Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#12601) Dhampir válasza Anthony001 (#12547) üzenetére


Dhampir
félisten

Létezik erősebb gép is a Z580-nál, éspedig a Dell Inspiron 7520, itt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#12602) runner 125 válasza Zuperapuka (#12599) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és milyen notebook-ot veszel? Akarom mondani, a kérdésedre nem ez a legjobb hely.

Egyébként, ha tejesen kiszáradt, egy darabig elképzelhető h jó lesz, viszont biztosan korrodálódni fog, ami előbb utóbb zárlatot okoz, így azt javaslom, h ne használd.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12603) darvak válasza Ruuwa (#12586) üzenetére


darvak
senior tag

Hmm, Trinity-s gépben egyszerűen nincs még normális felhozatal.

A532-i5
4530s-i5
4540s- a kereted felett

[ Szerkesztve ]

(#12604) DarkDeer válasza Tirexi (#12582) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Ebben a típusban 1600-as ramok vannak, és ebben a típusban a hagyományos HDD mellett van hely egy mSata SSD-nek is.

(#12605) Bigeee


Bigeee
tag

Erről tud vki mondani pár szót, esetleg van e hasonló ilyen áron?
http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Fujitsu_Lifebook_Slimbook_UH552_Intel_Core_i5_3317U_4GB_500GB_Intel_Op._rendszer_nincs_Ezust_LFBKUH552-4_4834.htm

(#12606) Zuperapuka válasza runner 125 (#12602) üzenetére


Zuperapuka
csendes tag

Nekem már van notebookom :P

[ Szerkesztve ]

(#12607) Ruuwa válasza darvak (#12603) üzenetére


Ruuwa
tag

Köszönöm a választ, az i5-ös ProBook-ot már néztem, lehet ő lesz a befutó. :R

Szerk.: Az Asus K55DR-rel kapcsolatban van milyenek a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#12608) Borote válasza benete (#12589) üzenetére


Borote
addikt

Akkor miért adod el? :B

(#12591) dlaccc: C660 nem egy főnyeremény :(

(#12597) Dhampir: sok múlik azon is, hogy az adott gép milyen árfolyam mellett érkezett az országba, mennyit rendeltek belőle egyszerre. Illetve jelenleg kevés van belőle és még újdonság is.

(#12599) Zuperapuka: valószínűleg igen, de egy WD40-nel én azért letörölném a csatlakozókat :)

(#12609) sorisori válasza Mottie (#12595) üzenetére


sorisori
csendes tag

Hajjajj :) köszi a választ. ennyire gyenge az 1gb -os videokártyás 610? :O akkor a 2gb lesz.. valaki hp 20-ast nem venne? :P

Hamár amúgy kicsi az a kerítés, ne bontsd lejjebb..

(#12610) benete válasza Borote (#12608) üzenetére


benete
tag

Hali!
Azért mert mint írtam, nem én választottam. Zavar, hogy maszatos. Nincs szükségem a dedikált VGA teljesítményére.
Nekem most mondjuk egy i5-ös A532 lenne ideális.

(#12611) Chaser válasza sorisori (#12609) üzenetére


Chaser
titán

Ha a 2GB-os is GT610 ugyanolyan gyenge lesz, nem a ram mérete számít ezeknél a kártyáknál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12612) Tikakukac válasza sorisori (#12609) üzenetére


Tikakukac
titán

512 is lehetne rajta, tök mindegy, az a kari alapból is gyengus, a ramot rakhatják rá tonna mennyiségben, gyorsabb nem lesz. De lehet még lassabb is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12613) Sefter


Sefter
veterán

Hp Probook vs. Lenovo Thinkpad edge?
Melyik a jobb választás?
Szerviz háttere melyiknek jobb?

Psn ID: sefter_hun

(#12614) Müszi


Müszi
senior tag

Szevasztok!
Pár napja írtam a topikban, hogy a kinézett Dell 17"-os 200K alatti notikban nincsen második beforrasztott SATA csatlakozó, márpedig nekem ez alap feltétel volna a meglévő SSD-m miatt.
Mivel nem ragaszkodtam a márkához, egy ACER-nél kötöttem ki. Egy körúti boltban sikerült belekukkantanom az eladó jóvoltából és nemcsak MSATA, hanem két teljes értékű merevlemez hellyel is rendelkezik. :) Kisebb hezitálás után tegnap megrendeltem és most erről gépelek ide. :))
Persze az öröm biztosan kicsit elvakít, de első benyomásaim összességében mindenképp pozitívak. Kicsomizás után lekaptam az alját, betoltam az SSD-met a 750-es HDD helyére, bedugtam a telepitő pen-t és bekapcs után felismerve, hogy nincsen op. és van egy telepítő csak egy ok-t kellett nyomni és 10perc mulva fenn volt a rendszer. Lefrissítettem, feltettem a drivereket és egyéb szoftokat és most örölök :C :C :C
Mivel szürke, szerintem egyáltalán nem gázos, hogy a bill. alatt és a fedlapon fényes a felület. :) Most kb. két órája használom akku üzemben neten wifivel első feltöltés után és 56%-on van a telep. :) A burkolaton sehol nem érzek melegséget, még az alján sem. :) A venti hangját nemigazán hallottam még, igaz nem volt megerőltető alkalmazás indítva és 36-38 fokot ír az Aida a procra. :) Beletettem a vinyót is a kettes helyre ami persze így lekapcsol ha nincsen használva. Ezt jobban is teszi, mert hangosabb mint a venti. :((
Cefet gyors. Bios betöltés 3 másodperc :) , az op. kb 12 :) Persze még igen friss a telepítés. A GT630-at még nem tudtam igazán kipróbálni, de ha meglesz referálok. Furmarkot futtatva 71 foknál stabilizálódott 3perc után. Nem tudom, csak gondolom, hogy ez ok. Apropó videokártya: nem tudja valaki, hogyan lehet a Win7 élményindex futtatásánál kiválasztani melyik VGA-t tesztelje? Kiváncsi lennék itt a pontkülönbségre a HD4000 és a GT630 között, de az NV vezérlőpultban akár hová állítom az essődleges VGA-t, ugyanazt a pontszámot kapom, ami egyébként aero: 5,9 játék: 6,5.
Kijelző ugyan fényes és csak HD+-os, de nekem ez elég, képminőség teljesen rendben van. :) Hangja is megfelelő, szépen szól a Dolby Home Theater V4 progival, de egy mélynyomót elviselne az alján :((
Billentyúzet szuper és a tapi is rendben van :) , bár úgy is vezeték nélküli egérrel fogom használni.
Szerencsére én már 2 év garral kaptam és még 198510ft-ért :). Látom megint drágább :((
Összességében jobb mint amit vártam és tudom ajánlani olyanoknak, akik az átlagnál jobban vigyáznak rá, mert a ház azért csupa műanyag :(( ,de a jobbik fajta. Ez az ACER már nem az az ACER! :C
Bocsi a hosszabb szösszenetért :R

(#12615) Chaser válasza Müszi (#12614) üzenetére


Chaser
titán

Nem 3 év garral adják már őket?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12616) Müszi válasza Chaser (#12615) üzenetére


Müszi
senior tag

Hát nem sajna. Most lett csak kettő. :N

(#12617) Borote válasza Chaser (#12615) üzenetére


Borote
addikt

Aspire 2 év, Ultrabook és Travelmate 3 év :)

(#12618) Dhampir válasza Müszi (#12614) üzenetére


Dhampir
félisten

Kijelző ugyan fényes és csak HD+-os

A megadott linken 1920x1080 felbontást írnak. :U

(#12619) Müszi válasza Dhampir (#12618) üzenetére


Müszi
senior tag

Kamu. Máshol 1600X900 és ez a valós, de persze ezzel tisztában voltam. Létezik FullHD is, de nem ennyiért sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#12620) Armahun


Armahun
addikt

Lifebook A532-nél írják, hogy van express kártya foglalat.
Ez az amibe msata ssd-t lehet rakni?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12621) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali ! Remélem nem nagy gond hogy ide írom ezt vagy ha igen akkor valaki át tudna irányítani a megfelelő topikba ?

Újra kéne raknom egy ismerősöm régi acer-ét. Egy aspire 3055NWXMi-t
A pontos hardverét lefényképeztem, mármint az adatait itt látszik :

https://www.dropbox.com/s/mz967q9jytimg8u/20121001_154321.jpg

Na ennek kellenének nekem a driverei.
Remélem tudtok segíteni ! Ja és ez ugye 32 bites ? Ja és lett bővítve 1,5gb RAMra maradjak xp-nél vagy esetleg win7 ?
Előre is köszi
Üdv.: Joker

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#12622) premete válasza Armahun (#12620) üzenetére


premete
veterán

Talán bele lehet erőltetni, de működni biztos, hogy nem fog.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12623) BigBlackDog válasza beloadjoker (#12621) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Itt gyorsabban kapnál választ.

(#12624) Armahun válasza premete (#12622) üzenetére


Armahun
addikt

Akkor ez a külső, amit pestiesen picimacinak hívnak?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12625) beloadjoker válasza BigBlackDog (#12623) üzenetére


beloadjoker
őstag

Szia !

Köszönöm szépen törlöm is akkor innen :-) Oh már nem tudom :(

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#12626) Tim82 válasza Armahun (#12624) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem.

A "picimaci" Cardbus. Az ExpressCard ennek tulajdonképpen egy továbbfejlesztése (PCI helyett PCI-E buszon csatlakozik). Elvileg a két szabvány nem kompatibilis - a gyakorlatban a Cardbus foglalat átalakítóval le tud kezelni ExpressCard-ot (fordítva nem).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12627) Borote válasza Armahun (#12620) üzenetére


Borote
addikt

Nem, ez az ExpressCard. Az mini SATA egy alaplapi csatlakozó, pont úgy néz ki, mint a mini PCIE slot (végülis ahogy Tim82 kolléga mondta, erre a bus-ra kapcsolódik az EC is), csak támogatja az mSATA szabványt is.
Az ExpressCard pedig egy hotswappos bővítőhely a gép oldalán, bár technikailag mindkettő az alaplapra van forrasztva, de az EC nem kapcsolódik a SATA vezérlőre, nem is bootolható, SSD az tehető bele, de nem különösebben hasznos.
Viszont lehet bele hangkártyát, wifi kártyát, kártyaolvasót, USB3, eSATA adaptert tenni, meg még sok egyebet, amit én nem ismerek.
Sőt, eGPU-t is lehet rajta keresztül csatlakoztatni,

(#12621) beloadjoker: talán ezek használhatóak a 3055-öshöz is (3050-es driverei). Ha Win7-t szeretnél, akkor a Vistás drivereket használd - meg lehet próbálni, másfél GB RAMmal már talán eldöcög.

[ Szerkesztve ]

(#12628) Armahun válasza Borote (#12627) üzenetére


Armahun
addikt

Így már tiszta minden, köszönöm nektek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12629) beloadjoker válasza Borote (#12627) üzenetére


beloadjoker
őstag

Szia

köszi a választ :-)
azt hiszem hogy akkor inkább maradok az xp-nél :-) remélem jók a driverek, mondjuk írtam másik topikba is amit ajánlottak ha holnapig nem mond valaki más biztosat akkor mennek fel ezek :-)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#12630) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ha valaki SSD-ben gondolkodik csináltam egy kis HDD vs. SSD tesztet, a minőség nem a legjobb, de a lényeg látszik: link

(#12631) Tirexi válasza B-L-A-C-K (#12630) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát azért nem mind1. :K
Ezért teszek bele én is SSD-t amint meg jön a laptop.

(#12632) sdani817


sdani817
csendes tag

sziasztok !
Szeretnék laptopot vásárolni, de nem vagyok nagy guru a témában, főként játékra használnám, viszont nem szeretnék százezreket rááldozni! Mi a véleményetek ezekről ?

Ismerősök ezt ajánlották, de nézegettem többet is nagyjából egy árkategóriában, a véleményetekre lennék kíváncsi ! ->

http://ipon.hu/webshop/product/acer_v3_571g_nx.rzjeu.010_szurke/214689

http://www.aqua.hu/acer-aspire-as5742g-564g50mnkk_lin-notebook-fekete-nxrvneu007-188083.html

http://www.aqua.hu/packard-bell-easy-note-ts11-hr-457hg--notebook-fekete-win7-hp-lxbxe02012-176537.html

http://www.aqua.hu/asus-k55vd-sx023d-notebook-barna-ivy-bridge-184297.html

:R

(#12633) Tikakukac válasza sdani817 (#12632) üzenetére


Tikakukac
titán

G580 megvan 130k-ból, vagy picivel többől. Ez a minimum, amit érdemes venni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12634) btudos válasza sdani817 (#12632) üzenetére


btudos
veterán

Ne kérj többet tanácsot attól, aki a PB-t ajánlotta :O

Ezt nézegesd meg, jelenleg ilyen áron ez a legjobb.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12635) sdani817


sdani817
csendes tag

köszi :DD nem hajlok PB felé egyébként ! csak a véleményekre vagyok kíváncsi :D
acer párti vagyok inkább, habár nem volt még laptopom !
esetleg ha tudtok ajánlani jobbat 150k-ig bezárólag azt megköszönném ! :)

[ Szerkesztve ]

(#12636) btudos válasza sdani817 (#12635) üzenetére


btudos
veterán

Játékra nincs jobb 150-ért sem. 170-180-nál kezdődnek a jobb ajánlatok, addig mindegyiknél hiányzik a jó grafika :(

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12637) Tikakukac válasza sdani817 (#12635) üzenetére


Tikakukac
titán

Leányvállalata az Acernek. Ez jelenthetne jót is, de inkább nem. A PB-t erősen ajánló emberektől pedig érdemes tanácsot kérni, de nem noti ügyben. Bár Acer/PB szervizes engem már beoltott, hogy márpedig ezek tuti gépek. Hát jó, de bontanom ne kelljen ilyeneket, mert mindig rosszul leszek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12638) Müszi válasza B-L-A-C-K (#12630) üzenetére


Müszi
senior tag

Sajnos én videoval nem szolgálhatok, de egy hasonló SSD-vel nálam most frissen stoperelve 22sec-re jött ki az ilyen komplett bootidő friss rendszerrel full telepítés után a now ACER V3-771G-vel. Persze sokat dob a rettentő gyors bios betöltés is rajta ami nekem új, mivel bekapcs után 4-5 másodperccel már pörögnek a Win. zászlócskák amik körbe sem érnek. Kikapcs itt is ugyanaz mint a videón. Persze ez nem egy verseny, és még nőni fog kicsit az idő a használattól. :C

[ Szerkesztve ]

(#12639) B-L-A-C-K válasza Müszi (#12638) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Á én nem versenyre szántam, úgy kezdődött az egész hogy meghirdettem az SSD-m eladásra, és gondoltam egyet mondom csinálok egy ilyet. Úgyse lehetséges mindenkinél hogy 2 ugyan olyan gépet egymás mellé tud rakni ilyen formában. Nekem meg adott volt 2 új ugyan olyan gép, átklónoztam az egyik gyári szűz win7-jét SSD-re, és felvettem. Szóval semmi buherálás, itt se. Természetesen én is tudnék faragni bios, illetve win beállítással belőle, de tényleg nem erre szántam. Na meg a noti Sata3-at is tudja az SSD meg csak Sata2-es, mondjuk win betöltésnél nem sokat számít, de egy minimálisan mégis...:)

Na meg még sose csináltam semmilyen videót, és nem is töltöttem fel, ezt a 30 percet rászántam, egyszer ezt is el kell kezdeni...:D

[ Szerkesztve ]

(#12640) Müszi válasza B-L-A-C-K (#12639) üzenetére


Müszi
senior tag

Hát igen, a lényeg, hogy egy más dimenzióba lép az ember egy SSD beépítésével. Egyébként én is egy 470-es Samut használok csak 128GB méretűt. Nagyon bevált és hiába SATA II nem hiszem, hogy számottevő különbség lenne SATA III-assal.
Jól sikerült a videó különben, már-már profi :C

[ Szerkesztve ]

(#12641) Louro


Louro
őstag

Sziasztok

Előre is elnézést, ha evidens a kérdés, de manapság úgy érzem a kompatibilitásra nem adnak a gyártók.

A kérdésem az lenne, hogy ha veszek egy dell laptopot és egy dell netbookot és mellé egy dokkolót, akkor a dokkoló mindkét géphez használható? (Dellek tetszenek, de a Lenovo is. Szóval mindkét márkával kapcsolatban érvényes lenne a kérdésem.)

Mess with the best / Die like the rest

(#12642) B-L-A-C-K válasza Louro (#12641) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Típus függő.

Ja nem figyeltem, NETbook, tudomásom szerint nincs is Dell netbook dokkoló, de ha mégis tuti nem jó bele a notebook.

[ Szerkesztve ]

(#12643) Chaser válasza Louro (#12641) üzenetére


Chaser
titán

Netbughoz minimális eséllyel találsz dokkoló. A legtöbb 15-ös gép dokkja max 14"-ig ok, de csak a megadott modellekkel. Nem ritka, hogy egy dokkoló csak pár géppel kompatibilis. Minden gyártóara kijelenthető, hogy az elképzelésed nem nagyon fog összejönni.

szerk: annál is inkább, mert netbugokon nincs dokkoló port. Amin van, az meg nyilván egy business subnotebook. És ált-ban azok meg max saját méretű társaikkal kompatibilisak dokk terén. Esetleges megoldás lehet egy univerzál USB dokk ami gyártótól függetlenül működik minden géppel /elméletben/.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12644) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Sziasztok!
Kinéztem egy Lenovo G580AH notit. Igazából nem lesz semmi komoly dologra használva csak net, szövegszerkesztés meg egy kis filmnézés. Kinek milyen véleménye van róla?

(#12645) runner 125 válasza Nyiscsák (#12644) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, erre - 59-336132 - a cikkszámúra gondolsz, akkor a kategória gyakorlatilag legjobbja.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12646) btudos válasza Nyiscsák (#12644) üzenetére


btudos
veterán

Linkeld légyszi, így látatlanban jóformán bármi lehet benne :)

runner 125: Az G580GH

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12647) Louro


Louro
őstag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Akkor nem alapozok erre netbook-választást.

Mess with the best / Die like the rest

(#12648) runner 125 válasza btudos (#12646) üzenetére


runner 125
nagyúr

Üsd be a Google-ba, h "G580AH" és nyisd meg a találatokat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12649) btudos válasza runner 125 (#12648) üzenetére


btudos
veterán

Hmm.... Ugyanaz a gép, ugyanaz a termékkód, csak a megjelölés más? (illetve hát egy betű..) Érdekes...

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12650) Nyiscsák válasza btudos (#12646) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Sziasztok!

Erről a gépről lenne szó. Barátnőm venné ezt a gépet az Auchan áruházban és így nincs nagy választék. Ez ami megfelelő lenne árban és szerintem tudásban is elég jó.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.