Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#65101) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
100 +-5ezer környèkèn van most valami best buy notebook??13-16" ig új ..
főleg filmnèzèsre,netre ès nèha játèkokra lenne használva.
oprendszer nem kell hozzá :)

edigital,mm,euronics,de lehet máshol is.

köszönöm!

(#65102) Kal-El


Kal-El
senior tag

Srácok az miért van, hogy egyik tesztben a Dell M6500 akkuja 1,5 órát se bír ki netezéssel, míg egy másikteszben (az alján) a Dell M6600 akkuja 7 órát is kibír netezéssel?
Tudom nem ugyanolyan típusok, de akkor is óriási a különbség (hardveresen nincs ekkora különbség) és nem tudom mennyi lehet a reális érték. A 1,5 óra meg viccnek is rossz, olyan kevés, főleg hogy nincs is terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#65103) sz.balazs.95 válasza Chaser (#65082) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

kb. mennyi a legolcsóbb, ami nekem tökéletes lenne? és melyik az?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#65104) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ja amúgy ennek az Acer-nek a teljesítménye egy Dell Inspiron B130-hoz képest hol áll?
Csak azért kérdezem, mert korábban volt olyanom, és akkor legalább tudnám mihez hasonlítani teljesítményben. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#65105) Pano válasza V.Stryker (#65100) üzenetére


Pano
addikt

Ha újat szeretnél, ebben az árfekvésben csak ezt a felbontást kapod.

@sz.balazs.95: Asztali PC-ben nincsenek nagy gondjaim az AMD-vel, de szerintem notiban öngyilkosság AMD-ben gondolkozni, hidd el. Volt már AMD-s asztalim (a mai napig megy rendesen), volt 180 ezer körüli AMD-s notim is. Utóbbit az mentette meg régen, hogy megvették tőlem. Ha tovább marad nálam biztos, hogy az ablakból kirepülve, vagy fejsze alatt végzi.

[ Szerkesztve ]

(#65106) demerion válasza sz.balazs.95 (#65104) üzenetére


demerion
tag

Ha használtál Atom N450-el szerelt gépet akkor nem fog meglepetés érni, kb ugyan azt tudja. Böngészés nehezen elmegy, flash oldalak és nagyobb Word dokumentumok, Excel táblák alatt haldokolni fog körülbelül. AMD-s notim van, normális drivert találni egy rémálom akár 1-1,5 év után is.

(#65107) sz.balazs.95 válasza demerion (#65106) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az enyémben Celeron M380 volt. Nem tudom, hogy az erősebb vagy gyengébb-e.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#65108) stratova válasza Pano (#65105) üzenetére


stratova
veterán

Szabad tudni milyen noti volt?
Mondjuk ha rajtam múlna koca játékkal számolva a fent linkelt T-s kínálatból simán a Probook 455 G1-et venném Probook 450 G1 helyett (de még lehet hogy anélkül is, mert 2x annyi RAM és háttértár mellett is olcsóbb, igaz 3G modemmel nem rendelkezik).

sz.balazs.95 A korábban linkkel X201-gyel tényleg jobban járnál. Minőségi AMD-s gépből kicsi a kínálat s ami van, az sem ez az árszint. Még koca netezősnek is legalább olyat vennék, amiben A4-5000 APU van (tablet hibridben pedig A6-1450 lenne az abszolút minimum).
Celeron M380 után egy Atommal ma már nem lennél előrébb (mindkettő alkalmatlan már böngészésre, videónézésre is GPU gyorsítás híján. Tapasztalat: lásd az aláírásomban szereplő Pentium M760-as masinát ill. haveromnál szolgált általam karbantartott E350-es Brazos HTPC-t, ahhoz is kellett türelem de az IGP miatt még élhető volt 1-2 éve).

[ Szerkesztve ]

(#65109) demerion válasza sz.balazs.95 (#65107) üzenetére


demerion
tag

C70hez képest gyengébb, de a C70 továbbra is kevés lehet a mai feladatok egy részéhez, neked kell tudni mennyit vagy hajlandó szenvedni vele.

(#65110) sz.balazs.95 válasza demerion (#65109) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mondjuk azzal én jól el voltam.
Amikor fél GB RAM volt benne, akkor piszok lassú volt, de kibővítettem 2 GB-ra, és mintha kicserélték volna a gépet. :D
Egyedül játékra volt alkalmatlan, de nem is arra kell. :)
Akkor szerintem ennek a teljesítménye elég nekem.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#65111) demerion válasza sz.balazs.95 (#65110) üzenetére


demerion
tag

Linkeltek neked egy ThinkPadet amivel millioszor jobban járnál, de te tudod :)

[ Szerkesztve ]

(#65112) stratova válasza sz.balazs.95 (#65110) üzenetére


stratova
veterán

Ha hajthatatlan vagy új netbook ügyében ilyen alacsony áron, legalább ezt is vedd számításba. Lényegesen jobb teljesítménye van mint a C-70-nek. De még mindig sokkal inkább az X201 lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#65113) sz.balazs.95 válasza stratova (#65112) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem tudom melyik legyen... :D
oké, hogy nagyobb a teljesítménye, de a HDMI hiánya engem igenis zavar.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#65114) stratova válasza sz.balazs.95 (#65113) üzenetére


stratova
veterán

Itt nem csak a teljesítmény a kérdés, hanem hogy egy használt de a maga korában abszolút felsőkategóriás subnotiról van szó [X201], amit tartósra terveztek. De ha változatlanul új netbook kell kattints a másik linkre és látni fogod, hogy azon a gépen is van HDMI, amúgy teszt is van róla a logouton. AMD párti lennék én is, csak nem mindenáron.

[ Szerkesztve ]

(#65115) runner 125 válasza V.Stryker (#65100) üzenetére


runner 125
nagyúr

Új gépből a FHD felbontás 230-tól fog indulni, ennyi pénzért normál HD-t kapsz.

B590

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65116) sz.balazs.95 válasza stratova (#65114) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

úgy értem a Lenovón nincs hdmi. Azt látom, hogy az Acer-en van, emiatt vagyok bizonytalan, mert ez emellett, de a teljesítmény meg a Lenovo mellett szól.

oké, ha nagyon nem pálya az AMD, akkor legyen Intel, de a HDMI mindenképpen kell.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#65117) stratova válasza sz.balazs.95 (#65116) üzenetére


stratova
veterán

Szerk.: most néztem megint, Core i5 520M szinten azért még nincs egy Celeron 1007U.

[ Szerkesztve ]

(#65118) sz.balazs.95 válasza stratova (#65117) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

kb. mekkora a különbség?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#65119) stratova válasza sz.balazs.95 (#65118) üzenetére


stratova
veterán

Itt tudod őket összehasonlítani. Esetleg megkérdezni Alfa kollégát nincs-e egészen véletlenül DisplayPort az X201-en vagy jöhetne hozzá egy dokkoló.

[ Szerkesztve ]

(#65120) Chaser válasza sz.balazs.95 (#65118) üzenetére


Chaser
titán

Ég és föld és nem a celeron az ég:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65121) soultrapp


soultrapp
senior tag

(#65122) Tikakukac válasza soultrapp (#65121) üzenetére


Tikakukac
titán

Csemegézz a fentebb írt 20 hsz.-ből szerintem napi 10 alkalommal írjuk le ugyanazt a 3 gépet, mert más nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65123) soultrapp válasza Tikakukac (#65122) üzenetére


soultrapp
senior tag

hát köszi.
mondjuk jobban örültem volna,ha a 3 tipust leîrod inkább,mert fogalmam sincs melyik milyen gyártó + egyiket sem láttam 100èrt.
már amelyikre rátudtam keresni.

(#65124) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

és [ez]?
mármint magamnak :B

illetve [ezt] találtam még, bár ez már igencsak a felső határt súrolja.

mondjuk most ezutóbbi igencsak megtetszett. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#65125) premete válasza sz.balazs.95 (#65124) üzenetére


premete
veterán

Lassan eljutunk a bizarr téveszméktől a tudatos önsorsrontásig. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65126) Pocok256 válasza sz.balazs.95 (#65124) üzenetére


Pocok256
veterán

Na csak, hogy érthető legyen ilyen méretben használható ajánlható ÚJ laptop NINCS. Ami van az egy rakás sz*r, és azok közül SENKI innen nem fog ajánlani egyet sem :U
Ennyi pénzért garis használtat kapsz amik sokkal jobbak mint az általad nézett új vackok.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#65127) Chaser válasza soultrapp (#65123) üzenetére


Chaser
titán

B590 pentiummal.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65128) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy HP 2530p és egy Dell 4300 notebook elégedett vagyok velük még ha mind a 2 van hibája egyiknek gyenge az aksija a másiknak a képernyője gyenge.És már a belsejük is kezd elavulni,és a kevés usb csatlakozó sem tetszik.Itt a fórumon árulnak használt Lenovo 201 és a HP2540 gépeket melyiket lenne érdemes megvenni,melyik a megbízhatóbb és a masszívabb?melyiknek van kevesebb ismert hibája és mennyit érdemes rá áldozni reálisan?Mert a ebayon láttam szépen felszerelt Lenovo 2001 gépeket elég baráti árakon de azért elég rizikós Amerikából megrendelni még ha olcsóbb is.

(#65129) stratova válasza qwertly (#65128) üzenetére


stratova
veterán

6 hó garival akad mindkettőből: thinkpad, elitebook

(#65130) Tbs82


Tbs82
tag

sziasztok !

Photoshop-hoz, esetleg némi játékhoz milyen laptopot ajánlanátok ?

150-200 K között?

Az FHD megéri a felárat ?

(#65131) qwertly válasza stratova (#65129) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszi a választ én is rájuk gondoltam :K és tőle vettem a Dell notebookomat.DE csak most látom a hibáját rettentően gyenge aksi 90 perc körül van az üzemideje.Kevés usb port web kamera hiánya és rettentően melegszik még ha csak weblapokat nézek akkor is.De ugyan akkor sokkal szebb a képernyője mint a HP 2530p notimnak amelynek meg 7-8 órát bír az akkumulátora.Úgy-hogy a 2 a kombinációja lenne jó nekem de mivel nem lehet így gondolkodok újabb HP vagy Lenovo kis notebook vásárlásán.Ezért kérek tanácsot olyanoktól akik jobban ismerik ezeket a gépeket :)

(#65132) btudos válasza qwertly (#65131) üzenetére


btudos
veterán

Az X201-be normál 2,5"-es háttértár megy, nálam emiatt (meg a tutibb trackpoint miatt) az X201 nyer. Akksi az nem csak a gép típusától függ, ráadásul cserélhető, szóval azt nem tekinteném mérvadó szempontnak.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65133) Yany válasza Tbs82 (#65130) üzenetére


Yany
addikt

IPS panel kötelező akkor... hacsak PS esetén nem folyton külső monitorral használod. Ha nincs külön kijelző, akkor a helyedben mindenképp megdobnám egy 30-assal és --> Asus N550JK. A játék is benne van és melózni is tudsz vele.

szerk.:

Az FHD megéri a felárat ?

Ez a kérdésed mondjuk elbizonytalanít, hogy mennyire nyomod komolyan a Photoshop-ot. Én full amatőr vagyok, de ez számomra nem is kérdés.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#65134) Tikakukac válasza soultrapp (#65123) üzenetére


Tikakukac
titán

3542 Dell. Ha pont nincs 100k-ért hanem 105k-ért, akkor hát ez van, ennyi férjen már ki ekkora tételnél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65135) soultrapp válasza Tikakukac (#65134) üzenetére


soultrapp
senior tag

köszi!
megnèzem,ha tetszik termèszetesen belefèr +-5ezer,de ezzel is kezdtem.
remèlem nem celeron proci,de már nèzem is.

b590 màsik ajánlás viszont már 120 sajnos.

(#65136) btudos válasza soultrapp (#65135) üzenetére


btudos
veterán

Rossz helyen keresgélsz. ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65137) Tikakukac válasza soultrapp (#65135) üzenetére


Tikakukac
titán

Intel celeron xeon pentium dual-core core2 i3 i5 i7 processzoros.

Még én sem veszem a fáradtságot a pontos dokumentációk elolvasására, kétlem, hogy a topikban van 3 ember összesen aki legalább egyszer végignézte az adott terméknév-brand mögötti pontos különbségeket.

Ha Celeron akkor mi van? Ha nem akkor? Semmi. Ez egy név, egy olyan brutálisan király marketing része amitt miatt én most nem tudom megvenni a kinézett új notimat: a sügér i7-el megvette a subnotit, mert hát ha kéne legyen. Csak én nem fizetem ki a rohadt felárat azért, hogy a flashelt oldalt behozzon 0.1 seccel hamarabb, ő meg nem tud engedni, mert hát annyiért vette, hogy juj. Az aprós gépek nagy százaléka szenved ettől, i7 Y500 netezésre mondjuk, akár.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65138) qwertly válasza btudos (#65132) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszi a választ,a mostani HP2530p is bénáztam amikor szembesültem,hogy 1.8 HDD van benne.Így a dvd meghajtó helyére került egy keret ami meg 2.5 HDD.Ezért ha mód van rá nem veszek még egy olyan notit amelyben egy ilyen elcseszett winyó van.Körbe kérdezgetem a ThinkPad topikot.

[ Szerkesztve ]

(#65139) btudos válasza qwertly (#65138) üzenetére


btudos
veterán

Engem ott is megtalálsz. :P

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65140) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok újra. :)

Ő mennyire ajánlott? Felejtős az A4, mi?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#65141) Tikakukac válasza MurdR (#65140) üzenetére


Tikakukac
titán

A lakk, az a felejtős meg telikoppancsos műanyag zsanér.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65142) Chaser válasza soultrapp (#65135) üzenetére


Chaser
titán

Én azt nem értem, ha megadunk a tjpust mért nem lehet venni a fáradtságot hogy több boltban megnézéétek. Ne már mindig a legjobb/legolcsóbb helyet is mondjuk. De a lustaság fél egészség!:D Sajnos:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65143) MurdR válasza Tikakukac (#65141) üzenetére


MurdR
veterán

:R

Innen Te mire röppennél rá? hardverapro 17coll 80k-110k

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#65144) btudos válasza MurdR (#65143) üzenetére


btudos
veterán

Egyedül a 8730W ami ér valami pénzt.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65145) Tikakukac válasza MurdR (#65143) üzenetére


Tikakukac
titán

Max a 8730W.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65146) MurdR válasza btudos (#65144) üzenetére


MurdR
veterán

Mondjuk az még tetszik is :)

Vadásszak még ennyiért, vagy sokkal jobb vétel nem lesz?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#65147) Shadowduet


Shadowduet
tag

Sziasztok! Ebben kérném segítségeteket!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben a hónapban.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
50-60k

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Net, office, filmezés

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Lehetőleg matt, de nem lényeges.

(8) Notebook tömege?
Mindegy

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nem kell

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
ODD jó lenne, ha lehet 4 Gb RAM

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Egy HDMI nem árthat, illetve webcam is jó volna.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Bennetek bízok ;)

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Használt gépet keresek mindenképp, ami strapabíró, és jó minőségű.

Köszönöm szépen előre is a válasz(oka)t.

Üdv,
S.

(#65148) btudos válasza Shadowduet (#65147) üzenetére


btudos
veterán

Lenovo Thinkpad T500. DP-HDMI átalakítóval lesz HDMI is (bár ilyen úton Ő még hangot nem tud kiadni magából), így minden kritériumnak megfelel.

Ha nem is T500 lesz a vége, de mindenképp a Latitude/Elitebook/Thinkpad szériák környékén nézelődnék.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65149) Chaser válasza Shadowduet (#65147) üzenetére


Chaser
titán

Én erre a T500-ra lecsapnék. Mindennek megfelel, extraként gyönyörű panel van benne és kiváló akku. a DP-t DP-HDMI kábellel megoldod.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65150) stratova válasza Chaser (#65149) üzenetére


stratova
veterán

Hmm pana akku, lg panel patent kis gép :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.