Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#12651) London26


London26
tag

Hello!

Tudna nekem vki ajánlani 50-60 ezer környékén laptopot?
Általános felhasználásra, játékra nem kell.
Köszi

(#12652) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Nővéremnek szeretnénk venni egy jól működő laptopot, filmnézésre, internetezésre, meg ilyen irodai dolgokra használja főképpen. 3 darab van a végső tarsolyban, ezekből kéne egyet kiválasztania. Ti mit gondoltok? Az ár most annyira nem lényeges itt a 3 körül szóval az végülis mindegy.

115 000Ft +Áfa
Dell Inspiron N5110 : 15.6in High Definition (1366X768) WLED + Integrated 1.0 Mega Pixel Widescreen HD (1280 x 720) camera, Intel Core i3-2350M (2.30GHz, 3MB cache), 2048MB (1x2048) 1333MHz DDR3 Dual Channel, 320GB Serial ATA (5400RPM), 8X DVD+/-RW Drive, Intel HD Graphics, Dell Wireless 1702 802.11b/g/n + Bluetooth 3.0, Primary 6-cell 48W/HR LI-ION, Free DOS, Diamond Black
Leírás: http://shop.lunir.hu/Images/Products/634570062869225428.jpg

110 000Ft +Áfa
HP NB 630 /HPQ A6E89EA/ 15.6in HD Antiglare (1366X768) LED-backlit + Integrated Camera, Intel Core i3-380M (2.53GHz, 3MB cache, Dual Core), 4096MB (1x4096) 1333MHz DDR3, 500GB Serial ATA (5400RPM), 8X DVD+/-RW Drive, Intel HD graphics, 802.11b/g/n + Bluetooth 2.1, Primary 6-cell 47W/HR Li-Ion, Windows 7 Home Premium 64 bit, 2 év szerviz garancia
Leírás: http://www.mobilx.hu/images/detailed/hp_630_alap13321490024f66fb0a1f351.jpg

115 000Ft+Áfa
HP Probook 4530S /HPQ LY478EA/ HP 4530s i3-2350M 15.6 2GB/320 SIL PC~Core i3-2350M, 15.6 HD AG LED SVA, UMA, 2GB DDR3 RAM, 320GB 5400RPM HDD, DVD+/-RW, 802.11b/g/n, BT, SIL, SuSE Linux, 3yr Warranty, Case

(#12653) btudos válasza Babetta-X (#12652) üzenetére


btudos
veterán

Egyertelmuen a Probook, a masik kettonel klasszisokkal komolyabb minoseget kepvisel.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12654) BigBlackDog válasza Babetta-X (#12652) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én a probook-ra szavaznék. /*Dell N5110 a tapasztalatok szerint nem egy best buy enyhén szólva sem.*/
A probook újabb prociját is előnyként lehet elkönyvelni, bár nem sokkal gyorsabb (nagyobb memória sávszélesség, jobb gpu)

[ Szerkesztve ]

(#12655) Babetta-X válasza btudos (#12653) üzenetére


Babetta-X
senior tag

És a másik HP? Dupla annyi memória van benne, az órajelele is nagyobb a társainál, nekem az tűnt az előnyös választásnak, bár nem értem, hogy a tulajdonságai ellenére miért adják egy tizessel olcsóbban.

(#12656) B-L-A-C-K válasza Babetta-X (#12652) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az első kettőt felejtsd el, mindenképpen Probook!

(#12657) runner 125 válasza Babetta-X (#12655) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gyenge eresztés a 630-as, ProBook-ot kell megvenni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12658) Pocok256 válasza London26 (#12651) üzenetére


Pocok256
veterán

Hardverapron alfa156 gépei között nézelődj :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12659) BigBlackDog válasza Babetta-X (#12655) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A memória nem összeg manapság. A órajel meg nem mindig minden. Itt találsz részletes adatokat a procikról.
Itt meg néhány teszteredmény. A probookra 3 év gari jár, szemben a másik HP 2 év garijával.
Valószínűleg a tervezett felhasználás mellett nem éreznél túl nagy sebességbeli különbséget a két gép között. De minőség tekintetében, biztosan a probook győzne. Persze ez csak tanács, nem kötelezvény. Csak van itthon egy probook és a másikat is használtam élőben nem egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#12660) darvak válasza Sefter (#12613) üzenetére


darvak
senior tag

Haaj, Probook és Hp, plusz a Probook még 3év garival jön. Báár a lenovo lengyel szervíze is jól működik, mindenesetre minőségben jobb lesz a Probook.

Linkelj gépet, hátha tudunk jobb árat rá.

ahoj

[ Szerkesztve ]

(#12661) B-L-A-C-K válasza darvak (#12660) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát te meg hogy nézel ki.... ;]

(#12662) darvak válasza B-L-A-C-K (#12661) üzenetére


darvak
senior tag

Épp ideje volt már ;)

Te meg munkaidőben SSD videókat készítesz? :D

Jó lett volna a végére 1-2 program betöltését + 1 másolást is lefilmezni, h még hatásosabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#12663) B-L-A-C-K válasza darvak (#12662) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ügyeletben voltam, azaz nem volt meló csak bent kellett maradni ha valami bibi van, szóval megtudtam csinálni. :)

Á mást nem lett volna érdemes csinálni, mivel a kijelzőből így is alig látszik valami a szar minőség miatt, egy jobb teló kellett volna hozzá, de inkább egy normális kamerás fényképező, vagy kamera. Na meg mint írtam sose csináltam videót még, és nem is akartam rászánni sok időt...:)

Illetve youtube nézettséget se akarok dönteni vele...:D

[ Szerkesztve ]

(#12664) runner 125 válasza darvak (#12662) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bezzeg amikor én voltam anno senior, nem volt nekünk még egyéni avatar. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12665) B-L-A-C-K válasza runner 125 (#12664) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bizony-bizony...:) Lassan enyémre is csere szorul, kis botoxot kell adni a macskának...:)

[ Szerkesztve ]

(#12666) darvak válasza runner 125 (#12664) üzenetére


darvak
senior tag

Kellett hozzá egy 2500-napos regisztráció is, mint feltétel :U Sajna már fényképből nem csinálnak avatart :O

#12665) B-L-A-C-K

És mi leszel B-L-A-C-K-ből--->Blöki? Párducból--->eb?:)

(#12667) Gabe123

Háát kraftba erősebb, a gpu miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12667) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Ismerősnek kellene egy gép már volt róla szó és a z580-at ajálottátok, de itt találtam y570-et még mindig a z580- a jobb választás?
Az mondjuk negatívum az y570-ben ,hogy nincs rajta usb3.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#12668) darvak válasza Gabe123 (#12667) üzenetére


darvak
senior tag

Lejárt már a szerkesztés.

És mint mondtam sietni kell, mer nagyon ritka ennyiért.

Amúgy rossz a linked.

[ Szerkesztve ]

(#12669) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Újabb kérdés, feladat.
Mit érdemes 80k-ból venni használtan (mármint laptopra gondolok :) )?
Elvárások:
-teljesítményben fusson rajta normálisan minden, ami egy C2D elmegy (net, Visual Studio Eclipse, ...)
-13,-14,1"-es méret
-nagyobb felbontású kijelző
-szép, törésmentes, hiánymentes állapot
-garancia
-nem acer minőség, jópár évig még lehessen használni
-mondjuk az 5 éves játékok fussanak rajta (nem erre lenne használva (ritkán persze előfordulhat), csak kicsit félek a régebbi integrált intel gpu-kól, nem tudom milyen erősek. Gondoltam ez a feltétel talán szűrne rendesebben, az eddig megtekintett notiknál ezek az intel gma-k tartottak vissza)
Lehetséges hogy létezik ilyen gép?

(#12670) Borote válasza BigBlackDog (#12669) üzenetére


Borote
addikt

Persze, T400, példának okáért :)
Garancia nagyon minimális lesz rá, de a szaroknál jobban megéri :)
Pl EZ, csak nagyobb felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#12671) btudos válasza BigBlackDog (#12669) üzenetére


btudos
veterán

Thinkpad T400?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12672) Tirexi


Tirexi
addikt

Na emberek én egy ilyet rendeltem: DELL Inspiron 5720 (17R) (8GB DDR3 + 160GB SSD)

A sok huzavona után ami itt ment nem cicóztam inkább vettem újat és erre van 3 év gari meg ez tényleg új széria is.
Videó lesz róla ha valakit érdekel majd dobok neki linket. Holnap vagy hétfőn érkezik meg.

(#12673) malloc


malloc
csendes tag

Sziasztok!

A [FUJITSU LIFEBOOK UH552 MPZE5HU]-ről szeretném a véleményeiteket kérni.
Elsősorban általános és grafikai feladatokra lenne használva (inkább proci, mint vga igényes feladatok). Ez jelenleg 2 év garival 200k. Fontos még a hordozhatóság, a töltés nélküli hosszú üzemidő kevésbe.

(#12674) B-L-A-C-K válasza Tirexi (#12672) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A cicó egy N7110 miatt ment, ez már biztos nem lesz olyan rossz...:)

(#12675) darvak válasza BigBlackDog (#12669) üzenetére


darvak
senior tag

~100-ért már találni, különben inkább csak Intel GMA 4500MHD-t kapsz, ami még a 6-7 éves játékokat is legjobb esetben csak low beállításon viszi (ha viszi).

(#12667) Gabe123

Jaah még 1 dolog, szerintem nem elhanyagolandó az Y570 msata slot-ja sem, mint előny.

Z580-ra nem rémlik, nem is látom elsőre.

(#12673) malloc

Hát ha vékony gép kell, akkor nincs nagy választékod ebbe az árban. Tod ezek picit kényszer megoldások, kicsit hajlékonyabbak a nagyobb gépeknél .Ha ez nem zavar, akkor hajrá.
DE itt[/L] kicsit olcsóbb.
(L:http://hardverapro.hu/apro/hp_probook_4330s_intel_core_i3_es_i5_windows7_tobb_3/hsz_1-50.html)13"-os probook a minőségibb alternatíva(/L)

[ Szerkesztve ]

(#12676) BigBlackDog válasza darvak (#12675) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Thinkpadeket nézegettem én is. De ahogy látom a 4500HD elég harmatosan muzsikál a mostani 9300m GS mellett is. Lehet, inkább várok kicsit, aztán egy új dell 5420. Mégiscsak másabb lenne.
Egyébként várható mostanában (év végéig) valami újdonság mobil technológia terén? Vagy jelentősebb áresés?

(#12677) AxBattler válasza BigBlackDog (#12669) üzenetére


AxBattler
félisten

Csapj hozzá még 25k-t a kerethez, és nézd meg ezt: Dell E6410 !

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12678) darvak válasza darvak (#12675) üzenetére


darvak
senior tag

Linkek újra :((( :
uh-552

13"-os probook, mint minőségi alternatíva

(#12676) BigBlackDog

Nem hinném,h lenne áresés, pl SB konfigok is eléggé tartják az árukat.
5420-at nem fogsz 80-ért kapni:), 1 jóideig még biztosan nem.

(#12679) freddyadu

A kérdés az, h érdemes ennyit költeni rá? Akkor már jó SSD-t vegyél, hiszen későbbi konfigodba is át tudod menteni.

[ Szerkesztve ]

(#12679) freddyadu válasza B-L-A-C-K (#12663) üzenetére


freddyadu
senior tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo g530 laptopom. (4446-3fg - Intel Core 2 Duo T6500; 3GB DDR2 SDRAM - 667 MHz; Intel GMA 4500M)
Legfőképpen internetezésre és football managerrel történő játékra használom.
Win 7 64 bit van rajta.
Ami a gondom vele, hogy gyakran kiakad a rendszer, ha több internet ablakot nyitok meg játék közben.
Ezen szeretnék segíteni azzal, hogy a RAMot bővítem 4GB-ra!
Ezen kívül megfordult még a fejemben, hogy egy SSD is gyorsítaná a rendszert...
Mi a véleményetek? Valóban segítene az említett problémákon?
Illetve mivel lehetne kicsit felturbózni a gépet?
A meglévő 250GB HDD-t milyen beépítő kerettel tudnám az ODD helyére tenni???
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#12680) B-L-A-C-K válasza freddyadu (#12679) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, ezek jelentősen dobni fognak rajta.
Beépítő keretet fogalmam sincs hol vegyél, én még sose rendeltem, de ebay-on valószínű találsz.

Amúgy ezen a gépen miért volt 64bites win :F

(#12681) BigBlackDog válasza darvak (#12678) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem is úgy gondoltam :) . Decemberig még gyűjtögető életmódot folytatnék.
Én ezt néztem. Pont ideális, és ki is tartana szerintem cirka 6-7 évig biztosan. És akkor is jó árban lehetne még eladni szvsz.
A kinézett gépről van valami rossz vélemény egyébként? Esetleg a boltról (mostani asust is ott vettem, korrektnek tűntek)?

freddyadu:
[link]
[link] (talán tud Neked valót is)
+érdemes aprón szétnézni
még1

[ Szerkesztve ]

(#12682) freddyadu válasza B-L-A-C-K (#12680) üzenetére


freddyadu
senior tag

Ezek szerint a proci nem olyan gyenge még?
Az FM-et meg 2D-ben nyomom, így nem olyan fontos a VGA....

A 64 bitet meg én húztam rá... :-)
Mi a baj vele?

Persze most gondolkozok Win 8-on! Akkor inkább 32 bitest tegyek fel?

(#12683) freddyadu válasza BigBlackDog (#12681) üzenetére


freddyadu
senior tag

Kösziiii!

(#12684) darvak válasza BigBlackDog (#12681) üzenetére


darvak
senior tag

Jó gép, egy tizessel máris beljebb vagy ;)
E5430
teszt

Amúgy 5420 HD+ i3-2350M-mel már 182-ért ugyanitt van.

(#12685) rétisün válasza Tirexi (#12672) üzenetére


rétisün
veterán

én is hasonlóban gondolkodom (persze ha el tudnám adni a mostani asust) de fontos lenne a plusz hdd bővítőhely. ha jól tudom, ebben a dellben van, ugye?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12686) Tirexi válasza rétisün (#12685) üzenetére


Tirexi
addikt

Nincsen. Beszéltem a boltossal telefonon és mondta, hogy nincsen benne. Valószínűleg vagy kiveszem belőle a HDD-t vagy ha kompatibilis vele akkor az ODD helyére berakok egy SSD bővítő keretet.

(#12687) rétisün válasza Tirexi (#12686) üzenetére


rétisün
veterán

hoppá, akkor igen csak utána kell érdeklődnöm, melyik változatot veszem, ebben pl. van.....amúgy én is ssd-t tennék bele, pontosabban tenném át az asusból.

végül is, ez a dvd helyére tehető ssd tartó nem is rossz ötlet, bár azért kissé borsos az ára. igaz, egy külső író is lesz belőle.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12688) BigBlackDog válasza darvak (#12684) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez a mysoft.hu mennyire ajánlott? Vásárolt már valaki itt ("használt laptop újraeladás" szintű sunyiságok mennyire jellemzőek itt és más, nagyobb laptop üzletekbe)? Garanciális ügyintézés gondolom márkaszervizben, igaz? Dellnek van szervize Bp-n?
Ez a 5420HD fogyasztásban, melegedésben hogy befolyásolja a gépet? Ilyenkor a prociban lévő le is van tiltva teljesen, vagy kapcsolgatja magát?
Ram bővítést én is csinálhatok utólag garanciavesztés nélkül?

És azt hittem már, hogy nincs több kérdésem :O

(#12689) DarkDeer válasza rétisün (#12687) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Az összes Dell Inspiron 5720-ban van mSata bővítőhely, de a 2 db 2,5"-es HDD helyből csak az egyikben van kiépített Sata csatlakozás.

Ja és ezt a "beszéltem a boltossal/írtam nekik és ezt meg ezt válaszolta" dolgot felejtsétek el. Az összes cég szarik rá, nem néznek utána és nem bontják ki Neked a gépet, emiatt hülyeségeket írnak/mondanak. Külföldi teszteket olvassatok, pl. Notebookcheck és hasonlók. Ők leveszik a gépek alját és rendesen ellenőrzik a bővíthetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#12690) rétisün válasza DarkDeer (#12689) üzenetére


rétisün
veterán

akkor megyek, veszek is egyet :DDD

de most komolyan, akkor ahol Tirexi vette, ott annyira nem értenek hozzá, vagy mi?

" 2 db 2,5"-es HDD helyből csak az egyikben van kiépített Sata csatlakozás."

az nekem elég, gy ssd menne bele majd.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12691) btudos válasza DarkDeer (#12689) üzenetére


btudos
veterán

Ez amúgy miért van? Így szvsz semmi értelme, hogy ott a helye... :(((

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12692) Tirexi válasza DarkDeer (#12689) üzenetére


Tirexi
addikt

Magyarul nem mondott hülyeséget mert hiába tenném be oda az SSD-t ha egyszer nincsen mihez csatlakoztatni.

Adnál erről leírást hogyan is kell ezt megcsinálni? Vagy ti hogyan csináltátok meg?

(#12693) Tikakukac válasza btudos (#12691) üzenetére


Tikakukac
titán

Házon belüli konkurenciát így nem okoz. Akinek kell a 2 hely, az megy XPS felé. Autóknál mondjuk a VW van ebben, annyi céget olvasztottak be, hogy egyes autókban direkt kell elcseszni dolgokat, nehogy egymás nyakára menjenek.
De ez csak 1 tipp, mérnököket kéne megkérdezni, hogy why.

Nem lennék meglepve, ha a másik csatit oda lehetne moddolni, a vezérlőt és a biost kéne megcsekkolni. Utána kis forrasztgatás és egyebek kell csak és nyert az ügy.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12694) DarkDeer válasza rétisün (#12690) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Rétisün:
A 2 db 2,5"-es HDD helyből az egyikben benne van a hagyományos merevlemez, a másik helyen meg nincs kiépítve a csatlakozás. Tehát vagy veszel a HDD mellé egy mSata SSD-t, vagy kiszereled a HDD-t és annak helyére szereled be a 2,5"-es SSD-det.

Btudos:
Nem tudom miért van, szerintem is hülyeség a gyártók részéről, de gondolom emiatt picivel olcsóbban tudják adni a gépet.

Tirexi:
Neked ugyanazt tudom mondani mint Rétisünnek.
Ja és ha nincs kiépítve egy bővítőhelyen a csatlakozás akkor Te azt otthon nem is tudod kiépíteni magadnak. Sokszor még a szervizben is nehézkes, mert lehet, hogy az alaplapon hiányzik a csatlakozó, emiatt azt cserélni kell, és láttam olyan gépet aminek a műanyag részében a lyukak sem voltak meg, tehát még azt az elemet is ki kell vágni, vagy cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#12695) darvak válasza BigBlackDog (#12688) üzenetére


darvak
senior tag

Megbízható bolt.
Talán Dell-é a legjobban kiépített szervízhálózat, persze,h van Pesten, DE ez helyszíni garis gép, ami azt jelenti, h 1, max 2 munkanapon belül házhoz megy a szerelő, és helyben megjavítja a géped (helyben kicseréli az alkatrészt, ha tényleg hibás). Mindezt 3 évig, hoppá!

Fogyasztásba? Elhanagolható lehet, sose néztem 1-2W lehet a differencia, de olcsóbban van pl. kisebb felbontással is.

Nem kapcsolgat semmit, ebbe csak IGP van, amúgy az Nvidia OIptimus csinál olyat.
5430-as HD4000-rel, 5420-as pedig HD3000-rel jön.
Általános célra a 3000-es is elég.

(#12696) BigBlackDog
Bocs, lemaradt az "E" :U :DD

[ Szerkesztve ]

(#12696) BigBlackDog válasza darvak (#12684) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De benéztem :W . Azt hittem az 5420-at amd gpu-ra érted, kicsit furcsálltam is.

(#12697) Babetta-X válasza BigBlackDog (#12659) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Érdekes. És mi a helyzet a tárhellyel? Olyan fura, mert mindkettő HP gyártmány, és az erősebbik az olcsóbb, szóval nem értem én ezt :)

(#12698) rétisün válasza DarkDeer (#12694) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, így most már egyértelmű. akkor legfeljebb az ssd megy az asztali gépbe, a laptop meg majd kap egy msatásat.....

egyébként mennyire jellemző a plusz bővítőhely? a laptopok nagy részében gondolom nem nagyon van.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12699) Tikakukac válasza Babetta-X (#12697) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig rém egyszerű.

A 630 belépő modell, pocsék anyagokból és ehhez mérten nem túl bőséges szoftveres körítéssel. Ebbe bele tudnak rakni erősebb hardvert is, mert magára a gépre nem költenek annyit. Plusz gari-1 év.

A Probook pedig üzleti alsó modell, ami egészen más dimenzió. Ide elég sok szoftveres megoldás jár, jó anyagok és megbízhatóbb működés. Meg a plusz gari. Így pedig a nagy hardver már nem fér bele adott keretbe.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12700) DarkDeer válasza rétisün (#12698) üzenetére


DarkDeer
senior tag

15,6"-es gépekben nagyon ritka a 2 db 2,5"-es HDD hely. Ebben a méretben még az mSata is elég ritka, sajnos.
17,3"-es gépekben egyre gyakoribb a 2 db 2,5"-es HDD hely, és az mSata is. De ebben a kategóriában is bőven van olyan gép, amiben csak egyetlen HDD hely van, (ami szerintem röhej, 2012 végén egy ekkora laposban legyen minimum egy HDD és egy mSata legalább).
Szóval a 17,3"-es kategóriában is alaposan utána kell nézni, hogy mennyi és milyen HDD/SSD hely van!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.