Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#65851) Tikakukac válasza CTM (#65850) üzenetére


Tikakukac
titán

Takarítás 7k/év és aztán kapsz +1 év garit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65852) Khelben válasza badd (#65849) üzenetére


Khelben
nagyúr

15-ös 17-es nincs ebben az árban. De jól meggondoltad azt az új gépet? Használtból ennyiért sokkal minőségibb gépet kapnál.

(#65853) daniel.orban válasza Khelben (#65852) üzenetére


daniel.orban
csendes tag

Sziasztok!

A Hp proobok 4540s laptopról mi a véleményetek?

http://www.emag.hu/hp-probook-4540s-notebook-intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i3-3110m-2-40ghz-es-processzorral-ivy-bridge-4gb-500gb-amd-radeon-hd-7650m-1gb-linux-f0x27es/pd/DK5SJBBBM/

Mennyivel jobb mint a Toshiba C50/C55 vagy a Lenovo G5XX széria? Ha a billentyűzet nemzetközi, matricázással megoldható a magyar nyelv?
Főleg egyetemre kellene. Elsősorban olyan kell amit nem megy tönkre és legalább 6-7 évig tudom gond nélkül használni. 130-150k körül nézelődöm.

Segítségetek köszönöm!
:)

(#65854) stratova válasza daniel.orban (#65853) üzenetére


stratova
veterán

Hosszú időtartamra inkább itt nézelődnék (pl T420, 8570P).

(#65855) Lincy


Lincy
csendes tag

Sziasztok!

Notebookot vennék, vagyis a vállalat nekem, de nekem kéne kiválasztanom. Legyetek kedvesek segíteni ebben! (Preferált márka: Asus)

1, Egy héten belül
2, 250.000
3, Irodai munka, CAD, minimális játék
4, nem sok játék (semmi extra kívánság)
5, teljesítmény, minőség egyaránt fontos (nem vetnék meg egy minőségi anyagból készültet)
6, Szeretnék mindenképp, de ha egy DVD-s változat helyére külön kell vennem és berakni az sem gond (Persze árban így legyen olcsóbb a laptop, hogy pluszba megvehessem a beépítendő SSD-t)
7, Mérete 17" körül, felbontása vagy FullHd, vagy 1600x900, de az 1080p jobb lenne (nem számít fényes vagy matt)
8, Tömege nem igazán mérvadó,
9, Mindkét lehetőség megoldható
10, 500GB-1TB közötti HDD, az SSD olyan 120 GB körül (szóval csak rendszernek), RAM legyen 8GB körül, optikai meghajtó nem létszükség
11, HDMI kiment fontos
12, Talán a CAD, de i5 alá semmiképp nem adnám a processzort. GPU igényest nem igazán
13, Még nincsenek konkrét darabok...
14, Csak új jöhet szóba

Előre is köszönöm a segítséget!

(#65856) Chaser válasza Tikakukac (#65845) üzenetére


Chaser
titán

Jó ez...a szobában, kinn már nem annyira:)

premete: Az egyik legmegbízhatóbb :K :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65857) badd válasza Khelben (#65852) üzenetére


badd
tag

Nem nekem lesz, akinek meg lesz, ő meg újat szeretne mindenképp.

(#65858) Chaser válasza badd (#65857) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért OS-sel amit kapsz B590. Vagyis OS-t venni kell hozzá de belefér az árba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65859) stratova


stratova
veterán

Azért viccesek ezek a VGA gyártók Nvidia Fermiről húzza le a 3. rókabőrt (GF119 520M, 520MX, 610M [40 nm], 705M [28 nm] ill. GF 117 620M [40 nm], 710M, 720M, 820M [28 nm]) AMD a GCN-es felső háznak ad 3. alkalommal új nevet (7970M, 8970M, R9 M290X).

(#65860) MurdR válasza stratova (#65859) üzenetére


MurdR
veterán

VGA-kat már nagyon jól tudnak nevezgetni, most már drivert kéne megtanulni gyártani az AMD-nek. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#65861) Kbali válasza daniel.orban (#65853) üzenetére


Kbali
nagyúr

A konkrét gép már kifutott modell, a garancia miatt pedig nézd meg, hogy az üzletet milyen székhelyű cég ,melyik országban érvényes jogok alapján intézi.

(#65862) Handball94 válasza daniel.orban (#65853) üzenetére


Handball94
aktív tag

Legutóbbi rendelésem az emagról Romániából érkezett, laptopot nem vennék tőlük.. pont az előző kommentben felvetett probléma miatt.

(#65863) tmximum


tmximum
tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy Laptopot kb 200 és 300 ezer között. Eddig egy nagyon jó Asus-om volt 3gb-ram-mal és egy i3-as procival. (3éves gép) Amire igazából kéne, hogy munkámból adódóan folyamatosan több programot használok egyszerre (pl: excel+chrome sok ablakkal+vlc+torrent stb) valamint két munka között ha játszani vagy filmezni szeretnék, akkor azokat is futtassa el. (legújabb need for speed, far cry 3 stb)

Amit nekem a laptop szalonban ajánlottak az egy ASUS N550JK CN033D laptop
(Intel® Core™ i5-4200H Processzor / 4GB / 500GB / NVIDIA GeForce GTX 850M / Free DOS / Ezüst / Szürke fedlap)
Ez így 229ezer és +10ezerért 8GB Ram lesz benne, valamint +39ezerért meg SSD -t raknak bele (nem találom a típusát).

Azt mondták, hogy ez így egy nagyon gyors és nagyon erős gép lesz.

Vélemény? Ellen javaslat? Más ötlet?
Előre is nagyon köszönök minden segítséget.

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/asus/ASUS_N550JK_CN033D_Intel_Core_i5_4200H_4GB_500GB_NVIDIA_Free_DOS_Ezust_/_Szurke_fedlap_90NB04L1-M00380_12124.html

(#65864) Leleményes válasza tmximum (#65863) üzenetére


Leleményes
tag

SSD-t olcsóbban is meg tudod oldani ha ügyes vagy. Egyébként Best Buy, jövőhéten én is rendelek egyet.

(#65865) tmximum válasza Leleményes (#65864) üzenetére


tmximum
tag

Azt mondták, hogy ez az i5-ös proci megeszi a legtöbb i7-eset reggelire valamint, hogy erősebb i7-est meg nem érdemes venni, mert csak forróbb lesz tőle a gépem, és úgyse tudom kihasználni.

A videokártyáról szintén azt mondták, hogy b***ott erős.

És az SSD-t meg a 8gb-ram ot még extra gyorsítás miatt tennék bele.

Ez így igaz?

(#65866) tmximum válasza tmximum (#65865) üzenetére


tmximum
tag

hogyan tudom olcsóbban megoldani?

(#65867) runner 125 válasza tmximum (#65863) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó döntés, nincs alternatívája ebben az árkategórában.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65868) Roxkex


Roxkex
senior tag

Halihó!
Ezt a laptopot szeretném megvenni majd (feltehetőleg jövőhéten). Ha ,ennek az árát emelik , akkor tudtok hasonló tudású gépet és hasonló áron ?
Előre is köszi mindenkinek ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#65869) runner 125 válasza Roxkex (#65868) üzenetére


runner 125
nagyúr

30-cal többért a fentebb is említett N550.

stratova

A laptop vásárlók 5%-a van tisztában, h melyik dGPU milyen kategóriát képvisel és kb. hol helyezkedik el az előző generációkhoz képest. Az átlag user csak a számoknak hisz, ilyen egyszerű az oka, így lehet eladni több éven át kis túlzással ugyanazt a gpu-t átnevezve.
...és működik a marketing.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65870) ZavaBalazs válasza Roxkex (#65868) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

tudsz, de nem tudom, hogy mennyire ajánlott a bolt, na meg a képen, ha jól látom, angol billes gép van, szóval egy utánanézést biztos megkövetel...
a szalonos árat jövő héten tuti "emelik" 5000-rel, mert ez hétvégi akciós ár, az viszont tuti, hogy a bolt megbízható, és a billentyűzet (meg egyebek) magyar.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#65871) Handball94 válasza tmximum (#65866) üzenetére


Handball94
aktív tag

Magadnak veszel bele, 40k-ért már kapsz egy 256GB-osat, a szalonban gondolom 128as kerülhet ennyibe?!

(#65872) hool válasza tmximum (#65865) üzenetére


hool
aktív tag

azért ez csak nekem necces?
"ez az i5-ös proci megeszi a legtöbb i7-eset reggelire valamint, hogy erősebb i7-est meg nem érdemes venni, mert csak forróbb lesz tőle a gépem, és úgyse tudom kihasználni."

(#65873) Tikakukac válasza hool (#65872) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem csak neked, igen.

Handball94: Kisker árnál nem feltétlen drágább az SSD ott sem. Amire te gondolsz az a bővítőkeretes csomag beszereléssel.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65874) Handball94 válasza Tikakukac (#65873) üzenetére


Handball94
aktív tag

Valóban, de az is megoldható olcsóbban.

(#65875) Tikakukac válasza Handball94 (#65874) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen alapon én meg még olcsóbban megoldom, mert van ismerős nagykerben és olyan áron hozom ki a dolgokat, mint amit te nettóban látsz.
A kisker árakhoz képest nem feltétlen elszállt az SSD ára ott sem. Pont.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65876) brumi1024 válasza hool (#65872) üzenetére


brumi1024
veterán

A második része általában igaz a mondatnak (akinél pedig nem, az nagyon jól tudja hogy nem), az első rész viszont bizonyos esetekben igaz. A nem jól párhuzamosított alkalmazásoknál, ahol csak 1, max két szál terhelt ott ez igaz, egyébként nem kérdés az i7 fölénye. Utóbbira példa: képszerkesztés, videovágás, bizonyos CAD alkalmazások, multiplayer játékok (BF3-4 főleg), bizonyos singleplayer játékok (Watch Dogs), virtualizásás, Android fejlesztés (nagyobb app-ok fordítása és az emulátor ügyesebb a több magon)...

(#65877) j_szilard


j_szilard
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni notebook vásárlásba.
Amit kinéztem:

Lenovo Ideapad B590 59-410470
Lenovo S510P 59-402693

Szerintetek melyik jobb vagy tudtok esetleg mást ami megbízhatóbb, jobb?
Keretem 90e ,jelen esetbe mind a két gép ugyanannyi.
Nem játékra kell!
Netezés,letöltés,film nézés
Ha tudtok jobbat vagy bármilyen tanács lenne örülnék neki,mert a napokba(1-2) tervezem a megvételt.

Köszönöm!

(#65878) hool


hool
aktív tag

sziasztok,

előre is köszi a tapasztaltak segítségét. Min 3 évre venném a gépet, ez fontos lehet a confignál, milyen szabványokat tud (pl wifi ac?).
Jelenleg 6910p hp-t nyúzok, elnyűhetetlen, csak fullhd-t már nem viszi. Az itt szerzett jó tapasztalatokat szeretném megőrízni, azaz strapabíró legyen, üzleti?!, masszív, ne műanyag, minőségi. Viszont szeretnék teljesértékű billt, numpaddal, magyar legyen, háttérvilágításos.
Ezen túl fontos, ha esetleg szükség lesz rá, gari minél hosszabb, de egyszerű ügyintézéssel legyen (talán dell, hp?).
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
jó lenne 1 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
elsődleges célár 300k, ha musthave gép+érv, akkor mehetünk feljebb.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
ageof2 óta leragadtam:) biztosan játszanék, de nem lihegném ezt túl. PS igen fullhd/4k videók igen, irodai igen.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? néha biztos, fullhd/nem lényeg.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
minőség
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
na ezt nem tudom, 15.6-on jó már a fullhd? matt, mindenképpen színhű megjelenítő, szóval asszem tn-nél jobb.
pixelgarin érdemes rugózni?
(8) Notebook tömege?
max 3kg
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
win7 pro 64 bit
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
ssd min 250giga, ram min 8 giga, szeretnék valami kombo írót.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
mindenféle (új) csati, szabvány legyen, ha van értelme (pl az elején említett wifi ac?).
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
asszem igen, ps, stb.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
elitebook 850 g1-et néztem alfa156-tól, csak a procit gyengének találtam, főleg, hogy nem évente veszek notit, 3 év múlva is megfeleljen kb.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
jó a használt, a mostanit is úgy vettem, csak garival legyen.

köszi a javaslatokat

(#65879) Chaser válasza hool (#65878) üzenetére


Chaser
titán

CoreAVC-vel viszi az a FHD filmeket. Én azon a 850-en nem nagyon gondolkoznék.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65880) hool válasza Chaser (#65879) üzenetére


hool
aktív tag

márhogy tuti vétel, vagy felejtsem el, mert már nem az a minőség, mint a 6910?

(#65881) stratova válasza Chaser (#65879) üzenetére


stratova
veterán

Az a 850 olyan felszereltséggel igencsak jó árban van és még magyar billentyűzetű is, csodálom ha még nem vitték el.
hool: nem gyakori az ilyen gép ennyiért (HU bill., sok gar., matt FHD, épkézláb dVGA). Ennek az ára vígan 300 felett lenne, az alapkivitelért szoktak annyit kérni mint amennyiért ez megy alfánál.

[ Szerkesztve ]

(#65882) hool válasza stratova (#65881) üzenetére


hool
aktív tag

azért a proci nem túl izmos, vagy tévedek?

(#65883) stratova válasza hool (#65882) üzenetére


stratova
veterán

Ma (sajnos?) az ULV a divat még sok gamer gépnél is. PS tán nem fog úgy repeszteni mint egy i7 MQ procival, de a mostani gépedhez képest így is előrelépés. Numpad sincsen rajta.
Ha ilyenre fáj a fogad, akkor ott Latitude E6530/6540 vagy T540P a nyerő.

Némi esztétikai hibával akad aprón is E6530 kicsivel 220 felett. Újonnan kb. innen indul az E6540 az T540P.

Elvileg a T540p és T440s elérhető 3k IPS panellel is de én a hazai kínálatban még nem találkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#65884) stratova válasza stratova (#65883) üzenetére


stratova
veterán

Szerk.: az IPS-es TP-ért kb. ilyen árat kell kicsengetni.

(#65885) hool válasza stratova (#65883) üzenetére


hool
aktív tag

jó csak nem a mostani gépem a benchmark, mert akkor megúsznám 70ezerből is kb akármivel.
akkor 300 kevés színhű fullhd megjelenítős i7 notihoz, ami nem műanyag consumer?

(#65886) btudos válasza hool (#65885) üzenetére


btudos
veterán

Igen, keves.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65887) hool válasza btudos (#65886) üzenetére


hool
aktív tag

önmagában a kijelző dobja meg jobban vagy a cpu az árat? csak hogy tudjam, miből kell adott esetben leadnom.
köszi a választ

(#65888) runner 125 válasza hool (#65887) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minden. De egy workstation nem csak a hardver miatt drága, ezeket munkára tervezik és sokkal uzembiztosabbak, mint a consumer társaik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65889) Chaser válasza hool (#65880) üzenetére


Chaser
titán

6910 az etalon volt, az a minőség kb többet nem lesz:) Legalábbis strapabíróságban. Ettől független ez az ajánlat nagyon jó. Ha IPS kell meg erősebb hw az businessben nem fog menni 300k-ért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65890) hool válasza Chaser (#65889) üzenetére


hool
aktív tag

ahogy olvasom a teszteket, már a 3 számjegyű kategória se olyan mint az egyel előtti.
Mi lenne, ha megcsípnék még az utolsó erőd felépítésű 8xx0 akármelyikét?
pl http://hardverapro.hu/apro/1013402
vagy http://hardverapro.hu/apro/hp_elitebook_8570p_ujszeru_allapot_magyar_billentyuzet_nag
szerintetek?
így árban is megúszom + legfeljebb veszek egy frankó monitort mellé.

(#65891) Chaser válasza hool (#65890) üzenetére


Chaser
titán

Ha játékot hanyagolod bőven jó a 8570p, azzal embert lehet ölni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65892) stratova válasza hool (#65890) üzenetére


stratova
veterán

Jó választás. :K

(#65893) deja vu válasza stratova (#65884) üzenetére


deja vu
addikt

Ja, ráadásul rakás szar annyiért. :) Jó hogyha tudja az sRGB színtér 90%-át, szerintem senki sem ajánlaná grafikai munkára, PS-re, amikor ebben még egy belépő 50 ezres asztali Dell ips is jobb. Arra HP Zbook 15,17 profi 10 bites AdobeRGB színterű Dreamcolor panellel.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#65894) stratova válasza deja vu (#65893) üzenetére


stratova
veterán

Szvsz az ominózus Dell még egy jó darabig jobb lesz a noti IPS-ek döntő többségénél. Azért én egy kicsit furán nézek erre az ultramobil workstation kategóriára (ZBook) még ha Dreamcolor jó panel is. munkagép ULV procival. Hmm-hmm.

[ Szerkesztve ]

(#65895) deja vu válasza stratova (#65894) üzenetére


deja vu
addikt

Egy, a Zbook 14 nem workstation csak ráaggatták ezt a nevet.
2. Nem szerepel a hozzászólásomban.
3. Nem rendelhető bele LG féle Dreamcolor panel, tehát semmilyen grafikai munkára nem alkalmas, csak a 15, 17.
4. A 15, 17 rendes procival van.
Cső!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#65896) stratova válasza deja vu (#65895) üzenetére


stratova
veterán

Valóban csak a 14"-os kap ULV-t és nem kapható Dreamcolorral. Bár nem emlékszem, hogy ellenséges hangnemet ütöttem volna meg.
Üdv.

(#65897) Zolly444 válasza stratova (#65896) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Hello. Két laptop között gondolkodok. Játék is lesz rajtuk.
Lenovo Thinkpad Edge e531 és HP ProBook 455 G1
Ki melyiket választaná? És persze miért. :D

(#65898) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

erre még nem nagyon kaptam választ....annyival egészíteném ki, hogy használt nem játszik...csak boltból !!!
1920x1080 és lehetőleg bírja a strapát, mind fizikailag mind szellemileg :DDD

(#65899) Chaser válasza asuspc96 (#65898) üzenetére


Chaser
titán

100-ért ne nagyon akarj OS-sel gépet. Karácsony előtt nézz vissza, hátha van valami ákció'. Lidlben volt nemrég valami csoda 3 év garral W8-cal 90-ért v 100-ért. De általánosságban értelmes gép ennyiért nem szokott lenni winnel. Licenszet viszont bolti ár harmadáért lehet venni kéz alatt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65900) Leleményes válasza deja vu (#65895) üzenetére


Leleményes
tag

Vegyél vissza. Cső!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.