éreztem pár óra után. x200-nál már semmi gond. De gamer gépnél még ha klíma maxon megy lábad akkor is égeti egy gamer gép, kb átforrósodik az egész.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96965) Domonkos8


Domonkos8
tag

Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, és szeretném a segítségeteket kérni!

1, még iskolakezdés előtt szeretném megvenni a gépet!
2, 170 - 250 (nagyon talán (300.000ft)
3, első sorban iskolai, meg fényképszerkesztéshez használnám, de fontos lenne a jó hangkártya, mert kikötném hifire. És nem nagyon fontos dolog, de örülnék, ha időnként játszani is tudnék rajta.
4, nem kell szépnek lennie, de akadás mentesen fusson a far cry 4
5, lehetőleg minél szebb képe legyen, de ne túlszínezett, hanem valósághű,( művészettörténetre szeretnék menni, és ahhoz jó lenne minél szebb és eredetibb formában nézni a képeket.) az hogy matt-e vagy sem vagy ips vagy nem az annyira nem izgat. méretre úgy 15" környékére gondoltam, hogy ne legyen törpe kijelzője, de mégis tudjam magammal vinni, de ehhez sem ragaszkodom nagyon.
6, annyira nem hordoznám sokat, talán egyetemre, de nem hurcolnám állandóan. Viszont, ha elutazok valahova messzebbre, akkor vinném magammal.
7, windowsos
8, minél nagyobb tárhel kéne, mert sok zene, ilm, és kép lesz rajta. 500gb vag 1 T, és ssd
9, a billentyűzet a lehető legkényelmesebb lenne jó, mert sokat fogok írni!
10, akár használt is szóba jöhet, nem zárkózom el tőle!

És bár tudom, hogy elsősorban nem kinézet miatt veszünk laptopot, de örülnék, ha igényesen nézne ki! (
szép, letisztult formával)

Segítségeteket lőre is köszönöm!

(#96966) Khelben válasza Domonkos8 (#96965) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus N551-et vagy G551-et kellene nézned, IPS kijelzőset. Kicsit túl fog lógni a 300k-n. Olcsóbban csak a Dell 5558 van IPS kijelzővel 200k körül, de azon nem fut a Far Cry 4.

(#96967) I-S-T-I


I-S-T-I
tag

Sziasztok! Még mindig notebookot keresek barátnőmnek. Múltkor kicsit irreálisan töltöttem ki a kérdőívet és azóta találtam pár lehetséges gépet ezért újra kérdeznék.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
augusztus végéig meg kell lennie
(2) A gépre szánt összeg forintban?
130 ezer Ft körül
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Office, SPSS, Internet, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem létkérdés a játék (ha a Sims 2 elfut rajta az nem baj)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Max 15,6', ebben a kategóriában mindegyik tn, elvétve matt szóval mind1
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
maximum hetente 1x lesz hordozva, nem létszükséglet a hosszú üzemidő
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
aktuális windows (8.1) de nem kell előtelepített
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDDnél az aktuális átlagos méret megfelelő (500 GB), SSD ebben az árkategóriában felejtős de ott elég lenne 120 Gb is.
RAM-ból 4 GB kellene minimum, ha később bővíthető az előny
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkamera jó ha van
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép

amiket találtam gépek:
HP 350 G1: matt kijelző és (elvileg) 3 év garancia előny, de a 4005U-s proci nem tűnik valami erőbajnoknak.

Dell Inspiron 3543: Új generációs gyorsabb processzor, 3 év gari, viszont a kijelző fényes

Dell Inspiron 5558: dedikált gpu előnyös és itt is megvan a 3 év garancia, de a proci gyengébb és a kijelző is fényes

Fujitsu A514: 128 Gb-s SSD van benne és a kijelző is matt, viszont csak 2 év garancia van rá és a processzor sem valami acélos.

Én ezeket találtam, ezek közül ajánlott valamelyik? vagy ha van valami más tipp, akkor azokat is meghallgatnám :) :R

-| i7-9700K + RTX 2080 AORUS |- -| Samsung S20 FE 4G |- -| Sabbat E12 Ultra |-

(#96968) Armagedown válasza I-S-T-I (#96967) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha nem játszol, akkor a külön videokártya nem előny, csak hátrány, mivel plusz hibalehetőség, amúgy sem semmire ez a lassú kártya.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#96969) Khelben válasza I-S-T-I (#96967) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek közül a Fujitsu. Jobbat csak használt üzletiből kapnál.

(#96970) Pano


Pano
addikt

Valakinek volt alkalma a dell 5558 full hd ips kijelzőjét látni?

Ez nem ad túl sok bizakodásra okot :(

(#96971) GabeeeS válasza Khelben (#96910) üzenetére


GabeeeS
csendes tag

Szia! Az alábbiak jó notebookok? Hasonló ilyesmit tudnátok esetleg ajánlani?

ASUS G551JW-CN063D

ASUS G551JX-CN050D

ASUS G551JX-CN049D

HEWLETT PACKARD ENVY 15-K050SH J2T26EA

[ Szerkesztve ]

(#96972) Tikakukac válasza Pano (#96970) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt.

200k-ért a legjobb paneles noti amit most kaphatsz. Nincs backlight bleed, nincs ghost, semmi agyonszaturáltság, teljesen jó. Felület szintén, ennyiből ezt kell venni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96973) Khelben válasza Pano (#96970) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nálam is volt a gép, mondjuk volt pár helyen bevilágítás (felül bal és jobb oldalon látni), de azt csak fekete képernyőn látod. Amúgy jó.

[ Szerkesztve ]

(#96974) Tikakukac válasza Khelben (#96973) üzenetére


Tikakukac
titán

Inkább nem mutatom azt a képet amit tegnap lőttem :DDD 6 kezem összetenném ha ennyi BB lenne a gépekben, főleg a tegnapi alanyban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96975) Khelben válasza Tikakukac (#96974) üzenetére


Khelben
nagyúr

MSI GT60 keretmintázatát betegyem :D 500k-s gép és körbe ilyen :N

(#96976) Pano válasza Khelben (#96973) üzenetére


Pano
addikt

Sokat filmezek, ez lehet zavarna :F
Pont ott van, ahol mindig fekete szokott lenni, ugye :D

(#96977) Tikakukac válasza Khelben (#96975) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem akarod látni a tegnapit, mondom. Konkrétan olyan foltos körben, hogy ha ezt így kirakom akkor ebből egy darabot nem adnak el széles-e világban.

Pano: Jó hír: ha zavar akkor elköltheted másra a pénzt, mert laptopban ennél jobbat nem nagyon fogsz kapni főleg nem 200k-ért, így vehetsz belőle mondjuk csokikát :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96978) csibba


csibba
csendes tag

Sziasztok!
Szeptembertől egyetemista leszek ( :DD ) így szükségem lenne egy notebookra.
Az ár max 200.000 Forint, ennél sajnos semennyivel nem tudok többet adni a gépért.
Valami kicsi kellene (13.3-asok előnyben) és viszonylag könnyű. Felbontás jó lenne minél magasabb(1920x1080), de valahol kell legyen kompromisszum ezen az áron.
Leginkább iskolai használatra kéne, no meg netezni, filmezni és kicsit játszani
Mivel sokat fogom hordozni, ssd-s gépeket néztem, de nem zárkózom el a hdd-től sem.
Játszani nagyon nem játszom, max Cities Skylines, Simcity, Sims4 játékokkal, ezeket jó lenne ha elvinné közepes grafikán.
eddig ezt néztem ki. Az egyetlen gondom a vele, hogy a 128-as ssd nagyon pici. Ezt esetleg nem lehet garanciavesztés nélkül(vagy egyáltalán lehet-e)nagyobbra cserélni? Vagy ha nem, marad a filmeknek a külső hdd.
Használt gépet nem vehetek, mivel kapom a gépet a családtól és ők azt mondták hogy új legyen.
Nagyon nagyon köszönöm mindenkinek aki segítségemre lesz :))

(#96979) Khelben válasza Pano (#96976) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy: nem fog zavarni.
Kettő: a többi még rosszabb.

(#96978) csibba : ennyiért egy gép van, a HP Probook 430. Ennél le kell mondanod a nagy felbontásról, az ssd-ről és a játékról. Az általad kinézett gép nem hordozásra való, hamar elhasználódna. A HP430-nál jobbat csak használt üzletiből kapsz (bár játék azokkal se nagyon lesz, max régiek low-ban).

[ Szerkesztve ]

(#96980) csibba válasza Khelben (#96979) üzenetére


csibba
csendes tag

(#96979) Khelben: Nem kötekedés csak kíváncsiság, de az ASUS miért használódna el hamarabb a HP-nál?

(#96981) Pano válasza Tikakukac (#96977) üzenetére


Pano
addikt

:DDDD

(#96982) Domonkos8 válasza Khelben (#96966) üzenetére


Domonkos8
tag

Köszi a segítséget, ez az ASUS N551 nagyon tetszik!
És amúgy ezen a fórumon mi a vélemény a Macbook Air-ról? Mert, gondolkodtam azon is, csak akkor le kell mondanom a játszásról! Összehasonlítva mondjuk ezzel az ASUS-szal mit tudnátok mondani? :D

(#96983) Khelben válasza csibba (#96980) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mert egy konzumer műanyag vacak, amit ugyanabból az anyagból csinálnak, mint a tejfölös poharakat. A HP pedig egy belépő üzleti gép.

(#96984) Tikakukac válasza Domonkos8 (#96982) üzenetére


Tikakukac
titán

Alma-körte. Ezúttal még az alma is stimmel. Totál más, kamiont személyautóval eset.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96985) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Laptopot szeretnek venni az elkovetkezo 2 honapban..

Feltetelek:
- Kijelzo: 1600*900 felbontas minimum (ha lehet IPS)
- Billentyuzet vilagitas
- Windows vagy esetleg freedos
- ha lenne fenyerzekelo benn annak nagyon orulnek

Netezesre ill HD videokra kell csak. Jatek nem lesz rajta igy a videokartya egyaltalan nem fontos ahogy a proci sem (inkabb Intel)

Osszegben 300 max

(#96986) Pano válasza Khelben (#96979) üzenetére


Pano
addikt

Jaja, azt vágom köszi.

Amúgy nem a probookokba van a legrosszabb TN panel?

(#96987) Mikulásbá válasza Pano (#96986) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem tudom igaz-e,de rémlik valami olyasmi,hogy kalibrálás után tűrhető lesz az a TN paneles kijelző is.
Van hozzá ICC fájl,amit be kell tallózni valahova. :U

(#96988) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözlet urak

Fujitsu Lifebook A514 15,6" lenne a kiszemelt gépem, 140 ert azt hiszem nem kapok sokkal jobbat, ,atlag user dolgokra. Jó a szerviz, megbízható,jo anyagokból készült persze a saját kategóriájában értem.
Esetleg par jatek is elfut rajta. Nagyon gyenge ez a hd 4400 gpu, játszani ?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#96989) Tikakukac válasza Mikulásbá (#96987) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokat nem ér, az a baj, hogy mindegy mit mire húztam 3 hét alatt is csak azt értem el, hogy ha a kékesség el is tűnt helyette minden más lett rossz. Ez ilyen. Újabbakból elviekben lesz FHD kicsit jobb minőségben. Ára mondjuk borsos az tuti.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96990) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Annyit kérek, hogy pro kontra , mondjátok érveket a gép mellett vagy akár ellen.

Köszönöm az eddigi segítséget, valószínűleg valami bena gépbe nyúltam volna nelkuletek.

:R :R :R

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#96991) Mikulásbá válasza Tikakukac (#96989) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Magát ezt a kalibrált beállítást(ICC)próbáltad már?Tudom,hogy nem váltja meg a világot,de na.
Maga ez a kijelző csak alap dolgokra való,a gép maga alatta többet érdemelne..... :U

(#96992) Khelben válasza No.01 (#96985) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha csak ennyi a felhasználás, akkor 200-ért kapsz Dell 5558-at, fullhd IPS kijelzővel. A maradék pénzből SSD, esetleg garanciahosszabítás. 300-ból kapsz prémiumnak kikiáltott ultrabookokat, de azokból amit eddig láttam, az egyáltalán nem győzött meg. Pl. Dell 7537 van, de annak fényes a kijelzője és nem IPS. Cserébe fém a ház és van billentyűzet világítás. Viszont fullhd kijelzőt eddig csak dedikált vga-val láttam, ami neked felesleges és drágítja a gépet rendesen.
Tehát a választási lehetőség 5558 ips-sel de bill.világítás nélkül vagy 7537 fém házzal de TN panellel és felesleges vga-val.

(#96993) Tikakukac válasza Mikulásbá (#96991) üzenetére


Tikakukac
titán

Néztem panelhez valókat is, meg alap kolorival állítgattam is. Ez ilyen és kész.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96994) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Vagy jobban megeri az A 544 sima hdd vel?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#96995) No.01 válasza Khelben (#96992) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom. Igazabol a penz nem gond mert igyis-ugyis elszamolom.
Az emlitett Dell-t nem ismerem, nem lattam, de meglesem.

A FullHD-t sajna ahogy latom tenyleg nem uszom meg dedikalt VGA nelkul... mondjuk amig nem lesz tole hangos a gep addig nem tulzottan erdekel.

Ezen kivul mas ami meg szoba johetne?

(#96996) Domonkos8 válasza Khelben (#96983) üzenetére


Domonkos8
tag

Oké, szuper, nagyon tetszik, most még olvastam hozzá teszteket, meg specifikációkat, és tényleg nagyon jó kis notebook ez az asus n551! Viszont még kíváncsi lennék, hogy esetleg valaki tapaszaltból el tudná-e nekem mondani, hogy egy feltöltéssel, és folyamatos igénybevétellel mennyi ideig bírja? (itt most nem a játékot értem, hanem gépelés, zenehallgatás, filmezés, netezés...) :))
Meg úgy egyáltalán nem szeretnék egy ideig újabb gépre beruházni, szóval szerintetek egyetem végéig bírni fogja ( mondjuk a vásárlástól számított 5 évig megállja a helyét?) :)
ja, meg még eg fontos dolog, hogy mennyire hangos? (semmi/nagyon kicsi zúgás/ átlag notebook hang/ hangos)

[ Szerkesztve ]

(#96997) Chaser válasza gyuszmó (#96994) üzenetére


Chaser
titán

Sztem jah, az 120-ért van és olyan ssd-t raksz bele amilyet akarsz.

szerk: Domonkos8 Elméleti pár % esélyed van 5 évre, de ha kapja az ívet arra nagyobb, hogy 2-3 évesen meghal benne az alaplap, akkor bonthatod. Ez már nagyobb eséllyel bír 5 évet, de nem tenném rá azért a nyakam. Viszont van 5 év működő garanciája, ezzel lehet tervezni. Persze játszani nem.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96998) Tikakukac válasza Domonkos8 (#96996) üzenetére


Tikakukac
titán

Megtapsolom ezt a gépet 5 évesen ha még meglesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96999) Damateo


Damateo
aktív tag

Köszönöm az ajánlást.
HP 8540w jónak tűnik. Majd rá állítom az egyik ismerősöm.
Egyébként felépítésben (Hűtés, váz, zaj, stb) melyik a jobb?
Hp 8540p vagy Hp 8540w?

(#97000) premete válasza Tikakukac (#96998) üzenetére


premete
veterán

Van esély, de kb. annyi, mintha most kikapom az övemből a Coltot, vaktában kilövők az ablakon, és pont szíven találok egy fehér hollót. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.