Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#65301) esetnino válasza spyduck (#65298) üzenetére


esetnino
csendes tag

De látom,csak nem tudom hogy kell nem a téma kérdéssorra válaszolni. Ezért értetlenkedek,mert szerintem az előbb meg egy privát üzenetet írtam,amire gépeltem hogy még sem sikerül.

(#65302) Fortian


Fortian
tag

Sziasztok! Segítségeteket illetve tanácsotokat kérném noti vásárláshoz (szülőknek)!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten bellűl
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
90-100 ezer de nem gond ha kevesebb :D
(3) Felhasználási kör?
netezés,filmnézés,
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
hosszú élettartam
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
minimál 15" a minimum h jól lássák az ősök :D
(8) Notebook tömege?
mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
optikai meghajtó kell,max 500gb,4gb ram
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkamera feltétlen h skype menjen :D
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nemhinném
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
várnék ajánlatokat Bp-n lévő jó boltokról !!
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak és kizárólag új

(#65303) stratova válasza lord.lakli (#65299) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem igen. Persze ezeknek is jelentősen csökken a piaci értéke (>300e -> 80-100e 4 év alatt), de én hibamentesen hajtom az enyémet napi 8-12 órában (az akku. kb 1 órát bír a kezdeti 4,5-höz képest). Viszont szvsz érdemes a még 1-2 év garanciás jó állapotú üzleti gépeket is személyesen megnézni ott is egészen jól mérséklődnek az árak (de én az E5xx0, Probook 6xx0 sem zárkóznék el).
Nagyon nagy valószínűséggel én megveszem a kulis gépet a kisebb hibáival együtt gari nélkül is, ha normális áron kapom meg.
Aztán max. 1-2 év múlva (vagy amikor beadja a kulcsot) elcsábulok vmi A10-es Elitebook 745/755 felé ha nem horror árban adják (mert a koca játék azért kicsit hiányzik és ha az M.2 bővíthetőség sem hibádzik számomra tökéletes lenne).

[ Szerkesztve ]

(#65304) runner 125 válasza icons (#65300) üzenetére


runner 125
nagyúr

Asus N550 most a kategória egyik legjobbja.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65305) yuri90


yuri90
tag

Mit tudtok erről az új 5000-es Dell szériáról?
[link]

(#65306) btudos válasza ExpertEndre (#65283) üzenetére


btudos
veterán

Lesz support is, vagy az felejtős?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65307) runner 125 válasza yuri90 (#65305) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem még a nagykerekben sincs, max előrendelhető, ebből kifolyólag tapasztalat sem sok lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65308) yuri90 válasza runner 125 (#65307) üzenetére


yuri90
tag

Csak azért kérdeztem, mert árban és minőségben elég jónak ígérkezik.

(#65309) Yany


Yany
addikt

M2800-as Precision gépekről tud valaki mesélni valamit? Elsősorban tapasztalatok és a gép létjogosultsága érdekel egy 6540-es géppel összevetve, mert nekem kb. ugyanannak a gépnek tűnik, csak videovezérlőben pro, nem konzumer. A neten is alig találni róla valamit, leginkább csak találgatásokat.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#65310) BBéci


BBéci
titán

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Egy héten belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Irodai munka és full HD filmekkel kapcsolatos műveletek. Játék nulla.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Mindkettő, mert napi 10-14 órát üzemelne.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Később.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6" és matt, de nem kizáró ok a fényes, mivel az előző két laptopomé is olyan volt. Jó lenne full HD, de az nem férne bele a keretösszegbe. Ha minden kötél szakad, 14" is jöhet, legfeljebb veszek mellé egy 21 colos monitort.
(8) Notebook tömege? Mindegy.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Minimum 320 GB és 4 GB, optikai meghajtó szükséges.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI és 4 db USB kell, eSATA és billentyűzet világítás jó lenne.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Legalább i5 a HD filmek miatt.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) [link], [link], [link], [link], [link]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Használt is lehet, de legalább 2 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65311) runner 125 válasza BBéci (#65310) üzenetére


runner 125
nagyúr

Írod, h FHD kijelzőt szeretnél, mégsem olyanokat néztél ki. Ha mégsem olyan fontos, az M5400 ettől függetlenül az egyik legjobb alternatíva lehet, főleg h van benne NGFF foglalat.

15,6"-os FHD kijelzővel az E5530 is remek döntést jelentene, pláne ha figyelembe vesszük a 3 év NBD gart.

Ha, nem is használod ki a dGPU erejét, én simán bevállalnám ilyen felhasználásra is az Asus N550-et. Félmatt, FHD IPS panel van benne, s ezért a pénzért egy nagyon jól összerakott, elegáns, bill. vilgáítással és komoly hardverrel felszerelt gépet kapsz.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65312) BBéci válasza runner 125 (#65311) üzenetére


BBéci
titán

Azt írtam, jó lenne a full HD de nem fér bele a bruttó 200000 forintba, ezért inkább lemondok róla.
Amit 230000-ért linkeltél az ki is esik, annyi pénzem nincs. Ha lenne, akkor is csak DELL-ért adnék annyit.
A linkelt E5530 i3-as procija gyenge, nem szeretnék fél órát várni, míg egy BD50-et mkv-ba csomagol. Tényleg minimum az i5 és nem U, ebből nem engedek.
Semmi szükségem dedikált GPU-ra, azért egy forint felárat nem fizetnék.
A magyar billentyűzet is alapkövetelmény.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65313) Tikakukac válasza BBéci (#65312) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy ez nem asztali, hogy akkor ez kell az nem, az meg megint nem. Vannak csomagok és kész. Mindig van valami ami belövi az egészet, esetedben mondjuk a proci. Mert az kiejt egy kalappal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65314) BBéci válasza Tikakukac (#65313) üzenetére


BBéci
titán

Leginkább Latitude vagy Vostro a szívem vágya, csak jóárasítani kellene. Hétfőn zsebre teszem a rászánt összeget, elindulok egy bevásárló körútra és laptoppal fogok hazajönni.
Azért az i5 3230 nem egy lehetetlen kívánság.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65315) premete válasza BBéci (#65314) üzenetére


premete
veterán

Nem sokkal erősebb egy i5 3230m, mint egy i5 u-s.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65316) Tikakukac válasza BBéci (#65314) üzenetére


Tikakukac
titán

Latitude vagy Vostro

csak jóárasítani kellene

Azért az i5 3230 nem egy lehetetlen kívánság

Így egymás alatt neked is jobban kitűnik talán, hogy nem a Dell a köcsög, hanem neked lesz kicsi a tárcád.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65317) brumi1024 válasza BBéci (#65312) üzenetére


brumi1024
veterán

Nincs olyan jelentős különbség az adott mikroarchitektúrás M i3-ak és az M i5-ök közt, és a te felhasználási szempontodból ez ki is merül a Turbo Boostban. Ez pedig nem okoz fél óra különbséget konvertáláskor, így én nem vetném ez az i3-akat. Jelentős gyorsulást egy i7 HQ/MQ/QM adna a 4 magjával, de az ekkora keretnél nem opció.

(#65318) BBéci válasza Tikakukac (#65316) üzenetére


BBéci
titán

Jóárasítás alatt áfátlanítást értettem. Úgy már beleférnek a 200000-be.

(#65317) brumi1024
Tavaly ősszel találkoztam ennyiért kínált i7-es Vostróval, de elvitték az orrom elől. Akkor döntöttem el, hogy addig használom a meglévő Paviliont, amíg tönkre nem megy. Ez tegnap bekövetkezett.
Nézegettem a notebookcheck tesztjeit, méréseit, azok alapján határoztam el, hogy milyen processzorra van szükségem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65319) Tikakukac válasza BBéci (#65318) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát hajrá :B

Tesztekhez: én is megnéztem anno. Megvettem a gépet a kinézett procival, sőt. 4-5 hónap utána megköszöntem és gép ment eladni, aztán vettem valami olyat ami notiban nincs is. Na ez így most kényelmes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65320) BBéci válasza Tikakukac (#65319) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel nem sokra megyek a" Milyen notebookot vegyek?" topikban. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65321) Tikakukac válasza BBéci (#65320) üzenetére


Tikakukac
titán

Olcsóbbá nem tudjuk tenni a gépeket, jobbá sem. Így marad az ami van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65322) BBéci válasza Tikakukac (#65321) üzenetére


BBéci
titán

Tehát mit vegyek 200000 forintért?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65323) ExpertEndre válasza btudos (#65306) üzenetére


ExpertEndre
tag

Lengyelország 5-7 munkanap mint korábban a Lenovo-nál. Gyakorlati tapasztalat viszont még nem ismert.

(#65324) Tikakukac válasza BBéci (#65322) üzenetére


Tikakukac
titán

E5530 apróról, bő garival FHD-val, i5-el. Ha épp nincs hát na. Anno fél évig kajtattam gépért mire lett. Nem kell megvárni, míg kopogtat a game over hanem előre gondolkodni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65325) BBéci válasza Tikakukac (#65324) üzenetére


BBéci
titán

Valóban az lenne a legjobb, de már több hónapja nem láttam olyat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65326) Chaser válasza BBéci (#65322) üzenetére


Chaser
titán

Ment privát.
Kopogtat a kill over ;] :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65327) Tikakukac válasza BBéci (#65325) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor ugyanilyen valamilyen HP vagy TP? HP-ból azért szoktak lenni bővebben is időnként. De olyan kuszaság a sok szám, hogy azt nem bírom követni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65328) Chaser válasza Tikakukac (#65327) üzenetére


Chaser
titán

Ajánlottam egy ilyet, 2év+ garival 150-ért, hajszálkarc sincs rajta. Ez azért kicsit ütősebb mint az 5530:) 6530-at már mellé tenném.
Elvileg ebbe már van backlit billzet is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65329) runner 125 válasza Chaser (#65328) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez tényleg jó, csak kar h nem FHD vagy HD+.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65330) Chaser válasza runner 125 (#65329) üzenetére


Chaser
titán

Kezicsókolom', Ez HD+:) Alap jellemzésben csak 15.6 LED-et ír, részletes speckóknál a felbontás.
Méret: 15,6 "
Felbontás: 1600x900 WXGA HD+
Típus: LED, Matt
Jellemzők: WVA csillogásmentes

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65331) BBéci válasza runner 125 (#65329) üzenetére


BBéci
titán

Megfelel nekem még az 1280x800 is, olyat használok 5 és fél éve, semmi bajom vele. Filmeket 50 colos plazmatévén, vagy vetítve, vásznon nézek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65332) Leleményes válasza BBéci (#65331) üzenetére


Leleményes
tag

Filmhez kell legkevésbé a nagy felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#65333) BBéci válasza Leleményes (#65332) üzenetére


BBéci
titán

Ezt mire alapozod? Lassan 6 éve 80 %-ban full HD filmeket nézek, néha becsúszik 1-2 720p.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65334) Chaser válasza Leleményes (#65332) üzenetére


Chaser
titán

Pont oda is jó, egy 15.6" HD-nak eleve sokkal kisebb betekintési szögei vannak és fakóbb színei. Én gépen is FHD-t nézek általában, persze nekem se nyomi 15.6 HD paneles gépem van. HD film is sokkal szebb rajta mint egy 15.6 HD panelen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65335) Pe-pe


Pe-pe
tag

Sziasztok

Szeretném kikérni a véleményeteket egy laptopról.
Ami a Lenovo IdePad G505s lenne
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-g505s-59-390297-p207001184/termek-leiras.html#properties

A kérdés leginkább arra vonatkozik hogy az AMD A8 szériája szerintetek jobb mint az Intel i3-asé?

Igazából, net és filmnézésre (HD) kellenem valamint youtue HD videók nézegetésére. Gondolom arra jó.
Amennyien valami játéra fanyarodnék arra használható még ez a gép?

Köszi a válaszokat.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#65336) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm megkért, hogy keressek az anyukájának notebookot, mivel a mostani megadta magát.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Szombatig kellene beszerezni.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?

100.000 Forint, úgy 120.000 Forint, hogyha annyiból lényegesen jobbat lehet vásárolni.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)

Semmi extra nem kell, csak netezésre lenne használva.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?

Nem.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?

Minőség. A könnyen kezelhetőség fontos, illetve hogy minél gyorsabb legyen.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!

Mivel alacsony a keretösszeg, így erre sajnos nem látok reális esélyt. De mivel fontos a gyorsaság, így jó lenne, hogyha SSD nélkül is pörögne azért valamennyire.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?

Szinte sosem lesz cipelve, így jó lenne, hogyha minél nagyobb lenne. Inkább matt kijelzős kellene, de hogyha csak fényes kijelzős van, akkor az is jó lesz.

(8) Notebook tömege?

Mindegy, mivel nem sűrűn lesz cipelve.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?

Nélküle, de hogyha adnak mellé, akkor az nem baj. :)

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?

Mindegy, hogy mekkora a HDD. RAM-ból szerintem netezéshez is kell minimum 4 GB. Optikai meghajtó szükséges.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

Pár alap dolog: Kártyaolvasó, webkamera
Jó lenne, de nem létfontosságú:
- HDMI vagy VGA kimenet
- minimum 2 db USB port, nem fontos, hogy 3.0-s legyen

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?

Nem.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

Én ezt néztem ki, esetleg van valami olcsóbban? :)

Lenovo Essential B590

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

Csak új, minél több garanciával.

Előre is köszönöm már sokadjára a segítségeteket! :)

Üdv.

(#65337) Willie válasza Willie (#65336) üzenetére


Willie
őstag

Esetleg ezek a Lenovo B590 mellett?

HP 255

ASUS X550CA XO153D

ASUS X550CA XO155D

A két ASUS csak színben tér el? Az ASUS notebookok még most sem javasoltak? Ha igen, akkor miért nem ajánlottak?

szerk.: Az összes B590 matt kijelzős?

Ezek is?

Lenovo IdeaPad B590 59-374005

Lenovo Ideapad B590 59-410470

[ Szerkesztve ]

(#65338) Tikakukac válasza Willie (#65337) üzenetére


Tikakukac
titán

Kuka, kuka, kuka. Fogd meg. Mákod van nem marad menet a kezedben. Egyik barátom ma földhöz vagdalta szerintem a gépét, ami még a fémragasztót is képes a műanyag körül eltépni. Na olyan fosos.

B590-et.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65339) Willie válasza Tikakukac (#65338) üzenetére


Willie
őstag

Köszi, de akkor mit? :)

szerk.:

Esetleg ez + egy SSD mellé?

[ Szerkesztve ]

(#65340) Chaser válasza Willie (#65339) üzenetére


Chaser
titán

B590-et, mind matt. De ne celeronosat, tán iponnál 96k volt pár napja a pentiumos, lehet most is akörül van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65341) Hg3X


Hg3X
tag

[link]

Erre valaki?

Jeff who??

(#65342) Chaser válasza Hg3X (#65341) üzenetére


Chaser
titán

14-esben értelmes gépet nem fogsz kapni, hogy windows is legyen benne. Felbontás még jóval többért is csak HD lehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65343) Willie válasza Chaser (#65340) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm! :)

Akkor ezek közül fog kikerülni a befutó! :)

[link]

[link]

[link]

szerk.: Most látom csak, hogy az első és a második ugyanaz. :D

[ Szerkesztve ]

(#65344) Chaser válasza Willie (#65343) üzenetére


Chaser
titán

i3 átlag felhasználásra pénzkidobás. A felárból kijön egy 120-as új SSD.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65345) Hg3X válasza Chaser (#65344) üzenetére


Hg3X
tag

Akkor mit javasolsz mi legyen? A kijelzős résztől most tekintünk el!

Jeff who??

(#65346) Dugos


Dugos
tag

Szép estét!

Eredetileg asztali gépet terveztem venni, kíváncsi vagyok hasonló összegben gondolkodva milyen kompromisszumokat kell kötnöm, ha laptopot veszek. Figyelmen kívül hagyva a hordozhatóság lehetőségét. :U
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? kb. 1 hónapon belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 250.000 +-10 000, és kíváncsi lennék, ha nem elég a keret, mennyivel kellene többet ráfordítanom
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) FullHD film, netezés, néha egy kis játék, archicad
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? igen, gta V-t szeretnék játszani full hd-n élvezhető minőségben
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? is is
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!Igen
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15"-17" (inkább 17), fényes vagy matt mindegy
(8) Notebook tömege? Mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy, de ha van az se baj
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Nagyon jó lenne ha HDD 1TB, 120 GB SSD, és 8 GB RAM beleférne. Optikai meghajtó egyáltalán nem fontos.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Archicad-nek 4 vagy több mag jó.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Ezt találtam, de túl megy az áron. :W Van olcsóbb?
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Újat szeretnék.

Illetve ha nincs benne az SSD, veszek én bele külön, csak akkor jó lenne ha az is beleférne a keretbe. :B

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket. :R

Üdv: Zsombi.

[ Szerkesztve ]

(#65347) Chaser válasza Hg3X (#65345) üzenetére


Chaser
titán

Ha 15-ös is jó B590 celeronnal, mellé még belefér egy win licensz. De jobban jársz ha pentiummal veszed és win licenszt kéz alól, 10-12k-ért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65348) Hg3X válasza Chaser (#65347) üzenetére


Hg3X
tag

Köszi a segítséget! :)

További szép estét!

Jeff who??

(#65349) Hg3X válasza Chaser (#65347) üzenetére


Hg3X
tag

És esetleg használtan ugyanennyiért mit lehetne kapni? Ugyanehhez a felhasználáshoz?

Jeff who??

(#65350) Yany válasza Hg3X (#65349) üzenetére


Yany
addikt

Meg kell nézni, hogy milyen állapotban van, de ha frankó, akkor erre gyúrnék: Dell E5420

Új gépek között fele ilyen jót sem találsz.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.