Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#96601) glspeter1 válasza Khelben (#96548) üzenetére


glspeter1
őstag

És erről HP-ról mik a vélemények?
Csak mert ez még beleférne árban is és tetszik is.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#96602) kiwistar


kiwistar
újonc

Sziasztok!

Mostanság szeretném cserélni Lenovo IdeaPad Z580-as gépemet (fater megörökli a tervek szerint) és az alábbi, nem túl egyszerű igényeknek kellene megfelelni. Alapvetően elégedett voltam ezzel a géppel, ezért márkán belül nézelődtem, de az Y50-70-ről sok rossz tapasztalatot hallottam, így inkább megkérdezném, hogy mit tudtok ajánlani.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Néhány héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 300k
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Mindenes (suli, játék, filmezés, programozás időnként).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
LoL, Diablo III, Hearthstone, ezeket vigye stabilan a natív felbontáson közepes grafika mellett. Elvétve újabb játékok is, itt alacsonyabb felbontás és részletesség is OK, csak legyen stabil. (kb. 840M-re vagy 940M-re tippelném a videókártyát)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"-15,6", lehetőleg matt, 1600x900 vagy 1920x1080 felbontással.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten lenne hordozva, utazás közben havonta vagy ritkábban használnám, lehetőleg 2-2,5 kg legyen max.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy, csak Win7/8 menjen rá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
240GB SSD (vagy HDD + 120GB SSD ha van M.2/Optibay), 8GB RAM, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI legyen, illetve normál használat mellett (böngészés, filmezés) min. 5-6 órás akkuidő preferált.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Alapvetően új, jobb anyaghasználatú / üzleti gépek közül lehet használt is, ha van olyan egyáltalán, ami ezeknek az igényeknek meg tud felelni és garanciális még legalább 2 évig.

Köszi előre is.

(#96603) Mr.Csizmás válasza szabonagyur (#96600) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

war thunder, il-2 1946, semmi komolyabb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#96604) szabonagyur válasza Mr.Csizmás (#96603) üzenetére


szabonagyur
félisten

Még mindig az írt gép ami kell neked, de utóbbi játék nem tudom megy e Win7/win8 alatt.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#96605) Mr.Csizmás válasza szabonagyur (#96604) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt már megoldjuk :D :R

Asus X555, HP Pavilion 15-P250NH?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#96606) szabonagyur válasza Mr.Csizmás (#96605) üzenetére


szabonagyur
félisten

DELL 3542

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#96607) Khelben válasza gyomorHD (#96598) üzenetére


Khelben
nagyúr

Semmit nem jelent, teljesen felesleges pénzkidobás.

(#96597) tzsolesz : látom, nálatok is dilettánsok intézik a gépbeszerzést, mint nálunk.

(#96602) kiwistar : üzleti gépekben nincs 840M szintű vga, a legerősebb talán a 8750m. 300k körül kapsz ilyen HP Probook 650-et, ami egy elég jó középkategóriás üzleti gép. Ez kibírja a napi hordozást és a többórás használatot.

[ Szerkesztve ]

(#96608) szabonagyur válasza kiwistar (#96602) üzenetére


szabonagyur
félisten

5-6 óra akksi időt felezd meg inkább ;)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#96609) oxalisz válasza hyperspace (#96586) üzenetére


oxalisz
tag

Itt is lehet:
[link]

[ Szerkesztve ]

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#96610) Chaser válasza szabonagyur (#96608) üzenetére


Chaser
titán

Új gépekben már annyira kis akku van? 8570p is elment ennyit 6 cellás 50Wh körüli akkuval, persze nem fhd filmekkel. A T500-am is elmegy 5 órát 9 cellás akkuval, és mai hw-ek azért lényegesen kevesebbet esznek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96611) QwErTy42 válasza Chaser (#96610) üzenetére


QwErTy42
addikt

100-200 rongyig pár példa: X-es Asusok és elég sok E szériás Acer, no meg nem egy, kettő Dell Inspiron ilyen nevetséges 28-30 Wh-s akksikkal kaphatók. Acer mentségére legyen, hogy ott vannak olyan típusok, amik 58 Wh-s teleppel kaphatóak. HP-ra a 40 Wh a jellemző.
Nem ritka a 2-3 cellás akksi. A 4-6 cellás 50 Wh-s telepeseket úgy kell lassan már vadászni.
A gyártók ezen spórolnak, illetve így tudnak könnyebb és vékonyabb notit letenni az asztalra.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#96612) szabonagyur válasza Chaser (#96610) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az egy dolog, hogy mai hardver.... de inkább U-s procival, filmezéssel talán kibírja 1-1 gép, amúgy nem sok.

Amúgy igen akksik is kicsik a súly miatt, minőségben is olyan amilyen..

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#96613) Pano


Pano
addikt

Egy utolsó segítséget szeretnék kérni :) Legalábbis remélhetőleg :D

Mekkora a teljesítménykülönbség van (vagy lenne) a következő variációk között.

Notebook esetén, ez [link]

Ehhez képest asztali PC-ben:
Intel i3-4170
4GB 1600 Mhz
Intel HD-val.

Az órajel evidens, hogy nagyobb az asztali esetében, de mondjuk mindennapi használat közben (internet, irodai meló, film nézés full hd monitoron), valamint hosszabb távon mekkora a difi? Ja igen, mindkettő esetében SSD lenne alattuk.

Ugyanis azon gondolkozom, hogy nem veszem meg mondjuk a full hd IPS paneles verziót a dell-ből, hanem a fentebb linkeltet + egy nagyobb full hd moncsit + 4 giga ramot.
Amikor ritkán mobilizálni fogom, arra meg elég a HD felbontás és nagyjából ugyan ott vagyok árban, de egy korrekt monitorral.
Viszont ha az asztali bizonyulna jóval jobbnak, akkor.. azt nem fejtem ki, hosszú lenne, meg nem is ide illik hogy a mobilitást akkor hogyan hidalnám át:D

[ Szerkesztve ]

(#96614) szabonagyur válasza Pano (#96613) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nehéz a kérdés....

Ha a jövőt nézed akkor mindenképp az asztali erősebb hiszen ott mellé raksz egy 750Ti vagy HD7790 kártyát és gyakorlatban egész sok mindennel, egész jó minőségben tudsz játszani.

Ha CSAK netezésről van szó akkor SSD-vel talán egy szinten lehet említeni őket, bár az asztali CPU még kicsit erősebb is, de a laptopon is menne.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#96615) Khelben válasza Pano (#96613) üzenetére


Khelben
nagyúr

A mobilitás mindig kompromisszum, ezért mondjuk mindenkinek, hogy ha halvány esély van asztalira, akkor mindenképp azt kell venni és nem notebookot.

(#96616) tzsolesz válasza Khelben (#96607) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nálunk inkább a pénzszűke a meghatározó sajnos..... :(((

(#96617) bepken válasza Khelben (#96593) üzenetére


bepken
veterán

az a baj, hogy ugyanez mondható el a Dell 3543-ról is... ugyanúgy TN panel van abban is. mondjuk most megnéztem élőben a HP-t, tényleg nem üt nagyot a kijelző. szóval franc se tudja.... az a baj, hogy 200k már tényleg a plafon, a héten pedig meg kell vegyem. esetleg újabb alternatíva? :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#96619) kiwistar válasza Khelben (#96607) üzenetére


kiwistar
újonc

(#96607) Khelben: Köszi, félreérthetően írtam kicsit, szóval alapvetően üzleti gépet csak használtan vennék, mert akkor férhet bele ebbe az árkategóriába az igények mellett. pl. az általad ajánlott gépnél is az SSD bővítéssel és a +4GB rammal már bőven a keret felett lennék.

Újonnan jöhet bármi, ami belefér, nyilván így inkább a konzumer kategória lesz a befutó, hacsak nem fut be valami jó deal. (alfa156 gépeit nézegettem pl. de most éppen nem láttam nála se olyat, ami megfelelne)

(#96608) szabonagyur: Cégnél nyüstölt Dell Latitude E5440-emből indultam ki, ami gond nélkül elmegy 6 órát 1600x900-ban, illetve fénykorában a Z580 is ment 3 órát, az meg nem ma volt már. Valóban az 5-6 óra talán kicsit sok erősebb HW mellett, FHD felbontással, de azért 4-4,5 órával már elégedett lennék.

[ Szerkesztve ]

(#96620) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Laptop vasarlas elott allok. A maximum 200 000Ft amit raszanok. Nem vagyok kepben ezekkel az uj i3, i5, i7-es es AMD procikkal es a videokartyakkal sem. 8GB memoria az alap, hogy kell. Szokasos napi hasznalat + kis jatek (kiprobalnam szivesen a gta5-ot egy sajat gepen!) lattam most a 820-940ig szamozott geforce kartyak mennek a laposokba, 2-4GB memoriaval. AMD reszerol mik az alternativak? Valamelyik fullhd felbontasu kijelzovel szerelt. Nagy a kulonbseg a 13xx7xx-es felbontas es a full hd kozt egy 15colos megjeleniton? Nem vagyok egyik nagy gyarto partfogoja sem. Johet akarmi!
Ha nem is konkret tipust irtok segitsegnek hanem csak hogy mire figyeljek, mi mire eleg nekem az is jo! Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#96621) Khelben válasza KD6-3.7 (#96620) üzenetére


Khelben
nagyúr

FullHD játékra alkamas gépek 300 körül vannak. 200-ból 1366x768 és közepes részletesség jön ki. AMD dolgok nem túl ajánlottak jelenleg, gyengébbek, mint az azonos árú Nvidia és/vagy többet fogyasztanak, jobban melegednek.
Természetesen van különbség hd és fullhd között, főleg, ha a fullhd panel ips is, 200k alatt a Dell 5558 tud ilyet, de az abban lévő vga (920M) nem alkalmas a GTA5-re.
200k-ért játékra jelenleg a Dell 3543 az ajánlott 840M-mel.

(#96622) Borisz76 válasza KD6-3.7 (#96620) üzenetére


Borisz76
veterán

Laposok VGA összehasonlító táblázata.

Ha már játszanál is rajta....akkor ez segíthet a döntésben.

Minimum 840M vagy erősebb VGA kell !

Mod : Látom meg is előztek :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96623) bepken válasza bepken (#96617) üzenetére


bepken
veterán

na akkor még egy dolgot megpróbálok. ha a használt kínálatot is belevesszük a buliba, akkor mennyivel vagyok bentebb?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#96624) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Mennyibe fáj most egy net, Office, filmnézésre alkalmas laptop(esetleg kisebb igényű játékokra, de ez nem lényeges)?

(#96625) Pano válasza szabonagyur (#96614) üzenetére


Pano
addikt

Köszi.

@Khelben: neked is köszi :)

(#96626) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A héten
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200k (esetleg 230-ig elmehetünk)
(3) Felhasználás? SQL, Excel és játék (Anarchy Online főként, néha egy kis HoMM3 :) )
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazásra nem. Lakásban való cirkálásra.
(7) Operációs rendszer? Rendelkezek Win7 licensszel
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?Memóriából van egy 4 GB modulom elfekvőben. Van egy SSD-m is. Optibay-t szeretnék, mert a DVD meghajtóval semmit se kezdenék. Akár a gyárit átrakni az optibay-be.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)Kamera valószínűleg alap, de ha nem, akkor kell. Processzorban legalább i5-ben gondolkodnék a nagy Excel-ek miatt :(
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új kellene, mert a használtakban elég sokat csalódtam.

Mess with the best / Die like the rest

(#96627) Pano válasza Pano (#96625) üzenetére


Pano
addikt

Ja azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy most jelenleg egy AMD athlon 2 X4-es 3 GHz-es, 5 éves géppel tolom, 4 giga rammal és ssd-vel, aztán gyorsaságra ez elég.
Azért kérdeztem a notit.

[ Szerkesztve ]

(#96628) Boudicca


Boudicca
csendes tag

Sziasztok!

Másodgépnek szeretnék 50-60k körül használt laptopot venni. A paraméterek:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Legkésőbb szeptemberig.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
50-60k körül.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Kizárólag irodai munkára, netezésre, filmezésre.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Arra ott a PC :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"-15,6", matt, a többi nem lényeg.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Kimondottan hurcibálásra kellene.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7 vagy 8.1 lenne jó, Win10-re frissítést sem kizárva.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Elég a HDD, abból sem kell túl nagy, úgyis külső vinyóra pakolok mindent. Arra, amire nekem kell, sztem 4GB RAM memóriánál sem kell több. Optikai meghajtó jól jönne, de megvagyok nélküle is.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Kimondottan használt üzletiben gondolkodom.

Elsősorban a Lenovo Thinkpad T-szériáját, ezen belül is a T400/500-asokat, T410-eseket nézegettem (árban ezek férnének be a keretbe) a laptopsystem.hu-n. Főleg ezekkel kapcsolatban szeretnék kis fejtágítást kérni: a fentiek alapján megéri-e, van-e jelentősebb különbség a széria egyes modelljei között, mire figyeljek, és általában: melyiket (vagy ezek helyett mit) ajánlanátok és hol érdemes beszerezni?

Előre is köszi!

(#96629) szabonagyur válasza IMIIKE1998 (#96624) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dell 3542 van 120 körül i3-al, semmi játékra még jó is.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#96630) randras_83


randras_83
addikt

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség, mivel az MSI laptopom már erősen csere érett.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostantól bármikor
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180k
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Iroda,fotószerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkábban
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD és/vagy HDD, optikai annyira nem izgat, RAM 4-8 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább új, de nem zárkózom el

Köszi :R

https://www.flickr.com/randras83/

(#96631) bepken válasza bepken (#96623) üzenetére


bepken
veterán

Srácok mondjatok valamit légyszi :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#96632) Khelben válasza randras_83 (#96630) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kicsit tegyél hozzá és Dell 5558-at kapsz 200 körül fullhd ips kijelzővel.

(#96626) Louro : HP Probook 650 az M-es cpu miatt.

(#96624) IMIIKE1998 : Ha otthon használod az asztalon, akkor 130 körül egy Dell 3543/5558 vagy Probook 455. Ha napi szinten hordozni is akarod, akkor már vagy használt üzleti, vagy feljebb kell menni, jelenleg 230k a legolcsóbb Probook 650. Ha nem olyan kijelzőt akarsz, amitól elszaladsz, az megint plusz pénz. Ésatöbbi. Tehát a kérdésedre a válasz, hogy attól függ, milyen gépet akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#96633) Louro válasza Khelben (#96632) üzenetére


Louro
őstag

De játékra nem kevés az Intel HD? A Dell 3543-mal szemezek ugyaninnen.

Mess with the best / Die like the rest

(#96634) Khelben válasza Louro (#96633) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 3543-ban U-s cpu van 30%-kal kisebb teljesítménnyel, mint az M-es. Bele fog halni a nagy excel táblákba. És maga a gép sem munkára való, billentyűzete, kijelzője, háza mind belépő szintű.

(#96635) Louro válasza Khelben (#96634) üzenetére


Louro
őstag

Oh köszi az infót. Azt hittem, hogy az U-s jobb, mint az M-es.

Esetleg [link] vagy ez akciósan [link]. Ez már nagyon beteg lenne? Erős a processzora: [link]

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#96636) Khelben válasza Louro (#96635) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyik sem. Hiába erős a processzor, ha nem tudja a gép lehűteni rendesen és állandóan visszaveszi az órajeleket. A másik, hogy ezek a legalja konzumer gépek, minőségük nulla. Nem véletlenül kerülnek annyiba, amennyibe.

(#96637) Louro válasza Khelben (#96636) üzenetére


Louro
őstag

Pedig nézegettem fórumokat és a Asus i7-esről nem írtak rosszakat.

A Probook-kal az a baj, hogy a HD4600-ot kevésnek érzem. Nem csak Excel-re lenne használva a gép. (Bár az idő 60-70%-ban igen :) ), de néha játszogatnék is rajta. Talán a legizzasztóbb a Guild Wars2 lenne.

Mess with the best / Die like the rest

(#96638) Khelben válasza Louro (#96637) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt írtad, a munka a fontosabb. Olyan gép nincs, ami munkára és játékra is egyformán alkalmas. Nem csak a hardvert kell nézni, mert a kijelzőt, a billentyűzetet is használod és a háznak ki kell bírni a hordozást is. Ha napi 8 óra munkára konzumer gépet veszel, az jó eséllyel 1-2 év alatt elkopik. Törnek a műanyagok, kopnak a festések, repednek a zsanérok. És amíg működik, addig is bámulhatod a gagyi kijelzőt és szenvedhetsz a gagyi billentyűzettel.

[ Szerkesztve ]

(#96639) Louro válasza Khelben (#96638) üzenetére


Louro
őstag

Ez nem a céges laptopom lenne. Ez itthoni munkára lenne. Főként PowerPivot-tal lenne izzasztva. Ott a processzort izzasztja folyton. Játéknál nekem nem a legjobb felbontás kell. Most is minden az ultralow-n futtatok :) (Lenovo G580 GT630M-es VGA-val és sajnos B960-as processzorral.)

Mess with the best / Die like the rest

(#96640) Khelben válasza Louro (#96639) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor választhatsz 840M-mel Dell 3543-at, vagy jobb házzal, sokkal jobb kijelzővel de gyengébb vga-val Dell 5558-at. De mindegyikben csak U-s cpu van.

[ Szerkesztve ]

(#96641) Louro válasza Khelben (#96640) üzenetére


Louro
őstag

Köszönöm a türelmed. Megnézem őket és akkor döntök.

(Tényleg köszi. Visszaolvasva elég türelmetlen voltam :( )

Mess with the best / Die like the rest

(#96642) cs_dy


cs_dy
tag

Kedves Khelben!

[link] vagy ez [link]

Ezek a gépek esetleg alkalmasak lehetnek GIS, CAD, Microstation alkalmazásokhoz? Túlmelegedhetnek, ha nem használom napi nyolc órában, hanem csak pár órában?

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#96643) Khelben válasza cs_dy (#96642) üzenetére


Khelben
nagyúr

A HP tud 62 fokos felületi hőmérsékletet is, ami már éget. Az Asus meg 97 fokra képes hűteni a cpu-t terhelés esetén, miközben az órajel 1,2 GHz-re esik vissza. Szerintem egyértelműen nem a válasz a kérdésedre.

(#96644) cs_dy válasza Khelben (#96643) üzenetére


cs_dy
tag

Tapasztalat? Vagy valahol a neten rá lehet ilyenekre találni?

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#96645) Khelben válasza cs_dy (#96644) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#96646) cs_dy válasza Khelben (#96645) üzenetére


cs_dy
tag

:R

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#96647) HateEternal


HateEternal
tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. Barátnőmnek és magamnak is vennénk egy egy új laptopot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy héten belül kb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Páromnak 180k+-5k. Nekem pedig 200-250k ig maximum.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Páromnak egyetemre kellene, ezen kívül photoshop, programozás és illetve, hogy azért kilehessen vele húzni az egyetemet.
Nekem hát főleg játékra, nem full hdba. nem is a legújabb játékok de sose tudni. Nekem is a tartósság a
fontos. (Játékok amik mindig mennek: CS:Go, Dota 2, Warthunder,Payday2)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Hát nagyjából leírtam már a dolgokat, de kb úgy sima hdbe szokott menni a dolog, illetve páromnak a sims pörög.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Páromnak 15.6. Nekem meg igazából mindegy. Lehet nagy is. Panelt tekintve mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hát ez mind a kettőnknek olyan soso, mondjuk játszani nem hiszem, hogy menet közben fogok, de párom akár csinálhat is valamit rajta a buszon, illetve ő az egyetemre is hordaná szerintem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Itt igazából mindegy, de legalább a win7 et minimum támogassa. :)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely tekintetébe kb 500G elég lenne mind a kettőnknek, ramba 4giga minimum, optikai meghajtó meg jó ha van.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Pároméba webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Hát inkább új. De bármit meghallgatunk.

Kinéztünk 1-1 laptopot neki is meg nekem is. Be is linkelem őket és várom a válaszokat, hogy jó-e vagy van e esetleg más alternatíva vagy egy kicsit jobb talán. :) Előre is köszönöm a válaszokat és segítséget.
Páromnak ezt néztük.
Acer Aspire E5-572G

Nekem pedig ezt:
ASUS X550JX
Előre is köszönöm a segítséget. Remélem nem nagyon nyúlta mellé a dolgoknak. Köszönöm, sziasztok.

[ Szerkesztve ]

(#96648) szabonagyur válasza HateEternal (#96647) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

Egyik kinézett gép sem jó.
1. Párodnak: én hurcolásra inkább 13-as gépet néznék HP430 személyében... ha ez nem megfelelő akkor inkább HP450.

2. Neked: Dell 3543 840M-el, koca játékra jó.

Kinézett gépekkel indíthattok saját grillest az egyetemen ;)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#96649) Khelben válasza HateEternal (#96647) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tartósság az ugye nem ennyibe kerül. A garanciaidő végéig jó eséllyel kihúzzák a gépek, de mindenképp olyat érdemes választani, aminek rendes szervize van, ahol nem áll hetekig a gép. 15,6-os gépen nem fog csinálni semmit a buszon, mert ki se tudja nyitni. Oda kisebb kellene, de az meg nincs ennyiért normális kijelzővel. HP Probook 430 van, ami jó gép, csak oda photoshophoz külső monitor kell, mert a kijelzője botrányos.
Párodnak egy fullhd IPS kijelzős Del 5558 kellene, neked meg egy Dell 3543. Ezekre van 3 év megbízható garancia és mindegyik kapható több színben (ezüst, fekete, fehér, kék, piros), ha ez fontos. Sajnos a 200-300k közötti kategória jelenleg kihalt, már ami a játékos gépeket illeti.
A kinézett gépeket felejtsd el. Se a minőségük, se a hűtésük nem alkalmas a ti felhasználásotokra. A boltnak meg ha utánaolvasol neten, akkor lehet találni róla érdekes infókat. Mindig tedd fel magadnak a kérdést, hogy vajon hogy tudják 10-20-30%-kal olcsóbban adni ugyanazt, mint mások...

[ Szerkesztve ]

(#96650) dante105


dante105
újonc

Hello egy kis segítséget szeretnék kérni! Új Nootbokat szeretnék venni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztus elején szeretném megvenni.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
KB 180K

(3) Felhasználás?
Játékra szeretném használni

(5)
Kb 15″-os legyen a kijelző.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Pl.: Far Cry 4, Battlefield 4
Szeretném ha azért nagy részletességgel is zökkenőmentesen mennének.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon ritkán, egyszeri alkalmakkor használnám utazás közben.

(7) Operációs rendszer?
Tudjak rá Windows-t telepíteni.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD: 500 GB körül legyen
SSD nem szükséges.
Optikai meghajtó legyen.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Webkamerát szeretnék.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Ha megoldható szeretnék újat vennék.

A segítséget előre is köszönöm :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.