Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#12401) jobbacsabba válasza Tom1939 (#12396) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Köszi a tippet, de még mindig ezerféle variáció van. Mit érdemes választani, pl. prociból, vgaból? Az sem baj, ha kicsit "finomabb" megjelenésű.
Egyéb alternatívák esetleg?

(#12402) Keserves válasza B-L-A-C-K (#12398) üzenetére


Keserves
csendes tag

:R

(#12403) Chaser válasza Tikakukac (#12390) üzenetére


Chaser
titán

Kókány táppal kivitelezhető:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12404) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Böngészve most az aprót ezen megakadt a szemem:

AKCIÓ!!! Asus N55SF-S1379 Notebook 256GB SSD....

FullHD (1920x1080), i7-es, garis, és 256-os SSD-vel aminek csak az új ára ~50 ezer körül van, mindez 200 ezer!
40 ezerért bármikor eladható az SSD, és egyben 200 ezerét nagyon megéri, sőt szerintem alkudni is lehet egy kicsit, azaz ha SSD-t elpasszolja valaki, plusz tud egy minimálisat alkudni 150-be van egy Full HD-s, i7-es, GT555M vga-s gépe... :U

Mielőtt kérdezné valaki nem megkértek hogy reklámozom az eladót, hiszen nem is ismerem, csak ha valaki hasonlót keres szerintem kihagyhatatlan... :)

[ Szerkesztve ]

(#12405) Tom1939 válasza jobbacsabba (#12401) üzenetére


Tom1939
őstag

Én azért is vettem ilyet mert üzleti megjelenése van, és nem egy gamer.
A kereted elég nagy, de ezeknél a gépeknél "csak" az alapra elegendő. Ez a dell M6700 esetén M6000-es videókari ( ez 7870-nek felel meg). Az elitebook 8770w esetén M4000 (ez ha jól tudom 7770-nek felel meg, ami kicsit ciki mert a kisebb 8570w-ben is ez van).
Prociban bármi elég ami van, de ha 4 memória helyet akarsz akkor szerintem meg kell venni az alap quad-ot.

Szóval szerintem a dell M6700 jobb, de az elitebook könnyeben beszerezhető (láttam is több webboltban 470 ezer tájékán).

Szerkesztés: kijelzőben csak full hd-t vegyél... Hd+ ilyen kategóriában viccnek is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#12406) darvak válasza Riuss (#12377) üzenetére


darvak
senior tag

Biztosan kinyiffant a proci? Húzás közepette?

Jumperral is próbáltátok visszaállítani? Az alaplapot kisütve (CMOS) se indult meg?

(#12407) AxBattler válasza Willie (#12400) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo E335 +1 év garanciabővítéssel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12408) Willie válasza AxBattler (#12407) üzenetére


Willie
őstag

Köszi, megnézzük. :)

(#12409) darvak válasza drmazsi (#12391) üzenetére


darvak
senior tag

Milyen teljesítményű a mostani géped?
Ebben a méretben+árban a HD3000 az általános, ritkább a 4000-es.
HD3000
HD4000

13"
uh-552
uh552 teszt
Ezen kívül tartósabb gépeket lehet találni, de HD3000-rel.
4330s

14" szintén HD3000
e5420

15"-ban már nagyobb választék van.

4000-rel:
A532

(#12410) infókat


infókat
csendes tag

Sziasztok
olyan kérdésem lenne,hogy játékra,(cod black ops,mw2-3,crysis 2)milyen video kártyás laptopot ajánlotok?Intel hd 3000,4000, vagy ati,nvidia.Venni szeretnék laptopot 200.000 körűl és nehezen tudok választani.Matt kijelzős kellene max15,6 colos mindegy mekkora vinyóval,akkuval.
Köszi

(#12411) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
mitol lehet ilyen 20 ezres különbség két gép között?
[link]

[link]
valamit elnéztem, vagy ua. a kettő? amúgy mennyire ajánlottak ezek a gépek és boltok?
fujitsu a532? vagy hp probook inkább?

Előre is köszönöm!
üdv
b.

(#12412) drmazsi válasza darvak (#12409) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm, elgondolkozom ezeken.
Eddig egy Macbookom white volt, 3.1, 2007 mid-es. Úgy érzem lassan cserélnem kéne, de nincs rá 300-400 ezrem sajnos, pedig akkor ismét macbook lenne.

Don't hate the player, hate the game ...

(#12413) B-L-A-C-K válasza bazsimano (#12411) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem láttok semmit, szerintem a 2 bolt között ennyi az eltérés, ennyi.

(#12414) kickboxko


kickboxko
tag

sziasztok! tudnátok nekem ajánlani egy jó laptopot 180-190 körül .

kritériumok:
felhasználás:játék,videóvágás(kismértékű)
kijelző:15,6
jó akksi , 2-3 év gari
vga kari
4 magos INTEL ivy bridge proci

"Life is simple"

(#12415) Chaser válasza kickboxko (#12414) üzenetére


Chaser
titán

"4 magos INTEL ivy bridge proci" sztem itt bukik meg a történet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12416) Chaser válasza kickboxko (#12414) üzenetére


Chaser
titán

"4 magos INTEL ivy bridge proci" sztem itt bukik meg a történet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12417) bazsimano válasza B-L-A-C-K (#12413) üzenetére


bazsimano
őstag

köszi szépen! megbízhatóság szempontjából mennyire ajánlottak ezek a boltok? ismeri őket valaki?
fórumon úgy emlékszem, hogy valaki hasonló boltban dolgozik, nem tudja mikor lesz valami jó akció? happy hour? :)

[ Szerkesztve ]

(#12418) B-L-A-C-K válasza bazsimano (#12417) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem vásároltam még az adott üzletekből, de megbízható üzletek. Amúgy azt az akciós boltot gondolom a laptopszalonra érted...

(#12419) darvak válasza kickboxko (#12414) üzenetére


darvak
senior tag

Ennél erősebbet nem nagyon fogsz kapni itthon újban.
Inspiron 7520

(#12420) jobbacsabba válasza Tom1939 (#12405) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Ezek brutális gépek. Kicsit pontosítanék a keresési feltételeken. Irodai felhasználásra kell, de van néhány számolásigényes program is. Nincs nagy grafikus teljesítményre igény, idáig egy régi vas is elboldogult vele (mondjuk nem fullHD-ban). Viszont szeretnék egy olyan gépet ami megbízható és néhány év múlva is használható lesz.
Szóval, kicsit pontosítva, miről is lenne szó:
- 17" fullHD kijelző (esetleg IPS), 3D nem kell,
- i5 (vagy i7),
- 8GB ram,
- SATA3 SSD és egy HDD
- diszkrét VGA,
- USB3,
- jó garanciális feltételek és szerviz háttér,
- egy WIN7 is legyen benne az árban.
Ami fontos lenne még: nagy akksi és szolidabb méret (már amit a 17" méret megenged). Most a hardverapró nem játszik.

(#12421) Tikakukac válasza bazsimano (#12417) üzenetére


Tikakukac
titán

Eleve olcsó gépen happy hour vagy nem is érinti, vagy ha igen akkor ad rá 500 forintot. G580-at figyeltem egy darabig, és ott is ez ment. Erre nem érdemes adni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12422) DarkDeer válasza jobbacsabba (#12420) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Dell Inspiron 7720, Dell XPS L702x, Asus N76, Asus G75. Ezek a konzumer gépek teljesítik a feltételeidet.
Ezek után jönnek a workstation gépek, jóval magasabb áron, HP Elitebook 8770, Dell Precision M6700.

[ Szerkesztve ]

(#12423) bazsimano válasza Tikakukac (#12421) üzenetére


bazsimano
őstag

köszi szépen a választ!
valamelyik mellett fogok dönteni, egy probook vagy egy a532 amelyik jobban tetszik majd édesanyámnak szerintem. azt hiszem ezzel nem lövök nagyon mellé :)

(#12424) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

(#12425) runner 125 válasza DarkDeer (#12424) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kezdem úgy érezni, h erősen olvasnak minket a gyártók emberi. ;] :D

Inspiorn-t is egész jól kikupálták. Az egyértelműen gagyi anyaghasználaton már látszólag is változtattak.
Ezzel a lépéssel a végén még az Acer is ajánlott márka lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12426) DarkDeer válasza runner 125 (#12425) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nálam eddig is ajánlott volt az Acer. :) Sajnos az utóbbi időben megemelt árakkal dolgoznak, és mostanában annyira nem ajánlottak.
Amúgy a 4 éves Acer Aspire gépem tapipadja volt a legjobb amit valaha használtam. A sokkal komolyabb gépek touchpadja is szarabb, egyszerűen akármit állítok nem jó. A Dell-ekkel van a legrosszabb tapasztalatom, azoknak a tapipadja nekem nagyon nem jön be. De a mostani Lenovo T400-asom tapipadja sem olyan jó mint az Aspire gépemé.

(#12427) theczar


theczar
csendes tag

1.
Karácsony környékén szeretnék új laptopot venni.
Fő szempont, hogy a Diablo 3 zökkenőmentesen fusson rajta, mint a szél.
Tehát valami tűrhető VGA-val szerelt darabot szeretnék. Fontos a megbízhatóság is.
Ár - 150.000 Ft környékéig mehet.
2.
Toshiba Satellite A200 1CR használt laptopomat mennyiért tudnám eladni?
40-et kérhetek érte?

(#12428) Rage47


Rage47
veterán

Dell Inspiron 7720-on gondolkozom... A fullHD a natív felbontása, az alatt homályosabbak pl. a játékok? Csak mert néztem benchmarkot és fullHD felbontásban nem megy maxon pl. a BF3 vagy a Mafia 2, gondolom kisebb felbontásban több fps-t produkálnának.

(#12429) B-L-A-C-K válasza theczar (#12427) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

1.

Karácsony környékén várunk vissza! :)

2.

"Toshiba Satellite A200 1CR használt laptopomat mennyiért tudnám eladni?"

NOTEBOOK beárazás

Rage47: Jól gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#12430) theczar válasza B-L-A-C-K (#12429) üzenetére


theczar
csendes tag

Köszi,igazából november lesz az, de majd akkor ismét felteszem a kérdést :D

(#12431) fogtunder válasza DarkDeer (#12426) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekünk is van pár acer a családban, többnyire travelmate szériából, mindegyik több, mint 3 éve húzza, de azért az anyaghasználat miatt én nehezen ajánlanám őket.

touchpadből meg normálisat én még csak apple gépeken láttam, az összes többi kényszermegoldás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#12432) B-L-A-C-K válasza theczar (#12430) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha később veszel gyere vissza akkor, változnak az árak is, lehet pont valami akció is lesz...Amúgy GT630M, illetve 7670M vga-sok lesznek, ezek után meg utána tudsz nézni itt addig is!

[ Szerkesztve ]

(#12433) Rage47 válasza B-L-A-C-K (#12429) üzenetére


Rage47
veterán

Most nézem, hogy ennek 15,6-os a monitora és így is fullHD a natív felbontása. :D Azt hittem, hogy 1366x768 lesz, mint a mostani HP-mnak. :)
Nem fura ilyen kicsi monitorom a fullHD? :S

(#12434) Chaser válasza Rage47 (#12433) üzenetére


Chaser
titán

De fura benne hogy sokkal szebb képe van mint a HD-nak. Viszont könnyű megszokni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12435) B-L-A-C-K válasza Rage47 (#12433) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha egy hétig FullHD előtte ülsz, májt vissza a sima HD felbontásúhoz, lehet le is köpöd...:D

(#12436) premete válasza runner 125 (#12425) üzenetére


premete
veterán

Azt leszámítva, ha nem jársz úgy, mint a szomszéd srác: 9 hónapos korában az Acerje már ötször járt szervizben külföldön, és 12-57 napok után került vissza hozzá. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12437) rgeorge válasza Rage47 (#12433) üzenetére


rgeorge
addikt

Ahogy Chaser is mondja: furán nagyon jó ekkora méretben a FullHD.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#12438) runner 125 válasza premete (#12436) üzenetére


runner 125
nagyúr

Na igen, a brno-i szerviznek ez (is) a hátránya.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12439) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Noti vásárlásban kérnék kis segítséget. Jelenlegi gépemet cserélném, valami kisebb jószágra, mivel sokat hurcolászom.
-következő 4-5 évre venném a gépet
-megbízható, strapabíró konstrukció
-ha mégis baj lenne, gyors, korrekt, precíz szervíz (sajnos vannak pár évvel ezelőttről az Asus szervizzel kapcsolatban igen negatív tapasztalataim pontosság, precízség terén)
-sebességben akár a mostani is megfelelne, de előre kell gondolkodni, nem lenne rossz min. egy i3
-14,1"-nál nagyobb ne legyen
-mostaninál kicsivel nagyobb felbontású kijelző szintén nem lenne rossz
-amire használnám: fejlesztés, böngészés, átlagos dolgok
-árban minél lejjebb mennék, persze nem a minőség rovására (induljunk 150e-től és menjünk max. 210-220e-ig)

Kb. ennyi. Remélem nem szabtam túl sok feltételt. Előre is köszönöm.

(#12440) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy 2hete vásárolt Lenovo G580GH-ba szeretnék venni SSD-t!
(Vagy esetleg +8giga RAM bele?)
Mennyire éri meg? Mennyivel gyorsítaná meg az átlagfelhasználásban lévő programokat?
Milyen SSD-t ajánlotok? Mekkora méret legyen?

Előre is köszi! :R

" Just remember Manchester is RED! "

(#12441) #11527168


#11527168
törölt tag

(#12442) darvak válasza BigBlackDog (#12439) üzenetére


darvak
senior tag

(#12443) Zedz


Zedz
addikt

Hali!

Azt szeretném kérdezni, hogy mondjuk egy B960-as és egy i5ös között mekkora különbség van fps terén, ha komolyabb játékokat akarok futtatni? Amiket a neten néztem videókat mind a kettő mellet egy GT630M teljesített szolgálatot hol 4 hol 8 giga rammal. A ram ilyen téren sokat számít? Vagy még a CPU sem annyira fontos csak a VGA típusa? FPS-ben ez nagyon észrevehető?

(#12444) darvak válasza Zedz (#12443) üzenetére


darvak
senior tag

Gt630M-met egy B960-as is kihajt.

(#12445) Zedz válasza darvak (#12444) üzenetére


Zedz
addikt

De a CPU okozhat e FPS beli eltérést? Esetleg a RAM mérete befolyásolhat e dolgokat?

(#12446) Tikakukac válasza Zedz (#12445) üzenetére


Tikakukac
titán

A válasz mindkettőre igen. Csak nem mindegy honnan nézzük a dolgokat.
2 és 4 giga között van különbség elég sok, de 4 és 8 giga között már nagyon minimális, vagy semmi.
Proci pedig jelen esetben nem mérvadó, extrém felbontás mellett már lenne különbség, de itt ilyenekről nem nagyon tudunk beszélni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12447) Borote válasza Zedz (#12445) üzenetére


Borote
addikt

Ja, GT630M mellett akkor okozhat a proci eltérést, h baromi magas FPS-eket szeretnél, és ezért visszaveszed a részletességet és a felbontást is.
A GPU hamarabb kifullad, mint a CPU :)

(#12448) Zedz válasza Borote (#12447) üzenetére


Zedz
addikt

Köszönöm mindenki válaszát! :R

(#12449) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

(#12450) btudos válasza #11527168 (#12441) üzenetére


btudos
veterán

Én a Dell-t venném, fémházas, jobb a VGA, bár ha ennyi pénzt kiadok egy laptopért, elgondolkodnék a Full HD verzión. Annyival nem drágább, mint amennyivel nagyobb élmény egy FHD panelt nézni. Ha belefér a keretbe, én tuti ezt venném.

A Samsunggal sincs baj, de az elején említett két okból (plusz ugye a FHD lehetőség) a Dellt jobb vételnek tartom. (jó, 8 giga helyett csak 6 van a Dellben, de ez nem okoz érdemi különbséget).

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.