Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#65951) Puby20 válasza runner 125 (#65950) üzenetére


Puby20
csendes tag

Köszi hogy bemásoltad!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

- A héten szeretném már lebonyolítani.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?

- 150.000 Ft +/- 5000Ft

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)

- Legfőképp általános dolgokra használnám(net, filmezés, stb)
De szeretek játszani is így az elég fontos.
Továbbá Adobe Photoshop Lightroom-ot is használok.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?

- A szakkifejezéseket nem tudom pontosan, így inkább leírom a játékneveket amiket szeretek: Far Cry 2, SimsCity(legújabb), Call Of Duty Modern Warfare, Age Of Empire, Gta San Andreas, Prince of Persia.

- A minőségileg közepes, vagy attól jobb legyen.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?

- Mind a kettő, de inkább a teljesítmény.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!

- Ha a játék teljesítményét javítja akkor igen, ha nem, akkor nem feltétlen szükséges.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?

- Kijelző mérete 15,6"
- Főleg beltérben használnám a gépet. Szerintetek melyik a jobb oda (Fényes/Matt)?

(8) Notebook tömege?

- Mindegy.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?

- Nélküle.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?

- Szeretnék bele optikai meghajtót.
- Ram: min 4Gb

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

- Nincs.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?

- Ha az Adobe Photoshop Lightroom az akkor igen.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

- http://www.edigital.hu/Notebook/Asus_X552CL-SX075D_notebook_fekete-p406399.html

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

- Csak új.

"Légy mindig nagyvonalú, ne tépelődj apróságokon!"

(#65952) runner 125 válasza Puby20 (#65951) üzenetére


runner 125
nagyúr

X550, E531, G510.

Mint írtam nézz rá az online hitelre itt is, szerintem ugyanazon feltételekkel tudsz vásárolni, csak a pénzedért jobb konfigot kapsz, + 1 év garancia lehetőséggel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65953) Puby20 válasza runner 125 (#65952) üzenetére


Puby20
csendes tag

Elég jó ajánlatok csak egy picit nekem túllépi a keretem.

Vannak esetleg olcsóbbak?
Vagy azoknak a teljesítménye nagyon gyenge ezekhez képest?

"Légy mindig nagyvonalú, ne tépelődj apróságokon!"

(#65954) Yummy


Yummy
tag

Sziasztok!

Kellene egy új laptop a keretem 140 ezer lenne.
Amire kellene, Office dolgok (word,pp,excel), filmezés , általános dolgok. Ne legyen nagyon lassú, ilyesmi. Játékra is kellene, sims3, wow jól fussanak rajta, ne szaggassanak.
Megoldható ennyi pénzből?
Előre is köszönöm!

(#65955) Khelben válasza Yummy (#65954) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#65956) Puby20 válasza runner 125 (#65952) üzenetére


Puby20
csendes tag

Na meggondoltam az asus-t választom.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

"Légy mindig nagyvonalú, ne tépelődj apróságokon!"

(#65957) Tikakukac válasza Puby20 (#65956) üzenetére


Tikakukac
titán

Kiváló választás, billegős szék alá én is azt raknám :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65958) RocknRoller válasza Tikakukac (#65957) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

:C

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#65959) Khelben válasza Puby20 (#65956) üzenetére


Khelben
nagyúr

:(

(#65960) runner 125 válasza Puby20 (#65956) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mármint az Edigi-s GT710-est? Az egy piszkosul halovány dGPU, kevesebb kompromisszumos játékhoz egy GT740 minimum szükségeltetik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65961) Puby20 válasza runner 125 (#65960) üzenetére


Puby20
csendes tag

[link]

A tiédre értettem :)

[ Szerkesztve ]

"Légy mindig nagyvonalú, ne tépelődj apróságokon!"

(#65962) @ftershOck


@ftershOck
csendes tag

Szép estét!

Egy gyors kérdés, mi a véleményetek erről a gépről?

http://www.radium.hu/legjobb-ajanlatok/lenovo-ideapad-z50-71.html

És erről a radium.hu-ról?

(#65963) hool


hool
aktív tag

akinek van latitude 6440 vagy 6540: tényleg nonstop megy a venti?

(#65964) Tikakukac válasza @ftershOck (#65962) üzenetére


Tikakukac
titán

Kereső nagy úr :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65965) jety91


jety91
őstag

Kicsit off, de ma ismerőstől kaptam egy laptopot telepítésre és durva látvány fogadott (ASUS X551M): [link]

Ha megnézitek a képet átlátszik a kijelzőpanel a fedlapon keresztül, illetve a visszajelző ledek a billentyűzet alatt (ezt nem fotóztam le).

Kezdem érteni miért nem ajánljátok semmire az ilyen lowend kategóriát... :U

[ Szerkesztve ]

(#65966) 426os válasza jety91 (#65965) üzenetére


426os
őstag

:D

[ Szerkesztve ]

.

(#65967) Hg3X válasza 426os (#65966) üzenetére


Hg3X
tag

:D

Jeff who??

(#65968) Dhampir válasza Tikakukac (#65964) üzenetére


Dhampir
félisten

:DDD

(#65969) spyduck válasza hool (#65963) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen, engem kifejezetten zavart, bár i7-es próbáltam mindkettőből.

[ Szerkesztve ]

(#65970) RocknRoller válasza Khelben (#65916) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

srácok, egyik ismerősöm megválik ThinkPad E440esétől kb ugyanannyiért amennyit az általatok említett laptopért kérnek. Van olyan megbízható az a ThinkPad mint a HP Probook? gondolok itt minőségre, hűtésre, élettartamra, stb...

mondjuk érdekesnek tartom, hogy az említett ThinkPadről egyetlen egy videó nincs fennt a neten...

[ Szerkesztve ]

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#65971) spyduck válasza RocknRoller (#65970) üzenetére


spyduck
nagyúr

Belépő: ProBook 4 - Vostro 3 - Thinkpad Edge
Kisvállalati: ProBook 6 - Latitude E5 - Thinkpad L
Nagyvállalati: EliteBook "p" - Latitude E6 - Thinkpad T

Nem egy kategória, a ProBook 6 jobb gép.

[ Szerkesztve ]

(#65972) BBéci válasza spyduck (#65969) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap bő fél órát próbálgattam egy 6530-at, szintén i7 processzorral és egyszer sem kapcsolt be a ventilátora.
Ezek szerint az annyira különbözik az említett kettőtől.
Saját 5530-am ventije sokkal többet dolgozik, mint ami számomra elfogadható, éppen azért vizsgálgattam az említett gépet.

Ha a Vostro belépő, akkor minek nevezed az Inspironok három sorozatát? :U

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65973) brumi1024 válasza BBéci (#65972) üzenetére


brumi1024
veterán

A Vostro átbrandelt Inspiron, amúgy az egyik consumer a másik pedig üzleti belépő, nem egymás ellenfelei.

(#65974) btudos válasza brumi1024 (#65973) üzenetére


btudos
veterán

Csak a Vostro 2xxx a matt kijelzos Inspiron, a komolyabb modellek onallo konstrukciok.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#65975) princeps27


princeps27
tag

Sziasztok, laptopot szeretnék venni max 130k ig. A kijelző 15" körül lenne. Videózás, netezés lesz a fő felhasználási kör, de nem szeretnék U-s meg E-s végű procikat bele, mert ritkábban lenne karbantartva.
A háttértár és az oprendszer is mind1.
Válaszotokat köszönöm

(#65976) Chaser válasza princeps27 (#65975) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo B590 100k körül pentiummal bőven jó ilyenre, a keretbe belefér még egy 120GB-os SSD is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65977) Leleményes


Leleményes
tag

Asus N550-hez vettem 15 napos pixel garit, első két hétben kitaposom a belit. Megér 4ezret?

(#65978) xcds válasza Leleményes (#65977) üzenetére


xcds
őstag

Ha pixelhibás, akkor igen. :D

(#65979) Tikakukac válasza Leleményes (#65977) üzenetére


Tikakukac
titán

Hint: nem tudom mire gondolsz kitaposás alatt, kijelző stresszteszt nem nagyon van. Tippre ha ennyire erőszakolod, akkor a sors azzal jutalmaz, hogy pont a 2 hét után jön majd ki, mint szokott is sok esetben.

princeps27: A nem U-s procis gépeket sűrűbben kell karbantartani? Ma is tanultam valamit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65980) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Notebook vásárláshoz kellene kis segítség. Játékra kellene, max 180e ft-ig, egyéb megkötés nincs. Ár/teljesítmény arányban van ennél jobb?
Toshiba Satellite C55-A-1PX

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#65981) Tikakukac válasza jackbacsi87 (#65980) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha neked az ár/teljesítmény számít akkor asztalit vegyél.

Ha az is számít, hogy ne dobd ki 2 év múlva gari után 1 nappal 20-ért apróra, akkor esetleg kis minőséget is belevinnék. A linkelt gép játékos teljesítménye passziánsz pozitív, az a vidkari érzésre gyengébb is, mint egy rendes integrált.
740M van ennyiért mondjuk Z510-es levonóban, azzal sem fogod a csillagokat lehozni játékokból, de még mindig 2 kanyarral kintebb vagy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65982) Khelben válasza jackbacsi87 (#65980) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennél csak jobb van... Töltsd ki a kérdéseket az összefoglalóban.

(#65983) Leleményes válasza Tikakukac (#65979) üzenetére


Leleményes
tag

Úgy értettem, hogy nem kímélem játékkal, filmmel. :D Viszont van progi ami színeket dob a képernyőre képfrissítéssel megegyező frekivel.

(#65984) Tikakukac válasza Leleményes (#65983) üzenetére


Tikakukac
titán

Mivel ez nem így működik ezért dobhatod neki a színeket ezrével is, miközben egykerekezel a gép körül, akkor sem fogod 2 hét alatt kihozni azt, amit majd fél év used time után tud.

Sokan megmondják a tutit, nem kell a nagy pixelgari mert úgyis látnám. Nekik akkor küldenék pár esetet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65985) Yany válasza Tikakukac (#65984) üzenetére


Yany
addikt

Érdekes. Volt már jónéhány pixelhibához közöm, de mind gyárilag már rossz volt, olyat még sosem láttam, hogy később jött volna ki. Nem ellent akarok mondani, csak a szavaidból ítélve ez általános jelenség kéne legyen. Ezek szerint eddig szerencsém volt?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#65986) Tikakukac válasza Yany (#65985) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerencséd volt. És ez általános jelenség. Nagyfelbontású panelekben a foltosodás és pixelhiba korral előrehaladva simán jósolható és kalkulálandó, a 8510W-men 1 sub és 1 halott mellé 6 hó alatt lett még 1 halott és még 1 sub. Rakat olyan 2-3-4 éves gépet lehet(ett) már aprón találni, ami azért nem ment volna el istennek se, mert pixelhibás volt. És hidd el, nem pixelhibásan hozzák ki őket és adják le a grafikusoknak meg egyéb állatfajtáknak, hogy használd :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65987) Chaser válasza Yany (#65985) üzenetére


Chaser
titán

Az esetek döntő többségében néhány órán, napon belül előjön ha gyártási hiba volt a panellel. Ettől független simán beeshet pixelhiba fél év, év után, de akár 3 év után is. Szerencsére ezek nem jellemzőek, de előfordul.

szerk: És azt nem árt tudni, ha 3 napon belül is kijön pixelhiba az nem garis gond. Van rá ISO szabvány, 1 cm2-en belül hány pixelnek, alpixelnek kell hibásnak lenni garis cseréhez. Webes rendelésnél nem gond, de személyes vételnél lazán mondhatja a bolt, sorry, ez nem garanciás gond. Mert jelenlegi jogszabályok alapján nem is az.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65988) Yany válasza Chaser (#65987) üzenetére


Yany
addikt

Szerintem a 3 nap személyes vételnél is megvan. Weben 14 nap, ha jól tévedek.
Szóval csak megúsztam eddig ezt a később kijövő pixelhibát...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#65989) runner 125 válasza Yany (#65988) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem a 3 nap személyes vételnél is megvan.

Ezt h érted?

Személyes átvétel esetén, ha nincs meg a bizonyos pixelhibaszám, nem élhetsz a 3 napos cserével. 3 napon belül csak hibás készüléket lehet cseréltetni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65990) Leleményes


Leleményes
tag

Ha megtehetném mindig MM-ből vagy Tescobol vasarolnek. Ott 3 napon belul mindig csereltek, meg se neztek. Csak hat a valasztek...

(#65991) Yany válasza runner 125 (#65989) üzenetére


Yany
addikt

Jogos, ez a bolttól függ, hogy élhet-e a vásárló ezzel a lehetőséggel. Ha hibás, akkor viszont valóban visszaviheti 3 munkanapon belül.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#65992) brumi1024 válasza btudos (#65974) üzenetére


brumi1024
veterán

Igaz, de a nagyobbakat se mondanám jelentősen jobb minőségűnek egy 7537-nél pl. Én jobb választásnak tartom az 5-ös Latitudeokat.

(#65993) Handball94 válasza Yany (#65988) üzenetére


Handball94
aktív tag

8 nap van alapból netes vásárlás esetén, Korm. rendelet alapján. (17/1999. Kormányrendelet). Viszont van néhány webshop,aminél ez több,amit ők önként vállalnak.

(#65994) D@ve89 válasza Handball94 (#65993) üzenetére


D@ve89
tag

június 13 körül változott, igazodtunk az uniós jogokhoz, már 14 nap. :)

(#65995) Yany válasza Handball94 (#65993) üzenetére


Yany
addikt

Most változott meg. EU szabályozás.

szerk: D@ve, már megírta, sry

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#65996) Handball94 válasza D@ve89 (#65994) üzenetére


Handball94
aktív tag

Köszi..erről lemaradtam.

(#65997) Kbali válasza D@ve89 (#65994) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen, csakhogy eddig 8 munkanapod volt, most 14 naptári nap lett.

(#65998) Gedeon31 válasza Kbali (#65997) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezt írta Ő is :)

(#65999) D@ve89 válasza Kbali (#65997) üzenetére


D@ve89
tag

Ahogy néztem, legrosszabb esetben is 1 nappal tovább lehet elállni, mint eddig (hosszú karácsonyokat nem számítva). A főbb változás még, hogy a kereskedőnek 14 napon belül kell visszatérítenie a termék árát, nem pedig 30.

[ Szerkesztve ]

(#66000) Chaser válasza Yany (#65988) üzenetére


Chaser
titán

Volt, valahogy 2002-ig:) Akkor vissza lehetett vinni ha nem tetszik, azóta csak ha műszaki hiba van. A pixelhiba pedig nem minősül műszaki hibának. Webes rendelésnél jól mondod, 14 naptári nap, ami 2 nappal több mint az előző 8 munkanap. Ha hétfőn érkezett, következő szerdáig lehetett problémát jelezni, mostantól következő hét péntekig. Azt nem tudom szabályozzák-e, hogy a 14 napon belül már meg is kell-e indítani a visszaküldést.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.