Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#12151) B-L-A-C-K válasza Pekin (#12150) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Print Screen-d le... :D

(#12152) Davs


Davs
tag

Meg szeretnem dicserni a Lenovo gyors ugyintezeset garihosszabbitas ugyeben. Vettem +2 ev garit (ami utan mailben kellene kapnod egy linket + tovabbi adatokat). Mail helyett a webshop elkuldte kinyomtatva magat az emailt, amin ott volt a "kattints a kovetkezo linkre" es a link 1,5 sorot keresztul :D Termeszetesen 1 betut elrontottam, elrontottam a regelest (amire 1 lehetoseged van csak), igy hat irtam az eet@lenovoreg.com -ra egy mailt az eset leirasaval, adataimmal, notim serial numberjevel, es penteken ~2oran belul megcsinaltak egy szo nelkul. Reszemrol +1 lenovonak :) [amugy alaplapcsere 1,5-2 het alatt ment meg par honapja, igazabol nincs okom panaszra]

(#12153) runner 125 válasza Davs (#12152) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mihez vettél + 2 év gart? Tihnkpad (Edge) -hez nem?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12154) Tikakukac válasza 89Csabi89 (#12132) üzenetére


Tikakukac
titán

Megfogod a két gépet meg a másik 2-t és megérzed miért.

Amiket mutattál, azok fullosan konzumer gépek, semmi komolyabb. A másik 2 jó garival, rendes anyagokból, hűtéssel és szoftverekkel rendelkezik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12155) Davs válasza runner 125 (#12153) üzenetére


Davs
tag

Igen, alap 2ev helyett 1-et kaptam csak, mivel cegre lett veve, igy inkabb hozzavettem meg +2-t.

[ Szerkesztve ]

(#12156) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Még lenne egy fontos kérdésem a g580-al kapcsolatban! Itthoni használat során ugye be van dugva. A kérdésem az, hogy nem vágja ez majd tönkre az akkumulátort? A folytonos rátöltés.. Mert így gyakorlatilag folyton ~100%-on van. :F

"Cogito ergo Sum."

(#12157) Pekin válasza Tikakukac (#12154) üzenetére


Pekin
csendes tag

Hehhe, méghogy mi a probléma velük. Igen.. szerintem a consumer kategóriát simán el lehetne és kéne törölni. Maradnának a minőségi megoldások. Személy szerint egy új consumer és egy használt üzleti közül nem kérdés melyiket választanám. Nem mindegy milyen, mikor ránéz/hozzáér az ember vagy épp gépel rajta, sír-e vagy örömmel tölti el a használata.

(#12158) B-L-A-C-K válasza Axel pRo (#12156) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha huzamosabb ideig töltőn használod akkor érdemes 50%-on tartani, elméletileg így a legjobb hosszútávon, ha viszont sokat össze vissza használod akkor szinte mind1.

(#12159) giigz válasza B-L-A-C-K (#12158) üzenetére


giigz
veterán

Hogy lehet 50%-on tartani?

(#12160) Borote válasza giigz (#12159) üzenetére


Borote
addikt

Ha van hozzá saját programja, akkor azzal, ha nincs, akkor 50-60-ig meríted, kiveszed és elrakod egy hűvösebb helyre.

(#12161) Chaser válasza B-L-A-C-K (#12149) üzenetére


Chaser
titán

ThinkPadek ha jól rémlik nem indulnak, fan error message.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12162) Chaser válasza B-L-A-C-K (#12149) üzenetére


Chaser
titán

szerk: tripla

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12163) Chaser válasza B-L-A-C-K (#12149) üzenetére


Chaser
titán

szerk: tripla

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12164) B-L-A-C-K válasza Borote (#12160) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Borate kolléga már megválaszolta, nem tudom a tiédhez volt e, Y570-eshez 100% volt arra emlékszem.

Chaser: Annál nem néztem, Acer/Msi/ASUS kis notikon néztem még anno, meg Y570-nél, ott belehetett kapcsolni.

Bár tök mind1 mert senkinek se ajánlom ezt a megoldást, inkább programmal állítsa be minimális fordulatra...

[ Szerkesztve ]

(#12165) angelx


angelx
csendes tag

Ha az SSD elvileg gyorsít a rendszeren , befolyásolhatja a hőmérséklet növekedést?

(#12166) btudos válasza angelx (#12165) üzenetére


btudos
veterán

Sokkal kevésbé melegszik mint egy HDD.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12167) angelx válasza btudos (#12166) üzenetére


angelx
csendes tag

Amelyik notebookban SSD van, abban nincs HDD?
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ..szőke vagyok. :)

(#12168) btudos válasza angelx (#12167) üzenetére


btudos
veterán

A notebookok nagy százalékában egy háttértárolónak van hely, ez lehet SSD vagy HDD. Üzleti gépeknél (leginkább ott jellemző) az optikai meghajtó helyére lehet beépítőkeretet venni, és oda lehet második háttértárat rakni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12169) angelx válasza btudos (#12168) üzenetére


angelx
csendes tag

Köszönöm, tehát ha jól értem, lehet mindkettő a laptopban ,nincs befolyással a hőre, ha van + SSD is a HDD mellett?

(#12170) Tim82


Tim82
nagyúr

21:9 képarányú Ultrabook-ot mutatott be a Toshiba.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12171) AxBattler válasza Tim82 (#12170) üzenetére


AxBattler
félisten

Vótmá'! :D
Egyébként nem is olyan vállalhatatlanok annak a gépnek a méretei, csak a mozizáson kívül nem sok értelmét látom...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12172) B-L-A-C-K válasza angelx (#12169) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elvileg igen, mivel akkor még 1+ dolog termeli a hőt, de az SSD nem annyira melegszik mint egy HDD, meg amúgy sem sokat fogsz észrevenni melegedésben, szóval nem kell ilyennel foglalkozni. De ha zavar mégis akkor veszel HDD helyére egy nagyobb SSD-t, nem tudom mennyire kell a nagy tárhely, de 120 Gb-os nomrális már 25 körül van, és kb ahogy duplázod a tárolókapacitást úgy duplázódik az ára is, azaz egy 512-es már 100 ezer felett van.

(#12173) Tim82 válasza AxBattler (#12171) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tényleg, nem olvastam vissza eleget.

Külföldi fórumon komment: "az a jó oldala, hogy előbb-utóbb a közvélemény nyomására a gyártók vissza fognak térni a 4:3-hoz". ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12174) Chaser válasza btudos (#12168) üzenetére


Chaser
titán

Lehet azt szinte minden gépbe, csak businessnél ha csavarozni nem kell, ha igen az optika mellett van. Mivel azok nagy részébe tehető akku is a dvd helyére. De minden kommersz gépbe is lehet caddyt rakni, csak 1-2 elmebeteg megoldásnál optika csavarjához ki kell szedni az alaplapot is. De ez elenyésző.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12175) AxBattler válasza Tim82 (#12173) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, de már a 16:10 sem lenne rossz... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12176) fergu9


fergu9
csendes tag

Sziasztok!

2 notebook közül kellene választanom.
http://www.edigital.hu/Notebook/Asus_K53SD-SX1240D_notebook_feher-p329375.html

http://www.edigital.hu/Notebook/Lenovo_IdeaPad_G580AH_%288GB%29_59-346881_notebook-p333139.html

Az ár egyforma, viszont nem tudom, hogy melyik lenne tartósabb.
A családban már van egy ASUS ami szinte ugyanaz mint ami a linkben van csak 1 évvel régebbi. Azzal nincs semmi gond és tartósnak is néz ki. Csak a Lenovo 1T-s és 8GB-os felszereltsége elbizonytalanított.

Tudja esetleg valaki hogy a linkben szereplő Lenovo-nak a billentyűzet körüli alumínium része az anyagában színezett vagy csak festett?

(#12177) Tikakukac válasza fergu9 (#12176) üzenetére


Tikakukac
titán

Könnyű választás, a Lenovo a befutó. A K53 nagyon sok sebből vérzik.

Más: életem leggyorsabb szervizén vagyok túl. Hoztak valami Asus masinát, hogy hülyeségeket csinál. Na mondom bízzátok ide, hadd látom mi az a hülyeség. Mosoly kiül az arcomra, kikapcsolom a numlockot, és visszaadom. Nem gondoltam volna, hogy valaha is ilyen "hibát" kell javítanom, de soha rosszabbat, azt mondom :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12178) Pekin válasza Tim82 (#12173) üzenetére


Pekin
csendes tag

Úgy legyen!

(#12179) Pekin válasza Tikakukac (#12177) üzenetére


Pekin
csendes tag

Legalább ingyen volt nekik - gondolom -, preztizsed meg növekedett. Irigylésreméltó, hogy ebből az aspketusából tudod szemlélni, persze poén, meg jó érzés segíteni. de engem inkább elborzaszt ez a szintű felületesség és életképtelenség.:( De ne legyen szó számítógépről, legyen szó akármiről. A problémamegoldás ilyen szintű hiánya nem túl kecsegtető az egyén jövőjére nézve, illetve nem volt az régen. Mai világban mégis rendben lévőnek van ez kikiáltva. Nem tudom értitek-e mire szeretnék ezzel rávilágítani.

(#12180) Axel pRo válasza B-L-A-C-K (#12158) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

hát elég sokat használom úgy hogy töltőn van kb 90%-ban.. :U

"Cogito ergo Sum."

(#12181) premete válasza Axel pRo (#12180) üzenetére


premete
veterán

Szerintem nincs értelme sem a kiszedésnek, sem az 50, vagy 70 százaléknak; így is bír annyit, mint a készülék maga. A túlmelegedés árthat, ha az akku közel van a fő hőtermelő cuccokhoz, ebben az esetben van értelme talán, de erre sem szedném lapátszám a mérget.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12182) Mottie válasza B-L-A-C-K (#12158) üzenetére


Mottie
őstag

Érdemes kivenni ilyenkor az aksit?

Be Victorious!

(#12183) Pekin válasza Borote (#12072) üzenetére


Pekin
csendes tag

De ugyanez visszafelé is áll! Amit ténylegesen ők barmolnak el az nincs is, nem is úgy van, különben is: már úgy kapták! Ó, hány ilyen sztori van. És tudjátok pont ez az, amiért a garancia ideje nekem csak iránymutató, nem gondolom, hogy bármikor is igénybe venném, mert semmi idegzetem és kedvem így-úgy-amúgy visszakapni a gépet. Inkább informálódom, s arra hajtok, amelyiknél a legkisebb a meghibásodási ráta.

(#12184) Borote válasza premete (#12181) üzenetére


Borote
addikt

Ez azért elhiszem a gyártónak, hogy van értelme ilyen módon vigyázni az akkura :B

(#12183) Pekin: szerencsére nem ilyen rossz a helyzet, mint ahogy azt Te látod :)

[ Szerkesztve ]

(#12185) Pekin válasza Borote (#12184) üzenetére


Pekin
csendes tag

Jó. Legyen neked igazad. Csak ismerve a saját szerensémet..:D Ha már benne vagyunk: lehet sorrendet állítani gyártók szerint ebben? Vagy ez árnyaltabb azért?

(#12186) B-L-A-C-K válasza Mottie (#12182) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha csak töltőről megy akkor 50%-ig merítsd le és rakd el. Állítólag fagyasztóba érdemes rakni, de amúgy ennyire mélyen sose merültem ebbe az aksis témába hogy valóban ezek a dolgok így vannak e. Azaz sose foglalkoztam vele, én is töltőről használom szinte mindig 90%-ba, de nem merítgetem én, meg nem rakom sehová, mikor másik szobába átmegyek akkor néha ugye kihúzom ezért jobb ha benne van.

[ Szerkesztve ]

(#12187) Chaser válasza B-L-A-C-K (#12186) üzenetére


Chaser
titán

Nem kell fagyasztóba rakni, csak hűvös helyen kell tárolni. Célszerű pár havonta rálesni, mert a töltöttség "magától" is csökken, ha sokáig 0-n marad attól kinyúlik az akku.

szerk: szóval nyugodtan lehet teljesen feltöltve elrakni pihenőre

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12188) B-L-A-C-K válasza Chaser (#12187) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mint írtam nem tudom mennyi ennek a valóság alapja, de már rengeteg helyről hallottam ezt a fagyasztós dolgot.

(#12189) Chaser válasza B-L-A-C-K (#12188) üzenetére


Chaser
titán

Én meg rengeteg akkut használtam, eladtam :P Fölösleges melegtől óvni kell, ezért is hal be gyorsan az akku olyan gépben ami nagyon meleg az akku környékén, kiszárad a zselé. A legtöbb gépben sanyo v sony van, azok eleve sokkal kevesebb ideig bírják egy profi akku, ha van használva, ha nincs. Panasonic, LG akku az nagyon jó és nagyon kevés gépben elérhető. Állítólag az új samuk is jók, olyat még nem néztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12190) btudos válasza Chaser (#12174) üzenetére


btudos
veterán

Az emberek nagy szazalekanal nem lehetoseg az, ha ki kell szedni az alaplapot. Uzletiknel tobbnyire maximum egy csavar, es kesz is vagyunk, a consumer kategoriaban azert kicsit arnyaltabb a dolog. Persze kisebb nagyobb barkacsolassal ott is megoldhato, csak mondjuk aki nem ert hozza, annak nem ajanlatos belefognia egyedul.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12191) Chaser válasza btudos (#12190) üzenetére


Chaser
titán

Az emberek nagy szazalekanal nem lehetoseg az, ha ki kell szedni az alaplapot. - ez elenyésző számú gépnél van. 90%-ban 1 csavar fogja az optikát, ami a hátlapon van, esetleg hdd v ram fedél alatt és jelölve. Értelmes gyártók nem szeretik magukat copatni, mert a szervizt ők fizetik. Nagyon nem mind1, hogy egy döglött optikát 2 perc alatt ki tudnak cserélni, vagy 5 óra kell hozzá. Aki be tud csavarni egy villanykörtét az egy átlag gépből ugyanúgy ki tudja szedni az optikát:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12192) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! 150 ezer forintért melyik a legjobb játékra használható laptop?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#12193) ussseal válasza Tikakukac (#12177) üzenetére


ussseal
tag

Egyszer én is jártam hasonlóképpen, valaki megkeresett, hogy nézzem meg a notiját, mert nem működik a wi-fi adapter, pedig mindent megpróbáltak... visszapöcköltem a wi-fi kapcsolóját és megoldódott a probléma :)

#12192 atila4

130 ezerért van Lenovo G580GH, jelenleg ez a bestbuy játokra. Kb egészen 190-200 ezres kategóriáig ugyanezt kapod GPU teljesítményben, szóval ha ez a fő szempont és nem kell semmi prociigényes dolog, akkor marad 20 ezred a keretből és kapsz egy korrekt gépet.

[ Szerkesztve ]

(#12194) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Keresek gépet használtan, max. 50e Ft-ért. Netezésre kéne jóformán, nyílván a megbízhatóság is fontos lenne. 14"-15" környéke, asztalinak kéne inkább (tehát akksi idő nem igazán játszik).

Tudnátok ajánlani pár típust ennyiért, vagy ez alatt, ami használtan érdemes lehet?

[ Szerkesztve ]

(#12195) B-L-A-C-K válasza germinator66 (#12194) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Alfa156 kollégát keresd, nagyon megbízható eladó, és minden gépére fél év garanciát vállal.

(#12196) kecz


kecz
aktív tag

Helló!
Barátnőm szeretne laptopot, nekem azt mondta max 200E (szerintem az se baj, ha olcsóbb).
Amire használná: internet, office programok, filmezés, zenehallgatás. Azt is szeretné még, hogy jól nézzen ki, lehetőleg fehéret szeretne. ;) Többnyire asztalon van használva (90%), nincs hordozva.
Ami pedig szerintem fontos lehet még: 5 évig minimum legyen használható. A hűtése legyen jó. Kijelzője legyen matt, jól olvasható.

(#12197) kecz válasza kecz (#12196) üzenetére


kecz
aktív tag

Bocsi, szerk. lejárt.
Azt felejtettem még el mondani, hogy a Vaio-k a szimpatikusak neki. Mit tudtok róluk?

(#12198) angelx válasza B-L-A-C-K (#12172) üzenetére


angelx
csendes tag

Köszönöm! :R

(#12199) KazuYa25 válasza thomeef (#11833) üzenetére


KazuYa25
csendes tag

Na hali tegnap megjött a gép
nagyon szép az a fém bírítás eszméletlenül jól néz ki és jó hideg. :D
A kijelző is valami fantasztikus:
Ma raktam rá egy Win7-et meg dobom fel a driverek-et.
Ha minden kész majd futtatok pár tesztet meg dobok rá valami game-et aztán még írok :D

(#12200) B-L-A-C-K válasza KazuYa25 (#12199) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Milyen fém borítás :F 5520-as?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.