Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#12751) Tirexi válasza socialkiller (#12726) üzenetére


Tirexi
addikt

Az csak opcionális. :)
Nekem nem lesz benne.

(#12752) MihiStar válasza Zedz (#12750) üzenetére


MihiStar
csendes tag

hát 140k lenne ,akkor G580 észrevehetően 4gb Ram-mal jobb meg 500gb hdd-vel? nekem meg ér rá még 10k-t
Köszi a segítséget , és a gyors választ :)

(#12753) btudos válasza Müszi (#12744) üzenetére


btudos
veterán

Ha nincs jobb, BIOS-ban le lehet tiltani a dGPU-t, és akkor tuti az integráltat teszteli :P

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12754) socialkiller válasza Tirexi (#12751) üzenetére


socialkiller
tag

Ja,értem :K Akkor nem szóltam :B

Üdv, Patrik

(#12755) Müszi válasza btudos (#12753) üzenetére


Müszi
senior tag

Hát igen, egy desktopnál biztosan van ilyen opció, de itt semmi hasonlóra nem leltem.

(#12756) btudos válasza Müszi (#12755) üzenetére


btudos
veterán

Jó desktopból kiveszem a grafikát, az egyszerűbb :P Nem lehet BIOS-ban váltani a grafikák között? Dedurva... :(

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12757) Müszi válasza btudos (#12756) üzenetére


Müszi
senior tag

Miért? Ez olyan megszokott lenne egy laposnál? Én eddig nem ezt tapasztaltam.

(#12758) btudos válasza Müszi (#12757) üzenetére


btudos
veterán

Szvsz ahol van integrált meg dedikált kártya is, ott azért simán meg lehetne adni ezt a lehetőséget. De ha nem hát nem....

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12759) Tikakukac válasza Müszi (#12757) üzenetére


Tikakukac
titán

Van néhány típus, amiben nem lehet használni, csak a dedikált karit. Meg néhány régebbi típusnál nem lehet driverből átlőni egyiket a másikra. Optimus mellett azért a gépek 85%-a ezt tudja. Asztalinál nem nagy érvágás, de notinál hatalmas gond lenne, mert az üzemidő akksiről hamar legyilkolódna.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12760) Müszi válasza btudos (#12758) üzenetére


Müszi
senior tag

Én úgy tudom, hogy van a kapcsolgathatós VGA verzió két GPU-s megoldásoknál és újabban az automatikus, Pl Nvidiánáéknál az optimusos megoldás. Nálam az utóbbi játszik.

(#12761) darvak válasza GrooveHero (#12737) üzenetére


darvak
senior tag

Mint már mások is linkelték i5 fölé nem kell menned, CAD-re teljesen felesleges. Solidworks, Inventor, vagy ArchiCad, tök mind1, egyiknek sem kell igazán i7. Míg a gépész CAd-ek GPU-ra vannak kihegyezve, addig az építész CAD-ek cpu-ra (monstanság kezdenek gpu-ra is átállni).
(#12742) matyiGo
Háát nem sok ilyet látni, ez csakis ultrabuki lehet.
[link]
Vagy Samsung 900X4C, vagy Macbook:D. De 13-14" ugyanezt megkapod jóval olcsóbban, feleslges a súly miatt ennyit fizetni. :(

(#12762) GrooveHero válasza darvak (#12761) üzenetére


GrooveHero
addikt

Azért egy "csak 200" alkatrész full HD renderelését Solidworks-ben megnézném egy gyengébb CPU-val ;)
Mert úgy lett kitalálva, hogy annyi magot használ ki, ahány rendelkezésre áll. Ezért kéne egy erősebb proci. Na oké, jólvan, abban igazad van, hogy inkább GPU-s a Solidworks, de a proci se árt alá. A másik progi meg AutoCAD lenne, annak meg nem van nagy gépigénye, az mondjuk tiszta sor.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#12763) BigBlackDog válasza darvak (#12761) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jobban átgondolva lehet nekem sem feltétel a max 14", csak a max ~2 kg. De ahogy látom, nem történt nagy érvágás a választékban így sem. :D

(#12764) Müszi válasza Tikakukac (#12759) üzenetére


Müszi
senior tag

Lehet váltani. Az Nvidia vezérlőpultban ki tudom választani, melyik legyen az elsődleges GPU. Játékoknál azzal is indul, amit kiválasztok, de a Win élményindex számításánál mindkét állásban ugyanazt a pontszámot kapom, tehát ott valamiért ugyanazt használja.

(#12765) GrooveHero válasza DarkDeer (#12746) üzenetére


GrooveHero
addikt

Az ASUS nagyon jó, nagyon megtetszett, csak kicsit borsos az ára:DD De minden igányemet kielégíti, és még szép is :Y :C
Köszi :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#12766) DarkDeer válasza GrooveHero (#12765) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nekem is nagyon tetszik az az Asus N76! Olyat akartam venni, de valószínűleg a magyar billentyűzetben nincs háttérvilágítás, így nálam kiesett.
Ha esetleg Te ilyet vennél akkor majd írj róla ide nekünk egy hosszabb véleménynyilvánítást!

(#12767) Tikakukac válasza Müszi (#12764) üzenetére


Tikakukac
titán

Kit érdekel az élményindex... ha amúgy megy a gép, akkor zero gond. 3dmark-kal is sokan jönnek, csak nem tudom miért, mikor az egy elég pocsék játék szerintem, csak 1 gombot kell megnyomni az egészben :U

matyiGo: Szvsz lehetetlen. Ultrabook ezt hozza, de nem 200k alatt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12768) darvak válasza GrooveHero (#12762) üzenetére


darvak
senior tag

Az meg másik kérdés, h te látványtervet akarsz kicsikarni fullHD-ban ( :F minek), vagy ésszerűen dolgozni.

Suliban is már arra tanítanak, ha van szimmetria, akkor használd ki a modellben.
Ha van egyszerűsítési lehetőség 1 modell felépítésénél, pl. mondjuk síkbeli modellezés elégséges, mivel egy 3D számításhoz képest elfogadható mérnöki pontosságot szolgáltat (pl. végeselem), természetesen azt kell használni a számítási kapacitás csökkentése végett.

Rendereléshez vissza, természetesen lehet finomítani az engine beállításait, h miket veszünk még vissza. Mérmöki szempontból egy 2Drajz többet ér, mint bármilyen látványterv. A 3D tervezés előnyei meg nem csúcsra kergetett engine-grafikai beállítások használatában,hanem maga a 3D-ben van.

Értem én, hogy mit mondasz, de nehéz elképzelni,h i5 ne lenne elég. Pl. ott a munkamegosztás, részekre bontás stb.., amivel megintcsak kapacitást lehet nyerni.
Én mondjuk nem használtam Solidot, de biztosan többet nyersz 1 profi gpu-val, mint 1 i7-tel jó kari nélkül, mivel azt tudom, h gpu-t használ (persze lehet csak cpu-val renderelni, de az kicsit lassabb lesz). Úgy i7-tel is lehet órákat számoltatni.

Nincs rá zséd, pedig ilyen lenne neked tökéletes:
8560w
Ha ragaszkodsz az i7-hez, akkor van olyan konfig is
Na ez az a konfig, ami csúcs teljesítmény:)

MOD: IGAZ, leginkább az animáció készítésére lehet érvényes, h gpu igényes. Na ott tuti megmutatkozik.

ahoj!

[ Szerkesztve ]

(#12769) GrooveHero válasza DarkDeer (#12766) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nincs háttérvilágítás? :Y Mármint sötétben nem látom, hogymijarossebet gépelek? nanemá :Y
És ez biztos? Ha meglesz a pééz, és ilyet veszek, akkor mindenképp írni fogok róla, de egyelőre azt keresem, hogy vki írt e róla:DD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#12770) Tikakukac válasza GrooveHero (#12769) üzenetére


Tikakukac
titán

Végső megoldás: USB-s lámpa és kész. Thinklight vagy rendes alsós világítás kényelmesebb, de ez is egy esély.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12771) Müszi válasza Tikakukac (#12767) üzenetére


Müszi
senior tag

Bocsi, én nem is azt irtam, hogy téged érdekeljen, hanem azt, hogy engem érdekelne. Én inkább attól kérdezném, aki tudja a választ, mert tuti hogy be lehet valahol állítani, hogy az integrálttal, vagy a dedikálttal teszteljen a Win. élményindex. 3dmark tényleg jó játék. Na az viszont engem sem érdekel. :(

[ Szerkesztve ]

(#12772) GrooveHero válasza Tikakukac (#12770) üzenetére


GrooveHero
addikt

az USB-s lámpával nem lenne gond, mert van itthon, csak lehet én vagyok ilyen, de egy több mint 300k-s lapostól már azért elvárható lenne.

darvak Nem is arról van szó, hogy én éjjel nappal renderelni akarok Solidworks-ben, csak ha vmi elkészült, akkor azt ha úgy van időm "kiszínezem" kicsit, hogy jobban mutasson, pofásabb legyen. Sztem érted mire gondolok. ;) Maga a rajz persze fontosabb, mint a látvány, csak úgy vagyok vele, hogyah lúd, legen kövér :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#12773) darvak válasza GrooveHero (#12772) üzenetére


darvak
senior tag

Ok.

Te most 15.6" keresel? Azt ugye még tudod, h i7+laptop= garantált melegedés nagy terhelés mellett.

(#12774) Tikakukac válasza Müszi (#12771) üzenetére


Tikakukac
titán

De minek kell az az index? Értelme pont annyi, mint a másiknak.

Mellesleg, ha driverben átkapcsolsz akkor 1000%, hogy azzal a karival kell futnia amit bepipáltál. És akkor lehet nézni a szép pontokat.

Lámpa: üzleti gépekben ezer éve van beépített lámpa, amit én konkrétan jobban is szeretek az alsó világításnál. Vagy kipattinthatós, mint az Elotebookoknál, vagy egy kis résen jön, mint a Thinkpadokon.

Backlit meg lassan már a konzumereknél is meglesz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12775) GrooveHero válasza darvak (#12773) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem tudom, én eddig PC-s voltam. Meg még vagyok is, a lapos csak a meló miatt kellene. És csak arra használnám. Nem néznék filmet ha nem muszáj egy 15.6"-on, vagy egy 17"-on, amikor itthon meg itt 24-es full hd monitorom. Tehát az csak munkára lenne. De gondoltam rá, hogy be kéne szerezni alá vmi hűtő féleséget, de azoknak még nem nem néztem utána.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#12776) darvak válasza GrooveHero (#12775) üzenetére


darvak
senior tag

(#12777) darvak válasza GrooveHero (#12775) üzenetére


darvak
senior tag

Bocika a tesztek lemaradtak :U :
7520-teszt
Y580-teszt

gpu list

[ Szerkesztve ]

(#12778) GrooveHero válasza darvak (#12777) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi, belekukkantok :R :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#12779) Borote válasza Hurkafej (#12730) üzenetére


Borote
addikt

A 140M-es Quadro-k haltak. Ha nem Rev A02-es, akkor azt ne vedd. Az első pedig egy picit melegedősebb, viszont a 3 közül annak van a LEGSZEBB kijelzője, főleg, ha az 1600x1200-as van benne.

(#12780) matyiGo válasza Tikakukac (#12767) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Találtam egy egészen jót, kompromisszumos mert egy collal kisebb azaz 14 -es és 175 ezer pénz ami igazából egy picit kevesebb is mint amit félreraktam ilyen célra:

LENOVO IdeaPad S400 59-350220

viszont van benne SSD ami elég menőn hangzik

..illetve van ebből Pentium 997 procival szerelt is de erről a típusról nem tudok semmit, nem igazán találtam sebesség teszteket csak annyit h sandyB.
szóval a kérdés

Intel Core i3-2365M vs. Pentium 997
:F

(#12781) matyiGo


matyiGo
aktív tag

ez meg 230 ezerért még elég elgondolkodtató:

ASUS B53E-SO262X

ui: van még az iPon-on kívül laptop kereső ahol súlyra is lehet szűrni?

(#12782) BigBlackDog válasza matyiGo (#12781) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én nem teljesen látom, hogy mi ebben a 230e. Ok, csak 2 kg. De csak i3, csak HD felbontás, 15,6", HD3000. Csak az üzleti mivolta kerülne ennyibe?

(#12783) matyiGo válasza BigBlackDog (#12782) üzenetére


matyiGo
aktív tag

sztem a windows miatt van a felár....

egyébként súly miatt továbbra is LENOVO IdeaPad S400 59-350220 -al kapcsolatos vélemények érdekelnek

(#12784) Tikakukac válasza matyiGo (#12780) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindkettő ULV proci, sokat ezektől ne várj. Csodák nincsenek, 175k-ból csak erős kompromisszumokkal jön ki egy jó gép. Ilyen többek között a proci is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12785) matyiGo válasza Tikakukac (#12784) üzenetére


matyiGo
aktív tag

ha a blueray minőségű fullHD anyagokat elviszik akkor nekem már közel tökéletes (azaz nem parázik rá egy 64 gigás *.mkv ra úgy hogy közben internetezek akkor az tökély)

mod: szöveg
internet
torrent
fullHD
az elvárás

a kis fogyasztás meg csak előny

[ Szerkesztve ]

(#12786) premete válasza matyiGo (#12785) üzenetére


premete
veterán

Csodát ne várj az ULV-processzoroktól, még fogyasztásban sem nagyon jobbak, mint a "normál" cpu-k, sőt, ha meg vannak kergetve, még rosszabbak fogyasztásban is.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12787) Tikakukac válasza matyiGo (#12785) üzenetére


Tikakukac
titán

Alapjáraton nem fogyasztanak semmit. Cserébe ha elkezdesz netezni akkor ezek már 100%-on mennek, így még jobban is kajálnak, mint egy sima, de alacsony feszes proci, ami ilyenkor sem dolgozik, csak 50% körül.
Videót a HD3000 elintézi, de mondjuk 4-5 lap mellett már lehet probléma. Ki kéne próbálnod egy ilyen vagy hasonló gépet, nehogy gond legyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12788) Tikakukac válasza matyiGo (#12785) üzenetére


Tikakukac
titán

Dupla :(((

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12789) Frenky89


Frenky89
őstag

A nem ThinkPad Lenovo-k dobozán is ugyan úgy rajta van kívül a serial number és hasonló azonosítók, ugye?

(#12790) runner 125 válasza Frenky89 (#12789) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rajta kell lennie, persze.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12791) premete válasza Tikakukac (#12787) üzenetére


premete
veterán

Én lemértem netezés közben a 35 Watt TDP-s i5 2540 és a 10 Watt TDP-s ULV-t, mindkettő 798 Mhz-en ment, és 8-9 watt között ugrált mindkettőnek a fogyasztása, Aida szerint, és üzemidőben sem volt jobb az ULV-s.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12792) Tikakukac válasza premete (#12791) üzenetére


Tikakukac
titán

Régebbi P és SL procikat is hasonlítottunk már össze x200 vs. x200s vitákban, és azokat lefeszelve elég minimális különbség jött ki, tényleg nem minden a TDP. Viszont van otthon 1,3Ghz-es CULV ami talán már érhetne valamit, mert tényleg semmit sem fogyaszt, de teljesítményben..hát...izé. Nem vaskos az sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12793) Borote válasza Tikakukac (#12792) üzenetére


Borote
addikt

Az SU-s processzoroknak az alapfeszültsége azt hiszem alacsonyabb, így ott van is értelme :)
A többi csak alacsonyabb órajelen megy, esetleg gyárilag másabbak a feszültség értékek, de ez a régi gépeknél RMClockkal módosítható...
Azt viszont nem tudom, hogy a mostani ULV processzorok milyen fesz értékeken mennek.

[ Szerkesztve ]

(#12794) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv!

Egy családtagnak kellene notebookot néznem még év végéig (tehát nem sürgős). Netezésre, levelezésre használná meg képeket nézegetni. Ezen felül fontos hogy legalább 1 órát bírjon az akkuja, de ha lehet inkább többet. Strapabíró legyen mert hosszú távra venném vagyis 3-4 évig jó lenne ha nem kéne hozzá nyúlni. Nem kell komoly hardver, de egy 2 magos proci és 2 GB RAM nem ártana azért. Méretre ne legyen 14"-nál nagyobb és súlyra hordozható legyen. Használtan, 40k körül nézelődnék, de legfeljebb 50k-ig (ha ebbe az árba nem fér bele a 2 mag akkor 1 magos, de erősebb proci is megteszi sztem). Valamilyen régi de strapabíró ThinkPad kéne neki, csak nem tudom melyik típus. Szerintetek?

Most egy Dell C400-asa van 512 MB RAM-al ami azon felül hogy néha eléggé belassul azért is kerül leváltásra mert a billje tönkre ment és néhány gombot nem érzékel és nem akarunk már rá költeni.

[ Szerkesztve ]

(#12795) BigBlackDog válasza endruboy1 (#12794) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Netbookon nem gondolkodtál? Vagy az teljesen kiesik?

(#12796) Tikakukac válasza endruboy1 (#12794) üzenetére


Tikakukac
titán

2530p valahol 60-65k-ból megvan. A subnotik sajnos ennyik, netbookokat én hanyagolnám. Rendes, nagyobb idejű használatra elég idegesítőek.

Fishor: Jó nagy köteg pénzért be fogják rakni, vagy adnak ők bele. Szvsz ha nincs matrica, akkor rakd bele te, vagy kérj meg egy jártasabb embert. Ilyenért legomboltatni magad felesleges.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12797) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Asus g55vw s1146 os notebookot. Raktam rá 64 bites windows 7 ultimatet. Az a kérdésem, hogy normális hogy 2 perc mire feláll a gép? A régi asztali gépem ,1,5 perc alatt feláll a 32 bites ultimatevel, pedig az még sima core duo 2,6 os gép.
Másik kérdésem ami ezzel összefügg, hogy msatas ssd-t lehet tudtommal a gépbe rakni, viszont a gar miatt csak asus szervizbe. Nem tdujátok debrecen környékén hol van asus szerviz, vagy egyáltalán hogy működik ez, mennyiért raknának bele nekem egy kb 64 gigás ssd-t, úgy hogy a gar megmaradjon?

Üdv: Fishor

(#12798) runner 125 válasza BigBlackDog (#12795) üzenetére


runner 125
nagyúr

10"-os netbook tényleg szopóág..

endruboy1

alfa156 gépeit nézzétek meg aprón.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12799) endruboy1 válasza runner 125 (#12798) üzenetére


endruboy1
senior tag

Igen, néztem az ő kínálatát. Találtam pl. T60-at ami akár jó is lehetne, csak hogy majdnem 3 kg. Szóval pontosítanék, nem elég hogy max. 14" legyen, hanem ha lehet 2 kg alatt legyen a súlya. Az se baj ha csak 12" környéki. Netbookokon elgondolkoztam, igen. Azokkal az a problémám hogy az Atom proci nagyon lassú, alig gyorsabb szerintem mint ami most van az ősrégi C400-asában.

(#12800) Tim82 válasza endruboy1 (#12799) üzenetére


Tim82
nagyúr

14" T60 9 cellás akkuval ~ 2,4 kg.

Én amúgy valamilyen X60-at, X60s-t néznék, az általánosságban a büdzséden belül van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.