Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#65501) Zolly444 válasza spiritex (#65498) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Egy másik oldalon úgy találtam hogy win7-el is rendelhető. Egyébként a régi laposokra oké, hogy nem lehet( Nem tudom ez milyen kiadás) De azt hiszem hogy egy 100k-s típusra rámegy a több éves win7.

(#65502) Tikakukac válasza spiritex (#65500) üzenetére


Tikakukac
titán

A látom magam=nem látok a monitorból semmit, nem szürkét, nem mattot, hanem semmit. Olyan szinten pusztul bele a szemem, emiatt is kellett szemüveget cisnáltatnom, pedig -0.1 az nem adna rá okot, csak az erőltetés ugye.

Mások vagyunk ezek szerint, de azt hittem tud a Dell valami csoda fényest :B Akkor marad a mostani.

Zolly444: Hinni a templomban kell. Nem attól lesz win7 kompatibilis a géped, mert cseréltek egy vidkarit benne meg i7 helyett dual-core-os. Attól az még ugyanúgy nem fejleszti ki win7 alá a kernelt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65503) BBéci válasza spiritex (#65500) üzenetére


BBéci
titán

Az összes plazmatévé és a prémium LCD tévék fényes kijelzősek, nem véletlenül. 8 évig használtam fényes kijelzős laptopokat, napi 8-12 órát ültem előttük és sokszor zavart a tükröződés. Múlt péntek óta mattot bámulok és nem bántam meg, jobban tetszik

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65504) spiritex válasza Tikakukac (#65502) üzenetére


spiritex
veterán

A fényes Dell-em egyébként tényleg nagyon jó, mert nem látom benne magam. Nem tudom, hogy azért, mert messze és oldalt van az ablak, vagy azért mert valamit nagyon jól csináltak, de életem eddigi legjobb monitora, pedig csak 50e körül volt. Nem cserélném el erre a céges Eizo-ra az tuti. :)

(#65503) BBéci
"Az összes plazmatévé és a prémium LCD tévék fényes kijelzősek, nem véletlenül...."

Arra utalsz ezzel, hogy azért használják, hogy jobbak legyenek a kontrasztok és szebbek a színek?
Te nem bántad meg, én megbántam az első matt Dell-emet. Hogy békélhet meg az ember azzal, hogy többet lát az ember, mint amit kéne? Hogy van egy zizis réteg plusszban a tartalom és a szeme között? A környezetünket sem egy matt bevonatos szemüvegen keresztül szemléljük... szép is volna! Én ezt nem tudom megszokni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#65505) runner 125 válasza BBéci (#65503) üzenetére


runner 125
nagyúr

A bevonat csak egy dolog, sokkal több műlik a panel technológián.

Előző Latitude-ömben FHD matt kijelző volt, de a mostani retina Mac fényes IPS panel köröket ver rá.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65506) Zolly444 válasza Tikakukac (#65502) üzenetére


Zolly444
aktív tag

És az meggyőzött hogy máshol Win7-elk árulják? :D

(#65507) btudos válasza Rabbitf_24 (#65497) üzenetére


btudos
veterán

Notebookban 200 k alatt normális gépben nem kapsz 4 magot egyébként sem, de a mindennapokban és emellé a dGPU mellé nem is kell erősebb processzor.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65508) Hg3X válasza spiritex (#65498) üzenetére


Hg3X
tag

Á értem. Mondjuk én a fényeset nem tudom szeretni, dehát ízlések és pofonok! :D

Jeff who??

(#65509) Rabbitf_24 válasza btudos (#65507) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm, csak furcsáltam egy kicsit. Manapság a 4 mag a menő, még ha alacsonyabb órajeled is van, nagyobb cache-el. A gép maga gondolom akkor minőségi, nem nagyon voltak vele eddig problémák? Vannak róla itt tapasztalatok?

(#65510) Tikakukac válasza Zolly444 (#65506) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem :N Nyugi egyes helyeken bay-trail alapú gépekre is kiírnak win7-et :K

És attól, hogy felmegy a win7 még nem lesz használható is. Súgom csak halkan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65511) btudos válasza Rabbitf_24 (#65509) üzenetére


btudos
veterán

A legjobban összerakott gép az alsó-középkategóriában. Volt egy bug, hogy beragadt a processzor alacsony órajelen, de már kiadták hozzá a BIOS frissítést. Sokaknak ajánlottuk ezt a gépet, mert nagyon jó az ár/érték aránya, ha beírod a keresőbe, sokat olvashatsz róla.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65512) Rabbitf_24 válasza btudos (#65511) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Gondolom a jelenleg forgalomba levő gépeket már a friss biossal szállítják. Okés, rászűrök. Köszönöm!

(#65513) f4lcon


f4lcon
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
(8) Notebook tömege?
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

Sziasztok, most kellene vennem két egyforma üzleti felhasználásra szánt gépet, bruttó 300.000 forint értékben. Oprendszer nélkül (ha van oprendszer, akkor Win7 Pro vagy Win 8 Pro jöhet csak szóba a VPN miatt)
Előny az SSD, a combos processzor, a 15" körüli képernyőn fullhd felbontás, és a mindenre kiterjedő extra gyors és tökéletes garancia legalább 3 évig.
Ami nem feltétel, az a vga mennyisége, a HDD mérete (128Gb már elég) és 4Gb ram felett bármi jó.
Eddig a Dell E5530 jött szembe 290-300 körül SSD-vel és i7-el.
Más ötlet? Az elkövetkező 3-4 évben ennek mennie kell, nem érünk rá szervizbe vinni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65514) Khelben válasza f4lcon (#65513) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az 5-ös sorozatú Dell inkább kisvállalati gép, neked a 6-os sorozatú lenne jobb, ha komolyan gondolod a feltételeket, amit írtál. Hp elitebook vagy Lenovo Thinkpad még a választási lehetőség. De ezek fullhd felbontással biztosan nem férnek a keretbe. 15,6-on a fullhd mire kell? Mert fotós dolgokon kívül kínszenvedés lesz.

(#65515) btudos válasza Khelben (#65514) üzenetére


btudos
veterán

Baromság. Nagyobb Excel tábláknál pl. a FHD kijelző előnye tagadhatatlan, még a HD+-hoz képest is érezhető különbség van használhatóságban, de ugyanez igaz levelezésnél, ott is sokat ér, hogy sokkal több tartalmat tudok megjeleníteni egy HD kijelzőhöz képest.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65516) f4lcon válasza Khelben (#65514) üzenetére


f4lcon
őstag

napunk nagy részében excel táblákkal dolgozunk (több megásakkal is) ahol nagyon jól jön a "látótér"
plusz mindenkinek van egy legalább (!) 22" monitorja a laptop mellé (nekem konkrétan egy 28-as Samsung) mert kell a felület :) a laptop igazából nem lenne feltétel, de évente kétszer-háromszor össze kell pakolnunk és elmenni ide-oda, amikor sajnos muszáj, hogy vigyük a gépet.
a hatos sorozattal az a probléma, hogy nehezen fér bele SSD-vel 300 alá...
A HP és a Lenovo kidolgozásban, minőségben és garanciában hogyan viszonyul a Dell-hez?
A most a meghalt MSI-m helyett a régi D630-as Latitude-omon dolgozok, legalább 6 éves és ha nem is röccenőmentesen, de szépen teljesít, szinte teljesen karcmentes pedig időközben miután leadtam már területi képviselőnél is volt, szóval tudom értékelni a minőséget és a kidolgozást

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65517) Yany válasza btudos (#65515) üzenetére


Yany
addikt

Fejlesztéshez is elmaradhatatlan a fullhd.

Matt vs. Fényes téma: a panelen legalább annyi múlik, mint a bevonaton. Egy fényes IPS nekem speciel ezerszer inkább kéne, mint a ma kapható matt TN+filmes kijelzők java része, legyen az fullhd, vagy hd.

Ugyanakkor matt és matt között is van különbség. Pl. a Dell U2713H (nem a HM!) monitornak a legjobb felülete van, amit valaha láttam: matt ugyan, de semmi zizi nincs rajta, borzasztóan finom rajzolatúak a pixelek mögötte. Viszont ez egy 180e Ft-os desktop monitor. Két matt noti kijelző között is van felületi különbség. Meg kell őket nézni, mi fér bele.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#65518) lord.lakli válasza spiritex (#65498) üzenetére


lord.lakli
őstag

Irigyellek, hogy pont egy 300e Ft-os eizo színvilága nem tetszik és fakónak találod. A dell u2211H sRGB majd 100%-át fedi - mellesleg IPS-es, de egy 300e Ft-os eizo-nak RGB 96-99%-át illene lefedni, de neked fakó. De szeretnék ilyen cégnél dolgozni, ahol ilyen ócska monitorok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#65519) btudos válasza f4lcon (#65516) üzenetére


btudos
veterán

A support jóval gyengébb mindkét konkurens esetében, a Dell NBD on-site garanciája verhetetlen.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65520) spiritex válasza lord.lakli (#65518) üzenetére


spiritex
veterán

A bevonat az bevonat, bármennyit is fed le egy monitor az sRGB-ből (vagy Adobe RGB-ből), a bevonat az ott van, látom és mattít.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#65521) Tikakukac válasza spiritex (#65520) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, a bevonatoknak az a lényege, hogy legyen hatása :DDD Jelen esetben, hogy egy 250k-s monitorban lévő panel ne azért legyen, hogy a szoba borotválkozó tükreként funkcionáljon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65522) Pocok256


Pocok256
veterán

Én szeretem a fényes kijelzőket akkor most rossz ember vagyok ? :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#65523) btudos válasza Pocok256 (#65522) üzenetére


btudos
veterán

Nem, csak soha nem dolgoztál ablaknak háttal. :P

Részemről mindenki azt szeret amit akar, amíg nekem nem kell fényes kijelzőt bámulnom napi 8+ órában. Az élénkebb színek kevésbé izgatnak munka közben, mint az, hogy semmi ne tükröződjön a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65524) spiritex válasza Tikakukac (#65521) üzenetére


spiritex
veterán

Tudtam, hogy vitát fogok kiváltani, amikor felvetettem a dolgot. Most már tényleg befejezem, de ezt még leírom: nekem nincs szükségem a hatására! Inkább ülök az ablaktól távol (ezt otthon gond nélkül megtehetem!), mint hogy a hatásért felelős bevonatot kelljen néznem.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#65525) Tikakukac válasza spiritex (#65524) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki megteheti, hogy egy 27" moncsit asztalostól és mindenestől úgy rakjon, hogy semmilyen szúrófény ne érje, annak nyilván, én is azt vennék bakker, hülye nem vagyok, ezerszer jobb.

Más kérdés, hogy ilyen kiváltsága, nem sokaknak van, szerintem 1% alatt. Notikban meg ugye értelmes panel, hát, nem sok van. Meg sem merem említeni, hogy a tényleg nívós gépfelhozatalból amit volt alkalmam már nyomogatni még egy sem hozta a környékét sem ennek a szerintem 6 éves ősöreg Dell moncsinak, ami 30% fényerőn kifújja az orrát mindnek, és lehet hozni fényes panelt is, ilyen színek nem lesznek azon sem, matt ide-oda.

Én csak gúnározásnak hívom mikor valaki ide-oda tekergeti a fejét meg le-fel hajtogat, nagyon vicces :P Aki meg van abban a helyzetben, hogy notit is mindig totálisn optimális környezetben tud használni: egészségére, ez egy maroknyi ember mndössze.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65526) Leleményes


Leleményes
tag

Fú kipróbáltam az ablakkal háttal a fényes nyócvanezres écert, hát tényleg borzasztó. Hálistennek pont nem úgy van az asztalom.

(#65527) premete válasza Tikakukac (#65525) üzenetére


premete
veterán

Én csak azt nem értem, akinek akkora háza van, hogy az ablaktól 20 méterre tud ülni, 100+ ezres monitorai vannak, mi a f@xér' 100 ezer alatti laptopot akar venni. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65528) Handball94 válasza premete (#65527) üzenetére


Handball94
aktív tag

Lehet a szomszéd ablakától :DD

(#65529) spiritex válasza premete (#65527) üzenetére


spiritex
veterán

Egy nagyon egyszerű oknál fogva: nem a ház és a méret számít, hanem az elhelyezés. A nappalija kb. 5x5 méteres, tehát nem nagy, egy a lényeg, az ablaka nem a háta mögött van, hanem a négyzet alakú szoba túlsó falán, tehát oldalt. Ennyi a trükk. Semmi sem tükröződik a fényes kijelzőjű Dell S2340L-en!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#65530) Hg3X válasza Handball94 (#65528) üzenetére


Hg3X
tag

:DD :DD :DD :DD

Jeff who??

(#65531) spiritex


spiritex
veterán

Megköszönve a G500-as tippet, akkor kérdezném, hogy ez a Lenovo laptop tud majd működni win7-el?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#65532) Khelben válasza Yany (#65517) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fejlesztéshez is elmaradhatatlan a fullhd.

Ja, csak nem 15,6-on, főleg nem olyan helyen, ahol néha oda kell hívni a kollégát és mutatni valamit a kijelzőn. Ott agyrém, naponta szembesülök ezzel.

(#65533) Handball94 válasza spiritex (#65531) üzenetére


Handball94
aktív tag

Tud.
Vannak mind Win7, mind Win8-hoz driverek. [link]

(#65534) Chaser válasza spiritex (#65531) üzenetére


Chaser
titán

Tud.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65535) Tikakukac válasza Khelben (#65532) üzenetére


Tikakukac
titán

125% betűméret--» Problem solved.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65536) lord.lakli válasza Tikakukac (#65535) üzenetére


lord.lakli
őstag

Hogy jó legyen nem kell win 8.1 hozzá? Az már talán "tud" megfelelően skálázni, nem?

(#65537) spiritex válasza Handball94 (#65533) üzenetére


spiritex
veterán

+ (#65534) Chaser
Köszi!

Lenne még egy kérdésem: ez a 2 év Aqua garancia ez hivatalos gyári garancia vagy nem? Hogy lehetne ezt kideríteni?

(#65538) Chaser
:R

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#65538) Chaser válasza spiritex (#65537) üzenetére


Chaser
titán

Garancia: 2 év
Ez nem aqua gar, ez gyári lenovo.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65539) Tikakukac válasza lord.lakli (#65536) üzenetére


Tikakukac
titán

Dellék most szinte mindenbe FHD-t raknak IPS-el felső ligában, win8-at pedig instant downgradelik win7-re. Semmi probléma nincs, az 1995-ben írt tervezőprogimat széthúzta, de bocsi, az azért már 20 éves ennyi belefér. Minden más flott. Cserébe ha kell esetenként kifér 2 ablak is egymás mellé rendesen és nem kell moncsira terjesztenem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65540) brumi1024 válasza lord.lakli (#65536) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem, nem tud rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#65541) Tikakukac válasza Tikakukac (#65539) üzenetére


Tikakukac
titán

Jha igen, minden létező progit nem néztem meg emberi mivoltom miatt, csak amennyivel mondjuk egy átlagnál picit fentebb élő user talán használ. Ha multiban mindent kell behúzni akkor nem, nem tud skálázni, mert én is tudok pár tervezőiről ami csak natívban megy, mert elszáll a címsáv. De a Win8 sem. Ha kellően sz@rul megírva akkor már a képaránynál behal minden, hiába csak HD felbontásod van.
Megoldás: ha már amúgy is kell a hely, akkor natívra átállít csók a családnak, megoldva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65542) Khelben válasza Tikakukac (#65535) üzenetére


Khelben
nagyúr

Windows alatt? Aligha. Szétesik minden, ha átállítod a betűméretet.

(#65543) Tikakukac válasza Khelben (#65542) üzenetére


Tikakukac
titán

Tehát akkor jól értelmezem, hogy a nálam eddig megfordult FHD-s Win7-el szerelt gépek, valamint a fél évig használt 1920*1200 pixeles natív felbontású HP-m átesett afféle csodatételen és ezért tudtam huzigálni a betűket? Ez mondjuk a Vatikánt lehet érdekelné.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65544) Leleményes válasza Tikakukac (#65543) üzenetére


Leleményes
tag

:DD

(#65545) runner 125 válasza Khelben (#65542) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igaz sokáig nem használtam Win7-tel a FHD E6530-at, de kíváncsi lennék h mire gondolsz, mert szétesés apró jelét sem tapasztaltam.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65546) gzbotii válasza gzbotii (#65469) üzenetére


gzbotii
veterán

Erre valaki?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#65547) Chaser válasza runner 125 (#65545) üzenetére


Chaser
titán

Nálam volt szét esett néha a FHD 6520-as képe. Igaz olyankor ittam előtte pár üveg Heinekent meg némi kísérőt ;] :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65548) Yany válasza Khelben (#65532) üzenetére


Yany
addikt

Ott nem a noti képernyőjét kell nézni. Egy notebook képernyőjére nem állandó környezetekben van szükség. Egy munkahelyen (ahol asztalom és székem van), vagy otthon, ahol szintén adott a környezet, noti mellé is igencsak kell a monitor. Főleg, ha fullhd-t szerető munkát végez az ember.

Magyarul: erre nem az a megoldás, hogy ha már szar a kijelző méret, akkor a felbontás is legyen az, hanem legyen megfelelő monitor. Arra pedig nincs magyarázat, hogy egy ma már 30e Ft körül is beszerezhető MVA paneles 22"-os fullhd monitor nem fér bele a büdzsébe. :) (még mindig melóról beszélünk, nem egyetemista túlélésről)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#65549) Yany válasza Tikakukac (#65539) üzenetére


Yany
addikt

LOL, és ezt offtopicban mellékesen?? :Y Visszakérdezek: a 6540-esek fullhd-val már IPS panelt kapnak? (vagy itt monitorokról volt szó? :B)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#65550) runner 125 válasza Yany (#65549) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amikkel eddig én találkoztam azokban TN volt.

mod.

Szerintem azokra gondolt. 7537 kivételével nem sokban volt/van IPS, s ugye abban is egyik ilyen, másik olyan - nem mind IPS.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.