Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#96901) Chaser válasza python1 (#96900) üzenetére


Chaser
titán

Bocs kevertelek. Hp- nal elitebook a csucs, felette csak munkaallomas van, de az lenyegeben hw-ben ter el. A 8460p korrekt annyiert.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96902) HateEternal válasza Khelben (#96883) üzenetére


HateEternal
tag

Értem, viszont a Dell akkor jó? Akkor lehet abból lesz még 1 csak az 8 gigával, vagy egy ugyan ilyen.

(#96903) python1 válasza Chaser (#96901) üzenetére


python1
veterán

Értem köszi!
Én is elírtam a 8460 elitebook lett volna. :B Esetleg Dellek mennyire strapabíróak?

(#96904) GabeeeS


GabeeeS
csendes tag

Sziasztok!

Notebook kiválasztásában kérem segítségeteket:

(1) 2-3 héten belül
(2) 200-310e, jó lenne minél olcsóbban...
(3)
(4) Jó lenne munka miatt 4Gb-os videokártya bele, ezekre így elég nehéz rákeresni, GTX850m és ettől felfelé
(5) 15' elég lenne, full hd, ha lehet matt, a többi minegy
(6) Hordozva lesz, de közben nem használom
(7) mindegy
(8) mindegy
(9) Core i5, Core i7 Cpu
(10) Lehet használt is végszükség esetén, ha jó...

Köszi előre is!

(#96905) Chaser válasza python1 (#96903) üzenetére


Chaser
titán

Hasonlo uzleti szeriak mas gyartotol is jok. Dellnek ennek az ellenfele e6420 volt, lenovonal t420. Mind vallalhato.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96906) python1 válasza Chaser (#96905) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm a segítséget! :R

(#96907) SkiDev válasza Khelben (#96897) üzenetére


SkiDev
senior tag

Elnézést az offért, de ez minden egyetemistára vonatkozik vagy csak az informatikai karokra? :D Még új nekem az egész, viszont nagyban nézelődök laptop után. Azért csak olcsóbban jönnék ki win nélkül :))

Tikakukac: Akkor jó gondoltam :D

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#96908) Tikakukac válasza Khelben (#96897) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak Office-t a Win-t meg az infót karok only.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96909) kristof123 válasza Chaser (#96896) üzenetére


kristof123
őstag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#96897) Khelben:
Azt Én is szeretném tudni. : D

(#96910) Khelben válasza GabeeeS (#96904) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből konzumer gépet kapsz maximum ilyen tulajdonságokkal, ami nem munkára való. Komoly munkára ezekkel a paraméterekkel munkaállomást kell venni, de az jóval feljebb van árban. Használtból meg ritka sajnos. HP Zbook, Dell Precision környékén kellene nézelődni.

(#96911) minek?:S válasza Khelben (#96813) üzenetére


minek?:S
őstag

Tyhűű... azt hittem olcsóbban is meglehet úszni :Y Nem kell ám olyan komoly munkára gondolni, csak amatőr szintűre. Erre is kell ilyen erős gép? Mi az ami számít inkább(hw)?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#96912) Khelben válasza minek?:S (#96911) üzenetére


Khelben
nagyúr

A hardvert már megkapod 180-ért is, de kell köréje egy ház, ami nem bomlik le 1 év alatt, meg nem árt egy megfelelő hűtés, egy használható kijelző és egy rendes billentyűzet. Na ezek drágák.

(#96913) Hogen


Hogen
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanság
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100.000
(3) Felhasználás? játék, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? alap felbontás 1366*768 CS:GO
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" 1366*768
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? semennyit, nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win7
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 300 giga is elég többi nem
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) semmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? ennyiért csak használt szerintem :R

(#96914) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Ismerősöm szeretne egy ASUS X550JX-XX121D ilyen laptopot venni vagy ha tudtok kb ennek az árába jobb gépet akkor azt megköszönném vagy erröl vélemént. Köszönöm.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#96915) Khelben válasza cyber86 (#96914) üzenetére


Khelben
nagyúr

Linkeld be a konkrét gépet, így sem a konfigot, sem az árat nem tudjuk, nehéz rá bármit is mondani...

Szerk: közben megtaláltam. Dell 3543 van ennyiért, I7-5500U-val és Geforce 840M-mel, ami ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#96916) gurabli válasza Chaser (#96876) üzenetére


gurabli
senior tag

A Dell e4310 egész szimpatikus, méretre tökéletes. Erről mi a véleményetek? A gen1 i5 nem komoly hátrány? Gondolom lazán megbirkózik 1080 youtube videóval es tobb tabbal is?
Az akku miatt aggodom, nem akarok olyat, ami hatul kilóg, a kisebb meg lehet, hogy csak 1-1.5 órát bír normal használat mellett? Az nagyon szerény:( Valakinek konkret tapasztalata?
Usb 3 hiánya nem gond, ahogy a display port sem, az sd kártya olvasó a lényeg, az pedig van.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#96917) k-adi válasza Tikakukac (#96908) üzenetére


k-adi
nagyúr

*mérnöki karok only (vagy lehet BME-nél van csak az info karra szűkítve) :U

(#96918) Shade45


Shade45
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi gépek közül melyik lenne a legjobb választás?

Amire használva lenne:

- szövegszerkesztés;
- filmnézés;
- Sims 2 szintű játék.

A jelöltek:

Dell Latitude E5430

Dell Latitude E6230

Dell Latitude E6330

Hp Probook 450 G1

Dell Inspiron 7520

Köszönöm a segítséget!

(#96919) Khelben válasza Shade45 (#96918) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem intenzív munka lesz rajta, akkor a 450-est venném, mert az a legújabb.

(#96920) #33846528 válasza QwErTy42 (#96859) üzenetére


#33846528
törölt tag

Csak ezt a szöveget ne :D még nem találkoztam olyan komoly mérnöki karra jaroval, akinek nem a kocsma lett volna a természetesen élettere a kockulas mellett. Ne állítsuk mar úgy be, mintha a mérnökök meghalnának az óriási készülésben.

[ Szerkesztve ]

(#96921) Tikakukac válasza k-adi (#96917) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem csak BME-n hanem az összes általam ismert mérnöki karok közül is csak az infósok kaptak.

alek41: Ezt igazolják az időben végzettek számai is. Ja, nem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96922) k-adi válasza Tikakukac (#96921) üzenetére


k-adi
nagyúr

gépész karon vagyok, kaptam. ennyit erről.

(#96923) szabonagyur válasza Tikakukac (#96921) üzenetére


szabonagyur
félisten

Infósok más módon kapnak mint a többi mérnöki kar BME-n. Öcsém VBK-s mégis van eredeti nekik.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#96924) Tikakukac válasza k-adi (#96922) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt, hogy az egyetem kivel mit bizniszel melyik karnak legyen az egyetem dolga. Az a liszenszelési forma ami tutira jár az csak infón van. Ennyit erről, valóban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96925) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok !
Max 60k-s keretből milyen lapost ajánlanátok amin elfut az autocad recsegés mentesen ?

Good hunting,STALKER !

(#96926) Tyrel


Tyrel
őstag

Majd augusztus-szeptember környékén vásárolnék notebookot, 99% olyat amihez már Win10-et adnak. E miatt nem is feltétlen konkrét típusok, hanem inkább megfelelő szériák érdekelnének, hogy tudjam mi az amit figyelni / keresni érdemes.

Sajnos az igényeim elég elcseszettek, olyan dolgokat tartok fontosnak amikre kb. egyetlen webshop keresője sem tud szűrni, ezért fordulok hozzátok. Az igények:

1. Teljesítmény nem kell nagy, akár egy bay trail vagy hasonló szintű cucc is elég lehet: FHD filmet tudjon lejátszani és bírjon el egy Youtube-ot vagy épp Skype videohívást.
2. Normális kijelzője legyen, főleg a filmnézés miatt. Azok a fakó, rendkívül rossz látószőgű izék amiket a legtöbb olcsó gépbe nyomnak nem tetszenek. Válaszidő nem számít, játszani nem akarok rajta, csak szép színei, jó látószöge, jó feketéje legyen. (VA panel??)
3. Na és itt kezdődnek a hülye igények: főleg olcsó gépekre jellemző hogy nem lehet őket normálisan szétszedni (nincs ajtó, egyben van az egész aljuk). Nekem viszont van egy asztali gépből kiöregedett 90GB-os SSD-m amit ez a leendő notebook megkapna. Nem kell hogy üres hely legyen benne, a HDD kijöhet, csak komoly hajhullás nélkül megoldható legyen a csere.
4. Billentyűzetvilágítás + magyar billentyűzet.

A gáz ott van az egészben hogy mivel alapvetően egy gyenge hardverrel szerelt gépet szeretnék alapnak mondható igényekhez, így a rá szánt összeg sem lenne sok. Kb. 130 ezer Ft lenne a plafon, de minél olcsóbb annál jobb. Tudom hogy ez "kevés", de olyan hardver ami elég lenne nekem simán kapható 100e Ft alatt, ahhoz képest az extrákért így ráfizetnék legalább 30e Ft-ot. Sajnos a feature-ek amik nekem kellenek (bill. világítás, jó kijelző) valamilyen számomra érthetetlen okból jellemzően csak sok kategóriával feljebb érhetőek el.

Létezik ilyen gép egyáltalán? :F

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#96927) Tikakukac válasza Tyrel (#96926) üzenetére


Tikakukac
titán

Nézegetheted a notikat de később sem lesz ilyen, most sincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96928) dredbiro válasza dredbiro (#96925) üzenetére


dredbiro
senior tag

Akkor vegyük sorba
1 minél hamarabb
2 60 ezer Huf max
3 iskola , tervezés
4. nem játszanék vele
5 mindegy
6 heti egy- két alkalom, nem vinném magammal utazás közben
7 nem feltétel
8 minimum 200 GB HDD , 4GB ram , optikai meghajtó kell
9 ninics
10 mindegy

Válaszokat előre is köszönöm :R

Good hunting,STALKER !

(#96929) Tyrel válasza Tikakukac (#96927) üzenetére


Tyrel
őstag

És ha a bill. világításról lemondanék, létezik olyan olcsóbb árfekvésű gép aminek legalább a kijelzője normális? :F Meg az se lenne hátrány ha nem csuklana-nyeklene mint valami über-gagyi kínai ipari hulladék, lehetne gépelni a billentyűzetén (jó nyomáspont) és hasonlók.

Egyáltalán nem kell nekem erős gép, viszont a "csomagolás / körítés" minél jobb kellene hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#96930) Tikakukac válasza Tyrel (#96929) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem nyert sajnos ha új gép ennyiből erősen szemét lesz.

Nem is mutatom neked milyen az az IPS is ami 300k+-os gépeknek van olykor, lőttem egy olyat most, hogy felsírtunk kollegákkal.

dredbiro: W500 most van aprón SSD-vel 59k-ért csapd le.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96931) dredbiro válasza Tikakukac (#96930) üzenetére


dredbiro
senior tag

1 van apron ssdvel de az 72 nem 59. küldj linket pls :B

Good hunting,STALKER !

(#96932) Chaser válasza Tyrel (#96926) üzenetére


Chaser
titán

A gond ott van, hogy a piac szabja az árakat, nem pedig mi:) Amit szeretnél kb 200k-tól kezdődik windows nélkül. Illetve itt jön be az unalomig ismételt ennyiért viszont kapsz frankó használt üzletit garanciával történet. Pl E6520, bill világítás, korrekt billzet, elviselhető panel ha HD+ v FHD felbontású.
A számodra értetetlen dolgok neve a piacon prémium kategória. Ha mindenbe 100k-ért is jó billzet és szép panel kerülne, korrekt házban, mit adnának el 3-500k-ért?:)

szerk: dredbiro Sztem T500 is jó neked. Egyik srác is cadra használja. De van 55-ért is, alfa156-ot keresd apróknál. Röccmentes élethez azért egy ssd nem árt.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96933) Tikakukac válasza dredbiro (#96931) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy szokásos aprós buzulgatás. Nem azért, de nekem anno majdnem ezért járt egy figyelmeztetés, mert ilyen nincs a cím és az ár nem arra a termékre vonatkozik. Pedig én csak ramot írtam és nem konkrétan hanem akár azzal is szöveggel.

Hát igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96934) dredbiro válasza Tikakukac (#96933) üzenetére


dredbiro
senior tag

igen, az, beugratós szöveg, csak meg kell tanulni olvasni :) köszi szépen :R

Chaser neked is :R

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#96935) Tyrel válasza Chaser (#96932) üzenetére


Tyrel
őstag

De ez nettó hülyeség, menjenek a gyártók a jó francba. :W

A magasabb árkategória legyen attól drága hogy van benne egy i7, erős dedikált videokártya, 8+ GB memóra, SSD, nagyon nagy kijelző felbontás, menő külső (pl. bőr borítás vagy világítós motorháztetőt imitáló fedlap) stb.

Attól hogy egy gépben alapvetően olcsó hardver van, miért nem lehet neki normális billentyűzete és egy nem nézhetetlenül rossz kijelzője? Ennek a kettőnek szerintem marhára nem kéne kapcsolatban lenniük, a külcsín és a belbecs fejlődhetne / járhatna külön utakon.

A prémium kategória kijelzői sajnos nekem is ismerősek, a céges gépem egy E5430 és ebben is rettenet panel van. Fakó is, meg annyira rossz a látószöge hogy gyakorlatilag nem lehet olyan szögből nézni hogy jó legyen. Vagy az alján torzulnak a színek vagy a tetején... És ez anno 300+ gurigába fájt a cégnek. Nevetséges...
De legalább a billentyűzet jó... :U

Visszatérve a piacra, a hatalmas agyukkal nem azt érik el hogy majd a 130 ezres helyett veszek egy 200 ezres notebookot hanem azt hogy egyáltalán nem veszek. Nem tudom ők ezzel hogyan járnak jobban, de nyomják csak tovább a hulladékot... :W

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#96936) Tikakukac válasza Tyrel (#96935) üzenetére


Tikakukac
titán

Venni fogsz, mert venned kell. Ez olyan, mint a kenyér. Emelhetik mert úgyis kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96937) Tyrel válasza Tikakukac (#96936) üzenetére


Tyrel
őstag

Nem "kell", van 2 asztali gép is, a notebook csupán kényelmi okokból váltotta volna ki az egyiket, de nem nélkülözhetetlen kellék.

Egy egészséges piac arról szól hogy a keresletet követi/kiszolgálja a kínálat. Ha ezt nem teszik nem lesz üzlet, részemről ez ennyire egyszerű. Az hogy bemegyek az üzletbe kis kék gömböt venni, majd kisétálok onnan egy nagy piros kockával, az nálam nem játszik. Vagy van ami kell, vagy mehetnek messzire. :N

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#96938) Tikakukac válasza Tyrel (#96937) üzenetére


Tikakukac
titán

2 asztali, amiből egyet sem tudsz vinni utazáshoz sem semmi máshoz amire noti kell. Most még nem, de ha igen akkor fogva vagy.

Nekem sincs saját notim, de én megtehetem azt, hogy amit eladok azt használom egy ideig. Aki nem az szív bezony meg vásárol.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96939) Chaser válasza dredbiro (#96934) üzenetére


Chaser
titán

Itt nem találtam, webshopjukban fenn van.

Tyrel Az erősebb hw eleve feláras, tiszta sor. Na de egy panelen kaszálnak rengeteget. Billzet világítást ugye minden proli gépbe nem rakunk. Kaszáljunk azon is. Az E5x széria nem prémium, az régen az xps vonal volt náluk multimédia vonalon, most nem tudom van-e. De munkagépek, nem rosszak. E6xxx széria azért összességét tekintve már tényleg prémium érzést ad, pl 6520 jó kis dög. Ezek a gépek elérhetőek több fajta panellel, fhd kell? Meg kell fizetni. Te lehet nem veszel, 100 másik ember meg vesz, így járnak jól. Azt ne felejtsd el mo. egy nagyon pici pont a térképen, a gyártók összbevételének talán 1%-át sem teszi ki amit itt adnak el. Ha a fentebb említett dellt nézzük, értelmes országban konfigolhatod hw-től kezdve garancián át mi kell neked, itt örülj hogy lehet kapni. Ellenben itt alapból 3 év garral adják.
130k az annyira kevés notebookban, hogy egyáltalán épkézláb gép is kevés van annyiért, ebbe windows és extrák sehol nem férnek bele. Sajnos nem nettó hülyeség, a világ mobilizálódik egyre jobban, a gyártók diktálnak. Most kezdjük azt megérni, hogy egyáltalán előfordul fhd kijelzős gép 150k alatt, fhd ips meg 200 alatt. Még tavaly is csodaszámba ment volna az ilyen. Egy macbook az már eléggé prémium, gar is nevetséges 1 év jár alapból, na de usánkában lesz@rják a 4-500k-t. Itt meg negyedannyiért is - jogosan - lenne elvárásunk, nem a mi pénztárcánkhoz gyártják a gépeket, csak ennyi:)

szerk: Ha globálisan nézed a történetet mindjárt nem vagy fenn a plafonon:D Gazdaságilag fejlettebb - de szépen mondtam:D - országokban 100k-s notebook kategória olyan mint itt az 5k-s telefon. Használod 1 évig, megunod vagy úgyis behal, veszel másikat. A német leselejtezésekre itthon már egész szép számban épülnek üzletek.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96940) Rexton


Rexton
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek:

(1) Szeptember elején.
(2) Nagyon maximum 450.000 Ft, nem baj ha ennél olcsóbb!
(3) Játék, programozás, ilyesmi.
(4) Legújabb játékok teljes grafikán futtatása FHD-ben.
(5) Matt, IPS.
(6) Lesz hordozva eleget, de nem zavar ha 5 kilós nagy batár.
(7) Úgyis magam teszem rá, úgyhogy nem fontos, hogy legyen rajta előre.
(8) Nem kell gyárilag SSD bele, azt úgyis teszek én bele. A HDD legyen 7200-as, optikai meghajtó megléte előny, de hiánya nem nagy hátrány. Memória elég, ha gyárilag 8GB, úgy is bővítve lesz.
(9) Csakis 980m-el szerelt kell, alatta nem, i7-es procival.
(10) Nem lényeges, lehet új is, és használt is, ha szép állapotban van.

Továbbá, amit kinéztem magamnak, az egy Eurocom M5 Pro. Erről hátha van valakinek véleménye, azt szívesen meghallgatnám. Teszteket olvastam róla. Az érdekelne, hogy a Magyarországra való szállítással számolnak-e fel vámot, vagy egyéb felárat, mert a honlapjukon, ha csak simán Europe-t pipálom ki, akkor nem ír. De pl. Németországnak van külön opciója, oda viszont ír, elég sokat.
http://www.eurocom.com/ec/configure(1,257,0)ec Itt lehet megtekinteni, a Currencyt előtte be kell EUR-ra állítani, akkor fognak megjelenni az Európai szállítási cuccok.

Szerk.:Asus G751-et hanyagolnám, mert ha minden igaz nem lehet kivenni az aksiját, ami nekem fontos lenne.

Előre is Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#96941) Tyrel válasza Chaser (#96939) üzenetére


Tyrel
őstag

Ahhoz a hw-hez ami nekem elég adhatnak Windows 8.1 with Bing-et is, ami ingyenes. A kijelző meg egyáltalán nem kellene nekem hogy FHD legyen, szokványos 15,6"-on annak értelmét se nagyon látom... de a képminősége ettől még lehetne jó.

Az hogy a gyártók mit akarnak nekem eladni meg mi az ami nekem kell az két külön dolog, és azon kevés vásárlók közé tartozok akik nem hagyják befolyásolni magukat. Gyakran előhözott autós párhuzammal / példával élve, pl. az új verdákban ezrével nyomák az érintőkijelzőt. Hogy ezek köz- és balesetveszélyesek az nem érdekel senkit, viszik mer' mindenben ez van és ez a menő. Én még ha meg tudnám fizetni akkor se kéne.

Egyszer majd lesz olyan notebook ami megfelel, vagy talán idővel leamortizálják ezt a céges vasat és megkapom bagóért... mindegy igazából, ami nem tetszik azt úgy se fogják rámerőltetni, sietni meg nem sietek sehová...

Turenkarn

(#96942) Chaser válasza Rexton (#96940) üzenetére


Chaser
titán

Amit hozzá tudok szólni: vám sehol nem lesz rá, it termékre nincs. Áfa eu-n kívüli országból 27%, eu-n belül 0%. Ha kinnről veszed a gépet nézheted úgyis, hogy garancia nincs. Feltételezem ki kell küldeni gond esetén, ami eleve kisebb vagyon. De nem tudsz senkinél asztalt verni itthon, sztem azért ezt gondold át. Gondolom csak nem forrasztották abba az asusba az akkut, meg lehet azt oldani. Egyébként nem értem mért vennéd ki. Hosszabb élettartam miatt? Ilyen árkategóriás gépnél számít ha két év múlva venni kell egy új akkut? Vagy nem értem.

szerk: Tyrel Továbbra is az van, nem mi vagyunk a célközönség és nem mi diktálunk, ha nem tetszik nem, de akkor is ez van:) Van olyan notebook most is ami megfelel az elvárásaidnak, használt üzletiben. A hd tn=sz@r minőségű panel, gyártótól függetlenül. Ha lenne is szép belőle hidd el nem 130k-s gépekbe raknák, de nincs. Régi 16:10-es 1280x800-as panelek is köröket vernek rájuk, de még 1-2 4:3-as 1024-es is.

szerk: Tudtommal tablethez jár csak w8 ingyen, 8" alatt, egyrészt a bt platform miatt, másrészt meg hogy elmondhassák mennyire fogynak a wines tabletek, nem jófejségből.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96943) Tikakukac válasza Tyrel (#96941) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a win azért jár, mert az Intel és MS összebútoroztak, hogy menjenek a BT procik.

Én úgy 3-4 éve keresek olyan notit amit valóban megvennék. Kb az összes gépet ki is próbálhattam, egyikért sem adtam volna pénzt. Tippelj mikor lesz gépem így nekem vagy neked :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96944) Khelben válasza Rexton (#96940) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs olyan gép, amiben nem cserélhető az akku. A kérdés az, hogy tudod-e házilag cserélni, mert kívülről hozzáférsz, vagy le kell szedni a gép hátlapját. De mindegyikben cserélhető. A külföldi rendelés hátulütőit meg elmondta a kolléga alant.

Legújabb játékok teljes grafikán futtatása FHD-ben. - itt meg ugye le is dőlt az egész, mert ilyen notebook nincs. Az I7+980M is megfekszik GTA5 vagy Witcher3 alatt fullon.

[ Szerkesztve ]

(#96945) Rexton válasza Chaser (#96942) üzenetére


Rexton
tag

Igen, akku élettartama az egyik lényeg, és elvileg nem lehet annál a modellnél kivenni. Mivel aksiról keveset volna használva, ezért tartom hülyeségnek, ha kéne, akkor egyértelmű, hogy nem lenne probléma. (cipelve lesz/lenne sokat, ami miatt lényeges, hogy laptop). + ölben is lesz eleget használva, így ott néhány kiló mínusz csak előny. (Ja és köszi a válaszodat!)

Szerk.: Plusz, ha valami olyasmi adódik, hogy ki kellene venni az aksit, mert csak úgy tudom megoldani, akkor nem tudnék mit kezdeni vele.

[ Szerkesztve ]

(#96946) Rexton válasza Khelben (#96944) üzenetére


Rexton
tag

Igen, ha házilag akarnám kivenni, akkor ugrik a gari, viszont ha be kell tenni, meg ki kell venni, akkor mindig elugrok egy szervizbe, hogy csinálják meg?(Nem mellesleg az se biztos, hogy ott megcsinálják)(És neked is köszönöm a válaszodat!)

(#96947) Chaser válasza Rexton (#96945) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen gépet ne akarj hordozni, nem arra vannak kitalálva. És nem is arra, hogy napi szinten ki-be dobáld az akkut. Ölben ilyen gépet meg végképp felejts el, lábadról a szőrt is leégeti:) Egy 3kg-os gépet már én is bőven megérzek, aztán nem 60kg vagyok.

szerk: Ha kinnről rendelsz garid kb eleve nincs, indulj ki ebből. Vegyél egy keveset használt munkaállomást ha van pénz, azon se fogsz fullon játszani mindent, máson se, de az bírja a strapát és még rendes garancia is lesz.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96948) gy-daniel


gy-daniel
tag

Sziasztok!

13-14" körüli gépeket nézegetem, és persze olvasgatom itt a hsz-eket. Kérdésem, h http://ipon.hu/webshop/product/asus_p452la_wo0059d/1151507 ez ugyanolyan gagyi, mint a többi 200k alatti ebben a méretben?

(#96949) Rexton válasza Chaser (#96947) üzenetére


Rexton
tag

Hát mivel elég sokat lesz úgy használva, ezért nem felejtem el :D, eddig is az összes gépem így volt használva, egyikkel se volt bajom.

(#96950) Khelben válasza Rexton (#96946) üzenetére


Khelben
nagyúr

De miért kellene ki-be rakosgatni egy akkut? 2-3 év alatt mindenképp meghal (értsd: elveszti a kapacitás legalább felét), ha selyemágyon tartod, akkor is. Ezt be kell kalkulálni fenntartási költségnek.

(#96948) gy-daniel : igen, pont olyan. 200 alatt csak használtan kapsz 13-14-es normális gépet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.